Dodaj do ulubionych

Pytanie o mop parowy

09.03.20, 08:08
Tak tak, do tej pory tańczę przy zwykłym mopie, ale zastanawiam się czy ten zachwyt nad parowym jest uzasadniony ?
W internetach same ochy i achy , ale to akurat nic nowego.
Macie ? Polecacie ?
Obserwuj wątek
      • mikams75 Re: Pytanie o mop parowy 09.03.20, 08:59
        mam latissime delonghi, ze srednim pojemnikiem na mleko, ale to kapsulkowy. Polecam, moja corka robi sobie kakao z pianka, my rozne rodzaje kawy. Choc poczatkowo sie bronilam przed rurkami do mycia, to teraz nie narzekam - rozklada sie system mleczny na czesci i wrzuca do zmywarki. A po kazdym uzyciu goraca para/woda przeplukuje sie przyciskajac guzik. Latte pyszna wychodzi.
        Plusem kapsulkowego jest to, ze moge miec rozne kawy do wyboru.
        • shumari Re: Pytanie o mop parowy 09.03.20, 09:05
          mikams75 napisała:

> a podlogom sie nie przygladaj, kup ekspres, wypij kawe i wyluzuj wink
          Haha.
          Staram się, ale oko samo leci
          Właśnie przeglądam, co ma do zaoferowania nasz chiński ebay. Znalazłam już karchera. Teraz szukam Expresu 🤓
          • mikams75 Re: Pytanie o mop parowy 09.03.20, 09:41
            jesli nespresso - to warto sie zaczaic na promocje - czesto maja np. calkiem fajna sume w prezencie do wydania na kapsulki. Ale oczywiscie mozna kupowac kapsulki innych producentow. Aluminiowe sie recykluje, przynajmniej u nas.
    • bei Re: Pytanie o mop parowy 09.03.20, 08:25
      Mam myjkę parowa o dużej mocy. Używam głównie do fug, wyrzut pary pozwala doczyścić fugi nie używając szczotki, wystarczy kierować parę na fugę przesuwając dyszę myjki. Mam 160 mkw białych płytek z białą fugą (podłogi holu, kuchni, wiatrołapu, kotłowni i trzy łazienki -podłogi i ściany. Jeśli chodzi o normalne mycie podłóg to wolę używać mopa obrotowego- po prostu myje szybciej😉.
      Myjki parowej używam jeszcze do mycia sanitariatów, zlewu kuchennego, do mycia tarasów i garażu (ok 120 mkw), czasem myje parą lustra lub okna i ściągam wodę odkurzaczem do szyb.
      • shumari Re: Pytanie o mop parowy 09.03.20, 12:25
        berdebul napisała:

> Mam myjkę parową, ma tez kij do mopa. Uwielbiam. Karcher z przystawkami.
        > Ekspres mam Siemens Q coś tam, upierdliwy w czyszczeniu wnętrza.
        Dlaczego upierdliwy ?
        Właśnie szukam czegoś łatwego w obsłudze. Ten DeLonghi fajnje brzmi, ale narazie taobao mi nie wyszukał.
    • qwirkle Re: Pytanie o mop parowy 09.03.20, 09:34
      Podłączyę się pod pytanie.

Czy istnieje nieduża myjka parowa? Taka miniaturowa?

Chciałabym mieć malutką, do mycia fug w łazience (3,5m2), toalecie 1,1 m2 oraz kuchni 4,5 m2?
      To, co wyguglała Shumari to spory odkurzacz jest... A ja nie mam gdzie przechowywać...
    • novembre Re: Pytanie o mop parowy 09.03.20, 09:53
      Mam Hoovera, Steam cośtam, na yt opowiada o nim Urbański. Odkleił mi ciastolinę z fugi, mop, nie Urbański, której nie chciało mi się drapać na kolanach, a była zaschnięta i mocno przyklejona.
      Odświeżam nim dywan i kanapę, ma trójstopniowy wyrzut pary, ustawiam średni na parkiety/panele, duży na terakotę. Podłoga jest sucha po dwóch minutach.
      Zwracaj uwagę na dużą moc (szybciej się nagrzeje woda, nie ma nic bardziej irytującego niż czekanie i czekanie), długi kabel (mój ma 7 metrów) i od siebie dodam, weź go do ręki. Hoover ma 4,5 kg i przy 100m2 można się zmachać. Ale lżejsze chyba nie bardzo na rynku znajdziesz.
                • shumari Re: Pytanie o mop parowy 10.03.20, 03:16
                  mikams75 napisała:

> wrzuc linka albo chociaz nazwe modelu.
                  www.amazon.com/DeLonghi-ESAM3300-Magnifica-Super-Automatic-Espresso/dp/B000N2YKQ0/ref=sr_1_2?crid=107F1J77QQ2B7&keywords=delonghi+esam3300&qid=1583806528&s=home-garden&sprefix=DeLonghi+ESAM%2Cgarden%2C376&sr=1-2
                  • mikams75 Re: Pytanie o mop parowy 10.03.20, 13:40
                    nie kupuj tego, przynajmniej nie za te cene. Za tyle istnieja lepsze.
                    I przemysl, co jest dla ciebie wazne. Wg mnie funkcje robienia dwoch kaw na raz mozna sobie spokojnie darowac. Na okazyjne weekendowe picie pomysl nad jakims niedrogim kapsulkowym albo kolbowym. Spieniacz mialam taki z dysza i tylko ja umialam to obslugiwac. Teraz mam pojemnik na mleko i corka sama obsluguje.
                    Masz dzbanek z filtrem? Kawa na odkamienionej wodzie jest smaczniejsza no i ekspres tez sie nie zakamienia. Ale ja mam u siebie bardzo twarda wode, wiec dla mnie dzbanek brita to podstawa.
                    • shumari Re: Pytanie o mop parowy 10.03.20, 14:06
                      A jaki jest czas parzenia jednej kawy?
                      Moj mąż właśnie sugeruje ze dwie na raz to mus, tym bardziej, że najstarsza córka za chwilę tez będzie chciała kawę popijać.
                      Oprócz tego jest tez fanem świeżo mielonej, wiec do kapsulkowego się raczej nie przekona. 😏 . Ja w tym temacie nie jestem akurat tak wymagająca.
                      My pijemy wodę butelkowa, bo kranówka ma duże stężenie metali ciężkich, wiec filtrów nie używamy w ogóle.
                      A korbowy łatwy w obsłudze?
                      A jakie Twoim zdaniem są fajniejsze w tych widełkach cenowych?
                      • mikams75 Re: Pytanie o mop parowy 10.03.20, 14:51
                        nastepnym razem jak bede robic kawe, to zmierze czas, ale to nie trwa wiekow, przezyjesz te pol minuty wink My nigdy nie mielismy potrzeby robienia jednoczesnie a ze pijamy rozne kawy, to i tak by sie nie udalo. Nawet jak mam gosci, to bym nie skorzystala z tej funkcji, bo co osoba, to inne upodobania i robie dla kazdego pojedynczo. Jak jest ta funkcja, to ok, ale nie bralabym ekspresu biorac te podwojna kawe jako wazne kryterium.

Kolbowy u znajomych widywalam, troche jest z tym chrzanienia sie, ale raz na tydzien, jak ci sie nie spieszy w weekend, to spoko.
                        Swiezo mielona kawa jest super (choc kapsulki tez dobrze zatrzymuja aromat), pijam u innych, ale nie przygladalam sie dokladniej tym ekspresom, bo szukalam innego - z dobrym systemem mlecznym i mozliwoscia doboru roznych kaw. Czasem chcemy slabsza, czasem mocniejsza, czasem bezkofeinowa, pijamy rozne kawy, mamy rozne upodobania i jeden ekspres z jedna kawa by nas nie zadowolil.
                        Polecana nizej Jura ma bdb opinie.
                        W ch najpopularniejsze sa jednak delonghi, maja przerozne, w roznych cenach. Fajne sa tez takie, gdzie wkladasz rurke do pojemnika z mlekiem i ekspres zasysa i spienia wypluwajac do szklanki.
                        Mnie sie bardzo podobaly z systemem aerocino (tym nowszym, starsze mialy srednie opinie), tez latwe do obslugi przez dziecko, robiace tez zimna pianke mleczna.
                        Co wazne przy tych mlecznych systemach - jak sie czysci. Aerocino wydawalo mi sie bardzo higieniczne, z rurkami mialam watpliwosci. Teraz mam z doczepianym pojemnikiem, ktorego elementy myje sie w zmywarke a po kazdym uzyciu przeplukuje na goraco naciskajac odpowiedni przycisk.
                        Po wielu latach uzywania dyszy do spieniania mialam jej juz dosc. Teraz juz tez bym nie kupila z dysza. Za leniwa sie zrobilam wink

ps. odpisze na maila wieczorem.
                        • shumari Re: Pytanie o mop parowy 10.03.20, 15:26
                          Ach! Ile nowych, ważnych informacji 😀
                          Teraz to już się dopiero okazało się, ze nie znam się nie tylko na kawie ale i na ekspresach.
                          W tygodniu kawę pijamy w pracy- używamy do tego zwykłego kubka termicznego z zaparzaczem. Na lepsza po prostu nie ma czasu.
                          Weekendy to u nas celebrowanie posiłków, dlatego też marzy mi się taka kawa, dla której z przyjemnością zwlekę się z łóżka o poranku.

Ten kolbowy właśnie wygooglowalam i wydaje mi się, że już kiedyś, bardzo dawno temu coś takiego miałam. Co prawda model jakiś niszowy, ale rzeczywiście było z im trochę zachodu, wiec w rezultacie bardzo rzadko z niego korzystaliśmy.

Do nas goście raczej na wino wpadają, wiec problem z robieniem kawy w dużych ilościach odpada 😝. Oboje pijemy latte, mąż lubi tez zwykle espresso.
                          Maksymalnie robilibyśmy wiec dwa rodzaje, dla powiedzmy 4 osób.
                          Ale jeśli miałabym wydać 1000 dolarów na ekspres do kawy to wolałabym myśleć tez przyszłościowo.
                          Stawiam wiec na wygodę i funkcjonalność.
                          Miałabyś jakieś swoje typy (konkretne modele) , które spełniałyby te wymagania ?

• mikams75 Re: Pytanie o mop parowy 10.03.20, 16:01
                            nie, bo ja patrzylam na tansze i glownie na promocje wink Swoj kupilam za polowe ceny a byl jednym z wielu, ktore bralam pod uwage. Ja kawe kocham, ale zle znosze nadmiar kofeiny, kapsulki pozwalaja mi na dobor roznych kaw, w tym bezkofeinowej. Ale swietnie rozumiem potrzebe ekspresu z mlynkiem. Dla mnie jednak na co dzien taka kawa jest za mocna, choc smak i zapach uwielbiam.
                            Tez nie robie wielkich ilosci kawy, choc kilka dziennie owszem, szczegolnie teraz w dobie home office. Goscie na kawe tez sie trafiaja, choc nie hurtem i wiem, ze wsrod moich znajomych kazdy pija co innego i to bylo dla mnie tez wazne - mozliwosc przygotowania roznych rodzajow kaw. W Szwajcarii system nespresso jest bardzo popularny, wiec troche tez poszlam z pradem wink Ale nie namawiam na ten konkretny.

Nizej napisalam - ta funkcja podwojnej kawy dziala wylacznie jesli dwie osoby chca identyczna kawe. A w niektorych ekspresach do latte jest oddzielny pojedynczy wylot, wiec latte zrobisz i tak tylko jedna, a funkcja podwojnej kawy niepotrzebnie podwyzsza cene i zwieksza rozmiar ekspresu. Choc sa tez takie, co robia dwie latte na raz, ale to sprawdz, zebys nie byla zaskoczona.

Dysze i aerocino przekonuja tym, ze nie maja rurek ukrytych do czyszczenia. Dyszy jednak nie obsluzy dziecko. Nie wiem jak twoje ale moje lubi np. kakao z mleczna pianka i fajnie, jak sobie zrobi samodzielnie i jednym przyciskiem przeplucze rurki, pojemnik z resztka mleka idzie do lodowki. Na wieczor rozkladam i wrzucam do zmywarki. Minus - rano skladam te puzzle z uchylonym jednym okiem, ale po kilku razach to mozna nawet na spiaco z zamknietymi oczami zlozyc wink Te z rurkami zasysajacymi mialy jakies wady w czyszczeniu, nie pamietam dokladnie, unikaj tez tych, ktore trzeba myc recznie, odpowiednia cienka szczoteczka, zazwyczaj jest w zestawie. Te rurki myte szczoteczkami po pewnym czasie zaczynaja wygladac obrzydliwie.

A co do wody - to juz pewnie przetestowalas, do gotowania i do ekspresu jesli butelkowana, to musi byc niskozmineralizowana. Pewnie w chinach i tak sprzedaja w butelkach glownie filtrowana przemyslowo kranowe a nie dobra mineralna wode, ale sprawdz co wlewasz zanim sobie w dwa tygodnie zakamienisz nowy sprzet.
                            Jeszcze czasem trzeba sprawdzic jak wyglada proces odkamieniania ekspresu, ale to akurat mi zwisalo, bo filtrowana nie zakamienia i nie musze regularnie odkamieniac. Moj aktualny ekspres mam od dwoch iesiecy i jeszcze nie wlaczyla sie lapka, ze trzeba odkamienic. Jak sie wlaczy moze za rok, to bede wiedziec.
                            • shumari Re: Pytanie o mop parowy 11.03.20, 05:30
                              Dzięki.
                              Wczoraj widziałam, ze mąż tez szuka na swoim iPadzie, wiec ta kawa z zaparzacza daje się we znaki 😛
                              Jak najbardziej przemawia do mnie opcja tańszego, jeśli jest dobry jakościowo.
                              Zmywarki tu nie mam wiec musiałabym wszystko myć ręcznie. Raz na tydzień takie bardziej kompleksowe ogarnięcie nie musi być upierdliwe, wiec w sumie ważniejsze, żeby się łatwo wszystko składało.
                              Starsza córka to fanka Starbucksa, wiec możliwość samodzielnie zrobionego frapuccino pewnie się spodoba.
                              Wiem już przynajmniej na co zwracać uwagę.
                              Z tymi rurkami to prawda najprawdziwsza.
                              Pamietam jak najstarsza kończyła przygodę z butelką i miała różne niekapki z pierdylionem elementów i rurek. Nigdy wcześniej nie widziałam Tyle syfu w jednej małej plastikowej butelce, a w sumie pila z nich tylko wodę.
                              • mikams75 Re: Pytanie o mop parowy 11.03.20, 10:20
                                ja bym zaczela wydawanie kasy od zakupu zmywarki, nie jakiegos mopa, ekspres na drugim miejscu. Frapuccino jednak z ekspresu nie wyjdzie, do tego lepszy jest frappediser i ew. blender do kruszenia lodu. Spienianie na zimno to chyba tylko w aeroccino jest, reszta spienia na cieplo.
                                Odpisalam Ci z innego maila.
                                • shumari Re: Pytanie o mop parowy 12.03.20, 06:49
                                  Nie widziałam twojego wypisu.
                                  Chyba zakup zmywarki się nie uda. Głównie dlatego, ze za nic w świecie nie wcisnę jej do kuchni, a poza tym, za dwa lata będę się wyprowadzać i nie dam rady jej ze sobą zabrać.
                                  O frapuccino nie pomyślałam 😝 ale pewnie zwykle kakao z pianka tez ja zadowoli.
                                  Póki co decyzji o konktertnym modelu jeszcze nie podjęliśmy 🙄

Odpisałam 😁
                                  • mikams75 Re: Pytanie o mop parowy 12.03.20, 09:50
                                    frappediser to groszowa sprawa i miejsca nie zajmuje, taki zwykly reczny, nie stojacy. Latem robie tym pyszna grecka frappe! Dobrze tez miesza i spienia na zimno najwyklejsze gorzkie kakao, ktore normalnie nie rozpuszcza sie w zimnym mleku. I mamy dzieciece frappe smile
                                    Sprzet taki jak na fotce - trzeba tylko sprawdzic moc, zeby nie trafic na slabizne. I koniecznie z wtyczka na prad, te na baterie sie nie nadaja do niczego:

rovinggastronome.com/mainblog/wp-content/uploads/2012/07/DSC01508.jpg
    • miriam_73 Re: Pytanie o mop parowy 09.03.20, 13:23
      Mam. Używam. Chwalę sobie. Dobrze czyści, gorąca para ma walor odkażający bez dodatkowych chemikaliów. Kupiłam w Lidlu, tej ichniej marki Silvercrest, bez przekonania, na zasadzie, że jak okaże się do kitu, to przynajmniej nie zapłacę za niego majątku. Jest bardzo OK. Po użyciu materiałowa wkładka idzie do pralki, dopiera się dobrze.
      • b-b1 Re: Pytanie o mop parowy 09.03.20, 14:06
        Mam ok 100m płytek - mam wszelkie dostępne mopy( zwykły płaski, obrotowy, elektryczny, parowy zwykły-tzw H2O i parowego karchera😁 ..). zapomniałam jeszcze o mopie z tryskawką- tego też mam . Najlepszy jest parowy z karchera - szmatki do niego lepsze niż oryginalne są na Allegro za ok 7zł, mają gąbkę i nie moczą podłogi. Genialnie myje nie tylko płytki ale i panele- nie ma w ogóle smug, podłóg nie zalewa.
        • shumari Re: Pytanie o mop parowy 09.03.20, 14:19
          b-b1 napisała:

> Mam ok 100m płytek - mam wszelkie dostępne mopy( zwykły płaski, obrotowy, elekt
          > ryczny, parowy zwykły-tzw H2O i parowego karchera😁 ..). zapomniałam jeszcze o
          > mopie z tryskawką- tego też mam . Najlepszy jest parowy z karchera - szmatki do
          > niego lepsze niż oryginalne są na Allegro za ok 7zł, mają gąbkę i nie moczą po
          > dłogi. Genialnie myje nie tylko płytki ale i panele- nie ma w ogóle smug, podłó
          > g nie zalewa.
          W takim razie podjęłam dobrą decyzję.
          • b-b1 Re: Pytanie o mop parowy 09.03.20, 15:58
            beverlyja90210 napisała:

> Moge prosic o namiar na te szmatki?

Np tu:
            allegro.pl/oferta/zapas-do-spray-mopa-ze-spryskiwaczem-plaski-wklad-8623689772?bi_s=ads&bi_m=leftpanel&bi_c=M2FiN2Q4MGUtMTRiMy00YjNjLTlhN2QtZDg3YTY1MmFmM2MxAA&bi_t=ape&referrer=proxy&emission_unit_id=d5ae698c-f7af-4ef3-b18c-24fe7fc34c75
            Są trochę za duże, ale genialnie wyciera się wtedy listwy przypodłogowe smile....przy praniu w 60 stopniach(nie piorę ich w 30) skurczą się o ok 1-2 cm, ale lepiej ich nie suszyć w suszarce, bo robią się miękkie(do płytek się wtedy nadają jak najbardziej, ale panele są bardziej mokre).
    • nenia1 Re: Pytanie o mop parowy 09.03.20, 14:41
      Do kawy mamy expres Jura J6 biały, kawy robi wspaniałe w smaku, minus taki, że potem ci nigdzie indziej nie smakują, prosta obsługa, kawę możesz w nim zrobić używając smartfona, do tego moim zdaniem ma piękny design, o ile ktoś przywiązuje wagę, minusem cena.

Co do mopa parowego, wyłamię się, miałam Karchera, chyba nawet tego co linkujesz, według mnie nie nadaje się do kafli z połyskiem, no chyba, że ja nie umiem obsługiwać, ale pozostawały zacieki, dobry do czyszczenia fug, albo sanitariatów w łazience, w końcu oddałam córce, prowadzi działalność w lokalu gdzie podłogi są całe w zwykłych kaflach i tam jej się nawet sprawdza, ale też szału nie ma, uciążliwe jest samo wyciąganie, nakładanie tych szmatek, no wolno to wszystko idzie.
      Zdecydowanie bardziej sprawdza się karcherowska myjka do okien.
      • shumari Re: Pytanie o mop parowy 10.03.20, 07:44
        nenia1 napisała:

> Do kawy mamy expres Jura J6 biały, kawy robi wspaniałe w smaku, minus taki, że
        > potem ci nigdzie indziej nie smakują, prosta obsługa, kawę możesz w nim zrobić
        > używając smartfona, do tego moim zdaniem ma piękny design, o ile ktoś przywiązu
        > je wagę, minusem cena.
        >
        > Co do mopa parowego, wyłamię się, miałam Karchera, chyba nawet tego co linkujes
        > z, według mnie nie nadaje się do kafli z połyskiem, no chyba, że ja nie umiem o
        > bsługiwać, ale pozostawały zacieki, dobry do czyszczenia fug, albo sanitariatów
        > w łazience, w końcu oddałam córce, prowadzi działalność w lokalu gdzie podłogi
        > są całe w zwykłych kaflach i tam jej się nawet sprawdza, ale też szału nie ma,
        > uciążliwe jest samo wyciąganie, nakładanie tych szmatek, no wolno to wszystko
        > idzie.
        > Zdecydowanie bardziej sprawdza się karcherowska myjka do okien.
        Właśnie oglądam Jurę. No rzeczywiście prawie 2 razy droższy niż DeLonghi 🤔
        A na czym polega tajemnica tego nieziemskiego smaku?

Ja dopiero teraz sobie przypomniałam ze karchera do podłóg ma moja siostra (nie wiem czy akurat tego, który kupiłam ) ale ona tez nie potrafiła umyć podłogi bez zacieków. Zawsze robił to jej mąż. Może rzeczywiście wszystko zależy od techniki i ręki, która go dopieszcza 😜
        • nenia1 Re: Pytanie o mop parowy 10.03.20, 08:32
          shumari napisał(a):

> Właśnie oglądam Jurę. No rzeczywiście prawie 2 razy droższy niż DeLonghi 🤔
          > A na czym polega tajemnica tego nieziemskiego smaku?
          >
          Przed kupnem zawsze sporo czytamy, wiadomo, że nie piliśmy kaw ze wszystkich expresów, ale pijemy w różnych miejscach, u znajomych, ja akurat nie piję zbyt często, ale partner jest kawoszem i nawet we Włoszech narzekał, że ma lepszą kawę w domu, jak to mówił "największy minus Jury to że kawa nigdzie już nie smakuje tak jak w domu".
          Jura ma bardzo dobre opinie, a ja jestem dużym zwolennikiem specjalizacji, Jura jest firmą, która robi wyłącznie automatyczne expresy do kawy, słynie z jakości i trwałości, jest firmą szwajcarską i jeśli ma to dl ciebie również znaczenie to moim zdaniem ma bardzo ładny design.
          Ma aplikację na telefon gdzie możesz sobie ustawić ogromną ilość ustawień tej samej kawy, jaka ci odpowiada i potem tylko klikasz na telefonie. Jest system samoczyszczenia i stalowy młynek.
          Oczywiście inne expresy pewnie również mogą spełnić twoje oczekiwania, ja w każdym razie ze spokojnym sumieniem mogę polecić Jurę, i mój model.
          • shumari Re: Pytanie o mop parowy 10.03.20, 08:54
            Dziękuje. Właśnie jeszcze nie zagłębiłam się w lekturze, bo najpierw muszę sprawdzić czy kupię go na naszym ebauy.
            My w tygodniu nie mamy czasu na kawę, ale weekendowe poranki to zapach świeżo parzonej kawy oraz
            Ciepłego pieczywa.
            Zastanawiam się właśnie czy przy naszej częstotliwości jej spożycia watro wydawać aż tyle kasy.
            Od momentu kiedy regularnie zmieniamy miejsce zamieszkania, nie przywiązywałam zbyt dużej uwagi do jakości posiadanego sprzętu AGD ponieważ w większości wypadków po prostu je zostawialiśmy.

W swoim domu nie mam jednak dobrego expresu, wiec zastanawiam się, czy warto jednak przestawić się na coś lepszego i zwyczajnie zabrać ze sobą podczas kolejnej przeprowadzki.
      • mikams75 Re: Pytanie o mop parowy 10.03.20, 15:11
        ma uwaga, bo wyzej bylo o robieniu dwoch kaw jednoczesnie - z tego co kojarze w jurze to latte jednoczesnie da sie zrobic jedna, espresso dwie. Warto na to przy wyborze zwrocic uwage, zeby sie nie wydawalo, ze sie bedzie miec dwie kawy jednoczesnie, ale jednak nie te, ktore sie pija.
        • nenia1 Re: Pytanie o mop parowy 10.03.20, 17:24
          mikams75 napisała:

> ma uwaga, bo wyzej bylo o robieniu dwoch kaw jednoczesnie - z tego co kojarze w
          > jurze to latte jednoczesnie da sie zrobic jedna, espresso dwie.

To się też przydaje jak ktoś lubi duże kawy, w dużym kubku, wylewki są ruchome, możesz je zsunąć i wtedy wszystko leci do jednej szklanki, więc zamiast zlewać z dwóch szklanek robisz od razu jedną w dużym kubku.
      • gabez1 Re: Pytanie o mop parowy 10.03.20, 15:30

A jak z czysczeniem? Czasochlonne? Ile trzeba miec roznych produktow do czyszczenia?

nenia1 napisała:

> Do kawy mamy expres Jura J6 biały, kawy robi wspaniałe w smaku, minus taki, że
        > potem ci nigdzie indziej nie smakują, prosta obsługa, kawę możesz w nim zrobić
        > używając smartfona, do tego moim zdaniem ma piękny design, o ile ktoś przywiązu
        > je wagę, minusem cena.
        >
        > Co do mopa parowego, wyłamię się, miałam Karchera, chyba nawet tego co linkujes
        > z, według mnie nie nadaje się do kafli z połyskiem, no chyba, że ja nie umiem o
        > bsługiwać, ale pozostawały zacieki, dobry do czyszczenia fug, albo sanitariatów
        > w łazience, w końcu oddałam córce, prowadzi działalność w lokalu gdzie podłogi
        > są całe w zwykłych kaflach i tam jej się nawet sprawdza, ale też szału nie ma,
        > uciążliwe jest samo wyciąganie, nakładanie tych szmatek, no wolno to wszystko
        > idzie.
        > Zdecydowanie bardziej sprawdza się karcherowska myjka do okien.

--
        pozdrawiam serdecznie

MamaSzymka
        • nenia1 Re: Pytanie o mop parowy 10.03.20, 17:20
          gabez1 napisała:

>
          > A jak z czysczeniem? Czasochlonne? Ile trzeba miec roznych produktow do czyszcz
          > enia?
          >
          On się sam czyści, myjesz tylko dwa pojemniki, pojemnik do którego wpada zużyta kawa i pojemnik do którego wpada woda po "samomyciu" expresu, z produktów używamy kostki do odkamieniania (raz na 3,4 miesiące - zależy od wody) i jeszcze płyn do czyszczenia raz na 3 tygodnie, wlewasz do pojemnika i się sam czyści. Po każdej kawie czyści się sam zwykłą wodą.
          • gabez1 Re: Pytanie o mop parowy 10.03.20, 20:07
            nenia1 napisała:

> gabez1 napisała:
            >
            > >
            > > A jak z czysczeniem? Czasochlonne? Ile trzeba miec roznych produktow do c
            > zyszcz
            > > enia?
            > >
            > On się sam czyści, myjesz tylko dwa pojemniki, pojemnik do którego wpada zużyta
            > kawa i pojemnik do którego wpada woda po "samomyciu" expresu, z produktów używ
            > amy kostki do odkamieniania (raz na 3,4 miesiące - zależy od wody) i jeszcze pł
            > yn do czyszczenia raz na 3 tygodnie, wlewasz do pojemnika i się sam czyści. Po
            > każdej kawie czyści się sam zwykłą wodą.

Czyli nie rozkrecasz expresu na czesci pierwsze do czyszczenia? Tez mam automatyczny, tez Sam sie czysci, a mimo to musze go rozkrecac co 2 tyg i porzadnie myc. Uwierz mi, ze jest co czyscic np. na mlynku do mielenia. Mam Melite, robi pyszna kawe, ale to czyszczenie 😅 Dopytuje, jak w Twoim, bo nie moge uwierzyc, ze sie go nie rozkreca 🤷‍♀️

--
            pozdrawiam serdecznie

MamaSzymka
            • nenia1 Re: Pytanie o mop parowy 11.03.20, 08:07
              gabez1 napisała:

> Czyli nie rozkrecasz expresu na czesci pierwsze do czyszczenia? Tez mam automat
              > yczny, tez Sam sie czysci, a mimo to musze go rozkrecac co 2 tyg i porzadnie my
              > c. Uwierz mi, ze jest co czyscic np. na mlynku do mielenia. Mam Melite, robi py
              > szna kawe, ale to czyszczenie 😅 Dopytuje, jak w Twoim, bo nie moge uwierzyc, z
              > e sie go nie rozkreca 🤷‍♀️
              >
              Nie, nie trzeba go rozkręcać smile Za coś ta cena jest, nie tylko za wygląd wink
    • majenkir Re: Pytanie o mop parowy 09.03.20, 15:26
      Ja niedawno kupilam parowy, bo do tej pory mialam zwykly mop jak za krola Ćwieczka wink. I zachwycona za bardzo nie jestem. Jako ze sie na tym nie znam, kupilam na Amazon tani i popularny, z dobrymi reviews.
      www.amazon.com/gp/product/B077S6KQ88/ref=ppx_yo_dt_b_asin_title_o04_s00?ie=UTF8&psc=1
      Nie wiem jakiego cudu oczekiwalam, ale dla mnie to takie mazianie po podlodze tongue_out. Na plus - zadyma o wiele mniejsza niz zwykly mop + wiaderko wink, ale smugi troche zostaja.

--
      https://fotoforum.gazeta.pl/photo/7/re/qd/3acg/EyS38bArbyduwnye7X.jpg
      Abby&Prada
        • majenkir Re: Pytanie o mop parowy 10.03.20, 14:57
          shumari napisał(a):
          > Właśnie kupiłam karchera i czekam teraz na dostawę.
          > Zobaczymy czy się sprawdzi

Jak przyjdzie to napisz tu czy jestes zadowolona. Moze sobie wymienie wink.

--
          https://fotoforum.gazeta.pl/photo/7/re/qd/3acg/EyS38bArbyduwnye7X.jpg
          Abby&Prada
          • shumari Re: Pytanie o mop parowy 11.03.20, 05:32
            majenkir napisała:

> shumari napisał(a):
            > > Właśnie kupiłam karchera i czekam teraz na dostawę.
            > > Zobaczymy czy się sprawdzi

>
            >
            > Jak przyjdzie to napisz tu czy jestes zadowolona. Moze sobie wymienie wink.
            >
            Jasne ! Właśnie wyjechał z Szanghaju wiec za ok 2 dni powinien już być. Na sobotę już mam wielkie plany, wiec jeśli nic się nie zmieni to w niedzielę napisze recenzję😁
    • tol8 Re: Pytanie o mop parowy 10.03.20, 08:10
      Nie
      Pożyczyłam od mamy,, anim chciałam kuipic. Do du.y to. Dobre do odświeżania i przecierania na szybko. Wolę zwykły płaski mop.

--
      W weekendy ematka staje się matką.
    • shumari Re: Pytanie o mop parowy 12.03.20, 04:54
      Mop Właśnie dotarł.
      Miałam czekać do jutra, bo właśnie wczoraj szorowała podłogi, ale za bardzo mnie kusiło.
      Jestem zachwycona. Tyle syfu w fugach naprawdę się nie spodziewałam, a myje i odkażam podłogi co drugi dzień.

Zdecydowanie wart ceny.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka