Dodaj do ulubionych

UNIKAJ FIRMY EXPANDER

08.07.04, 11:29
Potrzebowalem uzyskac kredyt mieszkaniowy. Poniewaz jestem czlowiekiem ostro
zajetym od 9.00 do 21.00 przez prace, chetnie oddalem sie w rece "doradcy
finansowego", ktory rzekomo pomoze smile, doradzi smile , i zalatwi za nas
formalnosci w banku smile , pomoze zebrac dokumenty. Zalezalo mi na czasie
poniewaz trafilem mieszkanie o bardzo dobrej cenie.
Expander wykazal sie , uwaga:
- nie przekazl mi informacji o wszytkich dokumenta jakie byly potrzebne do
uzyskania kredytu w banku
- zle zlozony wniosek spowodowal,ze odrzucono moj wniosek kredytowy
- wydzwaniajac do mojego "doradcy" bylem typowym petentem , a nie klientem smile
(..to moze osobiste odczucia..)
- obslugujacy mnie pracownik awansowal (w miedzy czasie) i moja sprawa ,
gdzies "przesunela sie czasowo" pomiedzy innymi smile

Chcialbym zachecic wszytkich ubiegajacych sie o kredyt mieszkaniowy o
zglaszanie sie bezposrednio do bankow. W kazdym banku jest komorka kredytowa,
ktora obsluzy nas bardzo rzeczowo, poinformuje lepiej niz posrednik o
wszytkich formalnoscich. Oszczedzamy tez na propowizji, pamietac tez
nalezy ,ze samemu tez mozna negocjowac oprocentowanie kredytu z bankiem.
Podsumowujac - formalnosci wcale nie jest tak duzo !!! i jest to bardzo
proste. Po spotkaniu w pierwszym banku wie sie juz o wszytskich dokumentach
jakie sa potrzebne do uzyskania kredytu i najwazniejsze , gdy samemu dba sie
o kazdy szczegol , czlowiek ma pewnosc ,ze dostanie kredyt smile .
Pomino tego ,ze Expander nie zalatwil mi kredytu , sam uzyskalem go bez
problemow. Zeby bylo zabawniej od 2 miesiecy nikt nie zadzwonil do mnie z
Expandera odnosnie ostatniego banku, ktory byl rzekomo dla mnie
sprawdzany smile...

Pozdrawiam
i zycze wszytkim kupujacym mieszkanie na kredyt dobrej umowy...

Aktyvist
Obserwuj wątek
    • j0anna1 Re: UNIKAJ FIRMY EXPANDER 08.07.04, 12:02
      Pozwol ze sie z Toba nie zgodze. Jestem rowniez osoba zajeta w zwiazku z tym
      skorzystalam z uslug posrednika (z tym ze nie byl to Expander). Z posrednikiem
      widzialam sie chyba dwa razy (przyjechal do mnie do pracy i do domu). Jedyne
      dokumenty jakie mu dostarczylam to bylo zaswiadczenie o dochodach oraz
      podpisalam wniosek kredytowy przez niego wypelniony.
      Niestety (lub moze dobrze) bank w ktorym ubiegalam sie o kredyt w trakcie
      analizowania dokumentow zazadal dodatkowych dokumentow od deweloropera (bylo
      tego troche i tak naprawde kilka razy). W normalnym ukladzie musialabym
      osobiscie biegac kilka razy najpierw dewelopera a potem do banku, a tak
      posrednik zalatwil wszystko sam. Zarowno deweloper jak i bank ma godziny
      urzedowania pokrywajace sie z moja praca, a za kazdym razem musialabym
      poswiecic co najmniej 3 godziny, a wiec uzbieraloby sie pewnie na wszystko 20
      albo 30 godzin smile))
      Z ta prowizja to nie jest do konca tak ze zawsze uda nam sie cos urwac jezeli
      zalatwimy sprawe osobiscie - na mniejsza prowizje mozemy liczyc z reguly gdy
      mamy duzy wklad wlasny - w przeciwnym razie raczej nie.
      Trzeba pamietam rowniez o tym ze bank jezeli chcialby zdobyc tyle klientow sam
      bez pomocy brokerow musialby zatrudnic wiecej pracownikow - a oni tez nie beda
      pracowac za darmo.
      • deser_t Re: UNIKAJ FIRMY EXPANDER 09.07.04, 12:39
        Hmmm la_roche, mam dokładnie przeciwne doświadczenia. Przez kompletny brak
        profesjonalizmu i niewiedzę pani zajmującej się właśnie wyłącznie obsługą
        klientów chcących wziąć kredyt (wiedziałam więcej ze stron internetowych banku
        niż ona, ba - podpowiadałam jej pewne rzeczy!) straciliśmy nasz upatrzone
        mieszkanie, ponieważ przez jej niedbalstwo cała procedura przeciagała się
        skandalicznie. W firmie expander załatwiłam WSZYSTKO podczas dwóch wizyt i -
        tak jak być powinno - to doradca expandera podpowiadał mi najkorzystniejsze
        wyjścia.

Pozdrawiam, deser_t

P. S.
        Nie pracuję w expanderze i nikt z mojej rodziny także ;p
        • bartoo Re: UNIKAJ FIRMY EXPANDER 09.07.04, 14:47
          Złożyłem u nich wniosek kredytowy i czekam. Na razie wszystko przebiega OK.
          Obsługa miła i fachowa. Godziny otwarcia biur bardzo dogodne.
          --
          "Była taka zaborcza i miła jednocześnie, że nie miałem siły udawać
          nieprzystępnego!"
      • czuk1 Re: UNIKAJ FIRMY EXPANDER 09.08.04, 13:33
        j0anna1 napisała:

> Pozwol ze sie z Toba nie zgodze. Jestem rowniez osoba zajeta w zwiazku z tym
        > skorzystalam z uslug posrednika (z tym ze nie byl to Expander). Z
        posrednikiem
        > widzialam sie chyba dwa razy (przyjechal do mnie do pracy i do domu). Jedyne
        > dokumenty jakie mu dostarczylam to bylo zaswiadczenie o dochodach oraz
        > podpisalam wniosek kredytowy przez niego wypelniony.
        > Niestety (lub moze dobrze) bank w ktorym ubiegalam sie o kredyt w trakcie
        > analizowania dokumentow zazadal dodatkowych dokumentow od deweloropera (bylo
        > tego troche i tak naprawde kilka razy). W normalnym ukladzie musialabym
        > osobiscie biegac kilka razy najpierw dewelopera a potem do banku, a tak
        > posrednik zalatwil wszystko sam. Zarowno deweloper jak i bank ma godziny
        > urzedowania pokrywajace sie z moja praca, a za kazdym razem musialabym
        > poswiecic co najmniej 3 godziny, a wiec uzbieraloby sie pewnie na wszystko 20
        > albo 30 godzin smile))
        > Z ta prowizja to nie jest do konca tak ze zawsze uda nam sie cos urwac jezeli
        > zalatwimy sprawe osobiscie - na mniejsza prowizje mozemy liczyc z reguly gdy
        > mamy duzy wklad wlasny - w przeciwnym razie raczej nie.
        > Trzeba pamietam rowniez o tym ze bank jezeli chcialby zdobyc tyle klientow
        sam
        > bez pomocy brokerow musialby zatrudnic wiecej pracownikow - a oni tez nie
        beda
        > pracowac za darmo.

Powiem uczciwie. cg
        dyby nie doradcy Expandera większość zapytań naszych tu (i na innych forach)
        została by bez odpowiedzi bądż odpowiedzi były by tendencyjne i niefachowe.
        Expander dobrze służy sprawom usług bankowych.
        A doradcy jego sa fachowcami wysokiej klasy.

Mariusz
    • numenius Re: UNIKAJ FIRMY EXPANDER 20.07.04, 14:00
      Po prostu miałeś pecha z osobą, na którą trafiłeś w Expanderze. Zawsze znajdzie
      sie czarna owca.
      Mi tez "doradzał" Expander i jestem BARDZO zadowolny, a z tego samego oddzialu
      korzystal znajomy i nie byl zachwycony tak jak ja.

Num
      • agnie_szka9 Re: UNIKAJ FIRMY EXPANDER 20.07.04, 14:58
        niestety ja tez nie mam pozytywnych doświadczen. w biurze ekspert powiedział,
        ze moge wziąć jedynie kredyt w GE Mieszkaniowym i to tylko na kwotę 60-80 tys.
        max! a jak sama przeszłam sie po bankach to nagle sie okazało, ze moge i w
        innych, i to na 150 tys. nawet!!!
        --
        słoneczne pozdrowienia smile)))
        • wanzke Re: UNIKAJ FIRMY EXPANDER 26.07.04, 12:03
          Witam. Ja też nie polecam firmy Expander. U mnie sytuacja wyglądała bardzo
          podobnie do opisanej w pierwszym liście: odrzucono nasz wniosek z powodu "braku
          ciągłości zatrudnienia". Udaliśmy się bezpośrednio do banku i kredyt dostaliśmy
          bez problemu. Donieśliśmy tylko jeden dokument, który w Expanderze podobno nie
          był potrzebny. Dodam, że chodziło o ten sam bank. Ale znajome korzystały z
          usług tej firmy i są bardzo zadowolone, więc chyba rzeczywiście zależy wszystko
          od osoby, na która się trafi w Expanderze.
    • olaff Re: UNIKAJ FIRMY EXPANDER 11.08.04, 12:13
      la_roche napisał:

> Potrzebowalem uzyskac kredyt mieszkaniowy. Poniewaz jestem czlowiekiem ostro
      > zajetym od 9.00 do 21.00 przez prace, chetnie oddalem sie w rece "doradcy
      > finansowego", ktory rzekomo pomoze smile, doradzi smile , i zalatwi za nas
      > formalnosci w banku smile , pomoze zebrac dokumenty. Zalezalo mi na czasie
      > poniewaz trafilem mieszkanie o bardzo dobrej cenie.
      > Expander wykazal sie , uwaga:
      > - nie przekazl mi informacji o wszytkich dokumenta jakie byly potrzebne do
      > uzyskania kredytu w banku
      > - zle zlozony wniosek spowodowal,ze odrzucono moj wniosek kredytowy
      > - wydzwaniajac do mojego "doradcy" bylem typowym petentem , a nie klientem smile
      > (..to moze osobiste odczucia..)
      > - obslugujacy mnie pracownik awansowal (w miedzy czasie) i moja sprawa ,
      > gdzies "przesunela sie czasowo" pomiedzy innymi smile

Wow! jakbym czytał moją historię. Z tym, że w decydującem momencie sam dalej
      prowadziłem sprawy (urlop z pracy)...
      Dodatkowo umowa z bankiem była tak przygotowana, że bank musiał razem ze mną
      przeredagować ją...

Podzielam pogląd. Ja ich nazywam bandą dzieciaków, bawiących się w usługi bankowe...
      Co więcej doradcy z banków (w moim przypadu BPH) mają podobne zdanie...

> Chcialbym zachecic wszytkich ubiegajacych sie o kredyt mieszkaniowy o
      > zglaszanie sie bezposrednio do bankow. W kazdym banku jest komorka kredytowa,
      > ktora obsluzy nas bardzo rzeczowo, poinformuje lepiej niz posrednik o
      > wszytkich formalnoscich. Oszczedzamy tez na propowizji, pamietac tez
      > nalezy ,ze samemu tez mozna negocjowac oprocentowanie kredytu z bankiem.
      > Podsumowujac - formalnosci wcale nie jest tak duzo !!! i jest to bardzo
      > proste. Po spotkaniu w pierwszym banku wie sie juz o wszytskich dokumentach
      > jakie sa potrzebne do uzyskania kredytu i najwazniejsze , gdy samemu dba sie
      > o kazdy szczegol , czlowiek ma pewnosc ,ze dostanie kredyt smile .
      > Pomino tego ,ze Expander nie zalatwil mi kredytu , sam uzyskalem go bez
      > problemow. Zeby bylo zabawniej od 2 miesiecy nikt nie zadzwonil do mnie z
      > Expandera odnosnie ostatniego banku, ktory byl rzekomo dla mnie
      > sprawdzany smile...

I tu też się zgadzam. I o wiele milej się rozmawia i ludzie bardziej kompetetni.
      Pani (z BPH) dla mnie tylko została 30 minut dłużej w pracy bo stałem w korku...

Pozdrawiam,
      olaf
      • czuk1 Re: UNIKAJ FIRMY EXPANDER 12.08.04, 09:14
        olaff napisał:

> la_roche napisał:
        >
        > > Potrzebowalem uzyskac kredyt mieszkaniowy. Poniewaz jestem czlowiekiem os
        > tro
        > > zajetym od 9.00 do 21.00 przez prace, chetnie oddalem sie w rece "doradcy
        >
        > > finansowego", ktory rzekomo pomoze smile, doradzi smile , i zalatwi za nas
        > > formalnosci w banku smile , pomoze zebrac dokumenty. Zalezalo mi na czasie
        > > poniewaz trafilem mieszkanie o bardzo dobrej cenie.
        > > Expander wykazal sie , uwaga:
        > > - nie przekazl mi informacji o wszytkich dokumenta jakie byly potrzebne d
        > o
        > > uzyskania kredytu w banku
        > > - zle zlozony wniosek spowodowal,ze odrzucono moj wniosek kredytowy
        > > - wydzwaniajac do mojego "doradcy" bylem typowym petentem , a nie kliente
        > m smile
        > > (..to moze osobiste odczucia..)
        > > - obslugujacy mnie pracownik awansowal (w miedzy czasie) i moja sprawa ,
        > > gdzies "przesunela sie czasowo" pomiedzy innymi smile
        >
        > Wow! jakbym czytał moją historię. Z tym, że w decydującem momencie sam dalej
        > prowadziłem sprawy (urlop z pracy)...
        > Dodatkowo umowa z bankiem była tak przygotowana, że bank musiał razem ze mną
        > przeredagować ją...
        >
        > Podzielam pogląd. Ja ich nazywam bandą dzieciaków, bawiących się w usługi
        banko
        > we...
        > Co więcej doradcy z banków (w moim przypadu BPH) mają podobne zdanie...
        >
        >
        > > Chcialbym zachecic wszytkich ubiegajacych sie o kredyt mieszkaniowy o
        > > zglaszanie sie bezposrednio do bankow. W kazdym banku jest komorka kredyt
        > owa,
        > > ktora obsluzy nas bardzo rzeczowo, poinformuje lepiej niz posrednik o
        > > wszytkich formalnoscich. Oszczedzamy tez na propowizji, pamietac tez
        > > nalezy ,ze samemu tez mozna negocjowac oprocentowanie kredytu z bankiem.
        > > Podsumowujac - formalnosci wcale nie jest tak duzo !!! i jest to bardzo
        > > proste. Po spotkaniu w pierwszym banku wie sie juz o wszytskich dokumenta
        > ch
        > > jakie sa potrzebne do uzyskania kredytu i najwazniejsze , gdy samemu dba
        > sie
        > > o kazdy szczegol , czlowiek ma pewnosc ,ze dostanie kredyt smile .
        > > Pomino tego ,ze Expander nie zalatwil mi kredytu , sam uzyskalem go bez
        > > problemow. Zeby bylo zabawniej od 2 miesiecy nikt nie zadzwonil do mnie z
        >
        > > Expandera odnosnie ostatniego banku, ktory byl rzekomo dla mnie
        > > sprawdzany smile...
        >
        > I tu też się zgadzam. I o wiele milej się rozmawia i ludzie bardziej
        kompetetni
        > .
        > Pani (z BPH) dla mnie tylko została 30 minut dłużej w pracy bo stałem w
        korku..
        > .
        >
        > Pozdrawiam,
        > olaf

Jeśli tak jest jak piszą trzy ostatnie osoby - to zmieniam zdanie. Oswiadczam ,
        że moja wypowiedż pozytywna - bo inna nie mogla być - jest oceną porad na forum
        internetowym, porad ekspertow EXpandera.
        Jęśli natomiast jest taka sytuacja, że pracownicy EXpandera oferuja kredyty
        tylko jednogo banku (pprawdopodobnie dlatego że ich ten bank najlepiej
        opłaca ) to b.żle.
        Taka firma doradcza i posrednicząca nie mieści się w standardzie biznesowym.
        Jak można klientowi oferować kredyty z jednego banku????!!!!!
        Takie doradztwo jest ułomne, chore i do odrzucenia.
        Tylko jedna poprawka. Mam racje jeśli takie postepowanie dotyczy całej firmy
        Expander a nie pojedyńczych pracownikow. Jeśli dotyczy pojedyńczych pracowników
        to - postępowanie ich musi być natychmiast zmienione.
        m
        • doradcy.expandera Re: UNIKAJ FIRMY EXPANDER 12.08.04, 10:33
          Zapewniam że Expander nie oferuje kredytów jednego banku. Nie wykluczam jednak,
          że POJEDYCZNY doradcy mogą być szczególnie przywiązani do którejś z ofert i
          stąd takie doświadczenia forumowiczów. Trudno uniknąć takiej sytuacji w firmie
          która ma 100 doradców. W sprzedaży Expandera w tej chwili żaden bank nie ma
          więcej niż 30 proc. Są banki które dominują (po ok. 20 % sprzedaży) i są to PKO
          BP, BPH, MultiBank

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka