Dodaj do ulubionych

Zrzut z ekranu

12.10.09, 14:40
wytłumaczone tak prosto a ja nie umiem uncertain

www.fotka.pl/pomoc.php?id=99
otwieram Paint i co dalej?
Obserwuj wątek
    • bogatka1 Re: Zrzut z ekranu 12.10.09, 17:36
      Nie dziwię się, ze nie zrozumiałaś, bo na tamtej stronie pominięto kilka ważnych operacji.
      - Zaczynamy od wciśnięcia klawisza PrtScSysRq(jest obok klawisza Delete po prawej). Nic się nie dzieje, ale cała strona jest już w schowku.
      - w Paint: Edycja -->Wklej
      - następnie klikamy na narzędzie selekcja(zaznaczanie prostokątne)
      - i zaznaczamy np obrazek, na którym nam zależy.
      - Edycja --> Kopiuj
      - Plik -->Nowy i pokazuje się okienkodialogowe, czy zapisać zmiany. Klikasz NIE.
      - Edycja -->Wklej i klikasz poza obrazkiem.
      - Plik -->Zapisz jako i wpisujesz swoją nazwę.
      - Zanim klikniesz Zapisz, wybierz odpowiednie rozszerzenie poniżej nazwy, np jpg lub gif - bo z zasady Paint zapisuje w bmp(bmp to duża waga)jeśli nie przejmujesz się pogorszeniem jakości.
      Nie ma sensu zapisywać fotografii w bmp.
      • pyskata.1 Re: Zrzut z ekranu 12.10.09, 18:28
        Otwieram stronke w necie, przyciskam następnie ten PrtSc (u mnie to
        prawdopodobnie einfg/druck) wchodzę na Painta i nie moge wkleić bo
        wklei jest na szaro nie jest ta funkcja aktywna uncertain
        • grafoman.pl Re: Zrzut z ekranu 21.02.13, 05:30
          Do zrzucania screenów stron www istnieje bardzo wygodne narzędzie które działa "w większości przypadków": pici.picidae.net - wpisujemy adres interesującej nas strony i czekamy, aż wyświetli się nam "strona".

Sęk w tym że to co się nam wyświetli to już nie będzie strona a jej screenshot (choć w dalszym ciągu jest aktywny - możemy klikać na linki!) - teraz wystarczy kliknąć prawym przyciskiem myszki, wybrać z menu "view image" i mamy stronę gotową do zapisania na dysku w formacie png.

Ten sposób ma tą zaletę, że zapisujemy od razu screenshot całej strony (łacznie z tym co jest "na górze i na dole" suwaka), a nie tylko tego co akurat widzimy w prostokątnym okienku przeglądarki.

Pozdrawiam,
          grafoman
          • bogatka1 Re: Zrzut całej strony 21.02.13, 07:31
            Witam Grafoman, dawno Ciebie tutaj nie było.
            I dzięki, że wpisujesz pod temat, a nie otwierasz nowego wątku.

Po wejściu na Pici.picidae.net z podanego linku, wkleiłam link innej strony do skopiowania.
            I dalej co?
            W dolnym prawym rogu można kliknąć na przycisk, ale po nim pokazuje się strona z trzema ikonami.
            Grafoman, napisz więcej, krok po kroku, jak działa tamta strona do screenu całych stron.

W przeglądarce Opera jest łatwy sposób, aby zrobić screeny całych stron, razem z częściami niewidocznymi na ekranie:
            Plik --> Zapisz jako, otwiera się okienko do zapisu na dysku. Zapisujesz i gotowe.
            • grafoman.pl Re: Zrzut całej strony 21.02.13, 09:06
              bogatka1 napisała:
              > Witam Grafoman, dawno Ciebie tutaj nie było.
              > I dzięki, że wpisujesz pod temat, a nie otwierasz nowego wątku.

Witam, odnoszę wrażenie że zaszło małe nieporozumienie. Mnie tu jeszcze nigdy nie było - jak napisałem w innym wątku, to był mój pierwszy post. Moze pisała jakaś inna osoba, bo nick konta "grafoman" był juz zajęty, dlatego gdy sam zakładałem konto musiałem coś dodać i dodałem końcówkę "pl".

Po drugiej uwadze wnioskuję też, że ta druga osoba nie przestrzegała być moze tych zasad o których piszesz.

> Po wejściu na Pici.picidae.net z podanego linku, wkleiłam link innej strony do
              > skopiowania.
              > I dalej co?
              > W dolnym prawym rogu można kliknąć na przycisk, ale po nim pokazuje się strona
              > z trzema ikonami.
              > Grafoman, napisz więcej, krok po kroku, jak działa tamta strona do screenu cały
              > ch stron.

Hmm.. tu naprawdę nie ma co więcej opisywać poza tym co już napisałem. Dla przykładu, na stronie podaję adres "gazeta.pl" i czekam (o tym czekaniu trzeba pamiętać, bo czasem może być dłuższe). Po nim pokazuje mi się strona własnie gazety, która wygląda jak strona bo przechodząc nad linkami kursor się zmienia w taki jak do kliknięcia, ale w rzeczywistości jest już obrazkiem. Teraz jak napisałem wystarczy zrobić "view image" z menu pod prawym przyciskiem myszki i "strona w formie obrazka" zamienia mi się wtedy na już pełnowartościowy obrazek w formacie png który moge zapisać na dysku.

Przy okazji - ta strona prócz dostarczania screenshotów stron jest też użyteczna jako swego rodzaju serwer proxy.

Pozdrawiam,
              grafoman
    • bogatka1 Re: Zrzut z ekranu 13.10.09, 12:53
      ...bo zjadłaś i z img na śniadanie, no to zobaczmy, co jest na obrazku

https://img390.imageshack.us/img390/9650/zrzut001.jpg

Zobaczyłam w podglądzie. Nie znam tego typu klawiatury.
      Sprawdź, jak się nazywa i napisz nazwę klawiatury, to znajdę instrukcję, nawet po niemiecku smile
      • del.wa.57 Re: Zrzut z ekranu 13.10.09, 21:48
        Dokładnie tak Bogatko.
        Trzeba przycisnąć >Fn + alt>-lewa strona na dole..
        i trzeci klawisz na górze-prawa strona>inseret>
        Powtórzę<Fn +alt+insert> razem jednocześnie,musi sie udać!smile
        Dokładnie taka klawiature mam w moim laptopie.
        U mnie jest napisane malutkimi literkami na niebiesko<prt cs> to ten insert na górze,trzeci klawisz od lewej.
        Może pomogłam?
        http://i38.tinypic.com/22z37t.jpg
    • bogatka1 Re: Zrzut z ekranu 13.10.09, 15:14
      Moja klawiatura to Chicony KBC-105CHIC Standard Beige PS/2 keyboard

Może masz Logitech Illuminated Keyboard?
      "Das Layout ist recht konservativ - fast alles ist an seinem gewohnten Platz. Die Rand-Tasten (Enter, Shift, Tab etc.) sind etwas kleiner und die einzelnen Blöcke etwas enger aneinander als bei meiner vorherigen Tastatur. Man muss sich etwas umstellen.

Ein paar Unterschiede zur Standard-Windowstastatur gibt es dann aber doch. Zum einen nimmt die Entfernen-Taste mehr Platz ein und verdrängt Einfügen an die Stelle der Druck-Taste. Gut für PC-Unerfahrene, die oft versehentlich Einfg drücken und dann unter den Folgen leiden - schlecht für Leute, die oft Screenshots machen und dazu die Druck-Taste nehmen. Denn an ihrer Stelle befindet sich das verdrängte Einfg. Die Drucktaste rutscht an die Stelle von Scroll-Lock. Pause ist an der üblichen Stelle. Scroll-Lock ist jetzt eine via FN-Taste erreichbare Zweitbelegung von Pause.

Ähnlich ist die Menü-Taste eine Zweitbelegung von Druck, da ihre ursprüngliche Position durch die erwähnte FN-Taste besetzt ist.

Alles kein Problem für mich, da ich abgesehen von Druck keine dieser Tasten benutze und auch nicht blind schreibe/schreiben kann. Für Fans der Menü-Taste ist es aber ziemlicher Mist.

Ansonsten ist das Tippgefühl gut, der Anschlag knackig. Der Tastenhub entspricht dem einer normalen Desktop-Tastatur."

- Niemiecki nie jest ci obcy. Napisz, czy pomogło.
    • bogatka1 Re: Zrzut z ekranu 13.10.09, 23:46
      Dziękuję Helenko, dobrze, że jesteś.
      Teraz na pewno się uda, powtórzę tylko, że z prawej, (bo tam było raz lewej, mnie też te strony się czasem jakoś przejęzyczają) "trzeci klawisz od prawej+ tak jak Helenka napisała.
      Tak właśnie jak Helenki najlepsza jest porada, bo z własnego doświadczenia. A Pysia śpi...

https://dl6.glitter-graphics.net/pub/1324/1324806zxea7xtqd5.gif
        • pyskata.1 Jeszcze pytanie 14.10.09, 14:50
          Trzeba przycisnąć >Fn + alt>-lewa strona na dole..
          i trzeci klawisz na górze-prawa strona>inseret>
          Powtórzę<Fn +alt+insert> razem jednocześnie,musi sie udać!

alt - czwarty od lewej na dole mam
          insert - trzeci od prawej na górze mam

ale Fn to nie mam uncertain
          • bogatka1 Re: Keyboard 14.10.09, 15:27
            To napisz Pysiu, jaki masz typ klawiatury albo lepiej nazwę, damy radę.
            A jeszcze sprawdź, czy jest ptaszek przy opcji Obraz -->Rysuj nieprzezroczyste.
            • pyskata.1 Re: Keyboard 18.10.09, 09:35
              Mam dokładnie tą co napisała Del.wa ale niemiecką. Inne oznaczenia. Teraz
              potrzebuje tylko wiedzieć gdzie u mnie jest ten FN.

P.S. Obraz-Rysuj nieprzezroczyste w Paincie?
              • bogatka1 Re: Keyboard 18.10.09, 12:57
                https://wstaw.org/d/66f6

Twoja klawiatura może mieć inny układ, ale klawisz Fn musi być w pobliżu Alt.

A teraz Paint menu:
                Plik; Edycja; Widok; Obraz
                i w Obraz gdy rozwiniesz podmenu, to jest ostatnia opcja Rysuj nieprzezroczyste.
                Służy do pisania tekstu bez białego tła lub wklejania np. gifa z przezroczystym tłem do obrazka pierwszego.
                Napisz, jak Ci poszło. Powodzenia!
      • pyskata.1 I wycinać też umiem :D 19.10.09, 15:58
        https://img38.imageshack.us/img38/6484/zrzut1.jpg

Problem polegał na tym, że strona nie lądowała w schowku. Za pierwszym razem przycisnęłam tylko alt i PrtSc i strona się zapisała, za drugim razem już musiałam dodać fn nie wiem dlaczego ale ważne, że działa. Raz jeszcze dziękuję za cierpliwość wink
    • bogatka1 Re: Screeny na Forum Humor-ole! 16.10.10, 15:39
      humor-ole.forumakers.com/paint-jak-zrobia-print-screen-f51/print-screen-paint-t86.htm tutaj jest szczegółowo, dokładnie wytłumaczone, dużym udogodnieniem jest duża ilość screenów.
      Żeby je zobaczyć, trzeba się zarejestrować na Forum Humor - ole!
      https://media3.mojageneracja.pl/oioqteyiie/mediumk63phu5648b139d2e8db060058.jpg
    • bogatka1 Re: Zrzut z ekranu 08.10.11, 21:12
      Jak pisać niemieckie litery na polskiej klawiaturze?
      - najpierw nacisnąć lewy Alt, wpisać wymagane cyfry i zwolnić klawisz Alt

ä - ALT + 132
      Ä - ALT + 142
      ö - ALT + 148
      Ö - ALT + 153
      ü - ALT + 129
      Ü - ALT + 154
      ß - ALT + 225

https://img24.dreamies.de/img/214/b/lb59noaa3cc.gif
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła