Dodaj do ulubionych

Komu kibicuje naród sląski

IP: *.kopernet.org 06.07.03, 12:56
Zastanawiam się do kogo czuja większą sympatie członkowie narodu śląskiego
do Niemców czy do Polaków. Gdyby na przykład był mecz piłkarski pomiędzy
Polska a Niemcami o awans do mistrzostw świata to za kim byście kibicowali.
Ja oczywiście za Polską no ale ja jestem Ślązakiem-Polakiem. Interesują mnie
natomiast odpowiedzi tych, którzy się czuja wyłącznie Ślązakami.
Obserwuj wątek
    • Gość: Arnold Re: Komu kibicuje naród sląski IP: 213.186.78.* 06.07.03, 13:07
      Gość portalu: tarnogórzanin napisał(a):

      > Zastanawiam się do kogo czuja większą sympatie członkowie narodu śląskiego
      > do Niemców czy do Polaków. Gdyby na przykład był mecz piłkarski pomiędzy
      > Polska a Niemcami o awans do mistrzostw świata to za kim byście kibicowali.
      > Ja oczywiście za Polską no ale ja jestem Ślązakiem-Polakiem. Interesują mnie
      > natomiast odpowiedzi tych, którzy się czuja wyłącznie Ślązakami.

      Powinien powstac Sloonski Zwionzek Fusbalowy.
      Jo osobiscie s reguly kibicuja Italokom, niywazne czy grajom ze Polokami, czy
      ze Niymcami.
      Jak grajom Poloki ze Niymcami, to kibicuja Niymcom. Ale zas jak skoko Malysz i
      Hannawald, to kibicuja Malyszowi.

      Pyrsk!

    • rogoska Re: Komu kibicuje naród sląski 06.07.03, 13:42
      Jak jest mecz Polska : Niemcy to kibicuje Niemcom.
      Chodz też w składzie drużyny polskiej grają Ślązacy np:Jerzy Dudek,który ma dom
      wybudowany blisko mojej cioci,lubie jego gre i profesjonalizm.
      Najlepiej byłoby powołanie śląskiej kadry narodowej,zawodnicy grali by w
      niebiesko-złotych koszulkach z śląskim orłem na sercu.:-)
      Jakby doszło do meczu Polska-Czechy to kibicuje oczywiście Czechom.
      Mają oni herb śląski w godle państwowym,to tak jakby grali nasi przeciwko obcym.
      :-)
      • Gość: Arnold Re: Komu kibicuje naród sląski IP: 213.186.78.* 06.07.03, 14:04
        rogoska napisał:

        > Jak jest mecz Polska : Niemcy to kibicuje Niemcom.
        > Chodz też w składzie drużyny polskiej grają Ślązacy np:Jerzy Dudek,który ma
        dom
        >
        > wybudowany blisko mojej cioci,lubie jego gre i profesjonalizm.
        > Najlepiej byłoby powołanie śląskiej kadry narodowej,zawodnicy grali by w
        > niebiesko-złotych koszulkach z śląskim orłem na sercu.:-)
        > Jakby doszło do meczu Polska-Czechy to kibicuje oczywiście Czechom.
        > Mają oni herb śląski w godle państwowym,to tak jakby grali nasi przeciwko
        obcym
        > .
        > :-)

        Jeden z wloskich regionow tez ma slaski herb:))
        • wolfenstein21 Re: Komu kibicuje naród sląski 06.07.03, 14:08
          Folksdojcze zawsze kibcuja tylko swoim!
    • rogoska Re: Komu kibicuje naród sląski 06.07.03, 14:07
      Arnold ciepnij link.
      Nie chce mi sie szukac po sieci :-)

      • Gość: Arnold Re: Komu kibicuje naród sląski IP: 213.186.78.* 06.07.03, 14:31
        rogoska napisał:

        > Arnold ciepnij link.
        > Nie chce mi sie szukac po sieci :-)
        >
        >
        Oni sa w lepszej sytuacji. Maja autonomie.

        republika.pl/silesia2/fany.html
        • ustrinus Ale te fany szpetne! 06.07.03, 15:17
          Okropne! Malowoł je chyba jakiś puklaty na ślypiach!
          • Gość: Sztandarowy Ale te fany gryfne! IP: *.katowice.cvx.ppp.tpnet.pl 06.07.03, 15:33
            Tos' hyba Ty je s'widrok?

            Fany soom przepjykne, bo soom szloonske. Mjyue sercu korzdego Szloonzoka.

            A jedna s'nih pokazuje szloonsko tragedjo, uorua ze uodeciyntoom dolnoom pouoom,
            co symbolizuje uodciyn'cie czornego Szloonska (goornicze motki).
    • Gość: Szwager Re: Komu kibicuje naród sląski IP: *.dip.t-dialin.net 06.07.03, 16:01
      Gość portalu: tarnogórzanin napisał(a):

      > Zastanawiam się do kogo czuja większą sympatie członkowie narodu śląskiego
      > do Niemców czy do Polaków. Gdyby na przykład był mecz piłkarski pomiędzy
      > Polska a Niemcami o awans do mistrzostw świata to za kim byście kibicowali.
      > Ja oczywiście za Polską no ale ja jestem Ślązakiem-Polakiem. Interesują mnie
      > natomiast odpowiedzi tych, którzy się czuja wyłącznie Ślązakami.


      Pyrsk!

      Jo juz sam kajs kedys o tym godou. Osobiscie kibicuja tym kaj grajom Slonzoki.
      A jak grajom we obu druzynach to mom jeszcze wiyncyj szpasu. Jak juzas niygro
      zodyn Slonzok, to abo niy pacza(he,he!) abo kibicuja za tym kery mo
      teoretycznie mynsze szanse.

      Pyrsk!
    • feloks Re: Komu kibicuje naród sląski 11.07.03, 14:02
      jak grajom we fusbal, kibicuja Niymcom, bo poradzom grać. Ale skuli mie to je
      ainc cu chuj, bo i tak grajom nasi z naszymi. Niyważne wto wygro, zqwżdy sie
      raduja.
      A Małysza tyż wola łon Hannawalda, bo to przeca Ślązok, choć niskopiynny.
      W innych szportach, to je różnie. Ale w brydżu to kibicuja Polokom, choćby
      skuli tego, żech jeszcze niy spotkoł Niymca, co by tak groł w brydża jak
      Żmudziński, Martens, Pszczoła czy Ewa Sobolewska. A zresztą Żmudziński i
      Sobolewska to tyż nasi, bo krojcoki:)))

    • Gość: oberschlesier MIRO KLOSE aus OPPELN IP: *.dip.t-dialin.net 11.07.03, 20:31
      OCZYWISCIE ZA NIEMCAMI ; CO ZA PYTANIE:
      POLACY I TAK BY DLUGO NIE POGRALI ; WIDZIELISMY TO NA OSTATNICH MISTRZOSTWACH;'


      DEUTSCHLAND VIZEMEISTER!

      RONALDO 9 TORE
      MIRO KLOSE 6 TORE!

      ZAPRASZAM NA STRONE - www.miroslavklose.de
      • duszek15 Re: MIRO KLOSE aus OPPELN 12.07.03, 02:26
        Gość portalu: oberschlesier napisał(a):

        > OCZYWISCIE ZA NIEMCAMI ; CO ZA PYTANIE:
        > POLACY I TAK BY DLUGO NIE POGRALI ; WIDZIELISMY TO NA OSTATNICH
        MISTRZOSTWACH;'
        >
        >
        > DEUTSCHLAND VIZEMEISTER!
        >
        > RONALDO 9 TORE
        > MIRO KLOSE 6 TORE!
        >
        > ZAPRASZAM NA STRONE - www.miroslavklose.de

        Polacy nie potrafią hymnu narodowego na Mistrzostwach Świata zaśpiewać,a co
        dopiero we fußball szpila zagrać.
        • wilym Re: MIRO KLOSE aus OPPELN 12.07.03, 11:04
          Osobiscie nie znosze polskiej reprezentacji pilkarskiej, wiec raczej im nie
          kibicuje. Uwazam, ze to partacze a do tego banda narcyzow! Niemcy zawsze
          prezentowali swietny futbol i to u nich cenie, choc najczesciej kibicuje
          Czechom lub Hiszpanom.
          Co do skokow narciarskich to kibicuje Malyszowi, anie Hannavaldowi, ktory
          uosabia te wszsytkie negatywne cechy co polska reprezentacja pilkarska.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka