Dodaj do ulubionych

prblem z zębami

28.09.07, 13:33
Jestem załamana.Wczoraj u 9 letniej córki zobaczyłam dziure w zębie,górnej
dwójce i jest to ząb stały!!Na przyszły tydzien ide z nia do dentysty.I tyle
dało mycie zębów w dodatku drogimi pastami!!Nie wiem po co pisze chyba zeby
usłyszec ,że nie tylko moje dziecko ma takiego pecha!!Normalnie załamka sadsad
Obserwuj wątek
    • verdana Re: prblem z zębami 28.09.07, 13:46
      Dlaczego zalamka? Twoje dziecko nie ma raka, tylko dziure w zębie...
      Bez przesady..
      niestety, nie zawsze mycie ząebow wystarczy. Mam dwoje dzieci ze
      zdrowymi zębami - choc zdarzały się pojedyncze ubytki i
      najmlodszego, 12-latka z przeleczonymi niemal wszystkimi zębami -
      dziura na dziurze. nawet dentystka powiedziała, ze tu mycie nie
      pomoze - zeby sa b. slabe, psują się "od srodka' - dziecko niewinne.
      Nawet nie zakazała jeść slodyczy - powiedziala, ze w tym wypadku nic
      sie nie poradzi, trzeba tylko pilnować zębow i już.
      • medyczka Re: prblem z zębami 28.09.07, 14:43
        W sumie masz racje,chore zeby to jeszcze nie tragedia.Tak jakos mnie to
        zdołowalo,bo to dziewczynka,do tego bardzo wrazliwa i wogóle.Juz mi
        lepiej,troche podniosłas mnie na duchu. Dzięki smile
        • jklk Re: prblem z zębami 28.09.07, 15:26
          Nie wiem, czy pocieszy się fakt, że "inni mają jeszcze gorzej" (jak
          Kazik śpiewał). Mojej córce właśnie wyrosła pierwsza stała szóstka.
          Wybijała się długo, najpierw był widoczny kawałek, potem więcej.
          Moment, kiedy wyszła cała, jakoś przegapiłam. W kazdym razie rzecz
          działa się w wakacje, a do dentysty trafiłyśmy we wrzesniu. Nie wiem
          ile to było - 3 tygodnie, 4 tygodnie po wyrośnięciu zeba? I na tej
          szóstce juz była plama próchnicy. Niby jeszcze tylko w tej warstwie
          powierzchniowej, więc obyło się bez plomby, ząb po borowaniu został
          zalakowany. Ale generalnie to załamujący prognostyk na przyszłość...
          • airebea Re: A lakierujecie zęby fllurorem 28.09.07, 15:54
            jesli nie to plecam -super sprawa zwłaszcza dla słabych zębów
    • przeciwcialo Re: prblem z zębami 28.09.07, 16:01
      Pasta to nie wszystko. jeszcze płyn do płukania wprowadź. I raz w
      tygodniu fluoryzacja- dentysta wypisze ci recepte na odpowiedni
      preparat.
    • reszka2 Re: prblem z zębami 28.09.07, 16:10
      medyczka, jedna dziura w zębie nie problem.
      Ja nałogowo widuję dzieci w wieku 1.5 roku z zaawansowana próchnicą.
      mam ancymonów z nawracającycmi zapaleniami okostnej - bardzo głęboka
      próchnica.Koleżanka - pedodonta mówi, że dzieic chodzące do ich
      przychodni mają srednio po 8 mleczaków do leczenia - i to są
      rodzice, którzy chcą leczyć, rodzice w ogóle myslący o leczeniu. Ty
      dobra matka jesteś, bo o leczeniu myslisz smile

      Ja tez dostaje histerii na widok pojedynczych ubytków u moich dzieci
      i ciągne ich do dentysty co kilka miesięcy.
      • verdana Re: prblem z zębami 28.09.07, 16:16
        Zęby byly lakierowane, fluoryzowane, dzieco bralo tabletki z
        fluorem - i kicha.
        Trzeba pamiętac - bardzo wazna sprawa!!!! - ze nie kazda choroba
        dziecka musi być czyjąś winą. Także próchnica.
        • mareczkowa0 Re: prblem z zębami 28.09.07, 16:25
          Moja 9latka też chodziLa systematycznie na leczenie do dentysty bo miała
          próchnice.(teraz chodzi profilaktycznie raz na cztery miechy) Ale jak widze
          dzieci z czarnymi zębami to mi sie nie dobrze robi.....
          Reszta moich dzieci ma zdrowe zęby.............
          • jklk Re: prblem z zębami 28.09.07, 17:16
            Czarne zęby to właśnie wynik leczenia, lapisowania zębów, czyli
            nasączania zebów, mlecznych oczywiście, roztworem azotanu srebra
            (zdaje się). Stosuje się w przypadku, kiedy nie daje się założyć
            wypełnienia, bo to np. ząb przedni, o dużej powierzni zaatakowanej
            przez próchnicę.
            Tak że zupełnie niepotrzebnie robi Ci się niedobrze. Raczej powinnaś
            docenić rodziców, ze chodzą co trzy miesiące po 3 razy na
            lapisowanie.
            • mareczkowa0 Re: prblem z zębami 28.09.07, 17:22
              a właśnie ze nie bo ja mam taką znajomą co ma syna pięcioletniego i ma
              zaawansowaną próchnicę i Nie leczoną, gdy powiedziałam matce tego dziecka że
              przydała by mu się wizyta u dentysty to odpowiedziała ze nie chce jej się a zęby
              i tak wypadną(i to są zęby nie leczone) znam trochę takich dzieci z takimi
              zębami i ich rodzice tego nie lęczą.A docenić to niema czego!
              • mareczkowa0 Re: prblem z zębami 28.09.07, 17:24
                A zęby czarne i w kawałkach to widać że zęby nie leczone
                • jklk Re: prblem z zębami 28.09.07, 18:20
                  Nie no bywa różnie. Poglad, że mlecznych zębów się nie leczy jest
                  niestety wciąż dość popularny.
                  Ale moja córka ma zeby czarne właśnie w wyniku lapisowania. Niektóre
                  dzieci moich znajomych też. Wygląda to nieciekawie, ale skutecznie
                  zatrzymuje próchnice. Zęby są wtedy ciemnoczarne (nie brązowe).
                  Spotykałam się niestety z uwagami postronnych osób, że zęby trzeba
                  leczyć, że nie powinnam tak tego zostawiać itd. Nie da się ukryć, że
                  wpadam w furię przy takich gadkach. Chodze do tego dentysty, płace,
                  jak dziecko było małe, to jeszcze do tego dochodził stres, żeby w
                  ogóle otworzyło usta i dało się leczyć, a tu mnie ktoś bierze za
                  matkę z marginesu smile
                  Na szczęście córka ma prawie 7 lat i pozbywamy się już tych zabków.
                  • mareczkowa0 Re: prblem z zębami 29.09.07, 09:30
                    Sory jak Cię uraziłam.Nie wiedziałamsad
                    Ale naprawde w mojej miejscowości jest b.dużo dzieci z nieleczonymi zębami, a
                    rodzice nic sobie z tego nie robią.
        • reszka2 Re: prblem z zębami 28.09.07, 20:26
          Dla mnie jest różnica pomiędzy lakierowaniem, fluoryzowaniem i
          tabletkowaniem i rozwijajacą się pomimo tego próchnicą, a
          odpuszczaniem sobie robienbia czegokolwiek. Odpuszczanie JEST
          czyjąś winą.
    • mili_vanili Re: prblem z zębami 28.09.07, 20:38
      przyczyny próchnicy to bakterie, cukry, podatność zębów (genetyka,
      okres płodowy, stosowana dieta).

      A myć i tak trzeba (dobrze dołaczyć jeszcze nić).
      • medyczka Re: prblem z zębami 03.10.07, 14:53
        Dzieki wszytkim za wypowiedzi.Jeszcze nie zaleczylismy zębów,dentysta bedzie na
        przyszły tydzien.Dzis zobaczyłam ,ze chyba w obu dwójkach ma dziurki heh..Jak
        bedziemy "po",to napisze .
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka