Dodaj do ulubionych

Ile moze zarobic programista w USA

16.10.05, 03:01
Ostatnio spotkalem sie z kumplem ze studiow. Wyjechal 15 lat temu do Stanow.
Pracuje jako programista w duzej firmie telekomunikacyjnej. Zatkalo mnie, gdy
powiedzial, ze zarabia 160 tys. dolarow rocznie - jako inzynier!!!
Czy to mozliwe, czy pomnozyl przez 2 albo 3?

Obserwuj wątek
    • Gość: S. Re: Ile moze zarobic programista w USA IP: *.cmbrmaor.dynamic.covad.net 16.10.05, 03:47
      Jesli rzeczywiscie pracuje jako programista (tylko pisze kod), to bardzo malo
      prawdopodobne. Doswiadczeni programisci (C i Java) zarabiaja ok. 70-90 tys (ci
      zaraz po studiach sporo mniej). Ale jesli przyjechal tu 15 lat temu z
      wyksztalceniem z Polski i od razu zaczal pracowac w zawodzie, to byc moze juz
      nie jest programista, ale architektem software'u, ewentualnie managerem. W tym
      ostatnim wypadku 160 tys. (i wiecej) jest bardzo prawdopodobne, z tym ze taka
      prace na ogol dostaja ludzie z wyksztalceniem businessowym, a nie
      inzynieryjnym. Ale mozna tez awansowac z pozycji inzyniera. Niestety moze sie
      okazac, ze jesli on teraz te prace straci, to bedzie mu trudno dostac podobna
      za te same pieniadze.
      • Gość: 2kible Re: Ile moze zarobic programista w USA IP: *.il-chicago0.sa.earthlink.net 16.10.05, 06:01
        pojdzie do mcdonalda za 7 $
        • polishbellydancer Re: Ile moze zarobic programista w USA 16.10.05, 09:20
          to w mcdonald az 7 na godz placa? wow ;o)
    • marekatlanta71 Re: Ile moze zarobic programista w USA 16.10.05, 15:42
      Nie oszukal Cie.
      • Gość: axx Re: Ile moze zarobic programista w USA IP: 5.5R* / *.nyc.untd.com 16.10.05, 15:50
        Oczywiscie ze tak. Ale musi byc obywatelem USA i zapewnie miec security
        clearance. Takie stanowiska juz tego wymagaja.
        • marekatlanta71 Re: Ile moze zarobic programista w USA 16.10.05, 15:54
          Nie musi byc obywatelem. Od poniedzialku zaczynaja u mnie prace dwaj
          programisci, obu place $80 za godzine = okolo $160K rocznie...
          • Gość: S. Re: Ile moze zarobic programista w USA IP: *.cmbrmaor.dynamic.covad.net 16.10.05, 18:04
            marekatlanta71 napisał:

> Nie musi byc obywatelem. Od poniedzialku zaczynaja u mnie prace dwaj
            > programisci, obu place $80 za godzine = okolo $160K rocznie...

