bszalacha 26.10.08, 21:33 Napisałam i nic.Co jest przyczyną utraty mocy i stawania samochodu? Czy,jeżeli to uszczelka pod głowicą,mam duży problem? Proszę,pomóżcie bo załamuje mnie to do pewnego czasu.Samochód to corsa 1.4 z 94r. Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
bszalacha Re: POMOCY! 27.10.08, 00:44 A więc:w trakcie jazdy,ni stąd,ni zowąd przerywał/jakby cos z dopływem paliwa/.Bywało,że stanął mi na drodze ale zwykle mam mało benzyny więc tłumaczono mi,że trzeba nalać więcej i lepszej to sie zmiesza.W sobotę nalałam pół baku i samochód "zesłabł"w drodze.Dobrzy ludzie wezwali mechanika,który posprawdzał styki,wypuścił strumien wody,potem przyjrzał się stronom w ksiązce"Jezdżę Astrą"i znalazł przyczynę w tejże uszczelce.Dojechałam tam,gdzie powinnam ale dziś znów objaw powrócił.No i zauważam już ten charakterystyczny brak mocy silnika. Odpowiedz Link Zgłoś
leszektechsam Re: POMOCY! 27.10.08, 13:27 Jeżeli mechanik faktycznie wypuścił strumień wody, to można dalej drążyć w tym kierunku. Innym sposobem jest dodanie środków pochłaniających wodę (kiedyś denaturat). Co prawda w Matizie ale podobne objawy ustąpiły po wymianie wiązki przewodów wysokiego napięcia. Uszczelka pod głowićą raczej nie, chyba że są też problemy z układem chłodzenia. Odpowiedz Link Zgłoś
anmar123 Re: POMOCY! 27.10.08, 13:32 Ale skąd mechanik wypuścił ten strumień wody??? Odpowiedz Link Zgłoś
hrabia-monter-christo Re: POMOCY! 28.10.08, 02:50 anmar123 napisał: > Ale skąd mechanik wypuścił ten strumień wody??? w kilku postach czytam o tym strumieniu wody i tez jestem ciekaw skad i jak to "wypuscil" ??? Odpowiedz Link Zgłoś
fredoo Re: POMOCY! 28.10.08, 07:43 To wygląda na układ zasilania paliwa.Zacąłbym od elementarnych spraw. Nalezy dodać preparat czyszczący wtryskiwacze do benzyny(10zł w każdej stacji)wymienić filtr paliwa a jak nie pomoże to pompę paliwa. Układ chłodzenia tu nie ma nic do rzeczy.Samochód nie traci drastycznie mocy jak walnie uszczelka tylko wyrzuca tłyn chłodniczy. Odpowiedz Link Zgłoś
leszektechsam Re: POMOCY! 28.10.08, 20:48 To znaczy z jakiego niby innego niż chłodniczy układu wyrzuca płyn chłodniczy? Jeżeli przerwy w pracy i inne zaburzenia są bardzo gwałtowne to szukał bym w układzie zapłonowym. Odpowiedz Link Zgłoś
bszalacha Re: POMOCY! 28.10.08, 23:23 Bardzo jestem Panom wdzięczna.Co do tej wody,wylała się tyłem,tyle zauwazyłam.Wczoraj go dałam do warsztatu i napiszę,co się okazało. Pozdrawiam. Odpowiedz Link Zgłoś
bszalacha Re: POMOCY! 29.10.08, 15:22 Panowie,machanik mówi,że nic nie znalazł. Już całkiem jestem załamana. Przepisałam mu wszystkie wasze sugestie i obiecałam,że zaraz zaniosę. Odpowiedz Link Zgłoś
gamp69 Re: POMOCY! 03.01.09, 12:30 Myśle, że już za późno na poradę ale podzielę się i ja swoim doświadczeniem w podobny,m przypadku. Miałem ten sam przypadek w Matizie. Okazało się, że wtryskiwacz był na jednym cylindrze przytkany. Pomogło przetrzymanie go w specjalnym płynie przez noc. Po zamontowaniu zalałem do niemal pustego baku kilka litrów V-Power. Teraz chodzi jak zegarek. Odpowiedz Link Zgłoś