Dodaj do ulubionych

Faszyzm nie był odpowiedzialny za żydowską Zagł...

    • Gość: bobek Fini nie milczy IP: 151.35.208.* 27.01.05, 00:07
      Fini w wywiadzie dla dziennika TV programu drugiego RAI, 26 stycznia 2005:"Kto pomniejsza skutki rasizmu we Włoszech za czasów faszyzmu, czy to przez ignorancje czy w złej wierze, musi się tylko wstydzić. Mówię to z wielkim bólem, bo są we Włoszech jeszcze ludzie..."
      Źrodło, np. > www.kataweb.it/news/detail.jsp?idCategory=707&idContent=950033
    • Gość: Anna Nie wszyscy w Kanadzie to idioci !!! IP: *.utc.com 27.01.05, 00:35
      "Nie istnieje żadna wartość ograniczająca poziom ludzkiej głupoty"

      "The World would be much more plesenter , if the people with nothing to say
      would say nothing "
    • Gość: Loghos Re: Panowie filosemici, czy mozecie IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 27.01.05, 00:46
      sr.. na swój dom? Nie. Raczej usunąć z niego naniesione g... Takie jak Pan,
      panie atp.
    • Gość: Marian z Australii ZYDOWSCY FASZYFCI IP: *.vic.bigpond.net.au 27.01.05, 00:59
      Faszyzm był plugastwem, bo był wrogiem demokracji!
      Jednak w dyskusji "faszyzm i Zydzi" warto pamiętać, że na 50 000 Zydów
      mieszkających w przedwojennych Włoszech aż 10 000 (sic!) należało do włoskiej
      partii faszystowskiej Benito Mussoliniego!
      Taka jest prawda!
      Jak włoscy Zydzi usprawiedliwią swoje wyjątkowe ciągoty profaszystowskie?!
      A my ciągle słyszymy, że Zydzi to jedyny naród bez żadnej skazy.
      Prawdą jest również i to, że to nie faszyzm jako taki wymordował Zydów, a tylko
      NIEMIECKA odmiana faszyzmu zwana hitleryzmem czy nazizmem.
      Niektórzy Zydzi byli także hitlerowcami! Kilka lat temu historyk żydowski z
      Ameryki podał listę 75 Zydów, którzy zajmowali wysokie stanowiska sztabowe w
      Wehrmachcie, do stanowiska wicemarszałka lotnictwa włącznie. Departamentem
      Wschodnim hitlerowskiego MSZ kierował Zyd, o czym pisze w swoich wspomnieniach
      polski wiceminister spraw zagranicznych do 1939 roku Szembek.
      Nie ulega wątpliwości, że ci Zydzi są w jakimś stopniu również odpowiedzialni
      za żydowski holokaust!
      • Gość: Loghos Re: ZYDOWSCY FASZYFCI IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 27.01.05, 01:21
        W większym stopniu i bardziej bezpośrednio była odpowiedzialna np żydowska
        policja w gettach. Tak samo, jak polscy kolaboranci, szmalcownicy i różnej
        maści volksdeutsche byli współodpowiedzialni za wszelkie zbrodnie na terenie
        Generalnego Gubernatorstwa. Każda społeczność zradza z siebie pewien odsetek
        kanalii i sk....synów, z niektórych czynią takich okoliczności i nieludzkie
        traktowanie. Nie zmienia to faktu, że nazizm celował w Żydów, by ich zniszczyć,
        a włoski faszyzm całkiem entuzjastycznie się do tego przyłączył. I holocaust
        nie został wymyślony i opracowany przez 75 sztabowców Wehrmachtu ani przez
        bandę szmalcowników. Po prostu jego autorzy dostrzegli, że mogą się różnymi
        sk...wielami posłużyć, co też zrobili. Nijak nie umniejsza to odpowiedzialności
        pomysłodawców.
        • Gość: Loghos Re: ZYDOWSCY FASZYFCI IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 27.01.05, 01:26
          Nota bene Heydrich, ikona SS, wzorowy nazista, model aryjskości i cnót
          esesmana, m.in. administrator Czech, również mial wśród swoich przodków Żydów.
          Ale bardzo nie lubił tego szczegółu swego drzewa genealogicznego i bardzo
          zawsze chciał okazać, że się od niego odcina. Nie sądzę, żeby można go było
          zrównać z ofiarami holocaustu pod jakimkolwiek względem.
    • Gość: rrr narodowy socjalizm a nie faszyzm!!! IP: *.poulton.georgetown.edu 27.01.05, 02:09
      Jest zasadnicza roznica miedzy faszyzmem we Wloszech, a hitlerowskim narodowym
      socjalizmem w Niemczech i okolicach.
      Za to socjalizm narodowy (ten od holokaustu w czasie II wojny) ma wiele
      wspolnego z socjalizmem miedzynarodowym (tym od holokaustu przed, w trakcie i
      po II wojnie).
    • Gość: Karakalla Re: Faszyzm nie był odpowiedzialny za żydowską Za IP: *.wroclaw.dialog.net.pl 27.01.05, 02:44
      Ciekawa sprawa, ale włoska, faszystowska, strefa okupacyjna we Francji była
      uważana wręcz za azyl dla Żydów. Włosi bronili nawet nieraz Żydów przed
      Francuzami.

      Np. tu nieco o tym piszą:

      www1.yadvashem.org/righteous/bycountry/france/father_pierre_marie.html
      "When, in November 1942, southern France was occupied and the Swiss and Spanish
      borders became harder to cross, Father Benoit began to organize the transfer of
      Jews to the Italian occupation zone."

      Jak jest SWNŚ, to woził tych Żydów pod władzę faszystów nie po to, żeby ci ich
      wymordowali, prawda?

      Może dożyjemy czasów, w których nieszczęsny, stary, niewczesny Benito M., w
      którym była i wzniosłość, i śmieszność, niezbyt szkodliwy poza Abisynią (ale co
      tam Włosi zroblili takiego, czego kilkadziesiąt lat wcześniej nie czynili
      ultracnotliwi Anglicy (wojny burskie, Zulusi, Sudan) albo Francuzi?), doczeka
      się wypisania z pocztu demonów - w którym miejsce jest dla Stalina, Hitlera,
      Mao, Pol Pota, Kim Ir Sena i paru innych.
      • Gość: uchachany Najwygodniej jest wszystko wrzucić do jednego IP: *.ramb.pl 27.01.05, 03:23
        worka, więc takich czasów ("...w których nieszczęsny, stary, niewczesny Benito
        M., w którym była i wzniosłość, i śmieszność,... doczeka się wypisania z pocztu
        demonów...") pewnikiem nie doczekamy...
        Pozdrawiam - dziękuję za interesującą ciekawostkę :-)).
        • Gość: Karakalla Re: Najwygodniej jest wszystko wrzucić do jednego IP: *.wroclaw.dialog.net.pl 27.01.05, 23:21
          Gość portalu: uchachany napisał(a):

          > worka, więc takich czasów ("...w których nieszczęsny, stary, niewczesny
          Benito
          > M., w którym była i wzniosłość, i śmieszność,... doczeka się wypisania z
          pocztu
          >
          > demonów...") pewnikiem nie doczekamy...

          Ano, niestety.

          A kto wspomni czasem Dollfussa, dość mocno inspirującego się rozwiązaniami
          faszystowskimi, szukającego oparcia we Włoszech przeciw Rzeszy, który nazistów
          zwalczał równie mocno jak komunistów i został jedną z ich pierwszych
          pozaniemieckich ofiar?

          > Pozdrawiam - dziękuję za interesującą ciekawostkę :-)).

          Niech służy prawdzie ;-)
          Pozdrawiam
    • Gość: Loghos Re: Faszyzm nie był odpowiedzialny za żydowską Za IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 27.01.05, 04:14
      No, trochę jednak przesadzasz chyba z tym, że sami czynimy dużo gorsze rzeczy
      niż Auschwitz i Holocaust. Może nie czynimy samego dobra, może nawet czynimy
      dużo poważnego zła, ale jednak nie bijemy rekordu. Co nie znaczy, że owo zło ma
      uniknąć potępienia.
    • Gość: yyy faszyzm i niemcy IP: 5.3.* / *.proxy.aol.com 27.01.05, 07:56
      No nie wiem. wlasnie czytam po raz kolejny pisma polityczne M. Weber i z nich
      mi jasno wynika, ze niemiecki faszyzm byl oparty na sentymentach niemieckiej
      klasy intelektualnej przynajmniej od konca 19-tego wieku; pamietacie jego
      filipke o zagrozeniu niemcow przez slowian w prusach?
      Podejrzewam, ze podobne sentymenty byly obecne we wloszech ale po wlosku nie
      czytam.
    • Gość: yyy Re: Wloski faszyzm nie był odpowiedzialny za żydo IP: 5.3.* / *.proxy.aol.com 27.01.05, 08:25
      a pozniej ci sami hiszpanie wymyslili, ze to jest w porzadku mordowac
      bezbronnych ludzi w ameryce pld. poniewaz... oni nie byli katolikami. wszystko
      wina hitlera (i stalina).
    • Gość: Jacek Włoski faszyzm istotnie nie odpowiada za Holocaust IP: *.pzl / *.pzl-wola.pl 27.01.05, 08:58
      Włoski polityk ma rację mówiąc że włoski faszyzm nie odpowiada za Holocaust,
      czyli wymordowania Żydów. Włoscy faszyści owszem prześladowali Żydów, ale nie
      mordowali ich. Gdyby Żydzi w warszawskim gettcie mieli takie warunki życia jak
      Żydzi włoscy pod rządami Mussoliniego to tańczyliby z radości
    • Gość: yyy do atp IP: 5.3.* / *.proxy.aol.com 27.01.05, 09:11
      Nie bardzo rozumiem o co Ci chodzi.
      co maja Zydzi do 'pluc, wyrywac co sie da, wywozic kapital, niszczyc
      srodowisko, zadac odszkodowan, narzucac swoje prawa i swoja wole itp.itd.'.
      Przeciez to sa czyny popelniane przez Polakow, zwazywszy, ze tak naprawde Zydow
      w Polsce nie ma.
      Jezeli ktos tu stracil rozum to chyba Ty wyrywajac sie z czyms na co nie masz
      argumentow. Jezeli sie myle, podaj mi kilka.
    • Gość: Janka [...] IP: *.twmi.rr.com 27.01.05, 16:27
      Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu.
      • Gość: Niezyd Re: Hitler SAM SIEBIE nie wybrał, pomogli w tym IP: *.katowice.cvx.ppp.tpnet.pl 27.01.05, 17:02
        :-))) Nie chce mi sie, po prostu rece opadaja jak sie cos takiego czyta. Niezle
        ci dziewczynko namieszali w glowce.
    • Gość: italiana una vergogna IP: *.dialup.tiscali.it 27.01.05, 20:56
      Vergognatevi! Studiate bene a scuola la storia.Meno i capi vestiti di più la
      materia grigia.Mi raccomando.
      • Gość: no nie, Re: una vergogna IP: *.client.comcast.net 28.01.05, 06:36


        no nie,wezze czlowieku jakas ksiazke do nauki jezyka polskiego i zacznij
        uzywac znanych slow na tym forum.

        A jak nie to fora z forum.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka