Forum Sport Narty
ZMIEŃ
    Dodaj do ulubionych

    no i kupilem kask :-)

    21.01.06, 12:46
    Dzis wreszcie kupilem kask.
    Salomon Screamer, nic nadzwyczajnego, ale tak mialo byc.

    shop.store.yahoo.com/snowshack/salscreamski1.html
    Wg uwag skyddada

    1-wentylacja kasku,ilosc otworow i czy posiada regulacje.
    2-sposob wymoszczenia podsciolki pod czaszke.Musi byc wygodnie.Dobrze
    dopasowany.
    3-otworki dla uszu,tak zeby nie byc odizolowany akustycznie od otoczenia,musi
    byc swietna slyszalnosc.
    4- waga kasku
    5-Twoje dobre samopoczucie ,czyli wyglad, wlasciwy kolor i czujesz ze pasuje
    Tobie.
    6-No jakis znaczek TUV dopuszczajacy do uzytkowania na terenie EU a nie
    podrobka bez wartosci ochronnej.

    1. Widze 2 otwory wlotowe i regulacje

    2. Jest wygodny i dobrze dopasowany

    3. Sa otworki dla uszu, zeby slyszec

    4. Mnie sie wydaje lekki, 0.76 kg

    5. Pasuje mi

    6. Ma TUV


    Szczesliwie, gogle,- ktorych rzadko uzywam – pasuja.

    Tez szczesliwie, okulary – ktorych zawsze uzywam – tez pasuja

    Czyli chyba wszystko OK?

    Obwod glowy ma 59cm, a kask jest 59-60cm.
    Chyba dobrze. Nie mam zadnego doswiadczenia z kaskami. Postepowalem zgodnie z
    radami. Np. tu

    shop.store.yahoo.com/snowshack/snowsizguid.html
    Cena taka sobie 300zl. Zadna rewelacja.
    Obserwuj wątek
      • Gość: Skyddad. Re: no i kupilem kask :-) IP: *.fornfyndet.se 21.01.06, 12:58
        Witaj Staruch,
        Trafiles w dziesiatke ,bedziesz zadowolony to bardzo dobre kaski.Salomon ma
        przemyslane konstrukcje.
        Wiem pewnie na te mrozy go kupiles.Zobaczysz jaki komfort ludziska be zkaskow
        nochale czerwonne smaruja sie bez przerwy i wkoncu znikaja,wytrzymac nie moga,a
        ci wkasach pruja i smieja za tak maly wklad a tyle luksusu.
        Pzdr.Sky.
        • staruch5 Re: no i kupilem kask :-) 21.01.06, 13:01
          no nie, nie z powodu mrozow. dla bezpieczenstwa....
          • Gość: ater Re: no i kupilem kask :-) IP: *.skynet.net.pl 21.01.06, 16:53
            no wlasnie, dla bezpieczenstwa ! ladnie wyglada ten kask.
            ciekawe czy colagen smiga juz w kasku bo tez byl oporny w tym temacie :)
      • wrb1 Re: no i kupilem kask :-) 21.01.06, 13:04
        praktyczniejsze są te, które mają możliwość odczepienia oslon na uszy, co przy
        wiosennych jazdach na lodowcu jest nie bez znaczenia
        • skyddad Re: no i kupilem kask :-) 21.01.06, 13:17
          mozna miec zimowy i letni,pal szesc,byle wygodny i dalo sie nie zdejmujac piwo
          wypic.Pzdr.Sky.
          • staruch5 Re: no i kupilem kask :-) 21.01.06, 13:20
            nie jestem zlosliwy, ale jezeli mialbym w lecie jezdzic na lodowcu, to nie
            wiem, po co mi tam kask...
            Nie jezdze w lecie. wyjatek byl w tym roku, ale 18 czerwca bylo zimowo na Tuxie.
            • wrb1 Re: no i kupilem kask :-) 21.01.06, 13:33
              dlaczego według Ciebie kask w lecie na lodowcu miałby być zbędny;
              zupelnie nie nadążam za takim sposobem myślenia;
              • staruch5 Re: no i kupilem kask :-) do wrb1 21.01.06, 14:35
                dlatego, ze na wiekszosci ldodowcow, na trasach dostepnych w lecie, jak sie
                dobrze odepchniesz kijami, to moze osiagniesz jakies 30km/h, moze 40km/h. No a
                kask jest mi potrzebny do upadkow przy wiekszych predkosciach.
                Taki jest moj tok myslenia. Twoj jest inny. Chyba uwazasz, ze nawewt przy
                20km/h mozesz sobie zrobic krzywde bez kasku. I ja Cie nie przekonam, ze nie,
                bo pewnie mozesz. Jest jeszcze kwestia na ile to jest prawdopodobne.
                Pzdr.
                • wrb1 Re: do staruch5 21.01.06, 17:28
                  pisalem o wiosennych wyjazdach;
                  znam co najmniej dwa lodowce gdzie sa czarne trasy;
                  a już mi się zdarzyło, że snowbordzista skoczyl mi na plecy;
      • Gość: dziad Re: no i kupilem kask :-) IP: *.static.sdsl-line.inode.at 21.01.06, 14:08
        A można wiedzieć gdzie kupiłeś ten kask? Jeśli w Pl prosiłbym o namiary, sam
        ostatnio rozglądam się za kaskiem, ale nawet w dużych sklepach wybór jakiś
        mały, z reguły po jednym modelu więc nie ma nawet mowy o dobraniu rozmiaru.
        • wrb1 Re: no i kupilem kask :-) 21.01.06, 14:14
          www.maks.pl/htm/?d=/katalog2006/produkty&grupa=5&prod=5&prod=33&prod=34&prod=20&prod=25&prod=21&prod=6&prod=50&prod=8&prod=20&prod=33
        • staruch5 Re: no i kupilem kask :-) do dziada 21.01.06, 14:36
          w Danii.

          w podanym, przeze mnie linku te kaski byly po 60$, ale szybko wyszly...
      • marekatlanta71 Re: no i kupilem kask :-) 21.01.06, 14:22
        Snowshack to moj ulubiony sklep internetowy z sprzetem zimowym :)
        • Gość: serec Re: no i kupilem kask :-) IP: *.jmdi.pl 21.01.06, 18:30
          Gratulacje
          Jedna uwaga, ja poniżej -10 stopni nie daje rady bez maski, a w czapce przy nizszych temperaturkach nie bylo zadnego problemu problemu.

          serec
          • staruch5 Re: no i kupilem kask :-) 21.01.06, 18:42
            Dzieki za rady. maski nie mam i jakos sobie poradze. W tej chwili modele
            przewiduja II ture mrozow od przyszlego piatku. To za daleko, ale zobaczymy.
            Znasz ten serwer?


            pages.unibas.ch/geo/mcr/3d/meteo/dt/index.htm

            Fajny jest. Polecam meteogramy.
            Pzdr.
            • marek.przybylski Re: no i kupilem kask :-) 21.01.06, 20:59
              Dobry wybor Staruch. Komforcik gwarantowany, no i zawsze troche bezpieczniej
              niz bez kasku. Pamietaj tylko ze kask to nie "kod na niesmiertelosc" ;)
              Co do maski neoprenowej - moja zaszla kurzem w piwnicy a naprawde nie ma takich
              warunkow przy ktorych odpuszczam. Jesli jest naprawde zimno to pod kask ubieram
              taka cienka polartecowa kominiarke - bardzo fajne szyje KWARK - koszt 18zl, nie
              zaslania twarzy a wiec nie czujesz sie jak Lord Vather a rownoczesnie swietnie
              chroni zakamarki ciepla na szyi podbrodku w niczym nie krepujac ruchow i nie
              utrudnia rozmowy. Na sama twarz "nakladam" krem lub (wbrew uzyciu) pomadke -
              jedno i drugie Neutrogeny.
              Sprawdza sie wiec, nie mam co kombinowac.
              • staruch5 Re: no i kupilem kask :-) 21.01.06, 21:07
                dziekuje. Jak go zakladam, to rzeczywiscie jest bardzo komfortowo. Troche mi
                przeszkadza, choc lekki. Nie jestem przyzywczajony.
                Nie mam za wiele miejsca na kominiarke i mam nadzieje, ze nie zmarzne. W razie
                duzego mrozu krem powinien wystarczyc. Przy sloneczku nie ma zadnego problemu
                do -20C. Gorzej przy zamieci, wtedy gogle i zapiety kolnierz kurtki, a na te
                wystajace 2 cm dam duzo kremu.
                Pzdr.
                • Gość: serec Re: no i kupilem kask :-) IP: *.jmdi.pl 21.01.06, 21:34
                  Piszac o masce myslalem o kominiarce ktora chroni takze szyje i tyl glowy. Ja mam z jakiegos cienkego materialu, polar wydawal mi sie za gruby.
                  Odnosnie wagi kasku - 800 gram to sporo (moj tyle wazy). Przymierzalem taki ktory wazyl 500 gram (obwod 62 cm) i naprawde czulem roznice. Tylko ze ten lekki tez sporo kosztowal.....

                  serec
                  • marek.przybylski Re: no i kupilem kask :-) 22.01.06, 01:16
                    dokladnie to - wiekszosc osob slowo polartec kojarzy z polarami serii 300 - to
                    z tego materialu sa szyte bluzy polarowe. Ale tak naprawde Polartec to duzo
                    wiecej rodzajow materialow - w przypadku bielizny np z dodatkiem lycry, w
                    przypadku wierzchniej warstwy - czesto laczony z membrana - wtedy mamy windblock
                    Przykladowe materialy polartecu:

                    next to skin - czyli warstwa bielizniana:
                    np to: www.polartec.com/contentmgr/showdetails.php/id/209

                    warstwa fleece - czyli izolacyjna - ta z ktora najczesiej utozsamiany jest
                    polartec:
                    np to: www.polartec.com/contentmgr/showdetails.php/id/212

                    i warstwa ochronna przed niedobrym wiatrolcem i nieraz nieprzyjemnym deszczem:
                    np to: www.polartec.com/contentmgr/showdetails.php/id/214


                    Wracajac do tematu :) wspomniana wczesniej kominiarka jest z materialu nie
                    grubszego niz np t-shirt. Moj kask mam tak dopasowany, ze moge nawet w odpietym
                    potrzasac glowa skierowana w dol, rownoczesnie nigdzie nie uciska - jak odlew
                    czaszki, wiec pomimo zasluzonego juz wieku - 5 lat, nadal nie mam ochoty i
                    powodow zeby sie znim rozstawac. Ale wracajac do kominiarki - nawet w tak
                    dopasowanym kasku - te ustrojstwo w zaden sposob nie zmniejsza komfortu
                    noszenia, a podnosi komfort cieplny w bardzo trudnych warunkach
                    • skyddad Re: no i kupilem kask :-) 22.01.06, 06:10
                      Wiesz Marku u mnie w kurtce jest jedna opcja i wyciagasz taka maske cieniutka
                      i wsuwasz w nia glowe swietnie izoluje od strasznie zimnych wiatrow tylko
                      wystaja otory na nos ,usta i gogle.Jezdzilem w -18C na polnocy przy wietrze
                      lodowatym wilgotnym z nad atlantyku ,komfort cieplo nic nie zawiewa,cialo
                      oddycha.
                      Pzdr.Sky
                      • marek.przybylski Re: no i kupilem kask :-) 22.01.06, 18:12
                        fajny patent - nie widzialem czegos takiego - czego tam u was za oceanem nie wymysla :)
                • Gość: ater Re: no i kupilem kask :-) IP: *.skynet.net.pl 21.01.06, 22:01
                  mam pytanie odbiegajace od w/w tematu ale w jednym z watkow jest slowo < wypas>.
                  czy mozecie mi wyjasnic co to znaczy?? prosze..
                  bo mi przychodzi tylko do glowy -wypas krow- :))
                  pozdrawiam
                  • staruch5 Re: no i kupilem kask :-) 21.01.06, 22:05
                    naprawde nie wiesz?
                    Wypasiony = swietnie wyposazony, kapitalny, wspanialy.
                    Nie umiem podac dokladnie zrodla tego slowa.
                    Full wypas oznacza np. pelne wyposazenie bryki=samochodu
                    Jezeli cos ma "full wypas", tzn., ze ma wsystko, co jest w ogole mozliwe.
                    • Gość: ater Re: no i kupilem kask :-) IP: *.skynet.net.pl 21.01.06, 22:43
                      hmm.. dziekuje. zrobilo mi sie jasniej :)
                      to -wypas- slyszalam juz przy innych okresleniach. niesamowite...
      • Gość: adi Re: no i kupilem kask :-) IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 22.01.06, 22:42
        A co myślicie o tym:
        aukcja.onet.pl/show_item.php?item=74970667
    Inne wątki na temat:

    Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


    Nakarm Pajacyka