Forum Sport Narty
ZMIEŃ
    Dodaj do ulubionych

    Jak ustawić canting

    16.01.03, 20:15
    Chciałbym się dowiedzieć do czego służy to ustawienie. Kupiłem buty w
    salomonie, a sprzedawca nic o tym nie mówił. Jeździłem w nich 3 dni i nie
    czułem jakiegoś dyskomfortu, ale skąd mam wiedzieć czy ustawienie jest
    optymalne? I jeszcze czy ustawienie jest inne dla nart np. funcarvingowych?

    Pozdrawiam
    Łukasz
    Obserwuj wątek
      • mic4 Re: Jak ustawić canting 16.01.03, 21:52
        Canting to, jak sie na pewno zorientowales, ustawienie pozwalajace na regulacje
        kata pochylenia cholewki buta narciarskiego na boki (nie przod/tyl - takie
        ustawienia tez sa w niektorych butach).
        Do ustawienia tej regulacji zawsze podchodzilem w ten sposob:
        Wkladasz oba buty, stajesz tak zeby miec obie stopy rownolegle i w takiej
        odleglosci zeby pomiedzy nimi byla przerwa szerokosci mniej wiecej jednego buta
        narciarskiego.
        Jezeli swobodnie stojac nie masz wrazenia ze bardziej obciazasz wewnetrzna lub
        zewnetrzna krawedz buta to canting jest ustawiony OK. Jezeli nie, to regulujesz
        canting (najczesciej chyba bedzie to odchylenie cholewek na zewnatrz) i
        sprawdzasz jak jest. Mysle jednak, ze dla wiekszosci osob odpowiednie bedzie
        standardowe ustawienie.
        Nie wiem czy powysza metoda jest zgodna z tajnikami sztuki ale w moim przypadku
        sprawdza sie bardzo dobrze.

        Przyjalbym, ze taki sposob ustawienia dla funcarver-a tez bylby ok.

        Pozdrawiam
      • grosz3 Re: Jak ustawić canting 17.01.03, 12:55
        To zalezy od ksztaltu twoich nog.
        Jezeli masz ll to ustawienie neutralne albo 0
        jezeli masz () to krecisz w strone +
        jezeli masz X to krecisz w strone -

    Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


    Nakarm Pajacyka