nekroskop88
11.03.06, 17:49
Dobiegaja końca prace przy budowie siedziby Centrum Medycyny Doświadczalnej w
Akademii Medycznej w Białymstoku.
15 marca ma zostać oddana do użytku siedziba Centrum. To jedna z
najpilniejszych i najdroższych inwestycji Akademii w ostatnich latach. Koszt
realizacji tego obiektu, o powierzchni użytkowej 1953 m2, wynosi około 9
milionów złotych. Środki na realizację tego zadania z dotacji Komitetu Badań
Naukowych, Unii Europejskiej i funduszy własnych Akademii,
W centrum, najprawdopodobniej od maja, będą prowadzene eksperymenty na
zwierzętach, polegające m.in. na wykryciu zmian w genach zwierząt. W centrum
hodowane będa także tkanki zwierzęce i ludzkie, którwe zostaną zgromadzone w
nowoczesnym banku komórek. To pierwszy bank tego typu w Polscu i trzeci w
Europie.
Gazeta Współczesna
;-)))