Gość: nikt IP: *.attu.pl / *.attu.pl 27.09.04, 14:58 Brawo. Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
Gość: IIIIIIIIIIIIIIIIII typowe niemieckie poczucie humoru...smiac sie czy IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 27.09.04, 15:00 plakac? Odpowiedz Link Zgłoś
slon2002 Kat z ofiarą pospołu o braku roszczeń, pieknie q.. 27.09.04, 15:08 pieknie q...wa pięknie Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Mgr Paweł Tatrocki Dawaj Schroder kasę za mordy a nie pieprz o cudzie IP: *.tkdami.pl / *.pl 27.09.04, 15:42 My wam damy Wasze 300 - 400 mld €, a Wy Nam dacie Nasze 16 bilionów €. I będzie w miarę sprawiedliwie. Pysio cwaniaczek, chciał uniknąć prawdziwych odszkodowań. A Belka, jak to Belka - wszystko chce tak jakoś sprytnie załatwić. Kawał spry- ciarza. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Ostrożnie_zNiemcem SCHROEDER CO INNEGO MÓWI, CO INNEGO ROBI IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 27.09.04, 16:09 Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: PRAWO PIĘŚCI "OPCJA ZEROWA" TYLKO KIEDY SILNIEJSZY JEST WINIEN IP: *.chello.pl 28.09.04, 04:39 Gość portalu: Mgr Paweł Tatrocki napisał(a): > My wam damy Wasze 300 - 400 mld €, a Wy Nam dacie Nasze 16 bilionów ̈́ > 4;. I będzie w miarę sprawiedliwie. Ciekawe, czy gdyby jakimś cudem było dokładnie odwrotnie to czy Niemcy by zrezygnowały z roszczeń i chciałyby "OPCJI ZEROWEJ"? Czy też PEDANTYCZNIE OSKUBAŁYBY DŁUŻNIKA z ostatniego okruszka? Przecież Niemcy wygrały wojnę - cały ten powojenny "cud gospodarczy" RFN to efekt: - WYZYSKU NIEWOLNICZEJ PRACY LUDNAOŚCI OKUPOWANYCH NARODÓW, - ZRABOWANYCH DÓBR Z PODBITYCH ZIEM (nigdy nie zwróconych), oraz ewentualnie Planu Marshalla... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: history TEN SILNIEJSZY JEST BARDZIEJ ZAKOMPLEKSIONY !!! IP: 24.129.5.* 28.09.04, 17:07 Gość portalu: PRAWO PIĘŚCI napisał(a): > > My wam damy Wasze 300 - 400 mld ?, a Wy Nam dacie Nasze 16 bilionów > ? > > 4;. I będzie w miarę sprawiedliwie. > > Ciekawe, czy gdyby jakimś cudem było dokładnie odwrotnie to czy Niemcy by > zrezygnowały z roszczeń i chciałyby "OPCJI ZEROWEJ"? > > Czy też PEDANTYCZNIE OSKUBAŁYBY DŁUŻNIKA z ostatniego okruszka? > > Przecież Niemcy wygrały wojnę - cały ten powojenny "cud gospodarczy" RFN to > efekt: > - WYZYSKU NIEWOLNICZEJ PRACY LUDNAOŚCI OKUPOWANYCH NARODÓW, > - ZRABOWANYCH DÓBR Z PODBITYCH ZIEM (nigdy nie zwróconych), > oraz ewentualnie Planu Marshalla... to powtarzenie do obrzydzenia, ze niemcy wygraly wojne jest denerwujace ! niemcy przgrali wojne i zostali w sposob az nadto dobitnie upokorzeni i ponizeni przez zywciezcow ! i to jest fakt ! ze swojego kopleksu nizszosci niemcy uciekli w rozwoj gospodarczy i w zapomnienie historyczne (wychowywanie nowych pokolen na historycznych klamstwach i przemilczeniach) zwlaszcza, ze zwyciezcy (glownie USA) obdarowali ich (w obliczu 3WS) niespodziewanie gigantycznymi pieniedzmi (plan marschala, umozenie gigantycznych dlugow 3rzeszy w londynie 1953, rezygnacja z reparacji, otworzenie rynku zbytu w usa, brak wydatkow militarnych itd) cena za to wszystko byla wasalska zaleznosc polityczna od usa, trwajaca 45 lat. po ukladzie moskiewskim 2+4 niemcy obudziwszy sie nagle w wolnej rzeczywistosci probuja odreagowywac swoje wasalskie 45 lat i swoje komleksy historyczne, uzywajac argumentow ze spreparowanych przez siebie podrecznikow historii. Odpowiedz Link Zgłoś
slon2002 płacz bandyto i płać za zbrodnie i zniszczenia 27.09.04, 16:10 musza nam oddać cały przemysł high-tech i advance-tech. Wtedy wyrównamy rachunki i będzie lovely. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: klod Re: płacz bandyto i płać za zbrodnie i zniszczeni IP: *.dip0.t-ipconnect.de 27.09.04, 16:23 slon2002 napisała: > musza nam oddać cały przemysł high-tech i advance-tech. Wtedy wyrównamy rachunk > i > i będzie lovely. a my go doprowadzimy do upadku :) Odpowiedz Link Zgłoś
slon2002 my możemy zrobić z tym, co dusza zapragnie, bo to 27.09.04, 16:38 bo to będzie nasze!!!!!!!!! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: eufanatic Re: płacz bandyto i płać za zbrodnie i zniszczeni IP: *.cpe.net.cable.rogers.com 27.09.04, 18:36 Wy spod domen .de doprowadzicie go do upadku? Prawdopodobnie; macie w tym olbrzymie doswiadczenie. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Podwójne_dno_GW! UWAGA DLA NIEMCA:Głównie Żydzi harcują naForum GW! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 27.09.04, 18:56 Żydzi gdzie tylko mogą, tam kompromitują Polaków. Na tym forum GW mogą. "Gazeta Wyborcza" to polskojęzyczna "Judenzeitung". Nie wszystkim Niemcom czytającym to forum jest to zjawisko znane. Żydzi podszywają się pod polskie imiona i udają Polaków. Polacy niechętnie piszą na forum i jest ich tu niewielu. Apel do Niemca: Jesli ktoś cię obraża na tym forum w polskim języku, jątrzy stosunki wzajemne Polaków i Niemców, to wcale nie znaczy, że robi to Polak. Trzeba mieć oczy szeroko otwarte i trzeba myśleć. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: . I do tego Zydzi, udajacy ANTYSEMITOW i IP: *.range81-156.btcentralplus.com 27.09.04, 21:45 PRAWDZIWYCH POLAKOW z LPR i Radyja... A to perfidne swinie... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Darek Do Mgr PAWLA TATROCKIEGO IP: *.UNI-MUENSTER.DE 27.09.04, 17:01 Debil jestes wiec zamknij swoj glupi pysk. Ty tez zaplac tym Zydom ktorych twoj dziadek podpalal w Jedwabnem. Ile mozna piepszyc o historii. Juz minelo 60 lat!!!!!!! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: fritz Re: Do Mgr PAWLA TATROCKIEGO IP: *.adsl.solnet.ch 27.09.04, 17:47 Gość portalu: Darek napisał(a): > Debil jestes wiec zamknij swoj glupi pysk. Ty tez zaplac tym Zydom ktorych twoj > > dziadek podpalal w Jedwabnem. Ile mozna piepszyc o historii. Juz minelo 60 > lat!!!!!!! No tak, ale bez niemieckiej organizacji i wprowadzenia ( co jest udokomentowane) nikt by nikogo nie podpalal. Przeciez nie mozesz robotnika za to wieszac, ze zrobil to, co majster kazal no i do tego majster grozil gruba rura. Darek, proba poprawnosci politycznej bazujacej na zaklamaniu i przekrecaniu historii, tak charakterystyczna dla postawy Polakow w ciagu ostatnich 15 lat nie jest odbierana przez druga strone jako wyciagnieta reka, a wrecz przeciwnie, jako podmizgiwanie sie, rezygnacje z godnosci wlasnej, kupczenie wlasna d..pa. Charakterystyczne dla Polakow jest to, ze maja nadziej, ze taka postawa spotka sie wrecz z uznaniem, ze zostana wrecz wyngrodzeni za ta wielka delikatnosc. Nie ma nic bardziej glupszego jak takie podejscie do sprawy. Mam wrazenie, ze nalezysz wlasnie do tych wstydliwych, bojacych sie nazwac rzeczy tak jak sie nazywaja, po imieniu. Ze bedziesz szukal wykretow. Mage ci zapewnic: dostaniesz wszystko poza szacunkiem i respektem. P.S. Mam wrazenie, ze Niemcy za bardzo przegieli pale i lawina juz ruszyla. To znaczy sie, wczesniej czy pozniej do sadu miedzynarodowego zostanie przez Polske skierowana sprawa o odszkodowania. Dopiero ten wyrok oczysci atmosfere na nastepne 100 lat o ile niemieccy nazisci znowu czegos nie "wymysla". NPD z takimi wplywami (31% Niemcow uwaza ze nie ma z tym problemu, Sonda w dziesiejszym die Welt, a tego nie czytaja idioci), to jest tak jakbys byl w wiednym pokoju z wariatem trzymajacym brzytwe w reku. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: . Niestety, fritz, sad miedzynarodowy (a ktoryz to IP: *.range81-156.btcentralplus.com 27.09.04, 21:50 niby? Nie ma sadu od sadzenia tego typu spraw)zapewne by orzekl, ze Polska odszkodowanie otrzymala, ale zrzekla sie go na rzecz Zwiazku Sowieckiego. A III RP wraz z jej obywatelami przeciez nie odciela sie od wlasnej historii po 1945 rok i jest spadkobierczynia PRLu. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: fritz Re: Niestety, fritz, sad miedzynarodowy (a ktoryz IP: *.adsl.solnet.ch 27.09.04, 23:25 Wiesz, bylem tego samego zdania. W Rzepie byla cala seria artykulow, ktorych autorzy nie sprawiaja wrazenie idiotow i ktorzy twierdza cos innego. A co do sadow: Preusische Treuhand chce skarzyc w Nowym Yorku. Nie wiem, dlaczego akurat tam. Ale jezeli Niemcy nie beda chcieli wyrownac przedstawionego rachunku, to sie posle komornika :). Wiesz, prawo Unijne. Wtedy Niemcy beda musialy zwrocic sie do sadu o zastopowanie komornika :). No i od tego bedzie mozna sie odwolac. Tja, naprawde moze byc ciekawie. To sa zarty oczywiscie. Nie chcialbym byc zle zrozumiany. Nie wiem, czy np. miasto Warszawa albo Jaslo ( z Jasla odkryto nawet cala liste z drobiazgowym wyliczeniem co ukradziono i do jakiego miasta w Niemczech przekazano, a miasteczko po okradzeniu w 95% zbuzono) nie moga wystapic o odszkodowania. Wtedy bedzie to indiwidualne wystapienie a nie panstwowe. Przyjmowanie skarg ndiwidualnych Niemcy ograniczyli do 1969 roku. Wlasciwie jakim prawem? To Niemcy sobie ta date po prostu ustalili. Jestem gotow sie zalozyc, ze to bylo zwiazane z fala emigracji zydkowskiej z Polski wlasnie w tych latach ( ha ha ha ). W Rzepie twierdzili, ze rabunek dokonany w czasie wojny nie ulega przedawnieniu, a wiec wszystko powinno byc otwarte. Tak, ze naprawde jestem ciekawy co z tego wyjdzie :-) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: . To Jaslo to ciekawe; jesli maja dokumenty to IP: *.range81-156.btcentralplus.com 28.09.04, 01:41 powinni juz skarzyc, ale kogo? Tego faszyste, co sie pod tym podpisal czy rzad Niemiec) w sadzie niemieckim. Ciekawe... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: cv Re: Do Mgr PAWLA TATROCKIEGO IP: *.chello.pl 27.09.04, 18:35 Może i minęło 60 lat, ale nadal żyją ludzie, którzy się z krzykiem budzą w nocy. Przyjaźni między narodami nie da się zadekretować, zwłaszcza z narodem, który doprowadził do ludobójstwa na niewyobrażalną skalę. Co do wzajemnych roszczeń... Proszę mnie nie rozśmieszać. Kat i ofiara chcą uzgodnić, że wzajemnie nie mają do siebie pretensji... Świetny dowcip Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: EUfanatic Re: Do Mgr PAWLA TATROCKIEGO IP: *.cpe.net.cable.rogers.com 27.09.04, 18:37 Gość portalu: Darek napisał(a): > Debil jestes wiec zamknij swoj glupi pysk. Ty tez zaplac tym Zydom ktorych twoj > > dziadek podpalal w Jedwabnem. Ile mozna piepszyc o historii. Juz minelo 60 > lat!!!!!!! Napisz to lepiej do idiotow ze zwiazkow wypedzonych ktorzy podzegaja do nienawisci. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Mgr Paweł Tatrocki Do Darka IP: *.tkdami.pl / *.pl 27.09.04, 19:46 A Żydzi niech zapłacą za mordy na Polakach, których dopuszczali się razem z komunistami. A co do Jedwabnego - są świadkowie, którzy mówią zupełnie co innego i sprawa ta budziła silne protesty środowisk narodowych, które mają dowody, że zbrodni dokonali wyłącznie Niemcy. Więc ćwoku naucz się lepiej historii. Żydzi nie wypłacą się Nam do końca świata, jak zaczniemy się z nimi sądzić. Więc stul dziób faszystowski bydlaku. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Aaron Re: Do Mgr PAWLA TATROCKIEGO IP: *.ca.astound.net 28.09.04, 07:33 Typowa propaganda żydowska, nie obrażając kilku uczciwych Zydów. Wasz prorok Zachariasz w rodzieale 13 przepowiedział wam, że 2/3 waszej populacji zginie przed ponowym przyjściem Jezusa Chrystusa. 2 razy więcej niż za Hitlera. Jak widac niemal wszystkie organizacje żydowskie pracują na swój holocaust. Tak jak kiedyś Stalin i Kaganowicz (obaj Zydzi, jeszcze przed Wojną) wymordowali o jeden milion chrześcijan więcej niż Hitler w całej II wojnie światowej. Bóg niestety musiał wzbudzić Hitlera przeciw Zydom. NIestety Jedwabne to dzieło Niemców. Sami Zydzi od Bermana to badali i nie mieli wątpliwości. Gross, Michnik i Geremk to są ''autorzy'' Jedwabnego plus Kwas-Stolzman Magister. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Do Ttrockiego Re: Dawaj Schroder kasę za mordy a nie pieprz o c IP: *.dip.t-dialin.net 27.09.04, 19:48 A na ile wyceniles te mordy? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: belkapetelka SZREDER ZNUDZONY PRZEMOWIENIEM BELKI ??!!!!!!! IP: 24.129.5.* 28.09.04, 00:23 podczas przemowienia belki szreder co jakis czas spogladal na zegarek tak jak by chcial dac do zrozumienia (komu?), ze nudzi go to wasalkie gadanie tego apartczyka z krwi i kosci ... ps media niemieckie tak jak to czesto bywa - przemilczaly (najprawdopodobniej na zlecenie urzedu kanclerskiego) caly wystapienie .. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: PRAWO PIĘŚCI "OPCJA ZEROWA" TYLKO KIEDY SILNIEJSZY JEST WINIEN IP: *.chello.pl 28.09.04, 04:36 > My wam damy Wasze 300 - 400 mld €, a Wy Nam dacie Nasze 16 bilionów ̈́ > 4;. I będzie w miarę sprawiedliwie. Ciekawe, czy gdyby jakimś cudem było dokładnie odwrotnie to czy Niemcy by zrezygnowały z roszczeń i chciałyby "OPCJI ZEROWEJ"? Czy też PEDANTYCZNIE OSKUBAŁYBY DŁUŻNIKA z ostatniego okruszka? Przecież Niemcy wygrały wojnę - cały ten powojenny "cud gospodarczy" RFN to efekt: - WYZYSKU NIEWOLNICZEJ PRACY LUDNAOŚCI OKUPOWANYCH NARODÓW, - ZRABOWANYCH DÓBR Z PODBITYCH ZIEM (nigdy nie zwróconych), oraz ewentualnie Planu Marshalla... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: krotkahistoria TEN SILNIEJSZY JEST BARDZIEJ ZAKOMPLEKSIONY !!! IP: *.gazeta.pl / *.com 28.09.04, 15:26 Gość portalu: PRAWO PIĘŚCI napisał(a): > > My wam damy Wasze 300 - 400 mld ?, a Wy Nam dacie Nasze 16 bilionów > ? > > 4;. I będzie w miarę sprawiedliwie. > > Ciekawe, czy gdyby jakimś cudem było dokładnie odwrotnie to czy Niemcy by > zrezygnowały z roszczeń i chciałyby "OPCJI ZEROWEJ"? > > Czy też PEDANTYCZNIE OSKUBAŁYBY DŁUŻNIKA z ostatniego okruszka? > > Przecież Niemcy wygrały wojnę - cały ten powojenny "cud gospodarczy" RFN to > efekt: > - WYZYSKU NIEWOLNICZEJ PRACY LUDNAOŚCI OKUPOWANYCH NARODÓW, > - ZRABOWANYCH DÓBR Z PODBITYCH ZIEM (nigdy nie zwróconych), > oraz ewentualnie Planu Marshalla... to powtarzenie do obrzydzenia, ze niemcy wygraly wojne jest denerwujace ! niemcy przgrali wojne i zostali w sposob az nadto dobitnie upokorzeni i poniezeni przez zywciezcow ! i to jest fakt ! ze swojego kopleksu nizszosci niemcy uciekli w rozwoj gospodarczy i w zapomnienie historyczne (wychowywanie nowych pokolen na historycznych klamstwach i przemilczeniach) zwlaszcza, ze zwyciezcy (glownie USA) obdarowali ich (w obliczu 3WS) niespodziewanie gigantycznymi pieniedzmi (plan marschala, umozenie gigantycznych dlugow 3rzeszy w londynie 1953, rezygnacja z reparacji, otworzenie rynku zbytu w usa, brak wydatkow militarnych itd) cena za to wszystko byla wasalska zaleznosc polityczna od usa, trwajaca 45 lat. po ukladzie moskiewskim 2+4 niemcy obudziwszy sie w wolnej rzeczywistosci probuja odreagowywac swoje wasalskie 45 lat i swoje komleksy historyczne, uzywajac argumentow ze spreparowanych przez siebie podrecznikow historii. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Komuchożerca Powstańcy powstaną! Jeszcze raz i zrobia za... IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 27.09.04, 16:14 czerwonych porządek z Polsce! Oby! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: tak, tak Re: powstańcy powstaną z grobów i będzie ogólne l IP: 192.168.1.* / *.internetdsl.tpnet.pl 27.09.04, 21:07 Niemcy zawalili jedną tylko rzecz - przegrali wojne. Gdyby nie to żyło by nam się wszystkim tutaj (na polskich terenach) lepiej. Gadalibyśmy po niemiecku, mielibyśmy w d... mickiewicza i innych daremnych poetów polskich, ale takiego syfu by nie było. Szkoda.......... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: PAN Z WARSZAWKI Re: powstańcy powstaną z grobów i będzie ogólne l IP: *.chello.pl 27.09.04, 21:43 NIE BYŁOBY SYFU ? NIE WIEM, CZY WIESZ,ALE WEDŁUG MARZEŃ HITLERA WARSZAWA PO WOJNIE MIAŁA SIĘ SKŁADAĆ ZE STARÓWKI Z 10 TYS. NIEMCÓW I OBOZU KONCENTRACYJNEGO Z 800 TYŚ. MIEJSC DLA POLAKÓW. CZY TAKI PORZĄDEK CIĘ ZADOWALA? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Cezary T Niewolniczy szlak IP: *.adsl.tele2.no 27.09.04, 16:43 Rosnowo Głównymi bohaterami każdej tragedii i dramatu są ludzie, o których cierpieniach i bycie po jakimś tam czasie nikt nie chce pamiętać. Np.: istnieje na Pomorzu koszalińskim cały pas architektoniczny wzdłuż rzeki Radew. W skład tego ciągu budowlanego wchodzą kanały, zapory, elektrownie wodne, młyny, jazy itd. wraz z budynkami przyległymi dla ich obsługi, a zatem i domy mieszkalne. Dzisiaj nazywane dobrem poniemieckim. Nikt a prawie nikt nie wie o tym, że te budowle, które są dzisiaj zabytkami techniki inżynierskiej precyzji wybudowali jeńcy wojenni w trakcie trwania I WS. We wsi Rosnowo między jednym a drugim domem gospodarskim nad rzeką, Radew w czasie I wojny światowej mieścił się obóz jeniecki dla, około 500 ( około 100 zmarło), i mało, kto o tym wie, że takich obozów niewolniczych było aż kilkanaście wzdłuż rzeki, Radew. Te kanały budowali Francuzi, Amerykanie i Anglicy, nasi dzisiejsi sojusznicy. Czy zatem Niemcy mają prawo żądać zwrotu majątku, którego sami nie tworzyli?! Fundamenty tych budowli mają w sobie krew i kości tych biedaków z I WS ich rodziny nie dostały ani grosza odszkodowania od III Rzeszy i Republiki Waimarskiej. Cezary T Odpowiedz Link Zgłoś
neceser Re: typowe niemieckie poczucie humoru...smiac sie 27.09.04, 17:52 placz nad swoja znikomoscia. I rub co kanclerz karze, bo zyjesz dzieki niemeickim inwestycjom i zamowieniom. Nie podskakuj, chyba ze lubisz powtorzenie upadku z: kiosk.onet.pl/art.html?NA=2&ITEM=1189263&KAT=1292 Gość portalu: IIIIIIIIIIIIIIIIII napisał(a): > plakac? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: eUfan Re: typowe niemieckie poczucie humoru...smiac sie IP: *.cpe.net.cable.rogers.com 27.09.04, 18:39 neceser napisał: > placz nad swoja znikomoscia. I rub co kanclerz karze, bo zyjesz dzieki > niemeickim inwestycjom i zamowieniom. Nie podskakuj, chyba ze lubisz Buahahahaha! Dawno sie tak nie usmialem jak po przeczytaniu tego tekstu! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: elvis Cudowniej będzie, gdy zapłacą za zniszczenie kraju IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 27.09.04, 15:01 Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: MC2 Schroeder: Nie zaprzepaśćmy cudu pojednania IP: *.ask / *.internetdsl.tpnet.pl 27.09.04, 15:02 Mam nadzieje, ze zalatwia te sprawe raz na zawsze. My sie nie prosilismy o II Wojne Swiatowa i przesuwanie granic. Jesli idzie o odszkodowania, to oni sa winni nam duzo wiecej niz my im. Żądanie od nas odszkodowań, to szczyt bezczelności dlatego, mimo wszystko może dobrze się stało, ze nasz Sejm zarządał odszkodowan od Niemcow. Rozumiem, ze niektorzy z nich nie czuja sie winni. My tym bardziej nie. Za swoje straty niech podziekuja Hitlerowi, ktoremu dali wladze. Tak juz jest ze jak sie wybiera niebezpiecznych idiotow, to cierpia na tym takze nastepne pokolenia. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Cezary Trąbski Re: Schroeder: Nie zaprzepaśćmy cudu pojednania IP: *.adsl.tele2.no 27.09.04, 15:04 Frankensztajn Niejaki Franek szmelcował raz Eryką w łbach Sztajnem Franek poprawił ideę Eryki w snach I ten Franek ze znanym nazwiskiem Sztajna Sztainem przerobił Erykę we Frankensztajna Cezary Trąbski 2004-08-02 15:45:35 Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: frufru Re: Schroeder: Nie zaprzepaśćmy cudu pojednania IP: *.wroclaw.dialog.net.pl 27.09.04, 16:15 Co za piękna ludowa poezja... Odpowiedz Link Zgłoś
silesius Re: Schroeder: Nie zaprzepaśćmy cudu pojednania 27.09.04, 15:07 Ciekaw jestem, co ze sprawa zwrotu mienia prawowitym wlascicielom. Sprawa odszkodowan nie jest sprawa zajmujaca wypedzonych. Niemniej wspolpraca rzadow moze byc o tyle korzystna, ze byc moze wreszcie dojdzie do stwierdzenia stanu prawnego, rewizji komunistycznych mitow i uzgodnienia stanowisk w oparciu o realna sytuacje prawna, a wtedy zwrotom mienia nie powinno juz nic wiecej stac na przeszkodzie. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: strażnik czasu Re: Schroeder: Nie zaprzepaśćmy cudu pojednania IP: *.chello.pl 27.09.04, 15:10 silesius napisał: > Ciekaw jestem, co ze sprawa zwrotu mienia prawowitym wlascicielom. Sprawa > odszkodowan nie jest sprawa zajmujaca wypedzonych. Niemniej wspolpraca rzadow > moze byc o tyle korzystna, ze byc moze wreszcie dojdzie do stwierdzenia stanu > prawnego, rewizji komunistycznych mitow i uzgodnienia stanowisk w oparciu o > realna sytuacje prawna, a wtedy zwrotom mienia nie powinno juz nic wiecej stac > na przeszkodzie. To o takich jak ty mówią wiecznie wczorajszy. Odpowiedz Link Zgłoś
silesius Re: Schroeder: Nie zaprzepaśćmy cudu pojednania 27.09.04, 15:36 Gość portalu: strażnik czasu napisał(a): > silesius napisał: > > > Ciekaw jestem, co ze sprawa zwrotu mienia prawowitym wlascicielom. Sprawa > > odszkodowan nie jest sprawa zajmujaca wypedzonych. Niemniej wspolpraca rz > adow > > moze byc o tyle korzystna, ze byc moze wreszcie dojdzie do stwierdzenia s > tanu > > prawnego, rewizji komunistycznych mitow i uzgodnienia stanowisk w oparciu > o > > realna sytuacje prawna, a wtedy zwrotom mienia nie powinno juz nic wiecej > stac > > na przeszkodzie. > > To o takich jak ty mówią wiecznie wczorajszy. Wciaz jeszcze mowia tak, jak mowili kiedys z partyjnych trybun. Dlatego dekomunizacja dopiero przed Polska. A w ramach dekomunizacji zrozumienie, ze akty wlasnosci majace nadal moc prawna sa dobre nawet wtedy, gdy sa wczorajsze. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Osrożnie_zSchroede NIEMCY CO INNEGO MÓWIĄ, CO INNEGO ROBIĄ ! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 27.09.04, 16:13 Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: eufanatik Re: Schroeder: Nie zaprzepaśćmy cudu pojednania IP: *.cpe.net.cable.rogers.com 27.09.04, 18:33 silesius napisał: > Wciaz jeszcze mowia tak, jak mowili kiedys z partyjnych trybun. > Dlatego dekomunizacja dopiero przed Polska. Oczywisci, trzeba chyba zdekomunizowac cala Europe bo wszyscy jakos zdaja sie myslec inaczej niz ci biedni "wypedzeni". Jak ktos mysli inaczej to musi byc komunista. Ot mentalnosc ludzi ktorzy zyja w innej epoce. > A w ramach dekomunizacji zrozumienie, ze akty wlasnosci majace nadal moc prawna > > sa dobre nawet wtedy, gdy sa wczorajsze. Nazistowskie akty wlasnosci nie maja zadnej mocy prawnej. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Bernard Re: Schroeder: Nie zaprzepaśćmy cudu pojednania IP: *.uni.wroc.pl 27.09.04, 15:39 Ci niby prawowici właściciele to stracili prawo do życia z chwilą gdy zwyrodnialców do władzy wybrali i dopuścili się barbarzyńskiego napadu na sąsiednie kraje. Niech podziękują, że bardziej cywilizowani od nich pozwolili im jednak żyć. Jak widać bandyta to jednak bydlę bez honoru i taki nie zrozumie, że przez samo darowanie życia otrzymali ogromną nagrodę. Odpowiedz Link Zgłoś
silesius Re: Schroeder: Nie zaprzepaśćmy cudu pojednania 27.09.04, 16:05 Gość portalu: Bernard napisał(a): > Ci niby prawowici właściciele to stracili prawo do życia z chwilą gdy > zwyrodnialców do władzy wybrali i dopuścili się barbarzyńskiego napadu na > sąsiednie kraje. NSDAP zostala wybrana jedynie czescia glosow, wiekszosc glosow pochodzila od proletariatu, ktory z reguly wlascicielami nie byl. > Niech podziękują, że bardziej cywilizowani od nich pozwolili im jednak żyć. Bardziej cywilizowani nazwali tez wypedzenia bezprawiem, zbrodnia. Wiec nie podsuwaj zabo lapy, gdy konia kuja. > jak widać bandyta to jednak bydlę bez honoru i taki nie zrozumie, że przez > samo darowanie życia otrzymali ogromną nagrodę. Sprawdz w slowniku znaczenie slowa bandyta. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Mic Re: Schroeder: Nie zaprzepaśćmy cudu pojednania IP: 213.17.181.* 27.09.04, 16:08 Leczysz sie już gdzieś? Jeśli nie to powinieneś zacząć jak najszybciej. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: mało_tu_Polaków! UWAGA NIEMCY: GŁÓWNIE ŻYDZI piszą na tym forum GW IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 27.09.04, 19:00 Żydzi gdzie tylko mogą, tam kompromitują Polaków. Na tym forum GW mogą. "Gazeta Wyborcza" to polskojęzyczna "Judenzeitung". Nie wszystkim Niemcom czytającym to forum jest to zjawisko znane. Żydzi podszywają się pod polskie imiona i udają Polaków. Polacy niechętnie piszą na forum i jest ich tu niewielu. Apel do Niemca: Jesli ktoś cię obraża na tym forum w polskim języku, jątrzy stosunki wzajemne Polaków i Niemców, to wcale nie znaczy, że robi to Polak. Trzeba mieć oczy szeroko otwarte i trzeba myśleć. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: . UWAGA NIEMCY: to wlasnie taki udajacy ANTYSEMITE IP: *.range81-156.btcentralplus.com 27.09.04, 21:51 Zyd... I maci.... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: stl Re: Schroeder: Nie zaprzepaśćmy cudu pojednania IP: *.poznan.sdi.tpnet.pl 27.09.04, 18:14 > NSDAP zostala wybrana jedynie czescia glosow, Dokładnie 42% Niemców, którzy zagłosowali w 1933 zagłosowała na NSDAP. Przy czym w Prusach Wschodnich (dzisiaj polskie "ziemie odzyskane") poparcie dla NSDAP wyniosło powyżej średniej i przekraczało 50%. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Eufanatic Re: Schroeder: Nie zaprzepaśćmy cudu pojednania IP: *.cpe.net.cable.rogers.com 27.09.04, 18:42 silesius napisał: > Bardziej cywilizowani nazwali tez wypedzenia bezprawiem, zbrodnia. Wiec nie > podsuwaj zabo lapy, gdy konia kuja. Jacy 'bardziej cywilizowani'? Zwiazki wypedzonych? To zart? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Tomasz Re: Schroeder: Nie zaprzepaśćmy cudu pojednania IP: *.god01.telsat.wroc.pl 27.09.04, 23:02 > NSDAP zostala wybrana jedynie czescia glosow, wiekszosc glosow pochodzila od > proletariatu, ktory z reguly wlascicielami nie byl. A co mnie to obchodzi. My komunę mieliśmy narzuconą, wy sobie nazizm wybraliście. Kogo obchodzi czy to niemiecki proletariat, czy zakonnicy krzyżaccy? > Bardziej cywilizowani nazwali tez wypedzenia bezprawiem, zbrodnia. Wiec nie > podsuwaj zabo lapy, gdy konia kuja. Postawienie łobuza do konta to też zbrodnia? Może i wypędzenia to nie jest powód do chluby, tym niemniej waga tej jak to nazwałeś "zbrodni" w porównaniu do zwyrodnień jakich się Twoi cywilizowani rodacy dopuścili to jakby atomy przyrównywał do wielkości astronomicznych. > Sprawdz w slowniku znaczenie slowa bandyta. Znam na tyle j. polski, że nie muszę tego sprawdzać. Myślę, że inaczej nie można nazwać kogoś kto z bronią wpada na nie swoje terytorium i zbrodni się dopuszcza. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: eufanatik Re: Schroeder: Nie zaprzepaśćmy cudu pojednania IP: *.cpe.net.cable.rogers.com 27.09.04, 18:28 Zadnego "zwrotu" mienia nie bedzie bo od kilkudziesieciu lat to mienie jest wlasnoscia innych ludzi. Myslenie inaczej to tylko i wylacznie pobozne zyczenia. :) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: qwerty "Silesius" to maniak, nie warto mu odpisywać ! IP: *.internetdsl.tpnet.pl 28.09.04, 17:13 Obnosi swoje krzywdy po wszystkich forach. On po prostu nienawidzi i na to lekarstwa nigdy nie bedzie. Jak go zapytacie o argumenty, to wam zacytuje te z września 1939 + komune. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: wazow Re: Schroeder: Nie zaprzepaśćmy cudu pojednania IP: *.itu.dk 27.09.04, 15:17 brawo! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Lidka Nie zmarnujcie tej szansy !!! IP: *.cybernet.ch 27.09.04, 15:33 Nie zmarnujcie tej szansy !!! Zdarza sie ona tylko raz !!! P. S. ...by nie skonczyc jak nierozumna Serbia !!! Odpowiedz Link Zgłoś
peter.jezioro SADZIC SZKOPOW W NYC TAK JAK TO ZYDZI ZROBILI 27.09.04, 15:52 sadzic skurwieli w nowym jorku. z pozwow prywatnych tak jak to zydostwo zrobilo i wygralo $ miliardy. czas na odzyskanie tego co skurwy..ny zniszczyli. nie poddawac sie i nie wierzcie w prpagande mediow ze trzeba sie pojednac. pojednamy sie jak wyplaca odszkodowania. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Lidka Buraczku ! Jest tu jeden drobny feler ! IP: *.cybernet.ch 27.09.04, 16:35 Jest tu jeden drobny feler ! Czasy placenia komukolwiek - jakichkolwiek reparacji juz minely !!! Zaden Europejski kraj ABSOLUTNIE nie poprze "Polskich" roszczen !!! Cala Europa bedzie temu ZDECYDOWANIE i ABSOLUTNIE przeciwna !!! ( Chyba, ze ktos nie rozumie znaczenia slowa "zdecydowanie" i "absolutnie"... ) Nie czarujmy sie... Zaden Europejski kraj nie ma w tym zadnego interesu !!! P. S. Niemcy placily, bo musialy - a nie, ze tam chcialy... Do 1990 roku Niemcy byly okupowane przez obce wojska ! Chyba, ze chcecie skonczyc jak Serbia !!! Chyba, ze chcecie wojny z Europa !!! Odpowiedz Link Zgłoś
peter.jezioro Re: Buraczku ! Jest tu jeden drobny feler ! 27.09.04, 17:54 no to buraku przypomnij sobie kiedy pejs nakrecil liste schindlera po ktorej amerykanskie spoleczenstwo pouczone filmem o przymusowych robotach w niemczech osadzilo niemcow w NYC sadach aby wyplacili reparacje za "darmowa prace" nie wydaje ci sie ze bylo to zupelnie niedawno? 2 -3 lata temu i co zasadzno kilkanacie miliardow $. Krotka pamiec koles. dlatego szwabow trzeba sadzic w NYC na te 800 miliardow niech nawet zydoscy prawnicy wezma 33% ale to i tak nam duzo zostanie.odbudujemy w tedy polske, walniemy autostrady, oczysczalnie. zainwestowac mozna w nowoczesny przemysl itd. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: nawiedzona Re: Buraczku ! Jest tu jeden drobny feler ! IP: *.telia.com 27.09.04, 17:59 Pejsaci adwokaci wezma 77% za fatyge, a pozostale 33% wezma panowie w czarnych sukniach i za te sume odprawia uroczysta msze swieta na placu defilad w warszawce, a autostrad, oczyszczalni sciekow i czego by tam jeszcze jak nie bylo tak nie bedzie. Odpowiedz Link Zgłoś
peter.jezioro Re: Buraczku ! Jest tu jeden drobny feler ! 27.09.04, 18:02 Gość portalu: nawiedzona napisał(a): > Pejsaci adwokaci wezma 77% za fatyge, a pozostale 33% wezma panowie w czarnych > sukniach i za te sume odprawia uroczysta msze swieta na placu defilad w > warszawce, a autostrad, oczyszczalni sciekow i czego by tam jeszcze jak nie > bylo tak nie bedzie. wiem masz racje. ale pomarzyc wolno. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: pies Re: Buraczku ! Jest tu jeden drobny feler ! IP: *.ma.charter.com 28.09.04, 04:23 Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: pies Re: Buraczku ! Jest tu jeden drobny feler ! IP: *.ma.charter.com 28.09.04, 04:25 77 + 33 = 110. Zydowska matematyka? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: nawiedzona Re: Buraczku ! Jest tu jeden drobny feler ! IP: *.telia.com 27.09.04, 18:02 Pejsaci to narod wybrany, a oprocz tego kontroluja swiatowe finanse i im wszystko wolno. Watpie, zeby chcieli poprzec Polske w sporze z Niemcami. Przeciez Niemcy to ich najlepsi przyjaciele i vice versa.Pejsaci tez maja swoje interesy, jesli chodzi o odszkodowania od Polski. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Lidka Buraczku ! Nadal jeden drobny feler ! IP: *.cybernet.ch 27.09.04, 18:37 Cala Europa stoi murem za Niemcami !!! Niemcy to najwazniejszy partner polityczny i ekonomiczny. Polska histeria wzbudza niechec i dystans. Nie czarujmy sie... P. S. Pomarzyc zawsze dobrze... ...potem czas na zimny prysznic. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: deks masz urojenia IP: 83.238.1.* 27.09.04, 20:58 nie pisz nigdy że wszyscy są za kimś albo za czymś bo to oczywista nieprawda tak jak nie jest prawdą , że cała europa stoi za niemcami. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: . Nieprawda, UK - przykladowo - Niemcow tradycyjnie IP: *.range81-156.btcentralplus.com 27.09.04, 21:58 nie lubi. Niemniej to z Niemcami, nie zas z Polska, oplaca sie robic interesy, to niemiecki, nie zas polski investment sie liczy etc.etc. Odpowiedz Link Zgłoś
silesius Re: SADZIC SZKOPOW W NYC TAK JAK TO ZYDZI ZROBILI 27.09.04, 18:00 peter.jezioro napisał: > sadzic skurwieli w nowym jorku. z pozwow prywatnych tak jak to zydostwo zrobilo > > i wygralo $ miliardy. czas na odzyskanie tego co skurwy..ny zniszczyli. nie > poddawac sie i nie wierzcie w prpagande mediow ze trzeba sie pojednac. > pojednamy sie jak wyplaca odszkodowania. Jak najbardziej! USA sa wlasciwym miejscem, aby wlasciciele uzyskali praworzadne orzeczenia! James Byrnes, minister Spraw Zagranicznych USA 6 grudnia 1946 roku: (...) "At Potsdam specific areas which were part of Germany were provisionally assigned to the Soviet Union and to Poland, subject to the final decisions of the Peace Conference. At that time these areas were being held by the Soviet and Polish armies. We were told that Germans in large numbers were fleeing from these areas and that it would in fact, because of the feelings aroused by the war, be difficult to reorganize the economic life of these areas if they were not administered as integral parts in the one case of the Soviet Union and in the other case of Poland." (...) "With regard to Silesia and other eastern German areas, the assignment of this territory to Poland by Russia for administrative purposes had taken place before the Potsdam meeting. The heads of government agreed that, pending the final determination of Poland's western frontier, Silesia and other eastern German areas should be under the administration of the Polish state and for such purposes should not be considered as a part of the Soviet zone of occupation in Germany. However, as the Protocol of the Potsdam Conference makes clear, the heads of government did not agree to support at the peace settlement the cession of this particular area." HOUSE RESOLUTION 562 Concerning Properties Wrongfully Expropriated by Formerly Totalitarian Governments, October 13, 1998. (...) 1) welcomes the efforts of many formerly totalitarian countries to address the complex and difficult question of the status of wrongfully expropriated properties; (2) urges countries which have not already done so to return wrongfully expropriated properties to their rightful owners or, when actual return is not possible to pay prompt, just and effective compensation, in accordance with principles of justice and in a manner that ist just, transparent and fair; *** Oswiadczenie obecnego prezydenta USA George W. Busha " Jeden z najciezszych przypadkow kulturowego wyniszczenia (cultural extermination) spotkal przed 55 laty Niemcow. Czystki etniczne sa zbrodnia niezaleznie, kto ich dokonuje i na kim. Dlatego popieram dzialania majace na celu uswiadomienie ludzkosci tragedii wykorzenienia, jaka spotkala 15 do 17 milionow niewinnych niemieckich kobiet i dzieci. Te niewinne dusze byly ofiarami najstraszniejszych czystek etnicznych w historii ludzkosci, czystek etnicznych w latach 1944-1950" Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: eufAnatic Re: SADZIC SZKOPOW W NYC TAK JAK TO ZYDZI ZROBILI IP: *.cpe.net.cable.rogers.com 27.09.04, 18:48 silesius napisał: > Oswiadczenie obecnego prezydenta USA George W. Busha > Uzywanie slow czlowieka ktorego caly swiat uwaza za kretyna w celu poparcia swoich tez jest conajmniej niebezpieczne dla piszacego. :) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: . Alez juz wyplacili! Tylko Polacy Ruskim oddali z IP: *.range81-156.btcentralplus.com 27.09.04, 21:53 wdziecznosci za wyzwolenie spod okupacji niemieckiej... Zobacz, co o tym w encyklopedii. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: euFanatic Re: Nie zmarnujcie tej szansy !!! IP: *.cpe.net.cable.rogers.com 27.09.04, 18:44 Gość portalu: Lidka napisał(a): > Nie zmarnujcie tej szansy !!! > > Zdarza sie ona tylko raz !!! > > P. S. > ...by nie skonczyc jak nierozumna Serbia !!! No ale przeciez od Serbii nikt nigdy nie domagal sie odszkodowan. U nich po prostu byly liczne mniejszosci narodowe ktorych my nie mamy. Porownywanie sytuacji miedzy Polska i tymi bandytami ktorzy chca krasc nasz majatek a Serbia i krajami osciennymi to nieporozumienie. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Lidka Re: Nie zmarnujcie tej szansy !!! IP: *.cybernet.ch 27.09.04, 19:11 Ta sama mentalnosc ! Ten sam niezdrowy brak dystansu i brak realizmu ! Belgrad uwazal i nadal uwaza sie za glowna ofiare drugiej wojny swiatowej. W zwiazku z tym Serbii nalezy sie cala Jugoslawia + nawet Bulgaria !!! Niech zyje Wielka Serbia ?! Maly problem w tym, ze inni mieli nieco odmienne zdanie... P. S. Problem zadan wypedzonych trzeba i mozna rozwiazac na korzysc Polski. Europa ma w tym rzeczywiscie interes ! Problem nierealnych roszczen Polskich nacjonalistow, to co innego ! Europa powie tu stanowczo NIE !!! Odpowiedz Link Zgłoś
synziemi Re: Nie zmarnujcie tej szansy !!! 27.09.04, 19:50 Zgadzam sie z tym. Tez uwazam, ze wszystko bedzie rozwiazane polubownie i zarowno niemieccy neonazisci jak i polscy nacjonalisci nie dostana ani grosza. Oby jeszcze poniesli koszta ktore dalyby im odczuc konsekwencje jatrzenia pomiedzy narodami. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: 00037wj Re: Schroeder: Nie zaprzepaśćmy cudu pojednania IP: *.allianz.pl 27.09.04, 15:42 tylko dlaczego ten cud ma być na nasz koszt jak zwykle Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Narinio Nie oddamy Migow i Leopardow. IP: *.dip.t-dialin.net 27.09.04, 15:53 Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: źdło Re: Schroeder: Nie zaprzepaśćmy cudu pojednania IP: *.internetdsl.tpnet.pl 27.09.04, 16:01 Skoro Belka do i źbło. II-ga wojna światowa była tragedią dla Niemiec i Polski. Wzajemnie urazy należy raz na zawsze zakończyć. List polskich biskupów z roku 1969 czy wcześniej, nie pamiętam, był pierwszym normalnym krokiem w kierunku pojednania. Pamiętam, jak do mojego ojca, z zawodu szewca przyszedł nieśmiały żołnierz niemiecki i obstalował buty dla swojej Muti, czyli mamy. Wzamian przyniósł cukier i chleb. Potem po przejściu frontu mój ojciec spotkał go na głównym placu miasta rannego. Przyniósł mu chleba. Nie wiadomo, czy ten ranny przeżył. Podobno Ruscy dobijali rannych. Co my prości ludzie mamy do polityki. Przesunięcia granic i takie sobie śmoje boje. A cierpią tylko prostaczkowie. Według mnie to niech się bija prezydent z prezydentem, kanclerz z kanclerzem, ajatollah z ajatollahem. A nam zwykłym ludziom dadzą spokój. Odpowiedz Link Zgłoś
toja3003 jescze nie widzialem zeby gdzies w historii 27.09.04, 16:14 jakis prezydent sie bil z innym prezydentem. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: komuchożerca i jeszcze bedea nam qurva podatki podnisic! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 27.09.04, 16:12 Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Komuchożerca a jak Krzaklewski chciał szybko uwłaszczyć ludzi.. IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 27.09.04, 16:17 ...na "dwanych niemieckich ziemiach" to go wyśmiewali pismaki z "gw" i "trybuny'! moze ktorys chlopa przeprosi! co!? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: . Szkoda, ze nie uwlaszczyl - Niemcom by bylo IP: *.range81-156.btcentralplus.com 27.09.04, 22:05 latwiej swoje od polskich ciemniakow wyrwac; a poza tym nie byloby tych Polakow stac na polskiego adwokata...Szkoda, Polacy by wiedzieli, jakim durniem w istocie byl Krzaklewski z Mecierewiczem...Bo teraz Polacy, gdy straca, moga sadzic wlasny rzad. Hehehehe... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Odenwalder MLEKO JUZ SIE ROZLALO IP: 217.237.188.* 27.09.04, 16:49 Schroder mowi o szansie pojednania, ale kazdy czuje, ze pojednania narazie nie bedzie. I winne sa tu zarowna Pruskie Powiernictwo jak i populistyczne zapedy polskich politykow, rozbudzajacych odruchy narodowe wszczepiane przez "Czterech pancernych" i Klossa nad kazdym niemieckim watkiem, na ktorym mozna zdobyc pare glosow. Dla wiekszosci Polakow Niemcy staly sie w Europie wrogiem nr1. I poczesci jest tak dlatego, bo tak bardzo pragnelismy poprzez polityke w Iraku, zblizenie do USA i stosunek do Konstytucji pokazac ile jestesmy warci. Gdyby nam te "numery" wyszly, zadzieralibysmy nosa po sufit Europy. Ale nie wyszlo i ciagniemy nosem po posadzce. Koniecznie szukamy mozliwosci podniesienia glowy kosztem Niemiec. Tymczasem Hiszpania pokazala, ze bardzo latwo wrocic na parkiet Europy. Racje maja ci, ktorzy chca wreszcie zamknac kolejny epizod niezgody miedzy Polska a Niemcami. Ale to nie przyniesie odrazu pojednania. Na pojednanie beda musialy pracowac obydwie strony. Nie probujmy jednak wmawiac Niemcom, ze to imm musi na tym zalezec i powinni przychodzic do nas na kolanach. Oni od nas tego nie oczekuja. Oni czekaja az nasz rozgoraczkowany narod ochlonie ze stresu pointegracyjnego i zacznie realnie pracowac na arenie Europejskiej. Wowczas doczekamy sie Spotkan w trojkatach europejskich do ktorych nas zaprosza. Odpowiedz Link Zgłoś
tomek9991 Hmm 27.09.04, 17:24 To Niemcy i Czyrak muszą traktować Polskę jak partnera, nie jak gówniarza. Odpowiedz Link Zgłoś
silesius Re: Hmm 27.09.04, 18:01 tomek9991 napisał: > To Niemcy i Czyrak muszą traktować Polskę jak partnera, nie jak gówniarza. Nie musza. Zrozum, nie musza. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: eufanatic Re: Hmm IP: *.cpe.net.cable.rogers.com 27.09.04, 18:50 tomek9991 napisał: > To Niemcy i Czyrak muszą traktować Polskę jak partnera, nie jak gówniarza. Masz racje. Musza. I powoli zaczynaja to robic. Zachowanie niemieckiego rzadu swiadczy o tym, ze cos tam drgnelo. Odpowiedz Link Zgłoś
silesius Re: Hmm 27.09.04, 20:51 Gość portalu: eufanatic napisał(a): > tomek9991 napisał: > > > To Niemcy i Czyrak muszą traktować Polskę jak partnera, nie jak gówniarza > > Masz racje. Musza. I powoli zaczynaja to robic. Zachowanie niemieckiego > rzadu swiadczy o tym, ze cos tam drgnelo. Sprawa zwrotu mienia prawowitym wlascicielom, ktorym odebrala je bezprawnie komunistyczna wladza, to sprawa, ktora Polska w zasadzie powinna dzis uregulowac wewnetrznie, w zgodzie z prawem miedzynarodowym, naprawiajac komunistyczne przekrety. T Zachowanie rzadu niemieckiego wskazuje na to, ze nie wychodzi on z zalozenia, ze Polska do takiej samodzielnosci dorosla, nieprawda? Komisja, czy nie, sprawa pozostanie sprawa, ktorej rozwiazanie lezy wewnatrz Polski i to sie nie zmieni. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Tomasz Re: Hmm IP: *.god01.telsat.wroc.pl 27.09.04, 23:21 To bełkot o prawowitych właścicielach. Z chwilą dokonania napaści zrzekli się prawa do czegokolwiek uznając tylko prawo silniejszego. Zresztą na całym świecie nie ma innego prawa. Każdy kto używa terminów "prawnie", "bezprawnie" to ściemniacz. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: ZZZ Hiszpania dala dup^ terrorystom IP: 208.253.130.* 27.09.04, 20:31 Tez masz z kogo brac przyklad szkopie. A co do reszty twojego tekstu, to przestan traktowac Polski jako swojego wasala, wolno nam trzymac z kim chcemy. Odpowiedz Link Zgłoś
tomek9991 Ciekawą miałem rozmowę na ten temat ! 27.09.04, 17:20 We Francji spotkałem pewnego Niemca, gdzieś koło 40 lat. Zaatakował za uchwałę sejmu w sprawie reparacji, o której nie miałem pojęcia. Niemiec przedstawił swoje stanowisko, co przypominało ultimatum. Polska musi zrezygnować z roszczeń majątkowych, musi zerwać współpracę z USA, musi zgodzić się na podwyższenie podatków, musi bez zastrzeżeń przyjąć konstytucję Unii. Na moje uwagi o ziomkostwach i ich roszczeniach, odparł, iż problem nie istnieje, bo wszyscy Niemcy mają przyjazne zamiary wobec Polski. Był bardzo niegrzeczny. Dodam, iż Francuzi, którzy za udział Polski w wojnie z Irakiem, mogliby mieć do mnie pretensje, nigdy takich nie wyrażali, nie chcieli się ze mną kłócić. Francuzi Niemców nie trawią za chamstwo i przemądrzalstwo oraz historię. Chirac nie cieszy się dużym poparciem. Większość Francuzów uważa go za aroganckiego błazna. W sprawie roszczeń niemieckich nie spotkałem się z ani jednym francuskim głosem poparcia dla ziomkostw. Czyrak lub Niemcy traktują nas jak gówniarza, który ma siedzieć cicho. I na tym ich zdaniem polega integracja europejska. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Lidka Mam za soba podobne trudne starcia z Niemcami !!! IP: *.cybernet.ch 27.09.04, 18:22 Mam za soba podobne trudne starcia z "Niemcami" !!! Wiele, wiele takich dyskusji i utarczek !!! Wiele urazow i negatywnych przezyc... Ten zimny prysznic bardzo mi sie przydal !!! Francuzi, Szwajcarzy, Holendrzy, Wlosi, cz Anglicy moga miec prywatnie ( i czesto maja !... ) negatywne zdanie na temat tzw. buty, arogancji, czy braku gustu Niemcow... Nie zmienia to jednak faktu, ze w tej "zimnej wojnie polsko-niemieckiej" cala Europa, bez wyjatku stanie po stronie Niemiec !!! Europejczycy odczytuja polski atak na Niemcy, jako atak na Europe !!! Ten zimny prysznic Polsce sie bardzo przyda !!! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: deks Re: Mam za soba podobne trudne starcia z Niemcami IP: 83.238.1.* 27.09.04, 20:29 w innych krajach nie jest tak ;) myślę, że nie wszyscy będe trzymać z niemcami. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: . Wymien te "inne kraje", prosze... Mogla byc to IP: *.range81-156.btcentralplus.com 27.09.04, 22:13 wylacznie Rosja. Ale nie jest, bo Polacy bardzo sie o to postarali... Polska gospodarzo i strategicznie nie znaczu dzis nic dla nikogo... Odpowiedz Link Zgłoś
tomek9991 Bez przesady 27.09.04, 21:47 Francuzi są obecnie w sojuszu z Niemcami, lecz nie będzie on trwać wiecznie. Są w sojuszum, bo im się to aktualnie opłaca. Niemcy są za bardzo butni i to ich zgubi. W sprawie roszczeń Francja po stronie Niemiec nie stanie. W końcu ma Alzację i Lotaryngię. Widziałem sam, iż nie ma tam mowy o niemieckim języku w urzędach i innych przywilejach dla niemieckojęzycznej ludności. Włosi, Holendrzy myślą podobnie. Anglicy tym bardziej. Polska musi zrobić wszystko, aby rozmontować sojusz niemiecko-francuski. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: . Ale Niemcow Alzackich z ich wlasnych domow nie IP: *.range81-156.btcentralplus.com 27.09.04, 22:21 powyrzucano (chyba, ze zajeli je wczesniej od Francuzow). I to wlasnie ta "subtelna" roznica...Nb. nie tal dawno byl nt. swietny 2 czesciowy dolument BBC. PS: Anglikow Polska i Polacy coraz bardziej irytuja - tu sie nie lubi "self- fuckers", dajacych tylka na wlasne zyczenie... Mysle, ze ulokowano tu w Polsce zbyt wiele nadziei i tym bardziej gorzkie jest rozczarowanie Polska (sprawa konstytucji EU; reakcje wobec Rosji) i Polakami (oczekiwano fachowcow, gotowych osiasc tu na stale, a przyjechalo - pardon - niewykwalifikowane gowno do prac sezonowych, z ktorym tylko klopot, bo bez jezyka - poduczuc do zawodu sie tego nie da)... Odpowiedz Link Zgłoś
tomek9991 To są Francuzi, nie Niemcy 27.09.04, 22:31 Mówią po niemiecku, lecz za Niemców się nie uważają. Wszelkie próby przerabiania Alzatczyków na Niemców są dla Francji niedopuszczalne i tępione w zarodku. Po 1945 i wcześniej po 1918 wszyscy Niemcy musieli Alzacje i Lotaryngię opuścić, jeśli przybyli po 1940 lub po 1870 roku. Nie było gadania o prawach człowieka. Fora ze dwora i już. Odnośnie Polaków w Wielkiej Brytanii niestety masz rację. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: . Re: Mam za soba podobne trudne starcia z Niemcami IP: *.range81-156.btcentralplus.com 27.09.04, 22:11 forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=50&w=16158936&a=16172870 Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: chyba w lozku ! Miala podobne trudne starcia ?????!!!!!!! IP: 24.129.5.* 28.09.04, 17:21 Gość portalu: Lidka napisał(a): > Mam za soba podobne trudne starcia z "Niemcami" !!! > > Wiele, wiele takich dyskusji i utarczek !!! > > Wiele urazow i negatywnych przezyc... > > Ten zimny prysznic bardzo mi sie przydal !!! > > Francuzi, Szwajcarzy, Holendrzy, Wlosi, cz Anglicy moga miec prywatnie ( i czes > to maja !... ) > negatywne zdanie na temat tzw. buty, arogancji, czy braku gustu Niemcow... > > Nie zmienia to jednak faktu, ze w tej "zimnej wojnie polsko-niemieckiej" > cala Europa, bez wyjatku stanie po stronie Niemiec !!! > > Europejczycy odczytuja polski atak na Niemcy, jako atak na Europe !!! > > Ten zimny prysznic Polsce sie bardzo przyda !!! he he he ! jak to fajnie, ze Lidka folksdajczka odczytala mysli wszystkich Francuzow, Szwajcarow, Holendrow, Wlochow i Anglikow a na koniec zrobilo jej sie cieplo w majtkach z radosci !! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: klod Re: Miala podobne trudne starcia ?????!!!!!!! IP: *.mcbone.net / *.mcbone.net 28.09.04, 23:03 ale taka jest prawda europa trzyma razem, psow ogrodnika nikt nielubi Odpowiedz Link Zgłoś
tomek9991 Sprawa jest prosta 27.09.04, 17:27 To co szumnie nazwano zespołem prawników ma składać się z 2 ( słownie dwóch ) osób : Schroeder zapewnił, że oba kraje będą współpracowały, aby odrzucić pozbawione podstaw prawnych roszczenia indywidualne - "niezależnie od tego, przed jaki sądami zostaną złożone". Belka poinformował, że polsko-niemiecki zespół prawników opracuje stanowisko dla rządów Polski i Niemiec, które uniemożliwiłoby stawianie skutecznych indywidualnych pozwów odszkodowawczych. Praca zespołu prawników ma dotyczyć pozwów składanych przez obywateli Niemiec. "Nic mi nie wiadomo o pozwach w drugą stronę" - powiedział. Dodał, że uchwała Sejmu z 10 września dotyczyła reparacji wobec rządu niemieckiego, a to jest "zupełnie inna sprawa". Przewidywany na eksperta ze strony niemieckiej profesor Jochen Frohwein z instytutu im. Maxa Plancka w Heidelbergu powiedział PAP, że nie otrzymał jeszcze oficjalnego mandatu do podjęcia pracy. Jego zdaniem, cały zespół będzie się składał z niego oraz jednego polskiego prawnika. info.onet.pl/985446,12,1,0,120,686,item.html Taki "zespół" będzie doskonałym alibi dla Niemiec, pokazaniem, że coś robią. Jeśli Niemcy chcą serio załatwienia tej sprawy i uspokojenia nastrojów jest TYLKO JEDNO WYJŚCIE : opcja zerowa i wzięcie na siebie skutków ewentualnych roszczeń. Tego zaś nie chcą zrobić. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Andrzej.A Re: Schroeder: Nie zaprzepaśćmy cudu pojednania IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 27.09.04, 18:08 Wg. mnie szefem tej komisji powinien zostać prof. Baroszewski. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: IIIIIIIIIIIIIIIIII SZPRECHEN MA W DECHEN... IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 27.09.04, 18:17 Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: PAN Z WARSZAWKI BELKA NIE REPREZENTUJE CAŁEGO NARODU, WIĘC IP: *.chello.pl 27.09.04, 18:22 NIECH SIĘ NIE WYPOWIADA W IMIENIU WSZYSTKICH POLAKÓW. A DOBRE RELACJE POMIĘDZY POLSKĄ, A NIEMCAMI TO POKAZOWA FARSA. NIEMCY ZAWSZE NAS OBARCZALI ZA SWOJE NIEPOWODZENIA. TAK BYŁO KIEDYŚ, TAK JEST I DZIŚ, A BIORĄC POD UWAGĘ WYSOKI WZROST LICZBY NEOFASZYSTÓW ( O KTÓRYCH GŁOŚNO OSTATNIO W MEDIACH ) TAK BĘDZIE W PRZYSZŁOŚCI. NIE MO CO POKAZYWAĆ GESTÓW PANIE BELKA. PANA GESTY NIE ULECZĄ RAN MILIONÓW POLAKÓW I NIE ZMIENIĄ ICH NASTAWIENIA DO NARODU, KTÓRY UDOWADNIAŁ SWOJĄ WYŻSZOŚĆ NAD POLAKAMI PRZEZ OSTATNIE 1000 LAT. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Oberschlesier !!!! teraz cala Europa bedzie nasza i to bez wojny ha,h IP: *.dip0.t-ipconnect.de 27.09.04, 18:26 Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: sam Re: teraz cala Europa bedzie nasza i to bez wojny IP: *.arcor-ip.net 27.09.04, 22:16 masz racje baranie, niemcow za trzydziesci lat bedzie polowa, reszta to Turki, ktorzy takich jak ty wysla na roboty do Turcji Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Obesralsie!!! Re: teraz cala Europa bedzie nasza ..... IP: 24.129.5.* 28.09.04, 17:14 to konczylo sie zawsze rozszerzeniem Polski na zachod ... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: janek bezpodstawne ????????????????????????????????????? IP: 62.233.169.* 27.09.04, 18:46 i to mówi polski premier ??kto to jest ten bELKA ????reprezentuje KOTTA i kogo jeszcze ?? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: jurek za miesiąc Schroeder'a i Belki nie będzie IP: 62.233.169.* 27.09.04, 18:48 a problem Będzie Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: PAN Z WARSZAWKI Re: za miesiąc Schroeder'a i Belki nie będzie IP: *.chello.pl 27.09.04, 18:50 TEN PROBLEM BĘDZIE ZAWSZE. JAK CHCESZ NIE MIEĆ PROBLEMU, TO MUSISZ GO ROZWIĄZAĆ, A NIE UDAWAĆ, ŻE GO NIE MA. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: co zaprzepascic? NIE BYLO CUDU I NIE BYLO POJEDNANIA !!!!!!!!! IP: 24.129.5.* 28.09.04, 17:28 wiec nic nie mozna niczego zaprzepascic ... te obludne pocalunki kohla i mazowieckiego byly tylko zaslona dymna dla zakamuflowanej polityki powrotu do przeszlosci ... ps nie ma pojednania bez zadoscuczynienia i zalu za zbrodnie Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: historyk Re: NIE BYLO CUDU I NIE BYLO POJEDNANIA !!!! IP: 24.129.5.* 28.09.04, 17:29 wiec nic nie mozna niczego zaprzepascic ... te obludne pocalunki kohla i mazowieckiego byly tylko zaslona dymna dla zakamuflowanej polityki powrotu do przeszlosci ... ps nie ma pojednania bez zadoscuczynienia i zalu za zbrodnie Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: franek Nie zaprzepaśćmy cudu pojednania ??????????????? IP: 62.233.169.* 27.09.04, 18:50 i co w tym celu Pan zrobi Panie Schroeder, Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: żadna_tajemnica! NIEMCY NIE WIEDZĄ, ŻE TO FORUM DO ŻYDÓW NALEŻY ! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 27.09.04, 19:03 Żydzi gdzie tylko mogą, tam kompromitują Polaków. Na tym forum GW mogą. "Gazeta Wyborcza" to polskojęzyczna "Judenzeitung". Nie wszystkim Niemcom czytającym to forum jest to zjawisko znane. Żydzi podszywają się pod polskie imiona i udają Polaków. Polacy niechętnie piszą na forum i jest ich tu niewielu. Apel do Niemca: Jesli ktoś cię obraża na tym forum w polskim języku, jątrzy stosunki wzajemne Polaków i Niemców, to wcale nie znaczy, że robi to Polak. Trzeba mieć oczy szeroko otwarte i trzeba myśleć. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: deks Re: NIEMCY NIE WIEDZĄ, ŻE TO FORUM DO ŻYDÓW NALEŻ IP: 83.238.1.* 27.09.04, 20:25 zapomniałeś/łaś o cyklistach i jeszcze masoni!!!! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: władysław Re:NIEMCY NIE WIEDZĄ, ŻE TO FORUM DO ŻYDÓW NALEŻY IP: *.wroclaw.cvx.ppp.tpnet.pl 27.09.04, 21:01 Podzielam ten pogląd. GW jest gazetą finansowaną i redagowaną przez Żydów, mają więc niejako prawo do nadreprezentacji na Forum GW. Nie podoba mi się jednak, że podszywają się pod polskie nazwy i udają Polaków. Brak szlachetności to największa wada naszych 'starszych braci'. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: deks jesteśmy szlachetni IP: 83.238.1.* 27.09.04, 21:05 jakbyśmy nie byli szlachetni niepozwolilibyśmy wam modlić się do naszego ziomka;) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: wojtek Re: Schroeder: Nie zaprzepaśćmy cudu pojednania IP: *.ztpnet.pl 27.09.04, 20:10 Zamiatanie śmieci pod dywan nie czyni porządku. Niemcy prowadzą od 60 lat cwaną politykę niedomówień i niedopowiedzeń dających mozliwość różnych interpretacji. Miom zdaniem II Wojnę Światową powinna zakończyć przyzwoita konferencja pokojowa. Z jednoznacznymi zapisami prawnymi. Odpowiedz Link Zgłoś
silesius Re: Schroeder: Nie zaprzepaśćmy cudu pojednania 27.09.04, 20:46 Gość portalu: wojtek napisał(a): > Zamiatanie śmieci pod dywan nie czyni porządku. Niemcy prowadzą od 60 lat cwaną > > politykę niedomówień i niedopowiedzeń dających mozliwość różnych interpretacji. > Miom zdaniem II Wojnę Światową powinna zakończyć przyzwoita konferencja > pokojowa. Z jednoznacznymi zapisami prawnymi. To prawda. I taka konferencja musi sie opierac na dotychczasowych traktatach i ustaleniach a takze prawie miedzynarodowym. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: deks Re: Schroeder: Nie zaprzepaśćmy cudu pojednania IP: 83.238.1.* 27.09.04, 21:08 Niemcy do tego nie dopuszczą;) Odpowiedz Link Zgłoś
silesius Re: Schroeder: Nie zaprzepaśćmy cudu pojednania 28.09.04, 01:43 Gość portalu: deks napisał(a): > Niemcy do tego nie dopuszczą;) Niekoniecznie. Wprawdzie zaoferowali pomoc, ale moze jednak przekonaja Polakow, zeby do tego dopuscic? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: PiKo Re: status quo IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 27.09.04, 20:32 Obecne status quo - dalekie jest od dziejowej sprawiedliwości - ale na więcej Polska nie może liczyć. O ile UE nie rozpadnie się - to i tak państwowości roztopią się we wspólnocie - a liczyć się będą jedynie społeczeństwa cywilizowane, dobrze zorganizowane, ekspansywne. Pilnujmy jedynie byśmy właśnie tacy byli - a obronimy się. Łzy ofiar i lament pokrzywdzonych - nikogo dziś w świecie nie obchodzi. Cynizm i konsekwencja w polityce oraz tytaniczna, zdyscyplinowana praca solidarnego społeczeństwa - to jedyna recepta na przetrwanie we współczesnej Europie. Aha - i dbajmy o jeden z naszych wielkich atutów - stosunkową jednorodność narodową. Jak zmienimy się w wielonarodowy śmietnik - szanse mamy małe. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: deks pomoc USA i Rosji (ZSRR) IP: 83.238.1.* 27.09.04, 20:33 niemcy nie chcieli uznać granicy na odrze i nysie w czasie zjednoczenia i jakby nie twarde stanowisko USA i ZSRR ta kwestia też by była otwarta;) niestety niemcy lubią mieć otwarte furtki;) Odpowiedz Link Zgłoś