Czy to znaczy, ze zatrudnia ich Twoja firma na etat, na ktorym beda mieli w job description 40 godz
            tygodniowo (w praktyce sporo wiecej) i pensje $160 tys rocznie plus benefits? Jesli tak, to Pana Boga za
            nogi zlapali - to bardzo wysoka pensja dla kogos, kto po prostu pisze kod. Czy to sa freelancerzy, z
            ktorymi Twoja firma bedzie podpisywac kolejne umowy o dzielo, w miare zapotrzebowania, a oni w
            umowie wyceniaja liczbe godzin i mnoza ja przez $80 za godz? Bo w tym wypadku beda sami musieli
            zaplacic Social Security i ubezpieczenie medyczne, nie mowiac juz o braku 401k. I projekt w jednym
            miesiacu jest, w drugim go nie ma. Bardzo trudno w takiej sytuacji regularnie wyciagnac $160 tys
            rocznie. I na dluzsza mete firmie sie nie oplaca, skoro ktos w Bangalore zrobi to za $30 tys bez
            benefits.
            • Gość: axx Re: Ile moze zarobic programista w USA IP: 5.5R* / *.nyc.untd.com 17.10.05, 02:38
              Oczywistym jest ze firmie sie nie oplaca bo tak naprawde nie musi tyle placic.
              Musi natomiast placic jezeli jest to praca dla jednej z agencji USA i wymagane
              sa referencje. Security Clearance is No.1. a tego nie ma bez obywatelstwa.
              Bez tego nie znajdzie sie zadnej dobrej pracy w rejonie Washington DC czy
              Virginia. Byc moze w Atlancie sa inne kryteria.
              • jot-23 Re: Ile moze zarobic programista w USA 17.10.05, 17:17
                przestan pieprzyc o tym "security clearance" gamoniu. powiedziec ze 1%
                wszystkich pozycji w USA tego wymaga to just jest zbyt optymistyczne.
                jakikolwiek zawod bys nie wybral, mozesz znalesc doskonala prace i nigdy nie
                slyszec o "security clearance"
                • ontarian Re: Ile moze zarobic programista w USA 17.10.05, 18:33
                  on to clearance potrzebuje zeby na mopie robic
                  dlatego tak w kolko o tym walkuje
                  • Gość: Soup Nazi Re: Ile moze zarobic programista w USA IP: *.sympatico.ca 18.10.05, 18:22
                    ontarian napisał:

> on to clearance potrzebuje zeby na mopie robic
                    > dlatego tak w kolko o tym walkuje

Myslisz, ze sprzata Pentagon?
                    • ontarian Re: Ile moze zarobic programista w USA 18.10.05, 18:44
                      tam tez przeciez sracze maja
                      • xjkw Znow o sraczach 18.10.05, 23:02
                        Dlaczego kazda dyskusja o pracy w USA musi sie skoczyc na sprzataniu sraczy?

• bruner69 Znow o sraczach ( to proste) 20.10.05, 20:34
                          xjkw napisał:

> Dlaczego kazda dyskusja o pracy w USA musi sie skoczyc na sprzataniu sraczy?

W ten sposob polscy "Kanadole" poprawiaja sobie samopoczucie zrujnowane faktem
                          przeJe..ia zycia w kanadzie. Lzej na duszy, gdy sie rzuci Polakowi
                          zamieszkalemu w USA , ze tylko "kible tam moze sprzatac" ,ze mieszka w piwnicy
                          i ze jest z Lomzy.
                          Ontarian, Sup.nazi i spolka, to radosna Kanada :) nie wiedziales ?

• Gość: chindus Re: Ile moze zarobic programista w USA IP: *.sympatico.ca 19.10.05, 04:47
            marekatlanta71 napisał:

> Nie musi byc obywatelem. Od poniedzialku zaczynaja u mnie prace dwaj
            > programisci, obu place $80 za godzine = okolo $160K rocznie...

Pan Marek Atlanta brac za duzo proszkow, efekty niedobry, bardzo duza confuzja w
            pan glowa i pan ploncze w zeznaniach siem. kilka dniow nazad pan szukac
            programista i placi dolarow 45 na godzin, teraz podwyszyc tak fast? Pan lepij
            ubikacje czyscic mocno i mniej proszka brac, bo superwajzor sie gniewac bendzie
            na Pan mocno.
            • Gość: z USA Nareszcie cos smiesznego! IP: 1.1.* / *.proxy.aol.com 19.10.05, 06:29
              ...bo zazwyczaj to (jak ktos slusznie powyzej zauwazyl) TYLKO sracze, azbesty,
              zydowskie kible i doopy do podcierania... UWENTUALNIE - konstrakszion...
              A tu prosze - pan chindus - brazowiutki, a z jakim humorkiem wystapil!
              Moze wiec dobrze byloby forumowiczow na brazowo przemalowac?

Powracajac zas do marka z atlanty to na forum czasem zatrudnia programistow on
              sam, a czasem - jego firma. marek chyba sanm juz nie wie, czy jest markiem, czy
              firma. W kazdym badz razie - mozna o marku powiedziec, ze jest to bohater
              ROMANTYCZNY - "nazywa sie milijon, bo za milijony kocha i cierpi katusze" (tzn.
              dokladniej - zatrudnia programistow).
              Co za WSPANIALE UTOZSAMIANIE SIE Z SZEFOSTWEM FIRMY. GRATULACJE, MARKU!
              • kliq Krzywdzacy zarzut :). 19.10.05, 06:55
                Jest pewna prawidlowosc w zatrudnianiu w Atlancie. W dni parzyste (wtorek,
                czwartek) nalezy aplikowac do firmy Marka a w dni nieparzyste (poniedzialek,
                sroda, piatek) do Marka. W sobote ani Marek ani firma Marka nie zatrudnia.
                Latwo to zauwazac poniewaz Marek juz zatrudnia od dluzszego czasu. Nie tylko
                na tym forum :))). Taka sobie niegrozna kryptoreklama.
                • Gość: z USA Re: Krzywdzacy zarzut :). IP: 1.1.* / *.proxy.aol.com 19.10.05, 10:27
                  A to ja w takim razie skladam 2 CV: do marka i do firmy marka. Bo moga sie
                  jeden dzien przelezec w mail roomie.
                  Wtedy - jak znalazl! I bede obstawiony na 2 alternatywy.
                  Juz sroda: a wiec do marka na gorze lepszy znaczek naklejam.
              • Gość: chindus Re: Nareszcie cos smiesznego! IP: *.sympatico.ca 19.10.05, 18:24
                Gość portalu: z USA napisał(a):

> Powracajac zas do marka z atlanty to na forum czasem zatrudnia programistow on
                > sam, a czasem - jego firma. marek chyba sanm juz nie wie, czy jest markiem, czy
                >
                > firma.

Nie byc jasno czy pan marek z bolonca glowa nie utozsamia siem czasami z atlanta
                miasto. Wykluczyc nie mozna u pan marek w glowa pjerdoli sie atalanta and firma
                i pan marek i pare bialych mysz i mopa do klopa tyz
                • jankomar2 Franky, My Dear, I don`t give a damn :))). 20.10.05, 00:39
                  Prosze, odswiezcie moja pamiec. Jaki to gentleman/programista
                  z Atlanty powiedzial powyzsze :)))?
                  • Gość: z USA FRANKLY... IP: 1.1.* / *.proxy.aol.com 20.10.05, 03:02
                    Rett Butler = Clark Gable TO Scarlet O'Hara = Vivien Leigh
                    • cotilla Frankly... 20.10.05, 04:21
                      ... bardzo przystojny facet byl. I na obwodach scalonych znal sie dobrze :).
                      Ciekawe czy sa obecnie jeszcze tacy faceci w Atlancie ?
                      • Gość: z USA Teraz marek jest w atlancie IP: 1.1.* / *.proxy.aol.com 20.10.05, 06:56
                        A co - marek - nie przystojny?
                        Na obwodach sie nie zna?
                        Rett moze sie przy marku schowac! marek rulez!
                        • abstrakcyjny Czy nie powinno byc: Teraz marek jest w altance :) 20.10.05, 15:41
                        • Gość: chindus Re: Teraz marek jest w atlancie IP: *.sympatico.ca 20.10.05, 18:34

> A co - marek - nie przystojny?
                          > Na obwodach sie nie zna?
                          > Rett moze sie przy marku schowac! marek rulez!

Ty pomylil wszystkie slowa: ma byc "marek hirez!"
                          • abdoollah Altanka szmaltanka :))). 20.10.05, 20:58
                            To musi byc moze. Polski nie byc moja mocny strona.
                            Tez szukac napisu: Nou chiring. Ty widziec cos taki?
                          • Gość: z USA marek hirez! IP: 1.1.* / *.proxy.aol.com 21.10.05, 06:29
                            Faktiko - z tej radosci, ze w atlancie spada stopa bezrobocia za sprawa naszego
                            dzielnego rodaka marka - wszystko mi sie pomylilo. Ale nie na dlugo. Donosze:

Polishbellydancer jest pierwsza na liscie zatrudnionych.
                            A to juz na pewno sie Panu, kolego chindusie - na pewno bedzie podobalo!
                            • Gość: chindus Re: marek hirez! IP: *.sympatico.ca 21.10.05, 18:15
                              Mi bardzo trapic jedno zagatka; if Pan Atlanta placic jego programisci 1700000
                              na rok to wiele zarabiac Marek Pan71? 340000 tysiac? Ten bardzo dobra kompania
                              byc w Atlanta, dobze placic. Co ona robi, ta kompania? Tanczyc w gay nudie bar?
                              Hm, ja zdolny chindus, ale lepsza tancowac na stol dla gej niz softuer pisac,
                              ale z druga strona co, jesli gej chciec dupa od mi po tancowaniu? Albo pan marek
                              kochac inaczej chindus? Cienszko sie decydowac...
                              • Gość: z USA Pan marek jest tylko od zatrudniania IP: 1.1.* / *.proxy.aol.com 21.10.05, 18:37
                                ...wiec sam zarabia $26K. A programistom, ktorych zatrudnia - placi $170K, bo
                                marek jest dobry czlowiek i ma wielki gest!
                                Panie chindusie - w Polsce, z ktorej pochodzi marek - kadrowa zawsze zarabiala
                                nieduzo, ale miala wplyw na to, kogo zatrudni. marek jeszcze wciaz mysli po
                                polsku i tak placi. Ale zatrudnia. Znow brawo: marek hirez!
    • byt2 Re: Ile moze zarobic programista w USA 21.10.05, 08:26
      Dobra rada Mareczku , napisz ze placisz $100 na godzine , ladniej bedzie
      brzmialo a tymczasem zjedz kolacje , pocaluj misia na dobranoc i idz spac .
      • marekatlanta71 Re: Ile moze zarobic programista w USA 21.10.05, 13:53
        Przeczytalem caly watek i jestem pod wrazeniem - nie spodziewalem sie ze do
        internetu ma dostep tylu sprzataczy i pucybutow...

P.S. Udalo mi sie jednego goscia zatrudnic, 3 mi w ostatniej chwili odmowilo.
        Ciezko znalezc kogos sprytnego na rynku - wiekszosc ludzi umie tylko myc kible a
        wieczorami pisac na forum...
        • Gość: z USA Ja nawet kibli nie umiem myc... IP: 1.1.* / *.proxy.aol.com 21.10.05, 17:43
          Jak po sobie umyje to zona zawsze krzyczy, ze niedokladnie!
          Dobrze, ze raz w tygodniu przychodzi sprzataczka. A moze to sprzatacz. Nie wiem
          dokladnie, bo zona im placi. Ale ten sprzatacz podobno tez marnie myje i ma byc
          zwolniony. marek mu na imie. Acha, a mieszkamy na przedmiesciach atlanty.
          • ontarian Re: Ja nawet kibli nie umiem myc... 21.10.05, 18:28

> dokladnie, bo zona im placi. Ale ten sprzatacz podobno tez marnie myje i ma
            > byc zwolniony. marek mu na imie.
            nie zwalniaj go, bo bedzie musial zwolnic
            pomocnika, ktorego co zatrudnil
            a sam widzisz jak trudno mu bylo kogos znalezc
            • Gość: z USA Ale my mamy w domu 4 lazienki IP: 1.1.* / *.proxy.aol.com 21.10.05, 18:44
              ktore marek coraz gorzej myje. Szczegolnie kible. Z drugiej strony - jak
              markowi bylo ciezko kogos najac, to jak my sobie poradzimy? On w koncu
              specjalista od najmowania, a i tak 3 mu odmowilo.
              • ontarian Re: Ale my mamy w domu 4 lazienki 21.10.05, 18:58
                no to sam widzisz jak ciezko kogos znalezc
                ale jak znajdzie tych 3 pomocnikow
                to napewno lazienki beda lepiej wyczyszczone
                • Gość: z USA No to jedyna nadzieja IP: 1.1.* / *.proxy.aol.com 21.10.05, 20:19
                  byle tylko szybko znalazl...
                  Ale marek sobie poradzi, bo marek jest bystrota!
                  Nie to co my - czysciciele kibli i pucybuty!
                  Dorwiemy sie do internetu i pieprzymy...
                  Gdzie nam do marka!
                • Gość: chindus Re: Ale my mamy w domu 4 lazienki IP: *.sympatico.ca 21.10.05, 21:44
                  ontarian napisał:

> no to sam widzisz jak ciezko kogos znalezc
                  > ale jak znajdzie tych 3 pomocnikow
                  > to napewno lazienki beda lepiej wyczyszczone

lazienki bendom czyszczone dobra jak softuare specjalny do czyszczenia kible
                  bendzie napisana.wczesniej nie.te nowe zatrudniony przez pan marek bendom
                  software pisac a later sie wyczyszczy jak zloto kibel blyszczal bendzie. Dlatego
                  marek placze i placi, bo to nowy softuare co go jeszcze zaden nie wynalazla przetem.
                  • Gość: z USA A moze marek w kabarecie bedzie robil? IP: 1.1.* / *.proxy.aol.com 22.10.05, 03:43
                    Pal szesc moje lazienki!

Ostatnio widzialem marka na lotnisku w Atlancie, w hali przylotow dla AirIndia,
                    Lufthansy, i Aeroflotu. Tlum walil w strone, gdzie marek stal z karteczka:
                    "Nie musi byc obywatelem. Od poniedzialku zaczynaja u mnie prace dwaj
                    programisci, obu place $80 za godzine = okolo $160K rocznie..."
                    Wszyscy skladali aplikacje, marek zagladal im w zeby i ... zatrudnial.

Kurcze, pomyslalem, ze mnie to byl frajer: kiedy przylecialem 18 lat temu do
                    NYC - przyjalem stypendium $25K. Zajelo mi blisko dekade dojsc do takich
                    zarobkow, jakie marek oferuje na wejscie. I po drodze - musialem zostac
                    obywatelem USA. Ach, czemuz to ja nie spotkalem na drodze mojego zycia marka???
                    • Gość: z USA Re: A moze marek w kabarecie bedzie robil? IP: *.ny325.east.verizon.net 23.10.05, 06:25
                      Ach, czemuz to ja nie spotkalem na drodze mojego zycia marka???

Bo dupa jestes.
                      • Gość: z USA Do prymitywa IP: 1.1.* / *.proxy.aol.com 23.10.05, 20:14
                        Rozumiem, ze idiotom innych argumentow braknie???
                        • marekatlanta71 Re: Do prymitywa 24.10.05, 00:41
                          Czytam, czytam i rozumiem dlaczego Polacy maja taka zla opinie w USA. Sloma z
                          butow wychodzi.
    • samo Re: Ile moze zarobic programista w USA 24.10.05, 05:50
      www.bls.gov/oco/ocos110.htm
      • polon.a To srednia krajowa z wyjatkiem... 24.10.05, 06:34
        ... Atlanty. Tam placa dwa razy wiecej :))).
        • Gość: z USA bo marek ma gest... IP: 1.1.* / *.proxy.aol.com 24.10.05, 10:21
          jak panisko
          • Gość: chindus Re: bo marek ma gest... IP: *.sympatico.ca 24.10.05, 18:14

> jak panisko

ja, ja, skura i koszcz ale goszcz!
    • Gość: chindus Re: Ile moze zarobic programista w USA IP: *.sympatico.ca 25.10.05, 16:04
      Moja tu zagladam co dziennie i szuka wiesci nowe o marekatlanta. Ona dali hirez
      czy jusz przestala? Placi ciongle dobrze? Proszem new wiadomosc o marek i rynek
      praca w Atlant.

wasza chindus

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka