Dodaj do ulubionych

DANA, zastanów się!

IP: *.warszawa.cvx.ppp.tpnet.pl 25.07.04, 08:46
Dana, zastanów się. Żyjesz w wymyślonym świecie, rojącym się od strasznych
antysemitów, dybiących na zgubę Izraela. Antysemici istnieją - to ci, co
nadmiernie interesują się profilem mojego nosa - ale zrozum, że nie możesz
stawiać znaku równości między dezaprobatą dla polityki Izraela a
antysemityzmem.

Jestem pełen podziwu dla żydowskich laureatów Nobla, uwielbiam polskich
literatów pochodzenia żydowskiego, moja płytoteka zmniejszyłaby się o połowę,
gdyby nagle znikły nagrania Barenboima, Perlmana, Ojstracha - ale polityka
Szarona budzi mój głęboki sprzeciw i nic na to nie poradzę. Moje współczucie
jest po stronie słabszych, tych, którzy nie mają czołgów i samolotów, mają
tylko własne życie. Wiem, zaraz zwymyślasz mnie od płatnych pachołków
palestyńskich - nie szkodzi, ulżyj sobie...

Nie oczekuj, że cały świat stanie w obronie twojego domku z ogródkiem. Musisz
się pogodzić z tym, ze konflikt palestyński wygląda inaczej widziany z Tel
Awiwu, a inaczej z Wiednia czy Rio de Janeiro. Wsparcie USA dla Izraela nie
oznacza, że Izrael ma rację. To tylko ubieganie się o elektorat w wyborach
prezydenckich.
Obserwuj wątek
    • Gość: jarek-Zyd ne telus Tak samo jak problem wyrzuconych z Pomorza IP: *.fastres.net 25.07.04, 08:53
      inaczej wyglada z Niemiec, niz z Polski, tak samo "polskie obozy koncentracyjne"
      inaczej wygladaja z Warszawy niz z Londynu, tak samo jak polskie dowcipy sa duzo
      inne w Polsce niz w USA.
      A co do slabych, to od roku 1920 az do roku 1948 i tez pozniej - Araby cos nasza
      slabosc dobrze wykorzystywali.
      • Gość: totyle Re: Tak samo jak problem wyrzuconych z Pomorza IP: *.nas24.tempe1.az.us.da.qwest.net 25.07.04, 09:05
        A po jakiego ze sie nie wyraze mieszacie w swoja wojenke z palestynczykami USA?
        Tak,tak polaki to wasze wrogi mowiliscie sowietom jak na Polske napadali od
        wschoduw 39.Braknie Ameryki-Izrael kaput.
        I znowu nie wyciagniecie z tego zadnej nauki.
      • Gość: rachelka Re: Tak samo jak problem wyrzuconych z Pomorza IP: *.twcny.rr.com 25.07.04, 17:05
        tak samo chwalenie oberswini niemieckiego prowokatora na tym forum przez naszego
        dzielnego jareczka,wyglada zupelnie inaczej jak robi to zyd a nie polak.historia
        tez jest pisana inaczej przez zydow niz przez palestynczykow,roznica jedna
        :zydom wolno pisac i krzyczec na caly swiat, a palestynczycy musza prosic o
        pozwolenie wypowiadania sie w kwestii ich mordowania.
        • Gość: jarek-Zyd ne telus Tutaj wlasnie pokazalas dno, IP: *.fastres.net 25.07.04, 17:38
          a ci wszyscy ktorzy sprawe arabow w palestynie spiewaja , nic z niej nie
          rozumiejac do ktorej kategorii zaliczasz.
          Co do mordowania arabow w palestynie to odswierze ci pamiec,I nie tylko , dwa
          ostatnie zabojstwa w Gazie,
          ktorych vinne jak zwykle zwalono na IDF, byly opera ekstremistow arabskich,
          ktorzy zabili te dwie osoby tylko dlatego, ze oni nie chcieli ,ze ekstremisci
          zakladali miny przy drodze ,aby wysadzic w powietrze konvoj Israelski.
          A tak pozatym , dziwnym trafem jak kogos( Araba) tam publicznie sadza( za
          kontankty z Zydami) i mu glowe odcinaja, to sa tam zawsze te same osoby (
          niezaleznie od miejsca), ktore wrzeszcza, sadza i z AK-47 tancza, czy co
          podobnego nie bylo w PRL.
          A tak pozatym Israele z Gazy powinien sie wycofac, a co do osadnikow to jest to
          sprawa miedzy panstwem Israele a przyszlym panstwem Arabsko-Palestynskim, jezeli
          zaden Zyd nie bedzie mial prawa tam mieszkac, to takze Araby w Israelu nie beda
          mieli zadnego prawa w Israelu mieszkac, stosunki miedzynarodowe opieraja sie na
          wzajemnosci...
          Moge tez ci dodac stosunek Arabow do Zydow w latach 1920-1036, ktory wcale sie
          do stosunku niemcow do poalkow nie roznil:
          ( humanitarne akcje arabow w stosunku do Zydow w palestynie):
          0. W czasie obchodow Nabi Musa Arabi obiecuja zydom ,ze zydowska krew poplynie
          strumieniami ( Araf Paschia Dajani)- to moze tutaj przodkowie Rachelki napili
          sie zydowskiej krwi.
          1.12.12 .1919 Beduini uzbrojoni przez szejka Faysal atakuja najpierw chrzescijan
          di Abil al-Qamh zabijajac okolo 20 osob a potem zydowska wies( bo wedlug kazika
          oni nienawidzili zydowskich bauerow) Tel Hai
          zabijajac 11 osob.
          2.styczen 1920 -Arabi atakuja Zydow w Medulla, wysiedlajac ich wszystkich z
          ziemi ,ktora im wczesniej sprzedali( Arabski sposob handlu).
          3. Choc samorzad Zydowski( cos jak ANP) otrzymal od zastepcy Faysala w polnocnej
          Galilei zapewnienie,ze nie bedzie atakow na rolnikow zydowskich juz w luty
          zabito 8 Zydow.
          4. 01.03.1920 okolo 200 arabow najezdza na Tel Hai, Kedar Gi'fadi zabijajac 12
          Zydow i sami tracac 6. ( Zydzi mieli do obrony 14 karabinow, troche granatow).
          5. Wedlug zrodel arabskich udalo sie Arabom w czasie tych napadow zabic 1600
          Zydow.( Caplan: 1978 strona 53)
          6. 27.04 1920 - atak okolo 80 Arabow na rolnikow w Ayelet Ha Sharh, udalo im sie
          zabic trzech rolnikow i ukrasc wszystkie zwierzeta( mirexa ojcie tam nauczyl sie
          doic).
          7. ranek 4.04.1920- 600 Arabskich pacyfistow spiewa w Jerusalemie- Nasrab dann
          al-Yahud(
          Bedziemy pic zydowska krew) a burgmistrz Jerusalemu Arab Musa Qasim al-Husayni
          przyjmuje przysiege od arabskich fanatykow o Wojnie Swietej przeciwko Zydom.
          Po przysiedze wrzaski " Itbah al-Yahud" i zaczynaja napasci na Zydow ,ktore
          ustana w dniu 07.04.1920 na skutek intervencji Anglikow.( wedlug danych
          Angielskich zabito okolo 120 Zydow i zraniono okolo 1000), zniszczono tez 4
          Synagodi.
          tak dla informacji w dzielnicach,w ktorych Jabotinskiemu udalo sie stworzyc
          Haganah, zadnemu Zydowi wlos nie spadl z glowy.( Haganah w tym czasie mial okolo
          200 czlonkow , 50 karabinow, 30 pistoletow, i kilka granatow).
          Anglicy biorac przyklad z wladz carskich zaaresztowali Jabotìnskiego i skazali
          go na 15 lat robot przymusowych.
          jako tez , zakazano dalsza imigracje zydowska( w sprzecznosci z postanowieniami
          Ligi Narodow) i wprowadzono cenzure, choc komisja Palin obarczyla
          odpowiedzialnoscia za masakry wladze arabskie.
          To tylko to co sie stalo w roku 1920 przed ostatecznym uchwlaeniem resolucji
          Ligi Narodow w San Remo w dniu 26.04 1920 i wyznaczeniem Herberta Samuela jako
          wysokiego Komisarza w Palestynie,ktorego zadaniem bylo odrodzenie panstwa
          Zydowskiego i zakonczenia mandatu angielskiego
          Na nasze szczesci Winston Churchill- minister koloni byl zawsze naszym przyjacielem.
          To co do przyjaznych Arabow w roku 1920 i ich bohaterskich czynnow, ktore
          wlasnie spowodowaly powstanie Haganah i innych grup samoobrony.
          8.Po trzecim Kongresie Arabow w Palestynie i potwierdzeniu Grandego Mufti( choc
          go skazano na 10 lat wiezienia) w Gaffie ( gdzie zylo okolo 26 tys aAabow i 16
          tys Zydow plus okolo 4 tys Zydow na przedmiesciach, arabscy Policjanti napadaja
          na hotel Ajami zabijajac 35 Zydow i raniac 72.W tym samym dniu tlum Arabow
          atakuje dzielnice Manshiya rabujac i podpalajac sklepy zydowskie.
          9. 2. 05.1921 - dzielnica Abu Kabir di Giaffa Araby zabijaja 16 Zydow w sadzie
          pomaranczowym.
          10. 5.05 .1021- w Petach Tiqvah atak Arabow na Zydowskich Mieszkancow i tylko
          intervencja Anglikow pozwolila uniknac rzezi.
          po wydarzeniach majowych rzad Angielski zaczal rozdawac bron osiedlom zydowskim
          najbardziej zagrozonym i czwarty kongres arabski w koncu maja zapowiedzial
          wstrzymanie akcji zbrojnych.
          W napadach majowych zginelo 676 Zydow i 73 Arabow.
          W wyniku tych napadow, Anglicy wydaja biala ksiege( sprzedaj Zydow za Rope
          iracka), przekazuja wladze Arabom i do czasow krysysu swiatowego w roku 1929 (
          upadku zapotrzebowania na rope i duzej roznicy w poziomie zycia miedzy Zydami a
          Arabami.
          11. 23-24.09.1928 roku przed swietami Yom Kipur wladze islamskie( CSM) buduja
          mur, ktory odgradza Zydow od muru Placzu( Sharon nie byl pierwszy) co jest
          zlamaniem poprzednich ukladow i zaczynaja polawanie na Zyda, okolo 50 Zydow
          poniesla smierc.
          12. 23.08 1929 - tlum arabow udaje sie do Hebronu, gdzie zyje okolo 600
          calkowicie bezbronnych ortodoksyjnych Zydow zabijajc 166 z nich.
          13. 29.08.1929 - napady w Jerusalemie, Hebronie i Tiberniade wynik 28 Zydow
          zabitych i okolo 130 rannych.

    • superspec warszawa zastanów się 25.07.04, 09:07
      Co Ci da niezgadzanie się na politykę Szarona? Tam są demokratyczne wybory.
      Wybrali go to nimi rządzi. Jakby tobie mówili z zagranicy na kogo masz
      głosowac. To jakbyś się czuł?
      Co to jest? Demokratyzowanie demokracji czyli masło maślane. Są na świecie
      dyktatury które trzeba demokratyzowac. Oczywiście łatwiej sie uczepic małego
      państwa. Weź lepiej uświadamiaj tzw. Palestyńczyków. Ale rozumiem. Taki
      Palestyńczyk ma czasem tendencję do wybuchu.
      • Gość: neo Re: warszawa zastanów się IP: *.dip.t-dialin.net 25.07.04, 12:35
        Hitler tez zostal wybrany w drodze demokratycznych wyborow.
        Jesli chciales tym argumentem wesprzec warszawe to ci sie udalo.
        • superspec A kiedy się poddał następnej weryfikacji 25.07.04, 13:50
          W Polsce wybory są co cztery lata. Hitler to przykład politycznrgo muchomora
          którego można wybrac tylko raz tak jak Łukaszenka na Białorusi czyprezydent
          Wenezueli.
          • Gość: jarek-Zyd ne telus Hitlera na kanclerza Rzeszy w wyborach nie IP: *.fastres.net 25.07.04, 23:11
            wybrano, on nawet ze swoja partia nie mial wiekszosci w Reichstagu.
            • lxlxl Re: Hitlera na kanclerza Rzeszy w wyborach nie 26.07.04, 00:18
              Gość portalu: jarek-Zyd ne telus napisał(a):

              > wybrano, on nawet ze swoja partia nie mial wiekszosci w Reichstagu.

              Doucz sie nieco historii a potem wroc do dyskusji.
              • lxlxl Re: Hitlera na kanclerza Rzeszy w wyborach nie 26.07.04, 00:22
                "W wyborach do Reichstagu 13. marca 1932 Hitler otrzymal 30% glosow i w drugiej
                turze wyborow 10. kwietnia juz ponad 36%. Podczas wyborow 31. czerwca NSDAP
                wychodzi jako najsilniejsza frakcja."


                Bei der Rechtsparteienwahl am 13. März 1932 erhält Hitler rund 30 Prozent der
                Stimmen und im zweiten Wahlgang des 10. April schon über 36 Prozent. Bei der
                Wahl am 31. Juni geht die NSDAP als starke Fraktion hervor.


                www.schaepp.de/hitler/
          • Gość: neo Re: A kiedy się poddał następnej weryfikacji IP: *.dip.t-dialin.net 26.07.04, 00:11
            > W Polsce wybory są co cztery lata. Hitler to przykład politycznrgo muchomora
            > którego można wybrac tylko raz tak jak Łukaszenka na Białorusi czyprezydent
            > Wenezueli.

            Zgadza sie. Szaron i inni przywodcy Izraela nigdy nie zostana
            pelnowartosciowymi Hitlerami bo oznaczaloby to ich natychmiastowa smierc.
            Hitler mogl byc tylko jeden.
            Ale probuja zblizyc sie do swego idealu tak dalece, na ile to tylko mozliwe...
            zeby ostatecznie nie zwrocic przeciw siebie wspolnoty narodow i USA.

            To, ze Izraelczycy popieraja takich przywodcow swiadczy tylko o ich haniebnosci.
    • Gość: dana33 drzewko, zastanow sie!!! IP: 192.114.44.* 25.07.04, 12:12
      twoje zdanie "Musisz się pogodzić z tym, ze konflikt palestyński wygląda
      inaczej widziany z Tel Awiwu, a inaczej z Wiednia czy Rio de Janeiro." jest
      najprawdziwsza prawda. i dlatego ze ty nie siedzisz tutaj, ale w polsce uwazam,
      ze powinienes sie conajmniej 2 razy zastanowic, zanim zaczniesz potepiac
      polityke sharona. jak widac, zostal wybrany dlatego, ze polityka
      rabina/peresa/baraka/avnewri/beilina nie dala dobrych rezultatow i narod
      israela zadecydowal, ze po 10 latach, 2 intifadach, ciaglych zamachach i setek
      zabitych, trzeba zmienic kierunek. fakt, ze od 4 prawie miesiecy nie bylo
      zadnego duzego zamachu no i te zabojstwa pojedynczych israelczykow rowniez
      spadly do minimum. i to jest jedyne, co sie dla mnie, i chyba nie tylko dla
      mnie, liczy.
      fakt jest rowniez, ze dzisiaj w autonomii panuje anarchia, ze arafat traci w
      szybkim tempie popularnosc i wiare u wlasnych ludzi, ktorzy zaczynaja powoli
      rozumiec, ze ten typek i jego klika nie sa zainteresowani i nie sa w stanie
      stworzyc niezalezne panstwo palestynskie.

      nie mam domku. mam ladne mieszkanie z ladnym widokiem i balkonikiem.
      • Gość: Anty-islam Dana IP: *.ipt.aol.com 25.07.04, 12:21
        Arafat odejdzie a co po nim - Hamas?Dzihad?Jak wtedy bedzie to wszystko
        wygladalo.Osobiscie uwazam,ze Izrael nie poradzi sobie w tym konflikcie,za
        duzo ma wrogow na swiecie,a propaganda za saudyjskie peniadze robi swoje.Poza
        tym za 50 lat w samym Izraelu Arabow bedzie wiecej niz Zydow.Zydow czeka znow
        diaspora - niestety.
        • Gość: dana33 Re: Dana IP: 192.114.44.* 25.07.04, 12:37
          nie jestem jansowidzem, i rowniez nie politykiem. ale mysle, ze zanim arafat
          odejdzie, bedzie ladna wojna domowa w gazie, w autonomii, ktora zadecyduje, kto
          tam bedzie sprawowal wladze. ludzie maja dosyc korupcji, wiedza dobrze, ze ani
          grosz z miliardow plynacych do autonomii nie trafil do nich, tzn. nie zostal
          wybudowany ani jeden szpital ani jedna droga, ani jedna szkola. wiedza i
          zaczynaja o tym mowic. my powinnismy wyjsc z gazy, zabezpieczyc sobie granice
          miedzy gaza a israelem do mozliwego maximum. no i czekac na wyniki w autonomii.
          wszystko zaley od nich, czy bedzie mozna wrocic do rozmow z nimi i w koncu
          dojsc do panstwa palestynskiego, czy tez wladze przejmie jak piszesz hamas lub
          inne ugrupowanie terrorystyczne, wtedy po prosu zamknac przejscia w murze,
          zamknac mozliwosc do przechodzenia mieszkancow autonomii do israela i niech sie
          tam sami zabijaja.
          arabowie israelscy, zyjac w zupelnie innych warunkach, niz arabowie
          palestynscy, nie maja juz po 16 dzieci. sa juz tacy, co maja tylko 3-4, bo chca
          im zapewnic dobre wyksztalcenie i dobre warunki zycia. nie boje sie tego, ze
          bedzie ich wiecej niz nas. napewno nie w tej chwili. tymczasem mamy inne
          klopoty, a jesli chodzi o demografie, to jak to sie ladnie mowi: przejde ten
          most jak do niego dojde.
          • Gość: Anty-islam Re: Dana IP: *.ipt.aol.com 25.07.04, 13:03
            Wiesz sama jak z tym murem na swiecie jest - ma byc do rozbiorki, a jak nie
            Izrael moze byc zagrozony izolacja swiatowa.A wtedy gospodarka Izraela moze nie
            wytrzymac, co spowoduje masowa emigracje Zydow,szczegolnie tych,dla ktorych
            Izrael nie jest ziemia obiecana tylko przyjechali tam dla kasy(mowie
            o "Rosjanach")A tych jest ponoc milion w Izraelu.Juz teraz widze duzo Zydow w
            Londynie,ktorzy jakos nie pala sie z emigracja do Izraela.A jedna
            taka "Rosjanke" znam co uciekla przed poborem do wojska.Piszesz,ze przejdziesz
            ten most jak do niego dojdziesz,ale co bedzie jak (wg polskiego przyslowia)
            obudzicie sie z reka w nocniku?Pozdrawiam z Londynu i trzymam za was kciuki
            • abstrakt2003 Z "murami" to jest bardzo ciekawa sprawa.... 25.07.04, 14:00
              Mur żydowski "wszystkim" przeszkadza i jest strasznie nie humanitarny.
              Mur Berliński przez większość opini światowej był traktowany jak zło konieczne
              (ONZ w każdym razie nie wzywało NRD i ZSRR do rozbiórki)
              Mur Chiński jest natomiast uznawany za 8 cud świata! A jego rozbiórka uznana
              została by za zbrodnie przeciw kulturze światowej!!!
              *********
              Ciekawe z czego wynika tak daleko posunięta rozbieżność stanowisk i opinii?
              Przecież te mury miały pełnić (i pełniły) bardzo podobne funkcję!
              • lxlxl Re: Z "murami" to jest bardzo ciekawa sprawa.... 25.07.04, 14:06
                NRD wybudowalo mur na wlasnym terytorium a nie na terytorium Berlina
                Zachodniego.

                Mur berlinski wybudowali komunisci. Jesli chciales tym porownaniem postawic
                znak rownosci miedzy metodami komunistow i wyznawcow Szarona to nie mam
                oczywiscie nic do dodania.
                • Gość: jarek-Zyd ne telus Jak DDR wybudowali mur Berlin nie byl IP: *.fastres.net 25.07.04, 18:04
                  ich teretorium, tylko byl strefa okupacyjna, czyzby w takim razie blokkada
                  Berlina Zachodniego przez Sovietow byla sluszna?
                  • lxlxl strefy okupacyjne byly wyraznie podzielone 25.07.04, 23:42
                    Niemcy wschodnie za przyzwoleniem sowietow postawily mur w obrebie ICH strefy a
                    nie kradnac czesci strefy zachodniej.

                • abstrakt2003 A jednak to nie tak było rybeńko :) 25.07.04, 19:56
                  NRD wybudowało mur na terenie będącym STREFĄ OKUPACYJNĄ!!! (czy dostrzegasz tu
                  pewną analogię? :)
                  ***********************
                  Nie czynie tu analogii pomiedzy Żydami a komunistami!
                  Jedynie wyrażam swoje zdziwienie tym że ONZ tolerował tego typu akcje w
                  przypadku komunistów, nie toleruje jedna akcji żydowskiej!
                  Skąd ten relatywizm?????
                  • lxlxl Owszem tak wlasnie bylo zabenko :) 25.07.04, 23:48
                    abstrakt2003 napisał:

                    > NRD wybudowało mur na terenie będącym STREFĄ OKUPACYJNĄ!!!

                    ALE KRORA STREFA OKUPACYJNA!!! Bo byly rozne i oni wybudowali mur tylko w
                    obrebie tej, w ktorej pozwolili im sowieci.
                    Sowieci nie byli tak bezczelni jak zydzi, zeby budowac mury na obcym terytorium.
                    Dostrzegasz tu pewna analogie? :)

                    > Nie czynie tu analogii pomiedzy Żydami a komunistami!

                    Owszem czynisz i jestem ci za to bardzo wdzieczny. Porownujesz i relatywizujesz
                    bezprawie jednych bezprawiem drugich. Nic dodac, nic ujac.

                    > Jedynie wyrażam swoje zdziwienie tym że ONZ tolerował tego typu akcje w
                    > przypadku komunistów, nie toleruje jedna akcji żydowskiej!
                    > Skąd ten relatywizm?????

                    Moze powinienes zadac sobie trud zrozumienia zasad demokracji? ONZ jest
                    organem, w ktorym prawo glosu maja przedstawiciele krajow nalezacych do nich...
                    To juz nie dobrze znani ci i rozumiani przez ciebie komunisci, gdzie wszystko
                    plynelo o tych z gory.
                    • Gość: dana33 Re: Owszem tak wlasnie bylo zabenko :) IP: 192.114.44.* 25.07.04, 23:55
                      wlasnie, to dobrze znane nam panstwa arabskie, demokratyczne, z nowoczesnymi
                      uniwersytetami do ktorych uczeszczaja wszyscy, kraje z rownymi prawami dla
                      kobiet, kraje bajecznie bogate w rope, z ktorego to bogactwa korzysta kazdy
                      obywatel danego kraju, kraje slynace z przestrzegania praw czlowieka, znane ze
                      sprawiedliwosci, w ktorych prawo jest prawem, a slowo jest slowem. dyktatora
                      danego kraju.
                      • lxlxl jesli pragniesz cos dorzucic 26.07.04, 00:05
                        to sprobuj skoncentrowac sie na temacie. Pisanie bez sensu nie pomaga dyskusji.
                        • Gość: dana33 Re: jesli pragniesz cos dorzucic IP: 192.114.44.* 26.07.04, 00:09
                          zapragnelam dorzucic cos do twojego zdanka: "Moze powinienes zadac sobie trud
                          zrozumienia zasad demokracji? ONZ jest organem, w ktorym prawo glosu maja
                          przedstawiciele krajow nalezacych do nich...
                          To juz nie dobrze znani ci i rozumiani przez ciebie komunisci, gdzie wszystko
                          plynelo o tych z gory."

                          czyzbym zboczyla z tematu poruszonego w tym zdaniu?
                          • lxlxl Re: jesli pragniesz cos dorzucic 26.07.04, 00:16
                            Gość portalu: dana33 napisał(a):

                            > czyzbym zboczyla z tematu poruszonego w tym zdaniu?

                            Ty tematu w ogole nie zrozumialas. Nie deliberuje tutaj o stopniu demokracji
                            poszczegolnych czlonkow ONZ ale o demokratyctznym charakterze samej ONZ, w
                            ktorej kazde panstwo niezaleznie od tego czy jest demokracja czy nie czy tylko
                            demokracje udaje, traktowane jest tak samo.

                            Wiem jak bardzo nienawidzisz wszystkiego, co arabskie ale postaraj sie nie
                            odchodzic od tematu. Swoje tyrady nienawisci przeciw Arabom mozesz wylewac na
                            innych watkach.
                            • Gość: dana33 Re: jesli pragniesz cos dorzucic IP: 192.114.44.* 26.07.04, 00:40
                              przede wszystkim szanowny, ja moge pisac na kazdym watku, na ktorym zechce
                              napisac, a ty rozkazywac mozesz swoim dzieciom, a nie mnie. po drugie, nie
                              wylewam zadnej nienawisci, bo nie nienawidze arabow, ale rozumiem, ze wygodnie
                              tutaj na forum niektorym tak myslec, siojn. i dokladnie tak samo, jak
                              demokratyczne sa panstwa zasiadajace w wiekszosci w onz, tak samo onz jest
                              demokratyczne, z demokratycznym panem kofi annanem na czele. znamy te
                              demokracje, poczulismy ja w ostatnich 4 latach doskonale, no i przed tem tez.

                              w odroznieniu od ciebie, ktory glosi tu swoje jedyne prawdy i nie dopuszcza
                              nawet mysli, ze moze sie mylic, ja rozrozniam miedzy arabami a terrorystami
                              arabskimi. zamiast radzic innym, zeby sie douczali, to troche skromnosci,
                              szanowny, doucz sie ty cos nie cos.
                    • abstrakt2003 Nie ma znaczenia która to strefa była... 26.07.04, 18:38
                      ...gdyż w strefy w świetle prawa miały taki sam status.
                      Żydzi mur też zbydowali w strefie okupacyjnej czy ci się to podoba czy nie.
                      ***********
                      Twoje uwagi na temat demokracji i ONZ bardzo mnie rozbawiły :)
                      ONZ to nie jest parlament!
                      Wiedz, że większość państw tworzących ONZ (i mających przwo głosu tam) to
                      różnego rodzaju dyktatury.
                      Jak więc można mówić w tym przypadku o demokracji!!???
                      Demokratyczny mechanizm uchwalania rezolucji NIE WYSTARCZY!!!
                • sol4000 Re: Z "murami" to jest bardzo ciekawa sprawa.... 26.07.04, 01:06
                  lxlxl napisał:

                  nie mam
                  > oczywiscie nic do dodania.

                  to jest najmadrzejsze, co do tej pory napisales!
                  twoj mur byl, zeby nie uciekano z komunistycznego raju, mur w israelu chroni
                  zycie ludzi z jednej i drugiej strony. ponial!
                  • abstrakt2003 Nie do końca jest to prawdą... 26.07.04, 18:30
                    gdy wzniesiemu się na odpowieni poziom uogólnienia (abstrakcji :)
                    dojdziemy do wniosku że wszystkie mury (o których tu mówimy) pełnią tę samą
                    funkcję, a mianowicie...
                    ODDZIELAJĄ (lub oddzielały) JEDNE SPOŁECZNOŚCI OD DRUGICH!
                    Powody to inna historia.
                    P.S.
                    Oczywiście pomijam wszelkiego rodzaju inne mury (np. mury oporowe, ściany
                    działowe, nośne itd :)
                    • sol4000 Re: Nie do końca jest to prawdą... 26.07.04, 18:43
                      abstrakt2003 napisał:

                      > a mianowicie...
                      > ODDZIELAJĄ (lub oddzielały) JEDNE SPOŁECZNOŚCI OD DRUGICH!

                      masz racje, oddzielaja spolecznosc cywilizowana od barbarzynskiej.

                      > Powody to inna historia.

                      powod: smierc lub zycie wielu ludzi, w wiekszosci przypadkow ludzi niewinnych!

                      • abstrakt2003 Co do "cywilizacji" i "barbarzyństwa" to 26.07.04, 21:02
                        wszystko zależy od punktu widzena (ci ZA murem są przeważnie barbarzyńcami bez
                        względu z której strony się patrzy)
                        *************
                        Jaszcze raz powtarzam powody w tej dyskusji są nieistotne.
            • Gość: dana33 do anty-islama IP: 192.114.44.* 25.07.04, 16:15
              sluchaj moj drogi, jestes jak widac czlowiekiem pesymistycznym. ja nie.
              izolacja swiatowa? a jak myslisz, nie znajdujemy sie juz w tej chwili w
              izolacji swiatowej? gdzie nie patrze, jakiej swiatowej gazety nie otwieram,
              wszyscy zgodnie no to israel yes to arafat. tell me something new, dear....
              oh, ta rosjanka co uciekla przed poborem wojskowym nie musiala uciekac az do
              londynu, mamy w israelu tez takich co wykrecaja sie od poboru do wojska
              bez "uciekania" do londynu. so what? na miejsce jednego takiego wykrecacza,
              jest 10 ktorzy chca isc do jednostek elitarnych i bojowych. mam corke, ktora za
              rok powinna isc do wojska. ma problem: jest chora na cukrzyce i "takich" wojsko
              nie rekrutuje. wiec ma zamiar zglosic sie dobrowolnie: to nie bedzie mogla
              zrobic regularnego wojska, ale przyda sie tam do innych prac. jest mlodziez
              inwalidzka, w krzeslach na kolkach, sa w wojsku i spelniaja funkcje, na ktore
              pozwala im ich stan fizyczny. wszystko moj drogi zalezy od motywacji. a ci, co
              nie pala sie do emigracji, ok, ich prawo. zycie w tym kraju nie jest latwe, pod
              kazdym wzgledem nie jest latwe. a zyje sie tylko raz, prawda? ale jak jutro
              pojawi sie nowy hitler, a widze to przed soba, wlasnie hitler w postaci
              islamskiego potopu, to przynajmniej beda wiedzieli gdzie uciekac. israel bedzie
              i bedzie czekal na nich z otwartymi drzwiami. nie mam co do tego najmniejszych
              watpliwosci. pozdrawiam ciebie, z upalnej jerozolimy.... (ale teatrow to ci
              zazdroszcze.... jak jestem w londynie to znaczy tydzien teatralny... )
              • Gość: drzewko Fanatyzm IP: *.warszawa.cvx.ppp.tpnet.pl 26.07.04, 08:03
                Dana, nigdy nie traciłem nadziei, że kiedyś zdołamy się porozumieć, dogadać.
                To, co napisałaś o córce, pozbawiło mnie już wszelkich złudzeń. Powinienem cię
                pocieszać, że insulina jest coraz lepsza, że wkrótce będzie się transplantować
                wysepki Langerhansa, że z cukrzycą można dożyć do późnej starości... Wszystko
                na nic! Skoro marzysz tylko, aby wysłać ją na wojnę, aby mogła zginąć ku chwale
                Szarona, aby ten hitlerek mógł jeszcze utrzymać się u władzy kosztem cierpień
                Żydów i Palestyńczyków... Przypomina mi to berliński Volkssturm z wiosny 1945.
                Ale nie muszę ci chyba przypominać, że Volkssturm nie przyniósł zwycięstwa.
                Wiedziałem, że jesteś zawzięta, nietolerancyjna, ale ten twój ślepy fanatyzm
                poraża! Żyjesz w kraju, gdzie synalek twojego idola robi śmierdzące geszefty,
                gdzie wystarczy zademonstrować ortodoksyjną pobożność, aby móc się bezpiecznie
                zadekować z dala od pola walki. W imię czego posyłasz swoje dzieci na śmierć?
                Przypisujesz Palestyńczykom krwiożerczość, a tymczasem sama marzysz tylko o
                zabijaniu. To straszne, jak można zatracić ludzkie uczucia. Nie mogę tego
                pojąć. Dana, opamiętaj się!

                • Gość: dana33 Re: Fanatyzm IP: *.broadband.actcom.net.il 26.07.04, 19:38
                  szanowne drzewko. mozesz mnie nie pocieszac co do corki. jest pod swietna
                  opieka. w tym okropnym kraju ma cos do ulatwienia jej zycia, czego jeszcze w
                  polsce nie ma, a mianowicie insulin pump. o wszystkich osiagnieciach medycyny
                  jesli chodzi o cukrzyce wiem szybciej niz ty. nie mowie juz o tym, ze w
                  hadassie prowadzone sa bardzo intensywne i daleko posuniete badania w zwiazku z
                  transplantacjami roznego rodzaju. ja powiedzialam, ze posylam moje dzieci na
                  smierc? drzewko, uwazaj, bo dostaniesz sie do klubu manipulantow.
                  a co do twoich zachwytow nad krajem, w ktorym mieszkam, to chce ci powiedziec,
                  manipulancie, ze kazdy kraj mozna widziec tak jak sie chce. jesli ja zechce
                  popatrzyc sie na kraj, w ktorym ty mieszkasz, z takiego samego punktu widzenia,
                  z jakiego ty patrzysz na moj, to sam wiesz, ze moja lista nie bedzie krotsza od
                  twojej w stosunku do mojego kraju. moze nawet dluzsza. ty mozesz sie pochwalic,
                  ze twoj kraj istnieje od setek lat i poplakac nad tym, jak on dzisiaj wyglada.
                  ja moge sie pochwalic, ze moj w nowoczesnej formie istnieje zaledwie od 56 lat
                  i byc dumna, ze wyglada tak, jak wyglada dzisiaj. bo wiesz co, manipulancie,
                  zyje w kraju, w ktorym synalek mojego premiera robi smierdzace geszefty (zebym
                  nie przypomniala smierdzacych geszeftow synalka walesy na przyklad), gdzie
                  wystarczy zademonstrowac ortodoksyjna poboznosc (zebym nie wspomniala o twoim
                  kraju w ktorym pobozny kler wyrzuca starych ludzi na ulice, bo dom starcow
                  nalezy do kosciola) zeby nie isc do wojska. ale mimo to, polacy przyjezdzaja do
                  israela pracowac na czarno i zarabiac dobre pieniadze, a nie israelczycy jada
                  do polski zarabiac dobre pieniadze na czarno, i mimo to, israel stoi na wyzszym
                  poziomie pod kazdym wzgledem, niz polska.
                  to straszne, jak mozna zatracic poczucie uczciwosci.

                  i jeszcze jedno: przepraszam tutaj wszystkich porzadnych polakow: nie mialam
                  zamiaru powiedziec cos ujemnego o polsce, ale ten drzewkowy typek zmusil mnie
                  do tego.
          • Gość: drzewko Re: Dana IP: *.warszawa.cvx.ppp.tpnet.pl 25.07.04, 13:44
            Dana, nie mogę ci przyznać racji. Argument, że zmniejszyła się liczba zamachów,
            jest bez sensu. To, że Izraelczykom udało się przemocą zapędzić Palestyńczyków
            do kąta, świadczy tylko o skuteczności TERRORU. Skuteczności, która potrwa tak
            długo, jak sam terror. Państwo żyjące w stanie permanentnej wojny, samo ulega
            degeneracji. Jeśli chcesz żyć w państwie, które utrzymuje się tylko dzięki
            terrorowi, i to na dodatek finansowanemu zza oceanu, to mogę ci tylko
            współczuć. Ja wolałbym jednak przyjazne stosunki z sąsiadami i otwarte granice,
            ale to wymagałoby wzajemnych ustępstw, a na razie Izrael żąda tylko ustępstw od
            Palestyńczyków, a sam ani myśli w czymkolwiek ustąpić, zamiast likwidować
            osiedla buduje nowe, co odbiera mu wszelką wiarygodność.

            Pozdrawiam cię, twój płatny pachołek palestyński.
            • Gość: Metternich Re: Dana IP: *.internetdsl.tpnet.pl 25.07.04, 14:31
              >To, że Izraelczykom udało się przemocą zapędzić Palestyńczyków
              > do kąta, świadczy tylko o skuteczności TERRORU. Skuteczności, która potrwa
              >tak
              > długo, jak sam terror.

              Cel uświęca środki.

              >Jeśli chcesz żyć w państwie, które utrzymuje się tylko dzięki
              > terrorowi, i to na dodatek finansowanemu zza oceanu, to mogę ci tylko
              > współczuć.

              Należało by pochwalić skuteczność dyplomacji prowadzonej przez Izrael. Niewiele
              jest państw na świecie, które mogą prowadzić wojnę za cudze pieniądze.

              >Ja wolałbym jednak przyjazne stosunki z sąsiadami i otwarte granice,

              Każdy by tego chciał, niezależnie od tego czy jest żydem, czy nie.

              > ale to wymagałoby wzajemnych ustępstw, a na razie Izrael żąda tylko ustępstw
              >od
              >
              > Palestyńczyków, a sam ani myśli w czymkolwiek ustąpić, zamiast likwidować
              > osiedla buduje nowe, co odbiera mu wszelką wiarygodność.

              O ile się nie mylę, to Izrael chętnie podjął by się rozmów pokojowych, ale
              dopiero wtedy, gdy Palestyńczycy przestaną być tacy wybuchowi. Trudno jest
              porozumieć się z Palestyną. Jedni chcą pokoju, inni chcą wojny. W dniu, w
              którym umrze ostatni terrorysta nastanie pokój, do tego czasu nie można na to
              liczyć. Palestyńskim terrorystą nie przeszkadzają żydowskie osiedla. Im
              przeszkadza istnienie żydów i Izraela.

              Ps. Dana wybacz, że odpowiadam na post skierowany do ciebie.
              • Gość: dana33 Re: Dana IP: 192.114.44.* 25.07.04, 16:26
                :)
              • Gość: drzewko Fürst von Metternich IP: *.warszawa.cvx.ppp.tpnet.pl 25.07.04, 16:30
                Sehr geehrter Fürst von Metternich,

                Izraelowi marzy się w Autonomii marionetkowy rząd kolaborancki, jak w Iraku.
                Iracki rząd upadnie, jak każdy sztuczny, niewiarygodny twór i obawiam się, że
                po nim nadejdzie władza kleru muzułmańskiego, równie ponura jak w Iranie lub w
                Afganistanie czasu talibów, lub nawet jeszcze gorsza. Czy Izraelowi - państwu
                wyznaniowemu z samego założenia - potrzebna jest mułłokracja w Palestynie?
                • Gość: Metternich Re: Fürst von Metternich IP: *.internetdsl.tpnet.pl 25.07.04, 16:48
                  Masz całkowita racje. Z tą małą różnicą, że amerykanie wycofają się z Iraku i
                  stanie się tak jak mówisz. Natomiast żydzi nie opuszczą Izraela, dlatego
                  instytut dołoży wszelkich starań aby Palestyna pozostała marionetkowym
                  państwem.
              • Gość: jarek-Zyd ne telus Jako Fuerst von Metternich doskonale IP: *.fastres.net 25.07.04, 17:48
                pamietaz twoje wypowiedzi i wypowiedzi Cara Alessandra I co do oddrodzenia
                niepodleglej Polski po wojnach napoleonskich, on uwazal, razem z innymi
                rzadzacymi w Europie prawo polakow do wlasnego panstwa jako wielka glupota i byl
                tego panstwa wielkim przeciwnikiem, i napewno mial racje, co tez w Kongresu
                Viedenskiego wyniklo.
                tez tym rzaem uwazano Polakow za zagrozenie dla porzadku....za ludzi
                niebezpiecznych, nie uwazani ich nawet jako narod, tylko zbior wszelkiej holoty.
                • Gość: Metternich Re: Jako Fuerst von Metternich doskonale IP: *.internetdsl.tpnet.pl 25.07.04, 18:24
                  Przykro mi ale musze cię zmartwić. Nie jestem Klemens von Metternich. Ja po
                  prostu wykorzystałem jego nazwisko jako nick. Nie zgadzam się z jego poglądami
                  na temat polski, ale podziwiam go jako zdolnego polityka.
                  • Gość: jarek-Zyd ne telus W takim razie jego nazwiska nie wykorzystoj. IP: *.fastres.net 25.07.04, 22:43
                    A jezeli wedlug ciebie Metternich byl zdolnym politykiem to chyba na Polakach
                    sie doskonale znal.
                    • Gość: Borek Re: W takim razie jego nazwiska nie wykorzystoj. IP: *.g.pppool.de 25.07.04, 22:52
                      Gość portalu: jarek-Zyd ne telus napisał(a):

                      > A jezeli wedlug ciebie Metternich byl zdolnym politykiem to chyba na Polakach
                      > sie doskonale znal.
                      Nie znal sie na Polakach, a jeszcze bardziej nie znal sie na Austriakach.
                      Polska istnieje i ma sie dobrze a Cesarstwo Austriackie sie rozpadlo w pyl razem
                      z Metternichem.
                      • Gość: jarek-Zyd ne telus I Austryjacy do tej doskonalej Polski tlumnie IP: *.fastres.net 25.07.04, 23:08
                        emigruja.
                        • Gość: Borek Re: I Austryjacy do tej doskonalej Polski tlumnie IP: *.g.pppool.de 25.07.04, 23:22
                          Do Polski nie emigruja.
                          Probuja podstepnie podlaczyc Californie do Austryji.
                          Gubernatora juz maja.
                          Czuwaj.
            • Gość: dana33 do ktm IP: 192.114.44.* 25.07.04, 16:25
              szalenie mi przypominasz cccp w twoich dyskusjach. dla ciebie argument, ze
              zmniejszyla sie liczba zamachow jest bez sensu? wiesz, moze powiedz to tym
              rodzicom, ktorych dzieci zginely w dolfinarium w tel avivie, albo tym rodzicom,
              ktorych dzieci zginely w autobusach wysadzonych przez terrorystow, albo tym 4
              dzieciom, ktorym zabito rodzicow i 3 rodzenstwa w restauracji sbarro w
              jerozolimie, albo tym krewnym, ktorym zabito cala rodzine w restauracji maxim w
              haifie, albo temu zydowi, ktoremu zabito zone w ciazy i 4 coreczki. ja naprawde
              nie mam o czym z toba mowic.
              • Gość: drzewko Re: do ktm IP: *.warszawa.cvx.ppp.tpnet.pl 25.07.04, 16:37
                Dana, boli mnie każda smierć, nie rozróżniam koloru krwi.
                Ale odpowiedz na moje argumenty, a nie uciekaj się do demagogii.
                Jesteś przecież rozsądna i stać cię na rzeczową odpowiedź.
                Nie ma się co licytować na ofiary, bo palestyńskich zginęło więcej.
                Dana, coś się musi zmienić.

                Twój na wieki ktm
                • Gość: dana33 Re: do ktm/cccp IP: 192.114.44.* 25.07.04, 16:47
                  oczywiscie, ze musi. i oczywiscie ze sie zmieni. ale nie tak jak ty tego
                  chcesz, tylko tak, jak dla nas bedzie dobrze. i nie teraz. tylko wtedy, kiedy
                  nadejdzie na to odpowiedni czas.
              • Gość: jarek-Zyd ne telus Jedynym bledem Sharona jest, ze ten MUR wczesniej IP: *.fastres.net 25.07.04, 17:57
                nie wybudowal, a wielkim bledem Dajana bylo, ze w roku 1947 biorac przyklad z
                Polakow , Czechow , Turkow i innych zwyciencow wszystkich Arabow z Israela do
                Jordani nie przesiedlil, tak jak to teraz robia Araby w Sudanie i Albanczycy w
                Kosowie, nie mowiac juz o Turkach na Cyprze.
                Saddam to robil z Kurdami i cos nikt nie protestowal.
                prawda co do prawa Arabow do Israela jest tak samo "dobra", jak mowienie o
                "Polskich Obozach Zaglady", wystarczy ja massom wmowic i to wystarczy..
                Jezeli Chirakowi tak bardzo slowa Sharona przeszkadzaja, to dlaczego nic nie
                robi, aby ich uniknac i na pewno Chirac, by sie bardzo cieszyl, gdyby Krol
                marokanski swoich do powrotu do Maroka wezwal.
                Cos Sharon nigdy cos takiego co do Wloch nie powiedzial, bo rzad Wloski swoje
                obowiazki w stosunku do nas jego zydowskich obywateli, wypelnia, choc ten Craxi
                Arabom tylek lizal.
                • Gość: jarek-Zyd ne telus Pomylilem rok ,zamiast 1947 ma byc 1967 IP: *.fastres.net 25.07.04, 22:44
                  jak Dajan byl namiestnikiem ziem odzyskanych.
    • Gość: . Ty sie zdecyduj, jaki ty jestes "Anty":antysemita, IP: *.range81-156.btcentralplus.com 25.07.04, 12:25
      antysyjonista czy antySZARONISTA. O ile drugie jest politycznie poprawna wersja
      pierwszegp (mnie nie mydl oczu, prosze), to antySZARONIZM to cos zupelnie
      innego i mozesz tu znalezc wsparcie samych Zydow (jasne, ze nie wszystkich, jak
      to w polityce).
      • Gość: Borek Zydowskie bajki o panstwie Palestyna. IP: *.g.pppool.de 25.07.04, 15:01
        Nowe osiedla zydowskie na terenie "autonomii palestynskiej" zalozone i
        wybudowane po 1996 roku zaznaczone kolorem niebieskim.
        W osiedlach tych mieszka juz ponad 220 tysiecy osadnikow zydowskich.
        Strefe Gazy ma opuscic ponad 7 tysiecy osadnikow.
        www.dioezese-linz.at/einrichtungen/sion/webgrafiken/grafiken/landkarten/israeli_outpost.jpg
        Mur wybudowany i planowany.
        www.pengon.org/wall/newmaps/map05.gif
        Komentarz graficzny.
        cagle.slate.msn.com/working/040304/stavro.gif
        • Gość: . Dlaczego ty tak kochasz Palestynczykow? IP: *.range81-156.btcentralplus.com 25.07.04, 16:40
          • Gość: dana33 Re: Dlaczego ty tak kochasz Palestynczykow? IP: 192.114.44.* 25.07.04, 16:47
            on nie kocha palestynczykow. on nienawidzi zydow.
            • Gość: . dana, wiecej wiary w ludzi. Moze w Palestynce sie IP: *.range81-156.btcentralplus.com 25.07.04, 16:50
              zakochal i go przekonwertowali na islam?
              • Gość: dana33 Re: dana, wiecej wiary w ludzi. Moze w Palestync IP: 192.114.44.* 25.07.04, 17:27
                moze. pewnie jej gleboko w oczy zagladal, nie? bo nic innego zobaczyc nie
                mogl... :)
                • Gość: . Moze i dobrze,te panie maja niskie zawieszenie.Ni IP: *.range81-156.btcentralplus.com 25.07.04, 17:42
                  to co safardyjki...
                  • Gość: dana33 Re: Moze i dobrze,te panie maja niskie zawieszeni IP: 192.114.44.* 25.07.04, 17:44
                    wow, nie wiedzialam, zes ty taki znawca.... :)
                    • Gość: . Mowilem juz, ze mam zone Polke. Niskie zawieszenie IP: *.range81-156.btcentralplus.com 25.07.04, 23:11
                      cenie tylko w sportowych wozach.
                      • Gość: sp;lit Re: Mowilem juz, ze mam zone Polke. Niskie zawies IP: *.ipt.aol.com 25.07.04, 23:26
                        Nareszcie cosik z sensem i dowcipne ,.... Poltora roku czekalem :)

                        uklony
                        • Gość: Borek Ta mala roznica. Niskie zawieszenie. IP: *.g.pppool.de 25.07.04, 23:34
                          www.smygis.net/hem/div/kinte/europe-usa.jpg
            • Gość: jarek-Zyd ne telus I tutaj jest roznica. IP: *.fastres.net 25.07.04, 18:00
              bo jak by Arabow z Palestyny kochal, to by im dobrze zyczyl, ale w jego
              nienawisci do Zydow ,sa oni w jego umysle tylko narzedziem-.
            • lxlxl Re: Dlaczego ty tak kochasz Palestynczykow? 26.07.04, 00:08
              Gość portalu: dana33 napisał(a):

              > on nie kocha palestynczykow. on nienawidzi zydow.

              A ja mysle, ze on nienawidzi zlodzieji.
        • Gość: jarek-Zyd ne telus Chcialbys powiedziec, ze zaden Zyd nie ma prawa IP: *.fastres.net 25.07.04, 17:43
          mieszkac na historycznej ziemi swoich przodkow, ziemie ,ktora dobrowolnie nie
          opuscili a potomkowie arabskich najezcow i okupantow, maja pelne prawo mieszkac
          gdzie im sie podoba w Israelu, w takim razie wypedzeni z Gornego Slaska maja
          pelne prawo rzadac oddania im wszystkiego, tego co ich bylo i maj tez pelne
          prawo ci, ktorzy w latach 1939-1944 polskie i zydowskie domy w podarunku od
          Hitlera dostali.
    • rattler Re: DANA, zastanów się! 25.07.04, 17:28
      Niewykonalne bez lewarka - Fizyczna niemozliwosc .

      narazie
      • Gość: Borek Smacznego apetytu zycze. :-) IP: *.g.pppool.de 25.07.04, 18:25
        www.bendib.com/palestine/Palestinian-Swiss-Cheese.jpg

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka