Gość: roman
IP: 5.1R2D* / *.net195-132-237.noos.fr
05.01.03, 11:30
Dlaczego jest tyle obaw przed UE?I skad ta niechec do przystapienia Polski do
UE?Czy to zwykla obawa przed nieznanym?Najczesciej przytaczane argumenty
przez przeciwnikow UE to:
Kupowanie ziemi przez Niemcow i nie tylko Niemcow.
Zmiana konstytucji a konkretnie zapisu o NBP-chyba ze Polacy nie beda chcieli
wejsc do strefy "Euro".
Zamiana "mocy decyzyjnej"polskiego rzadu na "wspoldecyzyjna"z rzadami panstw
UE.
Strach przed przyjeciem europejskich norm ktore na ogol sa bardziej
rygorystyczne niz polskie(glownie w ramach ochrony srodowiska).
Oslabienie pozycji kosciola katolickiego(dla wiekszosci Polakow bylby to
jednak problem).
Duza niechec do pracy w firmie ktorej wlascicielem jest nie Polak.
Jezeli sa jeszcze jakies rownie bardzo istotne argumenty zeby do UE jednak
lepiej nie wchodzic to prosze napisac jakie-chetnie je przeczytam.pozdrawiam.r