Dodaj do ulubionych

Kredyt w PLN

05.08.05, 09:59
Witam,
Poniewaz zrezygnowalem z kredytu we CHF to interesuja mnie kredyty w
naszej rodzimej walucie PLN.
Przyczyna: po pierwsze róznica kursowa, po drugie tak sobie mysle, ze gdyby
CHF drozal o 1 grosz miesiecznie to po 240 miesiacach czyli 20 latach
kosztowalby okolo 5 PLN. Wiem ze to teoria, ale jakos z perspektywy wielu,
wielu lat wcale taka nierealna.
Moze doradzicie jakis bank z kredytami w PLN?
Na razie rozważam BZ WBK lub mBank.
Obserwuj wątek
    • doradcy.expandera Re: Kredyt w PLN 05.08.05, 10:04
      Ale z drugiej strony - jeśli fran drożałby o 1 grosz miesięcznie to
      prawdopodobnie przez pierwsze kilkanaście lat płaciłybyś niższa ratą niż rata
      alternatywnego kredytu w PLN. A w praktyce nie będziesz spłacał kredyt dłużej
      niż 10 lat bo pewnie sprzedasz mieszkania, zamienisz na większe i będzie brał
      nowy kredyt pozbywają się starego.

      Ale jeśli chodzi o dobre oferty w PLN to przede wszystkim: ING BŚ, Pekao
      (bardzo ciekawa promocja cenowa ale wysoka prowizja za wcz. spłatę), BZ WBK,
      Nordea. Zapraszam do naszych oddziałów.
      • gss87 Re: Kredyt w PLN 05.08.05, 11:15
        Dziękuję,
        Oczywiście masz rację. Jednak nie chce mi się wierzyć, żeby mocny złoty
        umacniał się jeszcze bardziej, co oczywiscie nie znaczy zeby radykalnie osłabł.
        W mojej sytuacji zamierzam spłacić kredyt w ciągu 3 lat.
        Dlatego zrezygnowałem z CHF bo z góry tracę na kursie.
        Biorąc 120 000 w PLN mam 120 000 kredytu. Biorąc 120 000 w CHF mam (w
        zaleznosci od banku i różnicy kursowej) około 125 000 kredytu w PLN.
        Długoterminowo (zakładając mało zmienny kurs CHF) oczywiście zyskuję
        (oprocentowanie). Krótkoterminowo czyli przez 2-3 lata mam na starcie 4 000 PLN
        kredytu więcej.
        PEKAO odpada (chociaz dostalem ich oferte jako jeden z najlepszych klientów smile
        natomiast za wszesniejsza splate zycza sobie 2.5 %.
        a w mbanku 0%.
    • doradca.multiinvest Re: Kredyt w PLN 05.08.05, 11:01
      Jest wiele interesujących ofert w PLN. Zapraszam na maila
      sprzedaz@multiinvest.pl Aktualnie posiadamy promocję, zajrzyj na strone
      www.multiinvest.pl

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka