Dodaj do ulubionych

zachod na wschod

29.03.06, 14:24
hej, mam takie pytanie. Czy przebywajac na Ukrainie, Bialorusi, Litwie, w
Rosji etc, zdazalo sie wam spotykac takie narodowosci jak Niemcy, Wlosi,
Anglicy. Czy myslicie ze przyjdzie czas zaczna oni podrozowac tez w tamte
strony? tak sobie mysle, bo marzy mi sie zalozyc innowacyjna firme
turystyczna, ktora mialaby "wysylac" na wschod ludzi z "zachodu" ciakawe czy
to w ogole jest realne... co myslicie?
Obserwuj wątek
    • gadatliwa2 Re: zachod na wschod 29.03.06, 16:40
      buuu, nikt nie chce ze mna porozmawiac? prosze wyrazcie swoja opinie, przeciez
      to nieslychanie ciekawe, wschod jest tak piekny, dlaczego tak mało Anglikow etc
      go odwiedza?
    • Gość: Olo Re: zachod na wschod IP: *.bin-laden.cc 29.03.06, 22:27
      jak jechalem w 2004 z Moskwy do Irkucka to w naszym pociagu jechał cały wagon
      Niemcow.
      • Gość: Stwor Re: zachod na wschod IP: *.51.jawnet.pl 30.03.06, 11:15
        w 1944? wink
    • Gość: michał Re: zachod na wschod IP: *.acn.waw.pl 31.03.06, 13:02
      W Rumunii nad Morzem Czarnym bardzo dużo Niemców z samochodami.
      Na Ukrainie, na Krymie pamiętam Francuzów, we Lwowie też, jak biedacy nie mogli
      kupić sobie hamburgera w MacDo, bo nic nie rozumieli...
      Tak więc jeżdżą, i chyba wcale nie w tak w małych ilościach.
      • Gość: rudy Re: zachod na wschod IP: 212.190.72.* 31.03.06, 13:53
        Tez mi sie tak wydaje. Anglosasi na przyklad sa wcale nierzadkimi goscmi na
        szeroko pojetym Wschodzie, ale poruszaja sie czesto po tzw. gringo trail
        wyznaczonym przez przewodniki LP. Dlatego nie trafiaja przewaznie do miejsc
        typu Nowogrodek czy Stanislawow, ktore sa interesujace dla Polaka.
    • beago Re: zachod na wschod 04.04.06, 20:41
      Matko do ciebie, mieszkam w Petersburgu, a tu się roi aż od cudzoziemców~!!!
      Jest ich zdecydowanie wiecej niż w Krakowie, poza tym, mnóstwo ludzi, także z
      Zachodu i USA przyjeżdża się tu uczyć.. pozdro
    • gadatliwa2 Re: zachod na wschod 05.04.06, 13:12
      interesuje mnie dokladnie, jak Anglicy postrzegaja "wschod", jakie maja
      mniemanie o Polakach, Ukraincach, Rosjanach, co ich ewentualnie mogloby
      przyciagnac w te strony, lub z jakich powodow odwiedzaja te trzey kraje .
      ponadto czy ludzie zwiedzajacy to "globetrotterzy" ktozrzy nie boja sie niczego
      i po prostu zwiedzaja cala swiat, czy "typowi" turysci.
    • gadatliwa2 Re: zachod na wschod 05.04.06, 13:13
      aha, i jeszcze czy orientujecie sie w jakim stopniu biura turystyczne zachodu
      promuja tereny Polski, Ukrainy,Rosji.
    • kj6 Re: zachod na wschod 06.04.06, 12:10
      ja mam doświadczenia z trochę nietypowym wschodem - czyli z Rosją, ale w
      obwodzie kaliningradzkim. Tam oczywiście dominują Niemcy - i jest ich naprawdę
      dużo. Dotychczas była to w dużej mierze turystyka nostalgiczna - obecnie coraz
      mniej żyje dawnych mieszkańców Prus Wschodnich. Zaczyna się więc normalna
      promocja. Oferta staje się zróżnicowana. Latem nad Bałtykiem - w kurortach
      takich jak Svietlagorsk i Zielienogradsk - przebywa dużo cudzoziemców. Są to
      nie tylko Niemcy, ale też Anglicy, Francuzi, Skandynawowie. W ostatnich latach
      w obwodzie powstało sporo stadnin (dużą inwestycje realizuje żona mera Moskwy).
      Spotykałem też wycieczki profesjonalne - np. lesników. W Bawarii działa firma
      Meyer Reisen. Specjalizuje się ona właśnie w wycieczkach tematycznych. Oprócz
      leśników obsługuje grupy "kulturalne" - zainteresowane rosyjską tradycją i
      kulturą. W Kaliningradzie działają bardzo prężne "ansamble". Może nie
      powinienem wymieniać tego jednocześnie, ale osobiście najbardziej lubię chór
      katedralny, a także zespół pieśni i tańca bałtyckiej floty.
    • kj6 Re: zachod na wschod 06.04.06, 12:12
      I jeszcze jedno - pytasz też o Litwę. Tam już jeździ mnóstwo obcokrajowców.
      Usługi turystyczne są rozwinięte bardzo dobrze. To już zachód
    • Gość: lacietis Re: zachod na wschod IP: *.internetdsl.tpnet.pl 06.04.06, 19:13
      TAk. Np. nad Bajkałem, ale i w Moskwie, Rydze itd. Ale dziś czasu brak...

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka