Dodaj do ulubionych

Konotopa: tu ziemia kosztuje fortunę

03.04.10, 10:35
"We wsi Konotopa, pod którą leży stolica, ziemia kosztuje
fortunę..." chyba miało być "We wsi Konotopa, która leży pod
stolicą
, ziemia kosztuje fortunę..."
Obserwuj wątek
    • Gość: gość Re: Konotopa: tu ziemia kosztuje fortunę IP: *.radom.vectranet.pl 03.04.10, 10:43
      a ja sądzę że to specjalnie :D
      • pewienlekarz Re: Konotopa: tu ziemia kosztuje fortunę 03.04.10, 12:12
        Dokładnie, czasem komentatorom chyba zależy tylko na przeczytaniu artykułu aby
        znaleźć w nim błąd. Jeśli ten błąd nie jest błędem, a żartem, ironią, ewidentną
        w świetle całego artykułu to się gubią. :)
        • panprezesmis Re: Konotopa: tu ziemia kosztuje fortunę 03.04.10, 22:11
          Jeśli tak, to Pan Redaktor (jak mniemam co najmniej mgr polonistyki tudzież
          dziennikarstwa), powinien wstawić za takim stwierdzeniem (sic!).
          • Gość: m wieśniaki do roboty a nie gruntami spekulować IP: *.chello.pl 05.04.10, 14:03
            .
            • Gość: Wacek Autostradą do wsi IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 05.04.10, 15:12
              Czy to prawda, że do Warszawy nie prowadzi nawet 10 m autostrady?
              Wiocha a nie stolica.
              • korpo_racja1 Re: Autostradą do wsi 05.04.10, 15:50
                Co nie udąło sięw Warszawie roboty znaleść i frustracja.. ;)
                • Gość: Wacek Re: Autostradą do wsi IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 05.04.10, 17:53
                  Piszę o autostradach a nie o robocie. Czytaj ze zrozumieniem.
                  A tak wracając do tematu, jest jeszcze jakaś taka stolica w Europie jak Warszawa
                  i Tirana do której nie da się dojechać autostradą?
                  No jest?
                  • Gość: komagane Ajajaj, jak sie wszyscy cieszą z tej budowy! IP: *.cdma.centertel.pl 05.04.10, 19:32
                    www.rp.pl/artykul/455814_Bedzie_droga_ekspresowa__a_budynki_wyburza.html

                    Nieprawdą jest, że właściciele gruntów zachwyceni są wywłaszczeniem
                    pod budowę autostrady. Artykuł ma charakter wybitnie propagandowy.

                    Ceny w Konotopie (85-95 za m2) sa bardzo niskie, zwłaszcza w
                    porównaniu do cen pod budownictwo mieszkaniowe, choćby w Ursusie,
                    Bliznem, Błoniu, Piastowie czy innych terenach na obrzeżach Warszawy
                    lub poza jej granicami.

                    GDDKiA nigdy nie wykupuje całych działek, tylko pas potrzebny pod
                    droge i pas ochronny. Właścicielowi zostaje resztówka albo dwie
                    resztówki po obu stronach trasy, przecięte autostradą, z utrudnionym
                    dostępem, niemozliwe do wykorzystania na jakiekolwiek cele.

                    Stacje benzynowe czy hotele moga powstać tylko tam, gdzie drogowcy
                    to przewidują - bynajmniej trasa nie obrośnie nimi, bo nie będzie
                    dostępu od strony trasy. Wzdłuz autostrady od Konina do Strykowa
                    (100 km) do dzis nie powstała ani stacja benzynowa, ani zajazd, ani
                    McDonald. Mimo ze kierowcom by sie bardzo przydały.

                    Dom przy trasie ewidentnie traci na wartości, wręcz nie nadaje sie
                    do sprzedaży. Dlatego mieszkańcy Załusk tak rozpaczliwie
                    protestowali przeciwko lokalizacji trasy, która spowoduje wyburzenie
                    65 domów i utratę wartości pozostałych.

                    Okolica, w której zlokalizowano autostradę czy trase ekspresową
                    (zwykle wiele dziesiątków lat temu) przez te wszystkie lata
                    pozostawała niedoinwestowana, z kiepskimi i dziurawymi drogami, bez
                    infrastruktuty, bez kanalizacji. Zapomniana od Boga i ludzi. W
                    Konotopie wcale nie jest lepiej. Ci szczęśliwcy, których wykupiono i
                    przeprowadzili sie do "willi", wygrali na tym, ale pozostali płacili
                    przez lata i nadal będa płacić koszta pechowego sąsiedztwa.
                  • Gość: Adaś Trela Re: Autostradą do wsi IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 06.04.10, 10:51
                    Wacku, porzuć gniew. Opanuj się chłopaku, wycisz trochę. Nie wiem czy jest taka
                    stolica. Ale mam prośbę, odpowiedz mi na pytanie: czy istnieje jakaś druga
                    stolica, która płaci połowę swego budżetu na "janosikowe", czy jest jakaś inna,
                    którą rządzą zdrajcy i sprzedawczyki? Czy w jakiejś innej, miast budowy
                    rzeczonych dróg i autostrad, włodarze jej(czyli nasi słudzy:>)snują plany budowy
                    muzeum "sztuki nowoczesnej" za 500mln złotych? Co prawda przy obecnej ekipie
                    wybudowaliby za tę kwotę około 2 km autostrady, więc może lepiej paskudne
                    muzeum...
                    Mądrzej wybieraj, będzie mnij frustracji.
          • Gość: Bebok Re: Konotopa: tu ziemia kosztuje fortunę IP: *.chello.pl 05.04.10, 14:54
            Jak kto głąb, to mu i tysiąc razy wstawione "sic!" nie pomoże (NB nic mnie tak
            nie wkurza, jak jego nadużywanie). Ostatnio jeden taki wymądrzał się w
            komentarzu, że w na przyjęciu w ambasadzie rosyjskiej nie mogli "podawać kawioru
            wiadrami", no bo jak to - goście żarli z ocynkowanego wiadra?
    • Gość: OldBruno Re: Konotopa: tu ziemia kosztuje fortunę IP: *.aster.pl 03.04.10, 10:53
      Wszystko zależy od punktu widzenia i poczucia humoru. Koło Wiednia jest miejscowość Wienerneustadt (Nowe Miasto Wiedeńskie) i mieszkańcy upierają się, że Wiedeń leży w pobliżu.
    • felicjan15 W Konotopie nie będzie zjazdu z autostrady 03.04.10, 11:39
      W Konotopie nie będzie zjazdu z autostrady. Tam będą jedynie
      wiadukty kierujące ruch z autostrady na obwodnicę Warszawy - na
      północ na Bemowo i na południe do Okęcia.
      • Gość: podroznik Re: W Konotopie nie będzie zjazdu z autostrady IP: *.flashnet.pl 05.04.10, 09:02
        Będzie zjazd, a nawet dwa - na drogi ekspresowe.
        • Gość: Bolek Re: W Konotopie nie będzie zjazdu z autostrady IP: *.lib.fsu.edu 05.04.10, 14:16
          Masz w ogole pojecie o czym piszesz?
          Bedzie wezel z droga S8, ale zadnych zjazdow do wsi Konotopa nie bedzie:
          siskom.waw.pl/autostrady/a2/mapka_05.jpg
          A wiec Konotopa nie obrosnie setka stacji benzynowych, hoteli, restauracji...
    • Gość: ? Re: Konotopa: tu ziemia kosztuje fortunę IP: *.chello.pl 03.04.10, 11:53
      "We wsi Konotopa, pod którą leży stolica, ziemia kosztuje fortunę..."
      Czyscie Panie Dziennikarzu czytali to co zescie napisali?
      • juliu Re: Konotopa: tu ziemia kosztuje fortunę 03.04.10, 12:06
        Tego co czyta w tym duecie dziś nie ma w pracy, pojechał do domu na święta. ;) A
        śmieją się z policjantów.
      • Gość: jaxa Oj, ludzie, ludzie IP: *.acn.waw.pl 03.04.10, 12:14
        Jakby ironia wyszła z krzaków, stanęła koło was i kopnęła was w dupę, to
        byście jej nie poznali.
        • Gość: kokos Re: Oj, ludzie, ludzie IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 05.04.10, 14:03
          Pierwsze zdanie to miał być żart, dość ciężki, ale żart. Natomiast to, że cały
          tekst jest tak chaotycznie posklejany z różnych notatek dziennikarza sprawia, że
          czytając dostaję silnych bóli głowy. Jakiś dziennikarski koszmar.
    • Gość: baburiba Re: Konotopa: tu ziemia kosztuje fortunę IP: 80.51.132.* 03.04.10, 12:25
      wszystko się zmienia. Aż do tej pory stolica to było miasto leżące na
      przedmieściu Ząbek.
    • automobilix Konotopa: zdjęcia na forum 03.04.10, 17:47
      Zdjęcia Konotopy - zapraszam na forum

      fotoforum.gazeta.pl/k/autostrada,5.html
      Pozdrawiam.
      Automobilix
    • Gość: drojb Jezusicku! To przenieśli i zakopali Warszawę? IP: *.aster.pl 03.04.10, 23:17
      i ja - na ten przykład, mieszkam pod ziemią orną tejże wsi?
      To odjazdowy scenariusz na film ścięcie-fikśąń z elemantami sriilera!
    • Gość: San Francisco Konotopa IP: *.dsl.sjc.megapath.net 04.04.10, 08:14
      No tak, Warszawa leży pod wsią Konotopa.

      A redaktorki z GW jeszcze po jajeczku firmowym na bani są.
    • Gość: babcia z koalowa Konotopa: tu ziemia kosztuje fortunę IP: *.sa.bigpond.net.au 04.04.10, 09:03
      Ja tam juz "po "jajeczku", ale jeszcze sobie strzele... z uciechy!!! No
      nareszcie "wpadliscie" w to "POD...." . Mnie tam wszysto jedno czy W-wa lezy
      "pod" czy Konotopa, ale.... jesli nie rozumiecie o co mi chodzi to
      przeczytajcie kilka poprzednich wpisow np "wiadomo , ze Wieden lezy kolo..."
      czy "... W-wa jest przedmiesciem Zielonki...' Dalej nie rozumiecie???, no coz
      WESOLOYCH SWIAT zyczy "uparta babcia"z Antypodow
      • Gość: mh Re: Konotopa: tu ziemia kosztuje fortunę IP: *.server4rent.eu 05.04.10, 13:41
        babciu tu wasze teksty z antypodow malo kogo obchodza sprawdz
        lepiej czy kangury na grzadke nie robia
    • Gość: sąsiad Konotopa: tu ziemia kosztuje fortunę IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 04.04.10, 11:45
      85 zł.za m2 ziemi,tuż koło Warszawy,to nawet w 2006r.były śmiesznie
      małe pieniądze,max.50% wartości,po co ta propaganda.
    • Gość: F44 Konotopa: tu ziemia kosztuje fortunę IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 05.04.10, 13:32
      warszawiaki to cwaniaki
    • Gość: e Konotopa: tu ziemia kosztuje fortunę IP: *.189.220.2.skyware.pl 05.04.10, 13:37
      Pytanie za 100 puktów. Czy tę ziemię dostali w tej Konotopie z
      reformy rolnej od komunistów w 1945 i czy to jest zgodne z prawem
      aby teraz sprzedawać panstwu za miliony,bo ci co dostali mieszkania
      za które płacili grosze teraz też sprzedają za miliony i na tym się
      srodze wzbogacili czy to jest sprawiedliwe w stosunku do tych co nic
      nigdy od panstwa nie dostali.
      • Gość: Ania Re: Konotopa: tu ziemia kosztuje fortunę IP: *.centertel.pl 07.05.13, 13:13
        Pytasz - odpowiadam.
        Nie dostali od komunistów, tylko ciężko pracowali przez POKOLENIA żeby tę ziemię nabyć, uprawiać i aby dawała plony które dawały utrzymanie.
        A autostrada w Konotopie to przekleństwo. Nie jest wcale warta fortunę. GDDiK nie zapłaciła za nią fortuny tylko nędzne grosze nie mające nic wspólnego z cenami rynkowymi. Zjazdów z autostrady w Konotopie też nie ma więc na resztówkach terenów NIC nie powstanie. Cały teren dodatkowo teraz stał się kąskiem dla koeli dużych prędkości które POTNĄ pozostałe ziemie na jeszcze mniejsze ochłapy. Wykupowi podlegać będzie tylko grunt 40 metrów od torów. Chciałbyś mieszkać w domu oddalonym od torów kolejowych o 50 metrów???
    • Gość: mm Konotopa: tu ziemia kosztuje fortunę IP: *.server4rent.eu 05.04.10, 13:37
      20 lat po pseudo upatku komuny i nadal autostrad ni ma co z
      autostrada olsztyn gdansk szczecin
      • Gość: a Re: Konotopa: tu ziemia kosztuje fortunę IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 05.04.10, 14:01
        Niestety - przez 17 lat ważniejsze były teczki, haki i personalne rozgrywki (+wieczny brak kasy). Nawet PiS dał ciała bo w chwili gdy popłynęły szerokim strumieniem pieniążki z Unii Jaruś wolał rozgrywać partyjkę politycznego pokera z Andrzejkiem i Romkiem. W tej chwili problem istnieje jeszcze w urzędniczych głowach (i to na każdym szczeblu) - musi się w urzędach dokonać zmiana pokoleniowa z nierobów i karierowiczów na młodych i dynamicznych ludzi chcących pracować i dawać coś od siebie.
    • Gość: stront Tak źle napisanego tekstu dawno nie czytałem, IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 05.04.10, 13:57
      ale chyba zatrudniacie jakichś redaktorów z doświadczeniem? Czy też jednak
      wszyscy u Was to młokosy na umowę zlecenie?
    • venettina Re: Konotopa: tu ziemia kosztuje fortunę 05.04.10, 14:08
      We wsi procz obecnej wyplaty naszych pieniedzy (z naszych podatkow
      sa te "odszkodowania") nic sie nie zmieni w przyszlosci. Ruch tylko
      bedzie znacznie mniejszy, bo ludzie przestana przejezdzac.

