Gość: bobek Fini nie milczy IP: 151.35.208.* 27.01.05, 00:07 Fini w wywiadzie dla dziennika TV programu drugiego RAI, 26 stycznia 2005:"Kto pomniejsza skutki rasizmu we Włoszech za czasów faszyzmu, czy to przez ignorancje czy w złej wierze, musi się tylko wstydzić. Mówię to z wielkim bólem, bo są we Włoszech jeszcze ludzie..." Źrodło, np. > www.kataweb.it/news/detail.jsp?idCategory=707&idContent=950033 Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Anna Nie wszyscy w Kanadzie to idioci !!! IP: *.utc.com 27.01.05, 00:35 "Nie istnieje żadna wartość ograniczająca poziom ludzkiej głupoty" "The World would be much more plesenter , if the people with nothing to say would say nothing " Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Loghos Re: Panowie filosemici, czy mozecie IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 27.01.05, 00:46 sr.. na swój dom? Nie. Raczej usunąć z niego naniesione g... Takie jak Pan, panie atp. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Marian z Australii ZYDOWSCY FASZYFCI IP: *.vic.bigpond.net.au 27.01.05, 00:59 Faszyzm był plugastwem, bo był wrogiem demokracji! Jednak w dyskusji "faszyzm i Zydzi" warto pamiętać, że na 50 000 Zydów mieszkających w przedwojennych Włoszech aż 10 000 (sic!) należało do włoskiej partii faszystowskiej Benito Mussoliniego! Taka jest prawda! Jak włoscy Zydzi usprawiedliwią swoje wyjątkowe ciągoty profaszystowskie?! A my ciągle słyszymy, że Zydzi to jedyny naród bez żadnej skazy. Prawdą jest również i to, że to nie faszyzm jako taki wymordował Zydów, a tylko NIEMIECKA odmiana faszyzmu zwana hitleryzmem czy nazizmem. Niektórzy Zydzi byli także hitlerowcami! Kilka lat temu historyk żydowski z Ameryki podał listę 75 Zydów, którzy zajmowali wysokie stanowiska sztabowe w Wehrmachcie, do stanowiska wicemarszałka lotnictwa włącznie. Departamentem Wschodnim hitlerowskiego MSZ kierował Zyd, o czym pisze w swoich wspomnieniach polski wiceminister spraw zagranicznych do 1939 roku Szembek. Nie ulega wątpliwości, że ci Zydzi są w jakimś stopniu również odpowiedzialni za żydowski holokaust! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Loghos Re: ZYDOWSCY FASZYFCI IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 27.01.05, 01:21 W większym stopniu i bardziej bezpośrednio była odpowiedzialna np żydowska policja w gettach. Tak samo, jak polscy kolaboranci, szmalcownicy i różnej maści volksdeutsche byli współodpowiedzialni za wszelkie zbrodnie na terenie Generalnego Gubernatorstwa. Każda społeczność zradza z siebie pewien odsetek kanalii i sk....synów, z niektórych czynią takich okoliczności i nieludzkie traktowanie. Nie zmienia to faktu, że nazizm celował w Żydów, by ich zniszczyć, a włoski faszyzm całkiem entuzjastycznie się do tego przyłączył. I holocaust nie został wymyślony i opracowany przez 75 sztabowców Wehrmachtu ani przez bandę szmalcowników. Po prostu jego autorzy dostrzegli, że mogą się różnymi sk...wielami posłużyć, co też zrobili. Nijak nie umniejsza to odpowiedzialności pomysłodawców. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Loghos Re: ZYDOWSCY FASZYFCI IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 27.01.05, 01:26 Nota bene Heydrich, ikona SS, wzorowy nazista, model aryjskości i cnót esesmana, m.in. administrator Czech, również mial wśród swoich przodków Żydów. Ale bardzo nie lubił tego szczegółu swego drzewa genealogicznego i bardzo zawsze chciał okazać, że się od niego odcina. Nie sądzę, żeby można go było zrównać z ofiarami holocaustu pod jakimkolwiek względem. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: rrr narodowy socjalizm a nie faszyzm!!! IP: *.poulton.georgetown.edu 27.01.05, 02:09 Jest zasadnicza roznica miedzy faszyzmem we Wloszech, a hitlerowskim narodowym socjalizmem w Niemczech i okolicach. Za to socjalizm narodowy (ten od holokaustu w czasie II wojny) ma wiele wspolnego z socjalizmem miedzynarodowym (tym od holokaustu przed, w trakcie i po II wojnie). Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Karakalla Re: Faszyzm nie był odpowiedzialny za żydowską Za IP: *.wroclaw.dialog.net.pl 27.01.05, 02:44 Ciekawa sprawa, ale włoska, faszystowska, strefa okupacyjna we Francji była uważana wręcz za azyl dla Żydów. Włosi bronili nawet nieraz Żydów przed Francuzami. Np. tu nieco o tym piszą: www1.yadvashem.org/righteous/bycountry/france/father_pierre_marie.html "When, in November 1942, southern France was occupied and the Swiss and Spanish borders became harder to cross, Father Benoit began to organize the transfer of Jews to the Italian occupation zone." Jak jest SWNŚ, to woził tych Żydów pod władzę faszystów nie po to, żeby ci ich wymordowali, prawda? Może dożyjemy czasów, w których nieszczęsny, stary, niewczesny Benito M., w którym była i wzniosłość, i śmieszność, niezbyt szkodliwy poza Abisynią (ale co tam Włosi zroblili takiego, czego kilkadziesiąt lat wcześniej nie czynili ultracnotliwi Anglicy (wojny burskie, Zulusi, Sudan) albo Francuzi?), doczeka się wypisania z pocztu demonów - w którym miejsce jest dla Stalina, Hitlera, Mao, Pol Pota, Kim Ir Sena i paru innych. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: uchachany Najwygodniej jest wszystko wrzucić do jednego IP: *.ramb.pl 27.01.05, 03:23 worka, więc takich czasów ("...w których nieszczęsny, stary, niewczesny Benito M., w którym była i wzniosłość, i śmieszność,... doczeka się wypisania z pocztu demonów...") pewnikiem nie doczekamy... Pozdrawiam - dziękuję za interesującą ciekawostkę :-)). Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Karakalla Re: Najwygodniej jest wszystko wrzucić do jednego IP: *.wroclaw.dialog.net.pl 27.01.05, 23:21 Gość portalu: uchachany napisał(a): > worka, więc takich czasów ("...w których nieszczęsny, stary, niewczesny Benito > M., w którym była i wzniosłość, i śmieszność,... doczeka się wypisania z pocztu > > demonów...") pewnikiem nie doczekamy... Ano, niestety. A kto wspomni czasem Dollfussa, dość mocno inspirującego się rozwiązaniami faszystowskimi, szukającego oparcia we Włoszech przeciw Rzeszy, który nazistów zwalczał równie mocno jak komunistów i został jedną z ich pierwszych pozaniemieckich ofiar? > Pozdrawiam - dziękuję za interesującą ciekawostkę :-)). Niech służy prawdzie ;-) Pozdrawiam Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Loghos Re: Faszyzm nie był odpowiedzialny za żydowską Za IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 27.01.05, 04:14 No, trochę jednak przesadzasz chyba z tym, że sami czynimy dużo gorsze rzeczy niż Auschwitz i Holocaust. Może nie czynimy samego dobra, może nawet czynimy dużo poważnego zła, ale jednak nie bijemy rekordu. Co nie znaczy, że owo zło ma uniknąć potępienia. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: yyy faszyzm i niemcy IP: 5.3.* / *.proxy.aol.com 27.01.05, 07:56 No nie wiem. wlasnie czytam po raz kolejny pisma polityczne M. Weber i z nich mi jasno wynika, ze niemiecki faszyzm byl oparty na sentymentach niemieckiej klasy intelektualnej przynajmniej od konca 19-tego wieku; pamietacie jego filipke o zagrozeniu niemcow przez slowian w prusach? Podejrzewam, ze podobne sentymenty byly obecne we wloszech ale po wlosku nie czytam. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: yyy Re: Wloski faszyzm nie był odpowiedzialny za żydo IP: 5.3.* / *.proxy.aol.com 27.01.05, 08:25 a pozniej ci sami hiszpanie wymyslili, ze to jest w porzadku mordowac bezbronnych ludzi w ameryce pld. poniewaz... oni nie byli katolikami. wszystko wina hitlera (i stalina). Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Jacek Włoski faszyzm istotnie nie odpowiada za Holocaust IP: *.pzl / *.pzl-wola.pl 27.01.05, 08:58 Włoski polityk ma rację mówiąc że włoski faszyzm nie odpowiada za Holocaust, czyli wymordowania Żydów. Włoscy faszyści owszem prześladowali Żydów, ale nie mordowali ich. Gdyby Żydzi w warszawskim gettcie mieli takie warunki życia jak Żydzi włoscy pod rządami Mussoliniego to tańczyliby z radości Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: yyy do atp IP: 5.3.* / *.proxy.aol.com 27.01.05, 09:11 Nie bardzo rozumiem o co Ci chodzi. co maja Zydzi do 'pluc, wyrywac co sie da, wywozic kapital, niszczyc srodowisko, zadac odszkodowan, narzucac swoje prawa i swoja wole itp.itd.'. Przeciez to sa czyny popelniane przez Polakow, zwazywszy, ze tak naprawde Zydow w Polsce nie ma. Jezeli ktos tu stracil rozum to chyba Ty wyrywajac sie z czyms na co nie masz argumentow. Jezeli sie myle, podaj mi kilka. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Janka [...] IP: *.twmi.rr.com 27.01.05, 16:27 Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Niezyd Re: Hitler SAM SIEBIE nie wybrał, pomogli w tym IP: *.katowice.cvx.ppp.tpnet.pl 27.01.05, 17:02 :-))) Nie chce mi sie, po prostu rece opadaja jak sie cos takiego czyta. Niezle ci dziewczynko namieszali w glowce. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: italiana una vergogna IP: *.dialup.tiscali.it 27.01.05, 20:56 Vergognatevi! Studiate bene a scuola la storia.Meno i capi vestiti di più la materia grigia.Mi raccomando. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: no nie, Re: una vergogna IP: *.client.comcast.net 28.01.05, 06:36 no nie,wezze czlowieku jakas ksiazke do nauki jezyka polskiego i zacznij uzywac znanych slow na tym forum. A jak nie to fora z forum. Odpowiedz Link Zgłoś