wojciech.2349 30.06.17, 22:05 W telewizorze, który oglądam powiedziano, że jankeski ambasador wysłał zaproszenia na jakieś spotkanie z Trumpem do wszystkich partii prócz Platformy Obywatelskiej. Ten ambasador i ten Trump są chamami. Jestem oburzony, Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
wojciech.2349 Re: czy jest+ 30.06.17, 22:59 bywszy2 napisał: > zwolennikiem PiSu? -------------------------------- Tak. Amerykańska Polonia zawsze głosowała konserwatywnie. Odpowiedz Link Zgłoś
monalisa2016 Re: czy jest+ 30.06.17, 23:35 wojciech.2349 napisał(a): > bywszy2 napisał: > > zwolennikiem PiSu? > -------------------------------- > Tak. > Amerykańska Polonia zawsze głosowała konserwatywnie. Skąd wiesz, rozmawiałeś z nim na ten temat? A może polecił mu to prezydent Stanów? Przecież sam osobiście prezydent decyduje z kim ma ochotę albo potrzebę sie spotkać czy rozmawiać. Gdzie widzicie problemy? Odpowiedz Link Zgłoś
monalisa2016 Re: Nie martw, się wojtuś 01.07.17, 00:17 W Polsce rozkazuje Trump i jego namiestnicy a nie PO czy jeszcze jakaś inna partia. Tja. Odpowiedz Link Zgłoś
szwampuch58 Re: Nie martw, się wojtuś 01.07.17, 09:54 Tja,a Narcyzowi z Bialego Domu rozkazuje Putin....o Kaczynskim z Macierewiczem juz nie wspomne bo to faktycznie pionki Odpowiedz Link Zgłoś
jorl Re: ambasador USA w Polsce to cham 01.07.17, 10:18 wojciech.2349 napisał(a): > W telewizorze, który oglądam powiedziano, że jankeski ambasador wysłał zaprosze > nia na jakieś spotkanie z Trumpem do wszystkich partii prócz Platformy Obywatel > skiej. > Ten ambasador i ten Trump są chamami. > Jestem oburzony, fajnie jest. Trump rozwala Unie. Tzn odlacza takie kraiki jak Polska od Unii. On robi dobra robote. Wg mnie, uzyteczny idiota, od poczatku to wiedzialem. Wtedy nastapi sojusz Niemcy Rosja a tego ja chce. Odpowiedz Link Zgłoś
de_oakville Re: ambasador USA w Polsce to cham 01.07.17, 12:26 jorl napisał: > Wtedy nastapi sojusz Niemcy Rosja a tego ja chce. Twoje marzenia Jorl sa zrozumiale ze wzgledu na Twoje pochodzenie i zamieszkanie. Jednak marzeniem Niemcow bylo (i jest nadal) zbudowanie silnej, wielkiej, nowoczesnej i zjednoczonej Europy. Takie wielkie kraje i narody europejskie jak Francja czy Wlochy sa znacznie blizsze Niemcom od Rosji i Rosjan. Pod kazdym wzgledem. Ponadto Rosja ciagle "sypie piasek" w tryby jednoczacej sie Europy i robi wszystko aby w tym procesie maksymalnie przeszkodzic. Tak jak malo atrakcyjna ale za to niesamowicie zazdrosna i ambitna konkurentka oficjalnej narzeczonej, ktora robi wszystko aby te narzeczona oczernic, "podlozyc jej swinie" i zniechecic narzeczonego do malzenstwa. I co mysli? Ze facet wiedzac o tym porzuci swoja narzeczona i zwiaze sie z nia? Nie jest az tak glupi, zeby nie znal charakteru tej "konkurentki" i jej celow. Zna ja doskonale jak "zly szelag". Juz nie raz zawieral uklady, miedzy innymi w roku 1939. Ze swojego punktu widzenia w dobrej wierze. I jak na tym wyszedl? Rosja liczy przy tym na glupawe spoleczenstwa niektorych krajow na wschodzie, ktore kiedys zostaly przyjete do Unii "z wielkiej laski" (nie powiem jakie), a teraz dostaly "fiola" i chlona te idiotyczna propagande "jak gabka" rozwalajac unie od srodka. Spojrz na ten filmik. Propaganda przez idiotow i dla idiotow. Zaczyna sie niby od propagandy antyrosyjskiej (chcieliby nas takimi widziec - slepa nienawisc do Rosji), a konczy sie na rozwalaniu Unii Europejskiej, ktora dla mlodych idiotow jest "wspolczesnym ZSRR". I Tusk obok Lenina. Czyz to nie jest "diabelska" mieszanka "pomieszania z poplataniem". W Danii stukneli by sie w czolo i splukali taka propagande w klozecie. A w Polsce? Wydaje sie, ze wielu jest "stupid enough" zeby cos takiego polknac. www.youtube.com/watch?v=Dl4ZogJOE0g Odpowiedz Link Zgłoś
de_oakville Re: ambasador USA w Polsce to cham 02.07.17, 11:43 de_oakville napisał: > Juz nie raz zawieral uklady, miedzy innymi w roku 1939. Ze > swojego punktu widzenia w dobrej wierze. I jak na tym wyszedl? Musze tu wyjasnic, co mialem na mysli. Naleze do osob, ktore wierza, ze atak Hitlera na ZSRR w roku 1940 byl prewencyjny. Nie konczac jeszcze wojny z Anglia uderzyl on na Rosje, bo nie mial wyboru. Rosja juz wtedy dogadywala sie z Zachodem za jego plecami. I chciala mu w te plecy wbic noz, zreszta rowniez prewencyjnie ze swojego punktu widzenia. Bylo to z punktu widzenia Stalina sluszne posuniecie i dalekowzroczne. Gdyby pozostali w przymierzu z Niemcami przeciwko zachodowi, to by pewnie razem przegrali, bo Amerykanie mieliby i tak i tak wczesniej od nich bombe atomowa. A nawet gdyby wojne wspolnie wygrali to Hitler nie kryl, co zamierza zrobic z Rosja w przyszlosci ("to beda nasze 'Indie'"). A tak zamiast stac sie tymi niemieckimi "Indiami" wzieli udzial w "krojeniu" Europy jak tortu. Dostali dla siebie "kusok niemieckiej ziemli" - polnocna czesc Prus Wschodnich z ich stolica Krolewcem oraz strefe okupacyjna w srodkowych Niemczech z silnie uprzemyslowiona Saksonia, znaczna czescia Berlina itd. I siedzieli tam przez 44 lata. Jak dlugo beda jeszcze siedziec w bylych Prusach Wschodnich, z ktorymi nigdy Rosja nie miela nic wspolnego? Ani etnicznie ani historycznie. To jest ich "Hong-Kong", ktorego miejsce jest w przyszlosci w Unii Europejskiej. Moze jako "kondominium litewsko-niemiecko-polskie" (w kolejnosci alfabetycznej). Mogloby byc nawet "litewsko-niemiecko-polsko-rosyjskie" gdyby Rosja byla Unii Europejskiej przyjazna. Oni jednak chca isc swoja droga i nie wyobrazaja sobie, zeby mogli grac w Europie "trzecie skrzypce", za Niemcami i paroma innymi krajami. Oni zawsze chcieli byc najwazniejsi, nie wazne w jakiej dziedzinie. W dziedzinie zastraszania i macenia na pewno sa swietni. Jednak Krolewiec to byl wielki europejski osrodek kulturalny. Pierwsza ksiazke w jezyku litewskim wydano w Krolewcu. Polacy odbudowali wiele zabytkow kultury krzyzackiej i niemieckiej w Gdansku, Szczecinie itd. W tym czasie Krolewiec "lezal odlogiem", a wiele ruin (np. zamku) nie tylko nie odbudowano, ale jeszcze wysadzono w powietrze. "Najbardziej postepowy ustroj w dziejach ludzkosci" demonstrowal w ten sposob swoja dume i potege. "Elk nadeel heb zijn voordeel" "Voetballen is simpel, maar het moeilijkste is, simpel te voetballen" (Johan Cruyff) ("Kazda wada ma swoja zalete" "Granie w pilka jest proste, ale najtrudniejsza rzecza jest grac prosta pilke (grac w prosty sposob)" (Johan Cruyff) Odpowiedz Link Zgłoś
buldog2 Re: ambasador USA w Polsce to cham 02.07.17, 00:22 Niemcy nie zgodzą się na równy sojusz z Rosją. Interesy (NS-2) interesami, ale w niemieckiej świadomości rośnie negatywny obraz Rosji, który opiera się na odmiennościach kulturowych i odrodzonym poczuciu wyższości. Odpowiedz Link Zgłoś
monalisa2016 Re: ambasador USA w Polsce to cham 02.07.17, 00:31 buldog2 napisał: > Niemcy nie zgodzą się na równy sojusz z Rosją. Interesy (NS-2) interesami, ale > w niemieckiej świadomości rośnie negatywny obraz Rosji, który opiera się na odm > iennościach kulturowych i odrodzonym poczuciu wyższości. Eeeeeeeee? Co za bzdury opowiadasz ludziom? Odpowiedz Link Zgłoś
buldog2 Re: ambasador USA w Polsce to cham 02.07.17, 09:58 Żeby nie pozostawać przy własnych spostrzeżeniach, dodam, że o takich zmianach rozmawialiśmy z Rosjanami już kilka lat temu. To było widziane niezupełnie wprost, bardziej w krytycznych ocenach polityki, rozwiązań społecznych, ale jakoś tak to wychodziło. Odpowiedz Link Zgłoś
marklen Re: ambasador USA w Polsce to cham 01.07.17, 10:47 wojciech.2349 napisał(a): > W telewizorze, który oglądam powiedziano, że jankeski ambasador wysłał zaprosze > nia na jakieś spotkanie z Trumpem do wszystkich partii prócz Platformy Obywatel > skiej. > Ten ambasador i ten Trump są chamami. > Jestem oburzony, ........... Po pierwsze telewizor to się ogląda przy zakupie. A ogląda się telewizję, albo program telewizyjny. Po drugie nie "jankeski" tylko amerykański, po trzecie jak ktoś kogoś nie chce widzieć to nie wysyła zaproszenia i po czwarte chamem jesteś ty bo jak ktoś kogoś wyzywa to się sam tak nazywa. Bycie "oburzonym" nie zwalnia od dobrego wychowania.. Odpowiedz Link Zgłoś
marklen Re: Nie martw, się wojtuś 01.07.17, 10:52 eva15 napisała: > Polska jest górą jako pionek w rozgrywce USA-Trump z E. Zachodnią/Niemca > mi i Rosją. ....... A pionek też może dać szacha i mata ... Odpowiedz Link Zgłoś
szwampuch58 Re: Nie martw, się wojtuś 01.07.17, 11:39 Fakt ale nie wlasny: lubimyczytac.pl/ksiazka/4738714/macierewicz-i-jego-tajemnice Odpowiedz Link Zgłoś
kylax4 Trump poklepie po plecach Dudę. 01.07.17, 12:58 A wojtuś i reszta pisowców będzie miała najprawdziwszy orgazm. Odpowiedz Link Zgłoś
polski_francuz Polish jokes 01.07.17, 22:33 Wiedza o Polsce i o Polakach Trumpa i jego wspolpracownikow redukuje sie polish jokes. W ktorych Polacy sa przedstawiani jako glupi, prymitywni, latwo ulegajacy wplywom innych... Ambasador stara sie zatem tych "glupawych Polakow" podzielic miedzy soba. I ich poroznic z ich obecnymi sprzymierzencami: Niemcami i Francuzami. Nie ma sie z czego cieszyc,; ze sie dzisiejsza polska administracja tak rolowac daje. I nie ma sie z czego cieszyc, ze ludzie glosuja na tych u wladzy. PF Odpowiedz Link Zgłoś
szwampuch58 Re: Polish jokes 01.07.17, 22:40 Powoli dochodze do przekonania ze Polacy sa glupi, prymitywni, latwo ulegajacy wplywom innych... 40 % na sicher Odpowiedz Link Zgłoś
buldog2 Re: Polish jokes 02.07.17, 00:17 Dodam, że jeśli będzie szło tak dalej, mogą doprowadzić do kolejnego rozwalenia państwa. Odpowiedz Link Zgłoś
wojciech.2349 Re: Polish jokes 02.07.17, 08:18 polski_francuz napisał: > Ambasador stara sie zatem tych "glupawych Polakow" podzielic miedzy soba. I ich > poroznic z ich obecnymi sprzymierzencami: Niemcami i Francuzami. ------------------------------------ Argument dzielenia Polaków jest lansowany przez Platformę Obywatelską. Jest on zabawny dla partii, która uważa, że z chamami, jakimiś moherami, .... im nie po drodze. Nie widzisz tego? Dla Trumpa powodem przyjazdu jest szczyt Trójmorza. Ponadto Polsce i Ukrainie podobają się sankcje amerykańskie, które mają być nałożone na firmy europejskie zaangażowane w Nord Stream 2. To jest ważne dla dla naszego bezpieczeństwa energetycznego. Niemcy i Bruksela są głuche na związane z tym nasze obawy. Odpowiedz Link Zgłoś
polski_francuz Re: Polish jokes 02.07.17, 11:14 Zostaw PO w spokoju. To partia opozycyjna, ktora malo nas teraz obchodzi. Wojciechu, byles na postdoku w Stanach. Przypomnij sobie jak wowczas widziano tam i Ciebie i innych Polakow. Trump jest wlasnie uosobieniem tych przecietnych Amerykanow. I ma i nas i nasze interesy w nosie. Mysli tylko i wylacznie o swoich. Inteligentna sluzba zagraniczna wiedzialaby jak ugrac niesnaski niemiecko-amerykanskie: jako jezyczek u wagi. Niemadra sluzba daje sie manipulowac. PF Odpowiedz Link Zgłoś
wojciech.2349 Re: Polish jokes 02.07.17, 12:01 Popatrz na to tak. Ożyła idea Grupy Wyszehradzkiej, kiełkuje idea Międzymorza i staje się martwy Trójkąt Weimarski. Berlin i Bruksela oczekuje od państw postkomunistycznych przyjętych do UE posłuszeństwa. OK. Jednak nie robią nic by kraje nadbałtyckie Litwa, Łotwa, Estonia przestały się bać "zielonych ludzików". W tym problem. Ponadto masz szantaż energetyczny tych krajów przez Rosję i co robi Berlin i Bruksela? Też nic. Ergo. Musimy patrzeć na ręce Merkel. Nie mamy wyboru. Odpowiedz Link Zgłoś
polski_francuz Re: Polish jokes 02.07.17, 12:31 Ja sie patrze glownie na polskie interesy. W nim trzy glowne przykazania sa nastepujace: a) Utrzymuj przyjacielskie stosunki z sasiadem na zachodniej granicy; b) Stworz tampon ochronny na granicy wschodniej; b) Inteligentnie usun niebezpieczenstwo ze strefy Krolewca im szybciej tym lepiej. I ten kto je narusza jest grzesznikiem przeciwko narodowi. Inne linie sa mniej wazne. PF Odpowiedz Link Zgłoś
wojciech.2349 Re: Polish jokes 02.07.17, 12:46 Merkel nie widzi "zielonych ludzików". My widzimy. I dlatego Macierewicz dostał imprimatur na reanimację obrony terytorialnej. Stara UE problemem nie jest zainteresowana. Odpowiedz Link Zgłoś
czizus Re: Polish jokes 02.07.17, 13:35 wojciech.2349 napisał(a): > Merkel nie widzi "zielonych ludzików". > My widzimy. > I dlatego Macierewicz dostał imprimatur na reanimację obrony terytorialnej. > > Stara UE problemem nie jest zainteresowana. Mylisz się i ta całkowicie. A. Merkel doskonale widzi "zielone ludziki", jest antyputinowska, jest za sankcjami na Rosję i wspiera Ukrainę. Ona dobrze zna i rozumie KGB-owską Rosję. I warto pamiętać Wojtek, że jest prawdziwym przyjacielem Polski. Więc to ujadanie na Merkel w Polsce to jakieś totalne nieporozumienie, niekompetencja i brak wiedzy. Odpowiedz Link Zgłoś
buldog2 Re: Polish jokes 02.07.17, 17:05 Nieprawda. Odnośnie PIS nieprawda, reszta prawda. A odnośnie PIS, jest to długo przez prezesa przemyślana strategia działania, i maskirowka. Odpowiedz Link Zgłoś
czizus Re: Polish jokes 02.07.17, 12:56 wojciech.2349 napisał(a): > Popatrz na to tak. Ożyła idea Grupy Wyszehradzkiej, kiełkuje idea Międzymorza i > staje się martwy Trójkąt Weimarski. Wojtek, o czym ty opowiadasz? Jaka idea Grupy Wyszehradzkiej, co ta Grupa może, jaki ma potencjał, jaki ma wpływ na reformowanie UE, jaki na finansowanie projektów unijnych, itd. ?? Idea Międzymorza?? To polski absurdalny romantyzm, jakieś nierealne marzenia o budowaniu nowej Europy w kontrze wobec Niemiec i Francji. Jakie są cele i jakie środki działania tego Międzymorza?? Jedyne co łączy kraje z Grupy i tzw. Międzymorza to sprzeciw wobec rozdzielnictwa migrantów ale za kulisami trwają już intensywne rozmowy tzw. starej UE w/s reformowania a więc radykalnych zmian UE i to jest zasadnicza tematyka a czy Grupa bierze w tym udział??? Jedność tej Grupy pokazało głodowanie w/s wyboru Tuska na Przewodniczącego Rady Europejskiej - 27:1 Wojtek i tak będzie zawsze w czasie ważnych, zasadniczych głosowań. Węgry, Czechy czy Słowacja zawsze w końcu opowiedzą się za Niemcami, czego nawet nie kryją. Polska, z tą swoją debilną polityką "wstawania z kolan" prowadzi do jej izolacji, marginalizacji i w końcu osamotnienia w UE. Prawdziwi gracze Wojtek w UE, to Niemcy, Francja, Włochy, Holandia, Hiszpania, Belgia, Austria i to z nimi trzeba rozmawiać i z nimi trzeba się układać bo to oni zdecydują w końcu jaka będzie UE a najlepsza platformą do prowadzenia takich rozmów był właśnie Trójkąt Weimarski. PIS-owscy dyplomaci na czele z Waszczykowskim to wtórni analfabeci Wojtek i będziemy coraz częściej przekonywać się o tym. Odpowiedz Link Zgłoś
wojciech.2349 Re: Polish jokes 02.07.17, 13:07 Właśnie szczyt Międzymorza jest powodem przyjazdu Trumpa do Polski. Zwróć uwagę na skład delegacji amerykańskiej: W skład amerykańskiej delegacji ma wchodzić sekretarz stanu Rex Tillerson, sekretarz skarbu Steven Mnuchin i przewodniczący Rady Bezpieczeństwa Narodowego gen. H.R. McMaster, ... www.euractiv.pl/section/polityka-zagraniczna/news/coraz-wiecej-informacji-o-wizycie-trumpa-polsce/ Odpowiedz Link Zgłoś
szwampuch58 Re: Polish jokes 02.07.17, 13:24 W Hamburgu bidok nie mogl znales noclegu(Niemcy dali mu panstwowa kwatere z laski) to robi "wycieczke" do Warszawy....a pisowskie durnie sikaja po nogach z uciechy bulgoczac "cus" o waznosci Narcyza z Bialego Domu, dopisuja niestworzone banialuki o jakis "3 morzach".....Tja Wojtus wez tabletki,te niebieska dwukrotnie Odpowiedz Link Zgłoś
czizus Re: Polish jokes 02.07.17, 13:30 wojciech.2349 napisał(a): > Właśnie szczyt Międzymorza jest powodem przyjazdu Trumpa do Polski. > Zwróć uwagę na skład delegacji amerykańskiej: > > > W skład amerykańskiej delegacji ma wchodzić sekretarz stanu Rex Tillerson, sekr > etarz skarbu Steven Mnuchin i przewodniczący Rady Bezpieczeństwa Narodowego gen > . H.R. McMaster, ... > www.euractiv.pl/section/polityka-zagraniczna/news/coraz-wiecej-informacji-o-wizycie-trumpa-polsce/ W prządku. Przyjazd do Polski amerykańskiego prezydenta zawsze ma znaczenie tak jak i stosunki Polski z USA. Tyle, że tym razem istnieją poważne obawy co do intencji Trumpa i jego stosunku do integracji europejskiej. Nie wydaje mi się żeby poważnie interesowały go jakieś niezrozumiałe idee "Międzymorza",w gruncie rzeczy zbioru biednych państw Europy Środkowo-Wsch. Polski interes to oczywiście dobre stosunki z USA ale nie kosztem pogarszania stosunków z Niemcami, Francją czy Brukselą w ogóle. A wygląda na no, że polska dyplomacja może dać się wyrolować przez specyficzną grę Trumpa. Oby nie! Sztuka dyplomatyczna polega na nieustannym balansowaniu działań, wypowiedzi i podejmowanych decyzji a mam wrażenie, że PIS-wskie "wstawanie z kolan" jest zbyt jednoznacznie antyeuropejskie i zbyt proamerykańskie. Odpowiedz Link Zgłoś
kylax4 Wojtek, delegacja jest taka, bo następnego dnia 02.07.17, 13:52 jadą do Hamburga na szczyt G20 i tam delgacja USA spotka się z delegacjami Chiny, Niemiec, Rosji i innych państw G20. Do Polski zahaczają tylko po drodze. Ale Ty już szczytujesz, bo myślisz, że ta delegacja jest taka duża, "specjalnie dla Polski".... Poza tym problem z ideą "Międzymorza" jest taki, że Polska widzi siebie w niej jak Rosja we wschodniej Europie. Polska najchętniej chciałaby dominować nad mniejszymi, a mniejsze państwa to doskonale wiedzą, dlatego ta idea z góry jest skazana na porażkę, bo praktycznie wszystkie te kraje, jak będą miały do wyboru Polskę, albo Niemcy, to wybiorą Niemcy. Odpowiedz Link Zgłoś
kylax4 Już sam szczyt pokazuje polską chęć dominacji. 02.07.17, 13:54 Przywódcy innych krajów Twojego "Międzymorza" dostali dość arogancką listę z Warszawy, co mają robić i czego Polska od nich oczekuje. Tak jakby byli tylko statystami do polskiego przyjęcia powitalnego Trumpa. I choćby z tego powodu, to jakaś bzdurna romantyczna wizja, a w praktyce już na starcie wyłożyła się na pysk, z powodu polskiego poczucia wyższości nad Czechami, Rumunami, Litwinami itd. Odpowiedz Link Zgłoś
buldog2 Re: Już sam szczyt pokazuje polską chęć dominacji 02.07.17, 17:09 Niejaki George Friedman ileś lat temu wymyślił dla głupoli opowieść o mocarstwowej Polsce, obecne PISowskie ziemiomorze to przy tym pestka. Ale się jeszcze PISowcy rozwiną. Odpowiedz Link Zgłoś
polski_francuz Re: Polish jokes 02.07.17, 16:22 "Musimy patrzeć na ręce Merkel. " Pani Merkel jest ze wschodnich Niemiec. Rozumie bardzo dobrze problem rosyjskich prob dominacji sasiadow. NRD bylo pod rosyjskim wplywem tak jak i Polska. Raczej warto sie comiesiecznie pomodlic, by pani Merkel pozostala u wladzy w Niemczech na nastepnych kilka lat. PF Odpowiedz Link Zgłoś
wojciech.2349 Re: Polish jokes 02.07.17, 19:39 Nie widzę adekwatnej odpowiedzi Merkel na szantaż energetyczny Rosji i "zielone ludziki". Przecież odpowiedzi na "zielone ludziki" musieliśmy poszukać sami. Stąd obrona terytorialna kraju i import żołnierzy amerykańskich do Polski. My się boimy. Merkel jest w tej sprawie głucha, a Francji ta sprawa jest obojętna. Odpowiedz Link Zgłoś
kylax4 Problem jest taki, że Polacy i Rosjanie mają 03.07.17, 12:10 dość podobną mentalność, jeżeli chodzi o chęć dominacji nad sąsiadami. Kiedyś silniejsza była Polska, potem Rosja, ale jest to w genach obu tych narodów, że jak mają taką okazję, to traktują swoich mniejszych sąsiadów wyjątkowo arogancko i jak śmieci. To jest też jedna z przyczyn takich historycznych animozji polsko-rosyjskich. Po prostu tak bywa w przyrodzie, że najbardziej sobie podobni najbardziej ze sobą walczą. Odpowiedz Link Zgłoś
de_oakville Re: Polish jokes 02.07.17, 12:13 polski_francuz napisał: > Nie ma sie z czego cieszyc,; ze sie dzisiejsza polska administracja tak rolowac > daje. I nie ma sie z czego cieszyc, ze ludzie glosuja na tych u wladzy. Polacy wcale nie sa glupi. Chodzi o to, ze mozna byc geniuszem w jednej dziedzinie, a idiota w innej. Przerost miesni kosztem intelektu albo odwrotnie. Polacy "kuleja" jako spoleczenstwo obywatelskie. Przydaloby sie przejac troche cech niemieckich w tej dziedzinie, wcale nie tracac swoich zalet, utraty ktorych ("esensji polskosci") wielu boi sie jak "dialbel swieconej wody". Stad strach u wielu przed Unia Europejska i integracja. Tak jak Niemcy majac kiedys swiadomosc, ze sa "sztywniacy" starali sie po wojnie nauczyc czegos od Wlochow, Francuzow czy Amerykanow. Bez barier i uprzedzen. Udalo im sie to znajac porownania tych dawnych tych wpolczesnych. Cwaniak i oszust jest swiecie przekonany, ze wszyscy inni ludzie to tez cwaniacy i oszusci, ktorzy chca go "wyrolowac". Wiec prewencyjnie "roluje" innych, bo "takie jest zycie". Czlowiek uczciwy daje sie czesto nabrac, bo wierzy, ze wszysc inni sa rowniez uczciwi. Kazdy najlepiej sie czuje na pokladzie takiego "zaglowca", na ktorym "zna liny" ("knows the ropes") i wie czego sie z kazdej strony spodziewac i czego oczekiwac. Czy to "zaglowiec" najlepszy? Dla jednego tak. Dla drugiego niekoniecznie. Odpowiedz Link Zgłoś
wojciech.2349 Re: Polish jokes 02.07.17, 12:43 Cwaniactwo w Polsce to spuścizna po zaborach i komunizmie. Wychodzimy z tego z trudem. PS. W polskim parlamencie czasami skandowano: złodzieje, złodzieje, ... . Zgadnij jakiej partii to dotyczyło? Odpowiedz Link Zgłoś
de_oakville Re: Polish jokes 02.07.17, 15:46 wojciech.2349 napisał(a): > PS. W polskim parlamencie czasami skandowano: złodzieje, złodzieje, ... . Zgadn > ij jakiej partii to dotyczyło? To nie jest tak, ze jedni sa tylko "czarni" a drudzy sa tylko "biali". Trzeba jednak szukac tego co ludzi laczy, a nie tego co dzieli. Szczegolnie rodakow w jednym panstwie. To odroznia osoby "dobrej woli" od tych, ktore wola pielegnowac urazy i ciagle te urazy "rozdmuchiwac" zamiast starac sie je "gasic". Zamiast starac sie odrobine zrozumiec druga strone. Poswiecic sie dla dobra panstwa kosztem wlasnej prywaty. A nie starac sie jeszcze zaszczepic te wlasna prywate tlumom. Czesto ma sie pewne "bariery" i "ulomnosci" przed takim lub innym postepowaniem. Ale oczekuje sie, ze to druga strona pomoze nam te "bariery" przelamac. Nie mysli sie o tym, ze ta druga strona moze miec rowniez swoje "bariery" i "ulomnosci". I oczekuje od nas, ze to my jej pomozemy je przelamac. Takie rzeczy docieraja do wielu za pozno, dopiero po latach. Mysleli tylko o egoizmie drugiego bedac slepym na wlasny egoizm. Znam to rowniez z osobistych doswiadczen. Odpowiedz Link Zgłoś
wojciech.2349 Re: Polish jokes 02.07.17, 19:33 Troszkę nie rozumiem tego co piszesz. Apelujesz o cnoty moralne i obywatelskie, a wspierasz partię Tusk&Co, która z tymi cnotami nie ma nic wspólnego. Właśnie ta partia jest określana mianem partii oszustów i złodziei. Potrafisz to jakoś wyjaśnić? Odpowiedz Link Zgłoś
szwampuch58 Re: Polish jokes 02.07.17, 19:57 Twoja ekipa PiS ksywa" teraz k...my" Wojciechu ubijala tylko prymitywnie piane oparta na klamstwach, mocne dowody na przewały PO, złote mercedesy, kible w stylu bizantyjskim, ośmiorniczki, afery z kapelusza rodzaju Amber Gold, itd itp okazaly sie "wuja" warte.Od ponad roku siedzicie przy wszystkich korytach a z Platformy nikt nie siedzi.....malo tego okazalo sie ze jednego vice szefa pisiej swoloczy musial ,lamiac prawo ,uniewinic ten wasz Maliniak od dlugopisu w trybie pilnym.Konie pozdychaly,helikopterow nie ma,drzewa w kraju padaja jak muchy ,Opole odwolane,dlug publiczny rosnie jak szalony a ty tu pitolisz glodne kawalki szajsu ze az w "4 literach" szczypi.....wez Przepros i Spie...j Odpowiedz Link Zgłoś
j-k Cwaniactwo to spuscizna i dawnej Polski... 02.07.17, 16:37 ojciech.2349 napisał(a): > Cwaniactwo w Polsce to spuścizna po zaborach i komunizmie. Chcialbys, Wojtus... - ale zaczelo sie to juz w dawnej Polsce i jest rezultatem slabosci owczesnej Wladzy Krolewskiej i Demokracji Szacheckiej. Haslo "Szlachcic na zagrodzie - rowny Wojewodzie " jest dowodem tego zaprzanstwa, a powstalo juz w 17.tym wieku... Odpowiedz Link Zgłoś