      Jesli mialoby powstac jakies centrum handlowe to zacznie sie nowy
      wykup ziem, ale tam juz jest drogo, wiec pewno hipermarkety beda
      wolaly gdzies gdzie jest taniej.
    • Gość: Free Mazovia! Konotopa: tu ziemia kosztuje fortunę - dobre sobie IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 05.04.10, 14:31
      No cóż, jeśli dla autorów tego artykułu 85 - 95 zł/m2 to dużo, to
      ciekaw jestem co powiedzą na ceny np. w Bliznem Łaszczyńskiego przez
      które przebiega trasa S 7, a które w tej chwili lokują się w
      okolicach 800 zł/m2. A co do samego miejsca to bardziej interesuje
      mnie wrażenie jakie na autorach wywarła droga do samej Konotopy.
      Myślę, że musieli korzystać z drogi nr 701 lub 718. No to może w
      końcu napisalibyście co w związku ze ślimaczącą się budową tego
      węzła dzieje się na drogach, które znajdują się w okolicach. To jest
      dopiero ciekawy temat. Setki zniszczonych zawieszeń, rozbite
      samochody, porozrywane koła i felgii, jazda na tzw. żyletkę podczas
      wymijania gigantycznych niekiedy dziur we wspomnianych drogach i
      spotkania z rozpędzonymi ciężarówkami na tych najbardziej chyba
      zniszczonych polskich drogach. Czyż to nie jest ciekawy temat?
      • Gość: aska-21 Re: Konotopa: tu ziemia kosztuje fortunę - dobre IP: 94.254.171.* 05.04.10, 16:43
        Jesli chodzi o ceny na Bliznem Laszczynskiego to masz racje, tak sie
        ksztaltuja ale gdzie ty widzisz ta trase s-7? Ani jej nie ma ani nie
        bedzie, bedzie przebiegac wzdluz torow kolejowych od Polczynskiej do
        Gorczewskiej A za Wola Parkiem przetnie trase s-8 i poleci przez
        bemowo.
        • wj_2000 Re: Konotopa: tu ziemia kosztuje fortunę - dobre 05.04.10, 22:30
          Gość portalu: aska-21 napisał(a):

          > Jesli chodzi o ceny na Bliznem Laszczynskiego to masz racje, tak sie
          > ksztaltuja ale gdzie ty widzisz ta trase s-7?

          Free Mazovi się chyba wkradła literówka. Miał na myśli S8, która już tam realnie
          istnieje, a udrożni się na całości do końca br.
    • korpo_racja1 Redaktorowi chyba się pomyliło... 05.04.10, 15:49
      ziemia po 85 za m2 ? Sądze że zabrakło zera na końcu
      • Gość: aska-21 Re: Redaktorowi chyba się pomyliło... IP: 94.254.171.* 05.04.10, 16:32
        Nic sie redaktorowi nie pomylilo, nie brakuje zera na koncu.850 zl.
        to placili ale na odcinku przy Powazkowskiej,przy Lazurowej 420 zl.
        a juz na Bliznem tylko 240 zl. za metr oczywiscie.
      • Gość: Ja [...] Re: Redaktorowi chyba się pomyliło... IP: *.subscribers.sferia.net 02.11.10, 11:12
        Nie zabrakło żadnego 0. Takie były ceny, więc jacy milionerzy? Jakie wille? O ludzie, kocham jak gazety ściemniają ile tylko mogą, by pokazać jak to wszystko fajnie i pięknie jest... Skoro jesteśmy takimi milionerami, to wpadnijcie na Leszową 3 i zobaczcie jak moi sąsiedzi mieszkają. Złapiecie się za głowę, takimi milionerami jesteśmy...
      • Gość: WLASCICIELKA Re: Redaktorowi chyba się pomyliło... IP: *.mailcontrol.com 08.04.13, 17:14
        Taka cena jest na ziemie w tej okolicy.okolo 70 zl.I nic nikomu sie nie pomylilo!!!Zadnych "milioerow"tam nia ma!!!
    • Gość: inzynier budujcie minimu 3 psay w jedna 3/3 ! a nie 2/2 ! IP: *.dyn.optonline.net 05.04.10, 16:02
      budujcie z przyszloscia bo zlomu co rok przybywa!!! ye
    • Gość: celina komunisci -psy nic nie zbudowali!!!! IP: *.dyn.optonline.net 05.04.10, 16:05
      a teraz jest tragedia wiec budujcie szersze te drogi nie jak w usa
      16 pasow ,ale choc 6 czyli 3/3!!!! w miescie to szok!! jedna jezdnia
      jak w afryce!
    • Gość: swiatowy turysta ha ha jaka autostrada? to zwykla droga!!! IP: *.dyn.optonline.net 05.04.10, 16:10
      autostrada ma 8 pasow!!! a w PL to zwykle drogi i tyle!
    • zemka Konotopa: tu ziemia kosztuje fortunę i tak jest 05.04.10, 16:25
      na calym swiecie
      ziemi jest coraz mniej ....
      Nie mowiac o tym ze w naprawde roawinietych krajach to stolica
      cicho siedzi bo wiadomo zeto "papirkowe miasto - biurokracja NIC
      nie produkjace, prawa dajace i masa "przecietnych " ludzi
      probujacych sie wybic.
      Moim zdaniem wiekszos Warszawki to ani wies ani miasto.
      A zroaumiali. Paryzanie sie polapali i sa pardziej przyjazni pmocni
      dla turystow bo wiedza jak im te pieniadze turystyczne sa potrzebne
      a w Warszawce .....
      • Gość: wiesniak Re:kto wykupil po 1989 IP: *.pools.arcor-ip.net 05.04.10, 19:18
        no wlasnie panocku kto tak kupil te hektary z pewnoscia jakos elyta
        jak w wilanowku
    • Gość: Magi artykuł na tani poklask IP: *.chello.pl 05.04.10, 23:13
      Po pierwsze - niektórzy "warszawiacy" chcieliby by autostrada przechodziła im
      koło domu. I 15 km od centrum to juz poza Warszawą!
      Konotopa lezy przy szosie poznańskiej między Ursusem, a Boniszami (WARSZAWSKA
      Giełda Owocowo-Warzywna). To i tak jest za blisko centrum, za blisko miasta. W
      wielu miastach autostrady, obwodnice ida 40-60 km od centrum i tak powinno
      być, by nie dusic miasta tylko własnie chęć przypodobania się wyborcom
      sprwaiła, że u nas buduje się taki węzeł praktycznie w mieście.
      Nie da się zjeść ciastka i mieć ciastko . Mieszkać w mieście i mieć wyjazd z
      garażu na autostadę.
      Po drugie - co maja do tego protesty na Ursynowie - miała iść autostrada A2 a
      idzie owszem południowa obwodnica Warszawy. Natomiast tak czy inaczej z węzła
      Konotopa, od zjazdu z autostrady własnie idzie obwodnica. Jej odcinek od trasy
      Toruńskiej do autostrady jest prawie gotowy, natomiast trzecia część pójdzie
      tak czy inaczej przez Ursynów.
    • Gość: chłop z nad tunelu "We wsi Konotopa, pod którą leży stolica..." IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 06.04.10, 10:45
      Nie zdzierżyłem, a chama ortograficznego, który mieni się redaktorem, należy
      wyszydzić i wyśmiać, więc robię to od pierwszego zdania tego "artykułu".
      Zostawiam wam pole do popisu, jest tego tak dużo, że nawet jak się pomylicie,
      nikt nie zwróci uwagi.
    • Gość: Konotopianka Konotopa: tu ziemia kosztuje fortunę IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 12.05.10, 09:48
      Nikomu nic się nie pomyliło i zer nie brakuje tyle zapłacili !!!!!!
      Redaktor jeszcze zapomniał napisać że przez Konotope nie kursuje żaden
      autobus,a do każdego z 3 okolicznych miasteczek jest 3km . Ale co tam
      do granic Warszawy tylko 3 km :)I jeszcze jedno Neostrady nie zainstalujesz -
      przestarzałe złącza telefoniczne.A sklepu nie ma bo mieszkańców mało i się nie
      opłacało Ci co próbowali to splajtowali,a robotnicy pracujący przy budowie
      autostrady zapomnieli powiedzieć że ten schab to kupowali w ekskluzywnym
      firmowym sklepie przy resteuracji Bakara.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka