Gość: Peppers IP: *.acn.pl 01.09.03, 17:14 Jedna wielka bzdura. Tyle szumu wokol jakiejs kiczowatej sztucznej palmy! Czy naprawde wszystkim odbila juz przyslowiowa palma? Pozdrawiam! Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
Gość: Ja Re: Happening przy rondzie de Gaulle'a IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 02.09.03, 11:02 Byłam na happeningu w sobote i było naprawde super, dużo ludzi razem z nami się bawiło. A jak się komuś nie podobało to nie musiał patrzyć. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Peppers Nie chodzi o to IP: *.acn.pl 02.09.03, 17:24 Nie chodzi o to. Chodzi o rozglos, media i fundusze. Przez kraj przetaczaja sie afery kleski, waza sie oosy wielkich inwestycji a gazety rozpisuja sie o tancach po empikiem. To mie przeraza. Rozumiem, dac krotka wzmianke, jakies male zaproszenie lae cala kolumna o tak blachym w sumie wydarzeniu. W kraju nie ma pieniedzy, brakuje na wszytsko, ludzie przymieraja glodem a jakas domorosla artystka dostala grube pieniadze na budowe palmy! Cos jest tu chyba nie tak! A media zamiast przynajmniej siedziec cicho to jeszcze takiej przyklaskuja. Jak bedziemy bogaci jak Szwajcaria to bedziemy mogli sobie stawiac takie palmy a na razie proponuje aby domorosli artysci wszelkiej masci poszli do normalnej pracy zarabiac pieniadze i placic podatki a nie bawic sie na koszt podatnikow. Pozdrawiam! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Mar Jak w Misiu IP: *.skorosze.2a.pl 02.09.03, 18:17 Tam tez była scena, kiedy to "przypadkowa" awaria tramwaju byla okazją do zoryanizpownaia "spontanicznej" imprezy artystycznej dla pasażerów. Spiewał m.in. facet: Jestem wesoły ROmek, mam na przedmiesciu domek... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: kuburs Re: Jak w Misiu IP: *.acn.pl / 10.71.4.* 02.09.03, 18:31 Peppers, jak Ciebie czytam i mysle sobie, ze mialbym sie zamartwiac kolowaniem pieniedzy, narzekac na dziury w ulicy, na rzad, sejm, kaczynskiego i czytac w gazecie tylko o tym jak to jest beznadziejnie to pewnie stalbym sie takim zgorzknialcem jak ty. Wiadomo, ze sa potrzebniejsze rzeczy do zrobienia niz stawianie palm, ale wg Twojej filozofii, dopoki nie staniemy sie krajem bogatym to bedziemy szarym i nudnym pustkowiem, z ktorego juz by sie wszyscy zdazyli wyprowadzic... PZDR PS. Ja w przeciwienstwie do Ciebie wole, zeby moje pieniadze byly wydawane na cos co przyniesie ludziom choc troche urozmaicenia w naszym szarym miescie, a nie na zasilki dla bejow - nierobow Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Peppers To nie tak IP: *.acn.pl 02.09.03, 18:46 1. Ja akurat chce aby moje pieniadze szly dla ludzi potrzebujacych. I woel aby 10 bezdomych zjadlo cieply obiady niz aby jakis `artysta` postawil sobie w centrun mowa palme czy kaktusa 2. Nie mam nic przeciwko sztuce ale trzeba zachowac pewne proporcje. Czy ta palma musiala byc az tak droga i sprowadzana zza oceanu? Czy nie lepiej byloby jakby zrobic dajmy na to palme ale z surowcow wtornych lub jakiegos taniego materialu? Tylko, ze to wymagaloby od artysty wyobrazni. A tak kazdy kto ma w kieszeni kupe forsy moze kupic sobie niemalze gotowa palme w Ameryki i stac sie wielkim artysta. JEDEN WIELKI CYNIZM! Jestem za tym aby nasze miast ozylo, ale niech to sie dzieje w sposob zrownowazony. Za cene tej palmy moznaby postawic kilkanascie mniejszych i bardziej ambitnych dziel sztuki. Takie jest moje zdanie. 3. Tak jak pisalem wyzej nie chodzi mi o te tance pod empikiem tylko o to, ze media zrobily z tego cos na ksztalt wielkiego wydarzenia kulturalnego w stolicy. Tez mi wydarzenie. Paru ludzi urzadza sobie korowod w Centrum miasta. Oby takich akcji bylo wiecej, tylko po co tyle rozglosu. 4. Ludzie! Bawny sie, usmiechajmy sie, tworzmy! Tak! Tylko z rozwaga i bez zbednego rozglosu. Pozdrawiam! Odpowiedz Link Zgłoś
roody102 Re: To nie tak 08.09.03, 16:38 Ile razy mozna powtarzac, ze ta palma powstala za prywatne pieniadze, nie za Twoje ani moje? Co Ci do tego, na co prywatna firma wydaje kase? A co do hepeningu... mielismy z przyjaciolmi podobny pomysl. Znaczy torche inny, ale tez pod palma. No, przede wszytskim mial byc na nielegalu, ale tez mialo byc wesolo i na przekor naszej rzeczywistosci szarej, ktorej palma wciaz zadaje cios. Ale zabraklo zapalu i zostalismy uprzedzeni. Gratuluje organizatorom, to raz. Dwa, gratuluje Rajkowskiej - stalo sie chyba to, co chcial - palma zyje w swiadomosci mieszkancow. Przeciez nas pomysl powstal z luznej romowy w pubie, a ten tez zrodzil sie z tego, ze komus ta palma zostala w pamieci. Trudno zreszta jej nie zapamietac - na sam jej widok w perspektywie Aleji Jerozolimiskich sie do siebie usmiecham. Widok absurdalny, a jednoczesnie juz znajomy. Stalem sie palmoentuzjasta ;))) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: alicja Re: Happening przy rondzie de Gaulle'a IP: *.chello.pl 08.09.03, 13:02 Marta, gratuluje!!! Odpowiedz Link Zgłoś
alex.4 Re: Happening przy rondzie de Gaulle'a 08.09.03, 17:36 to sympatyczne Pozdr Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: zenon Re: Happening przy rondzie de Gaulle'a IP: *.tpi.pl 09.09.03, 12:39 dobrze gadasz. to sie teraz nazywa sztuka... panienka bez talentu i pomyslow musi zaistniec. teraz wynajmuje sie do prac zleconych. rece opadaja. tak jak nieznalska - jajca na krzyzu i ideologia rodem z tanich powiesci dla akuszerek. dozylismy ciekawych czasow - beztalencia promowani przez kolejne beztalencia i opisywani przez nastepnych jareckich w wybiorczej to dzis standard. widac wystarczy miec dyplom asp czy innej akademii by wszyscy musieli padac na kolana. a gdzie tu miejsce na sztuke, warszsztat, umiejetnosci. ciekawi mnie co te obie wsiory z glebokiej prowincji robily na studiach ? potrafia cokolwiek ? czy tylko stawiac palme na rondzie i posuwac sie do skandali ? fajnie przy okazji sprawy Artystki Nieznalskiej wypowiedzial sie jakis starszy gosc, profesor asp - "tego belkotu nawet nie chce komentowac". Panie Profesorze - szacunek dla Pana. a moze ktos widzial "instalacje" zwisajaca z budynku instytutu historii sztuki na uw ? trzy druty, podczepione jarzeniowki i to sie nazywa sztuka !!!!! glabie padaj na kolana bo pan artysta mial wizje !!!! to jest TFUrczosc dzieci uposledzonych przez los. nie dala natura talentu.... Odpowiedz Link Zgłoś