Dodaj do ulubionych

Otrucia 2 psów

24.03.20, 22:54
Witam serdecznie.
Potrzebuje pomocy z ustaleniem jaka trucizna mogła zostać podana moim psom.
Przedstawię sytuację... 2 tygodnie temu mój pies duży mieszaniec nagle stracił siły. Był psem bardzo zywotnym, biegał, skakał i był szczęśliwy. Nagle wrak psa! Po kilku dniach wyszedł mu duży brzuch I widać było, ze cierpi, tylne lapy mu sie " rozjezdzaly". Ciezko mu bylo chodzic.Nagle przestał jeść... pil tylko wodę, strasznie ciezko oddychal.Poszliśmy z nim do weterynarza i weterynarz powiedział, że to starość i że ma wodę w brzuchu i nic nie da rady z tym zrobić...;-( uwierzyliśmy mu . Kazał czekać albo uśpić. Piesek zaczął sikac pod siebie i podjęliśmy tą ciężka decyzję dla nas... uspilismy go. Skoro to starość to wolelismy, żeby się nie męczył, miał 13 lat..:-( ciężko o tym nawet pisać. Minęło 11 dni i nasz drugi piesek wieczorem zaczął się źle czuć . Miał praktycznie te same objawy.. nie mogl chodzic, dostał duży brzuch, ciężko oddychal a co najgorsze wymiotowal czymś czarnym. Czekaliśmy rano na weterynarza , ale piesek lezal jakby sparaliżowany, nie ruszał się ( jeszcze wtedy zyl) miał slinotok I strasznie ciezko sapal. Rano dostał drgawek i przestał oddychac:-( zmarł!!!
Byliśmy przekonani, że ten większy piesek był chory tak jak powiedział weterynarza, ale w momencie kiedy zmarł drugi pies po prostu wiemy że ktoś ich otrul... nie robiliśmy sekcji zwłok Ale bardzo tego żałujemy. Dlatego pytam tutaj na forum, czy może ktoś się spotkał z takim przypadkiem i wie cokolwiek na temat substancji którymi truja psy? Od śmierci pieska cały czas myślę o tym i nie daje mi to spokoju... pomóżcie proszę... bo wykorkuje. Ten weterynarz jak widać nie ma pojęcia o psach... proponowałam żeby zrobił badania krwi Ale stwierdził że nie ma takiej potrzeby, ze wodobrzusze to częsty problem psów w takim wieku. Co za dno! Jak na nasze oko duży pies zjadł za mało i został podtruty, a mały został otruty... żałuję że nie poszliśmy do innego weterynarza w naszej okolicy z naszym dużym psem, może by nadal żył...:-( co za bol... co za strata... straszne wyrzuty sumienia , ze fo uspilismy a moze mógłby zyc..nie radze sobie z tym. Pomóżcie proszę...
Obserwuj wątek

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka