Dodaj do ulubionych

Proszę, czy może mi ktoś przetłumaczyć na polski?

02.04.08, 19:51
'Why then are we still in this terrible condition? Because nearly
everything we produce isstolen from us by people. There, comrades,
is the answer to all our problems. It is singe world - Man. Man is
in the onlyreal enemy we have. Remove Man from the scene, and the
main cauce of hunger and overwork is gone for ever.'
Meanwhile the animals had chased Jones and his men out on to the
road and slammed the gate behind them. And so, almost before they
knew what was happening, the Rebellion had been successfully carried
through: Jones was forced to leave and the Manor Farm was theirs.
In April, Animal Farm was proclaimed a Republic, and now the animals
had to elect a President. There was only one candidate, Napoleon,
and everybody voted for him.
At last the day came when Snowball's plans were completed. On the
following Sunday the animals met to decide whwther or not to begin
work on the windmill. Then Napoleon stood up to reply. he said ver
quietly that the windmill was nonsense and that he advised that
nobody should vote for it, and sat down again, he had spoken for
only thirty seconds, and seemed almost indifferent as to the effect
he produced.
Obserwuj wątek
    • azm2 Re: Proszę, czy może mi ktoś przetłumaczyć na pol 03.04.08, 09:24
      Przeczytaj "Folwark zwierzęcy", to sobie poradzisz.
      • lukaszzz093 Re: Proszę, czy może mi ktoś przetłumaczyć na pol 03.04.08, 11:37
        a gdzie go znaleźć?
        • thesaurus Re: Proszę, czy może mi ktoś przetłumaczyć na pol 04.04.08, 05:58
          to wlasnie jest z Folwarku zwierzecego tyle ze z orinalnej wersji
          czyli Animal Farm
    • smarkata1 Re: Proszę, czy może mi ktoś przetłumaczyć na pol 04.04.08, 16:38
      a może użyj translatora automatycznego :) nie będzie to poezja, ale na pewno
      zrozumiesz sens :) polecam www.translatica.pl :)
    • pomponick Re: Proszę, czy może mi ktoś przetłumaczyć na pol 06.04.08, 17:47
      Dlaczego więc wciąż jesteśmy w tej okropnej sytuacji? Ponieważ prawie wszystko
      co produkujemy jest kradzione nam przez ludzi. Oto, towarzysze, jest odpowiedź
      na nasze wszystkie problemy. Jedno słowo – Człowiek. Człowiek jest naszym
      jedynym prawdziwym wrogiem. Usuń Człowieka ze sceny, i główny powód głodu i
      przepracowania zniknie na zawsze.
      W międzyczasie zwierzęta przegoniły Jones’a i jego ludzi na drogę i zatrzasnęły
      bramę za nimi. I tak, zanim się zorientowali co się dzieje, Bunt został
      pomyślnie przeprowadzony. Jones został zmuszony do odejścia i Manor Farm była ich.
      W kwietniu, Animal Farm została ogłoszona Republiką, i zwierzęta musiały wybrać
      Prezydenta. Był tylko jeden kandydat, Napoleon, i wszyscy za nim głosowali.
      W końcu nadszedł dzień, gdy plany Snowball’a zostały ukończone. W następną
      niedzielę zwierzęta spotkały się by zdecydować czy rozpocząć prace nad młynem.
      Napoleon wstał by się wypowiedzieć. Powiedział bardzo cicho, że pomysł z młynem
      był nonsensem, i że radzi by nikt za nim nie głosował, i usiadł ponownie. Mówił
      zaledwie przez jedyne trzydzieści sekund, i wydawał się zupełnie
      niezainteresowany efektem jaki odniósł.
      _____

      Prawie dosłownie... może nie bardzo ładnie, ale chyba zrozumiesz...

      • efedra bez apostrofu 06.04.08, 19:45
        pomponick napisała:

        > ... zwierzęta przegoniły Jones?a

        > ... gdy plany Snowball?a

        Pomponick! W obu przypadkach bez apostrofu.
        Jonesa i Snowballa.
        Apostrofu używamy tylko po samogłosce (np. Kennedy'ego, Joyce'a.)
        • pomponick Re: bez apostrofu 07.04.08, 07:52
          efedra napisała:

          > Apostrofu używamy tylko po samogłosce (np. Kennedy'ego, Joyce'a.)

          Acha, dzięki.
          • lukaszzz093 Dzięki ;) 07.04.08, 08:40
            dzięki wam bardzo ;)
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka