Dodaj do ulubionych

Filologia angielska

24.10.08, 19:40
Za rok mam mature. Chcę isc na flilologie ang, ale czy ktos moze mi
powiedziec, czy aby sie dostac trzeba zdawac poziom rozszerzony czy podstawe.
Mi sie wydaje ze liepiej rozszerzenie. Slu=yszalam, ze nawet jelsi sie napisze
na 40% rozsz. to i tak liczy sie razy dwa wiec bardziej oplaca sie niz
podstawe. Co o tym myslicie?
Obserwuj wątek
      • yoka1 Re: Filologia angielska 25.10.08, 12:15
        filologia ang nie przelicza punktów bo ang rozszerzony i polski to jedyne kryteria i aby się dostać musisz mieć ok 90% z rozszerzonej pisemnej z ang + ustna rozszerzona. Zajęcia odbywają się po angielsku i nikt nie będzie cię uczył angielskiego - to nie jest szkoła językowa. Aby nauczyć się np historii Anglii po angielsku musisz płynnie mówić i co ważne poprawnie gramatycznie
        • easy-emm1991 Re: Filologia angielska 26.10.08, 17:56
          A polski tez rozszerzenie trzeba zdawac? Jeszcze zalezy od miasta i uczelni na
          ktora sie skalda papiery akurat u mnie w miescie filologia angielska nie jest
          zbyt obleganym kierunkiem i raczej ludzie nie maja problemow z dostaniem sie.
          • yoka1 Re: Filologia angielska 26.10.08, 20:44
            a w jakim to mieście i czy mówisz o filologii na uniwersytecie?Bo o takiej rozmawiamy.

Bo wnioskuję, że mówisz o jakiejś pseudo szkółce pod nazwą "Wyższa Szkoła Języków Obcych i ..." czegoś tam, więc tu nie dziwiłby mnie brak chętnych.
            • strigoika Re: Filologia angielska 27.10.08, 20:59
              Wszystko zależy od Szkoły, a szkoła, która nie jest Uniwersytetem nie koniecznie
              musi być od razu pseudo-szkołą. U mnie na anglistykę dostać się można nawet
              zdając podstawowy j.polski i j.rosyjski(!) rówiez w podstawie. Tak, tak. Jest
              jednak jedno ale, o ktorym jest wspomniane w wypowiedzi trochę wyżej - zajęcia
              są w języku angielskim i nikt już nie będzie tłumaczył nikomu podstaw. Jest masa
              materiału po angielsku i żeby się wyrobić ze wszystkim należy się w miarę
              płynnie 'poruszać' po tekstach itp. Tymże sposobem do nas dostaje się
              praktycznie każdy, a z utrzymaniem się jest juz za to problem. Na ok. 100 osob
              na roku, studia konczy srednio 40%

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka