Dodaj do ulubionych

Kolory prawdy

18.05.22, 08:04
Rosyjscy agresorzy zdobyli Mariupol i tereny huty Azowstal. Tereny huty byly bohatersko bronione i wiazaly sily rosyjskie przez dlugie tygodnie. Przejda do ukrainskiej historii na wiele lat. Co w tych podrecznikach historii zostanie napisane to inna sprawa. Przedsmak daje dziennikarz Polityki piszac o pulku Azow i o ich pogadach. Pogladach, ktore lysawemu blond kagiebiscie daly pretekst do ataku na Ukraine. Dosc podobny do radiostacji gliwickiej, ktory posluzyl niemieckiemu Putinowi 83 lata temu jako pretekst by zaatakowac Polske.

PF
Obserwuj wątek
  • de_oakville Re: Kolory prawdy 20.05.22, 11:56
   Wojna kolonialna rozpętana w Europie w 21-szym wieku z zamiarem podboju i wymazania z mapy jednego z suwerennych panstw kontynentu. Jak sie uda, to później będą inne. Imperialne dążenia władcy i poddanego mu narodu do zwiekszenia liczby swoich poddanych poprzez zniewolenie innego narodu przy pomocy siły i gwałtu.
   W tym celu władca ten uznał, ze nie jest to żaden inny narod tylko ten sam, ktorym już włada, wiec uważa, że ma prawo decydowac rownież i o jego losie. Imperialna buta, imperialna pycha, ktora Rosjanie pragna rozlac na inne kraje i narody, nie tylko sąsiednie. "Goscił" dawniej przez jakis czas na tym forum "człowiek post-radziecki",
   ktory swoje wpisy konczył zaproszeniem na "forum Rosja" tych uczestnikow, którym, jak pisał, "Rosja leży na sercu". Uważał z pewnoscia, ze jest przedstawicielem narodu wyjątkowego, różniąciego sie zdecydowanie "na plus" od pozostalych narodów. Zupelnie lekceważyl miłosnikow krajow praworzadnych, dobrze zorganizowanych i uczciwych (takich jak na przyklad Szwecja, Finlandia czy Dania) dla których Rosja jest rzeczywiscie krajem bardzo wyjatkowym, z tym ze rózniacym sie od innych bardzo "na minus". Rosjanie nie muszą obawiac sie ataku ze strony NATO, Rosja tak naprawde boi sie wolnosci, uczciwosci i praworządnosci, czyli tych cech, które jej samej zawsze były obce. Miłośnicy kłamstwa i kultu brutalnej siły.
   • polski_francuz Pycha, ekonomia i perspektywy 20.05.22, 14:31
    de_oakville napisał:

    " Wojna kolonialna rozpętana w Europie w 21-szym wieku z zamiarem podboju i wymaz "Goscił" dawniej przez jakis czas na tym forum "człowiek post-radziecki", ktory swoje wpisy konczył zaproszeniem na "forum Rosja" tych uczestnikow, którym, jak pisał, "Rosja leży na sercu".

    No coz i igorek i eva padaja na kolona przed lysawym blondynem ale zyja na zachodzie. Tyle mozna o nich powiedziec mowia co innego co robia. I to jest jednym z elementow rosyjskiej mentalnosci: lepiej wladzy nie podpadac ale zyc po swojemu.

    Czy ta mentalnosc przetrwa i co sie stanie jak lysawego blondyna pogonia bo sukcesu na Ukrainie miec nie bedzie. A na to sie zanosi. Co sie stanie jak urosnie rola Polski i Ukrainy?

    Troche wczesnie na te pytania ale przeczuwam, ze niezdlugo bedziemy je zadawc.

    PF
  • caesar_pl Re: Kolory prawdy 20.05.22, 18:37
   Wikipedia:William Scott Ritter, Jr. (ur. 15 lipca 1961) jest amerykańskim oficerem wojskowym najbardziej znanym z roli inspektora ONZ w misji UNSCOM w Iraku.
   W USA żołnierze ukraińscy zostali oskarżeni o zabójstwo mieszkańców Buči.
   Ludzie w mieście Bucza w obwodzie kijowskim zginęli z rąk armii ukraińskiej. Amerykański analityk wojskowy, były inspektor ONZ ds. broni w Iraku Scott Ritter przeanalizował wydarzenia i podzielił się wynikami podczas seminarium internetowego na temat wydarzeń na Ukrainie.
   Przypomniał sobie wypowiedzi armii rosyjskiej, która od kilku tygodni okupowała Bucza i miała dobre stosunki z miejscową ludnością.
   „Mieli coś w rodzaju handlu wymiennego: wymieniali suche racje żywnościowe na żywność. Mieszkańcy Buče dawali im jajka, mleko, ser, a Rosjanie suche racje żywnościowe, konserwy, mąkę, sól, cukier i mięso. Potem Rosjanie odeszli. Każdy, kto był zaangażowany w takie kontakty z Rosjanami, został nagle uznany za współpracownika – wyjaśnił Ritter.
   Jednak zdaniem Rittera jest to całkowicie sprzeczne z postawą wojsk rosyjskich, które traktują ludność Ukrainy z szacunkiem i starają się nie krzywdzić cywilów.
   „Na Ukrainie mówią: jeśli będziesz pracował z Rosjanami, umrzesz. Mam nagranie wysokiej rangi urzędnika politycznego, który ogłosił w sieci społecznościowej mieszkańcom Buče: „Zostańcie w domu, policja krajowa sprząta. Nie panikuj, zostań w domu – mówi Ritter.
   Uważa, że ​​agresorzy ukraińscy strzelali do cywilów na ulicach i pukali do drzwi tych, którzy współpracowali z armią rosyjską, za co zostali zabici.
   „Mamy nagranie ukraińskiej policji, a konkretnie grupy Azov, która z dumą twierdzi, że jest w drodze na safari. Ukraińska jednostka specjalna policji, która weszła do Buče, nazywała się „Safari”. I byli na "safari", aby oczyścić prorosyjskich kolaborantów. Oczyszczenie oznacza zabijanie. Nie łapać, ale zabijać. I robią. A potem idą i usuwają zwłoki i mówią, że zrobili to Rosjanie - powiedział analityk.
   Ponadto, zauważa Ritter, większość ciał w filmie Buce'a ma na rękach białe wstążki, „co było sygnałem dla Rosjan: jesteśmy po twojej stronie, nie zabijaj nas”. Wskazuje również, że „obok każdego ciała znajduje się zielone pudełko z wojskowych racji żywnościowych, które nosili, gdy zostali zabici”.
   „Jeśli nie mają białego bandaża, to nie mają, ponieważ związali ręce za plecami. Ci ludzie nie zostali zabici przez Rosjan, ale przez Ukraińców. Ale to nie jest teza, która jest tutaj promowana. Twierdzi się wprost przeciwnie – powiedział Ritter.
   Zwraca też uwagę na to, że ciała na zdjęciach nie wyglądają tak, jakby leżały tam od czasu wycofania się wojsk rosyjskich.
   „To, co widziałeś w telewizji, to ludzie, którzy właśnie zostali zabici. I mamy więcej dowodów: meksykański dziennikarz trafił do Buchiny tego samego dnia, w którym ogłosili to Ukraińcy. I zastrzelił ciała. Świeża krew. Powiedział, że ci ludzie zostali niedawno zabici – powiedział ekspert.
   Według niego, zmarli zostali zabici przez ukraińską policję państwową 1 kwietnia.
   „A potem pojawia się prezydent USA [Joe Biden] i mówi, że jest to zbrodnia wojenna popełniona przez Rosjan, a [przywódca Rosji] Władimir Putin powinien odpowiedzieć w Hadze. To wojna propagandowa, która nie przypomina niczego, co widzieliśmy w naszych czasach – powiedział Ritter.

   • stefan4 Re: Kolory prawdy 20.05.22, 19:38
    caesar_pl:
    > Wikipedia:William Scott Ritter, Jr. (ur. 15 lipca 1961) jest [...] – powiedział Ritter.

    Ponieważ nie podajesz źródła tych rewelacji, nie mogę sprawdzić:
        • czy nazwy Bucza, Buča, Buče, Buce, Buchina w Twoim elaboracie odnoszą się do tego samego miejsca i czy w tym samym kraju;
        • czy żołnierz William Scott Ritter, Jr. był osobiście w którejś z nich; jeśli nie, to z jakich źródeł korzystał; jeśli tak, to czy zna jakiś język (poza angielskim z amerykańskim akcentem);
        • czy poza tym, że dwa i pół roku, od 2012 do 2014, siedział w więzieniu za pedofilię (unlawful contact with a minor, criminal use of a communications facility, corruption of minors, indecent exposure, possessing instruments of crime, criminal attempt and criminal solicitation) był jeszcze skazany lub oskarżony w jakichś innych sprawach.

    I wybacz, ale Twoje jednoosobowe wyznanie wiary w zbrodniczość ofiar agresji zbrojnej, oparte na wołaniach jakiegoś pojedynczego żołnierza zza oceanu, to trochę za mało, żebym zaczął uważać kata za ofiarę a ofiarę za kata.

    - Stefan
    • melikles Re: Kolory prawdy 20.05.22, 20:19
     Newsweek

     "Last year, Ritter wrote an article for Russian state media about his regrets at the demise of the former Soviet Union.

     Ritter has also long been suspected of being recruited by the Soviets "who honey potted him, with a woman he would eventually marry", U.S. former intelligence officer and Newsweek editor-at-large Naveed Jamali tweeted on Thursday.

     Jamali said Ritter met his wife in 1988 while in the Soviet Union doing weapons inspection. His wife Marina Ritter was part of a group of "young girls" introduced to American inspectors. The New York Times reported that the FBI continously questioned Marina, because the agency believed she was a former KGB agent. Ritter described the investigation into his wife as "harassment".

     That same Times report mentions that Ritter was found on a Yahoo chatroom by a Pennsylvania police officer hunting down sexual predators online. The officer was posing as a 15-year-old girl, who Ritter allegedly said that he liked her "very much" but didn't want to get in trouble. Ritter shared more explicit messages with the girl and masturbated in the online chat. After the officer said that is was the "15-year-old girl," Ritter turned himself in, guilty on six charges, including unlawful contact with a minor.

     Ritter was sentenced to up to five and half years in prison in 2011. He went to Laurel Highlands state prison in Somerset County, Pennsylvania, but was paroled in September 2014."
   • bmc3i Re: Kolory prawdy 21.05.22, 18:23
    caesar_pl napisał:

    > Wikipedia:William Scott Ritter, Jr. (ur. 15 lipca 1961) jest amerykańskim ofice
    > rem wojskowym najbardziej znanym z roli inspektora ONZ w misji UNSCOM w Iraku.
    > W USA żołnierze ukraińscy zostali oskarżeni o zabójstwo mieszkańców Buči.
    > Ludzie w mieście Bucza w obwodzie kijowskim zginęli z rąk armii ukraińskiej. Am
    > erykański analityk wojskowy, były inspektor ONZ ds. broni w Iraku Scott Ritter
    > przeanalizował wydarzenia i podzielił się wynikami podczas seminarium interneto


    Ten sam ktory do 2011 roku zostal kilkakrotnie aresztowany i skazany za gwałty i inne przestępstwa na tle seksualnym? Czy ten usuniety z Tweetera za notoryczne kłamstwa?
   • polski_francuz Kolory szarosci 21.05.22, 07:56
    j-k napisał:

    " jest szara."

    Warto jest prawde poznac. Dlatego lubie i moj zawod, i czytac Der Spiegel, i dyskutowac na forum. Temat watku zostal zainspirowany artykulem, ktory opisywal obroncow Azowstalu. Stad tytul o kolorach.

    Pewnie kolorowa jest tez prawda o PiSie. Z jednej strony dosc dyktatorska polityka szefuncia a z drugiej ekonomia ma sie niezle i duma narodowa toze.

    Wniosek? Ano kolor szary jest miesznka kolorow. I warto kazdy kolor wchodzacy w sklad tej mieszanki poznac.

    PF
    • boomerang Re: Kolory szarosci 21.05.22, 08:32
     I warto kazdy kolor wchodzacy w sklad tej mieszanki poznac.

     Zacznijmy więc od koloru czarnego, który naprawdę nie jest kolorem, tylko brakiem koloru. Brakiem koloru w naszym subiektywnym odczuciu. Inni przedstawiciele fauny postrzegają kolor czarny inaczej. Dla przykładu, wiadomo że ptaki widzą nadfiolet, może nie całe spektrum nadfioletu, ale przynajmniej ten nadfiolet o dłuższej fali, który opala naszą skórę. Tak więc czarne dla nas ptaki (takie jak kos) dla ptaków wcale nie są czarne, tylko nadfioletowe. Szary to mieszanka kolorów podstawowych, podobnie jak brązowy, oraz najszlachetniejszy z nich biały. Kolory podstawowe to te które występują w tęczy.
     • boomerang Re: Kolory szarosci 21.05.22, 08:47
      Ogólniej biorąc, czarny jest brakiem koloru wynikającym faktu że ciało idealnie czarne pochłonęło cale spektrum tęczy. Natomiast biały jest wynikiem odbicia przez ciało białe całego padającego na nie spektrum tęczy, czyli biały jest sumą kolorów tęczy. Brązowy kolor natomiast jest średnią kolorów tęczy. Ten kolor widzimy gdy spojrzymy za siebie do muszli klozetowej. U niemowląt jest inaczej, gdyż niemowlęta nie spożywają roślin, czyli koloru zielonego, stąd kolor żółty niemowlęcych kupek.
  • felusiak1 Re: Kolory prawdy 21.05.22, 19:42
   Prawda ma wiele kolorów w zalezności od tego kto ją głosi. Fakty są bezbarwne ale tylko kiedy są weryfikowalne a tych nie ma zbyt wiele. Zatem moja prawda, twoje prawda, jego prawda, jej prawda, ich prawda, nasza prawda.....
  • polski_francuz Re: Kolory prawdy 22.05.22, 20:02
   Przed ukrainskim parlamentem wykluczyl mozliwosc dalszych rozmow z ruskimi scierwam po mordach w Buczy. Coz mozna dodac? Malo co, nie ma rozmow z mordercami masowymi. Probowano juz umow z innym, niemieckim, morderca masowym przed 2 ws. Rozmowca nie trzymal sie zadnych umow. Ani z zachodnimi ani ze wschodnimi rozmowcami.

   Putina trzeba pokonac. Tylko tyle i az tyle.

   PF

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka