Dodaj do ulubionych

Atak pod Frankfurtem

20.02.20, 07:58

Dobre dziennikarstwo... "Sprowadzono psy śledcze"??????? I co - będą śledztwo prowadzić? Chyba tropiące - jest takie słowo, panie autor. Poza tym - jakieś szczegóły? Podejrzenia? Kto dokonał ataku? Dlaczego?
Obserwuj wątek
  • mis_rys Re: Atak pod Frankfurtem 20.02.20, 08:46
   Najszybciej to sledztwo przeprowadzaja, a nawet winnego skazuja internauci. Tak bylo w wypadku motywowanego ideologia nazistowska ataku w Monachium (internauci wiedzieli od razu - a TVP powtarza do dzis, ze to byl zamach islamistyczny), tak bylo w wypadku porwania rodzicielskiego malego ibrahima. Policja potrzebuje czasu, a nie puszcza niesprawdzone plotki. Wiecej: niemieckie media potrafia powtarzac: czekamy na ustalenia sledczych, a nieco 10 minut powtarzac nowe, sensacyjne odkrycia, potem okazujace sie fejkami. Mozna podejrzeac, ze jak atakiem sa synagoaga (jak w Halle), alebo bary szisza (jakteraz w Hanau), to sa to zwolennicy AfD 8lubianego przez Polakow) i Hitlera (niby nie lubianego, ale w zasadzie to "z Zydami to dobrze zrobil"). Tym razem wylamal sie w Niemczech Bild. Podal informacja o podejrzanym o zamach. Niemiec, mial pozwolenia na bron, podobno czlonek zwiazku mysliwskiego. Neonazista.
   • zlosliwyskrzat Re: Atak pod Frankfurtem 20.02.20, 09:18
    W Nowym Jorku cały czas próbują podejrzewać, że biali naziści atakują Żydów, ale za każdym razem okazuje się, że to czarnoskórzy, a wówczas po prostu robi się wszystko, by przemilczeć kolor skóry napastników oraz ideologiczne powiązania ;)
   • wykrywacz_klamcow tak bywa szwampuch, tak bywa... 20.02.20, 10:52
    mis_rys napisała:

    > Najszybciej to sledztwo przeprowadzaja, a nawet winnego skazuja internauci. Tak
    > bylo w wypadku motywowanego ideologia nazistowska ataku w Monachium (internauc
    > i wiedzieli od razu - a TVP powtarza do dzis, ze to byl zamach islamistyczny),
    > tak bylo w wypadku porwania rodzicielskiego malego ibrahima. Policja potrzebuje
    > czasu, a nie puszcza niesprawdzone plotki. Wiecej: niemieckie media potrafia p
    > owtarzac: czekamy na ustalenia sledczych, a nieco 10 minut powtarzac nowe, sens
    > acyjne odkrycia, potem okazujace sie fejkami. Mozna podejrzeac, ze jak atakiem
    > sa synagoaga (jak w Halle), alebo bary szisza (jakteraz w Hanau), to sa to zwol
    > ennicy AfD 8lubianego przez Polakow) i Hitlera (niby nie lubianego, ale w zasad
    > zie to "z Zydami to dobrze zrobil"). Tym razem wylamal sie w Niemczech Bild. Po
    > dal informacja o podejrzanym o zamach. Niemiec, mial pozwolenia na bron, podob
    > no czlonek zwiazku mysliwskiego. Neonazista.

    niestety brunatni są coraz bardziej przewidywalni i od razu wiadomo kto stał za jakim zamachem.
   • wkswks Re: Atak pod Frankfurtem 20.02.20, 16:07
    wierz mi, ze jak się mieszka w Monachium i choć raz było w piątkowe popołudnie na OEZ, to nie mial ani minuty wątpliwości, ze to atak na tle nazistowskim. Od samego początku.
   • uthark Re: Atak pod Frankfurtem 20.02.20, 12:03
    Nie popisuj się idiotyczną erystyką. Ty piszesz o róznych gatunkach zwierząt, a artykuł jest o jednym gatunku - home sapiens.

    Jeśli dziecko z kurdyjskiej rodziny urodziło się w Niemczech, mieszka w Niemczech całe życie, mówi po niemiecku jak każdy w Niemczech, chodzi do niemieckiej szkoły, przestrzega niemieckiego prawa i ogólnie asymiluje się, to jest Niemcem, jeśli uznaje się za Niemca.

    PS. Pewnie nie zdajesz sobie sprawy, ale należysz do rodzaju Homo.
     • uthark Re: Atak pod Frankfurtem 20.02.20, 13:34
      Ja mówię o Homo sapiens, ty o Canis lupus familiaris. Idź na inny wątek, nieogarnięty przedstawicielu rodzaju Homo.

      PS. Jamniki odpowiadają za więcej pogryzień niż rottweilery.
   • szwampuch58 Re: Atak pod Frankfurtem 20.02.20, 17:09
    "Reksio" urodzil sie tam ,na imie mu Tobias nie Abdul,,,,studia pono zaliczyl i ma zone......strzela tez z przyjemnosci w wolnych chwilach w kurkowym zwiasku,gdzie teraz wszyscy zgodnie twierdza ze czubek byl OK,znaczy sie normalny mily wykrztalcony "Helmut" nie zaden kun
    • caesar_pl Re: Atak pod Frankfurtem 20.02.20, 23:02
     Z jego reki zginelo 11 osob.
     Zamach na jarmarku bożonarodzeniowym w Berlinie – akt terrorystyczny, który miał miejsce 19 grudnia 2016 w Berlinie, w czasie jarmarku bożonarodzeniowego na Breitscheidplatz przy kościele Pamięci w dzielnicy Charlottenburg.
     40-tonowa ciężarówka Scania (ciągnik siodłowy z naczepą) z polskimi tablicami rejestracyjnymi prowadzona przez Tunezyjczyka Anis Amria wjechała w tłum ludzi. Zginęło 11 osób plus polski kierowca ciężarówki.
  • zlosliwyskrzat Re: Atak pod Frankfurtem 20.02.20, 09:14
   Jak się sprowadza ludzi, których jedynym sukcesem życiowym może być założenie gangu, bo pozwala się im kreować taką kulturę, to się kończy atakami na shisha bary.
   Biorąc pod uwagę, że to kurdyjskie bary to porachunki gangsterskie z gangami Turków lub Libańczyków uzyskują ponad 90% prawdopodobieństwa.
   • uthark Re: Atak pod Frankfurtem 20.02.20, 12:05
    Pozostaje te ok. 10% prawodopobieństwa, że nie są to porachunki gansterskie, a atak jakiegoś neonazisty. Szansa na "6" w totka jest zdecydowanie mniejsza, a jednak ludzie trafiąją "6".
  • jedenz1 Re: Atak pod Frankfurtem 20.02.20, 10:17
   Tak wygląda efekt działania cenzury "poprawności politycznej " i wypychanie pewnych poglądów uznanych za niewłaściwe z wolnej dyskusji. Wolna wymiana poglądów stanowi wentyl bezpieczeństwa dla więszości frustratów. Natomiast "poprawność polityczna" wpycha ich poglądy do podziemia i powoduje ich dodatkową radykalizację. To się nazywa " przemoc informacyjna " i jest stosowana przez "nowa lewicę".
   • piesiec Re: Atak pod Frankfurtem 20.02.20, 14:20
    Co rozumiesz poprzez wolną dyskusję i co nazywasz "poprawnością polityczną"? Jeśli jakiś prawak (skoro już rzucamy w siebie etykietami) powie o drugiej osobie pier******* pedał lub chol**** czarnuch czy to jest wolność słowa czy już mowa nienawiści? Dla mnie oczywiste jest to drugie i takie coś zawsze trzeba tępić w zarodku. I nie ma to nic związanego z poprawnością polityczną.
    • jedenz1 Re: Atak pod Frankfurtem 20.02.20, 14:42
     Nie ma czegoś takiego jak "mowa nienawiści " - próbujesz tym określeniem stygmatyzować okresloną grupę polityczną. Bo okreslenie : Prezydent Dupa to juz nie jest mową nienawiści ! A jeśli dwóch ludzi obrzuca się wyzwiskami w miejscu publicznym to też nie jest mowa nienawiści ! W Twojej głowie jest tylko zbitka prawica- mowa nienawiści ! Generalnie to organy porządkowe powinny dbać o brak tego typu treści w obiegu publicznym, jednak z uwzględnieniem prawa do wolności wypowiedzi. I o ile policja traktuje to dość liberalnie ( głównie z przyczyny lenistwa ) , to sądy w Polsce juz od dawna przechyliły się nieco na stronę mowa nienawiści = prawica.
   • uthark Re: Atak pod Frankfurtem 20.02.20, 15:26
    Zgadzam się z tym, że wolność słowa powinna być szeroka, ale musi mieć ograniczenia.

    Można bez ogródek wyrażać swoje zdanie na temat czyjegoś zachowania, postępowania, recenzować książkę, film czy inne dzieło (lub "dzieło"), stosować argumentację na dowolny temat, wyrażać swoją opinię, o ile nie obraża się przy tym ludzi, nie stosuje się wycieczek osobistych. To jest naruszenie czyjejś wolności - wolność każdego człowieka kończy się tam, gdzie zaczyna się wolność drugiego człowieka.

    Możemy dyskutować na każdy temat, ale bez osobistych ataków na drugiego człowieka.
  • uthark Re: Atak pod Frankfurtem 20.02.20, 11:56
   "Dziennik informuje, że domniemany sprawca zostawił po sobie list, w którym pisał m.in. o potrzebie "oczyszczenia" Niemiec z przedstawicieli niektórych narodów"

   Przypominam, że przestawiciele jednej z partii postulowali niedawno, że Polska ma być "spójna etnicznie, religijnie i kulturowo". Nie doprecyzowali, co mają na myśli, ale ja jestem niewierzący, więc pewnie nie jestem "spójny relgijnie". Polscy naziści organizują co roku demonstracje z hasłami np. "biała rasa, czysta krew".

   Tymczasem w Polsce mieszkają nie tylko Polacy. Do równoległej klasy w gimnazjum, do którego chodziła moja córka, chodził chłopiec z wietnamskiej rodziny, od lat osiadłej w Polsce (znam ich z widzenia, mieszkają na tym samym osiedlu kilka bloków ode mnie). Cała rodzina ma polskie obywatelstwo. Starsze dzieci z tej rodziny są albo w liceum/technikum, albo już skończyły edukację na tym poziomie. Wszyscy mówią po polsku bez jakiegokolwiek obcego akcentu, nawet między sobą mówią po polskiu a nie po wietnamsku (byłem nausznym śwadkiem), ale żadne nie wygląda na "etnicznego" Polaka.

   Moja córka jest teraz w liceum. Z nią chodzi dziewczyna, która pochodzi z mieszanego małżeństwa polsko-wietnamskiego (ojciec pochodzi z Wietnamu) i to widać.

   Na razie ataki z powodu wyglądu czy używanego języka są w Polsce sporadyczne, ale mam wrażenie, że ksenofobia w Polsce staje się powolutku coraz większa. Czy tacy polscy obywatele, jak wyżej opisani, mogą zacząć się obawiać "oczyszczenia" Polski?
   • karrampa Re: Atak pod Frankfurtem 20.02.20, 12:22
    Proszę nie obrażać Wietnamczyków i nie porównywać ich z nielegalnymi imigrantami ze spranymi mózgami, którzy nie maja zamiaru się integrować tylko korzystać z zasiłków i narzucać swój nieprzystający do kultury europejskiej styl życia, typu: obrzezanie kobiet, pedofilia (tj. 'małżeństwa' z nieletnimi), segregację kobiet i mężczyzn w miejscach publicznych, etc. oraz okazyjne zamachy.
    • uthark Re: Atak pod Frankfurtem 20.02.20, 12:33
     Przeczytaj mój wpis ponownie, tym razem ze zrozumieniem.

     Atak w Hanau był sprowokowany jakąś "innością". Czy zabici obrzezywali kobiety, praktykowali pedofilię, dokonywali zamachów? Jeśli tak, to trzeba było zgłosić to na policję, a nie bawić się w szeryfa; jeśli nie, to z zimną krwią zostali zabici zupełnie niewinni ludzie w imię odpowiedzialności zbiorowej.

     U nas też mamy od czasu do czasu ataki na ludzi spowodowane "innością" - używaniem w przestrzeni publicznej języka innego niż polski, innym wyglądem, sugerującym niepolskie pochodzenie. Różna jest jedynie skala ataku - u nas pobicie, tam masowe morderstwo. U nas też może się zdarzyć, że ktoś będzie kazać tym Polakom (obywatelom Polski) wietnamskiego pochodzenia wynosić się "do siebie", bo wygląd wskazuje na ich "niespójność etniczną". Może się zdarzyć, że pojawi się jakiś naziol i zacznie strzelać. Politycy już zaczynają tworzyć odpowiednią atmosferę.

     PS. Też jestem przeciwny wpuszczaniu imigrantów "jak leci". Powinno wpuszczać się tylko tych, którzy chcą się integrować, ucziciwie pracować i przestrzegać prawa.
     • jedenz1 Re: Atak pod Frankfurtem 20.02.20, 14:08
      Atak nie był spowodowany innością - to prostackie wytłumaczenie, które niczego nie wyjaśnia , a wręcz zaciemnia problem i wiedzie dyskusję na manowce. Przy takim tłumaczeniu to lewica daje prostą i błędna receptę : wmawiać ludziom jeszcze więcej tolerancji i jeszcze wiecej poszanowania dla inności. Problem w tym, że z obiegu publicznego eliminuje się dyskusję nt tego co mamy tolerować ( czy obrzezanie łechtaczek i wielożeństwo też ) i jaką innośc mamy tolerować. To jest skutek
      poprawności politycznej i jest elementem przemocy informacyjnej stosowanej przez lewicę.
      • uthark Re: Atak pod Frankfurtem 20.02.20, 14:50
       Obrzezanie łechtaczek i wielożeństwo to naruszenie prawa w UE - pierwsze podchodzi pod trwałe okaleczenie, drugie to bigamia. To nie jest inność, a naruszenie prawa, na co nie ma prawa być tolerancji. To sprawa dla ogranów ścigania, a nie dla "szeryfa".

       Nie wiadomo, czy ci ludzie, którzy zostali zabici, praktykują wielożeństwo i obrzezanie łechtaczek. Nawet gdyby, to nie jest to usprawiedliwienie dla masowego morderstawa.

       Tak - wszystko wskazuje na to, podłożem ataku była inność czyli przynależność do innej grupy etnicznej/religijnej/kulturowej.
       • jedenz1 Re: Atak pod Frankfurtem 20.02.20, 16:49
        Zabójstwo Symeona Petlury też było niezgodne z prawem Francji i Europy, ale sąd uniewinnił enkawudzistę-zamachowca , bo sympatyzował z jego poglądem , o rzekomej odpowiedzialności Petlury za pogromy Żydów na Ukrainie. Jeżeli niedoinformowany sąd lub administracja państwowa będzie sympatyzowała z jakimś pogląden np. że wieloetniczność jest super i trzeba wspierać migrację muzułmanów, to przymknie ona oko na wielożeństwo i obrzezanie łechtaczek. Zresztą już tak się stało , dopiero teraz opinia publiczna wymusza na sądach bardziej restrykcyjne podejście. Podobny przykład to gangi Pakistanczyków wykorzystujące seksualnie nastolatki w kilku (? w w wielu ?) angielskich miasteczkach i struktury państwa w imię wyższej "konieczności " odwracajace od tego faktu głowę . Chcę przez to powiedzieć, że przy odpowiednim nastawieniu nawet czyny zabronione czy przestepstwa jednej grupy religijno-etnicznej bedą traktowane inaczej ( lepiej)
  • karrampa Re: Atak pod Frankfurtem 20.02.20, 12:17
   Kolejna lekcja 'praworządności' wg UE w wykonaniu Niemiec.
   KE, RE, TSUE, Kidawa, Boni, Rózia, Donald i Timmermans oczywiście nie mają żadnych zastrzeżeń do sytuacji w Niemczech czy we Francji.
   Bhawo, bhawo !
   • uthark Re: Atak pod Frankfurtem 20.02.20, 12:22
    A jakie mają zastrzeżenia do Polski? Mają zatrzeżenia, że władza nie przestrzega prawa. To zupełnie inna sytuacja niż zdarzenie kryminalne, których w Polsce też nie brak.

    Po próbujesz takie prymitywne, erystyczne sztuczki? Nie zmieniaj tematu. Ten wątek nie jest o przestrzeganiu praworządności w Polsce.
    • jedenz1 Re: Atak pod Frankfurtem 20.02.20, 14:16
     Ale polskie władze przestrzegają prawa - tak uważa 47 % wyborców. Pytanie o zakres ingerencji w polskie sprawy wewnętrzne z zewnątrz , z kontrolowanych przez inne kraje instytucji EU. W Polsce jest do tego nieosiągalny w ramach liberalnej demokracji na jej obecnym etapie pluralizm poglądów, które w takich Niemczech czy Francji tłumione są przez poprawność polityczną. W tych krajach elity mogą przeprowadzić niepostrzeżenie istotne dla ogółu zmiany, wykrzystując jednostronne media. W Polsce taka sytuacja jest niemożliwa . Rozliczne, nieprzychylne media kontrolują bez pardony każdy ruch władzy. Każdy ma wybór i jednego dnia może czytać Wyborczą i oglądać TVN , a następnego TVP i wPolityce.
     • uthark Re: Atak pod Frankfurtem 20.02.20, 14:52
      A inni uważają, że polskie władze nie przestrzegają prawa.

      Tak czy siak, wpis karrampy jest erystyczną manipulacją, niemającą nic wspólnego ze zdarzeniem kryminalnym z Hanau.
      • jedenz1 Re: Atak pod Frankfurtem 20.02.20, 16:54
       No właśnie. Jedni uważają tak , a inni siak! I to jest właśnie niezrozumiały dla wielu pluralizm poglądów. I to trzeba utrzymać , obniżając nieco temperaturę emocji. To jest wartość sama w sobie , bo niestety faktem jest, że mediami mozna manipulować , tym samym można filtrować strumień informacji docierający do społeczeństwa. Nawet , mimo mozliwosci internetu.
  • rikol Re: Atak pod Frankfurtem 20.02.20, 15:30
   Słaba ta niemiecka skrajna prawica. Zabite 2 osoby, sprawca popełnił samobójstwo. Nie to co muzułmańskie ataki w Paryżu, gdzie zginęły dziesiątki osób, a Salah Abdeslam siedzi sobie w więzieniu i nawet dostał kilkadziesiąt tysięcy euro odszkodowania.
   • wykrywacz_klamcow a Iwan liczyć umie? 20.02.20, 16:22
    rikol napisała:

    > Słaba ta niemiecka skrajna prawica. Zabite 2 osoby, sprawca popełnił samobójstw
    > o.


    W ataku na lokale gastronomiczne w Hanau zginęło 9 osób. Ciało znaleziono też w mieszkaniu zamachowca

    brunatni z liczeniem zawsze mieli problem... a jak jeszcze czytają sputnik to już całkiem wyłącza im się myślenie...
  • caesar_pl Re: Atak pod Frankfurtem 20.02.20, 15:36
   Merkel winna.Nie bylo by samowolnego otwarciaprzez nia granic dla milionow Nachodzcow,nie bylo by gwaltow,morderst popelnianych przez nich,nie bylo by ataku polskim TIR em na Weihnachtsmarkt w Berlinie,nie bylo by AfD,nie bylo by ostatniego morderstwa.Ze tego nikt w Niemczech nie widzi?Widzi,widzi..ale zwala wine na innego i pzykro to mowic,ale partiom przy zlobie to morderstwo nawet pasuje.
   • caesar_pl Re: Atak pod Frankfurtem 20.02.20, 20:46
    Niemiecka statystyka kryminalna wskazuje,ze Imigranci Nachodzcy sa ponadprzecietnie kryminalni.
    img4web.com/g/aM6W08
    Szczegolnie Syryjczycy,Afganczycy i Irakijczycy.Porownajcie sobie kryminalnosc Aussländrow z 2014 roku,czyli przed otwarciem granicy przez Merkel.
    www.fotosik.pl/zdjecie/41509ef157410e3f
    Niemcy sa coraz bardziej zagrozeni w swym wlasnym kraju i skarga czy protest prowadzi do jednego - posadzenia o rasizm,nazim,hitleryzm i co tam jeszcze.
     • caesar_pl Re: Atak pod Frankfurtem 20.02.20, 21:39
      To statystyka kryminalna Aussländrow w Niemczech.Statystyka Niemiecka tak wyglada:
      www.fotosik.pl/zdjecie/pelne/8167e6d0ab2b23a0
      Mozna latwo zauwazyc,ze Ausslädry sa 2-4 razy bardziej kryminalni niz Niemcy.Tworza 10,5% ludnosci Niemiec ale na ich konto idzie 43% mordow w Niemczech.Merkel powiedziakla,ze Aussländry nie sa bardziej kryminalni niz Niemcy.Za ta wypowiedz AfD przybylo pareset tysiecy glosow.
      • vermieter Re: Atak pod Frankfurtem 21.02.20, 00:54
       Tutaj jest wiarygodna statystyka, a nie jakieś fotosiki :)

       www.bka.de/DE/AktuelleInformationen/StatistikenLagebilder/PolizeilicheKriminalstatistik/PKS2018/Standardtabellen/standardtabellenTatverdaechtige.html?nn=108686
       • caesar_pl Re: Atak pod Frankfurtem 21.02.20, 14:16
        Du...jedna ,jaki Polton sie tego doczyta?Przciez to ciem..jak ty.Dla ulatwienia posylam zdjecie z twojej statystyki,ktore jest czytelne i zrozumiale.
        Tabelle 62
        Straftaten und Staatsangehörigkeit nichtdeutscher Tatverdächtiger - excel (xlsx, 854KB)
        www.fotosik.pl/zdjecie/pelne/017f5353a9831e36

        A moze chcesz Polaku zdjecie ze statystyka kryminalna Polakow w Niemczech?
        to jest w Tabelle 62

        Straftaten und Staatsangehörigkeit nichtdeutscher Tatverdächtiger - csv (csv, 547KB)
        Dupy sie nie doczytaja ale moge zrobic zdjecie i zapostowa...he,he....
     • caesar_pl Re: przypomnij jeszcze towariszcz statystyki 20.02.20, 21:19
      Polscy i ruscy Nachodzcy w koncu lat 1980 tych i na poczatku 90 tych to Niemcy,gdyz w statystyce kryminalnej uwzglednia sie obywatelstwo a nie pochodzenie.Ze Polacy sa w Niemczech bardzo kryminalni nie oznacza,ze to miejscowi mieszkancy z polskim paszportem rozrabiaja,lecz Polacy i polskie bandy,ktore przyjezdzaja z Polski do Niemiec w celu kryminalnym i sa zlapani.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka