11.03.06, 17:49
Dobiegaja końca prace przy budowie siedziby Centrum Medycyny Doświadczalnej w
Akademii Medycznej w Białymstoku.

15 marca ma zostać oddana do użytku siedziba Centrum. To jedna z
najpilniejszych i najdroższych inwestycji Akademii w ostatnich latach. Koszt
realizacji tego obiektu, o powierzchni użytkowej 1953 m2, wynosi około 9
milionów złotych. Środki na realizację tego zadania z dotacji Komitetu Badań
Naukowych, Unii Europejskiej i funduszy własnych Akademii,

W centrum, najprawdopodobniej od maja, będą prowadzene eksperymenty na
zwierzętach, polegające m.in. na wykryciu zmian w genach zwierząt. W centrum
hodowane będa także tkanki zwierzęce i ludzkie, którwe zostaną zgromadzone w
nowoczesnym banku komórek. To pierwszy bank tego typu w Polscu i trzeci w
Europie.

Gazeta Współczesna

;-)))
Obserwuj wątek
    • bad_habit Wow,super!Nekruś,dzięki za pamięć;) 11.03.06, 17:59



      • nekroskop88 Re: Wow,super!Nekruś,dzięki za pamięć;) 11.03.06, 18:02
        Nie ma sprawy :-)
        • bad_habit Re: Wow,super!Nekruś,dzięki za pamięć;) 11.03.06, 18:05
          nekroskop88 napisał:

          > Nie ma sprawy :-)
          >
          >
          ostatnio rozmawialiśmy z naszą asystentką na temat doświadczeń przerpowadzanych na zwierzetach...niektórzy w Polsce są nienormalni i mają koszmarne pomysły-myszki golą depilatorami elektrycznymi,zeby zbadać ich wrażliwość...coś strasznego...
          • nekroskop88 Re: Wow,super!Nekruś,dzięki za pamięć;) 11.03.06, 18:06
            Niestety nasze uczelnie nie mają tak wielkiej kasy jak np. amerykańskie, by
            płacić ludziom-ochotnikom:(
            • bad_habit Re: Wow,super!Nekruś,dzięki za pamięć;) 11.03.06, 18:07
              nekroskop88 napisał:

              > Niestety nasze uczelnie nie mają tak wielkiej kasy jak np. amerykańskie, by
              > płacić ludziom-ochotnikom:(
              >
              >
              ale jest komisja etyczna do spraw zwierząt...
              • nekroskop88 Re: Wow,super!Nekruś,dzięki za pamięć;) 11.03.06, 18:09
                Pffff i co z tego? Taką komisją to sobie można podetrzeć...
                Liczą się badania i jak największy prestiż uczelni. Po trupach (zwierząt) do
                celu.
                • bad_habit Re: Wow,super!Nekruś,dzięki za pamięć;) 11.03.06, 18:20
                  nekroskop88 napisał:

                  > Pffff i co z tego? Taką komisją to sobie można podetrzeć...
                  > Liczą się badania i jak największy prestiż uczelni. Po trupach (zwierząt) do
                  > celu.
                  >
                  >
                  no niestety,ale wiesz co jest dobre,że studentów już nie dopuszczają do zwierząt na ćwiczeniach.Mamy programy symulacyjne i multimedialne...

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka