Dodaj do ulubionych

Bezsiła Syberii ?

31.05.20, 13:07
Pamiętacie propagandowy show związany z "chińskim kontraktem" na gaz ?

Otóż dziś obserwujemy konwulsyjne drgawki wielkiego projektu gazowych pól Czajandy - podstawowego źrodła dostaw "Siły Syberii".

Tu należy wyjaśnić, iż geolog jest w Rosji czymś pośrednim między Bufallo Billem, a Kolumbem.
Zawód szanowany, dobrze płatny i nie pozbawiony romantyki.
Także nie krytykuję rosyjskich geologów.
Są doskonali.
Krytykuję putinowską kamaryllę.

Już od jakiegoś czasu mówiono, iż szacunek zasobów gazu jest zawyżony, ale "wicie rozumicie" geopolityka ważniejsza, niż jakieś tam szacunki.
I podpisano wielki kontrakt z bratnim Kitajem.

Dziś widać, że gazu jest około cztery razy mniej i... nie wystarczy - przyjdzie budować "ratunkową" nitkę z Jamału.
Za jakieś "grosze", oczywiście (20 mld $, tak mówią źli ludzie).
I płacić wielkie kary.

Skandal jest wielki, ale że na pochyłe drzewo itd.... na polach gazowych wybuchła epidemia korona wirusa i zaczęły sie bunty pracowników.

Złośliwi oceniają, że będzie to gwóźdź do trumny, może nie Putina, ale szefa Gazpromu Millera.
Obserwuj wątek
    • lubat Re: Bezsiła Syberii ? 31.05.20, 20:20
      Cóś Ci Borracik temat nie chwycił:) Forumowicze chyba wyczuwają, że obrabiasz tyłki ekipy Pu. i nie chcą do tego przyłożyć ręki;)
      Próbowałem temat ożywić na znanym Ci forum, ale tam też nie ma wzięcia.
    • jorl Re: Bezsiła Syberii ? 31.05.20, 22:16
      Znowu moi ulubieni rusofoby, borrka i denisek dali glos

borrka napisał:

> Tu należy wyjaśnić, iż geolog jest w Rosji czymś pośrednim między Bufallo Bille
      > m, a Kolumbem.
      > Zawód szanowany, dobrze płatny i nie pozbawiony romantyki.
      > Także nie krytykuję rosyjskich geologów.
      > Są doskonali.

Bzdura wcale nie sa geologowie doskonali. Dlaczego mieliby byc nimi? Jako jedyni w Rosji mieliby dobrze pracowac? Wezmy denika, niby w domu pracuje a na forum siedzi ciagle. geologowie lepsi? Tacy sami opierdal.cze jak denisek. I sie zgadaz bo zle zbadali, jasne, opierdal.cze.
      To towarzystwo tez sie nadaja do pogonienia.

Ale wezmy link:
      filarybiznesu.pl/rosja-moze-zawalic-chinski-kontrakt-gazowy/a4273
      i co tam pisza?

Rezerwy szacowane początkowo na 1,45 bln m sześc. zostały już oficjalnie zredukowane do 1,2 bln

Ile ma isc do CHRLU?

Magistrala, o ogromnej docelowej przepustowości 38 mld m sześc., miała osiągnąć pełną gotowość w 2025 r., ale rozpoczęła częściową działalność już w roku ubiegłym.

Fajnie brzmi ogromnej. NS1 jest 55mild m3 za malo,NS2 ma byc tez taki. To bedzie 110mild m^3. Jesli 38mild m^3 ma byc ogromne to 110 mild m^3 jakie jest? GigGiGGiGnysczne czy jakos tam?

Zredukowano do 1,2bln, reszta to Nawalny ma od CIA.

Policzmy 20 lat* 38mild =0,76 bln m^3. Do zredukowanej 1,2 bln jeszcze daleko.
      Dlaczego 20 lat wzielem? Bo co bedzie za 20 lat to tego nikt nie wie. Dawno mozna metoda szczelinowa np. tam nastepny bln gaz wydobywac. Ta metoda napewno jest tam ze 2 razy wiecej gazu jak tego normalnego. W USA z ziemie teraz sie wyciaga to co sie dawniej nie dalo, Rosja tez jak trzeba bedzie bedzie to potrafila robic.20lat t wiecznosc.

Ja bardziej mam obawy ze te rury do CHrlu sa za duze. Czy CHRL bedzie w stanie tyle tego gazu kupowac bo przeciez wjezdza w sciane teraz. Na fanaberie z czysta energia nie bedzie ich zapewne stac, beda weglem albo i drzewem palic a do tego beda mieli o tyle mniej przemyslu ze elektrowni mniej trzeba bedzie.
      No i dalej beda siedzieli w swoich mieeszkaniach zima w kurtkach i watowanych spodniach jak teraz. Bo tak na poludnie CHrlu od Wuhan nie maja ogrzewania w mieszkaniach i zima maja w chalupach jak na dworze. Czyli np. +5°C max 10°C. I tak im zostanie. Te ich wizowce co widac nie maja zadnej izolacji termicznej, cos jak namioty prawie. No i zagrzybiale jak cholera.
      Mozna obejrzec filmy na YT Polakow co w CHrlu mieszkaja. Widac jak w zimie CHRlowcy siedza w kurtkach w chalupach i beda dalej tak siedziec.
      Ale mysle ze te rury sa za chrlowski pieniadze budowane conajmniej w duzej mierze wiec jak nie beda mieli czym placic za gaz to Rosja nie straci. Ich CHRlowcow rury beda puste.

> Krytykuję putinowską kamaryllę.

Jasne, rusofoby nic innego nie robia. Nawalny ma od CIA potem denisek i borrka.
      • lubat Re: Bezsiła Syberii ? 01.06.20, 09:58
        jorl napisał:

> Ja bardziej mam obawy ze te rury do CHrlu sa za duze. Czy CHRL bedzie w stanie
        > tyle tego gazu kupowac bo przeciez wjezdza w sciane teraz. Na fanaberie z czyst
        > a energia nie bedzie ich zapewne stac, beda weglem albo i drzewem palic a do te
        > go beda mieli o tyle mniej przemyslu ze elektrowni mniej trzeba bedzie.

Twoje obawy są zupełnie nieuzasadnione, a Chińczycy będą chcieli kupować więcej gazu, niż Rosja będzie w stanie im dostarczyć. Od strony finansowej patrząc, to są dla nich groszowe wydatki, a walka o czyste powietrze w wielkich aglomeracjach i wokół nich stała się już ogólnonarodowym problemem i zagrożeniem dla zdrowia i życia i została już zapisana partyjnym programie na następne lata.
        Ale gaz to nie tylko energetyka - to także ważny surowiec dla przemysłu chemicznego, o czym pewnie dobrze wiesz.
        • jorl Re: Bezsiła Syberii ? 01.06.20, 10:42
          lubat napisał:

> Twoje obawy są zupełnie nieuzasadnione, a Chińczycy będą chcieli kupować więcej
          > gazu, niż Rosja będzie w stanie im dostarczyć. Od strony finansowej patrząc, t
          > o są dla nich groszowe wydatki, a walka o czyste powietrze w wielkich aglomerac
          > jach i wokół nich stała się już ogólnonarodowym problemem i zagrożeniem dla zdr
          > owia i życia i została już zapisana partyjnym programie na następne lata.

Problem jest nie to co Chrlowcy chcieliby a to co beda mogli. Ja ich doskonale rozumiem ze te ich zycie w smogach im sie nie podoba. Bylem w CHrlu juz 3 razy wiem jak tam jest paskudnie ze smogiem. Ale nastepuje skoordynowana swiatowo akcja udupi.nia CHRlu. I to co sie teraz dzieje to dopiero poczatek beda mieli gorzej i to duzo.
          A wtedy wydatki na gaz nie beda juz dla nich groszowe, poza tym wymaga uzycie gaz w CHrlu tez ogromnych inwestyciji w ich infrastrukture.
          Ostatnio widze ze Xi zrozumial ze to nie zarty. Ze poglad Chrlowski ze Zachod im nie pozabiera Montownie z ktorych CHRlowcy kradli w wielkich stylu bo na Zachodzie sie tez wtedy pogorszy, juz nie dziala. Zwlaszcza ze mamy koronke, to przyspiesza.
          Juz te 5G i chrlowskie smatfony na opracowanych we Chrlu procesorach sie koncza. Nikt na Swiecie im ukladow scalonych nie bedzie juz produkowal, sami oczywiscie tego nie potrafia, wlasnie wszedla zakaz USA na to, zakaz skuteczny dodam, i cala galaz HighTech Chrlowska ktora wielkim nakladem zbudowali wjezdza w sciane. Narazie Huawei, potem nastepni.
          Beda musieli Chrlowcy zaprzestac kradziezy bo nie bedzie skad i zabrac sie do pracy od podstaw. A to bedzie trwalo i to dlugo. Beda cofnieci. I wtedy smog itd bedzie dla nich malym problemem. Poza tym jak im przemysl dla Swiata sie zmniejszy bedzie mniej fabryk, mniej elektrowni wiec i mniej smogu.
          Widac ze to zrozumieli bo zaczynaja HongKong teraz brac za pysk. Dotad sie bali ze dostana za to sankcje ale teraz wiedza juz ze sankcje zawsze i tak beda wiec lepiej porzadki robic zamiast bac sie sankcji i pozwolic zabrac sobie HongKong.
          Beda zmuszeni byc solidnym sojusznikiem Rosji ale na zasadzie mlodszego brata. Dla Rosji to dobrze, beda mieli duzy wspolny rynek z Chrlem czyli opracowania w Rosji beda mogly byc przeznaczone na wiekszy i to duzo rynek. Nastapi rozdzial w technice, w standartach, na Wschod i Zachod, nie da sie inaczej.

> Ale gaz to nie tylko energetyka - to także ważny surowiec dla przemysłu chemicz
          > nego, o czym pewnie dobrze wiesz.

Jasne ze tak ale to dalej nic nie zmienia bo nastapi ogromne cofniecie sie CHrlu i tak.
              • jorl Re: Bezsiła Syberii ? 02.06.20, 11:18
                denirus napisał:

> Owszem.
                > I jedynym ratunkiem dla Rosji bedzie przyjecie kierunku zachodnich mocarstw.
                >

Przeciez drogi moj rusofobie denisku nie znasz sie na przemysle. To skad mozesz oceniac sily jakis krajow? Napisz, nie wstydz sie, co robisz zawodowo. Jakos mysle ze majtki chrlowskie importujesz z Chrlu. Te go..ne.
                No pochwal sie co robisz, nie wstydz sie. Albo masz sie czegos wstydzic?

Znowu straciles okazje siedziec cicho.

Widze ze nadal uwazasz ze CHL to potega i basta. Czy tez powoli dociera i do Twojej prostej glowki drogi denisku ze to na piasku budowana potega? I wlasnie jest demolowana?

Ja wiem ze Nawalny tak by chcial aby Rosja sie przylaczyla do Zachodu przeciw CHrlowi. Ale ja uwazam ze to sie Rosji napewno nie oplaciloby. Bo lepiej miec wielki rynek Chrlowski dla swojego przemyslu bo przemysl trzeba rozwijac. I uwazam ze elity rosyjskie tez tak uwazaja.
                No ale fakt ze chrlowcami pogardzaja bo i maja za co. Tak sie dac przez Zachod w sciane wjechac.

• mazzini890 Re: Bezsiła Syberii ? 02.06.20, 17:51
                  "Ja wiem ze Nawalny tak by chcial aby Rosja sie przylaczyla do Zachodu przeciw CHrlowi. Ale ja uwazam ze to sie Rosji napewno nie oplaciloby. Bo lepiej miec wielki rynek Chrlowski dla swojego przemyslu bo przemysl trzeba rozwijac. I uwazam ze elity rosyjskie tez tak uwazaja.
                  No ale fakt ze chrlowcami pogardzaja bo i maja za co. Tak sie dac przez Zachod w sciane wjechac. " A rozwijacie ten przemysł poza wojskowym Mitińka bo jakoś nie widać. Nie widać dobrych ruskich aut, komputerów, scalaków. Twierdzisz,że Chiny to ukradły. Owszem . Ale się nauczyły. A wy? A propos Mitia jestem zwolennikiem ograniczenia potęgi Chin. Chciałbym żeby Zachód odrodził swój przemysł. U mnie w rodzinie są jeszcze sprawne urządzenia Grundiga z początku lat 80. Ale ty już pitulisz bajki. Poza militariami gdzie i Zachód i was Chiny już gonią. Nie macie nic.
                • mazzini890 Re: Bezsiła Syberii ? 02.06.20, 17:54
                  I nie kłam. Nie naśladujecie Zachodu z czasów jego świetności ani Japonii i Korei Południowej po 1950 ani Tajwanu po 1970 ani nawet Chin po 1978. Co chcecie im sprzedawać. Wódkę? A że Zachód z głupoty dał pupcie Dalekiemu Wschodowi to inna bajka. Tyle,że Putin robi teraz to samo.
            • jorl Re: Bezsiła Syberii ? 02.06.20, 11:08
              mazzini890 napisał:

> Ale to Rosja będzie młodszym bratem.

Drogi m890 masz widze poglad taki typowo polski. Ja zawsze pisalem ze CHRL to do bani, wystarczy kopnac i sie zawali. A dlaczego Bo zyli z kradziezy. ja wiem ze Polacy uwazaja kradziez dobra rzecz ale kradzione nie tuczy.
              Do niedawna czytywalem np. Bartosiakow, przeslawnych polskich geopolitykow, jak to CHRL w wysokich technologiach USA przesciga. Sadze ze i Ty tak uwazales drogi m890. I co? Dalej tak uwazaja? Ostatnio widze u tego Bartosiaka ze chyba dotarlo do niego jak to USA/Zachod demoluja CHRL. A niby PKB CHRLU ogromne, CHRL fabryka Swiata i co? I nic. Dlaczego? Bo kluczowe technologie CHRLowyc nie maja. I zamiast je opracowywac korzystali z mozliwosci kradzenia ich z Montowni zachodnich.
              Tam gdzie krasc nie mogli np. w silnikach odrzutowych, bo nie mieli Montowni tychze u siebie, co zbuduja silnik to im go..nie pracuje. Cale ich lotnictwo wojskowe lata na silnikach zaimportowanych z Rosji i to silnikach opracowanych w Rosji przed 40 laty. Nawet tego nie potrafia opracowac bo ukrasc nie mieli akurat jak.
              I tak jest praktycznie ze wszystkim u nich.
              Uklady scalone nie potrafia produkowac a naprawde dlatego ze nie potrafia opracowac tych skaplikowanych maszyn aby je produkowac. Ich 5G, smartfony idzie sie wlasnie jeb.c.
              Wracajac do Rosji, sila militarna Rosji jest przytlaczajaco wieksza jak CHRlowska a wiec jak inaczej moze byc ze CHRl bedzie mlodszym bratem Rosji? Fakt, mysleli ze beda mogli sami byc mocarstwem ale to wlasnie teraz zrozumieli ze nic z tego.

Co po polsku o geopolityce to najczesciej do bani ale nie wszystko. Jest rozmowa Bartosiaka z niejakim Majamanem. Polak duzo jezdzacy po Wschodzie, Rosja CHRL itd.

www.youtube.com/watch?v=lq7WDjduyYI
              Tam ten Majman mowi jak elity polityczne Rosji traktuja CHRL. A wiec traktuja z pogarda, mozna posluchac. I dla mnie calkiem zrozumiale dlaczego. Bo politycy rosyjscy wiedzieli ze CHRL wjedzie w sciane. Kiedys sie podlizywala Zachodowi, w Afganistanie zbroila bandytow islamskich przeciw Rosji i dostala w zamian za to nagrode. Montownie. A teraz jako ze wydawalo im sie ze urosli wiec im Zachod daje po d... . Mysleli CHRlowcy ze maja zaslugi, teraz sie dowiedzieli ze laska panska na pstrym koniu jedzie. I Rosjanie sie tego spodziewali ze tak sie stanie, stad pogarda dla politykow Chrlowskich.
              No to kto tu kogo ma byc mlodszym bratem?

Drogi m890, nie znasz sie na niczym, pojecia nie masz o przemysle gwarantowanie, jak myslisz ze chrlowskie majtki to szczyt techniki to i stad masz tak idiotyczne poglady.

No ale dewastacje CHrlu zaczynamy ogladac, nawet dla Ciebie moze bedzie jasne co z go..o jest ten CRrl.
              • mazzini890 Re: Bezsiła Syberii ? 02.06.20, 16:49
                htggtps://gf24.pl/wydarzenia/swiat/item/1850-chiny-przejmuja-rosje
                htuutps://belsat.eu/pl/news/klopotliwe-sasiedztwo-jak-chinczycy-podbijaja-rosje/
                htuutps://klubjagiellonski.pl/2018/10/01/zwiazek-z-rozsadku-rosja-chiny-i-teskne-marzenia-o-mocarstwowosci/
                • jorl Re: Bezsiła Syberii ? 02.06.20, 17:22
                  mazzini890 napisał:

> htggtps://gf24.pl/wydarzenia/swiat/item/1850-chiny-przejmuja-rosje
                  > htuutps://belsat.eu/pl/news/klopotliwe-sasiedztwo-jak-chinczycy-podbijaja-rosje
                  > /
                  > htuutps://klubjagiellonski.pl/2018/10/01/zwiazek-z-rozsadku-rosja-chiny-i-teskn
                  > e-marzenia-o-mocarstwowosci/

Och te polskie durnowate wiadomosci.
                  Co po polsku to jak zwykle glupoty.
              • mazzini890 Re: Bezsiła Syberii ? 02.06.20, 16:52
                Ruseczku Chińczycy są lepsi w scalakach niż wy. Gdzie rosyjskie Huaiwei, czy Xiaomi? Albo Microstar? Bełkot ruskiego propagandzisty. A co do armii to są tuz po was.
                htuutps://jagiellonia.org/ranking-najpotezniejszych-armii-swiata-2018/
                A propos jak tam wasz narodowy komputer Elbrus na chińskich scalakach?
                • jorl Re: Bezsiła Syberii ? 02.06.20, 17:25
                  mazzini890 napisał:

> Ruseczku Chińczycy są lepsi w scalakach niż wy. Gdzie rosyjskie Huaiwei, czy Xi
                  > aomi? Albo Microstar?

Specjalista sie odezwal od polprzewodnikow? Acha, polski specjalista.
                  Huaweie wlasnie dostali bana na dostarczania im ukladow scalonych ze Swiata. Od 10 dni, w ciagu 90 dni ostanie co zamowili dostana apotem moga sobie na pola ryzowe pojc pracowac.

Typowy Polak, pojecia nie ma ale dziobem trzaska.
                  • mazzini890 Re: Bezsiła Syberii ? 02.06.20, 17:29
                    Dostali bana ruseczku. Ale nadal produkują. Biedny ruseczku pitulisz mi ,że Rosja jest silniejsza od Chin . No więc ja się pytam w czym? Trzaskasz ty dziobem ruseczku trzy po trzy. Jaka rosyjska firma zastępuje Huaiwei? Żadna. Zastąpi huaiweia inna chińska firma albo może Zachód zmądrzeje i przywróci produkcję u siebie. Wy nic na tym nie zyskujecie Miszka. Owszem przemysł militarny macie niezły ale to za mało.
                    • jorl Re: Bezsiła Syberii ? 02.06.20, 18:31
                      mazzini890 napisał:

> Dostali bana ruseczku. Ale nadal produkują. Biedny ruseczku pitulisz mi ,że Ros
                      > ja jest silniejsza od Chin . No więc ja się pytam w czym?

Napisalem polaczku ze militarnie. Nie wystarczy?

> Jaka rosyjska firma zastępuje Huaiwei? Żadna.

I slusznie, w takich zabawkach z Zachodem nikt nie ma szans. No ale to tak naprawde zabawki. I CHrlowcy mysleli ze sami beda te zabawki projektowc ale zapomnieli ze trzeba do nich ukaldow scalonych.

>Owszem przemysł militarny macie niez
                      > ły ale to za mało.

Miec silny przemysl militarny jest niezbedny, bez tego by Rosja ne istniala. I dlatego wlasnie jest starszym bratem Chrlowcow. Bo smartfony WhatsAppy to przeciez g..ne zabawki dla gawedzi tak naprawde.
                      No ale jak taki polaczek nie zna sie na przemysle to jak moze ocenic sile panstwa?
                  • mazzini890 Re: Bezsiła Syberii ? 02.06.20, 17:32
                    Owszem i Chiny i Zachód maja kryzys demograficzny i to może im zagrozić . Ale ten kryzys macie i wy. I to taki ,że nawet w Czeczenii pozwalacie Kadyrowowi szariat wprowadzać. Nikt nie twierdzi,że Rosja jest niczym ale bajki,że jest silniejsza od Chin i nawet obecnego Zachodu to bajki. A Chiny też maja swój nacjonalizm i władzą się nie dzielą. Tak wiec śnij dalej.
    • borrka Daje do myślenia 01.06.20, 11:53
      Publikacja Lenty zastanawia, bo to źródło jeśli nie prokremlowskie, to bez wątpienia nie anty i do tego wysoce opiniotwórcze.
      Taki zawoalowany atak na podstawową koncepcje gospodarczo-polityczną Rosji jest dla mnie trudne do zrozumienia.
      Gazprom, ta perła w putinowskiej koronie, nagle ukazuje sie jako zgraja dyletantów (to już przesada) prowadzących politykę, zamiast eksploatacji gazu.
      Ktoś to wytłumaczy?
      • borrka PS. 01.06.20, 11:58
        Tym dziwniejsze, że Rosja prowadzi grę na zwyżkę cen ropy i to nie tylko z poganiaczami wielbłądów.
        Również z USA, bo te patologiczne ceny nikomu nie służyły.

Jarek, myśmy ran twych całować niegodni !
        • amunicyjny1 Re: PS. 01.06.20, 17:27
          borrka napisał:

> Tym dziwniejsze, że Rosja prowadzi grę na zwyżkę cen ropy i to nie tylko z poga
          > niaczami wielbłądów.
          > Również z USA, bo te patologiczne ceny nikomu nie służyły.
          >
          > Jarek, myśmy ran twych całować niegodni !

To nie pomarańczowy tupał nogami [ a ty na forum] niedawno, że przez Rosję ceny lecą na pysk, bo olewają Saudów? Sam gorączkowałeś się jaki to Putin durny, i pohybel będzie dla Rosji. Coś cik odwinęło ci się ?

A mi niskie ceny ropy służą
    • jorl Re: Bezsiła Syberii ? 02.06.20, 10:43
      No wiec ten artykul z Vesti przerzucilem. Aby sie dowiedziec czegos blizej o tym gazie.

A wiec najpierw twierdzenie borrki:

borrka napisał:

> Dziś widać, że gazu jest około cztery razy mniej

Tam nie znalazlem. Skad to twierdzenie borrka ma? I mojego ulubionego rusofoba deniska bo chyba tez tak mysli? Nie wem, mysle ze od Nawalnego a on od CIA.
      I nie chodzi, tak pisza, ze gazu w ziemie jest za malo a o to ze wydobywanie jego, budowa tej calej infrastruktury jakos nie idzie jak nalezy.

I co widze z tego artykulu. Mozna powiedziec ze maja Rosjanie niezly burdel z tym nowym polem gazowym. I wymaga ten burdel pogonienia ludkow aby funkcjonowalo jak trzeba. W koncu w moim domu mam gaz z Rosji, dookola od cholery inne chalupy tez maja ten rosyjski gaz a wiec Rosjanie tak naprawde potrafia gaz wydobywac. I to od dawna, bo i od dawna mam cieplo w Niemczech z rosyjskiego gazu.
      Do tego dochodzi ze czesciowo oparli sie na imporcie (tez) jakiegos tam szlamu potrzebnego do wydobywania. I teraz maja szlaban na niego przez USA. No i co z tego? Kiedys wydobywali, zapewne i teraz wydobywaja z swoim szlamem, jak co niech sobie opracuja aby miec wlasny. To zadna sztuka napewno, po prostu sie wziasc do roboty. Tylko im na zdrowie wyjdzie. I jesli ciagle gaz z innych pol wydobywaja a sankcje maja na wszystkie wiec idzie i tak.

Tak wogole to jest dla mnie oczywiste ze za dobrze Rosjanie nie pracuja. W koncu gdyby pracowali tak dobrze jak np. w Niemczech by mieli poziom dochodu narodowego na glowe nie okolo polskiego a niemieckiego. No ale to nie jest takie latwe, z tym ze osiagalne. Sam przyjechalem z Polski do Niemiec i w Niemczech wytwarzalem PKB na poziome niemieckim i to tym niemieckim z gornej polki a nie srednim. W koncu zarabialem w Niemczech duzo wiecej jak sredni Niemiec czyli wytwarzalem osobiscie duzo wiecej jak sredni Niemiec PKB. A wiec idzie z tym ze wiem oczywiscie dlaczego idzie i wiem dlaczego w Rosji czy w Polsce idzie duzo gorzej.

> Złośliwi oceniają, że będzie to gwóźdź do trumny, może nie Putina, ale szefa Ga
      > zpromu Millera.

Jak taki burdel jest faktycznie to trzeba innego szefa Gazpromu.
      Ja w komunie sie zastanawialem ze jak sie przejdzie na kapitalizm skad wziasc fachowcow do kierowania gospodarki kapitalistycznie ale dobrze nia kierujaca. I uwazalem ze to bedzie najwiekszy problem. Trwa ale nie ma wyjscia trzeba do przodu.
      Z tym ze nie przesadzajmy, w Niemczech widzialem wiele burdelu w przedsiebiorstwach kapitalistycznych, sam tez taki czysem powodowalem ale trzeba ostro pracowac i burdel wyczyscic. Idzie zawsze, naprawde, nawet jak na poczatku wyglada ze sie nie da nic zrobic. Da sie, jak plajta w oczy patrzy, a bylo nieraz i u mnie tak, to sie rozwiazania znajdzie.

Mysle ze Vesti tym artykulem miala, i slusznie, ujawnic te problemy aby je naprawde rozwiazac. I dobrze.
    • jorl Re: Bezsiła Syberii ? 02.06.20, 17:21
      mazzini890 napisał:

> Nie pitul ruseczku.

O, polaczek sie odezwal.

>Chiny mają 4000 lat za sobą .

I co z tego? Nich maja 40 000 lat, to zadna pomoc.

>I maja przemysł.

gow.iany. Zreszta wy w Polsce nie macie pojecia co znaczy przemysl. Jestescie krajem Montowni im. Balcerowicza jesli chodzi o przemysl, skad mozecie wiedziec jak wyglada dorosly przemysl?

>Jeżeli się z
      > awalą to sami przez siebie a nie Rosję.

Nie przez Rosje sie CHrlowcy zawala a przez Zachod. Nie dotarlo? Wiem, wiem, za trudne dla was.
      • mazzini890 Re: Bezsiła Syberii ? 02.06.20, 17:37
        A wy jaki macie przemysł cywilny.Mniejszy niż Holandia. I to nawet ta obecna a co dopiero ta z 1980. Pokaz no nam światowej klasy rosyjskie auta czy komputery?
        Chiny mają o 4000 lat więcej doświadczenia niż wy. Swoje bajeczki,że świat jest wasz wsadź se w bajki pod Woroneżem. Zaniedbaliście rozwój cywilnej gospodarki i pozostajecie nadal mutacja Ordy. Gdzie wam do Chin czy Zachodu tego z przed 1980. Trzaska bidny ruseczek gadki z kompa wymyślonego w USA i produkowanego w Chinach . Że w skutek głupoty USA to inna bajka. Gdzie wasze pecety, telewizory itp?
        • jorl Re: Bezsiła Syberii ? 02.06.20, 18:26
          mazzini890 napisał:

> A wy jaki macie przemysł cywilny.Mniejszy niż Holandia. I to nawet ta obecna a
          > co dopiero ta z 1980. Pokaz no nam światowej klasy rosyjskie auta czy komputery
          > ?

Ja mieszkam w Niemczech i w niemieckim przemysle dlugo pracowalem. Wiem jak wyglada dorosly przemysl czego Ty biedny polaczku nie wiesz.
          U siebie produkujecie na glownie niemieckiej dokumentacji na niemieckich maszynych rozne towary ktore np. w Niemczech sa zaprojektowane. Nie wiem po co u was w Polsce wogole sa Politechniki jak ich absolwenci co najwyzej projektuja instalacje maszyn zakupionych np. w Niemczech.

> Chiny mają o 4000 lat więcej doświadczenia niż wy.

Alez to doswiadczenie. Nauczyli sie 4000 lat jak sorbac zrec wszystko co zyje i pierdziec. I smierdziec z geby.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka