Dodaj do ulubionych

ząbkowanie

05.05.03, 10:03
moje 8 miesięczne dziecko ma juz 3 zabki dolne. Ale jedynka i dwójka rosną
krzywą. Czy powinnam udac sie do lekarza czy jest to normalne i wyprostują
się. Prosze mi cos poradzic.
Obserwuj wątek
    • Gość: Iza Re: ząbkowanie IP: *.introl.pl 07.05.03, 15:47
      Jeśli jesteś z Katowic lub okolicy mogę Ci polecić naszą super dentystkę.
      Świetne podejście do dzieciaczków plus kompetencja. Niestety nie ma umowy z
      Kasą Chorych (teraz Funduszem). Konsultacja gratis, późniejsze lakierowanie
      bądź leczenie w granicach 50,-zł od ząbka.
    • Gość: Gosia Re: ząbkowanie IP: 195.94.204.* 07.05.03, 16:00
      Moja mała zaczęła ząbkować dopiero w 9-10 miesiącu. Najpierw było po kolei.
      Dwie jedynki na dole, potem na górze. Potem dwójeczki na dole, potem jedna na
      górze... i tu zaczeły się schody. Długo, długo nic więcej. Potem poszły kły
      (1,5 roku), a wg. ksiązki powinny iść czwórki (wiem, książki należy wsadzić
      między książki...). A ta lewa dwójka nadal nic.
      Wyszły trzy kły, a ten lewy za tą dwójką co to jej nie było nie. Niedawno
      dopiero zaczeły się pojawiać czwórki i już są chyba znowu trzy, no bo
      oczywiście ta lewa nadal nic. Kilka dni temu chyba w koncu zaczął się przebijać
      lewy kieł i czwórka, ale dwójka nadal protestuje. Najśmieszniejsze jest to, że
      ona pojawia się i znika. Jakoś tak się te dziąsła podnoszą i znowu opuszczają...
      Pediatra mówi, że zęby mają prawo do takich dziwactw, ale trochę się boję bo
      między jedynką a tą nieszczęsną dwójką jest dość dużo wolnego miejsca.
      Czy któraś z Was miała podobne problemy z zębami swojej pociechy?

• Gość: Monika Re: ząbkowanie IP: *.137-202-24.mtl.mc.videotron.ca 07.05.03, 19:43
        Nie martw sie, moja corka ma ponad dwa latka(2lata i cztery miesiace) i ciagle
        jej jednego zeba brakuje, jakos tak powoli jej rosna. Najwiekszy problem
        mielismy z doczekaniem sie na dwojki, bo wyrosly dopiero po Bozym Narodzeniu,
        kiedy Corka miala 23 miesiace.Teraz wciaz czekamy na ostatnia piatke,gorna, bo
        jakos jej sie nie spieszy, ale nasza lekarka powiedziala, ze im pozniej zabki
        wychodza tym lepiej sa uwapnione i tym samym mocniejsze.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka