IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 02.09.09, 15:30
Czy na fali zmian, które (jak zawsze) mają usprawnić komunikację
stolicy linia 406 będzie jeździła co 15 min i nadal z tą
beznadziejną przerwą 9:30-13:30? Bo tak stoi w internetowym
rozkładzie...

Czy może przegapiłem jakąś fenomenalną zmianę/informację?
Obserwuj wątek
    • yavorius Re: 406 02.09.09, 15:48
      Zmiany JUŻ nastąpiły.
      • sibeliuss Re: 406 02.09.09, 16:09
        yavorius napisał:

        > Zmiany JUŻ nastąpiły.

        Jakie to zmiany dla linii 406 juz nastąpiły?
        • yavorius Re: 406 02.09.09, 16:23
          Pytanie brzmiało: czy na fali zmian

          Więc odpisałem, że zmiany nastąpiły. Konkretnie wczoraj. Nie
          twierdzę, że nastąpiły jakiekolwiek zmiany dla linii 406. Napisałem,
          że nastąpiły zmiany. Gdyby miały nastąpić zmiany dla linii 406,
          zapewne wystąpiłyby wczoraj (no bo wczoraj nastąpiły inne zmiany).
          • Gość: zdziwiony Re: 406 IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 03.09.09, 00:03
            A wiadomo chociaż jak długo to potrwa?
            • Gość: czteropak Re: 406 IP: *.chello.pl 03.09.09, 00:16
              Niedługo-do likwidacji linii.
          • sibeliuss Re: 406 03.09.09, 10:13
            Jaworek, kiedyś byłeś bardziej rzeczowy.
            • yavorius Re: 406 03.09.09, 10:23
              Dla mnie to było rzeczowe ;)
          • pawel.777 Re: 406 03.09.09, 10:54
            Nie trać nadziei ;)
            • sibeliuss Re: 406 03.09.09, 11:15
              Mnie zgrzewa 406, wolę 127.
    • Gość: targówczanka Re: 406 IP: 81.210.87.* 08.09.09, 09:35
      Dobijają mnie te zmiany w rozkładach ZTM. Wszystko robią, żeby
      człowiekowi uprzykrzyć życie i jeszcze bardziej je skomplikować.
      A może sposobem byłoby zasypanie tych palantów tysiącami skarg???
      macie pomysł gdzie można jeszcze pisać (oprócz strony www.ztm)?
      Skrzyknijmy się i dajmy im popalić, bo będa nas jeszcze bardziej
      udupiać.
    • Gość: awi2 Re: 406 IP: *.chello.pl 08.09.09, 10:02
      Metro do Dw.Gdańskiego i przesiadka w 406 to była najszybsza metoda na dostanie
      się z Bielan na Targówek.156 jest beznadziejnie wolne i często przepełnione.Ale
      to co dobre,trzeba było zepsuć.Zamiast przekształcić 406 w autobus
      całodniowy,pozostawiono rozkład wakacyjny.Po co ludzie maja jeździć szybko i
      komfortowo.Wolno,w tłoku i z przesiadkami-to jest ideał wg ZTM.
      • Gość: Anka 406 - wygaszanie popytu? IP: *.chello.pl 08.09.09, 23:25
        Nie wywołujcie wilka z lasu. Przekształcenie 406 w całodzienny jezt
        moim marzeniem od lat. Pomijajac remont na wiadukcie na
        Powązkowskiej jest to wciąż najszybszy dojazd do metra z Bemowa.

        Pozostawienie wakacyjnego rozkładu może oznaczać to
        słynne "wygaszanie popytu", a dalszy scenariusz znamy - lekka (lub
        większa) korekta trasy no i likwidacja, bo nikt nie jeździ. Tak było
        z 307. Kurcze, ale ja ich nie lubię (ZTM-u).
        • pawel.777 Re: 406 - wygaszanie popytu? 09.09.09, 09:07
          ZTM nie lubisz, ale spiskowe teorie dziejów już uwielbiasz? Jest w planach zwiększenie kursowania 406 przynajmniej w porannym szczycie.
          • Gość: Anka Re: 406 - wygaszanie popytu? IP: *.chello.pl 10.10.09, 20:10
            No i co zetteemowski du..ku?
            Wygląda na to, że moja spiskowa teoria się sprawdza.
            Pan ruta ci nie powiedział, co zamierza zrobić z 406?
            To ja ci powiem. ZTM obiecywał, że jak wiadukt na Powązkowskiej
            będzie po remoncie 406 będą obsługiwały normalne długie autobusy.
            Myślę, że nie będą i że tej linii też niedługo nie będzie.
            I przestań za moje pieniądze siedzieć na forum w pracy, bo nie za to
            ci płacą.
            • pesymista1596 Re: 406 - wygaszanie popytu? 12.10.09, 00:10
              406 i tak czeka prędzej czy później likwidacja, więc po co się grzać?
              Targówek chciał częstego 160 do metra Ratusz-Arsenał, więc w sumie
              zmiana 406 jest na życzenie Targówka. Bemowo nie jest poszkodowane,
              bo w ciągu ostatnich miesięcy wiele linii, kursujących na jego
              terenie zyskało na częstotliwości:
              5 -> co 12/15/15 -> co 10/15/15
              23 -> co 6/15/15 -> co 5/7,5/7,5
              24 -> co 6/7,5/15-> co 5/7,5/15
              28 -> co 12/15/15 -> co 10/15/15
              35 -> co 12/15/15 -> co 10/15/15
              112 -> co 15/20/20 -> co 10/12/15
              122 -> co 15/20/20 -> co 12/15/20
              523 -> co 15/20/20 -> co 6-7/20/20
              Warto zaznaczyć, że wszystkie wyżej wymienione linie dojeżdżają do
              metra, a 28 podobnie jak 406 do Dw. Gdańskiego.
              • pomysl.po.wypiciu Re: 406 - wygaszanie popytu? 12.10.09, 10:16
                ja pie.. co to znaczy ze dojezdza do metra? to metro dojezdza do bemowa??
              • Gość: maapf Re: 406 - wygaszanie popytu? IP: *.sgh.waw.pl 15.10.09, 17:53
                Szczerze mówiąc pesymisto to ja te wszystkie wymieniowe przez Ciebie linie
                oddałbym bez zastanawiania się w zamian za często kursujące (i przez cały dzień)
                406...
                • mb30 Re: 406 - wygaszanie popytu? 15.10.09, 18:26
                  To fakt zamiast tej mnogości linii może wystarczyłaby jedna a dobra. Jadąc rano do pracy wsiadam w to, co przyjedzie, ale gorzej jest z powrotem, (np po 20 tak mi się zdarza najczęściej) bo nie wiem, czy mam jechać do Pl.Wilsona na 122, czy do Słodowca na 112, do Wawrzyszewa na 184... Wszystkie te linie kursują o tej porze dość rzadko, więc zamiast tego można mieć jedną pewną linię kursującą często, a 406 byłoby najlepsze!!!
                  • Gość: bemka Re: 406 - wygaszanie popytu? IP: *.chello.pl 15.10.09, 20:19
                    >czy mam jechać do Pl.Wilsona na 122,
                    > czy do Słodowca na 112, do Wawrzyszewa na 184... Wszystkie te linie kursują o t
                    > ej porze dość rzadko, więc zamiast tego można mieć jedną pewną linię kursującą
                    > często, a 406 byłoby najlepsze!!!<

                    Po za Tobą jeżdżą inni. Tak dla przypomnienia.
                    Ale wzmocnienie 406 to jest pomysł znakomity.
              • Gość: Asf Re: 406 - wygaszanie popytu? IP: *.acn.waw.pl 16.10.09, 00:17
                Pomysł dowożenia ludzi z okolic Jelonek do metra jest zaiste genialny, jeśli weźmiemy pod uwagę, że metro będzie w tej okolicy za jakieś 10 lat. Jak dobrze pójdzie.

                Jak chcę jechać do metra, bo wybieram się np. na Służew to jadę do stacji Świętokrzyska albo Centrum. I potrzebuję właśnie dojazdu do Centrum a nie dojazdu do innej stacji metra, do której jadę tyle samo czasu co do Centrum - bo w Centrum oprócz metra mam do dyspozycji różne inne środki komunikacji. I wolałabym dojeżdżać do owego Centrum jednym autobusem, a nie z jedną przesiadką przy Hali Wola i drugą przy Ratuszu - a sytuacja niestety do tego właśnie zmierza.

                Zresztą, prawdę powiedziawszy, to chyba od roku nie byłam w metrze, bo mi nie było po drodze.

              • Gość: Anka Re: 406 - wygaszanie popytu? IP: *.chello.pl 17.10.09, 14:25
                Logika godna Zetteemowca.
                Nie prosiliście o zwiększenie czestotliwości innych - to wam
                zwiększyliśmy.
                Prosicie o zwiększenie częstotliwości 406 i żeby był całodzienny i
                żeby były długie autobusy - to wam zlikwidujemy.

                Czy zeteemowski du..ek sądzi, że pasażerowie nie wiedzą, czym lubią
                jeździć i czym jest im najwygodniej?
                Ile ci ZTM płaci za walkę z pasażerami?
                • pesymista1596 Re: 406 - wygaszanie popytu? 17.10.09, 18:23
                  Gość portalu: Anka napisał(a):

                  > Logika godna Zetteemowca.
                  > Nie prosiliście o zwiększenie czestotliwości innych - to wam
                  > zwiększyliśmy.
                  > Prosicie o zwiększenie częstotliwości 406 i żeby był całodzienny i
                  > żeby były długie autobusy - to wam zlikwidujemy.
                  >
                  > Czy zeteemowski du..ek sądzi, że pasażerowie nie wiedzą, czym lubią
                  > jeździć i czym jest im najwygodniej?
                  > Ile ci ZTM płaci za walkę z pasażerami?

                  Właśnie to obrażanie aż kuje w oczy. Kto prosi, ten prosi. Pasażerów
                  406 ubywa. Pasażerowie wbrew pozorom głosują nogami.
                  • Gość: Anka Re: 406 - wygaszanie popytu? IP: *.chello.pl 17.10.09, 23:01
                    406 - zróbcie (du..ki z ztmu) jeden na godzinę, a potem powiedzcie,
                    że ludzie nie jeżdżą i trzeba zlikwidować. Znamy to znamy. ZTM robił
                    tak sto razy z różnymi liniami.

                    Nie lubię cię pesymisto.
                  • mb30 Re: 406 - wygaszanie popytu? 18.10.09, 10:27
                    pesymista1596 napisał:
                    > Właśnie to obrażanie aż kuje w oczy. Kto prosi, ten prosi. Pasażerów
                    > 406 ubywa. Pasażerowie wbrew pozorom głosują nogami.

                    ...a niby jak ma przybywać pasażerów skoro ubywa kursów. Choć ja tego nie
                    zauważyłem, zwłaszcza rano w kierunku Bemowo-Dw. Gdański. Po południu,
                    rzeczywiście, najczęściej jeżdżę innymi liniami, bo 406 ostatni kurs ma o 18:30.
                    Stojąc na Dw.Gdańskim obserwuję puściutkie nowe przegubowce linii 500
                    podjeżdżające co parę sekund, zastanawiam się dlaczego ZTM uwziął się na 406.
                    Gdy się już wydarzy taki cud, że przyjedzie 406 tzn. krótki, rozklekotany jelcz
                    pamiętający Gierka, to wszyscy ludzie oczekujący na przystanku wsiadają właśnie
                    do niego.
                    Zwidy mam jakieś, pesymisto???
                    • pesymista1596 Re: 406 - wygaszanie popytu? 18.10.09, 14:37
                      Lmb30 napisał:

                      > pesymista1596 napisał:
                      > > Właśnie to obrażanie aż kuje w oczy. Kto prosi, ten prosi.
                      Pasażerów
                      > > 406 ubywa. Pasażerowie wbrew pozorom głosują nogami.
                      >
                      > ...a niby jak ma przybywać pasażerów skoro ubywa kursów. Choć ja
                      tego nie
                      > zauważyłem, zwłaszcza rano w kierunku Bemowo-Dw. Gdański. Po
                      południu,
                      > rzeczywiście, najczęściej jeżdżę innymi liniami, bo 406 ostatni
                      kurs ma o 18:30
                      > .
                      > Stojąc na Dw.Gdańskim obserwuję puściutkie nowe przegubowce linii
                      500
                      > podjeżdżające co parę sekund, zastanawiam się dlaczego ZTM uwziął
                      się na 406.
                      > Gdy się już wydarzy taki cud, że przyjedzie 406 tzn. krótki,
                      rozklekotany jelcz
                      > pamiętający Gierka, to wszyscy ludzie oczekujący na przystanku
                      wsiadają właśnie
                      > do niego.
                      > Zwidy mam jakieś, pesymisto???

                      Sugerujesz zmniejszyć częstotliwość linii 500? Linia 406 ma charakter
                      szczytowy. Z reguły tego typu połączenia kończą kursowanie ok. 19.
                      We wrześniu 2008 r. zwiększono liczbę kursów na 406. Kursowało
                      od 5:00-10:00 i 13:00-21:00 co 10 minut. I co? Prowadzono badania.
                      Do tego nałożyło się zasilenie innych linii na Bemowie i Targówku.
                      Frekwencja w 406 okazała się nie związana z podażą i 406 po 9
                      miesiącach kursowania z "mocnym" rozkładem musiała zyskać słabszy.
                      Jeśli faktycznie nie da się wsiąść do 406 to zawsze można zrobić
                      zdjęcia ( pełną dokumentację ). Bo dla niektórych pełny autobus to
                      wszystkie miejsca siedzące zajęte.
                      • Gość: Asf Re: 406 - wygaszanie popytu? IP: *.acn.waw.pl 18.10.09, 22:18
                        > Bo dla niektórych pełny autobus to
                        > wszystkie miejsca siedzące zajęte.

                        Jak rozumiem, dla ZTM-u pełny autobus to taki, w którym trzeba wstrzymywać
                        oddech? :> I potem zdziwienie, że ludzie wolą samochodem...
                      • Gość: Anka Re: 406 - wygaszanie popytu? IP: *.chello.pl 19.10.09, 21:48
                        A dlaczego te pieprzone badania robicie wtedy, kiedy jest remont
                        wiaduktu na Powązkowskiej i rzeczywiście 406 jedzie sporo dłużej, bo
                        stoi w korku?
                        Ile razy rano jest tak, że przy Carrefourze nie można się już
                        wcisnąć do 406 i jakoś wtedy nie było dokumentalisty - zetteemowca?
                        Nawet zwykłego kanara nie było w tej linii od 100 lat!!!
                        Po prostu słabi mnie, kiedy czytam te mądrości.
            • pawel.777 Re: 406 - wygaszanie popytu? 12.10.09, 08:51
              Może szklanka wody dla ochłody?
              • Gość: Anka Re: 406 - wygaszanie popytu? IP: *.chello.pl 13.10.09, 22:06
                Facet, może ty już wyjedź z tej Warszawy, jedź do domu, bo duże
                miasto najwyraźniej ci szkodzi. Po prostu COFASZ SIĘ DO TYŁU.
                • pawel.777 Re: 406 - wygaszanie popytu? 16.10.09, 08:58
                  Cofać do przodu jeszcze się nie nauczyłem :)
          • Gość: matt Re: 406 - wygaszanie popytu? IP: *.sgh.waw.pl 30.03.10, 18:18
            pawel.777 napisał:

            > ZTM nie lubisz, ale spiskowe teorie dziejów już uwielbiasz? Jest w planach zwię
            > kszenie kursowania 406 przynajmniej w porannym szczycie.

            spisek, czy nie spisek o zwiększeniu kursowania 406 zapomnijcie.
            406 idzie do likwidacji od 7 kwietnia.
            Dlaczego w ZTM zmiany są tylko i wyłącznie na gorsze?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka