Dodaj do ulubionych

pranie = pytanie

29.05.10, 14:37
Drogie WDPD,

mam zakiet - 100% poliester. Na metce jest napisane, ze nie wolno prac.
Ale wyszukalam gdzies na stronie, ze mozna prac ten material.
Co doradzicie? Zaryzykowac pranie reczne?
Nie chce mi sie biec do czyszczenia...daleko mamsmile
Obserwuj wątek
    • tymoteusz.a Re: pranie = pytanie 29.05.10, 16:00
      Inny materiał na wierzchu, inny materiał na podszewkę inny materiał nici i jeszcze inny materiał wypełnienia (np. "naramienniki). W praniu każdy materiał ma inny współczynnik kurczliwości. Po praniu żakietu możesz mieć z żakietu coś mocno "pofastrygowanego"! Z takimi ubraniami to najlepiej do pralni chemicznej.
    • prochottka1 Re: pranie = pytanie 29.05.10, 19:33
      wyprac w 30 stopniach w pralce
      ja sie zniszczy wywalic i kupic cos nowego
    • misself Re: pranie = pytanie 30.05.10, 09:34
      Nie patrz na to, co piszą w sieci - ogólnie większość materiałów (surowców)
      można prać, ale to nie znaczy, że dany ciuch można. Ufaj metce smile

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka