Dodaj do ulubionych

Okulary progresywne

21.05.20, 21:24
Jaki jest orientacyjnie koszt soczewek? Tak, pójdę się zapytać do sklepu optycznego, ale zastanawiam się czy 2000 wystarczy na takie okulary czy raczej trzeba liczyć więcej?
Obserwuj wątek
   • ivaz Re: Okulary progresywne 21.05.20, 22:40
    Kupowałam w styczniu, koszt 2200, ale w tym była cena oprawek 900 zł, na szkła była jakaś w tym terminie promocja. Niestety po trzech tygodniach zwróciłam i wymieniałam na dwie pary do bliży i dali, nie dałam rady przyzwyczaić oczu, podobno jakiś % ludzi nie jest w stanie zaakceptować progresów i ja jestem chyba w tej grupie.
  • szymons71 Re: Okulary progresywne 12.07.21, 11:45
   Może ktoś tu jeszcze zagląda - noszę okulary progresywne od 15 lat (mam już 5-tą parę) i sądzę, że jest to przyczyną tzw. zniesionej lordozy szyjnej. Mam przy tym dość silne szumy uszne, których przyczyny nie znalazłem (badanie tętnic szyjnych, ucha środkowego, próby leczenia farmakologicznego - nie przyniosły odpowiedzi). Natomiast znalazłem informację, że zniesione lordoza może być przyczyną takich szumów.
   Jestem przekonany, że wskutek częstego i długotrwałego unoszenia głowy podczas pracy z monitorem komputera - okulary wymuszają taką pozycję - pojawiła się ta wada kręgosłupa i potem szumy uszne. Wiążę te dwie sprawy, gdyż właśnie od czasu używania takich okularów szumy te zaczęły narastać stopniowo.
   Może ktoś z użytkowników takich okularów ma podobne obserwacje?
   • evolventa Re: Okulary progresywne 12.07.21, 12:38
    Jak wyrabiałam swoje pierwsze progresy (niedawno, jakieś 3 miesiące temu) to lekarka robiąca mi badanie wyraźnie mi powiedziała (po pytaniu o rodzaj pracy i mojej odpowiedzi, że pracuję w domu zdalnie), że muszę koniecznie wyrobić sobie drugie okulary, tzw. office, które będą przeznaczone wyłącznie do pracy przy komputerze. Zwracała właśnie uwagę na to, że progresy powodują nienaturalne wygięcie głowy i mogą dawać przy dużym obciążeniu pracą właśnie różne inne negatywne skutki. W tej chwili normalnie chodzę w progresach, natomiast jak siadam do pracy do komputera to używam tych drugich okularów.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka