Dodaj do ulubionych

spoil board / spiol sheet

13.02.11, 23:17
Jak to moze byc po polsku? Wyrazenie pochodzi z "obrobki skrawaniem" i CNC:
np.
www.plasticsmag.com/routing.asp?fIssue=May/Jun-05&aid=4214
cheers
Obserwuj wątek
    • lapidus1 Re: spoil board / spiol sheet 14.02.11, 00:47
      hehe :)
      nie mam pojecia o co chodzi ale mam pomysl (moze juz tego probowales?)

- poczytaj/zapytaj na polskim forum cnc
      www.cnc.info.pl/
      - zapytaj w sklepie albo poszukaj na ich stronie
      www.akcesoria.cnc.info.pl/
      • smutas Re: spoil board / spiol sheet 14.02.11, 01:24
        hehe :-)

Pierwsza podpowiedz uskutecznie. Druga odpada: w sklepie powiedza mi, ze to jest spoilboard. a leciec kilka tysiecy km tylko po to by wpasc do "zelaznego"? It's not worth it :-)

Mam tez wiecej takich kwiatkow:-) Np. Zero Face, tool touch off point - wiem o co chodzi, ale jak tojest po polsku? No i czy chlopcy od CNC beda wiedieli jak to po angielsku?

dzieki
      • smutas Re: spoil board / spoil sheet 14.02.11, 15:52
        Ladnie :-)

Nawet jesli to nie "ortodoksyjny techniczny", to jest juz jakis punkt wyjscia. Zastanawiam sie nad czescia "spoil", czyzby ta plytka byla jednorazowa? Konturowosc i podcisnieniowosc musze opuscic. W moim tekscie nie ma o tym nic. Obrabiany element przykleja sie dwustronna tasma klejaca :-)

plytka mocujaca - brzmi dobrze :-)
        • paulski Re: spoil board / spoil sheet 14.02.11, 17:25
          > Nawet jesli to nie "ortodoksyjny techniczny", to jest juz jakis punkt wyjscia.

It's quite orthodox albeit wordy.

> Zastanawiam sie nad czescia "spoil", czyzby ta plytka byla jednorazowa?

The "spoil" in “spoil plate” means that the plate is custom-designed and made to accommodate a specific work piece, but it’s reusable.

Konturo
          > wosc i podcisnieniowosc musze opuscic. W moim tekscie nie ma o tym nic. Obrabia
          > ny element przykleja sie dwustronna tasma klejaca :-)

Are you kidding me?

"The dedicated or discreet spoilboard system has traditionally been utilized over the years to machine individual parts that are held by a gasketed vacuum system."

One more thing: no "plytka"; it's a full-blown, iman-size, PLYTA.

• smutas Re: spoil board / spoil sheet 14.02.11, 18:02
            Tak wyglada cale zdanie:
            The wooden sheet will be held to the machine table or the spoil sheet on the
            table using double-sided tape.

Znajduje sie np. na drugiej stronie tutoriala. Chodzi o alternatywny sposob mocowania. Czyli normalnie do stolu obrabiarki lub do "the spoil sheet".

Dlatego pytale o te dwa pojecia. Pierwsze "a spoilboard", podobno tlumaczy sie na "stol prozniowy", ale drugi termin to cos z czego korzysta sie przy "prototypowaniu" malych czesci.

Paulski, dzieki za przeanlizowanie problemu:-)

cheers
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka