Dodaj do ulubionych

Nie dla UE i socjalizmu, tak dla NAFTA ???

17.12.02, 10:00
LUDZIE; O CZYM WY MOWICIE??
MIELISMY 13 LAT CZASU I CO??????
JEDYNA PROBA OBNIZENIA I UPROSZCZENIA PODATKOW ZOSTALA SKUTECZNIOE
ZAMORDOWANA PRZEZ NASZEGO KOCHANEGO PREZYDENTA KTOREGO WDZIECZNY NAROD
WYBRAL NA DRUGA KADENCJE!!!!!!!

W POROWNANIU Z NAMI UNIA TO ENKLAWA WOLNEGO RYNKU!!!!!
NASZE PODATKI; NASZE PRAWO PRACY MORDUJACE JAKAKOLWIEK PRZEDSIEBIORCZOSC- TO
NASZE WLASNE DZIELO!!!

SADZICIE ZE JAK ZOSTANIEMY POZA UNIA TO COS SIE ZMIENI????? TRZEBA BYC
NAIWNYM GOWNIARZEM BY W TO WIERZYC

UNIA MUSI SIE ZREFORMOWAC I DOBRZE O TYM WIE
I PREDZEJ UDA SIE TO JEJ NIZ NAM (NIESTETY)



Obserwuj wątek
    • e.nigm.a Re: Nie dla UE i socjalizmu, tak dla NAFTA ??? 17.12.02, 11:19
      no to jak drodzy eurofobi? chetnie poznam wasze zdanie na tak postawiony
      problem.
      • heimer TAK dla ROPY, NIE dla NAFTY 17.12.02, 11:52
        A ja chce, zeby polska miala rope i byla w UE.
        • e.nigm.a Re: TAK dla ROPY, NIE dla NAFTY 17.12.02, 12:18
          heimer napisał:

          > A ja chce, zeby polska miala rope i byla w UE.

          ha, ha,
          xxxxxxxxxxx


          widze ze was fobow zatkalo.

          a ja proponuje dalszy ciag zabawy.

          konkurs na scenariusz
          w referendum mowimy NIE i.... co????
          nowe wybory- i co???????????

          sadzicie ze bedzie nami rzadzic upr z popisem w opozycji? czeka nas podatek
          liniowy i hiperinwestcje z usa (aktualnie zreszta przechodzacych kryzys,
          bardziej chyba odczuwalny niz w eu, a przynajmniej niz tu w .de)?????
          wolny rynek, likwidacja zusu, rolnicy i gornicy zgodnia a radosnie maszeruja
          spiewajac hej-ho do pracy by sie szlo?????????
          itepede itepede?????


          ha ha ha ha

          a moze tak wariant rzadow samoobrony z lpr w opozycji jest bardziej
          prawdopodobny?????????????
          i... co dalej???

          bo moja pomyslowosc sie wyczerpala.

          • Gość: ¥ Re: TAK dla ROPY, NIE dla NAFTY IP: w3cache:* / *.radom.net 17.12.02, 12:40
            e.nigm.a napisała:

            > konkurs na scenariusz
            > w referendum mowimy NIE i.... co????
            > nowe wybory- i co???????????

            No dobra to do zabawy:
            W referendum powiemy TAK i ... co?
            Nowe wybory ... i co?

            > czeka nas podatek
            > liniowy i hiperinwestcje z usa

            Czeka nas podatek liniowy i inwestycje z UE?

            ha ha ha

            > (aktualnie zreszta przechodzacych kryzys,
            > bardziej chyba odczuwalny niz w eu, a przynajmniej niz tu w .de)?????

            ???
            ha ha ha
            Z kad to wyczytales?
            Z broszurki z Brukseli?

            ha ha ha

            > a moze tak wariant rzadow samoobrony z lpr w opozycji jest bardziej
            > prawdopodobny?????????????

            Po wejsciu do UE?
            Oczywiscie ze bardziej prawdopodobny.
            Rzec by mozna ze to nawet 100% pewnosci!

            ha ha ha




            • e.nigm.a Re: TAK dla ROPY, NIE dla NAFTY 17.12.02, 14:28
              Gość portalu: ¥ napisał(a):

              > e.nigm.a napisała:
              >
              > > konkurs na scenariusz
              > > w referendum mowimy NIE i.... co????
              > > nowe wybory- i co???????????
              >
              > No dobra to do zabawy:
              > W referendum powiemy TAK i ... co?
              > Nowe wybory ... i co?


              to jest zabawa nr B. dojdziemy do niej.

              ale dobra, moze inaczej.
              bardzopodoba mi idea polski w roli gospodarczego tygrysa poza strukturami unii
              europejskiej. bardzo prosze o powaznyi przekonywujacy scenariusz.


              >
              > > czeka nas podatek
              > > liniowy i hiperinwestcje z usa
              >
              > Czeka nas podatek liniowy i inwestycje z UE?
              >
              > ha ha ha

              nie, jesli go sobie sami nie wywalczymy. jest nadzieja - ze srajac w portki
              przed inwazja niemcow :) stworzymy sprzysiezenie- nowa 10-tka plus np irlandia
              walczace o liberalizacj rynku.
              w najgorszm wypadku (i niestety najprwdopoobneijszym) posprzataja za nas
              niemcy.


              a poza tym to- sorry, ale to argumentem erurosceptykow jest, ze poza unia
              staniemy sie potega gospodarcza. ja nie twierdze ze nie. tylko JAKZE SIE TO
              STANIE...


              > > (aktualnie zreszta przechodzacych kryzys,
              > > bardziej chyba odczuwalny niz w eu, a przynajmniej niz tu w .de)?????
              >
              > ???
              > ha ha ha
              > Z kad to wyczytales?
              > Z broszurki z Brukseli?
              >
              > ha ha ha

              nie, raczej z wlasnego doswiadczenia w .de i rozmow ze znajomymi/rodzina w
              usie. odczucie jak najbardzij subiektywne- topien leku przed utrata pracy. bez
              danych obiektywnych.



              > > a moze tak wariant rzadow samoobrony z lpr w opozycji jest bardziej
              > > prawdopodobny?????????????
              >
              > Po wejsciu do UE?
              > Oczywiscie ze bardziej prawdopodobny.
              > Rzec by mozna ze to nawet 100% pewnosci!
              >
              > ha ha ha
              >
              >
              >
              >
          • Gość: Xionc Re: TAK dla NAFTY nie dla socjalizmu! IP: proxy / 213.77.7.* 17.12.02, 12:47

            >
            > widze ze was fobow zatkalo.
            >
            > a ja proponuje dalszy ciag zabawy.
            >
            > konkurs na scenariusz
            > w referendum mowimy NIE i.... co????
            > nowe wybory- i co???????????

            Żadne nowe wybory. Zgromadzenie Narodowe poprawi w swej światłości błąd
            społeczeństwa, które jak zwykle nie dorosło do demokracji i dziejowej chwili. I
            tak wejdziemy unii w dupę i tak. Eurofile! Nie martwcie się na pewno wam się
            uda! Tak sobie ustawiliście konstytucję, że nie ma innej możliwości.

            A teraz z innej beczki... Polska pełnoprawnym członkiem Unii? Popatrzmy na
            fakty:
            1) W grudniu 2004 roku w Niemczech pracuje Portugalczyk i Polak, obaj
            obyewatele Unii - przy czym Polak w majestacie ustalonych punktów
            negocjacyjnych robi to nielegalnie...
            2) W 2003 roku polski rolnik dostaje 350 zł z 1ha dopłat, z czego pewien
            procent z kieszeni pozostałych obywateli, a nie z Unii. W tym samym czasie
            francuski rolnik dostaje ponad 700 zł z 1ha i jest o wiele bardziej
            konkurencyjny niż polski...
            3) Ten sam francuski rolnik po 12 latach mając dopłaty do produkcji przez kilka
            lat wyższe dopłaty przyjeżdża do Polski i kupuje X ha ziemi; w tym czasie
            polski rolnik, który dostawał mniejsze dopłaty może we Francji kupić dużo
            mniejszy kawałek ziemi a) ze względu na cenę b) ze względu na zasobność portfela
            4) firma spedtranspol z Pcimia nie otworzy przewozy przewozów na trasie Hamburg-
            Monachium do 2009 r.; firma Hanstrans z Wuppertalu otworzy transę Warschau-
            Krakau już 2 maja 2004 r.

            Przypomina to sytuację, kiedy 15 facetów na zmianę rżnie nienasyconą
            nimfomankę. Przychodzi 16-ty i mówi: ja tez chcę uprawiać seks! Na to ci
            pozostali to kładź się koło niej... Od czasu do czasu możesz pogłaskać jej
            piersi... I uradowany facecik pozwala się walić w dupę, no bo przecież uprawia
            seks!
            • Gość: zwolennik Re: TAK dla NAFTY nie dla socjalizmu! IP: *.chello.pl / *.chello.pl 17.12.02, 13:48
              Gość portalu: Xionc napisał(a):

              > A teraz z innej beczki... Polska pełnoprawnym członkiem Unii? Popatrzmy na
              > fakty:
              > 1) W grudniu 2004 roku w Niemczech pracuje Portugalczyk i Polak, obaj
              > obyewatele Unii - przy czym Polak w majestacie ustalonych punktów
              > negocjacyjnych robi to nielegalnie...
              > 2) W 2003 roku polski rolnik dostaje 350 zł z 1ha dopłat, z czego pewien
              > procent z kieszeni pozostałych obywateli, a nie z Unii. W tym samym czasie
              > francuski rolnik dostaje ponad 700 zł z 1ha i jest o wiele bardziej
              > konkurencyjny niż polski...
              > 3) Ten sam francuski rolnik po 12 latach mając dopłaty do produkcji przez
              kilka
              >
              > lat wyższe dopłaty przyjeżdża do Polski i kupuje X ha ziemi; w tym czasie
              > polski rolnik, który dostawał mniejsze dopłaty może we Francji kupić dużo
              > mniejszy kawałek ziemi a) ze względu na cenę b) ze względu na zasobność
              portfel
              > a
              > 4) firma spedtranspol z Pcimia nie otworzy przewozy przewozów na trasie
              Hamburg
              > -
              > Monachium do 2009 r.; firma Hanstrans z Wuppertalu otworzy transę Warschau-
              > Krakau już 2 maja 2004 r.

              To co proponujesz? Myślisz, że jesteśmy tacy silni żeby przeciwstawić się
              zintegrowanej gospodarce 24 państw? (bo zakładam, że Czesi i inni wejdą). Wtedy
              Unia na pewno coś wymyśli, żeby dać nam prztyczka w nos. I będziemy żyli w tym
              marazmie jeszcze z 50 lat.
              • Gość: ¥ Re: TAK dla NAFTY nie dla socjalizmu! IP: w3cache:* / *.radom.net 17.12.02, 13:58
                Gość portalu: zwolennik napisał(a):

                > To co proponujesz? Myślisz, że jesteśmy tacy silni żeby przeciwstawić się
                > zintegrowanej gospodarce 24 państw? (bo zakładam, że Czesi i inni wejdą).


                Poglady na gospodarke to prezentujesz iscie neolityczne.

                Co to znaczy "peciwstawic sie" i dlaczego mielibysmy to robic.
                Czemu konkretnie sie chcesz przeciwstawic?
                Ale konkretnie.

                Poi wtore to Czesi raczej nie wejda bo poparcie dla anschlusu jest tam mniejsze
                niz w Polsce (albo sondazownie maja inne) a politycy raczej tez nie sa tak
                nachalni na stolki brukselskie.
                Nie wejdzie tez pewnie Estonia.

                • Gość: zwolennik Re: TAK dla NAFTY nie dla socjalizmu! IP: *.chello.pl / *.chello.pl 17.12.02, 14:12
                  Gość portalu: ¥ napisał(a):

                  > Co to znaczy "peciwstawic sie" i dlaczego mielibysmy to robic.
                  > Czemu konkretnie sie chcesz przeciwstawic?
                  > Ale konkretnie.

                  Przeciwstawić się znaczy po prostu konkurować. Myślisz, że to będzie łatwe
                  z tak wielkim organizmem gospodarczym rządzącym się w dodatku własnymi
                  prawami? Bo ja nie sądzę. Nawet po zrobieniu w Polsce wielkich reform
                  gospodarczych to nie ma żadnej gwarancji, że nasza gospodarka będzie
                  konkurencyjna. No chyba, że pojawi się jakiś myśliciel, co wymyśli owy cud
                  gospodarczy.

                  > Poi wtore to Czesi raczej nie wejda bo poparcie dla anschlusu jest tam
                  mniejsze
                  > niz w Polsce (albo sondazownie maja inne) a politycy raczej tez nie sa tak
                  > nachalni na stolki brukselskie.
                  > Nie wejdzie tez pewnie Estonia.

                  Ciekawe dlaczego tak z góry zakładasz? A odpowiedz mi jeszcze na jedno pytanie:
                  dlaczego Norwegia ponownie rozważa możliwość wejścia do Unii?

                  • Gość: ¥ Re: TAK dla NAFTY nie dla socjalizmu! IP: w3cache:* / *.radom.net 17.12.02, 14:30
                    Gość portalu: zwolennik napisał(a):

                    > Przeciwstawić się znaczy po prostu konkurować.

                    ???
                    Bardzo dziwna definicja.

                    > Myślisz, że to będzie łatwe
                    > z tak wielkim organizmem gospodarczym rządzącym się w dodatku własnymi
                    > prawami?

                    A co za znaczenie ma wielkosc?
                    Zobacz ile malych firm konkuruje z TPSA, dotowanym przez panstwo i na dodatek
                    prawnie chronionym przed konkurencja?

                    Zobacz np. taka Estonie, wspominany Tajwan, HongKong, Kajmany i wiele wiele
                    innych malch panstw ktore sprawnie potrafia konkurowac bez jakichkolwiek
                    uczestniczenstw.

                    > Bo ja nie sądzę. Nawet po zrobieniu w Polsce wielkich reform
                    > gospodarczych to nie ma żadnej gwarancji, że nasza gospodarka będzie
                    > konkurencyjna.

                    Wszedzie sie to sprawdzalo a u nas nie ma gwarancji?
                    Przypomnij wiec sobie co sie dzialo w polsce na poczatku lat 90 kiedy to
                    mielismy jeszcze troche wolnosci nieskazonej europejskim jadem.

                    > No chyba, że pojawi się jakiś myśliciel, co wymyśli owy cud
                    > gospodarczy.

                    ????
                    A jak tam pani przedszkolanka?
                    Pozwala wam tak dlugo przed komputerem siedziec?
                    Cudu gospodarczego sie nie wymysla.

                    > dlaczego Norwegia ponownie rozważa możliwość wejścia do Unii?

                    Spytaj sie Norweskich politykow.
                    Moze maja za duzo pieniedzy?
                    Nas nawet na skladke nie stac.

                    • Gość: zwolennik Re: TAK dla NAFTY nie dla socjalizmu! IP: *.chello.pl / *.chello.pl 17.12.02, 14:54
                      Gość portalu: ¥ napisał(a):

                      > A co za znaczenie ma wielkosc?
                      > Zobacz ile malych firm konkuruje z TPSA, dotowanym przez panstwo i na dodatek
                      > prawnie chronionym przed konkurencja?

                      Ale czy to można nazwać konkurencją? Chyba żartujesz. Jaki jest udział
                      procentowy w rynku innych firm jeśli chodzi o telefonię stacjonarną?

                      > Zobacz np. taka Estonie, wspominany Tajwan, HongKong, Kajmany i wiele wiele
                      > innych malch panstw ktore sprawnie potrafia konkurowac bez jakichkolwiek
                      > uczestniczenstw.

                      A czy może Japonia jest w "unii" z Chinami i Koreą Płd. ?

                      > Wszedzie sie to sprawdzalo a u nas nie ma gwarancji?
                      > Przypomnij wiec sobie co sie dzialo w polsce na poczatku lat 90 kiedy to
                      > mielismy jeszcze troche wolnosci nieskazonej europejskim jadem.

                      Jak zwykle wszystkiemu winni są inni, tylko nie my sami.

                      > ????
                      > A jak tam pani przedszkolanka?
                      > Pozwala wam tak dlugo przed komputerem siedziec?
                      > Cudu gospodarczego sie nie wymysla.

                      Tylko ciekawe dlaczego tego kraju jeszcze nikt nie uzdrowił w ciagu tych
                      13 lat? To może poczekamy jeszcze ze 113 ?

                      > Spytaj sie Norweskich politykow.
                      > Moze maja za duzo pieniedzy?
                      > Nas nawet na skladke nie stac.

                      Nie odpowiedziałeś mi na pytanie. Czy dlatego, że mają za dużo pieniędzy, to
                      chcą się nimi dzielić z UE?
                      • Gość: ¥ Re: TAK dla NAFTY nie dla socjalizmu! IP: *.radom.net 17.12.02, 15:10
                        Gość portalu: zwolennik napisał(a):

                        > Ale czy to można nazwać konkurencją? Chyba żartujesz. Jaki jest udział
                        > procentowy w rynku innych firm jeśli chodzi o telefonię stacjonarną?

                        Tu dochodzimy do calkiem nowego zagadnienia: kto placi za to ze jest tak jak
                        jest?
                        TPSA? - nie.
                        Jej konkurenci? - nie.
                        Jej klienci? - TAK.

                        Jaki z tego wniosek?
                        Za ewentualne oblozenie clami produktow konkurencyjnych spoza UE placa
                        podatnicy UE.

                        > A czy może Japonia jest w "unii" z Chinami i Koreą Płd. ?

                        Nie wiem co masz na mysli piszac "unia", jednak moge cie zapewnic ze drugiego
                        takiego skurwysynstwa jak nasz unia (europejska) nie ma.

                        > Jak zwykle wszystkiemu winni są inni, tylko nie my sami.

                        Czy ty masz klopoty ze zrozumieniem takstow drukowanych?

                        > Tylko ciekawe dlaczego tego kraju jeszcze nikt nie uzdrowił w ciagu tych
                        > 13 lat?

                        Bo nie mial w tym interesu.
                        Bo wygodniej nic nie robic aby nie podpasc elektoratowi?
                        Pragne cie pocieszyc ze raczej UE tez nikt juz nie uzdrowi.
                        Stacza sie caly czas po rowni pochylej w dol.

                        > To może poczekamy jeszcze ze 113 ?

                        W UE to mozemy czekac jeszcze 213 lat i nic.

                        > Nie odpowiedziałeś mi na pytanie.

                        Bo nie znam odpowiedzi.


                        • Gość: zwolennik Re: TAK dla NAFTY nie dla socjalizmu! IP: *.chello.pl / *.chello.pl 17.12.02, 15:22
                          Gość portalu: ¥ napisał(a):

                          > Jak zwykle wszystkiemu winni są inni, tylko nie my sami.
                          > Czy ty masz klopoty ze zrozumieniem takstow drukowanych?

                          No przecież napisałeś, że zostaliśmy skażeni europejskim jadem.
                          No to ja się pytam, dlaczego niektórzy Polacy uważają, że za złą sytuację
                          gospodarczą w naszym kraju odpowiada zachodnia Europa? Oni dbają o swoje
                          interesy gospodarcze i tyle. Dlatego mam nadzieję że po wejściu do Unii
                          przejdziemy z roli "ciemiężonego" państwa do roli państwa biorącego prawdziwy
                          udział w procesach gospodarczych Europy.
                        • e.nigm.a Re: TAK dla NAFTY nie dla socjalizmu! 17.12.02, 15:59
                          Gość portalu: ¥ napisał(a):

                          > Gość portalu: zwolennik napisał(a):
                          >
                          >
                          > > Tylko ciekawe dlaczego tego kraju jeszcze nikt nie uzdrowił w ciagu tych
                          > > 13 lat?
                          >
                          > Bo nie mial w tym interesu.
                          > Bo wygodniej nic nie robic aby nie podpasc elektoratowi?

                          bo u nas wybiera sie palantow, ktorzy wysilajac do maksimum swoje szare
                          potrafia li TYLKO utrzymac sie koryta. inteligentny polityk utrzyma sie koryta
                          (lub wyjdzie na swoje w jakis inny sposob) nie pograzajac przy tym kraju. a
                          mamy takich politykow jaki elektorat.

                          (kandydaci na politykow powinni przechodzic publiczny (np nadawany przez
                          internet)egzamin panstwowy z podstaw ekonomi, prawa, histori, stosunkow
                          politycznych; przynajmniej mialo by sie jakas penosc ze wogole umieja czytac i
                          pisac)

                          wciaz nie odpowidziales/liscie na pytanie- dlaczego sadzicie ze, w czerwcu
                          2003 nastapi jakas radykalna zmiana?? (przy zalozeniu negatywnego referendum)

                          > Pragne cie pocieszyc ze raczej UE tez nikt juz nie uzdrowi.
                          > Stacza sie caly czas po rowni pochylej w dol.

                          nie sadze.
                          biorac pod uwage komfort zycia- jakos tego tu nie widac. a o koniecznosci
                          reform- oni tu se zdaja sprawe.

                          >
                          > > To może poczekamy jeszcze ze 113 ?
                          >
                          > W UE to mozemy czekac jeszcze 213 lat i nic.

                          ale why? moze cos blizej? wciaz czekam na scenariusz.


                    • e.nigm.a Re: TAK dla NAFTY nie dla socjalizmu! 17.12.02, 15:15
                      Gość portalu: ¥ napisał(a):

                      >>
                      > Wszedzie sie to sprawdzalo a u nas nie ma gwarancji?
                      > Przypomnij wiec sobie co sie dzialo w polsce na poczatku lat 90 kiedy to
                      > mielismy jeszcze troche wolnosci nieskazonej europejskim jadem.
                      >

                      ten jad europejski jakos nie zaszkodzil estoni, sloweni i innym.
                      to nie jad europejski, tylko niestety - my sami. nasz bezwlad.
                      i nie sadze zeby poza unia cos sie zmienilo. w obrebie- moga zadzialac np
                      mechanizmy ambicjonalne- one w przypadku nas polakow- funkcjonuja.
                      unia- to mimo wszystko struktura demokratyczna.




      • Gość: ¥ Re: Nie dla UE i socjalizmu, tak dla NAFTA ??? IP: w3cache:* / *.radom.net 17.12.02, 12:34
        e.nigm.a napisała:

        > no to jak drodzy eurofobi? chetnie poznam wasze zdanie na tak postawiony
        > problem.

        Nie jestem eurofobem tylko dbam o swoj tylek, moj poglad na ten anszlus wynika
        z moich prywatnych w tym interesow.
        Nie jestem rolnikiem ani urzednikiem ani nie pracuje dla instytucji publicznych.
        Mam ze wspolnikiem firme ktora dziala w branzy reklamowo-informatycznej, robie
        sklepy internetowe, strony www ale takze urzadzenia na "indywidualna miare",
        ktore usprawniaja zarzadzanie firma. Zajmuje sie tez sieciami i sprzetem
        komputerowym, zarowno sprzedaz jak i serwis.
        Wszyscy moi klienci to przywatne firmy; male, srednie i duze, ale w wiekszosci
        prywatne.

        Dlaczego o tym pisze?

        Dlatego ze wedle wszelkich przepowiedni, takze tych naukowych, po wstapieniu w
        objecia UE moze "pasc na ryj" nawet do 50% polskich przedsiebiorstw a
        bezrobocie wzrosnac do 30%.
        Co to dla mnie oznacza w przypadku kiedy struktura moich klientow wyglada jak
        wyglada?
        Utrate przychodow.

        Co do tego ze u nas jest wiecej socjalizmu niz w UE?
        To tragiczne ale masz poniekad racje.
        Owszem istnieja w UE panstwa mniej lub bardziej socjalne, nie jestem jednak
        wstanie jakos uplasowac w tej hierarchii Polski. Pewnie jestesmy bardziej
        socjalistyczni od GB, Hiszpanii czy Irlandii ale nie sadze aby u nas bylo
        wiecej socjalizmu niz w Szwecji, Niemczech czy Francji.

        Teraz ja zadam ci pytanie:
        1. Czy sadzisz ze po wejsciu do UE socjalizmu u nas przybedzie czy raczej nie?
        Ja sadze ze nie.
        2. Czy sadzisz ze po wejsciu do UE urzednikow i glupiego prawa u nas ubedzie?
        Napewno nie.

        Dlaczego wiec ma sie tam pchac?









        • e.nigm.a Re: Nie dla UE i socjalizmu, tak dla NAFTA ??? 17.12.02, 13:50
          Gość portalu: ¥ napisał(a):

          > e.nigm.a napisała:
          >
          > > no to jak drodzy eurofobi? chetnie poznam wasze zdanie na tak postawiony
          > > problem.
          >
          > Nie jestem eurofobem tylko dbam o swoj tylek, moj poglad na ten anszlus
          wynika
          > z moich prywatnych w tym interesow.
          > Nie jestem rolnikiem ani urzednikiem ani nie pracuje dla instytucji
          publicznych
          > .
          > Mam ze wspolnikiem firme ktora dziala w branzy reklamowo-informatycznej,
          robie
          > sklepy internetowe, strony www ale takze urzadzenia na "indywidualna miare",
          > ktore usprawniaja zarzadzanie firma. Zajmuje sie tez sieciami i sprzetem
          > komputerowym, zarowno sprzedaz jak i serwis.
          > Wszyscy moi klienci to przywatne firmy; male, srednie i duze, ale w
          wiekszosci
          >
          > prywatne.
          >
          > Dlaczego o tym pisze?
          >
          > Dlatego ze wedle wszelkich przepowiedni, takze tych naukowych, po wstapieniu
          w
          > objecia UE moze "pasc na ryj" nawet do 50% polskich przedsiebiorstw a
          > bezrobocie wzrosnac do 30%.
          > Co to dla mnie oznacza w przypadku kiedy struktura moich klientow wyglada
          jak
          > wyglada?
          > Utrate przychodow.
          >
          > Co do tego ze u nas jest wiecej socjalizmu niz w UE?
          > To tragiczne ale masz poniekad racje.
          > Owszem istnieja w UE panstwa mniej lub bardziej socjalne, nie jestem jednak
          > wstanie jakos uplasowac w tej hierarchii Polski. Pewnie jestesmy bardziej
          > socjalistyczni od GB, Hiszpanii czy Irlandii ale nie sadze aby u nas bylo
          > wiecej socjalizmu niz w Szwecji, Niemczech czy Francji.
          >
          > Teraz ja zadam ci pytanie:
          > 1. Czy sadzisz ze po wejsciu do UE socjalizmu u nas przybedzie czy raczej
          nie?
          > Ja sadze ze nie.
          > 2. Czy sadzisz ze po wejsciu do UE urzednikow i glupiego prawa u nas
          ubedzie?
          > Napewno nie.
          >
          > Dlaczego wiec ma sie tam pchac?
          >
          >
          >
          >
          >
          >
          >
          >
          >
        • e.nigm.a Re: Nie dla UE i socjalizmu, tak dla NAFTA ??? 17.12.02, 14:00
          Gość portalu: ¥ napisał(a):


          > Nie jestem eurofobem tylko dbam o swoj tylek, moj poglad na ten anszlus
          wynika
          > z moich prywatnych w tym interesow.
          > Nie jestem rolnikiem ani urzednikiem ani nie pracuje dla instytucji
          publicznych
          > .
          > Mam ze wspolnikiem firme ktora dziala w branzy reklamowo-informatycznej,
          robie
          > sklepy internetowe, strony www ale takze urzadzenia na "indywidualna miare",
          > ktore usprawniaja zarzadzanie firma. Zajmuje sie tez sieciami i sprzetem
          > komputerowym, zarowno sprzedaz jak i serwis.
          > Wszyscy moi klienci to przywatne firmy; male, srednie i duze, ale w
          wiekszosci prywatne.
          >
          > Dlaczego o tym pisze?
          >
          > Dlatego ze wedle wszelkich przepowiedni, takze tych naukowych, po wstapieniu
          w
          > objecia UE moze "pasc na ryj" nawet do 50% polskich przedsiebiorstw a
          > bezrobocie wzrosnac do 30%.

          1. nie sadze
          2. pascie - jesli wogole bedzie wznikalo z absurdalnosci polskich przepisow z
          ktorymi musza sie borykac polskie firmy.


          > Co to dla mnie oznacza w przypadku kiedy struktura moich klientow wyglada
          jak
          > wyglada?
          > Utrate przychodow.
          > Co do tego ze u nas jest wiecej socjalizmu niz w UE?
          > To tragiczne ale masz poniekad racje.
          > Owszem istnieja w UE panstwa mniej lub bardziej socjalne, nie jestem jednak
          > wstanie jakos uplasowac w tej hierarchii Polski. Pewnie jestesmy bardziej
          > socjalistyczni od GB, Hiszpanii czy Irlandii ale nie sadze aby u nas bylo
          > wiecej socjalizmu niz w Szwecji, Niemczech czy Francji.

          pisze z .de; ilosciowo- moze i jest tu wiecej socjalizmu (np. na tzw socjalu
          mozna calkiem niezle zyc, co skwapliwie wykorzystywali polacy ktorzy
          przyjezdzali tu na tzw pochodzenie; czesto bywalo kupowane, do czego soe sami
          przyznawali; zabawne byla reakcja znajomych niemcow- oni sa jeszcze tak glupi
          ze sie do tego przyznaja!), procentowo- o ile mi wiadomo polska bije na leb na
          szyje wszystkich.

          a teraz dla porownania. mala przwatna firma w polsce i takowaz w niemczech.
          obie- dotycza mojej najblizszej rodziny.
          w polsce jak ognia unika sie zatrudnienia kogokolwiek. lepiej jest juz mniej
          zarobic. jakas kolejna ustawa o ile mi wiadomo- ogranicza omijanie
          zatrudnienia poprzez umowe- zlecenie.
          rozmawialam tez ostatnio z ludzmi probujacymi rozpoczac jakas inicjatywe
          wlasna- jak im przyszlo zaczynac od placenia roznej masci podatkow- to od razu
          dali sobie siana.

          tutaj dzis zatrudniasz jutro zwalniasz. sa np tanie kredyty dla zaczanajacych
          firm.
          to prawda- podatki sa dosc wysokie- ale majac firme odpisujesz sobie od
          podatku niemal wszystko- nikt cie nie pyta czy jest to czwarty kabriolet czy
          piate porsche (inna sprawa, ze klasa srednia zaczyna protestowac- ze to oni sa
          glownym platnikiem podatkow, ale to inne story).

          >
          > Teraz ja zadam ci pytanie:
          > 1. Czy sadzisz ze po wejsciu do UE socjalizmu u nas przybedzie czy raczej
          nie?
          > Ja sadze ze nie.


          ja tez sadze ze nie:)

          gorzej niz jest u nas w tej chwili juz byc nie moze.
          no, moze kuba i koreapln z kleska glodu


          > 2. Czy sadzisz ze po wejsciu do UE urzednikow i glupiego prawa u nas
          ubedzie?
          > Napewno nie.

          > Dlaczego wiec ma sie tam pchac?
          >

          patrzac wstecz- spapralismy 13 lat. dlaczego sadzisz, ze nagle, po odrzuceniu
          referendum nas oswieci?
          mamy spoleczenstwo takie jakie mamy- i co tu duzo mowic- wstepujac do uni-
          spychamy na nich ten prolem. za siedem lat - ma zostac wprowadzona swoboda
          poruszania sie i zatrudnenia. jesli unia (a konkretnie niemcy:))- cos z nasza
          beznadzieja nie zrobi- za siedem lat zwala im sie tu tabuny, z ktorych tylko
          czesc bedzie chciala pracowac, a czesc- wzorem naszych braci- emigrantow konca
          lat 80 (ok czesci- zeby nikt nie poczul sie urazony)- wyladuje sobie na
          wygodnym socjalu.
          ociaganie sie mialoby sens, gdybyzmy juz teraz byli krajem z wolnym rynkiem i
          preznie rozwijajaca sie gospodarka i najlepiej z inna struktura spoleczenstwa
          (ot cos jak kraje baltyckie). ale nie jestesmy.

          unia musi sie zreformowac i niestetz podejrzewam ze uda im sie to szybciej niz
          nam dlatego najlpiej zeby to bylo wraz z nami. beda do tego parli- gb i niemcy
          (a to zorganizowany narod :)). tez pole do popisu dla nas (ale znajac nasza
          polska skutecznosc....)
          poza tym tu sa rezerwy finansowe.

          • Gość: ¥ Re: Nie dla UE i socjalizmu, tak dla NAFTA ??? IP: w3cache:* / *.radom.net 17.12.02, 14:20
            e.nigm.a napisała:

            > 1. nie sadze

            Ja tego nie wymyslilem to ofijalne prognozy, rozne instytuty roznia sie tylko
            wielkosciami procentowymi tego zjawiska a te rzadowe nie omieszkaja jeszcze
            dodawac ze te wszystkie plagi beda tylko "przejsciowe".
            Wielcy mi specjalisci!
            Jesli sie spojrzy na swiat z pewnej perspektywy to okaze sie ze wszystko
            jest "przejsciowe".
            Nawet ta cala UE.
            Problem tylko "jak dugo" trwa owo "przejsciowe"


            > 2. pascie - jesli wogole bedzie wznikalo z absurdalnosci polskich przepisow z
            > ktorymi musza sie borykac polskie firmy.

            Absurdalnosc owych przepisow na ogol wynika z dostosowywania sie do norm UE.
            Oczywiscie do tego dochodza naciski przeroznych lobby.

            Wezmy taki VAT.
            W UE rzecz przymusowa.
            Czy nie wydaje ci sie skurwysynstwem ze po zaplaceniu podatkow musisz jeszcze
            placic tyranowi za to ze masz prawo jesc, spac, wypoczywac itp.?
            Kupisz chleb?
            Panstwo juz stoi z boku i wyciaga reke po twoje X%.
            Rzeczywiscie oplacalo nam sie dostosowywac do zlodziejsko-totalitarnych norm
            kurwiszonsko-jewropejskich.

            Dalej piszesz o firmach niemieckich i polskich.
            Wychodzi ci ze kodeks pracy jest w niemczech liberalniejszy.
            Nie wypada mi sie z toba nie zgodzic poniewaz nie znam germanskiego prawa.


            • heimer Re: Nie dla UE i socjalizmu, tak dla NAFTA ??? 17.12.02, 14:23
              Gość portalu: ¥ napisał(a):


              > Wezmy taki VAT.
              > W UE rzecz przymusowa.

              Wszyscy na swiecie wiedza, ze VAT i w ogole podatki to
              wymysl UE.
              Np. w USA nie ma zadnego podatku! :))
              • Gość: ¥ Re: Nie dla UE i socjalizmu, tak dla NAFTA ??? IP: w3cache:* / *.radom.net 17.12.02, 14:41
                heimer napisał:

                > Wszyscy na swiecie wiedza, ze VAT i w ogole podatki to
                > wymysl UE.
                > Np. w USA nie ma zadnego podatku! :))

                Prosze prosze, Heimer znowu tryska swym niewatpliwym poczuciem huoru!

                1. VAT to podatek europejski.
                2. Podatki sa oczywisci potrzebne na finasowanie panstwa.
                3. Jednak panstwo modelu europejsciego jest za drogie w utrzymaniu a nas na to
                nie stac.
                4. W USA takze istnieje podatek wliczany w cene produktu czy uslugi jednak jest
                to podatek stanowy i oscyluje w granicach 5% (w UE co najmniej 15%) a bywa ze w
                niektorych stanach jest objetych stawka 0% (w UE to niemozliwe).




                • heimer Re: Nie dla UE i socjalizmu, tak dla NAFTA ??? 17.12.02, 18:40
                  Gość portalu: ¥ napisał(a):


                  > 2. Podatki sa oczywisci potrzebne na finasowanie
                  > panstwa.

                  Hej. I kto to mowi. Popatrz na swoje posty.


                  > 4. W USA takze istnieje podatek wliczany w cene
                  > produktu czy uslugi jednak jest to podatek stanowy
                  > i oscyluje w granicach 5% (w UE co najmniej 15%) a
                  > bywa ze w niektorych stanach jest objetych stawka 0%
                  > (w UE to niemozliwe).

                  Ooooooo..... W ameryce tez trzeba placic podatki?!?!?!
                  0% - oczywiscie ze mozliwe, skadzes sie urwal!
            • Gość: Ignorant Kodeks Pracy IP: 195.145.215.* 17.12.02, 14:48
              W Niemczech nie ma kodeksu pracy. Istnieje tylko pare ustaw federalnych
              regulujacych najwazniejsze problemy. Poza tym prawo pracy reguluje zwyczaj i
              sedziowie...
            • e.nigm.a Re: Nie dla UE i socjalizmu, tak dla NAFTA ??? 17.12.02, 14:49
              Gość portalu: ¥ napisał(a):

              > e.nigm.a napisała:
              >
              >
              >>
              > > 2. pascie - jesli wogole bedzie wznikalo z absurdalnosci polskich przepiso
              > w z
              > > ktorymi musza sie borykac polskie firmy.
              >
              > Absurdalnosc owych przepisow na ogol wynika z dostosowywania sie do norm UE.
              > Oczywiscie do tego dochodza naciski przeroznych lobby.

              raczej- przede wszstkim naciski lobby. niewiem jak to wyglada statystycznie,
              to sa tzlko wnioski z moich prywatnych obserwacji- nie robic wiecej bo
              przkrocze prog, nie zatrudniac- bo co ja zrobie jesli nie bede mial zlecen.
              wiele z przepisami uni nie ma to wspolnego.

              >
              > Wezmy taki VAT.
              > W UE rzecz przymusowa.
              > Czy nie wydaje ci sie skurwysynstwem ze po zaplaceniu podatkow musisz
              jeszcze
              > placic tyranowi za to ze masz prawo jesc, spac, wypoczywac itp.?
              > Kupisz chleb?

              mial byc niski liniowy plus vat. mozna wtedy przezyc. dyskusyjne jest ktora
              forma podaku jest korzystniejsza bezposredni czy vat. dlatego my polacy, na
              wszelki wypdek mamy oba wysokie. uwaga, zafundowalismy to sobie bez pomocy uni.
              ale z pomoca naszego kochanego przydenta.

              >
              > Dalej piszesz o firmach niemieckich i polskich.
              > Wychodzi ci ze kodeks pracy jest w niemczech liberalniejszy.
              > Nie wypada mi sie z toba nie zgodzic poniewaz nie znam germanskiego prawa.

              ja tez nie. pisze to co widze.



              >
              • Gość: ¥ Re: Nie dla UE i socjalizmu, tak dla NAFTA ??? IP: w3cache:* / *.radom.net 17.12.02, 14:54

                A co to jest ta Europejska Karta Praw Socjalnych?
                Nie jestem pewien nazwy ale jakos tak to brzmi.

                Czy to w UE obowiazuje czy to tylko projekt ustawy?
                • Gość: Ignorant Re: Nie dla UE i socjalizmu, tak dla NAFTA ??? IP: 195.145.215.* 17.12.02, 14:56
                  Naturalnie ze obowiazuje...Ma range wyzsza niz narodowe ustawy...
                  W na poziomie Uni nie ma ustaw...
              • Gość: . Re: Nie dla UE i socjalizmu, tak dla NAFTA ??? IP: *.tnt7.det5.da.uu.net 14.03.03, 03:42
      • Gość: jestemfobem CO MNIE PRZEKONAŁO DO UNII IP: *.chello.pl / *.chello.pl 17.12.02, 14:28
        GŁupota polaków i ze jako suwerenne panstwo potrafimy zrobić to co Murzyni w
        wyzwalanych niegdyś koloniach. Dla nas polaków lepszy jest protektorat
        Amerykanów czy nawet idiotów z brukselii bo sami jesteśmy debilami i mamy
        skłonności do schodzenia na dno. taka mentalnosc polaka. utopić sąsiada i
        siebie przy okazji. Bat na polaczków zawsze wychodził im na dobre.

        Niestety jestem Polakiem
        • Gość: ¥ Re: CO MNIE PRZEKONAŁO DO UNII IP: *.radom.net 17.12.02, 14:59

          Jestes pojebany.

          I chyba masz skleroze.

          Nie pamietasz czasow kiedy mielismy 5-6% wzrost gospodarczy?
          Kiedy niemcy mieli deficyt w handlu z Polska?
          Komu to przeszkadzalo?
          Chyba tylko bylo belka w oku niemieckich urzedasow.
          Trzeba bylo cos z tym zrobic, np. kazac wprowadzic europejskie normy i w
          efekcie Polske wchlonac.


          • Gość: zwolennik Re: CO MNIE PRZEKONAŁO DO UNII IP: *.chello.pl / *.chello.pl 17.12.02, 15:02
            Gość portalu: ¥ napisał(a):

            >
            > Jestes pojebany.
            >
            > I chyba masz skleroze.
            >
            > Nie pamietasz czasow kiedy mielismy 5-6% wzrost gospodarczy?
            > Kiedy niemcy mieli deficyt w handlu z Polska?
            > Komu to przeszkadzalo?
            > Chyba tylko bylo belka w oku niemieckich urzedasow.
            > Trzeba bylo cos z tym zrobic, np. kazac wprowadzic europejskie normy i w
            > efekcie Polske wchlonac.

            To było na fali entuzjazmu po obaleniu PRL-u. Teraz się skończyło.

            • Gość: ¥ Re: CO MNIE PRZEKONAŁO DO UNII IP: w3cache:* / *.radom.net 17.12.02, 15:21
              Gość portalu: zwolennik napisał(a):

              > To było na fali entuzjazmu po obaleniu PRL-u. Teraz się skończyło.

              ?????

              Rozwin jakos swoja mysl bo nie lapie sensu.
              Chyba ze to tylko stek czczych banalow i soganow zaslyszanych przypadkowo w TVP?

              A, jeszcze jedno, w 88 roku kiedy rzad Rakowskiego reformy zaczal komuna
              jeszcze istniala.


          • Gość: Ignorant Re: CO MNIE PRZEKONAŁO DO UNII IP: 195.145.215.* 17.12.02, 15:03
            Od kiedy to Bundeswirtschaftsministerium decyduje o wielkosci importu z Polski?
            Niemcy to wolny i demokratyczny kraj, na dodatek panstwo prawa - takie rzeczy
            znane so tylko w piesniach w Kraju Nadwislanskim...
            • Gość: ¥ Re: CO MNIE PRZEKONAŁO DO UNII IP: w3cache:* / *.radom.net 17.12.02, 15:26
              Gość portalu: Ignorant napisał(a):

              > Od kiedy to Bundeswirtschaftsministerium decyduje o wielkosci importu z
              Polski?
              > Niemcy to wolny i demokratyczny kraj, na dodatek panstwo prawa - takie rzeczy
              > znane so tylko w piesniach w Kraju Nadwislanskim...

              Chyba sie nie zrozumielismy.
        • e.nigm.a Re: CO MNIE PRZEKONAŁO DO UNII 17.12.02, 15:08
          Gość portalu: jestemfobem napisał(a):

          > GŁupota polaków i ze jako suwerenne panstwo potrafimy zrobić to co Murzyni w
          > wyzwalanych niegdyś koloniach.

          wolni jestesmy od 13 lat. mamy co mamy.
          no wlasnie, cos w stylu krajow afrykanskich.

          Dla nas polaków lepszy jest protektorat
          > Amerykanów czy nawet idiotów z brukselii bo sami jesteśmy debilami i mamy
          > skłonności do schodzenia na dno. taka mentalnosc polaka. utopić sąsiada i
          > siebie przy okazji.

          azebys wiedzial. rozmawialam z jakims kiepem w trakcie jedynej w historii
          IIIRP proby obnizenia podatkow (1998?). wiesz jak argumentowal? nie cieszyl
          sie ze sam bedzie placil mniej- tylko dlaczego dyrektor zakladu, ktory zarabia
          xxxwiecej ma tez placic mniej.
          jusci iscie po polskiemu.



          Bat na polaczków zawsze wychodził im na dobre.
          >
          > Niestety jestem Polakiem
          • Gość: ¥ Re: CO MNIE PRZEKONAŁO DO UNII IP: w3cache:* / *.radom.net 17.12.02, 15:29
            e.nigm.a napisała:

            > wolni jestesmy od 13 lat. mamy co mamy.
            > no wlasnie, cos w stylu krajow afrykanskich.

            Ti=o chyba nie byl4es w Afryce.

            > azebys wiedzial. rozmawialam z jakims kiepem w trakcie jedynej w historii
            > IIIRP proby obnizenia podatkow (1998?). wiesz jak argumentowal? nie cieszyl
            > sie ze sam bedzie placil mniej- tylko dlaczego dyrektor zakladu, ktory
            zarabia
            > xxxwiecej ma tez placic mniej.
            > jusci iscie po polskiemu.

            Nieeeee.
            Po europejskiemu!

            Tam tez nie ma podatku liniowego.
            Ciekawe dlaczego.
            Oczywiscie pewnie z pobudek znacznie szlachetniejszych niz polskie ;-)




    • e.nigm.a Czekam na scenariusze!!! 17.12.02, 18:38
      jeszcze raz- bardzo chetnie przeczytam jakis wiarygodny (lub przynajmneij
      mozliwy) scenariusz naszych dziejow po negatywnym wyniku referendum.
      PABLO, robert_de_m gdzie jestescie?


      bardzo prosze o powazne potraktowanie tematu.

      pozdrawiam
    • Gość: Kia Re: Nie dla UE i socjalizmu, tak dla NAFTA ??? IP: *.chello.pl 15.03.03, 16:20
      e.nigm.a napisała:

      > LUDZIE; O CZYM WY MOWICIE??
      > MIELISMY 13 LAT CZASU I CO??????
      > JEDYNA PROBA OBNIZENIA I UPROSZCZENIA PODATKOW ZOSTALA SKUTECZNIOE
      > ZAMORDOWANA PRZEZ NASZEGO KOCHANEGO PREZYDENTA KTOREGO WDZIECZNY NAROD
      > WYBRAL NA DRUGA KADENCJE!!!!!!!
      >
      > W POROWNANIU Z NAMI UNIA TO ENKLAWA WOLNEGO RYNKU!!!!!
      > NASZE PODATKI; NASZE PRAWO PRACY MORDUJACE JAKAKOLWIEK PRZEDSIEBIORCZOSC- TO
      > NASZE WLASNE DZIELO!!!
      >
      > SADZICIE ZE JAK ZOSTANIEMY POZA UNIA TO COS SIE ZMIENI????? TRZEBA BYC
      > NAIWNYM GOWNIARZEM BY W TO WIERZYC
      >
      > UNIA MUSI SIE ZREFORMOWAC I DOBRZE O TYM WIE
      > I PREDZEJ UDA SIE TO JEJ NIZ NAM (NIESTETY)
      Rzeczywiście mieliśmy 13lat i zmarnowaliśmy je na dostosowywanie prawa do
      unijnego na zwiększenie obciążeń fiskalnych (pieniądze na tworzenie nowych
      miejsc pracy w administracji muszą się znaleźć!)świadome unikanie kontaktów
      handlowych z sąsiadami ze wschodu oraz inne radosne pomysły związane z
      przyszłym wejściem do UE. Skutki jakie są- każdy widzi... Oczywiście niewiele
      się zmieni póki u władzy są lewacy z SLD. Ale właśnie NIE w referendum będzie
      pierwszym krokiem w kierunku zmiany kursu. Na razie to na co Unia ma wpływ (np.
      rolnictwo czy fundusze strukturalne)jest prawdziwym bastionem socjalizmu w
      Europie, na szcęście dla członków UE nie zajmuje się jescze wszystkim i każde
      państwo ma spore pole manewru w swojej polityce wewnętrznej.Oznacza to jednak:
      większość zostanie po staremu a to co będzie zmienione (z małymi wyjątkammi)to
      najwyżej na gorsze. Trzeba być takim kretynem jak ty aby sądzić że zwiększenie
      wydatków budżetowych (składka finansowanie częściowe funduszy etc.)związane z
      integracją może pociągnąc za sobą obniżkę podatków. Jest dokładnie odwrotnie
      (przykład: obecny rząd który dobrze wie że podatki nie służą gospodarce a
      jednak ciągle je podwyższa- muszą przecież skąś uzyskać dodatkową forsę).Unia
      chce się reformować- ale w jakim kierunku? A w Polsce świadomość konieczności
      reform jest ogromna- dyskutują na ten temat wszystkie ugrupowania polityczne

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka