Dodaj do ulubionych

SONDA... Wypowiedz się

IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 26.10.05, 11:37
Czy publiczne pieniądze powinny iść na teatr?!... Dlaczego??

Prosze o rozne wypowiedzi..ale sensowne;) Potrzebuje ich do projektu;)Na
koncu prosze o podpis imieniem(nazwiskiem moze byc takze), czym sie zajmujecie
(student, kierownik..) i wiek... Bede bardzo wdzieczna!!POZDRAWIAM:)
Obserwuj wątek
    • Gość: Don Giovanni Re: SONDA... Wypowiedz się IP: *.aster.pl / *.aster.pl 26.10.05, 14:18
      Oczywiście,że mają iść,bo jeśli iść przestaną,to zaleje nas masa szmiry
      teatralnej.Niech przynajmniej o kulturę jaśnie wielmożne państwo postara się
      troszczyć.
      Na takiego ministra jak Dąbrowski pewnie przyjdzie nam długo czekać,czarne
      chmury nadciągją i ciemności już niebawem ponownie pokryją ziemię - tak,tak -
      tę ziemię.
      Giovanni,czyli Jan, lat 28 , bynajmniej nie kierownik( dlaczego wymieniłaś
      akurat kierownika?)
      • Gość: Magda Re: SONDA... Wypowiedz się IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 26.10.05, 15:19
        Przepraszam, jesli kogos urazilam z tym kierownikiem.. akurat przyszedl mi na
        mysl w danym momencie.
        • Gość: Paweł Re: SONDA... Wypowiedz się IP: *.chello.pl 28.10.05, 18:16
          Teatry powinny być dotowane przez samorządy czy państwo. To rzecz bezsporna.
          Żaden kraj europejski nie dorobił się takiego systemu prywatnje donacji, jak
          Stany Zjednoczone, więc nie tylko nasze życie kulturalne padłoby bez pieniędzy
          z budżetu państwa.
          Pytanie, które nalezy postawić zaraz potem brzmi następująco: czy sposób
          dystybucji pieniędzy, podziału środków jest efektywny.
          Czy np. taka ilość teatrów repertuarowych to najlepsze wyjście. A może lepiej
          dotowac zespoły i dotować sceny, któe te zespoły by zapraszały (tak jest w
          Danii).
          Właściwie pytanie stawiam 15 lat za późno, wieksozśc teatyrów w Polsce należy
          do samorządów. A dla każdego samorządu byłoby ujmą nie mięc własnego teatru z
          zespołem. A przecież Grudziądz ma teatr z repertuarem, co rok tworzonym przez
          inną grupę teatralną. Więc można by coś zmienić. Niestety samorządowcy i
          urzednicy samorządów są niedouczeni w kwestiach polityki kulturalnej. Poza tym
          brakuje im wizji kultury w ich miastach, powiatach czy województwach (na tym
          tle wyraźnie wybija się Wrocław czy Kraków).
          Paweł 24 student

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka