Planuję upiec po raz pierwszy chleb i nasunęły mi się pytania. Czy ciasto mogę
wyrobić w robocie kuchennym? Na pizzę wyrabiam właśnie w robocie i zawsze
wychodzi wyśmienite. I czy w ogóle to mi się wszystko zmieści? Przepis mam na
400ml wody, i 650g mąki, plus dodatki w postaci ziaren. A misa robota to
1500ml. Jak myślicie?
I jak to jest z tymi ziarenkami? W przepisie podana jest ilość 1/3 szklanki
ziaren słonecznika. Czy jakbym chciała zmodyfikować skład ziaren, czyli dodać
trochę dyni, sezamu to muszę się trzymać ściśle tej ilości czyli 1/3 szklanki?
Jeżeli nie to gdzie jest granica, żeby nie przedobrzyć?
A może podsuniecie przepis na zawsze udany chleb