Dodaj do ulubionych

strach przed rozejściem się blizny na macicy

27.07.09, 18:27
po cc w drugiej ciąży..mam pytanie czy jest ktoś kto zna przypadek
że rozeszła się komuś blizna na macicy w czasie drugiej ciąży?bo ja
się boje że mi się tak może stać..jakie mogą być wtedy objawy i
zagrożenia życia?
Obserwuj wątek
    • oldzinka Re: strach przed rozejściem się blizny na macicy 27.07.09, 21:00
      Pani Kasia kiedyś piasała, że rozejście się blizny zdarza się bardzo
      rzadko (i raczej trafia się podczas porodu - przy intensywnym jego
      prowadzeniu). Myślę, że nie masz się co bać na zapas. Należy zwracać
      uwagę na odczucia bólowe w okolicach blizny i w razie czego
      kontaktować się z lekarzem. Prawdopodobnie blizna będzie ciągnąć i
      pobolewać wraz z rozciąganiem się macicy i to jest normalne. W razie
      ostrego i ciągłego bólu jedziesz do szpitala. Nie sądzę, żeby było
      zagrożenie życia, bo wtedy po cc nikt by już w ciążę nie zachodził.
      Polecam nie nakręcać się na możliwe komplikacje tylko korzystać z
      pięknej pogody i odpoczywać :)
      • elmo34 Re: strach przed rozejściem się blizny na macicy 27.07.09, 21:36
        Oldzinka-autorka postu zaszla w druga ciaze 2,5 mies. po cesarskim
        cieciu stad jej obawy-sluszne poniekad.
        Wraz ze wzrostem plodu bedziesz pewnie uwazniej obserwowana i
        faktycznie zwracaj uwage na bole w okolicy blizny. Jesli blizna
        zacznie sie rozchodzic lekarze zapewne beda podawali leki na szybszy
        rozwoj pecherzykow plucnych u dziecka i rozwiaza ciaze przed
        planowanym terminem. Przez cesarskie ciecie oczywiscie.
        • magas1169 Re: strach przed rozejściem się blizny na macicy 28.07.09, 08:48
          Kochana,nie stresuj się bidaku już,za moment urodzisz i będziesz się
          cieszyła maleństwem Nie obciążaj już się nerwami z tytułu co by było
          gdyby...:)Ucha do góry,na porodówkę i będzie dobrze!!!
          • dyzurna Re: strach przed rozejściem się blizny na macicy 15.10.09, 20:24
            witam

            zastanawiam sie czy dane bedzie mi rodzic naturalnie w przypadku
            gdzy pierwsze CC mialam 3,5 roku temu?
            moja blizna jest cienka 2,2mm czy Pani Kasia moze mi powiedziec co o
            tym sadzi. 1 cesarka z powodu gestozy lekkiej. teraz cisnienie dobre
            ale mam bialko w moczu i jestem spuchnieta.
            jestem w 37 tygodniu - szacowana waga dziecka na dzin dzisiejszy to
            3,3 kg.
            mam szanse rodzic normalnie i to ze znieczuleniem?? nie chce CC
            • katarzynaoles Re: strach przed rozejściem się blizny na macicy 15.10.09, 21:39
              Niestety może być trudno z porodem sn - jeśli gestoza się rozwinie
              (niekoniecznie musi być nadciśnienie) to będzie już drugi poważny
              powód, zeby zastanawiać się nad cc. W takiej sytuacji nawet, jeśli
              poród zacznie się drogami natury to trzeba liczyć się z tym, że
              każda wątpliwość będzie przeważała w stronę wykonania cc. W związku
              z tym myślę, że przygotowując się do porodu powinna Pani brać pod
              uwagę obydwie możliwości. Kwestia znieczulenia nie powinna mieć tu
              znaczenia. Pozdrawiam i życzę Pani porodu, o jakim Pani marzy :)
              • polpotworek Re: strach przed rozejściem się blizny na macicy 11.03.10, 23:50
                Witam. Pozwole sobie odpowiedziec bo osobiscie dotknal mnieten
                problem- czyli rozejscie sie blizny.
                Moja lekarka w ogole uwaza ze nie podejmuje sie porodów gdy blizna
                ma ponizej 4mm. U mnie bylo ok.
                Do szpitala trafilam 4 dni po terminie, mialam test oksytocynowy.
                Wszystko bylo ok, dwa dni pozniej planowalismy zalozyc cewnik foleya
                i lekka stym oxy. Juz na pierwszych skurczach od kroplówki malej
                zacząl swirowac puls, odlaczono mnie od kroplówki, ginka chciala
                przebic pecherz zeby sie upewnic w jakim stanie jest mala ale
                okazalo sie ze wszystko sie cofnelo do góry, szyjka odwrócila w
                strone kosci krzyzowej- wiec zrobiono cc. Podczas ciecia okazalo sie
                ze blizna rozeszla si na 8cm!!!
                Nie rozmawialam jeszce z ginka ale obawiam sie ze moje marzenia o 3
                dziecku niestety zostana marzeniami- to mnie nie ukrywalm załamało.
                A co do objawów, nie bylo zadnych, prawdopodobnie wlasnie te spadki
                pulsu byly sygnalem ze cos sie dzieje zlego.
                Dodam ze to bylo drugie cc, odstep byl 2lata4miesiace.
                • anikof Re: strach przed rozejściem się blizny na macicy 12.03.10, 14:31
                  Słyszałam, że jeśli nie minęły 2 lata od poprzedniej cesarki to przy następnym porodzie automatycznie też jest cesarka, czy to prawda??? Ja jestem teraz w drugiej ciąży, pierwsza zakończyła się po 20 godz. męczarni cc z powodu "wysokiego prostego stania główki" (do dziś dnia nie wiem co to jest), bardzo boje się że teraz znów będę tyle godzin się męczyła, czy można zażądać od razu cesarki ze względu na przebieg poprzedniego porodu???

                  [url=https://www.suwaczki.com/][img]https://www.suwaczki.com/tickers/p19ucsqvyjehj0gi.png[/img][/url]

                  [url=https://www.suwaczki.com/][img]https://www.suwaczki.com/tickers/klz98u69vh4lqi6y.png[/img][/url]
                  • dolotka anikof 12.03.10, 23:01
                    tu masz napisane co to jest
                    forum.gazeta.pl/forum/w,548,60729967,61108964,Re_Wysokie_proste_stanie_glowki.html
                    • anikof Re: anikof 12.04.10, 16:18
                      dziękuję:) hmmm... to ciekawe czy 2 dziecko przejdzie czy też się zblokuje....
                      :( Nie wiem jak przekonać moja gin. żeby dała skierowanie na cc...

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka