26.10.08, 21:33
Napisałam i nic.Co jest przyczyną utraty mocy i stawania samochodu?
Czy,jeżeli to uszczelka pod głowicą,mam duży problem?
Proszę,pomóżcie bo załamuje mnie to do pewnego czasu.Samochód to
corsa 1.4 z 94r.
Obserwuj wątek
    • fredoo Re: POMOCY! 26.10.08, 23:17
      Tak się nie da trzeba precyzyjnie opisać.
      • bszalacha Re: POMOCY! 27.10.08, 00:44
        A więc:w trakcie jazdy,ni stąd,ni zowąd przerywał/jakby cos z
        dopływem paliwa/.Bywało,że stanął mi na drodze ale zwykle mam mało
        benzyny więc tłumaczono mi,że trzeba nalać więcej i lepszej to sie
        zmiesza.W sobotę nalałam pół baku i samochód "zesłabł"w
        drodze.Dobrzy ludzie wezwali mechanika,który posprawdzał
        styki,wypuścił strumien wody,potem przyjrzał się stronom w
        ksiązce"Jezdżę Astrą"i znalazł przyczynę w tejże
        uszczelce.Dojechałam tam,gdzie powinnam ale dziś znów objaw
        powrócił.No i zauważam już ten charakterystyczny brak mocy silnika.
        • leszektechsam Re: POMOCY! 27.10.08, 13:27
          Jeżeli mechanik faktycznie wypuścił strumień wody, to można dalej
          drążyć w tym kierunku. Innym sposobem jest dodanie środków
          pochłaniających wodę (kiedyś denaturat). Co prawda w Matizie ale
          podobne objawy ustąpiły po wymianie wiązki przewodów wysokiego
          napięcia. Uszczelka pod głowićą raczej nie, chyba że są też problemy
          z układem chłodzenia.
        • anmar123 Re: POMOCY! 27.10.08, 13:32
          Ale skąd mechanik wypuścił ten strumień wody???
          • hrabia-monter-christo Re: POMOCY! 28.10.08, 02:50
            anmar123 napisał:

            > Ale skąd mechanik wypuścił ten strumień wody???

            w kilku postach czytam o tym strumieniu wody i tez jestem ciekaw skad i jak to
            "wypuscil" ???
    • fredoo Re: POMOCY! 28.10.08, 07:43
      To wygląda na układ zasilania paliwa.Zacąłbym od elementarnych spraw.
      Nalezy dodać preparat czyszczący wtryskiwacze do benzyny(10zł w
      każdej stacji)wymienić filtr paliwa a jak nie pomoże to pompę paliwa.
      Układ chłodzenia tu nie ma nic do rzeczy.Samochód nie traci
      drastycznie mocy jak walnie uszczelka tylko wyrzuca tłyn chłodniczy.
      • leszektechsam Re: POMOCY! 28.10.08, 20:48
        To znaczy z jakiego niby innego niż chłodniczy układu wyrzuca płyn
        chłodniczy? Jeżeli przerwy w pracy i inne zaburzenia są bardzo
        gwałtowne to szukał bym w układzie zapłonowym.
        • bszalacha Re: POMOCY! 28.10.08, 23:23
          Bardzo jestem Panom wdzięczna.Co do tej wody,wylała się tyłem,tyle
          zauwazyłam.Wczoraj go dałam do warsztatu i napiszę,co się okazało.
          Pozdrawiam.
          • bszalacha Re: POMOCY! 29.10.08, 15:22
            Panowie,machanik mówi,że nic nie znalazł.
            Już całkiem jestem załamana.
            Przepisałam mu wszystkie wasze sugestie i obiecałam,że zaraz zaniosę.
            • gamp69 Re: POMOCY! 03.01.09, 12:30
              Myśle, że już za późno na poradę ale podzielę się i ja swoim
              doświadczeniem w podobny,m przypadku. Miałem ten sam przypadek w
              Matizie. Okazało się, że wtryskiwacz był na jednym cylindrze
              przytkany. Pomogło przetrzymanie go w specjalnym płynie przez noc.
              Po zamontowaniu zalałem do niemal pustego baku kilka litrów V-Power.
              Teraz chodzi jak zegarek.
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka