real.slim
14.12.08, 15:45
Kilka osób słusznie zauważyło, że to forum stało się ładnie mówiąc "wielką przepychanką". Ale dlaczego? Bo kilka innych osób miało odmienne poglądy na temat fonetyki.
Tak więc mimo kilkunastu lat pobytu w Niemczech, po zaliczeniu tam matury, studiów, i lat pracy, nie umię poprawnie mówić, to w takim razie ktoś musi!
Ktoś napisał raz, że wie lepiej, wię proszę bardzo. Bądźcie ludźmi z charakterem i napiszcie, jak wymawia się te właśnie kluczowe słowa, o które jest ta chora kłutnia:
- mich, dich, ich
- bild, wild, mischen
- röschen, höschen, bißchen
itd.
Bo pisać, że ja robię to źle jest bezpodstawne, tak długo, aż ktoś napisze, jak jest w takim razie poprawnie. Nie ma tu naprawdę Niemca, który umie po polsku?