Dodaj do ulubionych

Bezsiła Syberii ?

31.05.20, 13:07
Pamiętacie propagandowy show związany z "chińskim kontraktem" na gaz ?

Otóż dziś obserwujemy konwulsyjne drgawki wielkiego projektu gazowych pól Czajandy - podstawowego źrodła dostaw "Siły Syberii".

Tu należy wyjaśnić, iż geolog jest w Rosji czymś pośrednim między Bufallo Billem, a Kolumbem.
Zawód szanowany, dobrze płatny i nie pozbawiony romantyki.
Także nie krytykuję rosyjskich geologów.
Są doskonali.
Krytykuję putinowską kamaryllę.

Już od jakiegoś czasu mówiono, iż szacunek zasobów gazu jest zawyżony, ale "wicie rozumicie" geopolityka ważniejsza, niż jakieś tam szacunki.
I podpisano wielki kontrakt z bratnim Kitajem.

Dziś widać, że gazu jest około cztery razy mniej i... nie wystarczy - przyjdzie budować "ratunkową" nitkę z Jamału.
Za jakieś "grosze", oczywiście (20 mld $, tak mówią źli ludzie).
I płacić wielkie kary.

Skandal jest wielki, ale że na pochyłe drzewo itd.... na polach gazowych wybuchła epidemia korona wirusa i zaczęły sie bunty pracowników.

Złośliwi oceniają, że będzie to gwóźdź do trumny, może nie Putina, ale szefa Gazpromu Millera.
Obserwuj wątek
    • lubat Re: Bezsiła Syberii ? 31.05.20, 20:20
      Cóś Ci Borracik temat nie chwycił:) Forumowicze chyba wyczuwają, że obrabiasz tyłki ekipy Pu. i nie chcą do tego przyłożyć ręki;)
      Próbowałem temat ożywić na znanym Ci forum, ale tam też nie ma wzięcia.
    • jorl Re: Bezsiła Syberii ? 31.05.20, 22:16
      Znowu moi ulubieni rusofoby, borrka i denisek dali glos

borrka napisał:

> Tu należy wyjaśnić, iż geolog jest w Rosji czymś pośrednim między Bufallo Bille
      > m, a Kolumbem.
      > Zawód szanowany, dobrze płatny i nie pozbawiony romantyki.
      > Także nie krytykuję rosyjskich geologów.
      > Są doskonali.

Bzdura wcale nie sa geologowie doskonali. Dlaczego mieliby byc nimi? Jako jedyni w Rosji mieliby dobrze pracowac? Wezmy denika, niby w domu pracuje a na forum siedzi ciagle. geologowie lepsi? Tacy sami opierdal.cze jak denisek. I sie zgadaz bo zle zbadali, jasne, opierdal.cze.
      To towarzystwo tez sie nadaja do pogonienia.

Ale wezmy link:
      filarybiznesu.pl/rosja-moze-zawalic-chinski-kontrakt-gazowy/a4273
      i co tam pisza?

Rezerwy szacowane początkowo na 1,45 bln m sześc. zostały już oficjalnie zredukowane do 1,2 bln

Ile ma isc do CHRLU?

Magistrala, o ogromnej docelowej przepustowości 38 mld m sześc., miała osiągnąć pełną gotowość w 2025 r., ale rozpoczęła częściową działalność już w roku ubiegłym.

Fajnie brzmi ogromnej. NS1 jest 55mild m3 za malo,NS2 ma byc tez taki. To bedzie 110mild m^3. Jesli 38mild m^3 ma byc ogromne to 110 mild m^3 jakie jest? GigGiGGiGnysczne czy jakos tam?

Zredukowano do 1,2bln, reszta to Nawalny ma od CIA.

Policzmy 20 lat* 38mild =0,76 bln m^3. Do zredukowanej 1,2 bln jeszcze daleko.
      Dlaczego 20 lat wzielem? Bo co bedzie za 20 lat to tego nikt nie wie. Dawno mozna metoda szczelinowa np. tam nastepny bln gaz wydobywac. Ta metoda napewno jest tam ze 2 razy wiecej gazu jak tego normalnego. W USA z ziemie teraz sie wyciaga to co sie dawniej nie dalo, Rosja tez jak trzeba bedzie bedzie to potrafila robic.20lat t wiecznosc.

Ja bardziej mam obawy ze te rury do CHrlu sa za duze. Czy CHRL bedzie w stanie tyle tego gazu kupowac bo przeciez wjezdza w sciane teraz. Na fanaberie z czysta energia nie bedzie ich zapewne stac, beda weglem albo i drzewem palic a do tego beda mieli o tyle mniej przemyslu ze elektrowni mniej trzeba bedzie.
      No i dalej beda siedzieli w swoich mieeszkaniach zima w kurtkach i watowanych spodniach jak teraz. Bo tak na poludnie CHrlu od Wuhan nie maja ogrzewania w mieszkaniach i zima maja w chalupach jak na dworze. Czyli np. +5°C max 10°C. I tak im zostanie. Te ich wizowce co widac nie maja zadnej izolacji termicznej, cos jak namioty prawie. No i zagrzybiale jak cholera.
      Mozna obejrzec filmy na YT Polakow co w CHrlu mieszkaja. Widac jak w zimie CHRlowcy siedza w kurtkach w chalupach i beda dalej tak siedziec.
      Ale mysle ze te rury sa za chrlowski pieniadze budowane conajmniej w duzej mierze wiec jak nie beda mieli czym placic za gaz to Rosja nie straci. Ich CHRlowcow rury beda puste.

> Krytykuję putinowską kamaryllę.

Jasne, rusofoby nic innego nie robia. Nawalny ma od CIA potem denisek i borrka.
      • lubat Re: Bezsiła Syberii ? 01.06.20, 09:58
        jorl napisał:

> Ja bardziej mam obawy ze te rury do CHrlu sa za duze. Czy CHRL bedzie w stanie
        > tyle tego gazu kupowac bo przeciez wjezdza w sciane teraz. Na fanaberie z czyst
        > a energia nie bedzie ich zapewne stac, beda weglem albo i drzewem palic a do te
        > go beda mieli o tyle mniej przemyslu ze elektrowni mniej trzeba bedzie.

Twoje obawy są zupełnie nieuzasadnione, a Chińczycy będą chcieli kupować więcej gazu, niż Rosja będzie w stanie im dostarczyć. Od strony finansowej patrząc, to są dla nich groszowe wydatki, a walka o czyste powietrze w wielkich aglomeracjach i wokół nich stała się już ogólnonarodowym problemem i zagrożeniem dla zdrowia i życia i została już zapisana partyjnym programie na następne lata.
        Ale gaz to nie tylko energetyka - to także ważny surowiec dla przemysłu chemicznego, o czym pewnie dobrze wiesz.
        • jorl Re: Bezsiła Syberii ? 01.06.20, 10:42
          lubat napisał:

> Twoje obawy są zupełnie nieuzasadnione, a Chińczycy będą chcieli kupować więcej
          > gazu, niż Rosja będzie w stanie im dostarczyć. Od strony finansowej patrząc, t
          > o są dla nich groszowe wydatki, a walka o czyste powietrze w wielkich aglomerac
          > jach i wokół nich stała się już ogólnonarodowym problemem i zagrożeniem dla zdr
          > owia i życia i została już zapisana partyjnym programie na następne lata.

Problem jest nie to co Chrlowcy chcieliby a to co beda mogli. Ja ich doskonale rozumiem ze te ich zycie w smogach im sie nie podoba. Bylem w CHrlu juz 3 razy wiem jak tam jest paskudnie ze smogiem. Ale nastepuje skoordynowana swiatowo akcja udupi.nia CHRlu. I to co sie teraz dzieje to dopiero poczatek beda mieli gorzej i to duzo.
          A wtedy wydatki na gaz nie beda juz dla nich groszowe, poza tym wymaga uzycie gaz w CHrlu tez ogromnych inwestyciji w ich infrastrukture.
          Ostatnio widze ze Xi zrozumial ze to nie zarty. Ze poglad Chrlowski ze Zachod im nie pozabiera Montownie z ktorych CHRlowcy kradli w wielkich stylu bo na Zachodzie sie tez wtedy pogorszy, juz nie dziala. Zwlaszcza ze mamy koronke, to przyspiesza.
          Juz te 5G i chrlowskie smatfony na opracowanych we Chrlu procesorach sie koncza. Nikt na Swiecie im ukladow scalonych nie bedzie juz produkowal, sami oczywiscie tego nie potrafia, wlasnie wszedla zakaz USA na to, zakaz skuteczny dodam, i cala galaz HighTech Chrlowska ktora wielkim nakladem zbudowali wjezdza w sciane. Narazie Huawei, potem nastepni.
          Beda musieli Chrlowcy zaprzestac kradziezy bo nie bedzie skad i zabrac sie do pracy od podstaw. A to bedzie trwalo i to dlugo. Beda cofnieci. I wtedy smog itd bedzie dla nich malym problemem. Poza tym jak im przemysl dla Swiata sie zmniejszy bedzie mniej fabryk, mniej elektrowni wiec i mniej smogu.
          Widac ze to zrozumieli bo zaczynaja HongKong teraz brac za pysk. Dotad sie bali ze dostana za to sankcje ale teraz wiedza juz ze sankcje zawsze i tak beda wiec lepiej porzadki robic zamiast bac sie sankcji i pozwolic zabrac sobie HongKong.
          Beda zmuszeni byc solidnym sojusznikiem Rosji ale na zasadzie mlodszego brata. Dla Rosji to dobrze, beda mieli duzy wspolny rynek z Chrlem czyli opracowania w Rosji beda mogly byc przeznaczone na wiekszy i to duzo rynek. Nastapi rozdzial w technice, w standartach, na Wschod i Zachod, nie da sie inaczej.

> Ale gaz to nie tylko energetyka - to także ważny surowiec dla przemysłu chemicz
          > nego, o czym pewnie dobrze wiesz.

Jasne ze tak ale to dalej nic nie zmienia bo nastapi ogromne cofniecie sie CHrlu i tak.
              • jorl Re: Bezsiła Syberii ? 02.06.20, 11:18
                denirus napisał:

> Owszem.
                > I jedynym ratunkiem dla Rosji bedzie przyjecie kierunku zachodnich mocarstw.
                >

Przeciez drogi moj rusofobie denisku nie znasz sie na przemysle. To skad mozesz oceniac sily jakis krajow? Napisz, nie wstydz sie, co robisz zawodowo. Jakos mysle ze majtki chrlowskie importujesz z Chrlu. Te go..ne.
                No pochwal sie co robisz, nie wstydz sie. Albo masz sie czegos wstydzic?

Znowu straciles okazje siedziec cicho.

Widze ze nadal uwazasz ze CHL to potega i basta. Czy tez powoli dociera i do Twojej prostej glowki drogi denisku ze to na piasku budowana potega? I wlasnie jest demolowana?

Ja wiem ze Nawalny tak by chcial aby Rosja sie przylaczyla do Zachodu przeciw CHrlowi. Ale ja uwazam ze to sie Rosji napewno nie oplaciloby. Bo lepiej miec wielki rynek Chrlowski dla swojego przemyslu bo przemysl trzeba rozwijac. I uwazam ze elity rosyjskie tez tak uwazaja.
                No ale fakt ze chrlowcami pogardzaja bo i maja za co. Tak sie dac przez Zachod w sciane wjechac.

• mazzini890 Re: Bezsiła Syberii ? 02.06.20, 17:51
                  "Ja wiem ze Nawalny tak by chcial aby Rosja sie przylaczyla do Zachodu przeciw CHrlowi. Ale ja uwazam ze to sie Rosji napewno nie oplaciloby. Bo lepiej miec wielki rynek Chrlowski dla swojego przemyslu bo przemysl trzeba rozwijac. I uwazam ze elity rosyjskie tez tak uwazaja.
                  No ale fakt ze chrlowcami pogardzaja bo i maja za co. Tak sie dac przez Zachod w sciane wjechac. " A rozwijacie ten przemysł poza wojskowym Mitińka bo jakoś nie widać. Nie widać dobrych ruskich aut, komputerów, scalaków. Twierdzisz,że Chiny to ukradły. Owszem . Ale się nauczyły. A wy? A propos Mitia jestem zwolennikiem ograniczenia potęgi Chin. Chciałbym żeby Zachód odrodził swój przemysł. U mnie w rodzinie są jeszcze sprawne urządzenia Grundiga z początku lat 80. Ale ty już pitulisz bajki. Poza militariami gdzie i Zachód i was Chiny już gonią. Nie macie nic.
                • mazzini890 Re: Bezsiła Syberii ? 02.06.20, 17:54
                  I nie kłam. Nie naśladujecie Zachodu z czasów jego świetności ani Japonii i Korei Południowej po 1950 ani Tajwanu po 1970 ani nawet Chin po 1978. Co chcecie im sprzedawać. Wódkę? A że Zachód z głupoty dał pupcie Dalekiemu Wschodowi to inna bajka. Tyle,że Putin robi teraz to samo.
            • jorl Re: Bezsiła Syberii ? 02.06.20, 11:08
              mazzini890 napisał:

> Ale to Rosja będzie młodszym bratem.

Drogi m890 masz widze poglad taki typowo polski. Ja zawsze pisalem ze CHRL to do bani, wystarczy kopnac i sie zawali. A dlaczego Bo zyli z kradziezy. ja wiem ze Polacy uwazaja kradziez dobra rzecz ale kradzione nie tuczy.
              Do niedawna czytywalem np. Bartosiakow, przeslawnych polskich geopolitykow, jak to CHRL w wysokich technologiach USA przesciga. Sadze ze i Ty tak uwazales drogi m890. I co? Dalej tak uwazaja? Ostatnio widze u tego Bartosiaka ze chyba dotarlo do niego jak to USA/Zachod demoluja CHRL. A niby PKB CHRLU ogromne, CHRL fabryka Swiata i co? I nic. Dlaczego? Bo kluczowe technologie CHRLowyc nie maja. I zamiast je opracowywac korzystali z mozliwosci kradzenia ich z Montowni zachodnich.
              Tam gdzie krasc nie mogli np. w silnikach odrzutowych, bo nie mieli Montowni tychze u siebie, co zbuduja silnik to im go..nie pracuje. Cale ich lotnictwo wojskowe lata na silnikach zaimportowanych z Rosji i to silnikach opracowanych w Rosji przed 40 laty. Nawet tego nie potrafia opracowac bo ukrasc nie mieli akurat jak.
              I tak jest praktycznie ze wszystkim u nich.
              Uklady scalone nie potrafia produkowac a naprawde dlatego ze nie potrafia opracowac tych skaplikowanych maszyn aby je produkowac. Ich 5G, smartfony idzie sie wlasnie jeb.c.
              Wracajac do Rosji, sila militarna Rosji jest przytlaczajaco wieksza jak CHRlowska a wiec jak inaczej moze byc ze CHRl bedzie mlodszym bratem Rosji? Fakt, mysleli ze beda mogli sami byc mocarstwem ale to wlasnie teraz zrozumieli ze nic z tego.

Co po polsku o geopolityce to najczesciej do bani ale nie wszystko. Jest rozmowa Bartosiaka z niejakim Majamanem. Polak duzo jezdzacy po Wschodzie, Rosja CHRL itd.

www.youtube.com/watch?v=lq7WDjduyYI
              Tam ten Majman mowi jak elity polityczne Rosji traktuja CHRL. A wiec traktuja z pogarda, mozna posluchac. I dla mnie calkiem zrozumiale dlaczego. Bo politycy rosyjscy wiedzieli ze CHRL wjedzie w sciane. Kiedys sie podlizywala Zachodowi, w Afganistanie zbroila bandytow islamskich przeciw Rosji i dostala w zamian za to nagrode. Montownie. A teraz jako ze wydawalo im sie ze urosli wiec im Zachod daje po d... . Mysleli CHRlowcy ze maja zaslugi, teraz sie dowiedzieli ze laska panska na pstrym koniu jedzie. I Rosjanie sie tego spodziewali ze tak sie stanie, stad pogarda dla politykow Chrlowskich.
              No to kto tu kogo ma byc mlodszym bratem?

Drogi m890, nie znasz sie na niczym, pojecia nie masz o przemysle gwarantowanie, jak myslisz ze chrlowskie majtki to szczyt techniki to i stad masz tak idiotyczne poglady.

No ale dewastacje CHrlu zaczynamy ogladac, nawet dla Ciebie moze bedzie jasne co z go..o jest ten CRrl.
                • amunicyjny1 Re: Bezsiła Syberii ? 05.08.20, 07:00
                  mazzini890 napisał:

> Nie pitul ruseczku. Chiny mają 4000 lat za sobą . I maja przemysł. Jeżeli się z
                  > awalą to sami przez siebie a nie Rosję.

No przecież nam przez ostatnie 30 lat wciskano ''europejczyku'', że przemysł to zło. Tylko usługi i to najlepiej wirtualne.Zmieniło się coś?....
              • mazzini890 Re: Bezsiła Syberii ? 02.06.20, 16:49
                htggtps://gf24.pl/wydarzenia/swiat/item/1850-chiny-przejmuja-rosje
                htuutps://belsat.eu/pl/news/klopotliwe-sasiedztwo-jak-chinczycy-podbijaja-rosje/
                htuutps://klubjagiellonski.pl/2018/10/01/zwiazek-z-rozsadku-rosja-chiny-i-teskne-marzenia-o-mocarstwowosci/
                • jorl Re: Bezsiła Syberii ? 02.06.20, 17:22
                  mazzini890 napisał:

> htggtps://gf24.pl/wydarzenia/swiat/item/1850-chiny-przejmuja-rosje
                  > htuutps://belsat.eu/pl/news/klopotliwe-sasiedztwo-jak-chinczycy-podbijaja-rosje
                  > /
                  > htuutps://klubjagiellonski.pl/2018/10/01/zwiazek-z-rozsadku-rosja-chiny-i-teskn
                  > e-marzenia-o-mocarstwowosci/

Och te polskie durnowate wiadomosci.
                  Co po polsku to jak zwykle glupoty.
              • mazzini890 Re: Bezsiła Syberii ? 02.06.20, 16:52
                Ruseczku Chińczycy są lepsi w scalakach niż wy. Gdzie rosyjskie Huaiwei, czy Xiaomi? Albo Microstar? Bełkot ruskiego propagandzisty. A co do armii to są tuz po was.
                htuutps://jagiellonia.org/ranking-najpotezniejszych-armii-swiata-2018/
                A propos jak tam wasz narodowy komputer Elbrus na chińskich scalakach?
                • jorl Re: Bezsiła Syberii ? 02.06.20, 17:25
                  mazzini890 napisał:

> Ruseczku Chińczycy są lepsi w scalakach niż wy. Gdzie rosyjskie Huaiwei, czy Xi
                  > aomi? Albo Microstar?

Specjalista sie odezwal od polprzewodnikow? Acha, polski specjalista.
                  Huaweie wlasnie dostali bana na dostarczania im ukladow scalonych ze Swiata. Od 10 dni, w ciagu 90 dni ostanie co zamowili dostana apotem moga sobie na pola ryzowe pojc pracowac.

Typowy Polak, pojecia nie ma ale dziobem trzaska.
                  • mazzini890 Re: Bezsiła Syberii ? 02.06.20, 17:29
                    Dostali bana ruseczku. Ale nadal produkują. Biedny ruseczku pitulisz mi ,że Rosja jest silniejsza od Chin . No więc ja się pytam w czym? Trzaskasz ty dziobem ruseczku trzy po trzy. Jaka rosyjska firma zastępuje Huaiwei? Żadna. Zastąpi huaiweia inna chińska firma albo może Zachód zmądrzeje i przywróci produkcję u siebie. Wy nic na tym nie zyskujecie Miszka. Owszem przemysł militarny macie niezły ale to za mało.
                    • jorl Re: Bezsiła Syberii ? 02.06.20, 18:31
                      mazzini890 napisał:

> Dostali bana ruseczku. Ale nadal produkują. Biedny ruseczku pitulisz mi ,że Ros
                      > ja jest silniejsza od Chin . No więc ja się pytam w czym?

Napisalem polaczku ze militarnie. Nie wystarczy?

> Jaka rosyjska firma zastępuje Huaiwei? Żadna.

I slusznie, w takich zabawkach z Zachodem nikt nie ma szans. No ale to tak naprawde zabawki. I CHrlowcy mysleli ze sami beda te zabawki projektowc ale zapomnieli ze trzeba do nich ukaldow scalonych.

>Owszem przemysł militarny macie niez
                      > ły ale to za mało.

Miec silny przemysl militarny jest niezbedny, bez tego by Rosja ne istniala. I dlatego wlasnie jest starszym bratem Chrlowcow. Bo smartfony WhatsAppy to przeciez g..ne zabawki dla gawedzi tak naprawde.
                      No ale jak taki polaczek nie zna sie na przemysle to jak moze ocenic sile panstwa?
                  • mazzini890 Re: Bezsiła Syberii ? 02.06.20, 17:32
                    Owszem i Chiny i Zachód maja kryzys demograficzny i to może im zagrozić . Ale ten kryzys macie i wy. I to taki ,że nawet w Czeczenii pozwalacie Kadyrowowi szariat wprowadzać. Nikt nie twierdzi,że Rosja jest niczym ale bajki,że jest silniejsza od Chin i nawet obecnego Zachodu to bajki. A Chiny też maja swój nacjonalizm i władzą się nie dzielą. Tak wiec śnij dalej.
                • buldog2 Re: Bezsiła Syberii ? 10.08.20, 20:40
                  Oj, z tą armią to nie tak, absolutnie nie tak.
                  Wg ocen rosyjskich, za wyjątkiem rakiet strategicznych, w których Rosja przoduje, w każdej dziedzinie uzbrojenia chiński potencjał jest wielokrotnie większy, niż rosyjski. Rosjanie mają świetne, ale starzejące się rozwiązania z lat 70-80, świetne pomysły, ale nie mają nowoczesnej bazy przemysłowej zdolnej wyprodukować to co wymyślą. Przykładem choćby los Armaty, T-57 (PAK FA), Sarmat itd. Do tego wszystkiego niezbędny wielki cywilny przemysł, bo dziś technologie i możliwości kompleksu wojskowo-przemysłowego są pochodną globalnego przemysłu cywilnego w danym kraju. A nie na odwrót, jak pół wieku temu.
                  • herr7 Re: Bezsiła Syberii ? 13.08.20, 13:54
                    No cóż, Putin miał ambicję zrobić najdroższą olimpiadę w historii i to mu się udało. Poza tym on lubi grać w hokeja, siedzieć w saunie, czy zajmować się sportem i to wszystko w kraju, gdzie żaden czynownik nie odważy się nawet pierdnąć bez jego aprobaty Putina. Jeżeli wódz gra w hokeja to tam życie w państwie zamiera, gdyż ten system jest skonstruowany pod kogoś takiego jak Stalin, który potrafił ciężko pracować, a tymczasem Rosji się trafił sybaryta, które chce się cieszyć życiem i jak najmniej pracować. Rosja jest obecnie w takiej sytuacji, że zastąpienie Putina przez kogoś młodszego niewiele da, gdyż z tą stajnią Augiasza, którą po sobie pozostawi Putin mało kto sobie poradzi. Dlatego bardziej prawdopodobny jest rozpad tego kraju, poprzedzony jego całkowitym rozkładem.
      • buldog2 Re: Bezsiła Syberii ? 04.08.20, 22:31
        1. Ojciec Igoria to znany geolog. Świetny, z nazwiskiem.
        2. To co, ci Polacy i inni nie mogą się dogrzewać, prądem czy gazem?
        3. Rurę finansuje strona chińska. Kredyt na koniec (inne próby nie wyszły) dała Chinom Rosja (podobno bardzo tanio, tak gdzieś czytałem).
    • borrka Daje do myślenia 01.06.20, 11:53
      Publikacja Lenty zastanawia, bo to źródło jeśli nie prokremlowskie, to bez wątpienia nie anty i do tego wysoce opiniotwórcze.
      Taki zawoalowany atak na podstawową koncepcje gospodarczo-polityczną Rosji jest dla mnie trudne do zrozumienia.
      Gazprom, ta perła w putinowskiej koronie, nagle ukazuje sie jako zgraja dyletantów (to już przesada) prowadzących politykę, zamiast eksploatacji gazu.
      Ktoś to wytłumaczy?
      • borrka PS. 01.06.20, 11:58
        Tym dziwniejsze, że Rosja prowadzi grę na zwyżkę cen ropy i to nie tylko z poganiaczami wielbłądów.
        Również z USA, bo te patologiczne ceny nikomu nie służyły.

Jarek, myśmy ran twych całować niegodni !
        • amunicyjny1 Re: PS. 01.06.20, 17:27
          borrka napisał:

> Tym dziwniejsze, że Rosja prowadzi grę na zwyżkę cen ropy i to nie tylko z poga
          > niaczami wielbłądów.
          > Również z USA, bo te patologiczne ceny nikomu nie służyły.
          >
          > Jarek, myśmy ran twych całować niegodni !

To nie pomarańczowy tupał nogami [ a ty na forum] niedawno, że przez Rosję ceny lecą na pysk, bo olewają Saudów? Sam gorączkowałeś się jaki to Putin durny, i pohybel będzie dla Rosji. Coś cik odwinęło ci się ?

A mi niskie ceny ropy służą
    • jorl Re: Bezsiła Syberii ? 02.06.20, 10:43
      No wiec ten artykul z Vesti przerzucilem. Aby sie dowiedziec czegos blizej o tym gazie.

A wiec najpierw twierdzenie borrki:

borrka napisał:

> Dziś widać, że gazu jest około cztery razy mniej

Tam nie znalazlem. Skad to twierdzenie borrka ma? I mojego ulubionego rusofoba deniska bo chyba tez tak mysli? Nie wem, mysle ze od Nawalnego a on od CIA.
      I nie chodzi, tak pisza, ze gazu w ziemie jest za malo a o to ze wydobywanie jego, budowa tej calej infrastruktury jakos nie idzie jak nalezy.

I co widze z tego artykulu. Mozna powiedziec ze maja Rosjanie niezly burdel z tym nowym polem gazowym. I wymaga ten burdel pogonienia ludkow aby funkcjonowalo jak trzeba. W koncu w moim domu mam gaz z Rosji, dookola od cholery inne chalupy tez maja ten rosyjski gaz a wiec Rosjanie tak naprawde potrafia gaz wydobywac. I to od dawna, bo i od dawna mam cieplo w Niemczech z rosyjskiego gazu.
      Do tego dochodzi ze czesciowo oparli sie na imporcie (tez) jakiegos tam szlamu potrzebnego do wydobywania. I teraz maja szlaban na niego przez USA. No i co z tego? Kiedys wydobywali, zapewne i teraz wydobywaja z swoim szlamem, jak co niech sobie opracuja aby miec wlasny. To zadna sztuka napewno, po prostu sie wziasc do roboty. Tylko im na zdrowie wyjdzie. I jesli ciagle gaz z innych pol wydobywaja a sankcje maja na wszystkie wiec idzie i tak.

Tak wogole to jest dla mnie oczywiste ze za dobrze Rosjanie nie pracuja. W koncu gdyby pracowali tak dobrze jak np. w Niemczech by mieli poziom dochodu narodowego na glowe nie okolo polskiego a niemieckiego. No ale to nie jest takie latwe, z tym ze osiagalne. Sam przyjechalem z Polski do Niemiec i w Niemczech wytwarzalem PKB na poziome niemieckim i to tym niemieckim z gornej polki a nie srednim. W koncu zarabialem w Niemczech duzo wiecej jak sredni Niemiec czyli wytwarzalem osobiscie duzo wiecej jak sredni Niemiec PKB. A wiec idzie z tym ze wiem oczywiscie dlaczego idzie i wiem dlaczego w Rosji czy w Polsce idzie duzo gorzej.

> Złośliwi oceniają, że będzie to gwóźdź do trumny, może nie Putina, ale szefa Ga
      > zpromu Millera.

Jak taki burdel jest faktycznie to trzeba innego szefa Gazpromu.
      Ja w komunie sie zastanawialem ze jak sie przejdzie na kapitalizm skad wziasc fachowcow do kierowania gospodarki kapitalistycznie ale dobrze nia kierujaca. I uwazalem ze to bedzie najwiekszy problem. Trwa ale nie ma wyjscia trzeba do przodu.
      Z tym ze nie przesadzajmy, w Niemczech widzialem wiele burdelu w przedsiebiorstwach kapitalistycznych, sam tez taki czysem powodowalem ale trzeba ostro pracowac i burdel wyczyscic. Idzie zawsze, naprawde, nawet jak na poczatku wyglada ze sie nie da nic zrobic. Da sie, jak plajta w oczy patrzy, a bylo nieraz i u mnie tak, to sie rozwiazania znajdzie.

Mysle ze Vesti tym artykulem miala, i slusznie, ujawnic te problemy aby je naprawde rozwiazac. I dobrze.
    • jorl Re: Bezsiła Syberii ? 02.06.20, 17:21
      mazzini890 napisał:

> Nie pitul ruseczku.

O, polaczek sie odezwal.

>Chiny mają 4000 lat za sobą .

I co z tego? Nich maja 40 000 lat, to zadna pomoc.

>I maja przemysł.

gow.iany. Zreszta wy w Polsce nie macie pojecia co znaczy przemysl. Jestescie krajem Montowni im. Balcerowicza jesli chodzi o przemysl, skad mozecie wiedziec jak wyglada dorosly przemysl?

>Jeżeli się z
      > awalą to sami przez siebie a nie Rosję.

Nie przez Rosje sie CHrlowcy zawala a przez Zachod. Nie dotarlo? Wiem, wiem, za trudne dla was.
      • mazzini890 Re: Bezsiła Syberii ? 02.06.20, 17:37
        A wy jaki macie przemysł cywilny.Mniejszy niż Holandia. I to nawet ta obecna a co dopiero ta z 1980. Pokaz no nam światowej klasy rosyjskie auta czy komputery?
        Chiny mają o 4000 lat więcej doświadczenia niż wy. Swoje bajeczki,że świat jest wasz wsadź se w bajki pod Woroneżem. Zaniedbaliście rozwój cywilnej gospodarki i pozostajecie nadal mutacja Ordy. Gdzie wam do Chin czy Zachodu tego z przed 1980. Trzaska bidny ruseczek gadki z kompa wymyślonego w USA i produkowanego w Chinach . Że w skutek głupoty USA to inna bajka. Gdzie wasze pecety, telewizory itp?
        • jorl Re: Bezsiła Syberii ? 02.06.20, 18:26
          mazzini890 napisał:

> A wy jaki macie przemysł cywilny.Mniejszy niż Holandia. I to nawet ta obecna a
          > co dopiero ta z 1980. Pokaz no nam światowej klasy rosyjskie auta czy komputery
          > ?

Ja mieszkam w Niemczech i w niemieckim przemysle dlugo pracowalem. Wiem jak wyglada dorosly przemysl czego Ty biedny polaczku nie wiesz.
          U siebie produkujecie na glownie niemieckiej dokumentacji na niemieckich maszynych rozne towary ktore np. w Niemczech sa zaprojektowane. Nie wiem po co u was w Polsce wogole sa Politechniki jak ich absolwenci co najwyzej projektuja instalacje maszyn zakupionych np. w Niemczech.

> Chiny mają o 4000 lat więcej doświadczenia niż wy.

Alez to doswiadczenie. Nauczyli sie 4000 lat jak sorbac zrec wszystko co zyje i pierdziec. I smierdziec z geby.
      • buldog2 Re: Bezsiła Syberii ? 04.08.20, 22:33
        Gwoli ścisłości, na przykład kompletne silniki elektryczne dla Toyoty (Lexus) robi się bodajże we Wrocławiu. Tak czytałem. Silnik samochodu to naprawdę niemało.
    • polski_francuz Publikacja Sybiraka 05.08.20, 09:52
      Wczoraj skonczylem czytac i pisac recenzje publikacji Sybiraka z Nowosybirska dla jednego czasopisma fachowego. I przyznam sie zatkalo mnie troche podobienstwo naszych sposobow myslenia i analizowania. Rok temu skonczyla jedna z moich studentek dyplom na ten temat i podejscie do zagadnienia i sposob rozumowania byl bardzo podobny. Zreszta cytowal Sybirak kilka moich prac (nie widzial jeszcze ostatniej z nich) i dobrze zrozumial czego sie trzymam.

Widac bylo, ze podobnie lubimy matematyke i opisywanie zjawisk. Roznica byla moze w organizacji. Moje podejscie jest bardziej systematyczne i zaczyna sie od eksperymentu, ktory potem opisuje. Do tego trzeba przywiazania do indukcyjnej metody pracy i konsekwencja by sie trzymac swoich zasad. Pewnie tez mnie jest troche latwiej znalezc studentow do pracy bo Francja jest jeszcze dosc atrakcyjna dla poludniowych Amerykancow (moja studentka byla z Kolumbii) czy dla Polakow (jak wiekszosc mych doktorantow).

Czemu to przypisac? Ano, pewnie Polacy i ich mentalnosc sa bardzo obecni na Syberii. Moze tez mial dobrego profesora od matematyki w szkole podstawowej (jak i ja).

W kazdym razie Sybiracy nie dawjacie sie. Macie dobrze poukladane w glowach!

PF
      • amunicyjny1 Re: Publikacja Sybiraka 05.08.20, 12:05
        polski_francuz napisał:

> Wczoraj skonczylem czytac i pisac recenzje publikacji Sybiraka z Nowosybirska d
        > la jednego czasopisma fachowego.

Nazwa tego fachwego czasopisma, oczywiście tajna
          • amunicyjny1 Re: Publikacja Sybiraka 10.08.20, 19:24
            polski_francuz napisał:

> "czasopisma, oczywiście tajna"
            >
            > W latach 70-tych Sybirak by opublikowal swoja prace w "Fizyka i Chimija Obrabot
            > ki Materialow". No to popracuj troche...
            >
            > PF

Zaczyna być podobnie jak z twoim dyplomem, zostało 3 autorów, jeden to kobieta, najmłodsza z nich 77lat. Popracuje jeszcze, ale coś to mi zaczyna przypominać...
            • amunicyjny1 Re: Publikacja Sybiraka 13.08.20, 13:19
              amunicyjny1 napisał(a):

> polski_francuz napisał:
              >
              > > "czasopisma, oczywiście tajna"
              > >
              > > W latach 70-tych Sybirak by opublikowal swoja prace w "Fizyka i Chimija O
              > brabot
              > > ki Materialow". No to popracuj troche...
              > >
              > > PF

> ..
              >
              >
              Skończyłem
              Z 62 autorów którzy zamieszczali artykuły w owym piśmie w latach 70-tych, żyję 9-ciu. Żaden z nich [wliczając 2 kobiety] nie opublikował w ciągu trzech ostatnich lat artykułu [dotyczy kraju i zagranicy].

quod erat demonstrandum
        • herr7 Re: Bezsiła Syberii ? 14.08.20, 10:21
          W ubiegłym roku kiedy na Syberii płonęła tajga a rosyjski rząd nic z tym nie robił zadzwonił do Putina Trump, pytając się go dlaczego, do cholery nie ruszy d.py i coś z tym pożarami nie zrobi? To jedynie pokazuje, jaki jest obecnie paraliż władzy na Kremlu. Ale było to jeszcze przed "koroną", kiedy wiele rzeczy wydawało się prostsze.
    • de_oakville A propos Syberii :) 14.08.20, 11:38
      Jako czlowiek obecnie juz, jak to sie mowi, "starej daty" wychowany w PRL-u na "Czterech pancernych" i "Klosie", o Syberii zapamietalem piosenke spiewana przez oddzial radziecki pod komenda starszyny Czernousowa:

"Maguczaja Sibir' idiot na wraga"

A wiec jednak "Potezna Syberia". "Sybirak" to chlop jak czolg i silacz nad silacze. Zahartowal go twardy klimat i twarde warunki. "Jak nie umrze, to zyc bedzie" (tak lekarze powiedzieli)" - to z kolei fragment zapamietany z jakiejs ksiazki dla dzieci.
    • jorl Re: Bezsiła Syberii ? 18.11.20, 15:54
      O tej Sily Syberii ciekawa dyskusja. Juz raz tego Sykulskiego linkowalem, teraz nastpne.

www.youtube.com/watch?v=Bk_67p4MNRE

Oni o tej Sile Syberii mowia jakos inaczej i do tego inne ciekawe sprawy sa tam poruszane.

1. Gaz dostarczany do Chrlu ta rura jest tylko metanem z gazu ziemnego Rosjanie najpierw wyciagaja wszystko inne. A to inne jest cenne. Hel w tym Hel3. Fakt jest tanszy ten gaz dostarczany do Chrlu ale wlasnie ze bez tych innych cennych elementow jego nizsza cena jest odpowiadajaca wartosci. A Hel w USA sie konczy, wielkim dostawca jest Katar, jasne bo ma gaz ziemny a on jest jego zrodlem, z tym mala wojenka na Bliskim Wschodzie i Katar dostanie kataru.

2. Demograficzne zawojowanie Syberii przez Chrl. Ci w tym video mowia ze prasa chrlowska zaczyna sie obawiac odwrotnosci bo w Rosji demografa jest duzo lepsza jak w Chrlu. I ze raczej moze sie zaczac zajmowaniw Chrlu od polnocy przez Rosje. Ciekawe, prawda? Gdzie te polskie zajecia Syberii przez Chrl? jakos ci tego nie mowia a jak co to odwrotnie moze byc.

3. Transport towarow Chrl-Europa. Zaczyna sie omijanie Polski i to w duzym stylu. Promy kolejowe Rosja -Europa Zachodnia przez Baltyk a jeszcze wiecej budowa szerokich torow do Wiednia. Te poprzednio ida przez Ukraine, oczywiscie najpierw i przez Rosje, juz nie przez Polske. Czyli Polska obchodzona przeplywem towarow z obydwu stron. Stad ta walka USA przeciw NS2 bo wtedy obejscie bedzie kompletne. Polska bedzie wygladala jak chalupa takiego co nie chcial sprzedac swojej zagrody tym co autostrade wbuduja i teraz jeden pas autostrady biegnie jedna strona jego zagrody a drugi druga. A jego chalupa teraz gnje. za wysoko stawial w tego pokera i przegral.

Dodam jeszcze cos odemnie. Niedawno slyszalem ze Putin przyrzekl radykalne ograniczenie CO2 z Rosji. Jak? Napewno nie jak w Niemczech zrodlami odnawialnymi a reaktorami jadrowymi. I byc moze sa blisko opracowania termojadrowych. Stad Hel3 potrzebny ktory Chrlowi w tym gazie nie dostarczaja. Rosjanie na odpady promienotworcze maja miejsca od cholery, fachowcow od tych spraw tez. Nie jak Europa Zachodnia.
      • kylax4 Re: Bezsiła Syberii ? 21.11.20, 20:55
        jorl napisał:

> O tej Sily Syberii ciekawa dyskusja. Juz raz tego Sykulskiego linkowalem, teraz
        > nastpne.
        >
        >
        > www.youtube.com/watch?v=Bk_67p4MNRE
        >
        > Oni o tej Sile Syberii mowia jakos inaczej i do tego inne ciekawe sprawy sa tam
        > poruszane.
        >
        > 1. Gaz dostarczany do Chrlu ta rura jest tylko metanem z gazu ziemnego Rosjanie
        > najpierw wyciagaja wszystko inne. A to inne jest cenne. Hel w tym Hel3. Fakt j
        > est tanszy ten gaz dostarczany do Chrlu ale wlasnie ze bez tych innych cennych
        > elementow jego nizsza cena jest odpowiadajaca wartosci. A Hel w USA sie konczy,
        > wielkim dostawca jest Katar, jasne bo ma gaz ziemny a on jest jego zrodlem, z
        > tym mala wojenka na Bliskim Wschodzie i Katar dostanie kataru.

Żródła gazu ziemnego są na całym świecie i to pokaźne. Rosja nie jest tutaj monopolistą. Poza tym niedawno krytykowałeś Arabów, że nic nie wytwarzają, poza wydobywaniem (przy pomocy zachodnich i japońskich technologii) ropy i gazu. Dziwnym trafem, teraz ekscytujesz się, że Rosja zwiększa udział gazu w gospodarce. Rosjanie stają się Arabami Północy? Tylko poziom życia odrobinę inny.

>
        > 2. Demograficzne zawojowanie Syberii przez Chrl. Ci w tym video mowia ze prasa
        > chrlowska zaczyna sie obawiac odwrotnosci bo w Rosji demografa jest duzo lepsza
        > jak w Chrlu. I ze raczej moze sie zaczac zajmowaniw Chrlu od polnocy przez Ros
        > je. Ciekawe, prawda? Gdzie te polskie zajecia Syberii przez Chrl? jakos ci tego
        > nie mowia a jak co to odwrotnie moze byc.

Nawet jeśli dzietność Rosjan we wschodniej części Syberii (TFR 1,8) jest odrobinę wyższa, niż w Mandżurii (TFR 0,8), to różnica w populacji jest tak wielka, że nie ma to większego wpływu. Poza tym rosyjska dzietność na Syberii też jest poniżej poziomu zastępowalności pokoleń.

>
        > 3. Transport towarow Chrl-Europa. Zaczyna sie omijanie Polski i to w duzym styl
        > u. Promy kolejowe Rosja -Europa Zachodnia przez Baltyk a jeszcze wiecej budowa
        > szerokich torow do Wiednia. Te poprzednio ida przez Ukraine, oczywiscie najpier
        > w i przez Rosje, juz nie przez Polske. Czyli Polska obchodzona przeplywem towar
        > ow z obydwu stron. Stad ta walka USA przeciw NS2 bo wtedy obejscie bedzie kompl
        > etne. Polska bedzie wygladala jak chalupa takiego co nie chcial sprzedac swojej
        > zagrody tym co autostrade wbuduja i teraz jeden pas autostrady biegnie jedna s
        > trona jego zagrody a drugi druga. A jego chalupa teraz gnje. za wysoko stawial
        > w tego pokera i przegral.

Z pewnością Polska mogłaby zyskać stając się częścią chińskiego, Nowego Jedwabnego Szlaku. Tutaj się zgadzam.

>
        > Dodam jeszcze cos odemnie. Niedawno slyszalem ze Putin przyrzekl radykalne ogra
        > niczenie CO2 z Rosji. Jak? Napewno nie jak w Niemczech zrodlami odnawialnymi a
        > reaktorami jadrowymi. I byc moze sa blisko opracowania termojadrowych. Stad Hel
        > 3 potrzebny ktory Chrlowi w tym gazie nie dostarczaja. Rosjanie na odpady prom
        > ienotworcze maja miejsca od cholery, fachowcow od tych spraw tez. Nie jak Europ
        > a Zachodnia.
        >

Nie ma, na chwilę obecną, działającego reaktora termojądrowego, który produkowałby więcej energii, niż potrzebne jest do podtrzymania reakcji fuzji. Międzynarodowy ITER jest ciągle w budowie, a nawet on będzie tylko reaktorem eksperymentalnym. Choć fuzja ma przyszłość, to jeszcze wiele dekad minie, niż wejdzie to stałego użytku
        • jorl Re: Bezsiła Syberii ? 22.11.20, 12:45
          A wiec najpierw drogi kSSx4 ja wlasciwie tym postem omowilem video dwoch polskich geopolitykow. Ten Sykulski jest nawet jakiem naukowcem, ma studentow, wlasnie z polityki. I, juz pisalem linkujac jego inne video z Bartosiakiem, ze dla mnie wyjatkowo rozsadniej widzi Swiat. Nie do konca wie jak to w Swiecie jest bo sie nie zna na przemysle a to jest glowna blaczka i wsrod polskich geopolitykow, ze nie wspomna o forumowiczach, zreszta i Ty drogi kSSx4 nalezysz do tych.
          Ale odniose sie do Twoich uwag bo czesto sa kretactwem

kylax4 napisał:

> Żródła gazu ziemnego są na całym świecie i to pokaźne.
          Jasne, wspominaja o Katarze.

>Rosja nie jest tutaj mon
          > opolistą.

Jasne ale Chrl wlasnie importuje z Rosji.A ciekawe w tym jest ze importuje wlasciwie nie gaz ziemny a tylko metan a reszta Rosja sobie sama z tego gazu ziemnego zabiera. I oni twierdza ze szerokow w polskich mediach wykrzykiwana teza jak to Chrl za poldarmo przymusza Rosja jej gaz sorzedawac nie jest sluszna. Bo wlasnie metan sam usprawiedliwia to troche nizsza cene jako Chrlowcy placa. Czyli ten medialny wrzask polskich mediow jak i polskich forumowiczow jest durnowaty w tym zakresie.

Moze ci z video klamia, myslisz tak drogi kSSx4?

> Poza tym niedawno krytykowałeś Arabów, że nic nie wytwarzają, poza wy
          > dobywaniem (przy pomocy zachodnich i japońskich technologii) ropy i gazu.

Wlasnie to jest roznica ze Arabowie przy wydobywaniu weglowodorow opieraja sie na imporcie maszyn i urzadzen a i czesto fachowcow z Zachodu a Rosja aby wydobywac musi miec i ma wlasny przemysl. I go ma bo od razu po 2014r dostala emberga na urzadzenia do tego przymyslu a jakos nie widac aby gaz i ropa im sie skonczyla.
          A wlasny przemysl, tez i taki, jest najwazniejszym wyznacznikiem nowoczesnych panstw.

>Dziwn
          > ym trafem, teraz ekscytujesz się, że Rosja zwiększa udział gazu w gospodarce. R
          > osjanie stają się Arabami Północy?

Ja sie nie exscytuje ja po prostu za pomoca tego video wyjasniam jak naprawde wyglada ten export gazu do Chrlu. I wyglda inaczej jak w polskich mediach.
          Poza tym tak naprawde Zachod nigdy nie pozwoli na import maszyn i urzadzen z wrogich krajow. Takich ktore w tych krajach nie sa wytwarzane w Montowniach im. Balcerowicza czyli wedlug zachodnicj dokumentacji zachodnich maszyn i gdzie te kraje daja tylk wlasna sile robocza. To widac po Chrlu wlasnie. Wszystko bylo dobrze jak tanio dla nas produkowali u nas zaprojektowane towary, jak zaczeli probowac sami co madrzejszego robic wlasnie im sie nog podcina. Chrl wjezdza w sciane.
          A surowce Zachod jest i od wrogow zmuszony do importowania bo na wlasnych terenach ma za malo.
          Dla Rosji wystarczy aby na swoim rynku coraz mniej potrzebowala maszyn i urzadzen z Zachodu i to sie dzieje. Ale leoiej dla Rosji naturalnie byloby aby wlasny rynek byl wiekszy i wlasnie dlatego trzeba poprzylaczac te bylo republiki postsowieckie. Od Balorusi sie zaczyna wlasne, to jest konieczne ze wzgledow i gospodarczych. Zachod to wie naturalnie i wszystko robi aby Rosja tego nie osiagnela. To jest ale dla Rosji strategicznie konieczne wiec walka sie toczy dalej.

Poza tym Rosja wcale nie zwieksza udzial weglowodowrow w swojej gospodarce. W PKB ciagle ta dziedzina maleje. Export gazu do Europy bedzie miala przeciez, Poslka odpadnie, w Niemczech zaczna odnawialne poprzez wodor jego zastepowac.
          Ja wiem ze istnieje propaganda, durna, ze przez NS2 Zachod Europy stanie sie bardziej zalezny od Rosji w gazie. A NS2 ma umozliwoc tylko niekorzystanie z tranzytu przez Polska i Ukraine, wiecej gazu przez NS2 nie bedzie. Dlaczegi Rosja maje oplatami tranzytowymi wrogow jak Polska czy Ukraina karmic? I Niemcy maja byc prze USA szantazowalne zamknieciem rur w Polsce?

> Nawet jeśli dzietność Rosjan we wschodniej części Syberii (TFR 1,8) jest odrobi
          > nę wyższa, niż w Mandżurii (TFR 0,8), to różnica w populacji jest tak wielka, ż
          > e nie ma to większego wpływu. Poza tym rosyjska dzietność na Syberii też jest p
          > oniżej poziomu zastępowalności pokoleń.

Ja tylko przytoczylem to video w ktorym mowia ze w prasie chrlowskij pojawiaja sie, o dziwo glosy, o tym ze nie Chrl Syberie skolonializuje a odwrotnie. Chrl bedzie przez Rosje kolonizowana. I przytoczono demografie.
          Moze ci z video klamia o tym ze media chrlowskie tak pisza? Myslisz ze klamia drgi kSSx4?

A jakie jest moje, Jorla, zdanie? Ani Chrlowcy Syberii nie kolonizuja ani Rosjanie nie beda kolonializowac Chrlu. I w mediach chrlowskich napewno sa wodospady glupot. Jak w rosyjskich. I jedne barany pisza ze ich Chrlowcy skolonializuja i te drugi barany ze Rosjanie.
          Polskie media pisza tylko o tym ze Chrlowcy Syberie juz maja i nawet przytaczaja media rosyjskie, Wezmy bul2, borrka. Wiec dobrze jak sie przytoczy po polsku baranow z chrlu. Dla rownowagi w grze "kto napisze wieksze glupoty".

A co do demografi to przez polityke 1 dziecka faktycznie Chrlowcy niezle sobie demografie popsuli wiec i nawet jakies strachy moga z tego powodu i mec.

> Z pewnością Polska mogłaby zyskać stając się częścią chińskiego, Nowego Jedwabn
          > ego Szlaku. Tutaj się zgadzam.

Dlaczego Jedwabny Szlak? A nie Euroazjatycki Szlak?
          A z Polska to nie tak. Polska sadzi dotad ze jako ze siedzi pomiedzy Azja a Europa to MUSZA towary przez nia byc dostarczane i wtedy Polska moze stawiac warunki geopolityczne. I wlasnie w oparciu o USA. Blokady i tak dalej. A wiec jako ze Polska chce dla USA szantazowac wspolprace Euroazjatycka poprzez mase ladowa musi byc fizyczne ominieta. I to sie dzieje wlasnie, o tym mowia w tym video. Klamia?
          Przeciez wlasnie tymi sankcjami na NS2 USA chce zmusic utrzymanie dostaw gazu do Niemec przez Polske aby moc za pomoca Polski szantazowac Zachodnia Europe.

>
          > Nie ma, na chwilę obecną, działającego reaktora termojądrowego, który produkowa
          > łby więcej energii, niż potrzebne jest do podtrzymania reakcji fuzji. Międzynar
          > odowy ITER jest ciągle w budowie, a nawet on będzie tylko reaktorem eksperyment
          > alnym. Choć fuzja ma przyszłość, to jeszcze wiele dekad minie, niż wejdzie to s
          > tałego użytku

Napisalem poprzednio ze Putin, u mnie, w Niemczech, sie dziwiono, powiedzial jak to Rosja za pare dziesiecioleci CO2 wytwarzanie radykalnie chce zmniejszyc. A ze Putin nie rzuca slow na wiatr wiec sie zastanowilem w jaki sposob to chca zrobic. Bo wiedza napewno juz jak.
          I wiem ze nie wiatrakami czy sloncem jak w Niemczech wiec jak? Tylko jadrowa energetyka. I stawiam teze ze zbieraja Hel3 tez, Chrlowcom w gazie jego nie dostarczaja, napewno maja w tym cel. Jaki? Tylko synteza jadrowa wchodzi w rachube.
          Oczywiscie nie za kilka lat ale w tej dziedzinie napewno pracuja, lby maja, fachowcow maja wiec mysle ze szanse wlasnie oni widza. Stad to zapewnienie Putina o redukcji CO2, ogromnej.
          Na zachodze Europy energetyka jadrowa ma male szanse z dwoch powodow.
          1. Import paliwa a wiec sa dalej szantazowalne. Przez USA i innych.
          2. Przez antyjadrowa propgande po prostu fachowcow w tej dziedzinie jest coraz mniej. Negatywny dobor jak co, madrzejsci ida w inne dziedziny, 3 sort idzie jak co do energetyki jadrowej. A to zaczyna byc niebezpieczne zwlaszcza ze tereny w Europie Zachodniej sa gesto zaludnione, to nie Rosja a nawet USA. Tez skladowiska na odpady, w Rosji niewielki problem, na zachodzie Europy ogromny.

Co bedzie zobaczymy
          • kylax4 Re: Bezsiła Syberii ? 22.11.20, 17:22
            jorl napisał:

> A wiec najpierw drogi kSSx4 ja wlasciwie tym postem omowilem video dwoch polski
            > ch geopolitykow. Ten Sykulski jest nawet jakiem naukowcem, ma studentow, wlasni
            > e z polityki. I, juz pisalem linkujac jego inne video z Bartosiakiem, ze dla mn
            > ie wyjatkowo rozsadniej widzi Swiat. Nie do konca wie jak to w Swiecie jest bo
            > sie nie zna na przemysle a to jest glowna blaczka i wsrod polskich geopolitykow
            > , ze nie wspomna o forumowiczach, zreszta i Ty drogi kSSx4 nalezysz do tych.
            > Ale odniose sie do Twoich uwag bo czesto sa kretactwem
            >
            > Jasne, wspominaja o Katarze.

Nie tylko Katar, ogromne złoża są w USA, w morzach otaczających Australię, Brazylię, w Afryce, Kanadzie, na Morzu Północnym.

>
            > Jasne ale Chrl wlasnie importuje z Rosji.A ciekawe w tym jest ze importuje wlas
            > ciwie nie gaz ziemny a tylko metan a reszta Rosja sobie sama z tego gazu ziemne
            > go zabiera. I oni twierdza ze szerokow w polskich mediach wykrzykiwana teza jak
            > to Chrl za poldarmo przymusza Rosja jej gaz sorzedawac nie jest sluszna. Bo wl
            > asnie metan sam usprawiedliwia to troche nizsza cene jako Chrlowcy placa. Czyl
            > i ten medialny wrzask polskich mediow jak i polskich forumowiczow jest durnowat
            > y w tym zakresie.

Oczywiście, że Chiny prowadzą z Rosją grę, polegającą na fakcie, że trochę jesteśmy sojusznikami, a trochę konkurentami. Jednak Chińczycy z racji swojego potencjału gospodarczego i demograficznego, mają nad Rosją przewagę. Myślę też, że Pekin nie pozwoli na zbytnie uzależnienie od Rosji, oni rozbudowują kierunki importu surowców z każdej strony. I silniki odrzutowe tego nie zmienią. Zresztą ZSRR pomimo gigantycznego przemysłu zbrojeniowego i kosmicznego i tak padł na pysk.

>
            > Wlasnie to jest roznica ze Arabowie przy wydobywaniu weglowodorow opieraja sie
            > na imporcie maszyn i urzadzen a i czesto fachowcow z Zachodu a Rosja aby wydoby
            > wac musi miec i ma wlasny przemysl. I go ma bo od razu po 2014r dostala emberga
            > na urzadzenia do tego przymyslu a jakos nie widac aby gaz i ropa im sie skoncz
            > yla.
            > A wlasny przemysl, tez i taki, jest najwazniejszym wyznacznikiem nowoczesnych p
            > anstw.
            >

Rosja tak korzysta z własnych technologii, że musieli wstrzymać eksploatację złóż w Arktyce, gdy USA i UE nałożyły sankcje na sprzęt do wydobywania ropy i gazu. Podobnie wygląda sytuacja w przemyśle zbrojeniowym. Widziałeś halę, gdzie produkują np. śmigłowce Mi-28? Cała wypełniona japońskimi centrami obróbczymi Yamazaki Mazak. To samo w innych fabrykach, maszyny głównie z Europy i USA.

> Ja sie nie exscytuje ja po prostu za pomoca tego video wyjasniam jak naprawde w
            > yglada ten export gazu do Chrlu. I wyglda inaczej jak w polskich mediach.
            > Poza tym tak naprawde Zachod nigdy nie pozwoli na import maszyn i urzadzen z wr
            > ogich krajow. Takich ktore w tych krajach nie sa wytwarzane w Montowniach im. B
            > alcerowicza czyli wedlug zachodnicj dokumentacji zachodnich maszyn i gdzie te k
            > raje daja tylk wlasna sile robocza. To widac po Chrlu wlasnie. Wszystko bylo do
            > brze jak tanio dla nas produkowali u nas zaprojektowane towary, jak zaczeli pro
            > bowac sami co madrzejszego robic wlasnie im sie nog podcina. Chrl wjezdza w sci
            > ane.
            > A surowce Zachod jest i od wrogow zmuszony do importowania bo na wlasnych teren
            > ach ma za malo.
            > Dla Rosji wystarczy aby na swoim rynku coraz mniej potrzebowala maszyn i urzadz
            > en z Zachodu i to sie dzieje. Ale leoiej dla Rosji naturalnie byloby aby wlasny
            > rynek byl wiekszy i wlasnie dlatego trzeba poprzylaczac te bylo republiki post
            > sowieckie. Od Balorusi sie zaczyna wlasne, to jest konieczne ze wzgledow i gosp
            > odarczych. Zachod to wie naturalnie i wszystko robi aby Rosja tego nie osiagnel
            > a. To jest ale dla Rosji strategicznie konieczne wiec walka sie toczy dalej.
            >
            > Poza tym Rosja wcale nie zwieksza udzial weglowodowrow w swojej gospodarce. W P
            > KB ciagle ta dziedzina maleje. Export gazu do Europy bedzie miala przeciez, Pos
            > lka odpadnie, w Niemczech zaczna odnawialne poprzez wodor jego zastepowac.
            > Ja wiem ze istnieje propaganda, durna, ze przez NS2 Zachod Europy stanie sie ba
            > rdziej zalezny od Rosji w gazie. A NS2 ma umozliwoc tylko niekorzystanie z tran
            > zytu przez Polska i Ukraine, wiecej gazu przez NS2 nie bedzie. Dlaczegi Rosja m
            > aje oplatami tranzytowymi wrogow jak Polska czy Ukraina karmic? I Niemcy maja b
            > yc prze USA szantazowalne zamknieciem rur w Polsce?

Zgadzam się, że Europa musi się uniezależnić od USA. Tzn. być sojusznikiem Ameryki, ale na własnych zasadach, aby zablokować Waszyngtonowi możliwość szantażu. Polska, niestety, to kraj o mentalności bliskowschodniej, katolickiej teokracji, zgrywająca rzekomą wspólnotę duchową z USA......nad Wisłą nic nie jest wspólne z USA...poza politykami-kretynami.
            >

>
            > A jakie jest moje, Jorla, zdanie? Ani Chrlowcy Syberii nie kolonizuja ani Rosj
            > anie nie beda kolonializowac Chrlu. I w mediach chrlowskich napewno sa wodospad
            > y glupot. Jak w rosyjskich. I jedne barany pisza ze ich Chrlowcy skolonializuja
            > i te drugi barany ze Rosjanie.
            > Polskie media pisza tylko o tym ze Chrlowcy Syberie juz maja i nawet przytaczaj
            > a media rosyjskie, Wezmy bul2, borrka. Wiec dobrze jak sie przytoczy po polsku
            > baranow z chrlu. Dla rownowagi w grze "kto napisze wieksze glupoty".
            >

Polskie media żyją myśleniem życzeniowym i mało co wiedzą o świecie. Tutaj się zgadzam.

> A co do demografi to przez polityke 1 dziecka faktycznie Chrlowcy niezle sobie
            > demografie popsuli wiec i nawet jakies strachy moga z tego powodu i mec.

Polityka jednego dziecka została zniesiona. Choć odwrócenie tego trendu może zająć kilka dekad. Z pewnością północno-wschodnie Chiny (Mandżuria) gwałtownie się starzeje. Ale reszta Chin ma jeszcze rezerwy.

>
            >
            > Dlaczego Jedwabny Szlak? A nie Euroazjatycki Szlak?
            > A z Polska to nie tak. Polska sadzi dotad ze jako ze siedzi pomiedzy Azja a Eur
            > opa to MUSZA towary przez nia byc dostarczane i wtedy Polska moze stawiac warun
            > ki geopolityczne. I wlasnie w oparciu o USA. Blokady i tak dalej. A wiec jako z
            > e Polska chce dla USA szantazowac wspolprace Euroazjatycka poprzez mase ladowa
            > musi byc fizyczne ominieta. I to sie dzieje wlasnie, o tym mowia w tym video. K
            > lamia?
            > Przeciez wlasnie tymi sankcjami na NS2 USA chce zmusic utrzymanie dostaw gazu d
            > o Niemec przez Polske aby moc za pomoca Polski szantazowac Zachodnia Europe.
            >

Oczywiste jest, że Polska jest przedmiotem w grze geopolitycznej między USA, Rosją a Europą. Wszelkie opinie, że jest inaczej, to złudzenia. Amerykanie grają polską nutą romantyzmu.

>
            >

> I wiem ze nie wiatrakami czy sloncem jak w Niemczech wiec jak? Tylko jadrowa e
            > nergetyka. I stawiam teze ze zbieraja Hel3 tez, Chrlowcom w gazie jego nie dost
            > arczaja, napewno maja w tym cel. Jaki? Tylko synteza jadrowa wchodzi w rachube.
            > Oczywiscie nie za kilka lat ale w tej dziedzinie napewno pracuja, lby maja, fac
            > howcow maja wiec mysle ze szanse wlasnie oni widza. Stad to zapewnienie Putina
            > o redukcji CO2, ogromnej.
            > Na zachodze Europy energetyka jadrowa ma male szanse z dwoch powodow.
            > 1. Import paliwa a wiec sa dalej szantazowalne. Przez USA i innych.
            > 2. Przez antyjadrowa propgande po prostu fachowcow w tej dziedzinie jest coraz
            > mniej. Negatywny dobor jak co, madrzejsci ida w inne dziedziny, 3 sort idzie ja
            > k co do energetyki jadrowej. A to zaczyna byc niebezpieczne zwlaszcza ze tereny
            >

Fuzja aneutroniczna, a taką jest fuzja He3, jest znacznie cięższa do osiągnięcia, niż "stand
            • kylax4 Re: Bezsiła Syberii ? 22.11.20, 17:25
              końcówka bo ucięło:

Fuzja aneutroniczna, a taką jest fuzja He3, jest znacznie cięższa do osiągnięcia, niż "standardowa" deuter-tryt. Wymagane są większe temperatury, są problemy z różną ucieczką typu bremsstrahlung itd. Prawdopodobnie będzie wymagało to zastosowania całkiem innego procesu osiągania fuzji, zamiast tokamaków, czy fuzji inercyjnej. Zatem jeżeli nie mamy działającego reaktora D-T, to co dopiero mówić o He3-He3, czy p+B11.
            • jorl Re: Bezsiła Syberii ? 25.11.20, 17:37
              kylax4 napisał:

> Oczywiście, że Chiny prowadzą z Rosją grę, polegającą na fakcie, że trochę jest
              > eśmy sojusznikami, a trochę konkurentami. Jednak Chińczycy z racji swojego pote
              > ncjału gospodarczego i demograficznego, mają nad Rosją przewagę. Myślę też, że
              > Pekin nie pozwoli na zbytnie uzależnienie od Rosji, oni rozbudowują kierunki im
              > portu surowców z każdej strony. I silniki odrzutowe tego nie zmienią. Zresztą Z
              > SRR pomimo gigantycznego przemysłu zbrojeniowego i kosmicznego i tak padł na py
              > sk.

ZSRR padl na pysk bo mial zgnila komune. Ludzie obijali gruchy strasznie. Rosja teraz juz ma okrzepl, 30 lat budowany, kapitalizm, ludzie sa kapitalistyczna metoda, tak jak to sie dzieje na Zachodzie, gonieni do roboty. Kapitalisci przez konkurencje, pracownicy przez kapitalistow.
              To jest zasadnicza roznica.

> Rosja tak korzysta z własnych technologii, że musieli wstrzymać eksploatację zł
              > óż w Arktyce, gdy USA i UE nałożyły sankcje na sprzęt do wydobywania ropy i gaz

I bardzo dobrze ze te embarga nalozono na Rosje. Jakos nie widze ze Rosja nie moze eksportowac swojego gazu czy ropy a chociaz jako ze nie moze kupowac urzadzen do wydobywania tych surowcow z Zachodu, musi je sama opracowywac i produkowac. Czyli koszty tych urzadzen, one sa w cenach w gazie i ropie sa praktycznie kosztami ludzi pracujacych w Rosji. Jakby zakupywala urzadzenia z Zachodu aby rope czy gaz wydobywac, spory udzial w cenie tych surowcow musialoby wyplywac na zakupy.
              A to ze akurat nie potrafia w trudnych warunkach wydobywac surowce bo maja embarga? No i co z tego? I tak wiecej exportuja jak importuja a wiec po cholere byloby jescze wiecej exportowac surowce? Jak beda naprawde potrzebowac bo im sie skonczy te latwiej dostepne, opracuja urzadzenia i do tego. Zaden hexenwerk.

> u. Podobnie wygląda sytuacja w przemyśle zbrojeniowym. Widziałeś halę, gdzie pr
              > odukują np. śmigłowce Mi-28? Cała wypełniona japońskimi centrami obróbczymi Yam
              > azaki Mazak. To samo w innych fabrykach, maszyny głównie z Europy i USA.

Zgoda, tak bylo przed laty 10ciu jak Rosja chciala szybko podniesc poziom techniczy swoich bronii. Zakupila zagranica maszyny do tego. Ale od tego czasu minelo 10 lat. Do tego maja embarga na takie maszyny i jako ze rubel spadl 2 razy od tamtych czasow wiec te maszyny zdrozaly na rosyjskim rynku 2 razy oplaca sie im wlasne maszyny opracowywac i buudowc. I to sie dzieje, w ostatnich latach coraz wiecej. Ja obserwuje dokladnie przemysl rosyjski a ze sie na tym znam wiec wiem co szukac i jak oceniac.
              Jasne musieli np. zastopowac produkcje seryjna Su57 bo np. wlokna weglowe do prototypow kupili kiedys na Zachodzie. Teraz kupic juz nie moga, embarga, wiec i wlasne opracowali. Tez potrzebuja je do samolotu jak MC21, wiec i maja. A w Rosji knowHow jest, musi byc rozwijany, kapitalizm a nie zgnily komunizm maja wiec i sie posuwa to we wlasciwym kierunku. Maja duzo do zrobienia ale i robia i najwazniejsze sa na wlasciwej drodze.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka