kulczynskiego 03.04.10, 10:35 "We wsi Konotopa, pod którą leży stolica, ziemia kosztuje fortunę..." chyba miało być "We wsi Konotopa, która leży pod stolicą, ziemia kosztuje fortunę..." Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
Gość: gość Re: Konotopa: tu ziemia kosztuje fortunę IP: *.radom.vectranet.pl 03.04.10, 10:43 a ja sądzę że to specjalnie :D Odpowiedz Link Zgłoś
pewienlekarz Re: Konotopa: tu ziemia kosztuje fortunę 03.04.10, 12:12 Dokładnie, czasem komentatorom chyba zależy tylko na przeczytaniu artykułu aby znaleźć w nim błąd. Jeśli ten błąd nie jest błędem, a żartem, ironią, ewidentną w świetle całego artykułu to się gubią. :) Odpowiedz Link Zgłoś
panprezesmis Re: Konotopa: tu ziemia kosztuje fortunę 03.04.10, 22:11 Jeśli tak, to Pan Redaktor (jak mniemam co najmniej mgr polonistyki tudzież dziennikarstwa), powinien wstawić za takim stwierdzeniem (sic!). Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: m wieśniaki do roboty a nie gruntami spekulować IP: *.chello.pl 05.04.10, 14:03 . Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Wacek Autostradą do wsi IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 05.04.10, 15:12 Czy to prawda, że do Warszawy nie prowadzi nawet 10 m autostrady? Wiocha a nie stolica. Odpowiedz Link Zgłoś
korpo_racja1 Re: Autostradą do wsi 05.04.10, 15:50 Co nie udąło sięw Warszawie roboty znaleść i frustracja.. ;) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Wacek Re: Autostradą do wsi IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 05.04.10, 17:53 Piszę o autostradach a nie o robocie. Czytaj ze zrozumieniem. A tak wracając do tematu, jest jeszcze jakaś taka stolica w Europie jak Warszawa i Tirana do której nie da się dojechać autostradą? No jest? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: komagane Ajajaj, jak sie wszyscy cieszą z tej budowy! IP: *.cdma.centertel.pl 05.04.10, 19:32 www.rp.pl/artykul/455814_Bedzie_droga_ekspresowa__a_budynki_wyburza.html Nieprawdą jest, że właściciele gruntów zachwyceni są wywłaszczeniem pod budowę autostrady. Artykuł ma charakter wybitnie propagandowy. Ceny w Konotopie (85-95 za m2) sa bardzo niskie, zwłaszcza w porównaniu do cen pod budownictwo mieszkaniowe, choćby w Ursusie, Bliznem, Błoniu, Piastowie czy innych terenach na obrzeżach Warszawy lub poza jej granicami. GDDKiA nigdy nie wykupuje całych działek, tylko pas potrzebny pod droge i pas ochronny. Właścicielowi zostaje resztówka albo dwie resztówki po obu stronach trasy, przecięte autostradą, z utrudnionym dostępem, niemozliwe do wykorzystania na jakiekolwiek cele. Stacje benzynowe czy hotele moga powstać tylko tam, gdzie drogowcy to przewidują - bynajmniej trasa nie obrośnie nimi, bo nie będzie dostępu od strony trasy. Wzdłuz autostrady od Konina do Strykowa (100 km) do dzis nie powstała ani stacja benzynowa, ani zajazd, ani McDonald. Mimo ze kierowcom by sie bardzo przydały. Dom przy trasie ewidentnie traci na wartości, wręcz nie nadaje sie do sprzedaży. Dlatego mieszkańcy Załusk tak rozpaczliwie protestowali przeciwko lokalizacji trasy, która spowoduje wyburzenie 65 domów i utratę wartości pozostałych. Okolica, w której zlokalizowano autostradę czy trase ekspresową (zwykle wiele dziesiątków lat temu) przez te wszystkie lata pozostawała niedoinwestowana, z kiepskimi i dziurawymi drogami, bez infrastruktuty, bez kanalizacji. Zapomniana od Boga i ludzi. W Konotopie wcale nie jest lepiej. Ci szczęśliwcy, których wykupiono i przeprowadzili sie do "willi", wygrali na tym, ale pozostali płacili przez lata i nadal będa płacić koszta pechowego sąsiedztwa. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Adaś Trela Re: Autostradą do wsi IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 06.04.10, 10:51 Wacku, porzuć gniew. Opanuj się chłopaku, wycisz trochę. Nie wiem czy jest taka stolica. Ale mam prośbę, odpowiedz mi na pytanie: czy istnieje jakaś druga stolica, która płaci połowę swego budżetu na "janosikowe", czy jest jakaś inna, którą rządzą zdrajcy i sprzedawczyki? Czy w jakiejś innej, miast budowy rzeczonych dróg i autostrad, włodarze jej(czyli nasi słudzy:>)snują plany budowy muzeum "sztuki nowoczesnej" za 500mln złotych? Co prawda przy obecnej ekipie wybudowaliby za tę kwotę około 2 km autostrady, więc może lepiej paskudne muzeum... Mądrzej wybieraj, będzie mnij frustracji. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Bebok Re: Konotopa: tu ziemia kosztuje fortunę IP: *.chello.pl 05.04.10, 14:54 Jak kto głąb, to mu i tysiąc razy wstawione "sic!" nie pomoże (NB nic mnie tak nie wkurza, jak jego nadużywanie). Ostatnio jeden taki wymądrzał się w komentarzu, że w na przyjęciu w ambasadzie rosyjskiej nie mogli "podawać kawioru wiadrami", no bo jak to - goście żarli z ocynkowanego wiadra? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: OldBruno Re: Konotopa: tu ziemia kosztuje fortunę IP: *.aster.pl 03.04.10, 10:53 Wszystko zależy od punktu widzenia i poczucia humoru. Koło Wiednia jest miejscowość Wienerneustadt (Nowe Miasto Wiedeńskie) i mieszkańcy upierają się, że Wiedeń leży w pobliżu. Odpowiedz Link Zgłoś
felicjan15 W Konotopie nie będzie zjazdu z autostrady 03.04.10, 11:39 W Konotopie nie będzie zjazdu z autostrady. Tam będą jedynie wiadukty kierujące ruch z autostrady na obwodnicę Warszawy - na północ na Bemowo i na południe do Okęcia. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: podroznik Re: W Konotopie nie będzie zjazdu z autostrady IP: *.flashnet.pl 05.04.10, 09:02 Będzie zjazd, a nawet dwa - na drogi ekspresowe. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Bolek Re: W Konotopie nie będzie zjazdu z autostrady IP: *.lib.fsu.edu 05.04.10, 14:16 Masz w ogole pojecie o czym piszesz? Bedzie wezel z droga S8, ale zadnych zjazdow do wsi Konotopa nie bedzie: siskom.waw.pl/autostrady/a2/mapka_05.jpg A wiec Konotopa nie obrosnie setka stacji benzynowych, hoteli, restauracji... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: ? Re: Konotopa: tu ziemia kosztuje fortunę IP: *.chello.pl 03.04.10, 11:53 "We wsi Konotopa, pod którą leży stolica, ziemia kosztuje fortunę..." Czyscie Panie Dziennikarzu czytali to co zescie napisali? Odpowiedz Link Zgłoś
juliu Re: Konotopa: tu ziemia kosztuje fortunę 03.04.10, 12:06 Tego co czyta w tym duecie dziś nie ma w pracy, pojechał do domu na święta. ;) A śmieją się z policjantów. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: jaxa Oj, ludzie, ludzie IP: *.acn.waw.pl 03.04.10, 12:14 Jakby ironia wyszła z krzaków, stanęła koło was i kopnęła was w dupę, to byście jej nie poznali. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: kokos Re: Oj, ludzie, ludzie IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 05.04.10, 14:03 Pierwsze zdanie to miał być żart, dość ciężki, ale żart. Natomiast to, że cały tekst jest tak chaotycznie posklejany z różnych notatek dziennikarza sprawia, że czytając dostaję silnych bóli głowy. Jakiś dziennikarski koszmar. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: baburiba Re: Konotopa: tu ziemia kosztuje fortunę IP: 80.51.132.* 03.04.10, 12:25 wszystko się zmienia. Aż do tej pory stolica to było miasto leżące na przedmieściu Ząbek. Odpowiedz Link Zgłoś
automobilix Konotopa: zdjęcia na forum 03.04.10, 17:47 Zdjęcia Konotopy - zapraszam na forum fotoforum.gazeta.pl/k/autostrada,5.html Pozdrawiam. Automobilix Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: drojb Jezusicku! To przenieśli i zakopali Warszawę? IP: *.aster.pl 03.04.10, 23:17 i ja - na ten przykład, mieszkam pod ziemią orną tejże wsi? To odjazdowy scenariusz na film ścięcie-fikśąń z elemantami sriilera! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: San Francisco Konotopa IP: *.dsl.sjc.megapath.net 04.04.10, 08:14 No tak, Warszawa leży pod wsią Konotopa. A redaktorki z GW jeszcze po jajeczku firmowym na bani są. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: babcia z koalowa Konotopa: tu ziemia kosztuje fortunę IP: *.sa.bigpond.net.au 04.04.10, 09:03 Ja tam juz "po "jajeczku", ale jeszcze sobie strzele... z uciechy!!! No nareszcie "wpadliscie" w to "POD...." . Mnie tam wszysto jedno czy W-wa lezy "pod" czy Konotopa, ale.... jesli nie rozumiecie o co mi chodzi to przeczytajcie kilka poprzednich wpisow np "wiadomo , ze Wieden lezy kolo..." czy "... W-wa jest przedmiesciem Zielonki...' Dalej nie rozumiecie???, no coz WESOLOYCH SWIAT zyczy "uparta babcia"z Antypodow Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: mh Re: Konotopa: tu ziemia kosztuje fortunę IP: *.server4rent.eu 05.04.10, 13:41 babciu tu wasze teksty z antypodow malo kogo obchodza sprawdz lepiej czy kangury na grzadke nie robia Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: sąsiad Konotopa: tu ziemia kosztuje fortunę IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 04.04.10, 11:45 85 zł.za m2 ziemi,tuż koło Warszawy,to nawet w 2006r.były śmiesznie małe pieniądze,max.50% wartości,po co ta propaganda. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: F44 Konotopa: tu ziemia kosztuje fortunę IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 05.04.10, 13:32 warszawiaki to cwaniaki Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: e Konotopa: tu ziemia kosztuje fortunę IP: *.189.220.2.skyware.pl 05.04.10, 13:37 Pytanie za 100 puktów. Czy tę ziemię dostali w tej Konotopie z reformy rolnej od komunistów w 1945 i czy to jest zgodne z prawem aby teraz sprzedawać panstwu za miliony,bo ci co dostali mieszkania za które płacili grosze teraz też sprzedają za miliony i na tym się srodze wzbogacili czy to jest sprawiedliwe w stosunku do tych co nic nigdy od panstwa nie dostali. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Ania Re: Konotopa: tu ziemia kosztuje fortunę IP: *.centertel.pl 07.05.13, 13:13 Pytasz - odpowiadam. Nie dostali od komunistów, tylko ciężko pracowali przez POKOLENIA żeby tę ziemię nabyć, uprawiać i aby dawała plony które dawały utrzymanie. A autostrada w Konotopie to przekleństwo. Nie jest wcale warta fortunę. GDDiK nie zapłaciła za nią fortuny tylko nędzne grosze nie mające nic wspólnego z cenami rynkowymi. Zjazdów z autostrady w Konotopie też nie ma więc na resztówkach terenów NIC nie powstanie. Cały teren dodatkowo teraz stał się kąskiem dla koeli dużych prędkości które POTNĄ pozostałe ziemie na jeszcze mniejsze ochłapy. Wykupowi podlegać będzie tylko grunt 40 metrów od torów. Chciałbyś mieszkać w domu oddalonym od torów kolejowych o 50 metrów??? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: mm Konotopa: tu ziemia kosztuje fortunę IP: *.server4rent.eu 05.04.10, 13:37 20 lat po pseudo upatku komuny i nadal autostrad ni ma co z autostrada olsztyn gdansk szczecin Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: a Re: Konotopa: tu ziemia kosztuje fortunę IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 05.04.10, 14:01 Niestety - przez 17 lat ważniejsze były teczki, haki i personalne rozgrywki (+wieczny brak kasy). Nawet PiS dał ciała bo w chwili gdy popłynęły szerokim strumieniem pieniążki z Unii Jaruś wolał rozgrywać partyjkę politycznego pokera z Andrzejkiem i Romkiem. W tej chwili problem istnieje jeszcze w urzędniczych głowach (i to na każdym szczeblu) - musi się w urzędach dokonać zmiana pokoleniowa z nierobów i karierowiczów na młodych i dynamicznych ludzi chcących pracować i dawać coś od siebie. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: stront Tak źle napisanego tekstu dawno nie czytałem, IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 05.04.10, 13:57 ale chyba zatrudniacie jakichś redaktorów z doświadczeniem? Czy też jednak wszyscy u Was to młokosy na umowę zlecenie? Odpowiedz Link Zgłoś
venettina Re: Konotopa: tu ziemia kosztuje fortunę 05.04.10, 14:08 We wsi procz obecnej wyplaty naszych pieniedzy (z naszych podatkow sa te "odszkodowania") nic sie nie zmieni w przyszlosci. Ruch tylko bedzie znacznie mniejszy, bo ludzie przestana przejezdzac. Jesli mialoby powstac jakies centrum handlowe to zacznie sie nowy wykup ziem, ale tam juz jest drogo, wiec pewno hipermarkety beda wolaly gdzies gdzie jest taniej. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Free Mazovia! Konotopa: tu ziemia kosztuje fortunę - dobre sobie IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 05.04.10, 14:31 No cóż, jeśli dla autorów tego artykułu 85 - 95 zł/m2 to dużo, to ciekaw jestem co powiedzą na ceny np. w Bliznem Łaszczyńskiego przez które przebiega trasa S 7, a które w tej chwili lokują się w okolicach 800 zł/m2. A co do samego miejsca to bardziej interesuje mnie wrażenie jakie na autorach wywarła droga do samej Konotopy. Myślę, że musieli korzystać z drogi nr 701 lub 718. No to może w końcu napisalibyście co w związku ze ślimaczącą się budową tego węzła dzieje się na drogach, które znajdują się w okolicach. To jest dopiero ciekawy temat. Setki zniszczonych zawieszeń, rozbite samochody, porozrywane koła i felgii, jazda na tzw. żyletkę podczas wymijania gigantycznych niekiedy dziur we wspomnianych drogach i spotkania z rozpędzonymi ciężarówkami na tych najbardziej chyba zniszczonych polskich drogach. Czyż to nie jest ciekawy temat? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: aska-21 Re: Konotopa: tu ziemia kosztuje fortunę - dobre IP: 94.254.171.* 05.04.10, 16:43 Jesli chodzi o ceny na Bliznem Laszczynskiego to masz racje, tak sie ksztaltuja ale gdzie ty widzisz ta trase s-7? Ani jej nie ma ani nie bedzie, bedzie przebiegac wzdluz torow kolejowych od Polczynskiej do Gorczewskiej A za Wola Parkiem przetnie trase s-8 i poleci przez bemowo. Odpowiedz Link Zgłoś
wj_2000 Re: Konotopa: tu ziemia kosztuje fortunę - dobre 05.04.10, 22:30 Gość portalu: aska-21 napisał(a): > Jesli chodzi o ceny na Bliznem Laszczynskiego to masz racje, tak sie > ksztaltuja ale gdzie ty widzisz ta trase s-7? Free Mazovi się chyba wkradła literówka. Miał na myśli S8, która już tam realnie istnieje, a udrożni się na całości do końca br. Odpowiedz Link Zgłoś
korpo_racja1 Redaktorowi chyba się pomyliło... 05.04.10, 15:49 ziemia po 85 za m2 ? Sądze że zabrakło zera na końcu Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: aska-21 Re: Redaktorowi chyba się pomyliło... IP: 94.254.171.* 05.04.10, 16:32 Nic sie redaktorowi nie pomylilo, nie brakuje zera na koncu.850 zl. to placili ale na odcinku przy Powazkowskiej,przy Lazurowej 420 zl. a juz na Bliznem tylko 240 zl. za metr oczywiscie. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Ja [...] Re: Redaktorowi chyba się pomyliło... IP: *.subscribers.sferia.net 02.11.10, 11:12 Nie zabrakło żadnego 0. Takie były ceny, więc jacy milionerzy? Jakie wille? O ludzie, kocham jak gazety ściemniają ile tylko mogą, by pokazać jak to wszystko fajnie i pięknie jest... Skoro jesteśmy takimi milionerami, to wpadnijcie na Leszową 3 i zobaczcie jak moi sąsiedzi mieszkają. Złapiecie się za głowę, takimi milionerami jesteśmy... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: WLASCICIELKA Re: Redaktorowi chyba się pomyliło... IP: *.mailcontrol.com 08.04.13, 17:14 Taka cena jest na ziemie w tej okolicy.okolo 70 zl.I nic nikomu sie nie pomylilo!!!Zadnych "milioerow"tam nia ma!!! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: inzynier budujcie minimu 3 psay w jedna 3/3 ! a nie 2/2 ! IP: *.dyn.optonline.net 05.04.10, 16:02 budujcie z przyszloscia bo zlomu co rok przybywa!!! ye Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: celina komunisci -psy nic nie zbudowali!!!! IP: *.dyn.optonline.net 05.04.10, 16:05 a teraz jest tragedia wiec budujcie szersze te drogi nie jak w usa 16 pasow ,ale choc 6 czyli 3/3!!!! w miescie to szok!! jedna jezdnia jak w afryce! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: swiatowy turysta ha ha jaka autostrada? to zwykla droga!!! IP: *.dyn.optonline.net 05.04.10, 16:10 autostrada ma 8 pasow!!! a w PL to zwykle drogi i tyle! Odpowiedz Link Zgłoś
zemka Konotopa: tu ziemia kosztuje fortunę i tak jest 05.04.10, 16:25 na calym swiecie ziemi jest coraz mniej .... Nie mowiac o tym ze w naprawde roawinietych krajach to stolica cicho siedzi bo wiadomo zeto "papirkowe miasto - biurokracja NIC nie produkjace, prawa dajace i masa "przecietnych " ludzi probujacych sie wybic. Moim zdaniem wiekszos Warszawki to ani wies ani miasto. A zroaumiali. Paryzanie sie polapali i sa pardziej przyjazni pmocni dla turystow bo wiedza jak im te pieniadze turystyczne sa potrzebne a w Warszawce ..... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: wiesniak Re:kto wykupil po 1989 IP: *.pools.arcor-ip.net 05.04.10, 19:18 no wlasnie panocku kto tak kupil te hektary z pewnoscia jakos elyta jak w wilanowku Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Magi artykuł na tani poklask IP: *.chello.pl 05.04.10, 23:13 Po pierwsze - niektórzy "warszawiacy" chcieliby by autostrada przechodziła im koło domu. I 15 km od centrum to juz poza Warszawą! Konotopa lezy przy szosie poznańskiej między Ursusem, a Boniszami (WARSZAWSKA Giełda Owocowo-Warzywna). To i tak jest za blisko centrum, za blisko miasta. W wielu miastach autostrady, obwodnice ida 40-60 km od centrum i tak powinno być, by nie dusic miasta tylko własnie chęć przypodobania się wyborcom sprwaiła, że u nas buduje się taki węzeł praktycznie w mieście. Nie da się zjeść ciastka i mieć ciastko . Mieszkać w mieście i mieć wyjazd z garażu na autostadę. Po drugie - co maja do tego protesty na Ursynowie - miała iść autostrada A2 a idzie owszem południowa obwodnica Warszawy. Natomiast tak czy inaczej z węzła Konotopa, od zjazdu z autostrady własnie idzie obwodnica. Jej odcinek od trasy Toruńskiej do autostrady jest prawie gotowy, natomiast trzecia część pójdzie tak czy inaczej przez Ursynów. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: chłop z nad tunelu "We wsi Konotopa, pod którą leży stolica..." IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 06.04.10, 10:45 Nie zdzierżyłem, a chama ortograficznego, który mieni się redaktorem, należy wyszydzić i wyśmiać, więc robię to od pierwszego zdania tego "artykułu". Zostawiam wam pole do popisu, jest tego tak dużo, że nawet jak się pomylicie, nikt nie zwróci uwagi. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Konotopianka Konotopa: tu ziemia kosztuje fortunę IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 12.05.10, 09:48 Nikomu nic się nie pomyliło i zer nie brakuje tyle zapłacili !!!!!! Redaktor jeszcze zapomniał napisać że przez Konotope nie kursuje żaden autobus,a do każdego z 3 okolicznych miasteczek jest 3km . Ale co tam do granic Warszawy tylko 3 km :)I jeszcze jedno Neostrady nie zainstalujesz - przestarzałe złącza telefoniczne.A sklepu nie ma bo mieszkańców mało i się nie opłacało Ci co próbowali to splajtowali,a robotnicy pracujący przy budowie autostrady zapomnieli powiedzieć że ten schab to kupowali w ekskluzywnym firmowym sklepie przy resteuracji Bakara. Odpowiedz Link Zgłoś