Dodaj do ulubionych

Jewrokomisarze "kinuli" Ukraine.

19.10.13, 16:13
Z proiektu umowy stowarzeszeniowej EU-Ukraina zastal usuniety zapis o " perspektywie czlonkowstwa w EU ",o tym osobiscie poinformowal narod ukrainski premier Azarow we wczorajszym wystapieniu na I kanale ukrainskiej panstwowej TV.e slow Azarowa wynika,ze ten zapis zostal usuniety dzieki inicjatywie kilku panstw europejskich,ktore on nie wymienil.
Ponoc to stalo dla tego,ze Julka nadal siedzi w ciupie.
I tu mamy ciekawa sytuacje.Umowa stowarzeszeniowa z Ukraina,ktora otwiera rynek ukrainski dla towarow europejskich,moze byc podpisana niezaleznie od tego gdzie znajduje sie Julka,ale europejska perspektywa Ukrainy,czyli narodu liczacego 46 mln miezkancow,zalezy od jednego czlowieka i to takiego,o ktorym mozno powiedziec wszystko,ale na pewno nie to,ze jest uczciwy.


p.s. slowo "kinuli" jest pochodzenia rosyjskiego i znaczy to samo,co wyruchali.
--
===================
Wody w usta nabiera zwykle ten, kto źle pływa w potoku słów.
Obserwuj wątek
    • polski_francuz W Europie 19.10.13, 16:32
      sie bylych premierow nie gnoi po zmianie wladzy. Trzeba sie tego nauczyc Wania. Europa to nie Rosja.

      PF
      • igor_uk pefcia. 19.10.13, 16:43
        Pisz lepiej o Boy-Zelenskim ,o ktorym,jak okazalo sie,duzo wiesz :-)
        • polski_francuz W Europie 19.10.13, 17:10
          nie nalezy glosic antysemityzmu (jewrokomisarze). Trzeba sie zachowywac grzecznie i dyskretnie. To nie Rosja.

          PF
          • igor_uk pefcia,a co ty masz do Europy? 19.10.13, 17:19
            Jewrokomisarze,to od slowa Jewropa,ba wlasnie tak fonetycznie wymawia sie w jezyku rosyjskim Europa.Widze,ze tobie wszystko kojarzy sie z twoja narodowoscia.
            • eva15 Re: pefcia,a co ty masz do Europy? 19.10.13, 17:27
              Oj Boże, popłakać się zew śmiechu można. Ten p_f jak już czymś błyśnie, no to błyśnie.
              • igor_uk Re: pefcia,a co ty masz do Europy? 19.10.13, 17:34
                Ewa,ten pajac jest zwyklym mitomanem. Na forum spelnia marzenia swojej mamusi o wyksztalconym synku,a tak naprawde w najlepszym wypadku ma mature.
                • eva15 Re: pefcia,a co ty masz do Europy? 19.10.13, 17:39
                  Igor, w tamtych czasach w porządnej szkole on by nie miał szans na maturę.

                  Niemniej sądzę, że jakąś maturę dostał i jakieś studia skończył. Za komuny bardzo wspierano awans społeczny ludzi z nizin społecznych i przymykano oczy na ich niedostaki, bo chciano stworzyć nowe elyty.. No i to się komunie udało!

                  Zresztą troch racji to on niechcący może mieć. Niejeden jewrokomisarz może być wspomnianego pochodzenia:-)))
                  • igor_uk W tym na pewno on ma racje :-) 19.10.13, 17:42
                    Ale ja do spodnie jewrokomisarzam nie zagladam.Ja nie jestem szowinista,jak pefcia i dla mnie ich narodowsc nie liczy sie,najwazniejszy sa ich czyny.
                    • eva15 Re: W tym na pewno on ma racje :-) 19.10.13, 17:49
                      Pefcia jewreja na odległość wyniucha:-))))
                      • igor_uk Re: W tym na pewno on ma racje :-) 19.10.13, 17:52
                        Swoj swojego widzi z daleka:-)
                      • polski_francuz Skoro 19.10.13, 17:56
                        o narodowosciach mowa. Od kiedy zrozumialas, ze jestes Rosjanka? I ciekawym jaka narodowosc masz wpisana w paszporcie?

                        PF
            • polski_francuz To polskie forum 19.10.13, 17:53
              "tak fonetycznie wymawia sie w jezyku rosyjskim Europa"

              I sie tu pisze po polsku. Naucz sie w koncu polskiego Wania.

              PF
              • igor_uk Re: To polskie forum 19.10.13, 17:54
                pefcia,a co ty robisz,w takim razie, tu?
                • wojciech.2345 Re: To polskie forum 19.10.13, 17:56
                  igor_uk napisał:
                  > pefcia,a co ty robisz,w takim razie, tu?
                  -------------------
                  Igorku,
                  musisz nauczyć się języka polskiego.
                  Codziennie ubywa ludzi znających język rosyjski.

                  Niestety.
                  • polski_francuz Z drugiej strony 19.10.13, 17:57
                    na tym forum przybywa ludzi piszacych slabo po polsku. Dlaczego nie pracuja nad soba?

                    PF
              • eva15 Re: To polskie forum 19.10.13, 17:56
                Byle nie od ciebie, bo ciebie trzeba w każdym zdaniu poprawiać!
                • polski_francuz Rosjanki 19.10.13, 17:58
                  poprawiaja, bo taka ich rosyjska natura (nie myslic z matura):)

                  PF
      • br0fl0vski Re: W Europie 19.10.13, 16:56
        bo naleza do tej samej mafii ktora dyma chamow?
    • wojciech.2345 Re: Jewrokomisarze "kinuli" Ukraine. 19.10.13, 16:49
      Igorku,
      jeśli Ukraina chce być w UE, to musi przyjąć zasady UE.
      Premiera nie wsadza się do więzienia.

      Jeśli np. Rosja chciałby być w UE, to musi oddać Kuryle, to co
      ukradliście Finom, Gruzji i opuścić Kaukaz.

      To tylko niektóre warunki.
      • igor_uk wojtus,przyglupie ty nasz kartoflany. 19.10.13, 16:55
        Czy juz wiesz kim jest Jan Engelgard ?
        Ilez razy ty juz dales plame na forum! Niedlugo zaloze watek,poswiecony glupotom twoim,pefci i jeszcze pare z waszej paczki.
        Mozesz byc pewien tego,ze twoich glupot tam bedzie najwiecej.
        • wojciech.2345 Re: wojtus,przyglupie ty nasz kartoflany. 19.10.13, 16:58
          igor_uk napisał:
          > Czy juz wiesz kim jest Jan Engelgard ?
          > Ilez razy ty juz dales plame na forum! Niedlugo zaloze watek,poswiecony glupot
          > om twoim,pefci i jeszcze pare z waszej paczki.
          > Mozesz byc pewien tego,ze twoich glupot tam bedzie najwiecej.
          -------------------
          Igorku,
          ja już nie reaguję na błędy forumowego KGB.
          Szkoda czasu.
    • wojciech.2345 sinizacja Syberii 19.10.13, 17:19
      Jak chiński smok wygrywa z rosyjskim niedźwiedziem

      Rosyjski Daleki Wschód i Syberia są terenami coraz silniejszej chińskiej ekspansji gospodarczej. Czy może ona prowadzić w przyszłości do wchłonięcia tych terenów przez ChRL?

      Jeśli wierzyć oficjalnym komunikatom, w stosunkach rosyjsko-chińskich nie ma żadnych zgrzytów. Oba państwa, stanowiące podstawę gospodarczej i rynkowej grupy BRICS (w skład której oprócz nich wchodzą Brazylia, Indie oraz RPA), połączone niechęcią do USA i zachodniego modelu rozwoju, owocnie współpracują ze sobą od lat na polu polityki i gospodarki. Ich wzajemne obroty handlowe jeszcze w 2005 r. wynosiły zaledwie 29,1 mld USD, by w 2012 r. sięgnąć 88 mld USD. Zgodnie z prognozami obu rządów mają one wzrosnąć w 2014 r. do 100 mld USD, a w 2020 r. do 200 mld USD. Chiny są obecnie największym partnerem handlowym Rosji. Tej merkantylnej współpracy towarzyszy jednak rosnący niepokój milionów zwykłych Rosjan obawiających się, że dynamiczna chińska ekspansja gospodarcza jest prostą drogą do sinizacji Syberii, a w ostateczności oderwania tej krainy od Rosji.

      www.parkiet.com/artykul/7,1342827-Jak-chinski-smok-wygrywa--z-rosyjskim-niedzwiedziem.html
      • br0fl0vski Re: sinizacja Syberii 19.10.13, 17:35
        przestan sie onanizowac sprawami nie tylko odleglymi ale nie bardzo prawdziwymi. zacznij od wlasnego podworka wtedy moze luski z oczu ci spadna i dojzysz jak demontuje sie panstwo
    • igor_uk Wydymani wszystkich krajow laczcie sie! :-) 19.10.13, 17:31
      Wydymani,oczywiscie,przez jewrokomisarze.

      Sadze,ze juz nie dlugo podobne haslo stanie bardzo popularne wsrod "mlodych" europejskich Krajow.
      Litwini,Lotysze i Wegrowie juz gotowi wyjsc na ulicy miast pod tym haslem.Niedlugo i w Polsce ,po tym jak ustanie plynac gotowka z podatkow Ewy, to haslo stanie sie popularne.
      • wojciech.2345 Re: Wydymani wszystkich krajow laczcie sie! :-) 19.10.13, 17:37
        Igorku,
        ja tam się o przyszłość nie martwię. Mam już trochę
        petrokopiejek. Zamieszkam obok Twojego igloo.

        Jestem przewidujący.
    • eva15 Igor, coś tu nie gra 19.10.13, 17:35
      Azarowowi coś mogło się w łebku pomieszać, albo tłumacz źle przetłumaczył.

      Jeśli rzeczywiście EU już teraz usunęłaby ten zapis, to dwaj dzielni jewrokomisarze (pozdrowienia dla p_fa szukającego Zydów:-)) Kwach i Cox wyjechaliby z Ukrainy, bo nie mieliby o czym dalej rozmawiać. Ale oni chyba dalej siedzą i naciskają na zwolnienie Julki.

      Tak więc, jeśli oni obaj nie wyjechali, to chodzi chyba raczej o to, że EU zagroziła, że usunie ten zapis, jeśli Jakunowicz się pod jej rozkazami nie ugnie..

      EU użyła tej groźby, by zwiększyć nacisk na Janukowicza, ale to może przynieść skutek odwrotny, EU może go tym zeźlić:-)




      • igor_uk Ewa,przeczytaj uwazniej moj post. 19.10.13, 17:39
        Ja w nim wyraznie pisze o tym,ze sama umowa stowarzeszeniowa ma byc podpisana,ale zapis o europejskiej przyszlosci Ukainy ,czytaj czlonkowstwo w perpektywie,zostal usuniety.

        p.s. Jak Janukowicz ugnie sie i zlamie ukrainskie prawo,to zapis moze wrocic na swoje miejsce.
        Ewa,to szantaz,dla tego i piszee o tym,zee jewrokomisarze dymaja Ukraine.
        • eva15 Igor, przeczytaj uwazniej moj post! 19.10.13, 17:45
          Przecież ja nie piszę o całej umowie a tylko o tym zapisie o przyszłym członkowstwie.

          Gdyby ten zapis już teraz został usunięty dlatego, że Janukowicz nie wypuszcza Julki, to Kwach i Cox już by wyjechali, bo oni są tam tylko po to, by namówić Janukowicza do wypuszczenia Julki.
          Nie am w tym logiki, sądzę więc, że coś się Azarowowi pomieszało.
          • igor_uk Re: Igor, przeczytaj uwazniej moj post! 19.10.13, 17:59
            Ewa,mowa idzie o projekcie umowy.Ten zapis mozno wywalic,a mozno za chwile przywrocic.Dla tego i napisalem do Ciebie,w poprzednim poscie,ze jewrokomisarze szantazuja Ukraine w ten sposob.

            p.s. Pamjetasz sparwe z Lugowym? Wtedy Londyn zadal wydania jego od Rosji,chociaz rosyjska konstytucja zabrania wydawac obywatele Rosji innym panstwam.Teraz sytuacja jest identyczna.Oni zadaja od Janukowicza wypuscic Julke,jak by nie znali ukrainskiego prawa.
            Pisalem juz,nikt Ukraine w EU nie chce,stad ten wybryk.
            • eva15 Re: Igor, przeczytaj uwazniej moj post! 19.10.13, 18:50
              Naturalnie, że EU chce podpisać umowę stowarzyszeniową. EU służy tu jako geopolityczny instrument skierowany przeciw Rosji. Usuwanie zapisu z projektu umowy to faktycznie zwykły szantaż i nic więcej. Ale szantaż głupi i nieskuteczny, skoro w tym samym czasie Kwach i Cox dalej siedzą na Ukrainie i naciskają na wypuszczenie Julki. Nie ma w tym logiki.
              • eva15 Re: Igor, przeczytaj uwazniej moj post! 19.10.13, 18:51
                Azarow przemówił a w prasie zach. ani słowa na ten temat. Dziwne to wszystko.
                • igor_uk Zachodnia prasa nie zawrca sobie tym glowe:-) 19.10.13, 18:57
                  Czy na zachodzie oponia publiczna poinformowana o tym,jakie zapisy prawa ukrainskiego nie pozwolaja wypuscic Julke z dnia na dzien?

                  p.s. A wiesz,ze do ray Najwyzszej wplynal projekt ustwy,ktora pozwolila by wypuscic Julke na leczenie za granice i odrazu zapodzial sie gdzies?
                  Tego projektu nie chce zadne ugrupowanie.Nawet Julkina "Bat'kiwszczyna" nie chce o nim slyszac.
              • igor_uk Re: Igor, przeczytaj uwazniej moj post! 19.10.13, 18:53
                Ewa,juz sama ich misja jest pozbawiona logiki.
                Jewrokomisarze powinni byli tam wyslac dobrych prawnikow,ktore by pomogli Janukowiczu dokonac falandyzacji prawa,a nie dwoch klaunow od polityki.
                • eva15 Re: Igor, przeczytaj uwazniej moj post! 19.10.13, 19:02
                  Któraś z gazet niemieckich wychwalała Kwacha, że to świetny znawca Ukrainy, że ma doskonałe kontakty od lat, zna język (sic!) i jest tam bardzo lubiany:-) Ha, ha szczególnie pewnie przez Janukowicza za wsparcie pomarańczy i za zrzucenie go (Janukowicza) ze stołka w 2004 r.
                  Ech, głupi ten Zachód nieuleczalnie...
                  • igor_uk To prawda,Ewa. 19.10.13, 19:09
                    Widac,ze wiekszosc jewrokomisarze skonczyli ta sama szkole,co i nasz pefcia:-)

                    A na powaznie.
                    Kwasniewski zna bardzo dobrze jezyk rosyjski (osobiscie w tym przekonalem sie),ale watpie,zeby znal ukrainski.Jedyna wartosc Kwasniewskiego dla zachodu,to jest to,ze potrafi sporo wypic :-)

                    p.s. Kiedys bylem oczarowanym przez Kwasniewskiego,ale czar prysnal,jak tylko poznalem jego "blizej".
                    • eva15 Re: To prawda,Ewa. 19.10.13, 19:19
                      Wiem, że on dobrze zna rosyjski, ale w Kojowie obowiązuje teraz ukraiński, ha, ha.

                      Tak, ja też kiedyś wyżej oceniałam Kwaśniewskiego.
                • eva15 Polska wiele zaryzykowała a teraz może być blamaż 19.10.13, 19:18
                  Polska tak uporczywie stylizowała się na znawcę i super przyjaciela Ukrainy, że wreszcie to właśnie ona dostała tę misję wychowywania Jakukowicza do "demokracji". Jak to pisała jedna z niemieckich gazet, jeśli ktoś wyciągnie Julkę z łap Janukowicza to tylko Kwaśniewski -sper znawca Ukrainy, jej elit i języka.
                  Obserwowałam to ze sceptyzmem. Czyżby EU nie znała polsko-ukraińskiej historii i czyżby nie wiedziała, jaki udział miał Kwach w obaleniu Janukowicza w 2004 r?

                  Wg mnie Niemcy dogadaliby się lepiej ze swymi przyjaciółmi banderowcami:-))) .

                  No ale jest, jak jest i teraz jeśli Julka nie opuści tiurmy, to będzie to blamaż nieksuteczności dla Polski i dla Kwacha.
                  • igor_uk ha,ha. 19.10.13, 19:21
                    Czyli,tak przynajmniej wychodzi z twoich slow,Ewa,Polsce powierzyli role uzytecznego idioty,na ktorego w razie czego mozno wszystko zrzucic?
                    • eva15 Re: ha,ha. 19.10.13, 19:29
                      To wcale niewykluczone.

                      Niemcy by się tej misji raczej nie podjęli i choć z rządem Merklowej nigdy nic nie wiadomo, to sądzę, że naciski przedsiębiorstw mających interesy w Rosji byłyby zbyt duże i Merklowa wolaby się nie tylko Rosji ale i swoim bossom gospodarczym nie narażać.

                      Sytuacja Niemiec jest niejednoznaczna. Z jednej strony są posłusznym wykonawcą zadań nazwijmy to "Zachodu", z drugiej strony starają się jednak ratować własne interesy na tyle, na ile się da...

                      Polska i Kwach byli idealnymi kandydatami do tej misji, w dodatku aż się do tego rwali...
                      • igor_uk Re: ha,ha. 19.10.13, 19:43
                        Dla tego i pisze o role pozytecznego idioty.
                        Bo taki nie dba o wlasne interesy.
      • wojciech.2345 Re: Igor, coś tu nie gra 19.10.13, 17:40
        Chyba Igorek ma rację.

        forsal.pl/artykuly/740230,umowa-stowarzyszeniowa-z-ukraina-ue-odklada-decyzje.html
        • eva15 Re: Igor, coś tu nie gra 19.10.13, 17:48
          O Boooże daj mi cierpliwość! Ty znów nie rozumiesz o czym jest dyskusja.
          • polski_francuz Rosjanki 19.10.13, 18:17
            wierza w Boga? Od niedawna chyba.

            PF
            • igor_uk A pefcia w co wierzy? 19.10.13, 18:26
              czy w Boga,czy we wlasne mity?
              • wojciech.2345 Re: A pefcia w co wierzy? 19.10.13, 18:30
                igor_uk napisał:
                > czy w Boga,czy we wlasne mity?
                ------------------
                Igorku,
                a czy ci z Łubianki to chodzą do cerkwi?
                Co wynika z Twoich obserwacji?
              • polski_francuz W to 19.10.13, 18:32
                ze kazdy powinien znac swoje miejsce. A jak juz znalazl to sie powinien dostosowac. Kilka przykladow mi na mysl przychodzi...

                Tiens, ty znalazles swoje miejsce? I sie do niego dostosowujesz? A moze starasz sie je dostosowac do siebie?

                PF
    • wojciech.2345 Sondaż: 53 proc. Ukraińców chce do UE 19.10.13, 18:05
      Sondaż: 53 proc. Ukraińców popiera podpisanie umowy stowarzyszeniowej z UE

      53 proc. Ukraińców popiera wstąpienie Ukrainy do Unii Europejskiej, 35 proc. nie popiera i jeszcze 12 proc. ankietowanych wybrało odpowiedź «trudno powiedzieć».
      Według sondażu Socjologicznej Grupy «Ranking» względna większość ankietowanych (47 proc.) uważa, że podpisanie umowy o strefie wolnego handlu z Unią Europejską dla Ukrainy jest korzystniejsze, aniżeli wstąpienie do Unii Celnej Rosji, Białorusi i Kazachstanu. 34 proc. uważa, że wstąpienie do Unii Celnej jest bardziej pożądane aniżeli stowarzyszenia z UE, a 19 proc. ankietowanych wybrało odpowiedź «trudno powiedzieć». 38 proc. respondentów popiera stworzenie wspólnego państwa w składzie Ukrainy, Rosji, Białorusi, 50 proc. – nie popiera, 12 proc. ankietowanych jeszcze się nie określiło.

      Sondaż także ukazuje najniższy od trzech lat procent osób, które popierają utworzenia jedynego państwa z Rosją i najwyższy procent przeciwników.

      zik.ua/pl/news/2013/10/17/sonda_53_proc_ukraicw_popiera_podpisanie_umowy_stowarzyszeniowej_z_ue_434876
      • 5magna Re: Sondaż: 53 proc. Ukraińców chce do UE 19.10.13, 18:54
        To sa ci wszyscy co sie potrafia podpisac krzyzykami.....+++
      • wojciech.2345 żaden czekista nie chce skomentować sondażu? 19.10.13, 18:55
        • polski_francuz Co tu komentowac? 19.10.13, 19:21
          Dostali kopa w zope, Moze ten i ow stracil "prace" i musi do pracy.

          PF
        • kylax1 Zaraz wymyślą, że sondaż jest sfałszowany... 19.10.13, 19:49


          • igor_uk Dla czego ma byc sfalszowany? 19.10.13, 20:26
            ja o tym sondazu wiedzialem juz od pare dni,jak rowniez i o tym,ze zostal na Ukrainie wysmiany. Socjologiczna Grupa "Ranking»" z siedziba we Lwowie,jest bardzo wiarygidna dla blaznow,ktore o Ukrainie wiedza tylko tyle,co lykna z prasy,ale dla Ukraincow jej sondaze nie maja zadnej wartosci.

            p.s. Jak naprzyklad zapytac uczestnikow forum GW,czy Polace czytaja Gazete Wyborcza,to wynik moze okazac sie taki,ze 100% Polakow czyta GW.
            • 5magna Re: Dla czego ma byc sfalszowany? 19.10.13, 20:37
              Zrobcie sadzaz ilu Polakow chcialo by powrotu Komuny......
              • igor_uk A to moglo by byc bardzo ciekawo. 19.10.13, 21:22
                Chociaz co raz mniej ludzi pamjeta okres PRL,wynik mogl by byc zaskakujacy dla budowniczych nowej Polski.
            • wojciech.2345 Re: Dla czego ma byc sfalszowany? 19.10.13, 20:42
              Dla mnie ten sondaż jest też podejrzany.
              Igorku, obstawiam minimum 66% głosów Ukraińców
              za wejściem do UE.

              Zobaczysz wyniki referendum w przyszłości.
              Powinny być podobne do polskiego referendum.
              Za w Polsce było 77,45%.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka