Dodaj do ulubionych

Słaba frekwencja w referendum unijnym na Litwie

IP: *.wroclaw.dialog.net.pl 11.05.03, 12:50
Wyglada na to ,ze dzieki polskiemu ciemnogrodowi -Litwa bedzie
ogladac EU przez dziurke od klucza.
Obserwuj wątek
    • Gość: ls Re: Ratujcie litwinow balonikami IP: *.vpn.nlh.no 11.05.03, 12:53
      Gdyby tak jak w naszym Sejmie byly baloniki z reklama UE w
      adoracji tejze to i frekwencja byla by wieksza. Brakuje mi
      balonikow i ogolnie wszystkich gum z geba Prodiego - szefa UE ,
      albo jak kiedys (Marks, Lenin, Stalin) moze aktualna trojca :
      Prodi, nasz prezydent OK i ta francska brukselka -"Zabka" wazna
      w UE ktora kiedys plombujacego ja dentyste na szefa UE od walki
      z HIVem zrobila
      Czy ktos sie nie zgodzi ze mna ze Prodi nie umie z sensem
      wybekac dwu zadan, a przeszlosc ma niczym jaka baranina?
    • Gość: Kris Re: Słaba frekwencja w referendum unijnym na Litw IP: *.host2.starman.ee 11.05.03, 12:56
      50.05%,na pewno znajda,stawka zbyt wysoka aby tak prosto
      odpuscic!
    • Gość: 2tm23 www.krowery.prv.pl IP: *.przeworsk.sdi.tpnet.pl 11.05.03, 13:14
    • Gość: eurofil Nie zwalaj. IP: *.ds.uj.edu.pl / 192.168.16.* 11.05.03, 13:22
      To, że jesteśmy raczej mało sympatycznym narodem nie musi od
      razu prowadzić do masochizmu. W każdym razie ta droga nie
      wiedzie do niczego sensownego, moim skromnym zdaniem.

      Jeżeli do kogoś można mieć pretensje to do:
      1) rządu Litwy,
      2) polskich polityków na Litwie,
      3) polskich polityków krajowych.

      Ad. 1) Pewnie rząd Litwy nie pofatygował się, żeby przeprowadzić
      kampanię wśród Polaków w języku polskim. Niech teraz sam ma do
      siebie pretensje. Przy okazji drobiazg: czy nasz rząd prowadzi
      jakąkolwiek kampanię wśród mniejszości etnicznych?

      Ad. 2) Tutaj po prostu bez komentarza.

      Ad. 3) Nawet Aleksander Niepierwszy nie pofatygował się na Litwę
      przed referendum. Nie mówiąc juz o opozycji.
    • Gość: sw Unia z Polska jedyną nadzieją na wejście do UE Litwy IP: *.katowice.sdi.tpnet.pl 11.05.03, 13:24
      Litewscy Polacy widać myślą. Marzy im się kolejna Rzeczpospolita Obojga Narodów.
    • Gość: piter Re: Słaba frekwencja w referendum unijnym na Litw IP: *.internetdsl.tpnet.pl 11.05.03, 13:32
      nie rozumiem postawy Polakow na Litwie, rozumiem ze ktos w
      Polsce może być eurosceptykiem - ale Poilak mieszkający na
      Litwie powinien być właśnie zainteresowy przystąpieniem Litwy do
      Unii - choćby ze wzgłedu na prawa mniejszosci czy blizszy
      kontakt z krajem - rozumieja to za to Niemcy - wiec mniejszość
      niemiecka w Polsce popiera w 99% przystąpienie do Unii - no cóz
      widac że Polacy na Litwie słuchaja pewnie tylko radia Maryja - a
      nie zetki
      • Gość: ls Re: Słaba frekwencja w referendum unijnym na Litw IP: *.vpn.nlh.no 11.05.03, 13:52
        Gość portalu: piter napisał(a):

        > nie rozumiem postawy Polakow na Litwie, rozumiem ze ktos w
        > Polsce może być eurosceptykiem - ale Poilak mieszkający na
        > Litwie powinien być właśnie zainteresowy przystąpieniem Litwy
        do
        > Unii - choćby ze wzgłedu na prawa mniejszosci czy blizszy
        > kontakt z krajem - rozumieja to za to Niemcy - wiec mniejszość
        > niemiecka w Polsce popiera w 99% przystąpienie do Unii - no
        cóz
        > widac że Polacy na Litwie słuchaja pewnie tylko radia Maryja -
        a
        > nie zetki
        Taki szef UE mafioso, baranina unijny, jak Prodio ani O.
        Rydzykowi, ani Lechowi Walesie and Marszalkowi A. Lepperowi do
        piet nie doroslo. Unia z Litwa , no to mi sie spodobalo.
      • Gość: Anka Re: Słaba frekwencja w referendum unijnym na Litw IP: *.vasab.org.pl 11.05.03, 15:45
        Do pitera.
        Prawde mowiac, Polakowi z Litwy na Litwie jest lepiej niz
        Polakowi z Litwy w Polsce. Tutaj spotyka go niestety jeszcze
        wieksza dyskryminacja, wiec "blizej kraju" jakos nie chce sie
        byc wcale.
        Nie warto wypowiadac sie w taki sposob nie znając prawdziwej
        sytuacji. Sprawa z Niemcami jest inna.
        A "Radio Maryja" zachowaj dla siebie.
      • gabrielacasey Im ZAL roli pieszczoszka Ruskich na Litwie. Stad i 11.05.03, 17:09
        te antylitewsko-antyunijne nastroje. CO sie z tymi ludzmi tam zrobilo przez
        kilkadziesiat lat grania nimi przez Sowietow przeciwko podbitej Litwie?
    • Gość: gość Re: Słaba frekwencja w referendum unijnym na Litw IP: *.kopernet.org 11.05.03, 14:14
      Gość portalu: bloodsucker napisał(a):

      > Wyglada na to ,ze dzieki polskiemu ciemnogrodowi -Litwa bedzie
      > ogladac EU przez dziurke od klucza.
      To po co Litwini się pchali do tego ciemnogrodu. Trzeba było
      zostawić Wilno przy Polsce i nie mieliby problemu
      • Gość: Jotvingis Baltic power IP: *.ifm.liu.se 11.05.03, 14:46
        Czescz polacy! We're within the EU! We wish you the same! Let's
        give a lesson to the "old Europe" and to Moscow :)))
        • Gość: SLO Re: Baltic power IP: *.austin.texas.net 11.05.03, 14:57
          Nowa interpretacja - mozna i takie fantazje uprawiac.
          Prawda jest bardziej prozaiczna: wiekszosc ludzi ma po uszy
          marazmu politycznego i ekonomicznego ostatniego dzisieciolecia.
          Niezaleznie od wielkich hasel i nie jest przekonana do nowych.


          Gość portalu: Jotvingis napisał(a):

          > Czescz polacy! We're within the EU! We wish you the same!
          Let's
          > give a lesson to the "old Europe" and to Moscow :)))
          • Gość: Jotvingis Re: Baltic power IP: *.ifm.liu.se 11.05.03, 15:14
            Don't be so pesimistic! Why do I say? Because I know the EU from
            the inside for some 10 years. The membership in EU means an
            opening European market. It means a more or less free
            competition (at least, it will be easier for us to get in). The
            Germans and French can’t compete with us in terms how much our
            folks are ready to work. Because they’ve got too spoiled.
            Neither can the Scandinavians- they are more interested in their
            social guaranties rather in working and making money. So here is
            our chance- the factories will more here (they’re already
            moving), it will be less barrier for our farmers to sell their
            products. Our businessman will make a harsh live to the service
            sector market in the West. Let’s give’m a lesson :)))))
            • Gość: ls Re: Baltic power IP: *.vpn.nlh.no 11.05.03, 15:48
              Gość portalu: Jotvingis napisał(a):

              > Don't be so pesimistic! Why do I say? Because I know the EU from
              > the inside for some 10 years. The membership in EU means an
              > opening European market. It means a more or less free
              > competition (at least, it will be easier for us to get in). The
              > Germans and French can’t compete with us in terms how much our
              > folks are ready to work. Because they’ve got too spoiled.
              > Neither can the Scandinavians- they are more interested in their
              > social guaranties rather in working and making money. So here is
              > our chance- the factories will more here (they’re already
              > moving), it will be less barrier for our farmers to sell their
              > products. Our businessman will make a harsh live to the service
              > sector market in the West. Let’s give’m a lesson :)))))

              “A crow sitting on the fens and watching” Is it not a saying about Swedish
              attitude towards EU? They are very careful and opportunistic as far as any
              decision concerning EU is needed to make.
              As to me Lech Walesa is right saying: for our Poles there is no “exit” so we
              have to “enter” that EU. Walesa´s ingenious sayings are hard to translate, but
              I would add in the contest “that fucking EU” . I hope that like Swedes we will
              say Yes with the tiny margin of votes.
              Yet better respect we , Poles, would receive from EU if due to less than 50%
              participation in the referendum, loosing all credentials Polish Parliament
              would need to decide about our membership.
              You did not express yourself what you mean “ show Moscow”. I wish we could
              have any policy regarding Russia comparable at least with the Swedish one. As
              for now we have no policy or idiotic policy. Histerical anti-Russian attitude
              among Poles is loony and pathetic.
              .Mvh . LS. (You can deduct from the part of my e-mail address that I am a
              permanent resident of Norway)


              • Gość: Jotvingis Re: Baltic power IP: *.ifm.liu.se 11.05.03, 16:35
                I agree that our (I mean Polish and Lithuanian) policy regarding
                Russia must be pragmatic. But I don't think Sweden is a good
                example to follow :) We have some experiences from that in the
                Baltics :)
        • gabrielacasey You ARE in EU, Swedish bastard ! 11.05.03, 17:13
          • Gość: Jotvingis Re: You ARE in EU, Swedish bastard ! IP: *.ifm.liu.se 11.05.03, 17:29
            Yes, I'm in the EU :) And now it's time to move back home- to
            Lithuania! Because it will be the same EU! :))
            Just look how the things are developing:
            www2. vrk.lt/2003/eiga/akte_16_1.htm#zemel

            I hope the Polish voters will give the same joy to their
            emigrants! Good luck and do zobaczenia! :))
    • Gość: Gość portalu: a PISs na europrzeciwnikow!!!! GLOSUJCIE w Niedziele!!! gdy ludzie Soboci zobacza IP: *.echostar.pl 11.05.03, 14:49
      GLOSUJCIE w Niedziele!!! gdy ludzie po Sobocie zobacza niska
      frekwencje to w Niedziele wiecej zmobilizuje sie do pojscia do
      urn!!!!!!!!!



      Pomysl zanim zaglosujesz:
      Nie bedziemy platnikami NETTO!!!!!!
      Juz teraz mamy poziom rozwoju (2,6%) szybszy niz unia(ok.1)
      (oczywiscie chodzi o srednia), dzieki dodatkowym pieniadzom z
      unii bedziemy mieli jeszcze szybszy (5 a moze i 7%)wzrost
      gospodarczy, malo tego kontrole nad wydawaniem pieniedzy ue
      bedzie miala ue(czyli nie 'rozejda sie' tak jak nasze panstwowe
      do krewnych i znajomych krolika).
      W pierwszej kolejnosci skorzysta rolnictwo doplaty nie beda na
      poziomie 1/4, ale 25% + 20%(z pomocy strukturalnej).
      Nie bedziemy platnikami NETTO!!!!!!
      Czyli ten biznes nam sie oplaci!!!!!!!!
      I z kazdym rokiem bedzie lepiej!!!!!!
      Emerytury wzrosna ,a ceny za internet spadną!!!!!!!!!

      Poza tym jezeli chcesz zobaczyc jak to jest przekraczac granice
      nie bedac czlonkiem ue to jedz do Anglii!!!!!!!
      Na razie wjerzdzamy do innych panstw ue bez wiz, ale ‘na
      kredyt’, zreszta umowa regulujaca to nie bedzie obowiazywala
      gdy nie wejdziemy i wtedy bez wiz to tylko do rosji sobie
      wjedziemy!!!!!!!!!!

      pozdrawia EUROREALISTA!!!!!!!!
      • Gość: ls Re: GLOSUJCIE w Niedziele!!! gdy ludzie Soboci z IP: *.vpn.nlh.no 11.05.03, 17:50
        Hyba Waclaw Havel powiedzial ze jak nastal kapitalizm to kultura zdrozala a
        dziewczynki stanialy. Jak to bedzie po przystapieniu do Uni?
    • Gość: Jotvingis a new Europe is being born! IP: *.ifm.liu.se 11.05.03, 14:55
      Czescz polacy! We're within the EU! We wish you the same! Let's
      give a lesson to the "old Europe" and to Moscow :)))

      • gabrielacasey You ARE and..don't irritate me:Poles have no brain 11.05.03, 17:20
        • Gość: K.J. Get out of here you brainless bitch. IP: 144.138.225.* 11.05.03, 18:02
          It’s got nothing to do with you. Go back where you came from.
      • Gość: ls Re: a new Europe is being born! IP: *.vpn.nlh.no 11.05.03, 17:58
        Gość portalu: Jotvingis napisał(a):

        > Czescz polacy! We're within the EU! We wish you the same! Let's
        > give a lesson to the "old Europe" and to Moscow :)))
        >
        I believe it was Waclav Havel who noticed that: when we have gotten
        capitalism the culture became markedly more expensive and call-girls became
        much cheaper. What are prognoses like for Lithuania now in EU, dear Jotvingis?
        LS
        • Gość: Jotvingis Re: a new Europe is being born! IP: *.ifm.liu.se 11.05.03, 18:35
          I think it's a transition period. The nations are shocked, the
          values are being resumed. However, this won’t be forever. The
          society will mature and some stabilization will be achieved. I
          guess you haven’t seen too many Norwegian call-girls in Norway,
          or have you? Of course, then new problems will come up. But
          hopefully, we have learned something from our painful past. For
          instance, there is a big difference between the neighbors Swedes
          and Finns. In a favor of those latter, I think.
          Cheers,
          J.
    • Gość: Ptata Re: Słaba frekwencja w referendum unijnym na Litw IP: *.icpnet.pl 11.05.03, 15:40
      Na tą wiadomość czekałem. Decyzje jakie w wyborach podejmowali
      ostatnio Litwini bywały tez później naszymi wyborami. Oby tak
      było też z referendum.
    • Gość: jacek Re: Słaba frekwencja w referendum unijnym na Litw IP: *.kalisz.cvx.ppp.tpnet.pl 11.05.03, 16:00
      czyli macie pecha dzikusy!!!!!witajcie w klubie
      zbiurokratyzowanych państw!!!
      • Gość: EUROENTUZJASTA Re: Na Litwie gonią do urn jak stado gęsi IP: *.warszawa.cvx.ppp.tpnet.pl 11.05.03, 17:05
        To co się działo i dzieje na Litwie w czasie drugieego dnia referendum jest
        żanujące, uwłacza ludzim. Kiełbasa , piwo , suweniry oraz darmowa podwoda do
        urn. Należy dodać ciągle trwająca w czasie referendum agitację.Smutne to.

        CZY DO DOBROBYTU TRZEBA AGITOWAĆ, CIĄGNĄĆ, PCHAĆ NA SIŁĘ?

        Radzę popatrzeć na kolejkę oczekujących na wizę do USA. Ludziska bez agitki
        chcą się tam dostać a Ameryka się broni. Nie jesteś pewien wjazdu nawet wtedy
        gdy dostaniesz wizę. Na lotnisku NY, Chycago, SF mogą zawrócić.
        • gabrielacasey Kogo? Bezunijnego Polack? Obywatele UK wjezdzaja 11.05.03, 17:24
          do US bez zadnej wizy. Z paru INNYCH PANSTW UNII - takze. Wiesz czemu? Bo
          poziom zycia i bezpieczenstwo socjalne "szarego czlowieka" w UK WYZSZE niz w
          US. I Stany sie nie musza obawiac, ze przybedzie im niewykwalifikowanych roboli
          na czarno, i to bez jezyka. I ze nie beda sie im rozrastac etniczne getta.
    • Gość: K.J. Hajże na Polaka / do wszystkich IP: 144.138.225.* 11.05.03, 17:55
      Treść komentowanego artykułu:

      W sobotę i niedzielę zagłosowało już 42,4 proc. uprawnionych,
      wcześniej za pośrednictwem poczty - 7,5 proc.

      „Sondaże przedwyborcze wskazywały, że zdecydowana większość
      Litwinów jest za wejściem do Unii (66 proc.), podczas gdy
      przeciw było tylko 13 proc. Wszystko zależało od frekwencji.
      Gdyby nie osiągnęła ona 50 proc., inaczej niż w Polsce decyzji
      nie mógłby podjąć parlament. Referendum trzeba by było
      powtórzyć. W sobotę i niedzielę rano głosowało niewiele osób.
      Politycy byli poważnie zaniepokojeni. W niedzielę około południa
      wyborcy masowo ruszyli jednak do urn. Około 14 szef komisji
      wyborczej Zenonas Vaigauskas poinformował, że 50-proc. próg
      zostanie przekroczony.” Koniec cytatu.

      Jak to dobrze, że trafiła się okazja dokopania Polakom i Polsce.

      Nieważne, że w komentowanym artykule nie ma ani słowa o udziale
      Polaków w litewskim referendum, o pro lub anty unijnym
      nastawieniu do UE tamtejszej Polonii, nieważne, że w całym
      artykule jedynie nazwa Polski występuje w kontekście całkowicie
      w tej kwestii neutralnym:

      „Gdyby nie osiągnęła ona 50 proc., inaczej niż w Polsce decyzji
      nie mógłby podjąć parlament.”

      Furda to, kupą mości panowie (i panie), kupom, dokopać tym
      wrednym Polaczkom, jak sfora wściekłych psów. I jak psy,
      batogami by was trzeba rozgonić.

      Jeżeli zabrali w tej nagonce głos Polacy, wstyd mi za Was. Czy
      wiecie co napisała o Was (nas) jakaś tam gabrielacasey ? Nie
      wiecie, to Wam to przetłumaczę:

      You ARE and..don't irritate me:Poles have no brain – co znaczy:
      Ty jesteś i… nie denerwuj mnie: Polacy nie mają mózgu.

      Kogo? Bezunijnego Polack? Obywatele UK wjezdzaja -
      gabrielacasey, 11-05-2003 17:24

      Czy wiecie jak obraźliwym jest w ustach obcokrajowca
      słowo „Polack”? Czy wiecie jaki jest tego podtekst? W mordy Wam
      plują, a wy mówicie że deszcz pada.
      • Gość: bloodsucker Re: Hajże na Polaka / do wszystkich IP: *.wroclaw.dialog.net.pl 11.05.03, 18:14
        And you dickhead didn't catch any sense from all that what was
        said.
        • Gość: K.J. Re: Hajże na Polaka / do wszystkich IP: 144.138.225.* 11.05.03, 18:39
          Gość portalu: bloodsucker napisał(a):

          > And you dickhead didn't catch any sense from all that what was
          > said.

          And was there any sens in what you’ve said, cocksucker?
      • Gość: end Re: Hajże na Polaka / do wszystkich IP: *.warszawa.cvx.ppp.tpnet.pl 11.05.03, 19:38
        Gość portalu: K.J. napisał(a):

        > Treść komentowanego artykułu:
        >
        > W sobotę i niedzielę zagłosowało już 42,4 proc. uprawnionych,
        > wcześniej za pośrednictwem poczty - 7,5 proc.
        >
        > „Sondaże przedwyborcze wskazywały, że zdecydowana większość
        > Litwinów jest za wejściem do Unii (66 proc.), podczas gdy
        > przeciw było tylko 13 proc. Wszystko zależało od frekwencji.
        > Gdyby nie osiągnęła ona 50 proc., inaczej niż w Polsce decyzji
        > nie mógłby podjąć parlament. Referendum trzeba by było
        > powtórzyć. W sobotę i niedzielę rano głosowało niewiele osób.
        > Politycy byli poważnie zaniepokojeni. W niedzielę około południa
        > wyborcy masowo ruszyli jednak do urn. Około 14 szef komisji
        > wyborczej Zenonas Vaigauskas poinformował, że 50-proc. próg
        > zostanie przekroczony.” Koniec cytatu.
        >
        > Jak to dobrze, że trafiła się okazja dokopania Polakom i Polsce.
        >
        > Nieważne, że w komentowanym artykule nie ma ani słowa o udziale
        > Polaków w litewskim referendum, o pro lub anty unijnym
        > nastawieniu do UE tamtejszej Polonii, nieważne, że w całym
        > artykule jedynie nazwa Polski występuje w kontekście całkowicie
        > w tej kwestii neutralnym:
        >
        > „Gdyby nie osiągnęła ona 50 proc., inaczej niż w Polsce decyzji
        > nie mógłby podjąć parlament.”
        >
        > Furda to, kupą mości panowie (i panie), kupom, dokopać tym
        > wrednym Polaczkom, jak sfora wściekłych psów. I jak psy,
        > batogami by was trzeba rozgonić.
        >
        > Jeżeli zabrali w tej nagonce głos Polacy, wstyd mi za Was. Czy
        > wiecie co napisała o Was (nas) jakaś tam gabrielacasey ? Nie
        > wiecie, to Wam to przetłumaczę:
        >
        > You ARE and..don't irritate me:Poles have no brain – co znaczy:
        > Ty jesteś i… nie denerwuj mnie: Polacy nie mają mózgu.
        >
        > Kogo? Bezunijnego Polack? Obywatele UK wjezdzaja -
        > gabrielacasey, 11-05-2003 17:24
        >
        > Czy wiecie jak obraźliwym jest w ustach obcokrajowca
        > słowo „Polack”? Czy wiecie jaki jest tego podtekst? W mordy Wam
        > plują, a wy mówicie że deszcz pada.
        -----------------------------------------------------
        Czasami to nawet nie deszcz ale gradobicie!!
        Rzeczywiscie, wydaje mi sie zes sensu nie zrozumial tej wypowiedzi.
        Ale, Ty przeciez na tym forum nie od dzisiaj, jezeli sie nie myle!
        Tak wiec powinines wiedziec, ze to co tu robia i jakie opinie wypowiadaja
        niektorzy tzw. Polacy nadajacy zwlaszcza z serwerow amerykanskich wola o
        pomste do nieba.
        Wolalbym tez ich nie zaliczac do Polakow. Bo wystarczy juz ten wstyd, jaki nam
        przynosza w krajach w ktorych zyja na codzien.

        • Gość: Nika Re: Hajże na Polaka / do wszystkich IP: *.chello.pl 11.05.03, 19:44
          Gość portalu: end napisał(a):

          > Wolalbym tez ich nie zaliczac do Polakow. Bo wystarczy juz ten wstyd, jaki
          nam
          > przynosza w krajach w ktorych zyja na codzien.

          End, a coś Ty się nagle tak honorem Polski przejął?!
          No wiesz, nie spodziewałam się!
          • Gość: end RYDZYKOWO SIE ODEZWALO! IP: *.warszawa.cvx.ppp.tpnet.pl 11.05.03, 21:38
            A podaj mi jakas moja wypowiedz na tym forum ktora negowalaby polski honor!
            A twoja sekta nic wspolnego z honorem, a tym bardziej z polskoscia nie ma
            wspolnego.
            Predzej z agentura rosyjska, ksieza patrioci ktorzy neguja Prymasa.
            To juz robiliscie za Wyszynskiego, teraz to samo robicie z Prymasem Glempem,
            ktory wyrzuca was z kosciolow.
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka