Dodaj do ulubionych

BBQ czyli barby

30.06.06, 20:02
organizuje jutro. Pogoda dopisuje. Kupile maszyne do barbecue, wegiel drzewny
zapalki i pelno miesiwa.

Rano wstaje by sprawdzic i zapalic wegiel. Ponoc czasami sa klopoty z
zapaleniem. Poradzono mi posluzyc sie suszarka do wlosow w razie czego.

Gdyby sie nie udalo nakupilem wina od Sylvanera do Bordeaux przechodzac przez
jakiegos rozowego rodem z kalifornii. Mam nadzieje, ze mi go Francuzi nie
rozbija na glowie.

Macie doswiadczenie? Dobre rady?

Z gory dziekuje.

PF
Obserwuj wątek
    • imagiro Re: BBQ czyli barby 30.06.06, 20:04
      mamy rady, przrestan pic ...
      • polski_francuz Re: BBQ czyli barby 30.06.06, 20:08
        Kurcze na tym forum jak nie Zyd to muzulmanin.

        Juz prawdziwych Polakow tu nie ma.

        PF
        • fan.club1 Pewnie, że nie ma! Wódki byś, chłopie, kupił... 01.07.06, 20:50
          żeby Francuzów nie zawieść...
    • i-love-2-bike Re: BBQ czyli barby 30.06.06, 20:15
      matko kochana nie masz grilla na gas:) jesli o podpalke chodzi to uloz wegielki
      w stosik,byle bylo ich sporo-wiesz masa robi swoje i trzyma temperature,my mamy
      taki specjalny plyn do podpalania,ktorym sie polewa wegielki na poczatku i one
      potem dalej robia to same:)
      • polski_francuz Re: BBQ czyli barby 30.06.06, 20:18
        Na tym plynie jest napisane Etanol? Metanol? Mialem ale dalem wszystkie butelki
        Splitowi jak bylem w Seattle:)

        PF
        • i-love-2-bike Re: BBQ czyli barby 30.06.06, 20:27
          polski_francuz napisał:

          > Na tym plynie jest napisane Etanol? Metanol? Mialem ale dalem wszystkie butelki
          >
          > Splitowi jak bylem w Seattle:)
          >
          > PF

          hi,hi to polec tej pseudointeligencji belgijskiej,ona zdaje sie chemicznie
          niekumata,tylko w interpunkcji i czytsosci jezykowej robi:) co do plynu moj
          drogi to nazywamy go dumnie charcoal starter i jesli wiesz o co chodzi nie
          wybucha jak.... jak go zapaleczka podpalisz,tylko inicjuje ogien.niektore nasze
          brykiety sa juz polane tym plynem,wiec nic wiecej robic nie musisz. normalnie
          ciezko rozpalic brykiety bez niczego,ale jedno co wazne,zebys nie mial duzego
          ognia,tylko zebys mial spora ilosc goracych brykietow caly czas.
          • polski_francuz Re: BBQ czyli barby 30.06.06, 20:32
            Mam lepszy sposob:

            1. Pijesz alkohol
            2. Pijesz alkohol
            3. Pijesz alkohol
            4. Potem nie mozesz wytrzymac i ... na brykiety.

            To sie nazywa polaczenie przyjemnego z pozytecznym.

            PF
            • i-love-2-bike Re: BBQ czyli barby 30.06.06, 20:36
              polski_francuz napisał:

              > Mam lepszy sposob:
              >
              > 1. Pijesz alkohol
              > 2. Pijesz alkohol
              > 3. Pijesz alkohol
              > 4. Potem nie mozesz wytrzymac i ... na brykiety.
              >
              > To sie nazywa polaczenie przyjemnego z pozytecznym.
              >
              > PF

              to sie nazywa niczym nieuzasadnione marnowanie alkoholu,co w moich oczach pod
              zadna postacia nie przejdzie. nie radze polewac spirytusem:)
              • polski_francuz Re: BBQ czyli barby 30.06.06, 20:37
                To nie jest metoda dla kobiet. Za duzy rozrzut.

                PF
                • i-love-2-bike Re: BBQ czyli barby 30.06.06, 20:40
                  polski_francuz napisał:

                  > To nie jest metoda dla kobiet. Za duzy rozrzut.
                  >
                  > PF

                  no wlasnie dopiero teraz wylazl z ciebie prawdziwy meski szowinista. he,he
                  dobrze sie kryles od miesiecy;)widzisz kto ci daje dobre rady jak podpalic
                  grill,nie chlop tylko baba,a ty mi wyjezdzasz z alkoholem i rozrzutem:)
                  • polski_francuz Re: BBQ czyli barby 30.06.06, 20:41
                    Mam to okresowo. Musi wplyw muzulmanow na zyjacych we Francji:)

                    PF
                    • i-love-2-bike Re: BBQ czyli barby 30.06.06, 20:46
                      polski_francuz napisał:

                      > Mam to okresowo. Musi wplyw muzulmanow na zyjacych we Francji:)
                      >
                      > PF

                      a co koszernych juz odpusciles,tych ma sie rozumiec kowbojow w kapeluszach;)
          • explicit Re: BBQ czyli barby 30.06.06, 21:44
            Honey he's got a charcoal nie brykiety - Francja , got it :)))

            uklony

            ==============================================================================

            ale jedno co wazne,zebys nie mial duzego ognia,tylko zebys mial spora ilosc
            goracych brykietow caly czas.
            • i-love-2-bike Re: BBQ czyli barby 30.06.06, 21:48
              explicit napisał:

              > Honey he's got a charcoal nie brykiety - Francja , got it :)))
              >
              > uklony
              >
              >honey dlatego mu polecilam charcoal fluid:)moze,zle przetlumaczylam:)
    • aaki normalnie bez zadnych 30.06.06, 20:51
      amerykanskich plynów i gadżetów
      gazeta,troche drobnych drewienek i wegiel drzewny.zapalic rozdmuchac a potem tylko uwazac aby miesa nie spalic
      • polski_francuz Re: normalnie bez zadnych 30.06.06, 21:05
        Drewienek, kurka, gdzie ja znajde drewienka?

        Wale do lasu zatem zeby troche drewienek znalezc. Ale to nielegalne. Moze zatem
        spisze testament wpierw.

        No to lece.

        PF
      • explicit Re: normalnie bez zadnych 30.06.06, 21:58
        Zelowki gwarantowane , plus przeszczep watroby po roku ,...:)

        uklony

        ==============================================================================

        a potem tylko uwazac aby miesa nie spalic
        • polski_francuz Re: normalnie bez zadnych 30.06.06, 21:59
          Co jest?

          Niedobre mieso?

          PF
    • explicit Re: BBQ czyli barby 30.06.06, 21:46
      Masz jakis granat w domu ? Moze byc przeterminowany ,...

      uklony

      Ps. Jakie mieso ?
      • polski_francuz Re: BBQ czyli barby 30.06.06, 21:50
        Miesa:

        a. wazne do 2 lipca - sprawdzilem
        b. filety z kaczki
        c. kielbaski(znane jako kielbaski z rozna)

        Do tego salatka (wazna do 10 lipca)

        Oto stany zapasow tego wieczora.

        Stanu alkoholu nie podaje, bobys tu przylecial wyzlopac :)

        PF
        • explicit Re: BBQ czyli barby 30.06.06, 21:59
          Zboczeniec :)))
          ==============================================================================
          b. filety z kaczki
          • polski_francuz Re: BBQ czyli barby 30.06.06, 22:00
            bez podtekstow politycznych.

            PF
            • kropka Re: BBQ czyli barby 30.06.06, 22:09
              a witaminki?
              Całe marchewki (nie obierane), seler (jak duży to na pół), cebula (obrana),
              papryka (cała) główka czosnku (cała, ze skórką). Umyć, nie skrobać, wysuszyć i
              na grila, w wolne miejsca pomiędzy kawałkami mięsa, albo na tackach.
              Pyszności. Goście mięso zostawią, a zielska pożrą :-)
              • i-love-2-bike Re: BBQ czyli barby 30.06.06, 22:15
                kropka napisała:

                > a witaminki?
                > Całe marchewki (nie obierane), seler (jak duży to na pół), cebula (obrana),
                > papryka (cała) główka czosnku (cała, ze skórką). Umyć, nie skrobać, wysuszyć i
                > na grila, w wolne miejsca pomiędzy kawałkami mięsa, albo na tackach.
                > Pyszności. Goście mięso zostawią, a zielska pożrą :-)

                tiu tiu tiu tiu tiu,a mnie przepisu na sliwnik nie dalas malpo jedna:)
                a do grilowania mozna polozyc pociety w plasty kabaczek,czyli francuzie-
                zuccini,mozesz tez zgrillowac kukurydze no i nie zapomnij o posmarowaniu
                kabaczka odrobinka oliwy z ziolami:)
                ps .moge ci podac dobry przepis na chleb z piwa,jest wspanialym dodatkiem do
                grilowanego miesa i latwo go robic
              • polski_francuz Re: BBQ czyli barby 30.06.06, 22:15
                Was?

                Teraz mi to mowisz?

                Goscie maja salatki:

                A. Selera
                B. Marchewke
                C. Piemancka (piemontaise).

                A jak im sie nie podoba to i tak wszystko jedno.

                Moze przeloze filety z kaczek (sorry za te polityczne wstawki) z kielbaskami.
                To moge zrobic.

                Nie bede latal jeszcze rano do warzywniaka. Menu bylo przygotowane w ubiegla
                niedziele i zmnian sie nie przewiduje!

                Chyba ze cebule. To tak bo mam.

                I jeszcze kupie swieze bagietki.

                PF
                • kropka Re: BBQ czyli barby 30.06.06, 23:02
                  PF, czy dajesz nam do zrozumienia, że jesteś słomianym wdowcem?

                  Jak pójdziesz po bagietki, to zrób 5 kroków dalej i kup te zielska. Znam nieco
                  Francje i nie wmówisz mi, że nie masz straganu warzywnego w promieniu 150
                  metrów od domu. A gościom zaimponujesz i zyskasz opinię mistrza barby = ken.
                  Rachelki nie słuchaj i kukurydzy nie kupuj. Zrobi się prażona i jeszcze komu w
                  oko strzeli. O kabaczku prawde mówi. Pyszny :)
            • explicit Re: BBQ czyli barby 30.06.06, 22:51
              Nie sluchaj aaki , jak bedziesz mial jakas porzadna padline , like beef steak
              (jest ich kilka , zaleznie gdzie tniesz , rzeznik ci wytlumaczy) zanim co ,
              popraktykuj na wolowych szaszlykach na ostrym zarze , nawet jesli ciut
              przypalisz na wierzchu i beda pol surowe inside - Dlaczego na ostrym ogniu ? Bo
              pory na powierzchni miesa sie zamykaja , juice i aromat zostaje . Zadnego
              moczenia w marynadach , przed polozeniem na grill posyp gruba sola , minuta na
              pol cala grubosci miesa z jednej strony , prawie minuta na drugie pol cala z
              drugiej strony , tak zeby 1/4 cala w srodku byla rozowa (surowa) ,...

              Miejsca gdzie mieso dotyka rusztu musi byc lekko przypalone , jesc zaraz prosto
              z rusztu , przyprawiac przed konsumpcja ,...

              Kilka lat temu przez rok nie jadlem nic wiecej oprocz NY T-bone steak na obiad
              z pieczonym Russet ziemniakiem , ze smietana czy maslem i salate , na sniadanie
              kolacje , chleb (polski) z maslem i szklanka mleka ,...

              W rezultacie schudlem kilkanascie funtow i trzymam do dzisiaj , zamiast przytyc
              jak mi wrozyli entuzjasci Hollywood diets ,...

              uklony
              • aaki oczywiscie american way of BBQ jest najlepsze 30.06.06, 22:57
                na swiecie podobnie jak i american way of life.hahahahahahah
                a tak BTW-są rózne szkoły gotowania ,smazenie i pieczenia i rozne tego metody.
                • explicit Re: oczywiscie american way of BBQ jest najlepsze 30.06.06, 23:36
                  Z moich doswiadczen w tym kraju , a jezdzilem troche ,...

                  W Texasie , Spencer steak , T-bone , nie na grillu , a pieczony na zarze na
                  ognisku z chips a chickory tree po uprzednim moczeniu w roznych solankach i
                  ziolach ,...

                  W Oklahoma podobnie , tylko kapelusze sie roznia ,...

                  W Sioux City na Truck Stop w 1996 Steak wielkosci polmiska 2 cale gruby ,
                  ziemniak ze smietana , salatka , plus pol kurczaka dla pierworodnej z salad za
                  jedyne $14.99 ,...

                  uklony

                  ===============================================================================

                  na swiecie podobnie jak i american way of life.hahahahahahah
                  • explicit Re: oczywiscie american way of BBQ jest najlepsze 03.07.06, 21:31
                    W pospiechu nie wyrazilem sie jasno - Moze byc na zarze grillu , na ognisku na
                    koncu doprawiony (minute , dwie zaleznie od gustu) w dymie chickory chips
                    moczonych w solankach (sea salt) i faworyzowanych ziolach posypanych na zar ,...
                    ==============================================================================
                    W Texasie , Spencer steak , T-bone , nie na grillu , a pieczony na zarze na
                    ognisku na chips a chickory tree po uprzednim moczeniu w roznych solankach i
                    ziolach ,...


                    W Oklahoma inaczej podginaja rondo kapelusza a dekiel z przodu jest zazwyczaj
                    nizszy niz z tylu ,...
                    ==============================================================================
                    W Oklahoma podobnie , tylko kapelusze sie roznia ,...
      • explicit Re: BBQ czyli barby 03.07.06, 22:00
        Nie wiem jaki duzy ten twoj grill , mozesz podac srednice ? Najlepsze sa
        okragle z kopula , dlatego ze najlepiej trzymaja rowna temperature ,...

        Wazne , zar musisz tak rozlozyc w grill'u zeby miec hot and cool zones , zeby
        odlozyc gotowe dziela , zeby nie ostygly i dalej grillowac te ktore nie sa
        gotowe - Steak nigdy nie odkladaj , kladz na talerz , jak niektorym bedzie
        wydawal sie niedopieczony , (lepiej niz przepieczony) to od tego sa nazwy
        Medium , Medium Raw , etc ,...

        Steak nigdy nie ruszaj na zarze dopoki nie zobaczysz a blood na gorze , druga
        strona po odwroceniu zaleznie dlugo na ogniu , nie dluzej niz pierwsza) jak
        chcesz miec .

        Ja wzorem kolegi z Texas'u godzine przed roznem posypie lekko gruba sola
        (cristal) tuz przed roznem dodam ciut wiecej , reszta do smaku na talerzu
        zaleznie od salatki ,...

        ==============================================================================

        Masz jakis granat w domu ? Moze byc przeterminowany ,...
        • polski_francuz Re: BBQ czyli barby 03.07.06, 22:03
          OD okolo 57 cm. Okragly, 2 poziomy termometr pieczenia. Kropkowska papryke
          dalem na gorze.

          Ale i tak sie troche przepieklo. Przez spoznialskiego.

          PF

          • explicit Re: BBQ czyli barby 03.07.06, 23:29
            Forget thermomter na "oko" wizualnie i zapach ,...

            Papryki nie tnij na wiecej niz polowki , cieciem , up , kladz na rozno po
            uprzednim posoleniu ,..


            Gdybys mial a cool zone w BBQ , spoznialski tez by nie musial jesc zelowki ,...
            ==============================================================================
            Ale i tak sie troche przepieklo. Przez spoznialskiego.
    • bam_buko Shrimps on the barbie..... 01.07.06, 10:55
      zapewne to juz herbata po obiedzie(bbq sie odbylo) ale polecam dolozyc do menu
      (nastepny raz)przyzwoite king prawns z ktorymi we Francji nie powinno byc problemu
      bbq.about.com/od/seafoodrecipes/r/bln0320a.htm
      polecam ten przepis,Australijczycy sa w tym dobrzy

      pzdr.
      • polski_francuz Dzieki za rady 01.07.06, 11:23
        Posluchalem Kropki i kupilem papryke, pocielem ladnie i juz na weglach...

        Juz Godzina G mniej 37 minut.

        Dam znac jak sie udalo...i wszystkim dzieki za rady

        PF
      • polski_francuz Post event 01.07.06, 20:39
        fajnie bylo. Mieso troche za bardzo przypieklem. Ale maszyne trzeba bylo poznac.

        A przede wszystkim pogoda dopisala. Spoznialskim zostawilem w sloncu:) Juz sie
        nie spoznia!

        PF
    • genom3 [...] 03.07.06, 23:38
      Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu.
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka