Dodaj do ulubionych

Formy silikonowe

04.08.20, 21:32
Pieczecie w tym? Mam wrazenie ze ciasto smierdzi w czasie pieczenia i jest ogolnie gorsze niz z brytfanka+papier
Obserwuj wątek
        • eliszka25 Re: Formy silikonowe 04.08.20, 22:04
          Mnie się w tym roku też nie udało, bo mróz i śnieg był u nas „falami”, czyli kilka dni zimy i odwilż i tak praktycznie przez całą zimę. Zanim mi cokolwiek na balkonie zamarzło, to już znów mrozu nie było. Taką porąbaną zimę mieliśmy w tym roku.
    • bywalczyni.hosteli Re: Formy silikonowe 04.08.20, 22:11
      Piekę, nic nie śmierdzi i ja sobie chwalę. Mam jedną silikonową na ciasto/chleb i potrafi się odkształcić, ale nie jakoś znacząco. Jest ok, ale drugi raz bym nie kupila juz, kiedyś miałam taką cieńszą i była do niczego, odkształcala się mocno i nawet nalane ciasto w niej mogło się wylac. Drugą silikonową mam do tart, ma metalową obręcz do chwytania i dzięki temu utrzymuje też kształt, ta jest fantastyczna, piekę w niej nie tylko tarty, ale nawet mięso, warzywa, tu największym minusem jest nagrzewającym się uchwyt.
      • lellapolella Re: Formy silikonowe 04.08.20, 23:21
        Też mam taką z metalową obręczą i nic się nie odkształca. Jest bardzo dobra na spody do tortów, bo równo się pieką i łatwo wyciągają. Nic mi nie śmierdzi.
        Do innych celów wolę metalowe, bo z silikonek ciasto nie wychodzi mi chrupiące.
    • eliszka25 Re: Formy silikonowe 04.08.20, 22:29
      A dodam jeszcze, że mam też silikonowe foremki do mufinek i taką formę do pieczenia wagoników pociągu - wychodzi z niej 9 małych wagoników. Te małe foremki są dużo lepsze i z tych jestem zadowolona. Ciasto nie śmierdzi ani podczas pieczenia ani po upieczeniu.
    • e-ness Re: Formy silikonowe 04.08.20, 23:09
      Dla mnie tez śmierdzi i zdecydowanie gorzej ciasto wyrasta.
      A ponieważ jestem leniwa i wrzucam wszystko do zmywarki, to te formy pochłonęły zapach tabletki zmywarkowej i śmierdzą jeszcze bardziej
      Nie używam
    • ga-ti Re: Formy silikonowe 04.08.20, 23:23
      Mamy małe do mufinek. Te kupione dawno temu sa bardzo ok, nie śmierdzą, łatwo się myję, łatwo babeczki z nich wychodzą. Ale niedawno dokupiliśmy nowe i te są zdecydowanie gorsze, inny silikon, czy co, trudno wyjąć mufinki i trudno umyć.
      Mam jeszcze gwiazdkę na święta, jest ok, ale używam raz w roku wink
    • crea.tura Re: Formy silikonowe 04.08.20, 23:31
      ee, mam wuja, doktora chemii, ogarniętego kulinarnie i u niego w domu jest:
      - zakaz form sylikonowych
      - zakaz desek do krojenia innych niż szklane do mięsa i drewniane do wszystkiego innego
      - zakaz teflonu

ufam mu, chociaż od tefonu nie stronię, tylko kupuję bardzo dobre jakościowo patelnie i kiedy zauważam drobne zarysowania, co zwykle następuje po maksymalnie 2 latach, patelnie wymieniam.

Także nie, blachy metalowe, ewentualnie formy szklane

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka