Gość: bloodsucker IP: *.wroclaw.dialog.net.pl 11.05.03, 12:50 Wyglada na to ,ze dzieki polskiemu ciemnogrodowi -Litwa bedzie ogladac EU przez dziurke od klucza. Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
Gość: ls Re: Ratujcie litwinow balonikami IP: *.vpn.nlh.no 11.05.03, 12:53 Gdyby tak jak w naszym Sejmie byly baloniki z reklama UE w adoracji tejze to i frekwencja byla by wieksza. Brakuje mi balonikow i ogolnie wszystkich gum z geba Prodiego - szefa UE , albo jak kiedys (Marks, Lenin, Stalin) moze aktualna trojca : Prodi, nasz prezydent OK i ta francska brukselka -"Zabka" wazna w UE ktora kiedys plombujacego ja dentyste na szefa UE od walki z HIVem zrobila Czy ktos sie nie zgodzi ze mna ze Prodi nie umie z sensem wybekac dwu zadan, a przeszlosc ma niczym jaka baranina? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Kris Re: Słaba frekwencja w referendum unijnym na Litw IP: *.host2.starman.ee 11.05.03, 12:56 50.05%,na pewno znajda,stawka zbyt wysoka aby tak prosto odpuscic! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: eurofil Nie zwalaj. IP: *.ds.uj.edu.pl / 192.168.16.* 11.05.03, 13:22 To, że jesteśmy raczej mało sympatycznym narodem nie musi od razu prowadzić do masochizmu. W każdym razie ta droga nie wiedzie do niczego sensownego, moim skromnym zdaniem. Jeżeli do kogoś można mieć pretensje to do: 1) rządu Litwy, 2) polskich polityków na Litwie, 3) polskich polityków krajowych. Ad. 1) Pewnie rząd Litwy nie pofatygował się, żeby przeprowadzić kampanię wśród Polaków w języku polskim. Niech teraz sam ma do siebie pretensje. Przy okazji drobiazg: czy nasz rząd prowadzi jakąkolwiek kampanię wśród mniejszości etnicznych? Ad. 2) Tutaj po prostu bez komentarza. Ad. 3) Nawet Aleksander Niepierwszy nie pofatygował się na Litwę przed referendum. Nie mówiąc juz o opozycji. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: sw Unia z Polska jedyną nadzieją na wejście do UE Litwy IP: *.katowice.sdi.tpnet.pl 11.05.03, 13:24 Litewscy Polacy widać myślą. Marzy im się kolejna Rzeczpospolita Obojga Narodów. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: piter Re: Słaba frekwencja w referendum unijnym na Litw IP: *.internetdsl.tpnet.pl 11.05.03, 13:32 nie rozumiem postawy Polakow na Litwie, rozumiem ze ktos w Polsce może być eurosceptykiem - ale Poilak mieszkający na Litwie powinien być właśnie zainteresowy przystąpieniem Litwy do Unii - choćby ze wzgłedu na prawa mniejszosci czy blizszy kontakt z krajem - rozumieja to za to Niemcy - wiec mniejszość niemiecka w Polsce popiera w 99% przystąpienie do Unii - no cóz widac że Polacy na Litwie słuchaja pewnie tylko radia Maryja - a nie zetki Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: ls Re: Słaba frekwencja w referendum unijnym na Litw IP: *.vpn.nlh.no 11.05.03, 13:52 Gość portalu: piter napisał(a): > nie rozumiem postawy Polakow na Litwie, rozumiem ze ktos w > Polsce może być eurosceptykiem - ale Poilak mieszkający na > Litwie powinien być właśnie zainteresowy przystąpieniem Litwy do > Unii - choćby ze wzgłedu na prawa mniejszosci czy blizszy > kontakt z krajem - rozumieja to za to Niemcy - wiec mniejszość > niemiecka w Polsce popiera w 99% przystąpienie do Unii - no cóz > widac że Polacy na Litwie słuchaja pewnie tylko radia Maryja - a > nie zetki Taki szef UE mafioso, baranina unijny, jak Prodio ani O. Rydzykowi, ani Lechowi Walesie and Marszalkowi A. Lepperowi do piet nie doroslo. Unia z Litwa , no to mi sie spodobalo. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Anka Re: Słaba frekwencja w referendum unijnym na Litw IP: *.vasab.org.pl 11.05.03, 15:45 Do pitera. Prawde mowiac, Polakowi z Litwy na Litwie jest lepiej niz Polakowi z Litwy w Polsce. Tutaj spotyka go niestety jeszcze wieksza dyskryminacja, wiec "blizej kraju" jakos nie chce sie byc wcale. Nie warto wypowiadac sie w taki sposob nie znając prawdziwej sytuacji. Sprawa z Niemcami jest inna. A "Radio Maryja" zachowaj dla siebie. Odpowiedz Link Zgłoś
gabrielacasey Im ZAL roli pieszczoszka Ruskich na Litwie. Stad i 11.05.03, 17:09 te antylitewsko-antyunijne nastroje. CO sie z tymi ludzmi tam zrobilo przez kilkadziesiat lat grania nimi przez Sowietow przeciwko podbitej Litwie? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: gość Re: Słaba frekwencja w referendum unijnym na Litw IP: *.kopernet.org 11.05.03, 14:14 Gość portalu: bloodsucker napisał(a): > Wyglada na to ,ze dzieki polskiemu ciemnogrodowi -Litwa bedzie > ogladac EU przez dziurke od klucza. To po co Litwini się pchali do tego ciemnogrodu. Trzeba było zostawić Wilno przy Polsce i nie mieliby problemu Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Jotvingis Baltic power IP: *.ifm.liu.se 11.05.03, 14:46 Czescz polacy! We're within the EU! We wish you the same! Let's give a lesson to the "old Europe" and to Moscow :))) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: SLO Re: Baltic power IP: *.austin.texas.net 11.05.03, 14:57 Nowa interpretacja - mozna i takie fantazje uprawiac. Prawda jest bardziej prozaiczna: wiekszosc ludzi ma po uszy marazmu politycznego i ekonomicznego ostatniego dzisieciolecia. Niezaleznie od wielkich hasel i nie jest przekonana do nowych. Gość portalu: Jotvingis napisał(a): > Czescz polacy! We're within the EU! We wish you the same! Let's > give a lesson to the "old Europe" and to Moscow :))) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Jotvingis Re: Baltic power IP: *.ifm.liu.se 11.05.03, 15:14 Don't be so pesimistic! Why do I say? Because I know the EU from the inside for some 10 years. The membership in EU means an opening European market. It means a more or less free competition (at least, it will be easier for us to get in). The Germans and French can’t compete with us in terms how much our folks are ready to work. Because they’ve got too spoiled. Neither can the Scandinavians- they are more interested in their social guaranties rather in working and making money. So here is our chance- the factories will more here (they’re already moving), it will be less barrier for our farmers to sell their products. Our businessman will make a harsh live to the service sector market in the West. Let’s give’m a lesson :))))) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: ls Re: Baltic power IP: *.vpn.nlh.no 11.05.03, 15:48 Gość portalu: Jotvingis napisał(a): > Don't be so pesimistic! Why do I say? Because I know the EU from > the inside for some 10 years. The membership in EU means an > opening European market. It means a more or less free > competition (at least, it will be easier for us to get in). The > Germans and French can’t compete with us in terms how much our > folks are ready to work. Because they’ve got too spoiled. > Neither can the Scandinavians- they are more interested in their > social guaranties rather in working and making money. So here is > our chance- the factories will more here (they’re already > moving), it will be less barrier for our farmers to sell their > products. Our businessman will make a harsh live to the service > sector market in the West. Let’s give’m a lesson :))))) “A crow sitting on the fens and watching” Is it not a saying about Swedish attitude towards EU? They are very careful and opportunistic as far as any decision concerning EU is needed to make. As to me Lech Walesa is right saying: for our Poles there is no “exit” so we have to “enter” that EU. Walesa´s ingenious sayings are hard to translate, but I would add in the contest “that fucking EU” . I hope that like Swedes we will say Yes with the tiny margin of votes. Yet better respect we , Poles, would receive from EU if due to less than 50% participation in the referendum, loosing all credentials Polish Parliament would need to decide about our membership. You did not express yourself what you mean “ show Moscow”. I wish we could have any policy regarding Russia comparable at least with the Swedish one. As for now we have no policy or idiotic policy. Histerical anti-Russian attitude among Poles is loony and pathetic. .Mvh . LS. (You can deduct from the part of my e-mail address that I am a permanent resident of Norway) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Jotvingis Re: Baltic power IP: *.ifm.liu.se 11.05.03, 16:35 I agree that our (I mean Polish and Lithuanian) policy regarding Russia must be pragmatic. But I don't think Sweden is a good example to follow :) We have some experiences from that in the Baltics :) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Jotvingis Re: You ARE in EU, Swedish bastard ! IP: *.ifm.liu.se 11.05.03, 17:29 Yes, I'm in the EU :) And now it's time to move back home- to Lithuania! Because it will be the same EU! :)) Just look how the things are developing: www2. vrk.lt/2003/eiga/akte_16_1.htm#zemel I hope the Polish voters will give the same joy to their emigrants! Good luck and do zobaczenia! :)) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Gość portalu: a PISs na europrzeciwnikow!!!! GLOSUJCIE w Niedziele!!! gdy ludzie Soboci zobacza IP: *.echostar.pl 11.05.03, 14:49 GLOSUJCIE w Niedziele!!! gdy ludzie po Sobocie zobacza niska frekwencje to w Niedziele wiecej zmobilizuje sie do pojscia do urn!!!!!!!!! Pomysl zanim zaglosujesz: Nie bedziemy platnikami NETTO!!!!!! Juz teraz mamy poziom rozwoju (2,6%) szybszy niz unia(ok.1) (oczywiscie chodzi o srednia), dzieki dodatkowym pieniadzom z unii bedziemy mieli jeszcze szybszy (5 a moze i 7%)wzrost gospodarczy, malo tego kontrole nad wydawaniem pieniedzy ue bedzie miala ue(czyli nie 'rozejda sie' tak jak nasze panstwowe do krewnych i znajomych krolika). W pierwszej kolejnosci skorzysta rolnictwo doplaty nie beda na poziomie 1/4, ale 25% + 20%(z pomocy strukturalnej). Nie bedziemy platnikami NETTO!!!!!! Czyli ten biznes nam sie oplaci!!!!!!!! I z kazdym rokiem bedzie lepiej!!!!!! Emerytury wzrosna ,a ceny za internet spadną!!!!!!!!! Poza tym jezeli chcesz zobaczyc jak to jest przekraczac granice nie bedac czlonkiem ue to jedz do Anglii!!!!!!! Na razie wjerzdzamy do innych panstw ue bez wiz, ale ‘na kredyt’, zreszta umowa regulujaca to nie bedzie obowiazywala gdy nie wejdziemy i wtedy bez wiz to tylko do rosji sobie wjedziemy!!!!!!!!!! pozdrawia EUROREALISTA!!!!!!!! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: ls Re: GLOSUJCIE w Niedziele!!! gdy ludzie Soboci z IP: *.vpn.nlh.no 11.05.03, 17:50 Hyba Waclaw Havel powiedzial ze jak nastal kapitalizm to kultura zdrozala a dziewczynki stanialy. Jak to bedzie po przystapieniu do Uni? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Jotvingis a new Europe is being born! IP: *.ifm.liu.se 11.05.03, 14:55 Czescz polacy! We're within the EU! We wish you the same! Let's give a lesson to the "old Europe" and to Moscow :))) Odpowiedz Link Zgłoś
gabrielacasey You ARE and..don't irritate me:Poles have no brain 11.05.03, 17:20 Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: K.J. Get out of here you brainless bitch. IP: 144.138.225.* 11.05.03, 18:02 It’s got nothing to do with you. Go back where you came from. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: ls Re: a new Europe is being born! IP: *.vpn.nlh.no 11.05.03, 17:58 Gość portalu: Jotvingis napisał(a): > Czescz polacy! We're within the EU! We wish you the same! Let's > give a lesson to the "old Europe" and to Moscow :))) > I believe it was Waclav Havel who noticed that: when we have gotten capitalism the culture became markedly more expensive and call-girls became much cheaper. What are prognoses like for Lithuania now in EU, dear Jotvingis? LS Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Jotvingis Re: a new Europe is being born! IP: *.ifm.liu.se 11.05.03, 18:35 I think it's a transition period. The nations are shocked, the values are being resumed. However, this won’t be forever. The society will mature and some stabilization will be achieved. I guess you haven’t seen too many Norwegian call-girls in Norway, or have you? Of course, then new problems will come up. But hopefully, we have learned something from our painful past. For instance, there is a big difference between the neighbors Swedes and Finns. In a favor of those latter, I think. Cheers, J. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Ptata Re: Słaba frekwencja w referendum unijnym na Litw IP: *.icpnet.pl 11.05.03, 15:40 Na tą wiadomość czekałem. Decyzje jakie w wyborach podejmowali ostatnio Litwini bywały tez później naszymi wyborami. Oby tak było też z referendum. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: jacek Re: Słaba frekwencja w referendum unijnym na Litw IP: *.kalisz.cvx.ppp.tpnet.pl 11.05.03, 16:00 czyli macie pecha dzikusy!!!!!witajcie w klubie zbiurokratyzowanych państw!!! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: EUROENTUZJASTA Re: Na Litwie gonią do urn jak stado gęsi IP: *.warszawa.cvx.ppp.tpnet.pl 11.05.03, 17:05 To co się działo i dzieje na Litwie w czasie drugieego dnia referendum jest żanujące, uwłacza ludzim. Kiełbasa , piwo , suweniry oraz darmowa podwoda do urn. Należy dodać ciągle trwająca w czasie referendum agitację.Smutne to. CZY DO DOBROBYTU TRZEBA AGITOWAĆ, CIĄGNĄĆ, PCHAĆ NA SIŁĘ? Radzę popatrzeć na kolejkę oczekujących na wizę do USA. Ludziska bez agitki chcą się tam dostać a Ameryka się broni. Nie jesteś pewien wjazdu nawet wtedy gdy dostaniesz wizę. Na lotnisku NY, Chycago, SF mogą zawrócić. Odpowiedz Link Zgłoś
gabrielacasey Kogo? Bezunijnego Polack? Obywatele UK wjezdzaja 11.05.03, 17:24 do US bez zadnej wizy. Z paru INNYCH PANSTW UNII - takze. Wiesz czemu? Bo poziom zycia i bezpieczenstwo socjalne "szarego czlowieka" w UK WYZSZE niz w US. I Stany sie nie musza obawiac, ze przybedzie im niewykwalifikowanych roboli na czarno, i to bez jezyka. I ze nie beda sie im rozrastac etniczne getta. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: K.J. Hajże na Polaka / do wszystkich IP: 144.138.225.* 11.05.03, 17:55 Treść komentowanego artykułu: W sobotę i niedzielę zagłosowało już 42,4 proc. uprawnionych, wcześniej za pośrednictwem poczty - 7,5 proc. „Sondaże przedwyborcze wskazywały, że zdecydowana większość Litwinów jest za wejściem do Unii (66 proc.), podczas gdy przeciw było tylko 13 proc. Wszystko zależało od frekwencji. Gdyby nie osiągnęła ona 50 proc., inaczej niż w Polsce decyzji nie mógłby podjąć parlament. Referendum trzeba by było powtórzyć. W sobotę i niedzielę rano głosowało niewiele osób. Politycy byli poważnie zaniepokojeni. W niedzielę około południa wyborcy masowo ruszyli jednak do urn. Około 14 szef komisji wyborczej Zenonas Vaigauskas poinformował, że 50-proc. próg zostanie przekroczony.” Koniec cytatu. Jak to dobrze, że trafiła się okazja dokopania Polakom i Polsce. Nieważne, że w komentowanym artykule nie ma ani słowa o udziale Polaków w litewskim referendum, o pro lub anty unijnym nastawieniu do UE tamtejszej Polonii, nieważne, że w całym artykule jedynie nazwa Polski występuje w kontekście całkowicie w tej kwestii neutralnym: „Gdyby nie osiągnęła ona 50 proc., inaczej niż w Polsce decyzji nie mógłby podjąć parlament.” Furda to, kupą mości panowie (i panie), kupom, dokopać tym wrednym Polaczkom, jak sfora wściekłych psów. I jak psy, batogami by was trzeba rozgonić. Jeżeli zabrali w tej nagonce głos Polacy, wstyd mi za Was. Czy wiecie co napisała o Was (nas) jakaś tam gabrielacasey ? Nie wiecie, to Wam to przetłumaczę: You ARE and..don't irritate me:Poles have no brain – co znaczy: Ty jesteś i… nie denerwuj mnie: Polacy nie mają mózgu. Kogo? Bezunijnego Polack? Obywatele UK wjezdzaja - gabrielacasey, 11-05-2003 17:24 Czy wiecie jak obraźliwym jest w ustach obcokrajowca słowo „Polack”? Czy wiecie jaki jest tego podtekst? W mordy Wam plują, a wy mówicie że deszcz pada. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: bloodsucker Re: Hajże na Polaka / do wszystkich IP: *.wroclaw.dialog.net.pl 11.05.03, 18:14 And you dickhead didn't catch any sense from all that what was said. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: K.J. Re: Hajże na Polaka / do wszystkich IP: 144.138.225.* 11.05.03, 18:39 Gość portalu: bloodsucker napisał(a): > And you dickhead didn't catch any sense from all that what was > said. And was there any sens in what you’ve said, cocksucker? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: end Re: Hajże na Polaka / do wszystkich IP: *.warszawa.cvx.ppp.tpnet.pl 11.05.03, 19:38 Gość portalu: K.J. napisał(a): > Treść komentowanego artykułu: > > W sobotę i niedzielę zagłosowało już 42,4 proc. uprawnionych, > wcześniej za pośrednictwem poczty - 7,5 proc. > > „Sondaże przedwyborcze wskazywały, że zdecydowana większość > Litwinów jest za wejściem do Unii (66 proc.), podczas gdy > przeciw było tylko 13 proc. Wszystko zależało od frekwencji. > Gdyby nie osiągnęła ona 50 proc., inaczej niż w Polsce decyzji > nie mógłby podjąć parlament. Referendum trzeba by było > powtórzyć. W sobotę i niedzielę rano głosowało niewiele osób. > Politycy byli poważnie zaniepokojeni. W niedzielę około południa > wyborcy masowo ruszyli jednak do urn. Około 14 szef komisji > wyborczej Zenonas Vaigauskas poinformował, że 50-proc. próg > zostanie przekroczony.” Koniec cytatu. > > Jak to dobrze, że trafiła się okazja dokopania Polakom i Polsce. > > Nieważne, że w komentowanym artykule nie ma ani słowa o udziale > Polaków w litewskim referendum, o pro lub anty unijnym > nastawieniu do UE tamtejszej Polonii, nieważne, że w całym > artykule jedynie nazwa Polski występuje w kontekście całkowicie > w tej kwestii neutralnym: > > „Gdyby nie osiągnęła ona 50 proc., inaczej niż w Polsce decyzji > nie mógłby podjąć parlament.” > > Furda to, kupą mości panowie (i panie), kupom, dokopać tym > wrednym Polaczkom, jak sfora wściekłych psów. I jak psy, > batogami by was trzeba rozgonić. > > Jeżeli zabrali w tej nagonce głos Polacy, wstyd mi za Was. Czy > wiecie co napisała o Was (nas) jakaś tam gabrielacasey ? Nie > wiecie, to Wam to przetłumaczę: > > You ARE and..don't irritate me:Poles have no brain – co znaczy: > Ty jesteś i… nie denerwuj mnie: Polacy nie mają mózgu. > > Kogo? Bezunijnego Polack? Obywatele UK wjezdzaja - > gabrielacasey, 11-05-2003 17:24 > > Czy wiecie jak obraźliwym jest w ustach obcokrajowca > słowo „Polack”? Czy wiecie jaki jest tego podtekst? W mordy Wam > plują, a wy mówicie że deszcz pada. ----------------------------------------------------- Czasami to nawet nie deszcz ale gradobicie!! Rzeczywiscie, wydaje mi sie zes sensu nie zrozumial tej wypowiedzi. Ale, Ty przeciez na tym forum nie od dzisiaj, jezeli sie nie myle! Tak wiec powinines wiedziec, ze to co tu robia i jakie opinie wypowiadaja niektorzy tzw. Polacy nadajacy zwlaszcza z serwerow amerykanskich wola o pomste do nieba. Wolalbym tez ich nie zaliczac do Polakow. Bo wystarczy juz ten wstyd, jaki nam przynosza w krajach w ktorych zyja na codzien. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Nika Re: Hajże na Polaka / do wszystkich IP: *.chello.pl 11.05.03, 19:44 Gość portalu: end napisał(a): > Wolalbym tez ich nie zaliczac do Polakow. Bo wystarczy juz ten wstyd, jaki nam > przynosza w krajach w ktorych zyja na codzien. End, a coś Ty się nagle tak honorem Polski przejął?! No wiesz, nie spodziewałam się! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: end RYDZYKOWO SIE ODEZWALO! IP: *.warszawa.cvx.ppp.tpnet.pl 11.05.03, 21:38 A podaj mi jakas moja wypowiedz na tym forum ktora negowalaby polski honor! A twoja sekta nic wspolnego z honorem, a tym bardziej z polskoscia nie ma wspolnego. Predzej z agentura rosyjska, ksieza patrioci ktorzy neguja Prymasa. To juz robiliscie za Wyszynskiego, teraz to samo robicie z Prymasem Glempem, ktory wyrzuca was z kosciolow. Odpowiedz Link Zgłoś