unaragazza 29.05.10, 14:37 Drogie WDPD, mam zakiet - 100% poliester. Na metce jest napisane, ze nie wolno prac. Ale wyszukalam gdzies na stronie, ze mozna prac ten material. Co doradzicie? Zaryzykowac pranie reczne? Nie chce mi sie biec do czyszczenia...daleko mam Odpowiedz Link Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
tymoteusz.a Re: pranie = pytanie 29.05.10, 16:00 Inny materiał na wierzchu, inny materiał na podszewkę inny materiał nici i jeszcze inny materiał wypełnienia (np. "naramienniki). W praniu każdy materiał ma inny współczynnik kurczliwości. Po praniu żakietu możesz mieć z żakietu coś mocno "pofastrygowanego"! Z takimi ubraniami to najlepiej do pralni chemicznej. Odpowiedz Link
prochottka1 Re: pranie = pytanie 29.05.10, 19:33 wyprac w 30 stopniach w pralce ja sie zniszczy wywalic i kupic cos nowego Odpowiedz Link
misself Re: pranie = pytanie 30.05.10, 09:34 Nie patrz na to, co piszą w sieci - ogólnie większość materiałów (surowców) można prać, ale to nie znaczy, że dany ciuch można. Ufaj metce Odpowiedz Link