Dodaj do ulubionych

Pandemia w 2020r.

25.09.20, 10:03
chcialbym cos napisac na ten temat,lecz nie wiem czy w-k lub inny nie skasuje
wiec test...
Obserwuj wątek
    • 1.melord Re: Pandemia w 2020r. 25.09.20, 10:17
      hmmm..poszlo wiec chyba ban minal

Dzien w dzien na wszystkich kontynentach strasza nas corona-virusem-glownie przytlacza ilosc zmarlych.
      Zajrzalem do statystyk GUS(po polsku wiec kazdy skuma)
      W 2019 r zmarlo w Polsce ok 400 tys ludzi na rozne choroby i z powodu wypadkow roznistych.
      wiadomosci.dziennik.pl/wydarzenia/artykuly/6429686,gus-ludnosc-polska-dane-demografia.html
      W 2020 od 1 stycznia do 13 maja zmalo ok 80 tysobserwatorgospodarczy.pl/gospodarka/19-polska/1367-pandemia-mogla-zmniejszyc-w-polsce-liczbe-zgonow-o-nawet-200-tygodniowo
      Dziwne wyniki...wyglada,ze pandemia zmniejszyla ilosc zmarlych?
      Niektorzy eksperci twierdza,ze jest to silniejsza odmiana grypy czy tez "zapalenia pluc" wiec glownie powinni uwazac ludzie starsi.....65-70 letni i wzwyz,lub posiadajacy jakies przewlekle chroby czegos

Mysle,ze podobnie jest w innych krajach(szukac nie mam czasu)
      Nasuwa sie wiec pytanie...dlaczego rujnuje sie swiatowa gospodarke,ludzi wysyla na bezrobocie,traca czasami dorobek zycia,utrzymuje sie miliardy ludzi w stresie i niepewnosci.
      Komu to sluzy?
        • 1.melord Re: Pandemia w 2020r. 25.09.20, 11:17
          Bilberg...uwazasz,ze taki mocny?
          Daleko mi do teorii spiskowych,opieram sie na danych ststystycznych przyrostu naturalnego,wiec roznicy miedzy urodzeniami a zmarlymi.

W Australii:
          w 2018 r zmarlo ok 160 tys ludzl(2019 nie znalazlem) w wynku pandemii 2020 r.w ciagu 7 miesiecy zmarlo 860 osob ,wiec ok 0.5% z ogolnej liczby tych w 2018

NNDSS reported influenza associated deaths in Australia

2014- ok 68 tys zachorowan,zmarlo 189
          2017-ok 250 tys !! , zmarlo ok 1200
          2020-ok 310 tys , zmarlo 860

Nie ulega watpliwosci,ze corona virus jest niebezpieczny,glownie dla ludzi starszych-smiertelnosc tych do 50 lat jest minimalna,ponad 80% to ludzie powyzej 70 lat.
          Napewno nie jest to powodem by rujnowac swiatowa gospodarke
          • amunicyjny1 Re: Pandemia w 2020r. 25.09.20, 11:24
            1.melord napisał(a):

> Bilberg...uwazasz,ze taki mocny?
            > Daleko mi do teorii spiskowych,opieram sie na danych ststystycznych przyrostu n
            > aturalnego,wiec roznicy miedzy urodzeniami a zmarlymi.
            >
            > W Australii:
            > w 2018 r zmarlo ok 160 tys ludzl(2019 nie znalazlem) w wynku pandemii 2020 r.w
            > ciagu 7 miesiecy zmarlo 860 osob ,wiec ok 0.5% z ogolnej liczby tych w 2018
            >
            > NNDSS reported influenza associated deaths in Australia
            >
            > 2014- ok 68 tys zachorowan,zmarlo 189
            > 2017-ok 250 tys !! , zmarlo ok 1200
            > 2020-ok 310 tys , zmarlo 860
            >
            > Nie ulega watpliwosci,ze corona virus jest niebezpieczny,glownie dla ludzi star
            > szych-smiertelnosc tych do 50 lat jest minimalna,ponad 80% to ludzie powyzej 70
            > lat.
            > Napewno nie jest to powodem by rujnowac swiatowa gospodarke

Temu, że ludzie boją się iść do lekarza,apteki [żrą mniej g],mniej podróżują,nie dostaną nożem na dyskotece,itd,itp
      • amunicyjny1 Re: Pandemia w 2020r. 25.09.20, 11:18
        1.melord napisał(a):

>
        > Mysle,ze podobnie jest w innych krajach(szukac nie mam czasu)
        > Nasuwa sie wiec pytanie...dlaczego rujnuje sie swiatowa gospodarke,ludzi wysyla
        > na bezrobocie,traca czasami dorobek zycia,utrzymuje sie miliardy ludzi w stres
        > ie i niepewnosci.
        > Komu to sluzy?

Mnie światowa gospodarka g obchodzi, podobnie jak ja ją.A moja ma się dobrze
        Kiedyś tak z 10 lat temu,po pijaku kupiłem parę działek,taniocha ale zadupie totalne,takie ni do Boga ni do ludzi...Od tamtej pory je handlowałem...ale po h komu taka działka...chyba dla jakiegoś prepersa...ale to gołodupcy z zasady
        W tym roku cud ''inwestory'' mało się po mordach nie bili.Świat się zamienia,ale to też mnie g obchodzi,bo ile mi zostało
        • 1.melord Re: Pandemia w 2020r. 25.09.20, 11:37
          amunicyjny1 napisal:

>Świat się zamienia,ale to też mnie g obchodzi,bo ile mi zostało

no wlasnie...tak sie q..a zmienia,ze zamykaja ludzi w chalupach(lockdown) gdy jeszcze tylko pare lat aktywnych zostalo
          • szwampuch58 Re: Pandemia w 2020r. 25.09.20, 11:42
            aktywnych debili jest pod dostatkiem:
            next.gazeta.pl/next/7,151003,26336373,krasnik-moze-zostac-strefa-wolna-od-5g-radni-poparli-kontrowersyjna.html#do_w=57&do_v=67&do_a=330&s=BoxOpLink
          • amunicyjny1 Re: Pandemia w 2020r. 25.09.20, 12:22
            1.melord napisał(a):

> amunicyjny1 napisal:
            >
            > >Świat się zamienia,ale to też mnie g obchodzi,bo ile mi zostało
            >
            > no wlasnie...tak sie q..a zmienia,ze zamykaja ludzi w chalupach(lockdown) gdy
            > jeszcze tylko pare lat aktywnych zostalo

W sumie to nasz wybór,każdy życie układa sobie sam [przynajmniej powinien] Kiedyś miałem nieszczęście mieszkać parę lat w ''bloku'' nie wiem czy uwierzysz, ale przez ten czas nigdy nawet u sąsiada nie byłem,daleko raczej nie było..Nie trzeba państwowych ograniczeń by żyć/czuć się jak pies na łańcuchu
      • polski_francuz Re: Pandemia w 2020r. 25.09.20, 12:25
        "Nasuwa sie wiec pytanie...dlaczego rujnuje sie swiatowa gospodarke,ludzi wysyla na bezrobocie,traca czasami dorobek zycia,utrzymuje sie miliardy ludzi w stresie i niepewnosci.
        Komu to sluzy?
        "

Zacznijmy od Francji, gdzie rzad zdecydowal, ze knajpy w Paryzewie czy w Marsylii maja zamknac o 22h00 i restauratorzy dostaja szalu. Ekonomii francuskiej to nie posluzy. Mam partnera tenisowego, ktory mi mowi ze w Paryzu nie ma turystow. Paryz bez turystow padnie ekonomicznie i za nim padnie Francja.

Co robic? Czy pozwolic jak Szwedzi na zycie bez lockdownu? Jest duzo zmarlych. Moze dac im umierac? Ile jest paniki w dzialaniach rzadu?

Sam nie wiem. Moge sie tylko cieszyc, ze to juz nie nasze pokolenie decyzje podejmuje. Bo, przyznam sie, nie wiem co trzeba zrobic. Ile jest sensu w decyzjach rzadowych a ile paniki i robienia-paniki?

Trudno powiedziec.

PF
        • europitek Re: Pandemia w 2020r. 26.09.20, 07:27
          polski_francuz napisał:
          > Paryz bez turystow padnie ekonomicznie i za nim padnie Francja.

Noe tylko Pary, gdyż gospodarka w ogóle nie może istnieć bez ludzi.

> Co robic? Czy pozwolic jak Szwedzi na zycie bez lockdownu? Jest duzo zmarlych.
          > Moze dac im umierac? Ile jest paniki w dzialaniach rzadu?

Każdy zmarły to sztuka klienta mniej. Jeśli umrze dużo ludzi w krótkim czasie to będziesz miał też problem z gospodarką, a do tego jeszcze długotrwale chorzy i z powikłaniami. Swobodny rozwój takiej epidemii to ryzyko takiej skali zachorowań, że i bez dużej śmiertelności będzie źle w gospodarce.

> Bo, przyznam sie, nie wiem co trzeba zrobic. Ile jest sensu w decyzjach
          > rzadowych a ile paniki i robienia-paniki?

Podstawowy problem cywilizacyjny to powszechne przekonanie, że może być tylko lepiej, bo nie może być inaczej. Durnowaty "marketingowy optymizm", który zaszczepiono ludziom zderzył się z empiryczną rzeczywistością. O tłumy rozczarowanych rzeczywistością dziś mało przyjemną zadają głupie pytania, które mają im pomóc w zaklinaniu rzeczywistości.
          Nie ma nieskończonego wzrostu zysków, nie ma nieprzemijającego dobrobytu i niekończącego się ciągu sukcesów. Zawsze kiedyś przychodzi "kicha" i trzeba się z tym pogodzić, trzeba być na to mentalnie przygotowanym, a nie szukać zaklęć mających uratować niemożliwe do uratowania.

Rację miał kumoter nadszyszkownik z "King sajzu", gdy przytomnie zauważył, że "w d... im się poprzewracało!".
          • polski_francuz Re: Pandemia w 2020r. 26.09.20, 10:27
            "Podstawowy problem cywilizacyjny to powszechne przekonanie, że może być tylko lepiej, bo nie może być inaczej. Durnowaty "marketingowy optymizm", który zaszczepiono ludziom zderzył się z empiryczną rzeczywistością. O tłumy rozczarowanych rzeczywistością dziś mało przyjemną zadają głupie pytania, które mają im pomóc w zaklinaniu rzeczywistości."

Masz troche racji. Dzieci wchodza latwiej w zycie jesli wierza, ze bedzie im lepiej niz ich rodzicom. A pandemie, wojny i inne nieszczescie powoduje, ze moze byc im gorzej.

Jesli juz mowimy o marketingu i gospodarce, to sadze ze prawdziwa rewolucja nas czeka w tworzeniu klimato-neutralnej gospodarki. W ktorej T-shirt bedzie sie nosilo latami a mleko bedzie sprzedawane w butelce wielokrotnie napelnialnej. Ze juz nie wpisze nic n/t opakowan, bo felusiak jeszcze nie spi i zaraz mnie napadnie:)

Pozdro

PF
            • europitek Re: Pandemia w 2020r. 29.09.20, 03:04
              polski_francuz napisał:
              > Masz troche racji. Dzieci wchodza latwiej w zycie jesli wierza, ze bedzie im
              > lepiej niz ich rodzicom.

Mnie chodzi bardziej o podniesienie do rangi pryncypium przekonania, że gospodarka musi się rozwijać a zyski rosnąć. Ten sztandarowy "optymizm" już nas parę razy wpędzał w kłopoty.

> Jesli juz mowimy o marketingu i gospodarce, to sadze ze prawdziwa rewolucja nas
              > czeka w tworzeniu klimato-neutralnej gospodarki.

Eko-gospodarka jest jak horyzont - idziesz do niego, a on stale tak samo daleko.

> W ktorej T-shirt bedzie sie nosilo latami a mleko bedzie sprzedawane w butelce wielokrotnie napelnialnej.

Ale przecież tak już było! I nam się nie spodobało... i zrobiliśmy sobie wolnorynkowy kapitalizm, żeby się nam "rozwijało".
      • felusiak1 Re: Pandemia w 2020r. 25.09.20, 18:10
        Teraz sam widzisz, że rozmówcy (szwampuch i amunicyjny) praktycznie wyprózniają się w tym watku.
        Żyją swoimi problemami i odreagowują w identyczny sposób w kazdym watku. Coś ich gryzie i puszczaja wodze.
        Nawet nie próbują odnieść się do twojego wpisu. Jest dla nich bez znaczenia. Przyszli, powachali, na$rali i poszli.

Ad meritum. Media kreują rzeczywistość. Ludzie bezkrytycznie przyjmują narracje jako objawiona prawdę.
        Rzadzacy mówią, ze ich celem jest ratowanie ludzi a ratunek przychodzi w formie drakońskich ograniczeń.
        Nikt nie zadaje pytania czy te ograniczenia są efektywne. Czy maski sa efektywne. Kazdy kto wyraza watpliwości jest natychmiast malowany jako przeciwnik nauki, wiedzy. Innymi slowy, ja tu rzadzę a ty masz wykonywać i morda w kubel, nie bulgotać.
        Ludzie umieraja masowo. Ale jacy ludzie, z jakich przyczyn media nie mowią. Trzeba sie napracować aby wyszukać. Do 21 sierpnia zmarło u mnie 172 tysiace ludzi. Ale okazuje się, ze 170 tys. bylo w wieku powyżej 55 lat. Okazuje sie też, ze tylko 10300 osob zmarło na covid. Pozostali mieli inne choroby do których przyplatał się covid i ich smierć zostala tak zakwalifikowana. Mój kolega miał zaawansowanego raka. Tak zaawansowanego, że chemo była bezuzyteczna. Trafił do szpitala i tam zmarl. Wpisano covid w akcie zgonu.
        • amunicyjny1 Re: Pandemia w 2020r. 25.09.20, 18:44
          felusiak1 napisał:

> Teraz sam widzisz, że rozmówcy (szwampuch i amunicyjny) praktycznie wyprózniają
          > się w tym watku.
          >
          Feluś...pamiętasz to........
          >Ta obecna pandemia to bedzie jeden z najwiekszych przekretów w historii.
        • yurek_1111 Re: Pandemia w 2020r. 25.09.20, 21:20
          felusiak:
          Media kreują rzeczywistość. 

Napisz jeszcze pod czyje dyktando....
          Z cala reszta z grubsza sie zgadzam , a najbardziej z tym :
          "Ludzie bezkrytycznie przyjmują narracje jako objawiona prawdę."
        • bmc3i Re: Pandemia w 2020r. 26.09.20, 08:00
          felusiak1 napisał:

> Ludzie umieraja masowo. Ale jacy ludzie, z jakich przyczyn media nie mowią. Trz
          > eba sie napracować aby wyszukać. Do 21 sierpnia zmarło u mnie 172 tysiace ludzi
          > . Ale okazuje się, ze 170 tys. bylo w wieku powyżej 55 lat. Okazuje sie też, ze
          > tylko 10300 osob zmarło na covid. Pozostali mieli inne choroby do których przy
          > platał się covid i ich smierć zostala tak zakwalifikowana. Mój kolega miał zaaw
          > ansowanego raka. Tak zaawansowanego, że chemo była bezuzyteczna. Trafił do szpi
          > tala i tam zmarl. Wpisano covid w akcie zgonu.

Mógłbyś o to zapytać czterdziestokilkuletniego gościa z Arizony, ktory na Facebooku rozpisywał się o covidowym hoaxie. Mógłbyś, gdyby nie zmarł w kwietniu w ciagu 1,5 tygodnia odkąd pozytywnie go przetestowano, Pierwotnie pogrzeb miał byc transmitowany na tym samym Facebooku, ale ludzie żyć rodzinie nie dawali, złośliwymi komentarzami, wiec najbliższa rodzina odwołała streaming. Żona zdobyła się jednak na oświadczenie, że "teraz by już tak na FB nie pisal..."
          • felusiak1 Re: Pandemia w 2020r. 26.09.20, 08:54
            Facebook jest mi obcy. Znowu jak dziecko przekomarzasz się. A widzisz, mój trup lepszy od twojego. Mógłbyś go zapytać ale już nie możesz bo umarł na covid a pisał bla, bla, bla.......
            Ja podaję ci to co publikuje CDC a nie anegdotalne historyjki.
            • amunicyjny1 Re: Pandemia w 2020r. 26.09.20, 09:02
              felusiak1 napisał:

. A widzisz, mój trup
              > lepszy od twojego. Mógłbyś go zapytać ale już nie możesz bo umarł na covid a p
              > isał bla, bla, bla.......
              >

I jest konsekwentny, dalej pisze bla bla bla
            • bmc3i Re: Pandemia w 2020r. 29.09.20, 04:07
              felusiak1 napisał:

> Facebook jest mi obcy. Znowu jak dziecko przekomarzasz się. A widzisz, mój trup
              > lepszy od twojego. Mógłbyś go zapytać ale już nie możesz bo umarł na covid a p
              > isał bla, bla, bla.......
              > Ja podaję ci to co publikuje CDC a nie anegdotalne historyjki.

Niczego nie pokazałeś. Przeciwnie - wprost sklamales. I to ordynarnie. Kłamiesz wzywe oczy. I teraz kłamiesz po raz drugi, twierdzac podpierajac swoje kłamstwa rzekomym CDC. CDC nie twierdzi ze na Covid zmarło jedynie 100 tys.
            • bmc3i Re: Pandemia w 2020r. 29.09.20, 07:22
              boomerang napisał:

> "teraz by już tak na FB nie pisal..."
              >
              > a ja dalej na fejksbuku łacha drę z covida i żyję...

On też do czasu darł, I tez zył.
                    • bmc3i Re: Pandemia w 2020r. 01.10.20, 08:44
                      boomerang napisał:

> Covid mi lata. Robię co mogę żeby się zarazić... i nic.

Rozmwiałem z człowiekiem koło 60-tki, wlascicielem zakładu pogrzebowego - rodzinnego biznesu. Mówił że od dziecka nie płakał, bo przyzwyczaił sie. Ale gdy w marcu i w kwietniu jego firma urządzała przecietnie 4 pogrzeby dziennie a dwa, trzy razy tyle musieli odrzucac, gdy widział 150 zwłok dziennie "wynoszonych jak mieso" z jednego tylko szpitala w Nowym Yorku, i ładowanych do samochodów chłodni, bo w kostnicach nie było miejsca, to "po raz pierwszy od dzieciństwa" płakał. "zarobilismy dobre pieniadze, ale nie chcę tych pieniedzy ponownie, i nie chcę ponownie tego widzieć".
                      • vermieter Re: Pandemia w 2020r. 01.10.20, 09:34
                        Mnie interesuje własne życie i mojego syna.. Skoro dożyłem bez problemów prawie 70, to nie będę zgrywał chojraka i lekceważył ryzyko. Korona z głowy mi nie spadnie gdy założę maseczkę.
                        Kilka dni temu w moim landzie, w Niemczech, zniesiono zakaz prostytucji. Pierwsza reakcja, hurrra, w Polskę (w Niemcy) ruszamy szwoleżerowie... A po chwili, opamiętanie, spoko, nic nie ucieknie. Pomogę dziewczynie, gdy zaproszę na kolację i zapłacę tylko za towarzystwo. Na bzykanie przyjdzie czas ;)
                    • wykrywacz_klamcow i dobrze... rób tak dalej 01.10.20, 08:46
                      boomerang napisał:

> Covid mi lata. Robię co mogę żeby się zarazić... i nic.

dam ci mała podpowiedź: jak będziesz latał po fejsbukach i forach to tam nie masz szans się zarazić covidem :P

ty taki sam chojrak jak putin tamten siedział trzy miesiące w bunkrze i też się nie zaraził :P ty siedzisz całymi dniami przed kompem i też się nie zaraziłeś :P
            • wykrywacz_klamcow znam takiego jak ty 01.10.20, 08:30
              boomerang napisał:
              >
              > a ja dalej na fejksbuku łacha drę z covida i żyję...

też darł łacha z covida i żyje
              problem w tym, że on żyje, ale zaraził covidem swoich rodziców, oni nie darli łacha z covida i nie żyją
              zmarli w ciągu tygodnia, syn nie mógł być na pogrzebie, bo miał jeszcze covida

tak więc sierioża możesz drzeć łacha na fajsbuku, bo tylko to potrafią takie ruskie trole jak ty
      • bmc3i Re: Pandemia w 2020r. 25.09.20, 22:50
        1.melord napisał(a):

> Niektorzy eksperci twierdza,ze jest to silniejsza odmiana grypy czy tez "zapale
        > nia pluc" wiec glownie powinni uwazac ludzie starsi.....65-70 letni i wzwyz,lub
        > posiadajacy jakies przewlekle chroby czegos

Szkoda ze podajesz linki, ale akurat do najwazniejszego zdania, na ktorym opierasz caly swoj post nie. Wstydzisz sie podac kto jest tym "niektorym ekspertem" twierdzacym ze to odmiana grypy?
      • swiblowo Re: Pandemia w 2020r. 25.09.20, 23:22
        Nie ma sie czego bac, bo jak mi przypomnial moj znajomy - "Wszyscy pod Bogiem chodzimy".

A czemu sluzy? Ano pewnie mieli racje zwolennicy teorii spiskowych. Wyglada na maksymalne ukrocenie zabezpieczen socjalnych, na wprowadzenie platnego szkolnictwa w systemie dziennym, zwiekszenia bezrobocia, platnej calkowicie lub w znacznie wiekszym zakresie medycyny, zero gwarancji emerytalnych na starosc...
        Juz wiem, ze 2021 rok bedzie do bani, mnie bardziej interesuje jak bedzie w 2022.
    • boomerang rugby sportem niewskazanym w 2020 25.09.20, 21:34
      Następny Qantas poleci do Europy dopiero w lipcu 2021 (oni już wszystko wiedzą i zaplanowali lepiej niż Lenin). Forsy nie ma więc Qantas wycofuje się ze sponsorowania ligi rugby, którą wspomagał finansować od 30 lat. Na rugbystów zaczęto patrzeć krzywo jak na środowisko do roznoszenia wirusa Covid, ten bliski kontakt ciał, to obmacywanie się zawodników, a jeszcze do niedawna politycy przymusowo pokazywali się na meczach rugby, zwłaszcza w ramach kampanii wyborczych.
    • brat_kryzysa Re: Pandemia w 2020r. 26.09.20, 11:07
      Jeżeli ruszy produkcja rosyjskiej szczepionki sputnik V to kraje pierwsze zaszczepione otrząsną się z tego raczej propagandowego marazmu bo sam przechodząc to , doświadczyłem tylko lekkich nocnych zadyszek
    • 1.melord Re: Pandemia w 2020r. 26.09.20, 11:29
      Czytam rozne i rozniste art. w pismidlach...

Rosjanie,Chinczycy,Kubanczycy,Anglicy(cos im nie wychodzi),wynalezli sczepionke.
      W tym samym czasie Polacy oglaszaja ,ze wynalezli LEKARSTWO

Zaintrygowala mnie ta wiadomosc...lekarstwo???
      Po xhoj mam sie szczepic,skoro jest/bedzie lekarstwo
      Przypomina to czasy gdy wynaleziono penciline,ktora zrewolucjonowala/pomogla na wiele chorob do tego czasu nieuleczalnych

Ta polska metoda wyglada obiecujaco,leczyc ludzi juz zarazonych corona...znacznie lepsze niz szczepienie.
      Problem jest,ze korzysta sie w tej polskiej metodzie z krwi ludzi ktorzy przezyli/przetrwali corone.
      Tworcy przyznali,ze pobrali krew z kilkudziesieciu ludzi zrazonych na Slasku,ktorzy wydobrzeli.
      Jesli to ma byc srodek dla milionow,trzeba milionow biorocow plazmy...skad ich brac?
      Nie wszyscy sie zgodza,nie wszyscy odpowiadaja kryteriom....

• 1.melord Re: Pandemia w 2020r. 29.09.20, 03:38
          europitek napisał:

> Od samego początku tego programu było wiadome, że to nie będzie "masówka". To j
          > est ratunek dla przypadków ciężkich, a nie bezobjawowców.

Przyznaje,ze troche zagalopowalem sie z milionani"pigulek-lekarstwa"...wcale tyle nie potrzeba w skali jednego kraju.
          Miliony to potrzeba szczepionek
          W Polsce jest srednio ok 1000 nowych zarazen dziennie -umiera kilkanascie osob i czesci z nich mozna by pomoc.
          Do innych krajow mozna sprzedac licencje i nawet kilkaset "pigulek " na miesiac,wyprodukowanych w danym kraju bardzo by pomoglo ograniczyc smiertelnosc.

ps.w dzieisjszym wydaniu dziennika TV-Polsat podano,ze zmarl na corona v !!!,30-paro letni czlowiek posiadajacy wczesniej zaawansowanego raka czegos i niewydolnosc nerek
          • europitek Re: Pandemia w 2020r. 01.10.20, 04:30
            1.melord napisał(a):
            > ps.w dzieisjszym wydaniu dziennika TV-Polsat podano,ze zmarl na corona v !!!,30
            > -paro letni czlowiek posiadajacy wczesniej zaawansowanego raka czegos i niewydo
            > lnosc nerek

Dwa tygodnie temu był w TV popularny przypadek ratownika medycznego ok. 40, który nie miał żadnych wcześniejszych problemów ze zdrowiem, ale uratował go dopiero przeszczep płuc. Ten wirus może nawet zabić zdrowego "jak koń", ale w większości dobija ludzi już schorowanych, bo mają organizmy już obciążone innymi schorzeniami.
    • czizus Re: Pandemia w 2020r. 01.10.20, 10:27
      Sporo bredni i głupot w tej dyskusji padło. Kwestionujecie(ci krytycy wszystkiego co z pandemia związane) istnienie koronawirusa i jego niszczycielskiego działania?? Przecież jest mnóstwo badań naukowych, są opinie lekarzy, instytutów medycznych, . . . . etc. , które jednoznacznie pokazują jak bardzo niebezpieczny jest to wirus ale jednocześnie jest jeszcze mało znany i nie ma na niego leku. Więc daleko posunięta ostrożność jest absolutnie zasadna. Znaczy się wierzycie wszelkiej maści jasnowidzom ale nie profesorom i lekarzom? Nie ważne co wypisują media ale ważne co mówią ci którzy się na tym znają i to ich należy słuchać. Czy to takie skomplikowane?? A wszelkiej maści obostrzenia będą dotąd dopóki nie powstanie szczepionka i leki na tego wirusa i dopóki dokładnie się go nie rozpozna. To musi trochę potrwać ale to minie. Taka jest przyroda, . . . . . . kolejne nieznane wirusy będą się
      pojawiać i trzeba z nimi walczyć na różne sposoby.

Ps. Tak to się porobiło, że jakieś oszołomstwo antyszczepionkowe z bliżej nieznanych powodów święci triumfy. Czy ci debile zdają sobie sprawę jaka byłaby umieralność gdyby nie stworzono szczepionek na gruzlicę, odrę, świnkę różyczkę, tyfus, cholerę, . . . itd. ale i na grypę?
      • szwampuch58 Re: Pandemia w 2020r. 01.10.20, 10:47
        "Przecież jest mnóstwo badań naukowych, są opinie lekarzy, instytutów medycznych, . . . . etc. , "
        Akurat takie argumenty oszolomy maja w "4 literach"......one wiedza lepiej i"wuj"
        • wykrywacz_klamcow oni nie wiedzą, oni mają za to płacone 01.10.20, 10:52
          szwampuch58 napisał:

> "Przecież jest mnóstwo badań naukowych, są opinie lekarzy, instytutów medycznyc
          > h, . . . . etc. , "
          > Akurat takie argumenty oszolomy maja w "4 literach"......one wiedza lepiej i"wu
          > j"
          >

Udowodniono już dosyć dobrze, że ruchy antyszczepionkowe, antycovidowe i inne skrajne (wszelkiego autoramentu) w różnych krajach EU i NATO są finansowane przez rosyjskie służby specjalne. To logiczne, jeżeli wziąć pod uwagę, że destabilizacja tych krajów pozostaje istotnym celem Rosji, tak jak przedtem pozostawała celem Związku Radzieckiego.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka