Dodaj do ulubionych

Schroeder: Nie zaprzepaśćmy cudu pojednania

IP: *.attu.pl / *.attu.pl 27.09.04, 14:58
Brawo.
Obserwuj wątek
    • Gość: IIIIIIIIIIIIIIIIII typowe niemieckie poczucie humoru...smiac sie czy IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 27.09.04, 15:00
      plakac?
      • slon2002 Kat z ofiarą pospołu o braku roszczeń, pieknie q.. 27.09.04, 15:08
        pieknie q...wa pięknie
        • slon2002 powstańcy powstaną z grobów i będzie ogólne love 27.09.04, 15:10
          • Gość: Mgr Paweł Tatrocki Dawaj Schroder kasę za mordy a nie pieprz o cudzie IP: *.tkdami.pl / *.pl 27.09.04, 15:42
            My wam damy Wasze 300 - 400 mld €, a Wy Nam dacie Nasze 16 bilionów €. I będzie
            w miarę sprawiedliwie. Pysio cwaniaczek, chciał uniknąć prawdziwych odszkodowań.
            A Belka, jak to Belka - wszystko chce tak jakoś sprytnie załatwić. Kawał spry-
            ciarza.
            • Gość: Ostrożnie_zNiemcem SCHROEDER CO INNEGO MÓWI, CO INNEGO ROBI IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 27.09.04, 16:09
              • Gość: PRAWO PIĘŚCI "OPCJA ZEROWA" TYLKO KIEDY SILNIEJSZY JEST WINIEN IP: *.chello.pl 28.09.04, 04:39
                Gość portalu: Mgr Paweł Tatrocki napisał(a):
                > My wam damy Wasze 300 - 400 mld €, a Wy Nam dacie Nasze 16 bilionów ̈́
                > 4;. I będzie w miarę sprawiedliwie.

                Ciekawe, czy gdyby jakimś cudem było dokładnie odwrotnie to czy Niemcy by
                zrezygnowały z roszczeń i chciałyby "OPCJI ZEROWEJ"?

                Czy też PEDANTYCZNIE OSKUBAŁYBY DŁUŻNIKA z ostatniego okruszka?

                Przecież Niemcy wygrały wojnę - cały ten powojenny "cud gospodarczy" RFN to
                efekt:
                - WYZYSKU NIEWOLNICZEJ PRACY LUDNAOŚCI OKUPOWANYCH NARODÓW,
                - ZRABOWANYCH DÓBR Z PODBITYCH ZIEM (nigdy nie zwróconych),
                oraz ewentualnie Planu Marshalla...

                • Gość: history TEN SILNIEJSZY JEST BARDZIEJ ZAKOMPLEKSIONY !!! IP: 24.129.5.* 28.09.04, 17:07
                  Gość portalu: PRAWO PIĘŚCI napisał(a):

                  > > My wam damy Wasze 300 - 400 mld ?, a Wy Nam dacie Nasze 16 bilionów
                  > ?
                  > > 4;. I będzie w miarę sprawiedliwie.
                  >
                  > Ciekawe, czy gdyby jakimś cudem było dokładnie odwrotnie to czy Niemcy by
                  > zrezygnowały z roszczeń i chciałyby "OPCJI ZEROWEJ"?
                  >
                  > Czy też PEDANTYCZNIE OSKUBAŁYBY DŁUŻNIKA z ostatniego okruszka?
                  >
                  > Przecież Niemcy wygrały wojnę - cały ten powojenny "cud gospodarczy" RFN to
                  > efekt:
                  > - WYZYSKU NIEWOLNICZEJ PRACY LUDNAOŚCI OKUPOWANYCH NARODÓW,
                  > - ZRABOWANYCH DÓBR Z PODBITYCH ZIEM (nigdy nie zwróconych),
                  > oraz ewentualnie Planu Marshalla...


                  to powtarzenie do obrzydzenia,
                  ze niemcy wygraly wojne jest denerwujace !

                  niemcy przgrali wojne i zostali
                  w sposob az nadto dobitnie upokorzeni
                  i ponizeni przez zywciezcow !
                  i to jest fakt !

                  ze swojego kopleksu nizszosci
                  niemcy uciekli w rozwoj gospodarczy
                  i w zapomnienie historyczne
                  (wychowywanie nowych pokolen
                  na historycznych klamstwach i przemilczeniach)
                  zwlaszcza, ze zwyciezcy (glownie USA)
                  obdarowali ich (w obliczu 3WS) niespodziewanie
                  gigantycznymi pieniedzmi
                  (plan marschala, umozenie gigantycznych
                  dlugow 3rzeszy w londynie 1953,
                  rezygnacja z reparacji, otworzenie
                  rynku zbytu w usa, brak wydatkow militarnych itd)

                  cena za to wszystko byla wasalska zaleznosc
                  polityczna od usa, trwajaca 45 lat.

                  po ukladzie moskiewskim 2+4
                  niemcy obudziwszy sie nagle
                  w wolnej rzeczywistosci
                  probuja odreagowywac swoje wasalskie 45 lat
                  i swoje komleksy historyczne,
                  uzywajac argumentow ze spreparowanych
                  przez siebie podrecznikow
                  historii.
            • slon2002 płacz bandyto i płać za zbrodnie i zniszczenia 27.09.04, 16:10
              musza nam oddać cały przemysł high-tech i advance-tech. Wtedy wyrównamy rachunki
              i będzie lovely.
              • Gość: klod Re: płacz bandyto i płać za zbrodnie i zniszczeni IP: *.dip0.t-ipconnect.de 27.09.04, 16:23
                slon2002 napisała:

                > musza nam oddać cały przemysł high-tech i advance-tech. Wtedy wyrównamy
                rachunk
                > i
                > i będzie lovely.

                a my go doprowadzimy do upadku :)
                • slon2002 my możemy zrobić z tym, co dusza zapragnie, bo to 27.09.04, 16:38
                  bo to będzie nasze!!!!!!!!!
                • Gość: eufanatic Re: płacz bandyto i płać za zbrodnie i zniszczeni IP: *.cpe.net.cable.rogers.com 27.09.04, 18:36
                  Wy spod domen .de doprowadzicie go do upadku? Prawdopodobnie; macie w tym
                  olbrzymie doswiadczenie.
                  • Gość: Podwójne_dno_GW! UWAGA DLA NIEMCA:Głównie Żydzi harcują naForum GW! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 27.09.04, 18:56
                    Żydzi gdzie tylko mogą, tam kompromitują Polaków. Na tym forum GW mogą.
                    "Gazeta Wyborcza" to polskojęzyczna "Judenzeitung". Nie wszystkim Niemcom
                    czytającym to forum jest to zjawisko znane.
                    Żydzi podszywają się pod polskie imiona i udają Polaków. Polacy niechętnie
                    piszą na forum i jest ich tu niewielu.
                    Apel do Niemca: Jesli ktoś cię obraża na tym forum w polskim języku, jątrzy
                    stosunki wzajemne Polaków i Niemców, to wcale nie znaczy, że robi to Polak.
                    Trzeba mieć oczy szeroko otwarte i trzeba myśleć.
                    • Gość: . I do tego Zydzi, udajacy ANTYSEMITOW i IP: *.range81-156.btcentralplus.com 27.09.04, 21:45
                      PRAWDZIWYCH POLAKOW z LPR i Radyja... A to perfidne swinie...
            • Gość: Darek Do Mgr PAWLA TATROCKIEGO IP: *.UNI-MUENSTER.DE 27.09.04, 17:01
              Debil jestes wiec zamknij swoj glupi pysk. Ty tez zaplac tym Zydom ktorych twoj
              dziadek podpalal w Jedwabnem. Ile mozna piepszyc o historii. Juz minelo 60
              lat!!!!!!!
              • Gość: fritz Re: Do Mgr PAWLA TATROCKIEGO IP: *.adsl.solnet.ch 27.09.04, 17:47
                Gość portalu: Darek napisał(a):

                > Debil jestes wiec zamknij swoj glupi pysk. Ty tez zaplac tym Zydom ktorych
                twoj
                >
                > dziadek podpalal w Jedwabnem. Ile mozna piepszyc o historii. Juz minelo 60
                > lat!!!!!!!

                No tak, ale bez niemieckiej organizacji i wprowadzenia ( co jest
                udokomentowane) nikt by nikogo nie podpalal. Przeciez nie mozesz robotnika za
                to wieszac, ze zrobil to, co majster kazal no i do tego majster grozil gruba
                rura.

                Darek, proba poprawnosci politycznej bazujacej na zaklamaniu i przekrecaniu
                historii, tak charakterystyczna dla postawy Polakow w ciagu ostatnich 15 lat
                nie jest odbierana przez druga strone jako wyciagnieta reka, a wrecz
                przeciwnie, jako podmizgiwanie sie, rezygnacje z godnosci wlasnej, kupczenie
                wlasna d..pa.

                Charakterystyczne dla Polakow jest to, ze maja nadziej, ze taka postawa spotka
                sie wrecz z uznaniem, ze zostana wrecz wyngrodzeni za ta wielka delikatnosc.
                Nie ma nic bardziej glupszego jak takie podejscie do sprawy.

                Mam wrazenie, ze nalezysz wlasnie do tych wstydliwych, bojacych sie nazwac
                rzeczy tak jak sie nazywaja, po imieniu. Ze bedziesz szukal wykretow. Mage ci
                zapewnic: dostaniesz wszystko poza szacunkiem i respektem.

                P.S. Mam wrazenie, ze Niemcy za bardzo przegieli pale i lawina juz ruszyla. To
                znaczy sie, wczesniej czy pozniej do sadu miedzynarodowego zostanie przez
                Polske skierowana sprawa o odszkodowania. Dopiero ten wyrok oczysci atmosfere
                na nastepne 100 lat o ile niemieccy nazisci znowu czegos nie "wymysla". NPD z
                takimi wplywami (31% Niemcow uwaza ze nie ma z tym problemu, Sonda w
                dziesiejszym die Welt, a tego nie czytaja idioci), to jest tak jakbys byl w
                wiednym pokoju z wariatem trzymajacym brzytwe w reku.


                • Gość: . Niestety, fritz, sad miedzynarodowy (a ktoryz to IP: *.range81-156.btcentralplus.com 27.09.04, 21:50
                  niby? Nie ma sadu od sadzenia tego typu spraw)zapewne by orzekl, ze Polska
                  odszkodowanie otrzymala, ale zrzekla sie go na rzecz Zwiazku Sowieckiego. A III
                  RP wraz z jej obywatelami przeciez nie odciela sie od wlasnej historii po 1945
                  rok i jest spadkobierczynia PRLu.
                  • Gość: fritz Re: Niestety, fritz, sad miedzynarodowy (a ktoryz IP: *.adsl.solnet.ch 27.09.04, 23:25
                    Wiesz, bylem tego samego zdania. W Rzepie byla cala seria artykulow, ktorych
                    autorzy nie sprawiaja wrazenie idiotow i ktorzy twierdza cos innego.

                    A co do sadow: Preusische Treuhand chce skarzyc w Nowym Yorku. Nie wiem,
                    dlaczego akurat tam. Ale jezeli Niemcy nie beda chcieli wyrownac
                    przedstawionego rachunku, to sie posle komornika :). Wiesz, prawo Unijne. Wtedy
                    Niemcy beda musialy zwrocic sie do sadu o zastopowanie komornika :). No i od
                    tego bedzie mozna sie odwolac. Tja, naprawde moze byc ciekawie. To sa zarty
                    oczywiscie. Nie chcialbym byc zle zrozumiany.

                    Nie wiem, czy np. miasto Warszawa albo Jaslo ( z Jasla odkryto nawet cala liste
                    z drobiazgowym wyliczeniem co ukradziono i do jakiego miasta w Niemczech
                    przekazano, a miasteczko po okradzeniu w 95% zbuzono) nie moga wystapic o
                    odszkodowania. Wtedy bedzie to indiwidualne wystapienie a nie panstwowe.
                    Przyjmowanie skarg ndiwidualnych Niemcy ograniczyli do 1969 roku. Wlasciwie
                    jakim prawem? To Niemcy sobie ta date po prostu ustalili. Jestem gotow sie
                    zalozyc, ze to bylo zwiazane z fala emigracji zydkowskiej z Polski wlasnie w
                    tych latach ( ha ha ha ).

                    W Rzepie twierdzili, ze rabunek dokonany w czasie wojny nie ulega
                    przedawnieniu, a wiec wszystko powinno byc otwarte.

                    Tak, ze naprawde jestem ciekawy co z tego wyjdzie :-)
                    • Gość: . To Jaslo to ciekawe; jesli maja dokumenty to IP: *.range81-156.btcentralplus.com 28.09.04, 01:41
                      powinni juz skarzyc, ale kogo? Tego faszyste, co sie pod tym podpisal czy rzad
                      Niemiec) w sadzie niemieckim. Ciekawe...
              • Gość: cv Re: Do Mgr PAWLA TATROCKIEGO IP: *.chello.pl 27.09.04, 18:35
                Może i minęło 60 lat, ale nadal żyją ludzie, którzy się z krzykiem budzą w
                nocy. Przyjaźni między narodami nie da się zadekretować, zwłaszcza z narodem,
                który doprowadził do ludobójstwa na niewyobrażalną skalę. Co do wzajemnych
                roszczeń... Proszę mnie nie rozśmieszać. Kat i ofiara chcą uzgodnić, że
                wzajemnie nie mają do siebie pretensji... Świetny dowcip
              • Gość: EUfanatic Re: Do Mgr PAWLA TATROCKIEGO IP: *.cpe.net.cable.rogers.com 27.09.04, 18:37
                Gość portalu: Darek napisał(a):

                > Debil jestes wiec zamknij swoj glupi pysk. Ty tez zaplac tym Zydom ktorych
                twoj
                >
                > dziadek podpalal w Jedwabnem. Ile mozna piepszyc o historii. Juz minelo 60
                > lat!!!!!!!

                Napisz to lepiej do idiotow ze zwiazkow wypedzonych ktorzy podzegaja do
                nienawisci.
              • Gość: Mgr Paweł Tatrocki Do Darka IP: *.tkdami.pl / *.pl 27.09.04, 19:46
                A Żydzi niech zapłacą za mordy na Polakach, których dopuszczali się razem z
                komunistami. A co do Jedwabnego - są świadkowie, którzy mówią zupełnie co innego
                i sprawa ta budziła silne protesty środowisk narodowych, które mają dowody, że
                zbrodni dokonali wyłącznie Niemcy. Więc ćwoku naucz się lepiej historii. Żydzi
                nie wypłacą się Nam do końca świata, jak zaczniemy się z nimi sądzić. Więc stul
                dziób faszystowski bydlaku.
              • Gość: Aaron Re: Do Mgr PAWLA TATROCKIEGO IP: *.ca.astound.net 28.09.04, 07:33
                Typowa propaganda żydowska, nie obrażając kilku uczciwych Zydów.
                Wasz prorok Zachariasz w rodzieale 13 przepowiedział wam, że 2/3 waszej
                populacji zginie przed ponowym przyjściem Jezusa Chrystusa.
                2 razy więcej niż za Hitlera.
                Jak widac niemal wszystkie organizacje żydowskie pracują na swój holocaust.
                Tak jak kiedyś Stalin i Kaganowicz (obaj Zydzi, jeszcze przed Wojną)
                wymordowali o jeden milion chrześcijan więcej niż Hitler w całej II wojnie
                światowej.
                Bóg niestety musiał wzbudzić Hitlera przeciw Zydom.
                NIestety Jedwabne to dzieło Niemców.
                Sami Zydzi od Bermana to badali i nie mieli wątpliwości.
                Gross, Michnik i Geremk to są ''autorzy'' Jedwabnego plus Kwas-Stolzman
                Magister.
            • Gość: Do Ttrockiego Re: Dawaj Schroder kasę za mordy a nie pieprz o c IP: *.dip.t-dialin.net 27.09.04, 19:48
              A na ile wyceniles te mordy?
              • Gość: belkapetelka SZREDER ZNUDZONY PRZEMOWIENIEM BELKI ??!!!!!!! IP: 24.129.5.* 28.09.04, 00:23
                podczas przemowienia belki
                szreder co jakis czas
                spogladal na zegarek
                tak jak by
                chcial dac do zrozumienia (komu?),
                ze nudzi go to wasalkie gadanie
                tego apartczyka z krwi i kosci ...

                ps
                media niemieckie tak jak
                to czesto bywa - przemilczaly
                (najprawdopodobniej na zlecenie
                urzedu kanclerskiego) caly wystapienie ..
            • Gość: PRAWO PIĘŚCI "OPCJA ZEROWA" TYLKO KIEDY SILNIEJSZY JEST WINIEN IP: *.chello.pl 28.09.04, 04:36
              > My wam damy Wasze 300 - 400 mld €, a Wy Nam dacie Nasze 16 bilionów ̈́
              > 4;. I będzie w miarę sprawiedliwie.

              Ciekawe, czy gdyby jakimś cudem było dokładnie odwrotnie to czy Niemcy by
              zrezygnowały z roszczeń i chciałyby "OPCJI ZEROWEJ"?

              Czy też PEDANTYCZNIE OSKUBAŁYBY DŁUŻNIKA z ostatniego okruszka?

              Przecież Niemcy wygrały wojnę - cały ten powojenny "cud gospodarczy" RFN to
              efekt:
              - WYZYSKU NIEWOLNICZEJ PRACY LUDNAOŚCI OKUPOWANYCH NARODÓW,
              - ZRABOWANYCH DÓBR Z PODBITYCH ZIEM (nigdy nie zwróconych),
              oraz ewentualnie Planu Marshalla...
              • Gość: krotkahistoria TEN SILNIEJSZY JEST BARDZIEJ ZAKOMPLEKSIONY !!! IP: *.gazeta.pl / *.com 28.09.04, 15:26
                Gość portalu: PRAWO PIĘŚCI napisał(a):

                > > My wam damy Wasze 300 - 400 mld ?, a Wy Nam dacie Nasze 16 bilionów
                > ?
                > > 4;. I będzie w miarę sprawiedliwie.
                >
                > Ciekawe, czy gdyby jakimś cudem było dokładnie odwrotnie to czy Niemcy by
                > zrezygnowały z roszczeń i chciałyby "OPCJI ZEROWEJ"?
                >
                > Czy też PEDANTYCZNIE OSKUBAŁYBY DŁUŻNIKA z ostatniego okruszka?
                >
                > Przecież Niemcy wygrały wojnę - cały ten powojenny "cud gospodarczy" RFN to
                > efekt:
                > - WYZYSKU NIEWOLNICZEJ PRACY LUDNAOŚCI OKUPOWANYCH NARODÓW,
                > - ZRABOWANYCH DÓBR Z PODBITYCH ZIEM (nigdy nie zwróconych),
                > oraz ewentualnie Planu Marshalla...


                to powtarzenie do obrzydzenia,
                ze niemcy wygraly wojne jest denerwujace !

                niemcy przgrali wojne i zostali
                w sposob az nadto dobitnie upokorzeni
                i poniezeni przez zywciezcow !
                i to jest fakt !

                ze swojego kopleksu nizszosci
                niemcy uciekli w rozwoj gospodarczy
                i w zapomnienie historyczne
                (wychowywanie nowych pokolen
                na historycznych klamstwach i przemilczeniach)
                zwlaszcza, ze zwyciezcy (glownie USA)
                obdarowali ich (w obliczu 3WS) niespodziewanie
                gigantycznymi pieniedzmi
                (plan marschala, umozenie gigantycznych
                dlugow 3rzeszy w londynie 1953,
                rezygnacja z reparacji, otworzenie
                rynku zbytu w usa, brak wydatkow militarnych itd)

                cena za to wszystko byla wasalska zaleznosc
                polityczna od usa, trwajaca 45 lat.

                po ukladzie moskiewskim 2+4
                niemcy obudziwszy sie
                w wolnej rzeczywistosci
                probuja odreagowywac swoje wasalskie 45 lat
                i swoje komleksy historyczne,
                uzywajac argumentow ze spreparowanych
                przez siebie podrecznikow
                historii.





          • Gość: Komuchożerca Powstańcy powstaną! Jeszcze raz i zrobia za... IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 27.09.04, 16:14
            czerwonych porządek z Polsce! Oby!
          • Gość: tak, tak Re: powstańcy powstaną z grobów i będzie ogólne l IP: 192.168.1.* / *.internetdsl.tpnet.pl 27.09.04, 21:07
            Niemcy zawalili jedną tylko rzecz - przegrali wojne.
            Gdyby nie to żyło by nam się wszystkim tutaj (na polskich terenach) lepiej.
            Gadalibyśmy po niemiecku, mielibyśmy w d... mickiewicza i innych daremnych
            poetów polskich, ale takiego syfu by nie było.
            Szkoda..........
            • Gość: PAN Z WARSZAWKI Re: powstańcy powstaną z grobów i będzie ogólne l IP: *.chello.pl 27.09.04, 21:43
              NIE BYŁOBY SYFU ? NIE WIEM, CZY WIESZ,ALE WEDŁUG MARZEŃ HITLERA WARSZAWA PO
              WOJNIE MIAŁA SIĘ SKŁADAĆ ZE STARÓWKI Z 10 TYS. NIEMCÓW I OBOZU KONCENTRACYJNEGO
              Z 800 TYŚ. MIEJSC DLA POLAKÓW. CZY TAKI PORZĄDEK CIĘ ZADOWALA?
      • Gość: Cezary T Niewolniczy szlak IP: *.adsl.tele2.no 27.09.04, 16:43

        Rosnowo

        Głównymi bohaterami każdej tragedii i dramatu są ludzie, o których cierpieniach
        i bycie po jakimś tam czasie nikt nie chce pamiętać. Np.: istnieje na Pomorzu
        koszalińskim cały pas architektoniczny wzdłuż rzeki Radew. W skład tego ciągu
        budowlanego wchodzą kanały, zapory, elektrownie wodne, młyny, jazy itd. wraz z
        budynkami przyległymi dla ich obsługi, a zatem i domy mieszkalne. Dzisiaj
        nazywane dobrem poniemieckim.
        Nikt a prawie nikt nie wie o tym, że te budowle, które są dzisiaj zabytkami
        techniki inżynierskiej precyzji wybudowali jeńcy wojenni w trakcie trwania I
        WS.
        We wsi Rosnowo między jednym a drugim domem gospodarskim nad rzeką, Radew w
        czasie I wojny światowej mieścił się obóz jeniecki dla, około 500 ( około 100
        zmarło), i mało, kto o tym wie, że takich obozów niewolniczych było aż
        kilkanaście wzdłuż rzeki, Radew.
        Te kanały budowali Francuzi, Amerykanie i Anglicy, nasi dzisiejsi sojusznicy.
        Czy zatem Niemcy mają prawo żądać zwrotu majątku, którego sami nie tworzyli?!
        Fundamenty tych budowli mają w sobie krew i kości tych biedaków z I WS ich
        rodziny nie dostały ani grosza odszkodowania od III Rzeszy i Republiki
        Waimarskiej.

        Cezary T
      • neceser Re: typowe niemieckie poczucie humoru...smiac sie 27.09.04, 17:52
        placz nad swoja znikomoscia. I rub co kanclerz karze, bo zyjesz dzieki
        niemeickim inwestycjom i zamowieniom. Nie podskakuj, chyba ze lubisz
        powtorzenie upadku z:
        kiosk.onet.pl/art.html?NA=2&ITEM=1189263&KAT=1292

        Gość portalu: IIIIIIIIIIIIIIIIII napisał(a):

        > plakac?
        • Gość: eUfan Re: typowe niemieckie poczucie humoru...smiac sie IP: *.cpe.net.cable.rogers.com 27.09.04, 18:39
          neceser napisał:

          > placz nad swoja znikomoscia. I rub co kanclerz karze, bo zyjesz dzieki
          > niemeickim inwestycjom i zamowieniom. Nie podskakuj, chyba ze lubisz

          Buahahahaha! Dawno sie tak nie usmialem jak po przeczytaniu tego tekstu!
    • Gość: elvis Cudowniej będzie, gdy zapłacą za zniszczenie kraju IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 27.09.04, 15:01
    • Gość: MC2 Schroeder: Nie zaprzepaśćmy cudu pojednania IP: *.ask / *.internetdsl.tpnet.pl 27.09.04, 15:02
      Mam nadzieje, ze zalatwia te sprawe raz na zawsze. My sie nie prosilismy o II
      Wojne Swiatowa i przesuwanie granic. Jesli idzie o odszkodowania, to oni sa
      winni nam duzo wiecej niz my im. Żądanie od nas odszkodowań, to szczyt
      bezczelności dlatego, mimo wszystko może dobrze się stało, ze nasz Sejm
      zarządał odszkodowan od Niemcow. Rozumiem, ze niektorzy z nich nie czuja sie
      winni. My tym bardziej nie. Za swoje straty niech podziekuja Hitlerowi,
      ktoremu dali wladze. Tak juz jest ze jak sie wybiera niebezpiecznych idiotow,
      to cierpia na tym takze nastepne pokolenia.
    • Gość: Cezary Trąbski Re: Schroeder: Nie zaprzepaśćmy cudu pojednania IP: *.adsl.tele2.no 27.09.04, 15:04
      Frankensztajn

      Niejaki Franek szmelcował raz Eryką w łbach
      Sztajnem Franek poprawił ideę Eryki w snach
      I ten Franek ze znanym nazwiskiem Sztajna
      Sztainem przerobił Erykę we Frankensztajna

      Cezary Trąbski
      2004-08-02 15:45:35
      • Gość: frufru Re: Schroeder: Nie zaprzepaśćmy cudu pojednania IP: *.wroclaw.dialog.net.pl 27.09.04, 16:15
        Co za piękna ludowa poezja...
    • silesius Re: Schroeder: Nie zaprzepaśćmy cudu pojednania 27.09.04, 15:07
      Ciekaw jestem, co ze sprawa zwrotu mienia prawowitym wlascicielom. Sprawa
      odszkodowan nie jest sprawa zajmujaca wypedzonych. Niemniej wspolpraca rzadow
      moze byc o tyle korzystna, ze byc moze wreszcie dojdzie do stwierdzenia stanu
      prawnego, rewizji komunistycznych mitow i uzgodnienia stanowisk w oparciu o
      realna sytuacje prawna, a wtedy zwrotom mienia nie powinno juz nic wiecej stac
      na przeszkodzie.
      • Gość: strażnik czasu Re: Schroeder: Nie zaprzepaśćmy cudu pojednania IP: *.chello.pl 27.09.04, 15:10
        silesius napisał:

        > Ciekaw jestem, co ze sprawa zwrotu mienia prawowitym wlascicielom. Sprawa
        > odszkodowan nie jest sprawa zajmujaca wypedzonych. Niemniej wspolpraca rzadow
        > moze byc o tyle korzystna, ze byc moze wreszcie dojdzie do stwierdzenia stanu
        > prawnego, rewizji komunistycznych mitow i uzgodnienia stanowisk w oparciu o
        > realna sytuacje prawna, a wtedy zwrotom mienia nie powinno juz nic wiecej stac
        > na przeszkodzie.

        To o takich jak ty mówią wiecznie wczorajszy.
        • silesius Re: Schroeder: Nie zaprzepaśćmy cudu pojednania 27.09.04, 15:36
          Gość portalu: strażnik czasu napisał(a):

          > silesius napisał:
          >
          > > Ciekaw jestem, co ze sprawa zwrotu mienia prawowitym wlascicielom. Sprawa
          > > odszkodowan nie jest sprawa zajmujaca wypedzonych. Niemniej wspolpraca rz
          > adow
          > > moze byc o tyle korzystna, ze byc moze wreszcie dojdzie do stwierdzenia s
          > tanu
          > > prawnego, rewizji komunistycznych mitow i uzgodnienia stanowisk w oparciu
          > o
          > > realna sytuacje prawna, a wtedy zwrotom mienia nie powinno juz nic wiecej
          > stac
          > > na przeszkodzie.
          >
          > To o takich jak ty mówią wiecznie wczorajszy.

          Wciaz jeszcze mowia tak, jak mowili kiedys z partyjnych trybun.
          Dlatego dekomunizacja dopiero przed Polska.
          A w ramach dekomunizacji zrozumienie, ze akty wlasnosci majace nadal moc prawna
          sa dobre nawet wtedy, gdy sa wczorajsze.

          • Gość: Osrożnie_zSchroede NIEMCY CO INNEGO MÓWIĄ, CO INNEGO ROBIĄ ! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 27.09.04, 16:13
          • Gość: eufanatik Re: Schroeder: Nie zaprzepaśćmy cudu pojednania IP: *.cpe.net.cable.rogers.com 27.09.04, 18:33
            silesius napisał:

            > Wciaz jeszcze mowia tak, jak mowili kiedys z partyjnych trybun.
            > Dlatego dekomunizacja dopiero przed Polska.

            Oczywisci, trzeba chyba zdekomunizowac cala Europe bo wszyscy jakos zdaja sie
            myslec inaczej niz ci biedni "wypedzeni". Jak ktos mysli inaczej to musi byc
            komunista. Ot mentalnosc ludzi ktorzy zyja w innej epoce.

            > A w ramach dekomunizacji zrozumienie, ze akty wlasnosci majace nadal moc
            prawna
            >
            > sa dobre nawet wtedy, gdy sa wczorajsze.

            Nazistowskie akty wlasnosci nie maja zadnej mocy prawnej.
      • Gość: Bernard Re: Schroeder: Nie zaprzepaśćmy cudu pojednania IP: *.uni.wroc.pl 27.09.04, 15:39
        Ci niby prawowici właściciele to stracili prawo do życia z chwilą gdy
        zwyrodnialców do władzy wybrali i dopuścili się barbarzyńskiego napadu na
        sąsiednie kraje. Niech podziękują, że bardziej cywilizowani od nich pozwolili im
        jednak żyć. Jak widać bandyta to jednak bydlę bez honoru i taki nie zrozumie, że
        przez samo darowanie życia otrzymali ogromną nagrodę.
        • silesius Re: Schroeder: Nie zaprzepaśćmy cudu pojednania 27.09.04, 16:05
          Gość portalu: Bernard napisał(a):

          > Ci niby prawowici właściciele to stracili prawo do życia z chwilą gdy
          > zwyrodnialców do władzy wybrali i dopuścili się barbarzyńskiego napadu na
          > sąsiednie kraje.

          NSDAP zostala wybrana jedynie czescia glosow, wiekszosc glosow pochodzila od
          proletariatu, ktory z reguly wlascicielami nie byl.

          > Niech podziękują, że bardziej cywilizowani od nich pozwolili im jednak żyć.

          Bardziej cywilizowani nazwali tez wypedzenia bezprawiem, zbrodnia. Wiec nie
          podsuwaj zabo lapy, gdy konia kuja.


          > jak widać bandyta to jednak bydlę bez honoru i taki nie zrozumie, że przez
          > samo darowanie życia otrzymali ogromną nagrodę.

          Sprawdz w slowniku znaczenie slowa bandyta.






          • Gość: Mic Re: Schroeder: Nie zaprzepaśćmy cudu pojednania IP: 213.17.181.* 27.09.04, 16:08
            Leczysz sie już gdzieś? Jeśli nie to powinieneś zacząć jak najszybciej.
            • Gość: mało_tu_Polaków! UWAGA NIEMCY: GŁÓWNIE ŻYDZI piszą na tym forum GW IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 27.09.04, 19:00
              Żydzi gdzie tylko mogą, tam kompromitują Polaków. Na tym forum GW mogą.
              "Gazeta Wyborcza" to polskojęzyczna "Judenzeitung". Nie wszystkim Niemcom
              czytającym to forum jest to zjawisko znane.
              Żydzi podszywają się pod polskie imiona i udają Polaków. Polacy niechętnie
              piszą na forum i jest ich tu niewielu.
              Apel do Niemca: Jesli ktoś cię obraża na tym forum w polskim języku, jątrzy
              stosunki wzajemne Polaków i Niemców, to wcale nie znaczy, że robi to Polak.
              Trzeba mieć oczy szeroko otwarte i trzeba myśleć.
              • Gość: . UWAGA NIEMCY: to wlasnie taki udajacy ANTYSEMITE IP: *.range81-156.btcentralplus.com 27.09.04, 21:51
                Zyd... I maci....
          • Gość: stl Re: Schroeder: Nie zaprzepaśćmy cudu pojednania IP: *.poznan.sdi.tpnet.pl 27.09.04, 18:14
            > NSDAP zostala wybrana jedynie czescia glosow,

            Dokładnie 42% Niemców, którzy zagłosowali w 1933 zagłosowała na NSDAP.
            Przy czym w Prusach Wschodnich (dzisiaj polskie "ziemie odzyskane") poparcie
            dla NSDAP wyniosło powyżej średniej i przekraczało 50%.

          • Gość: Eufanatic Re: Schroeder: Nie zaprzepaśćmy cudu pojednania IP: *.cpe.net.cable.rogers.com 27.09.04, 18:42
            silesius napisał:

            > Bardziej cywilizowani nazwali tez wypedzenia bezprawiem, zbrodnia. Wiec nie
            > podsuwaj zabo lapy, gdy konia kuja.

            Jacy 'bardziej cywilizowani'? Zwiazki wypedzonych? To zart?
          • Gość: Tomasz Re: Schroeder: Nie zaprzepaśćmy cudu pojednania IP: *.god01.telsat.wroc.pl 27.09.04, 23:02
            > NSDAP zostala wybrana jedynie czescia glosow, wiekszosc glosow pochodzila od
            > proletariatu, ktory z reguly wlascicielami nie byl.

            A co mnie to obchodzi. My komunę mieliśmy narzuconą, wy sobie nazizm
            wybraliście. Kogo obchodzi czy to niemiecki proletariat, czy zakonnicy krzyżaccy?

            > Bardziej cywilizowani nazwali tez wypedzenia bezprawiem, zbrodnia. Wiec nie
            > podsuwaj zabo lapy, gdy konia kuja.

            Postawienie łobuza do konta to też zbrodnia? Może i wypędzenia to nie jest powód
            do chluby, tym niemniej waga tej jak to nazwałeś "zbrodni" w porównaniu do
            zwyrodnień jakich się Twoi cywilizowani rodacy dopuścili to jakby atomy
            przyrównywał do wielkości astronomicznych.

            > Sprawdz w slowniku znaczenie slowa bandyta.

            Znam na tyle j. polski, że nie muszę tego sprawdzać. Myślę, że inaczej nie można
            nazwać kogoś kto z bronią wpada na nie swoje terytorium i zbrodni się dopuszcza.
      • Gość: eufanatik Re: Schroeder: Nie zaprzepaśćmy cudu pojednania IP: *.cpe.net.cable.rogers.com 27.09.04, 18:28
        Zadnego "zwrotu" mienia nie bedzie bo od kilkudziesieciu lat to mienie jest
        wlasnoscia innych ludzi. Myslenie inaczej to tylko i wylacznie pobozne
        zyczenia. :)
      • Gość: qwerty "Silesius" to maniak, nie warto mu odpisywać ! IP: *.internetdsl.tpnet.pl 28.09.04, 17:13
        Obnosi swoje krzywdy po wszystkich forach. On po prostu nienawidzi i na to
        lekarstwa nigdy nie bedzie. Jak go zapytacie o argumenty, to wam zacytuje te z
        września 1939 + komune.
    • Gość: wazow Re: Schroeder: Nie zaprzepaśćmy cudu pojednania IP: *.itu.dk 27.09.04, 15:17
      brawo!
    • Gość: Lidka Nie zmarnujcie tej szansy !!! IP: *.cybernet.ch 27.09.04, 15:33
      Nie zmarnujcie tej szansy !!!

      Zdarza sie ona tylko raz !!!

      P. S.
      ...by nie skonczyc jak nierozumna Serbia !!!




      • peter.jezioro SADZIC SZKOPOW W NYC TAK JAK TO ZYDZI ZROBILI 27.09.04, 15:52
        sadzic skurwieli w nowym jorku. z pozwow prywatnych tak jak to zydostwo zrobilo
        i wygralo $ miliardy. czas na odzyskanie tego co skurwy..ny zniszczyli. nie
        poddawac sie i nie wierzcie w prpagande mediow ze trzeba sie pojednac.
        pojednamy sie jak wyplaca odszkodowania.
        • Gość: Lidka Buraczku ! Jest tu jeden drobny feler ! IP: *.cybernet.ch 27.09.04, 16:35
          Jest tu jeden drobny feler !

          Czasy placenia komukolwiek - jakichkolwiek reparacji juz minely !!!

          Zaden Europejski kraj ABSOLUTNIE nie poprze "Polskich" roszczen !!!

          Cala Europa bedzie temu ZDECYDOWANIE i ABSOLUTNIE przeciwna !!!

          ( Chyba, ze ktos nie rozumie znaczenia slowa "zdecydowanie" i "absolutnie"... )

          Nie czarujmy sie...

          Zaden Europejski kraj nie ma w tym zadnego interesu !!!

          P. S.
          Niemcy placily, bo musialy - a nie, ze tam chcialy...
          Do 1990 roku Niemcy byly okupowane przez obce wojska !

          Chyba, ze chcecie skonczyc jak Serbia !!!

          Chyba, ze chcecie wojny z Europa !!!



          • peter.jezioro Re: Buraczku ! Jest tu jeden drobny feler ! 27.09.04, 17:54
            no to buraku przypomnij sobie kiedy pejs nakrecil liste schindlera po ktorej
            amerykanskie spoleczenstwo pouczone filmem o przymusowych robotach w niemczech
            osadzilo niemcow w NYC sadach aby wyplacili reparacje za "darmowa prace" nie
            wydaje ci sie ze bylo to zupelnie niedawno? 2 -3 lata temu i co zasadzno
            kilkanacie miliardow $. Krotka pamiec koles. dlatego szwabow trzeba sadzic w
            NYC na te 800 miliardow niech nawet zydoscy prawnicy wezma 33% ale to i tak
            nam duzo zostanie.odbudujemy w tedy polske, walniemy autostrady, oczysczalnie.
            zainwestowac mozna w nowoczesny przemysl itd.
            • Gość: nawiedzona Re: Buraczku ! Jest tu jeden drobny feler ! IP: *.telia.com 27.09.04, 17:59
              Pejsaci adwokaci wezma 77% za fatyge, a pozostale 33% wezma panowie w czarnych
              sukniach i za te sume odprawia uroczysta msze swieta na placu defilad w
              warszawce, a autostrad, oczyszczalni sciekow i czego by tam jeszcze jak nie
              bylo tak nie bedzie.
              • peter.jezioro Re: Buraczku ! Jest tu jeden drobny feler ! 27.09.04, 18:02
                Gość portalu: nawiedzona napisał(a):

                > Pejsaci adwokaci wezma 77% za fatyge, a pozostale 33% wezma panowie w
                czarnych
                > sukniach i za te sume odprawia uroczysta msze swieta na placu defilad w
                > warszawce, a autostrad, oczyszczalni sciekow i czego by tam jeszcze jak nie
                > bylo tak nie bedzie.

                wiem masz racje. ale pomarzyc wolno.
                • Gość: pies Re: Buraczku ! Jest tu jeden drobny feler ! IP: *.ma.charter.com 28.09.04, 04:23
                • Gość: pies Re: Buraczku ! Jest tu jeden drobny feler ! IP: *.ma.charter.com 28.09.04, 04:25
                  77 + 33 = 110. Zydowska matematyka?
            • Gość: nawiedzona Re: Buraczku ! Jest tu jeden drobny feler ! IP: *.telia.com 27.09.04, 18:02
              Pejsaci to narod wybrany, a oprocz tego kontroluja swiatowe finanse i im
              wszystko wolno. Watpie, zeby chcieli poprzec Polske w sporze z Niemcami.
              Przeciez Niemcy to ich najlepsi przyjaciele i vice versa.Pejsaci tez maja swoje
              interesy, jesli chodzi o odszkodowania od Polski.
              • Gość: Lidka Buraczku ! Nadal jeden drobny feler ! IP: *.cybernet.ch 27.09.04, 18:37
                Cala Europa stoi murem za Niemcami !!!

                Niemcy to najwazniejszy partner polityczny i ekonomiczny.

                Polska histeria wzbudza niechec i dystans.

                Nie czarujmy sie...

                P. S.
                Pomarzyc zawsze dobrze...

                ...potem czas na zimny prysznic.
                • Gość: deks masz urojenia IP: 83.238.1.* 27.09.04, 20:58
                  nie pisz nigdy że wszyscy są za kimś albo za czymś bo to oczywista nieprawda
                  tak jak nie jest prawdą , że cała europa stoi za niemcami.
                  • Gość: . Nieprawda, UK - przykladowo - Niemcow tradycyjnie IP: *.range81-156.btcentralplus.com 27.09.04, 21:58
                    nie lubi. Niemniej to z Niemcami, nie zas z Polska, oplaca sie robic interesy,
                    to niemiecki, nie zas polski investment sie liczy etc.etc.
        • silesius Re: SADZIC SZKOPOW W NYC TAK JAK TO ZYDZI ZROBILI 27.09.04, 18:00
          peter.jezioro napisał:

          > sadzic skurwieli w nowym jorku. z pozwow prywatnych tak jak to zydostwo
          zrobilo
          >
          > i wygralo $ miliardy. czas na odzyskanie tego co skurwy..ny zniszczyli. nie
          > poddawac sie i nie wierzcie w prpagande mediow ze trzeba sie pojednac.
          > pojednamy sie jak wyplaca odszkodowania.


          Jak najbardziej! USA sa wlasciwym miejscem, aby wlasciciele uzyskali
          praworzadne orzeczenia!

          James Byrnes, minister Spraw Zagranicznych USA 6 grudnia 1946 roku:
          (...)
          "At Potsdam specific areas which were part of Germany were provisionally
          assigned to the Soviet Union and to Poland, subject to the final decisions of
          the Peace Conference. At that time these areas were being held by the Soviet
          and Polish armies. We were told that Germans in large numbers were fleeing from
          these areas and that it would in fact, because of the feelings aroused by the
          war, be difficult to reorganize the economic life of these areas if they were
          not administered as integral parts in the one case of the Soviet Union and in
          the other case of Poland."
          (...)
          "With regard to Silesia and other eastern German areas, the assignment of this
          territory to Poland by Russia for administrative purposes had taken place
          before the Potsdam meeting. The heads of government agreed that, pending the
          final determination of Poland's western frontier, Silesia and other eastern
          German areas should be under the administration of the Polish state and for
          such purposes should not be considered as a part of the Soviet zone of
          occupation in Germany. However, as the Protocol of the Potsdam Conference makes
          clear, the heads of government did not agree to support at the peace settlement
          the cession of this particular area."

          HOUSE RESOLUTION 562
          Concerning Properties Wrongfully Expropriated by
          Formerly Totalitarian Governments, October 13, 1998.
          (...)
          1) welcomes the efforts of many formerly totalitarian countries
          to address the complex and difficult question of the status of wrongfully
          expropriated properties;
          (2) urges countries which have not already done so to return
          wrongfully expropriated properties to their rightful owners or,
          when actual return is not possible to pay prompt, just and
          effective compensation, in accordance with principles of justice and in a
          manner that ist just, transparent and fair;

          ***
          Oswiadczenie obecnego prezydenta USA George W. Busha

          " Jeden z najciezszych przypadkow kulturowego wyniszczenia (cultural
          extermination) spotkal przed 55 laty Niemcow. Czystki etniczne sa zbrodnia
          niezaleznie, kto ich dokonuje i na kim. Dlatego popieram dzialania majace na
          celu uswiadomienie ludzkosci tragedii wykorzenienia, jaka spotkala 15 do 17
          milionow niewinnych niemieckich kobiet i dzieci. Te niewinne dusze byly
          ofiarami najstraszniejszych czystek etnicznych w historii ludzkosci, czystek
          etnicznych w latach 1944-1950"




          • Gość: eufAnatic Re: SADZIC SZKOPOW W NYC TAK JAK TO ZYDZI ZROBILI IP: *.cpe.net.cable.rogers.com 27.09.04, 18:48
            silesius napisał:

            > Oswiadczenie obecnego prezydenta USA George W. Busha
            >

            Uzywanie slow czlowieka ktorego caly swiat uwaza za kretyna w celu poparcia
            swoich tez jest conajmniej niebezpieczne dla piszacego. :)
        • Gość: . Alez juz wyplacili! Tylko Polacy Ruskim oddali z IP: *.range81-156.btcentralplus.com 27.09.04, 21:53
          wdziecznosci za wyzwolenie spod okupacji niemieckiej... Zobacz, co o tym w
          encyklopedii.
      • Gość: euFanatic Re: Nie zmarnujcie tej szansy !!! IP: *.cpe.net.cable.rogers.com 27.09.04, 18:44
        Gość portalu: Lidka napisał(a):

        > Nie zmarnujcie tej szansy !!!
        >
        > Zdarza sie ona tylko raz !!!
        >
        > P. S.
        > ...by nie skonczyc jak nierozumna Serbia !!!

        No ale przeciez od Serbii nikt nigdy nie domagal sie odszkodowan. U nich po
        prostu byly liczne mniejszosci narodowe ktorych my nie mamy. Porownywanie
        sytuacji miedzy Polska i tymi bandytami ktorzy chca krasc nasz majatek a Serbia
        i krajami osciennymi to nieporozumienie.
        • Gość: Lidka Re: Nie zmarnujcie tej szansy !!! IP: *.cybernet.ch 27.09.04, 19:11
          Ta sama mentalnosc !

          Ten sam niezdrowy brak dystansu i brak realizmu !

          Belgrad uwazal i nadal uwaza sie za glowna ofiare drugiej wojny swiatowej.

          W zwiazku z tym Serbii nalezy sie cala Jugoslawia + nawet Bulgaria !!!

          Niech zyje Wielka Serbia ?!

          Maly problem w tym, ze inni mieli nieco odmienne zdanie...

          P. S.
          Problem zadan wypedzonych trzeba i mozna rozwiazac na korzysc Polski.

          Europa ma w tym rzeczywiscie interes !

          Problem nierealnych roszczen Polskich nacjonalistow, to co innego !

          Europa powie tu stanowczo NIE !!!

          • synziemi Re: Nie zmarnujcie tej szansy !!! 27.09.04, 19:50
            Zgadzam sie z tym. Tez uwazam, ze wszystko bedzie rozwiazane polubownie i
            zarowno niemieccy neonazisci jak i polscy nacjonalisci nie dostana ani grosza.
            Oby jeszcze poniesli koszta ktore dalyby im odczuc konsekwencje jatrzenia
            pomiedzy narodami.
    • Gość: 00037wj Re: Schroeder: Nie zaprzepaśćmy cudu pojednania IP: *.allianz.pl 27.09.04, 15:42
      tylko dlaczego ten cud ma być na nasz koszt jak zwykle
    • Gość: Narinio Nie oddamy Migow i Leopardow. IP: *.dip.t-dialin.net 27.09.04, 15:53
    • Gość: źdło Re: Schroeder: Nie zaprzepaśćmy cudu pojednania IP: *.internetdsl.tpnet.pl 27.09.04, 16:01
      Skoro Belka do i źbło. II-ga wojna światowa była tragedią dla Niemiec i Polski.
      Wzajemnie urazy należy raz na zawsze zakończyć. List polskich biskupów z roku
      1969 czy wcześniej, nie pamiętam, był pierwszym normalnym krokiem w kierunku
      pojednania. Pamiętam, jak do mojego ojca, z zawodu szewca przyszedł nieśmiały
      żołnierz niemiecki i obstalował buty dla swojej Muti, czyli mamy. Wzamian
      przyniósł cukier i chleb. Potem po przejściu frontu mój ojciec spotkał go na
      głównym placu miasta rannego. Przyniósł mu chleba. Nie wiadomo, czy ten ranny
      przeżył. Podobno Ruscy dobijali rannych. Co my prości ludzie mamy do polityki.
      Przesunięcia granic i takie sobie śmoje boje. A cierpią tylko prostaczkowie.
      Według mnie to niech się bija prezydent z prezydentem, kanclerz z kanclerzem,
      ajatollah z ajatollahem. A nam zwykłym ludziom dadzą spokój.
      • toja3003 jescze nie widzialem zeby gdzies w historii 27.09.04, 16:14
        jakis prezydent sie bil z innym prezydentem.
    • Gość: komuchożerca i jeszcze bedea nam qurva podatki podnisic! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 27.09.04, 16:12
    • Gość: Komuchożerca a jak Krzaklewski chciał szybko uwłaszczyć ludzi.. IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 27.09.04, 16:17
      ...na "dwanych niemieckich ziemiach" to go wyśmiewali pismaki z "gw"
      i "trybuny'! moze ktorys chlopa przeprosi! co!?
      • Gość: . Szkoda, ze nie uwlaszczyl - Niemcom by bylo IP: *.range81-156.btcentralplus.com 27.09.04, 22:05
        latwiej swoje od polskich ciemniakow wyrwac; a poza tym nie byloby tych Polakow
        stac na polskiego adwokata...Szkoda, Polacy by wiedzieli, jakim durniem w
        istocie byl Krzaklewski z Mecierewiczem...Bo teraz Polacy, gdy straca, moga
        sadzic wlasny rzad. Hehehehe...
    • Gość: Odenwalder MLEKO JUZ SIE ROZLALO IP: 217.237.188.* 27.09.04, 16:49
      Schroder mowi o szansie pojednania, ale kazdy czuje, ze pojednania narazie nie
      bedzie. I winne sa tu zarowna Pruskie Powiernictwo jak i populistyczne zapedy
      polskich politykow, rozbudzajacych odruchy narodowe wszczepiane przez "Czterech
      pancernych" i Klossa nad kazdym niemieckim watkiem, na ktorym mozna zdobyc pare
      glosow. Dla wiekszosci Polakow Niemcy staly sie w Europie wrogiem nr1. I
      poczesci jest tak dlatego, bo tak bardzo pragnelismy poprzez polityke w Iraku,
      zblizenie do USA i stosunek do Konstytucji pokazac ile jestesmy warci. Gdyby
      nam te "numery" wyszly, zadzieralibysmy nosa po sufit Europy. Ale nie wyszlo i
      ciagniemy nosem po posadzce. Koniecznie szukamy mozliwosci podniesienia glowy
      kosztem Niemiec. Tymczasem Hiszpania pokazala, ze bardzo latwo wrocic na
      parkiet Europy. Racje maja ci, ktorzy chca wreszcie zamknac kolejny epizod
      niezgody miedzy Polska a Niemcami. Ale to nie przyniesie odrazu pojednania. Na
      pojednanie beda musialy pracowac obydwie strony. Nie probujmy jednak wmawiac
      Niemcom, ze to imm musi na tym zalezec i powinni przychodzic do nas na
      kolanach. Oni od nas tego nie oczekuja. Oni czekaja az nasz rozgoraczkowany
      narod ochlonie ze stresu pointegracyjnego i zacznie realnie pracowac na arenie
      Europejskiej. Wowczas doczekamy sie Spotkan w trojkatach europejskich do
      ktorych nas zaprosza.
      • tomek9991 Hmm 27.09.04, 17:24
        To Niemcy i Czyrak muszą traktować Polskę jak partnera, nie jak gówniarza.
        • silesius Re: Hmm 27.09.04, 18:01
          tomek9991 napisał:

          > To Niemcy i Czyrak muszą traktować Polskę jak partnera, nie jak gówniarza.


          Nie musza. Zrozum, nie musza.
        • Gość: eufanatic Re: Hmm IP: *.cpe.net.cable.rogers.com 27.09.04, 18:50
          tomek9991 napisał:

          > To Niemcy i Czyrak muszą traktować Polskę jak partnera, nie jak gówniarza.

          Masz racje. Musza. I powoli zaczynaja to robic. Zachowanie niemieckiego
          rzadu swiadczy o tym, ze cos tam drgnelo.
          • silesius Re: Hmm 27.09.04, 20:51
            Gość portalu: eufanatic napisał(a):

            > tomek9991 napisał:
            >
            > > To Niemcy i Czyrak muszą traktować Polskę jak partnera, nie jak gówniarza
            >
            > Masz racje. Musza. I powoli zaczynaja to robic. Zachowanie niemieckiego
            > rzadu swiadczy o tym, ze cos tam drgnelo.

            Sprawa zwrotu mienia prawowitym wlascicielom, ktorym odebrala je bezprawnie
            komunistyczna wladza, to sprawa, ktora Polska w zasadzie powinna dzis
            uregulowac wewnetrznie, w zgodzie z prawem miedzynarodowym, naprawiajac
            komunistyczne przekrety. T
            Zachowanie rzadu niemieckiego wskazuje na to, ze nie wychodzi on z zalozenia,
            ze Polska do takiej samodzielnosci dorosla, nieprawda? Komisja, czy nie, sprawa
            pozostanie sprawa, ktorej rozwiazanie lezy wewnatrz Polski i to sie nie
            zmieni.
            • Gość: Tomasz Re: Hmm IP: *.god01.telsat.wroc.pl 27.09.04, 23:21
              To bełkot o prawowitych właścicielach. Z chwilą dokonania napaści zrzekli się
              prawa do czegokolwiek uznając tylko prawo silniejszego. Zresztą na całym świecie
              nie ma innego prawa. Każdy kto używa terminów "prawnie", "bezprawnie" to ściemniacz.
      • Gość: ZZZ Hiszpania dala dup^ terrorystom IP: 208.253.130.* 27.09.04, 20:31
        Tez masz z kogo brac przyklad szkopie.

        A co do reszty twojego tekstu, to przestan traktowac Polski jako swojego wasala,
        wolno nam trzymac z kim chcemy.
    • tomek9991 Ciekawą miałem rozmowę na ten temat ! 27.09.04, 17:20
      We Francji spotkałem pewnego Niemca, gdzieś koło 40 lat.
      Zaatakował za uchwałę sejmu w sprawie reparacji, o której nie miałem pojęcia.
      Niemiec przedstawił swoje stanowisko, co przypominało ultimatum.
      Polska musi zrezygnować z roszczeń majątkowych, musi zerwać współpracę z USA,
      musi zgodzić się na podwyższenie podatków, musi bez zastrzeżeń przyjąć
      konstytucję Unii.
      Na moje uwagi o ziomkostwach i ich roszczeniach, odparł, iż problem nie
      istnieje, bo wszyscy Niemcy mają przyjazne zamiary wobec Polski.
      Był bardzo niegrzeczny.
      Dodam, iż Francuzi, którzy za udział Polski w wojnie z Irakiem, mogliby mieć do
      mnie pretensje, nigdy takich nie wyrażali, nie chcieli się ze mną kłócić.
      Francuzi Niemców nie trawią za chamstwo i przemądrzalstwo
      oraz historię.
      Chirac nie cieszy się dużym poparciem.
      Większość Francuzów uważa go za aroganckiego błazna.
      W sprawie roszczeń niemieckich nie spotkałem się z ani jednym francuskim głosem
      poparcia dla ziomkostw.
      Czyrak lub Niemcy traktują nas jak gówniarza, który ma siedzieć cicho.
      I na tym ich zdaniem polega integracja europejska.
      • Gość: Lidka Mam za soba podobne trudne starcia z Niemcami !!! IP: *.cybernet.ch 27.09.04, 18:22
        Mam za soba podobne trudne starcia z "Niemcami" !!!

        Wiele, wiele takich dyskusji i utarczek !!!

        Wiele urazow i negatywnych przezyc...

        Ten zimny prysznic bardzo mi sie przydal !!!

        Francuzi, Szwajcarzy, Holendrzy, Wlosi, cz Anglicy moga miec prywatnie ( i czesto maja !... )
        negatywne zdanie na temat tzw. buty, arogancji, czy braku gustu Niemcow...

        Nie zmienia to jednak faktu, ze w tej "zimnej wojnie polsko-niemieckiej"
        cala Europa, bez wyjatku stanie po stronie Niemiec !!!

        Europejczycy odczytuja polski atak na Niemcy, jako atak na Europe !!!

        Ten zimny prysznic Polsce sie bardzo przyda !!!
        • Gość: deks Re: Mam za soba podobne trudne starcia z Niemcami IP: 83.238.1.* 27.09.04, 20:29
          w innych krajach nie jest tak ;)
          myślę, że nie wszyscy będe trzymać z niemcami.
          • Gość: . Wymien te "inne kraje", prosze... Mogla byc to IP: *.range81-156.btcentralplus.com 27.09.04, 22:13
            wylacznie Rosja. Ale nie jest, bo Polacy bardzo sie o to postarali... Polska
            gospodarzo i strategicznie nie znaczu dzis nic dla nikogo...
        • tomek9991 Bez przesady 27.09.04, 21:47
          Francuzi są obecnie w sojuszu z Niemcami, lecz nie będzie on trwać wiecznie.
          Są w sojuszum, bo im się to aktualnie opłaca.
          Niemcy są za bardzo butni i to ich zgubi.
          W sprawie roszczeń Francja po stronie Niemiec nie stanie.
          W końcu ma Alzację i Lotaryngię.
          Widziałem sam, iż nie ma tam mowy o niemieckim języku w urzędach
          i innych przywilejach dla niemieckojęzycznej ludności.
          Włosi, Holendrzy myślą podobnie.
          Anglicy tym bardziej.
          Polska musi zrobić wszystko, aby rozmontować sojusz niemiecko-francuski.
          • Gość: . Ale Niemcow Alzackich z ich wlasnych domow nie IP: *.range81-156.btcentralplus.com 27.09.04, 22:21
            powyrzucano (chyba, ze zajeli je wczesniej od Francuzow). I to wlasnie
            ta "subtelna" roznica...Nb. nie tal dawno byl nt. swietny 2 czesciowy dolument
            BBC.
            PS: Anglikow Polska i Polacy coraz bardziej irytuja - tu sie nie lubi "self-
            fuckers", dajacych tylka na wlasne zyczenie... Mysle, ze ulokowano tu w Polsce
            zbyt wiele nadziei i tym bardziej gorzkie jest rozczarowanie Polska (sprawa
            konstytucji EU; reakcje wobec Rosji) i Polakami (oczekiwano fachowcow, gotowych
            osiasc tu na stale, a przyjechalo - pardon - niewykwalifikowane gowno do prac
            sezonowych, z ktorym tylko klopot, bo bez jezyka - poduczuc do zawodu sie tego
            nie da)...
            • tomek9991 To są Francuzi, nie Niemcy 27.09.04, 22:31
              Mówią po niemiecku, lecz za Niemców się nie uważają.
              Wszelkie próby przerabiania Alzatczyków na Niemców są dla Francji niedopuszczalne
              i tępione w zarodku.
              Po 1945 i wcześniej po 1918 wszyscy Niemcy musieli Alzacje i Lotaryngię opuścić,
              jeśli przybyli po 1940 lub po 1870 roku.
              Nie było gadania o prawach człowieka. Fora ze dwora i już.

              Odnośnie Polaków w Wielkiej Brytanii niestety masz rację.
        • Gość: . Re: Mam za soba podobne trudne starcia z Niemcami IP: *.range81-156.btcentralplus.com 27.09.04, 22:11
          forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=50&w=16158936&a=16172870
        • Gość: chyba w lozku ! Miala podobne trudne starcia ?????!!!!!!! IP: 24.129.5.* 28.09.04, 17:21
          Gość portalu: Lidka napisał(a):

          > Mam za soba podobne trudne starcia z "Niemcami" !!!
          >
          > Wiele, wiele takich dyskusji i utarczek !!!
          >
          > Wiele urazow i negatywnych przezyc...
          >
          > Ten zimny prysznic bardzo mi sie przydal !!!
          >
          > Francuzi, Szwajcarzy, Holendrzy, Wlosi, cz Anglicy moga miec prywatnie ( i czes
          > to maja !... )
          > negatywne zdanie na temat tzw. buty, arogancji, czy braku gustu Niemcow...
          >
          > Nie zmienia to jednak faktu, ze w tej "zimnej wojnie polsko-niemieckiej"
          > cala Europa, bez wyjatku stanie po stronie Niemiec !!!
          >
          > Europejczycy odczytuja polski atak na Niemcy, jako atak na Europe !!!
          >
          > Ten zimny prysznic Polsce sie bardzo przyda !!!


          he he he !
          jak to fajnie,
          ze Lidka folksdajczka
          odczytala mysli wszystkich
          Francuzow, Szwajcarow,
          Holendrow, Wlochow i Anglikow
          a na koniec zrobilo jej sie
          cieplo w majtkach z radosci !!
          • Gość: klod Re: Miala podobne trudne starcia ?????!!!!!!! IP: *.mcbone.net / *.mcbone.net 28.09.04, 23:03
            ale taka jest prawda europa trzyma razem, psow ogrodnika nikt nielubi
    • tomek9991 Sprawa jest prosta 27.09.04, 17:27
      To co szumnie nazwano zespołem prawników
      ma składać się z 2 ( słownie dwóch ) osób :

      Schroeder zapewnił, że oba kraje będą współpracowały, aby odrzucić pozbawione
      podstaw prawnych roszczenia indywidualne - "niezależnie od tego, przed jaki
      sądami zostaną złożone". Belka poinformował, że polsko-niemiecki zespół
      prawników opracuje stanowisko dla rządów Polski i Niemiec, które
      uniemożliwiłoby stawianie skutecznych indywidualnych pozwów odszkodowawczych.
      Praca zespołu prawników ma dotyczyć pozwów składanych przez obywateli
      Niemiec. "Nic mi nie wiadomo o pozwach w drugą stronę" - powiedział. Dodał, że
      uchwała Sejmu z 10 września dotyczyła reparacji wobec rządu niemieckiego, a to
      jest "zupełnie inna sprawa".

      Przewidywany na eksperta ze strony niemieckiej profesor Jochen Frohwein z
      instytutu im. Maxa Plancka w Heidelbergu powiedział PAP, że nie otrzymał
      jeszcze oficjalnego mandatu do podjęcia pracy. Jego zdaniem, cały zespół będzie
      się składał z niego oraz jednego polskiego prawnika.
      info.onet.pl/985446,12,1,0,120,686,item.html

      Taki "zespół" będzie doskonałym alibi dla Niemiec,
      pokazaniem, że coś robią.
      Jeśli Niemcy chcą serio załatwienia tej sprawy i uspokojenia nastrojów
      jest TYLKO JEDNO WYJŚCIE :
      opcja zerowa i wzięcie na siebie skutków ewentualnych roszczeń.
      Tego zaś nie chcą zrobić.
    • Gość: Andrzej.A Re: Schroeder: Nie zaprzepaśćmy cudu pojednania IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 27.09.04, 18:08
      Wg. mnie szefem tej komisji powinien zostać prof. Baroszewski.
    • Gość: IIIIIIIIIIIIIIIIII SZPRECHEN MA W DECHEN... IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 27.09.04, 18:17
    • Gość: PAN Z WARSZAWKI BELKA NIE REPREZENTUJE CAŁEGO NARODU, WIĘC IP: *.chello.pl 27.09.04, 18:22
      NIECH SIĘ NIE WYPOWIADA W IMIENIU WSZYSTKICH POLAKÓW. A DOBRE RELACJE POMIĘDZY
      POLSKĄ, A NIEMCAMI TO POKAZOWA FARSA. NIEMCY ZAWSZE NAS OBARCZALI ZA SWOJE
      NIEPOWODZENIA. TAK BYŁO KIEDYŚ, TAK JEST I DZIŚ, A BIORĄC POD UWAGĘ WYSOKI
      WZROST LICZBY NEOFASZYSTÓW ( O KTÓRYCH GŁOŚNO OSTATNIO W MEDIACH ) TAK BĘDZIE W
      PRZYSZŁOŚCI. NIE MO CO POKAZYWAĆ GESTÓW PANIE BELKA. PANA GESTY NIE ULECZĄ RAN
      MILIONÓW POLAKÓW I NIE ZMIENIĄ ICH NASTAWIENIA DO NARODU, KTÓRY UDOWADNIAŁ
      SWOJĄ WYŻSZOŚĆ NAD POLAKAMI PRZEZ OSTATNIE 1000 LAT.
      • Gość: Oberschlesier !!!! teraz cala Europa bedzie nasza i to bez wojny ha,h IP: *.dip0.t-ipconnect.de 27.09.04, 18:26
        • Gość: PAN Z WARSZAWKI Re: to się jeszcze okaże IP: *.chello.pl 27.09.04, 18:46
        • Gość: sam Re: teraz cala Europa bedzie nasza i to bez wojny IP: *.arcor-ip.net 27.09.04, 22:16
          masz racje baranie, niemcow za trzydziesci lat bedzie polowa, reszta to Turki,
          ktorzy takich jak ty wysla na roboty do Turcji
        • Gość: Obesralsie!!! Re: teraz cala Europa bedzie nasza ..... IP: 24.129.5.* 28.09.04, 17:14
          to konczylo sie zawsze
          rozszerzeniem Polski na zachod ...
    • Gość: janek bezpodstawne ????????????????????????????????????? IP: 62.233.169.* 27.09.04, 18:46
      i to mówi polski premier ??kto to jest ten bELKA ????reprezentuje KOTTA i kogo jeszcze ??
    • Gość: jurek za miesiąc Schroeder'a i Belki nie będzie IP: 62.233.169.* 27.09.04, 18:48
      a problem Będzie
      • Gość: PAN Z WARSZAWKI Re: za miesiąc Schroeder'a i Belki nie będzie IP: *.chello.pl 27.09.04, 18:50
        TEN PROBLEM BĘDZIE ZAWSZE. JAK CHCESZ NIE MIEĆ PROBLEMU, TO MUSISZ GO
        ROZWIĄZAĆ, A NIE UDAWAĆ, ŻE GO NIE MA.
        • Gość: co zaprzepascic? NIE BYLO CUDU I NIE BYLO POJEDNANIA !!!!!!!!! IP: 24.129.5.* 28.09.04, 17:28
          wiec nic nie mozna niczego zaprzepascic ...
          te obludne pocalunki
          kohla i mazowieckiego
          byly tylko zaslona dymna
          dla zakamuflowanej polityki
          powrotu do przeszlosci ...

          ps
          nie ma pojednania bez
          zadoscuczynienia
          i zalu za zbrodnie
          • Gość: historyk Re: NIE BYLO CUDU I NIE BYLO POJEDNANIA !!!! IP: 24.129.5.* 28.09.04, 17:29
            wiec nic nie mozna niczego zaprzepascic ...
            te obludne pocalunki
            kohla i mazowieckiego
            byly tylko zaslona dymna
            dla zakamuflowanej polityki
            powrotu do przeszlosci ...

            ps
            nie ma pojednania bez
            zadoscuczynienia
            i zalu za zbrodnie
    • Gość: franek Nie zaprzepaśćmy cudu pojednania ??????????????? IP: 62.233.169.* 27.09.04, 18:50
      i co w tym celu Pan zrobi Panie Schroeder,
      • Gość: żadna_tajemnica! NIEMCY NIE WIEDZĄ, ŻE TO FORUM DO ŻYDÓW NALEŻY ! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 27.09.04, 19:03
        Żydzi gdzie tylko mogą, tam kompromitują Polaków. Na tym forum GW mogą.
        "Gazeta Wyborcza" to polskojęzyczna "Judenzeitung". Nie wszystkim Niemcom
        czytającym to forum jest to zjawisko znane.
        Żydzi podszywają się pod polskie imiona i udają Polaków. Polacy niechętnie
        piszą na forum i jest ich tu niewielu.
        Apel do Niemca: Jesli ktoś cię obraża na tym forum w polskim języku, jątrzy
        stosunki wzajemne Polaków i Niemców, to wcale nie znaczy, że robi to Polak.
        Trzeba mieć oczy szeroko otwarte i trzeba myśleć.
        • Gość: deks Re: NIEMCY NIE WIEDZĄ, ŻE TO FORUM DO ŻYDÓW NALEŻ IP: 83.238.1.* 27.09.04, 20:25
          zapomniałeś/łaś o cyklistach i jeszcze masoni!!!!
        • Gość: władysław Re:NIEMCY NIE WIEDZĄ, ŻE TO FORUM DO ŻYDÓW NALEŻY IP: *.wroclaw.cvx.ppp.tpnet.pl 27.09.04, 21:01
          Podzielam ten pogląd. GW jest gazetą finansowaną i redagowaną przez Żydów,
          mają więc niejako prawo do nadreprezentacji na Forum GW.
          Nie podoba mi się jednak, że podszywają się pod polskie nazwy i udają Polaków.
          Brak szlachetności to największa wada naszych 'starszych braci'.
          • Gość: deks jesteśmy szlachetni IP: 83.238.1.* 27.09.04, 21:05
            jakbyśmy nie byli szlachetni niepozwolilibyśmy wam modlić się do naszego
            ziomka;)
    • Gość: wojtek Re: Schroeder: Nie zaprzepaśćmy cudu pojednania IP: *.ztpnet.pl 27.09.04, 20:10
      Zamiatanie śmieci pod dywan nie czyni porządku. Niemcy prowadzą od 60 lat cwaną
      politykę niedomówień i niedopowiedzeń dających mozliwość różnych interpretacji.
      Miom zdaniem II Wojnę Światową powinna zakończyć przyzwoita konferencja
      pokojowa. Z jednoznacznymi zapisami prawnymi.
      • silesius Re: Schroeder: Nie zaprzepaśćmy cudu pojednania 27.09.04, 20:46
        Gość portalu: wojtek napisał(a):

        > Zamiatanie śmieci pod dywan nie czyni porządku. Niemcy prowadzą od 60 lat
        cwaną
        >
        > politykę niedomówień i niedopowiedzeń dających mozliwość różnych
        interpretacji.
        > Miom zdaniem II Wojnę Światową powinna zakończyć przyzwoita konferencja
        > pokojowa. Z jednoznacznymi zapisami prawnymi.

        To prawda. I taka konferencja musi sie opierac na dotychczasowych traktatach i
        ustaleniach a takze prawie miedzynarodowym.


        • Gość: deks Re: Schroeder: Nie zaprzepaśćmy cudu pojednania IP: 83.238.1.* 27.09.04, 21:08
          Niemcy do tego nie dopuszczą;)
          • silesius Re: Schroeder: Nie zaprzepaśćmy cudu pojednania 28.09.04, 01:43
            Gość portalu: deks napisał(a):

            > Niemcy do tego nie dopuszczą;)

            Niekoniecznie. Wprawdzie zaoferowali pomoc, ale moze jednak przekonaja Polakow,
            zeby do tego dopuscic?
    • Gość: PiKo Re: status quo IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 27.09.04, 20:32
      Obecne status quo - dalekie jest od dziejowej sprawiedliwości - ale na więcej
      Polska nie może liczyć. O ile UE nie rozpadnie się - to i tak państwowości
      roztopią się we wspólnocie - a liczyć się będą jedynie społeczeństwa
      cywilizowane, dobrze zorganizowane, ekspansywne. Pilnujmy jedynie byśmy właśnie
      tacy byli - a obronimy się. Łzy ofiar i lament pokrzywdzonych - nikogo dziś w
      świecie nie obchodzi. Cynizm i konsekwencja w polityce oraz tytaniczna,
      zdyscyplinowana praca solidarnego społeczeństwa - to jedyna recepta na
      przetrwanie we współczesnej Europie. Aha - i dbajmy o jeden z naszych wielkich
      atutów - stosunkową jednorodność narodową. Jak zmienimy się w wielonarodowy
      śmietnik - szanse mamy małe.
    • Gość: deks pomoc USA i Rosji (ZSRR) IP: 83.238.1.* 27.09.04, 20:33
      niemcy nie chcieli uznać granicy na odrze i nysie w czasie zjednoczenia i jakby
      nie twarde stanowisko USA i ZSRR ta kwestia też by była otwarta;)
      niestety niemcy lubią mieć otwarte furtki;)
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka