Dodaj do ulubionych

dania z gotowego ciasta francuskiego

18.04.09, 20:55
Kupiłam "rolkę" takiego ciasta i eksperymentuję.
Robiłam juz rogaliki z dżemem czy kwadraty nadziane twarogiem jak do
nalesników. Dzisiaj własnie zawinęłam resztki bigosu w kawałek
ciasta o wymiarach 30x20cm. Powstał rulonik, który posmarowałam
jajkiem i zapiekłam.
I tu mam pytanie jak piec te cuda z ciastem bo nie zawsze mi
wychodzi. W sumie zjadliwe jest - bo nie surowe - ale ciasto zawsze
pomimo, że kłade je na blasze na papierze do pieczenia, od spodu sie
nie piecze. Zawsze jest jakby mokre od tłuszczu. Macie jakies rady?
Obserwuj wątek
    • mizi_mizi Re: dania z gotowego ciasta francuskiego 18.04.09, 20:59
      a jakby zamiast piec na blasze, upiec je kładąc na kratce? wtedy od
      spodu też się przyrumieni (trzeba wybrać odpowiedni program); tylko
      podstaw blachę pod spód, bo nie wiem czy coś nie "skapnie" wink
      • ajlii Re: dania z gotowego ciasta francuskiego 18.04.09, 21:18
        Ja kładę zwykle na papierze, a ten na kratce. Choć dziś upiekłam na zwykłej blaszce, i też wyszło ładnie przyrumienione od spodu.
        • mizi_mizi Re: dania z gotowego ciasta francuskiego 18.04.09, 21:24
          podejrzewam, że dużo zależy od samego ciasta... mi wychodzi z
          ciastem z Biedronki big_grin
          • gazetowy.mail Re: dania z gotowego ciasta francuskiego 18.04.09, 21:42
            Toteż i ja takowe nabyłam na pierwszą próbę smile
    • gazetowy.mail Re: dania z gotowego ciasta francuskiego 18.04.09, 21:25
      Też zastanawiałam się żeby polozyc papier na kratce i na to ciasto.
      Myślicie że pomoże? Musze spróbować.
      • wilowka Re: dania z gotowego ciasta francuskiego 18.04.09, 21:35
        Ja kładę na zwykłej folii alu, a tę na blasze z kolei. Może za mało rozgrzany
        masz piekarnik?
    • sagittarius_84 Przepis 19.04.09, 11:28
      polecam do środka farsz :
      pierś z kurczaka lub polędwica usmażona na cebulce + pieczarki, można dać też
      kukurydzę ale wtedy farsz mi wyszedł za ciężki.

      Do tego pekińska z orzechami i pycha danie na kolacje ze znajomymi lub inna
      ważna okazję, naprawdę super kompozycja smile

      Jeśli chodzi o pieczenie , podstawą dobrze rozgrzany piekarnik, a do tego ja
      włączam pieczenie od dołu wtedy wszystko się przepieka.
      • marva Re: Przepis 20.04.09, 12:55
        A ja polecam włożyć w ciasto polędwiczkę oprószoną solą i pieprzem,
        obsmazoną na patelni. Polędwiczkę taką obłozyc serem pleśniowym,
        zawinąć w ciasto francuskie i do piekarnika aż ciasto się zrumieni.
        Danie rewelacyjne i zawsze u mnie znika w mig a pracochłonne
        praktycznie wcale. Kupuję li i tylko ciasto biedronkowe.
        • dariamax Re: Przepis 20.04.09, 14:12
          Ciasto francuskie wymaga bardzo gorącego piekarnika już przy wkładaniu.
          • shameeka Re: Przepis 20.04.09, 14:17
            ja dodam ze mozna ser plesniowy włozyc i zapiec smile pyszne...
            • kotka67 Re: Przepis 20.04.09, 16:48
              A ja kupuję ciasto w Lidlu i jeszcze się nie zawiodłam.
              Ostatnio u nas w Święta była polędwica wołowa w cieście
              francuskim,rzecz jasna polędwica zamarynowana dobę przed
              pieczeniem,przepyszne to było,małż robił,chwalę Go za to! smile
              • schiraz Re: Przepis 20.04.09, 18:26
                Ja proponuję włożyć mielone pomieszane tylko z przyprawami a na nim na przykład
                pieczarki w całości, albo jajko na twardo, albo sporo oliwek. Rozłożyć ciasto
                płasko, na to rozłożyć mięso, na mięso dodatek (pieczarki, oliwki, jajka)
                zachować odstęp od brzegów ciasta jakieś dwa-trzy centymetry (chodzi o to, żeby
                ciasto się skleiło po zwinięciu) zwinąć w roladę, włożyć na blaszce do
                piekarnika nagrzanego do 210 stopni na godzinkę i jeść pokrojone w plastry....smile
                Można polać sosem grzybowym, ale nie trzeba.. smile
    • vivyan Re: dania z gotowego ciasta francuskiego 21.04.09, 15:26
      A ja proponuję przygotować farsz ze szpinaku, fety i czosnku ( ja na
      opakowanie ciasta zużywam pół paczki szpinaku-trzeba wcześniej
      rozmrozić i pół kostki fety + duży ząbek czosnku + pieprz. Z solą
      ostrożnie bo feta jest słona.Proporcje można oczywiście zmienić
      wg.własnego smaku.)Farsz trzeba rozsmarować na połowie ciasta,
      nakryć drugą połową, brzegi skleić jak w pierogach. Piec 15-20 minut
      w rozgrzanym wcześniej piekarniku,od razu po wyjęciu z pieca pokroić
      w kwadraty (bo potem się pokruszy) i już. Można jeść od razu ale
      imho najlepiej smakuje na zimno. smile
      • dolmadakia Re: dania z gotowego ciasta francuskiego 21.04.09, 18:58
        Ja robię tak samo,ale z całej porcji szpinaku i zawijam w
        rulon.Ciasto z Lidla.Nam najlepiej podchodzi na ciepło,popijane
        czerwonym winem.Przed pieczeniem posypuje sezamem.To się po grecku
        nazywa spinakotyropitakia.
        • osmanthus Re: dania z gotowego ciasta francuskiego 24.04.09, 13:25
          Tyle, ze grecki szpinakowo-fetowy oryginal jest oczywiscie z filo
          (phyllo) paste a nie z ciastem francuskim...

          greekfood.about.com/od/greekbreadspitas/r/quickspanakop.htm
    • alojw Re: dania z gotowego ciasta francuskiego 22.04.09, 09:46
      Mam takie pytanko. Czy to ciasto francuskie trzeba rozmrażać? Jak to
      z nim jest? Przepraszam, że pytam o taką błachostkę, ale nigdy nie
      robiła a wasze przepisy brzmią smaczniesmile
      • gazetowy.mail Re: dania z gotowego ciasta francuskiego 22.04.09, 10:46
        To z Biedronki nie jest zamrożone. To taka rolka i odwijasz z rolki
        jak papier smile Gdy francuskiemu kończył sie termin przydatności do
        spozycia a z powodu diety nie mogłam go jesć wrzuciłam do
        zamrażalnika. Po wyjęciu nie dało się odwinąć bo było zamrożone i
        się łamało ale w 3 godziny się rozmroziło i można było spokojnie
        odwijać.
        • acsis Re: dania z gotowego ciasta francuskiego 23.04.09, 19:05
          Też robię farsz z fety i szpinaku, tyle, że kroję ciasto na kwadraty a potem na
          co drugi nakładam farsz i przykrywam wolnym kwadratem z boku. ie trzeba nawet
          zlepiać boków. Wychodzą pycha paszteciki.
          No i mój patent podpatrzony u Nigelli- zupa zapiekana w piekarniku(u mnie
          paprykowa) pod pierzynką z ciasta fr. na kubek z zupą kładę płat ciasta i do
          pieca. Super efekt.
          • gawliki Re: dania z gotowego ciasta francuskiego 24.04.09, 13:15
            super te przepisy,ja na razie probowalam kilka razy robic parowki lub kielbaski
            male cienkie w ciescie,tez szybko i pychasmile
            • mamamuminki pytanie do marvy 27.04.09, 20:48
              odnośnie podanego przepisu z polędwiczką.
              Jaka temp. piekarnika i jak długo piecze się 1 średnia polędwiczka?
              Wdzięczna będę za odp smile
              • gos85 no i wszelkie tarty! 28.04.09, 18:34
                ciasto do formy tak zeby brzegi tez przykrylo(mozna je troche rozwalkowac jak grube) do srodka co dusza zapragnie(albo co zostalo w lodowce (szpinak z feta, kurczak i grzyby, mielone i pomidory, rozne podsmazone warzywa) to zalewamy wymieszsanym zestawem: duzy kubek smietany plus dwa jajka plus sol pieprz itp.
                no i zoltego serasmile
                ciasto mozna najpierw samo podpiec najlepiej zeby potem nie rozmieklo przy pieczeniu..

                do tego salata z winegretem i winkosmile pyszka!
                • ania19821 Re: no i wszelkie tarty! 29.04.09, 11:14
                  Ja robię ciasto francuskie z kabanosami dębowymi, do tego jakiś sosik i sałatka
                  z pomidorów z mozarellą, pychasmile
    • jagoda85 Re: dania z gotowego ciasta francuskiego 29.04.09, 21:40
      Tutaj masz temperatury pieczenia wszystkich ciast w tym fracuskiego
      www.przepisy.org/przepis9853-144.html
      • marguyu Re: dania z gotowego ciasta francuskiego 09.05.09, 02:47
        www.meilleurduchef.com/cgi/mdc/l/fr/recettes/tarte_moutarde_ill.html

        Przepis na tarte z musztarda i pomidorami. Fakt, ze po francusku ale
        jestem pewna, ze i tak sie doczytacie i polapiecie o co chodzi, bo
        sa obrazki smile
        Poivre = pieprz, reszte zrozumiecie.

        Smaczna jest takze tarta z pora pokrojonego w talarki i zalanego
        beszamelem albo innym bialym sosem wg uznania.
        • rachela25 Re: dania z gotowego ciasta francuskiego 10.05.09, 14:06
          ser feta rozsmarować na całym placku ciasta,dodać pokrojone na
          drobno figi.Zwinąć w rulon pokroić na talarki.Pyszna przekąska
          • groszek2006 pomidory + camember lub brie i tymianek 10.05.09, 14:31
            ciasto na blachę, zawinęłam lekko brzegi, na to pokrojony ser +
            pomidory, tymianek z balkonu i na 15 min do pieca - jedliśmy w
            piatek, pycha. Jak jest już gotowe wg uznania można skrapiać oliwą z
            oliwek (z papryką np).
            • deleine Re: pomidory + camember lub brie i tymianek 10.05.09, 22:54
              czyli ciasto dajesz tylko od spodu tak?
              • marguyu Re: pomidory + camember lub brie i tymianek 10.05.09, 23:05
                A tak wlasciwie to co wy nazywacie "francuskim ciastem"?
                Pâte feuilletée czy pâte brisée?
                Bo roznica i zastosowanie sa spore.
                • kk345 ciasto francuskie to ciasto listkowe n/t 10.05.09, 23:57
                  • marguyu Re: ciasto francuskie to ciasto listkowe n/t 11.05.09, 23:07
                    Czyli tylko pâte feuilletée. A szkoda. Zalujcie,
                    bo pâte brisée jest takze bardzo dobra.
                    Mam takze wrazenie, ze dosc czesto stosujecie
                    te ciasta niezgodnie z pierwotnym przeznaczeniem.
                    • hottee Re: ciasto francuskie to ciasto listkowe n/t 12.05.09, 08:23
                      Zastanawiam się w jakim celu napisałaś oba te posty?

                      Jak świat światem w Polsce ciastem francuskim nazywa się pâte feuilletée.Co
                      łatwo sprawdzić w wyszukiwarce.
                      Natomiast pâte brisée to po polsku cisto kruche - najwyraźniej tego nie
                      wiesz,więc podpowiadam.
                      Co ma jednak do tematu wątku ciasto kruche? Nic.

                      > Mam takze wrazenie, ze dosc czesto stosujecie
                      > te ciasta niezgodnie z pierwotnym przeznaczeniem.

                      Tak, kitujemy nim oknawink
                      • marguyu Re: ciasto francuskie to ciasto listkowe n/t 12.05.09, 13:55
                        Napisalam po to zeby sie dowiedziec. Cale zycie bylam noga z
                        pieczenia. Dopiero we Francji zblizyam sie to tej trudnej sztuki i
                        tam zawarlam bliska znajomosc z dwoma wymienionymi rodzajami ciasta.
                        A ze sztuki pieczenia tartes nie posiadlam do konca i na pamiec wiec
                        pytam, bo kierujac sie przepisami spora czesc tartes robilam na
                        kruchym ciescie.
              • groszek2006 Re: pomidory + camember lub brie i tymianek 11.05.09, 17:14
                Tak tylko od spodu - wychodzi coś na kształt pizzy (zresztą podobno
                to to nazywa się pizza brydżowa).
                jeśli ciasto jest wilgotne co sie czem zdarza - to podpiekam sam
                spód (wcześniej lekko dziurkuję widelcem, żeby nie urosło zbytnio).
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka