Dodaj do ulubionych

Wesela bez dziadków

06.08.20, 12:28
Byłam i jestem zwolenniczką ograniczenia liczby gości na weselach. Słowa Pinkasa " Wydawało nam się, że wesela będą bezpiecznie" uważam za kuriozalne, tym bardziej, że wielu epidemiologów alarmowało, że to igranie z ogniem. Ale za równie kuriozalny uważam kolejny pomysł rządu, czyli odgórne zarządzenie, że na weselach nie będą się mogli pojawiać dziadkowie" www.onet.pl/informacje/onetwiadomosci/nowe-wytyczne-w-sprawie-wesel-będzie-zakaz-zapraszania-dziadkow/qg4ndwt,79cfc278
Jak oni sobie to wyobrażają? Zamierzają wprowadzać zakaz według wieku? Pokrewieństwa? No bo dziadkowie nie, a starsza ciotka tak? A jak się nie zaprosi, a oni przyjdą bez zaproszenia, to co? Sanepid wzywać, policję? Zdrowi dziadkowie nie, a młody z astmą jest ok? I czy to nie jest dyskryminacja ze względu na wiek?
Obserwuj wątek
  • iwoniaw Re: Wesela bez dziadków 06.08.20, 12:36
   Przecież te ich zakazy od dawna są kuriozalne i nie opierają się na wiedzy nt. dystrybucji wirusa, tylko na doraźnych odpałach rządzących i ew. sondażach, nie wśród epidemiologów bynajmniej przeprowadzanych.
   W "czerwonych" dystryktach ma też ponoć być zakaz siłowni, za to baseny dozwolone. Jakieś pytania?
    • iwoniaw Re: Wesela bez dziadków 06.08.20, 12:47
     amast napisała:

     > Pan minister stwierdził, że baseny są ozonowane i nie trzeba ich zamykać.


     No tak, ozonowanie działa na wszystkie powierzchnie okołobasenowe skuteczniej niż mycie sprzętów na siłowni środkami dezynfekcyjnymi, logiczne. No i basenów nieozonowanych w całej Pl nie uświadczysz, więc luz 😂😂😂 Poza tym wiadomo, że odkaszlnąć potrzebują ludzie statystycznie częściej korzystając z siłowni niż z basenu 😂
   • daniela34 Re: Wesela bez dziadków 06.08.20, 12:44
    iwoniaw napisała:


    Jakieś pytania?

    Tylko jedno: gdzie tu sens?

    Pytanie retoryczne. Ilosc bzdur, które wypłata minuster zdrowia bije juz wszelkie rekordy. Dzis powiedział że pod koniec czerwca naukowcy (!!!) twierdzili,że wirus latem osłabnie i dlatego premier mówił to, co mówił.
  • nenia1 Re: Wesela bez dziadków 06.08.20, 12:47
   reinadelafiesta napisała:


   > Jak oni sobie to wyobrażają? Zamierzają wprowadzać zakaz według wieku? Pokrewie
   > ństwa? No bo dziadkowie nie, a starsza ciotka tak?

   No bez przesady, zakazy są często głupie, ale nie aż tak, że zakaz będzie obejmował 55 letniego dziadka (w sensie pokrewieństwa), a nie będzie obejmował 80 letniej sąsiadki, pewnie wprowadzają limit wieku. Co do reszty pytań najlepiej poczekać aż się ukażą nowe wytyczne, o ile faktycznie pojawi się taka zasada, bo co rusz gazety o czymś piszą a w praktyce nie zawsze się potem sprawdza, chociażby kwestia bonu wakacyjnego dla pracujących, który potem przerodził się w bon dla tych co mają dzieci, a już zdążyło mi tylko na podstawie doniesień medialnych z 10 osób zadzwonić czy coś wiem.
   • reinadelafiesta Re: Wesela bez dziadków 06.08.20, 12:56
    Ale to nie jest tak, że gazety biorą sobie to z dudy i piszą. One piszą, bo tak powiedział jeden z drugim minister. To raczej postulat do rządzących, żeby nie gadali co im ślina na język przyniesie, tylko przemyśleli, opracowali, a potem trzymali się tego? To nie jest jednostkowa sprawa, ot choćby ostatnio kwestia 500+ w formie bonu.
    • nenia1 Re: Wesela bez dziadków 06.08.20, 14:01
     reinadelafiesta napisała:

     > Ale to nie jest tak, że gazety biorą sobie to z dudy i piszą.

     Oczywiście, dziennikarstwo w Polsce mamy niezwykle rzetelne, wyważone i oparte na faktach.
     • iwoniaw Re: Wesela bez dziadków 06.08.20, 14:41

      > Oczywiście, dziennikarstwo w Polsce mamy niezwykle rzetelne, wyważone i oparte
      > na faktach.

      Robisz zarzut dziennikarzom, że cytują ministrów i uważasz, że brak rzetelności i odniesień do faktów osób cytowanych to wina dziennikarzy? Paradne 😂
      • nenia1 Re: Wesela bez dziadków 06.08.20, 15:10
       ha, ha, ha...nie, po prostu nakręcanie się tym co piszą dziennikarze tworzący sensacyjne nagłówki z pytajnikiem na podstawie szczątkowych wypowiedzi polityków uważam za stratę czasu i czyste spekulacje bez możliwości uzyskania rzetelnej odpowiedzi, taka "sztuka dla sztuki". Widzę to wyraźnie w pracy, gazety pisały "nie starczy pieniędzy na pożyczki dla przedsiębiorców, kto pierwszy ten lepszy" linie telefoniczne się zapchały, urzędy oblężone, paraliż wszędzie, bo kto żyw rzuca się by otrzymać pożyczkę i co? Mija parę miesięcy, a pożyczki dalej można uzyskać bez problemu i bez kolejek.
       Co chwilę mamy "sensacyjne doniesienia" z których potem nic nie ma.
         • nenia1 Re: Wesela bez dziadków 06.08.20, 15:43
          Dzień po tym jak się ukazało info w prasie miałam już z chyba 10 telefonów, jak się to załatwia, gdzie się załatwia, czy ja dostanę, czy żona dostanie, a kiedy dostanę itd. zmarnowany czas, głównie mój, a i tak nic z tego nie wyszło.
           • nenia1 Re: Wesela bez dziadków 06.08.20, 16:37
            Powiem tak, ogólnie warto zachować dystans, nie chce mi się roztrząsać po raz setny że jakiś polityk z PIS-u coś powiedział bez sensu jakby trzeba się było w tym ciągle utwierdzać.
            Gazety stale o czymś piszą bo z tego żyją i wyłapują różne wypowiedzi im większą mogą wzbudzić sensację tym lepiej, a to urlopy zmniejszą, a to 500+ stanie się bonem, a to lećcie wszyscy do urzędów bo pieniędzy braknie, a to umorzą ZUS wszystkim jak leci, a to ktoś bąka puścił, jak się nie pracuje w pokrewnych dziedzinach to może być nawet fajne, można się ponakręcać na forum, czas płynie, większość pisze na podobną nutę, pojawia się duch wspólnoty, ale jak się pracuje robi się jeden wielki chaos, ludzie wierzą w słowo pisane, skoro napisali to tak jest, nie potrafią odróżnić newsa od rozporządzenia, które weszło w życie "jak to, jak to, mi nie umorzą ZUS-u, przecież gazety pisały, że wszystkim, to czemu tak pisały?", to jest też pewna rzeczywistość, którą może nie wszyscy widzą, ale która doprowadza do paraliżu różne instytucje i zakłady pracy, bo po każdym takim doniesieniu telefony się urywają, a tym nie wiesz z czym ktoś dzwoni.
            • reinadelafiesta Re: Wesela bez dziadków 06.08.20, 16:50
             Jak gazety cytują ministra, to mogę uznać, że zrobiły to niedokładnie. Niestety, często słyszymy bezpośrednio z ust polityków te różne propozycje. I fakt: ten rząd jest mistrzem w zmienianiu zdania i wprowadzania chaosu.
            • iwoniaw Re: Wesela bez dziadków 06.08.20, 16:52
             "Nie potrafią odróżnić newsa od rozporządzenia" - to może jednak do ministrów pretensje, żeby się skupili na wydawaniu rozporządzeń, a nie lansowaniu w mediach za pomocą sprzedawania im fake newsów?
              • iwoniaw Re: Wesela bez dziadków 06.08.20, 17:03
               nenia1 napisała:

               > dopsze psze pani, złe ministry, złe.

               Nie no, skąd, wszystkiemu winne wraże media, które ich cytują - nie robiłyby tego, to by spokojnie nenia mogła żyć w przekonaniu, że taki mądry ten jej rząd, a tak to dysonans poznawczy ludzi wokół musi łagodzić.
               • nenia1 Re: Wesela bez dziadków 06.08.20, 17:04
                iwoniaw napisała:


                > Nie no, skąd, wszystkiemu winne wraże media, które ich cytują - nie robiłyby te
                > go, to by spokojnie nenia mogła żyć w przekonaniu, że taki mądry ten jej rząd,
                > a tak to dysonans poznawczy ludzi wokół musi łagodzić.
                >
                Ha, ha, wiedziałam, wiedziałam normalnie, że zaraz zostanę pisiorem jak się nie dołączę
                do zbiorowego lamentu big_grin

             • daniela34 Re: Wesela bez dziadków 06.08.20, 17:50
              iwoniaw napisała:

              To może jednak do ministrów p
              > retensje, żeby się skupili na wydawaniu rozporządzeń, a nie lansowaniu w mediac
              > h za pomocą sprzedawania im fake newsów?

              100/100
  • triss_merigold6 Re: Wesela bez dziadków 06.08.20, 12:52
   Bardzo rozsądne byłyby limity wieku.
   Ostatecznie to podobno seniorzy są najbardziej zagrożeni zgonem na covid, więc nie powinni pchać się na imprezy.
   Samopoczuciem internowanych nastolatków nikt się nie przejmował.
   • reinadelafiesta Re: Wesela bez dziadków 06.08.20, 12:58
    A dlaczego uważasz, że w stosunku do starszych można wprowadzać takie zakazy, a w stosunku do nastolatków nie? Prawa młodych są lepsze niż prawa starych? Jak jesteś przeciwna takim odgórnym ograniczeniom, to może konsekwentnie?
    • triss_merigold6 Re: Wesela bez dziadków 06.08.20, 13:05
     Toż właśnie wobec młodych wprowadzano, podczas gdy seniorzy włoczyli się po kościółkach i bazarach. Teraz czas na rezygnację przez seniorów z imprez, żeby zarażeni nie okupowali szpitali i żeby młodzież mogła iść do szkoły. Tak, szkoła jest ważniejsza niż udział dziadka w chrzcinach czy weselu.
    • m_incubo Re: Wesela bez dziadków 06.08.20, 13:07
     A ty zauważyłaś, że te zakazy dotyczące nastolatków już zostały wprowadzone na początku i trwały dość długo? No to skoro można było wtedy zamykać zdrowe nastolatki, to teraz faktycznie można pozamykać zagrożonych seniorów. Nie widzę problemu.
     • reinadelafiesta Re: Wesela bez dziadków 06.08.20, 13:14
      A ja widzę. Bo jeśli ktoś uważa, że zamykanie nastolatków jest złe, choćby ze względu na ich psychikę, to tak samo powinien być przeciwny zamykaniu starszych. Inaczej jest to zwykła hipokryzja i o to mi chodzi. I przypominam Ci, że jak na początku Johnson chciał izolować starszych, a reszcie pozwolić pracować i normalnie żyć, to to forum aż zawyło.
       • reinadelafiesta Re: Wesela bez dziadków 06.08.20, 13:24
        No to teraz napisz Triss, jak t ma wyglądać w praktyce? Od jakiego wieku i dlaczego tak a nie inaczej? Co z młodą parą w wieku emerytalnym? A co z kościołami? Przecież to jest kolejny nieprzemyślany pomysł.Jeżeli izolacja młodych była głupotą, to dlaczego nie wyciągnąć wniosków z tej głupoty tylko brnąć?
      • daniela34 Re: Wesela bez dziadków 06.08.20, 13:23
       reinadelafiesta napisała:

       > A ja widzę. Bo jeśli ktoś uważa, że zamykanie nastolatków jest złe, choćby ze w
       > zględu na ich psychikę, to tak samo powinien być przeciwny zamykaniu starszych.


       Bez przesady może. Jak nie zgadzam się z Triss w wielu kwestiach dotyczących pandemii, tak zamknięcie dzieci w domach na pewien czas było faktem (przypominam, że w pewnym momencie mogli wychodzić tylko w towarzystwie osoby dorosłej). Seniorom na razie "grozi" co najwyżej zakaz uczestniczenia w pewnych imprezach rodzinnych. To jest zupełnie nieporównywalne.
       • reinadelafiesta Re: Wesela bez dziadków 06.08.20, 13:35
        Nieporównywalne, ale nie ja do tego porównania się pierwsza odwołałam. I uważam, że stawianie sprawy w ten sposób: zamknęli młodych to można i starym przykręcić śrubę jest bez sensu. Ja widzę problem raczej w tym, że znowu nam się serwuje kolejny, nieprzemyślany, niedopracowany pomysł, z którego za chwilę rząd się będzie rakiem wycofywać. Bo nawet z tej krótkiej dyskusji widać, że absurdów może pojawić się mnóstwo, na sytuację z weselem emerytów w charakterze młodych sama nawet nie wpadłam.
        • daniela34 Re: Wesela bez dziadków 06.08.20, 13:42
         reinadelafiesta napisała:

         Ja widzę problem raczej w tym, że znowu nam się serwu
         > je kolejny, nieprzemyślany, niedopracowany pomysł, z którego za chwilę rząd się
         > będzie rakiem wycofywać.


         To jest motyw główny walki z pandemią w Polsce- nieprzemyślane, niedopracowane pomysły. Wiem. Wkurza mnie to. Zresztą co z tego, że senior nie pójdzie na wesele, jak 2 dni później odwiedzi go młoda para z weselnym ciastem, albo senior mieszka z młodszymi, którzy na wesele pójdą. Przykłady mozna mnożyć. Wesela są problemem jako takie a nie tylko udział w nich seniorów. Uprzedzając zarzut, że tylko dla seniorów są niebezpieczne, a reszta nie ma objawów- to nieprawda, ostatnie ognisko weselna na Śląsku wykryto, bo 2 osoby miały objawy (wiek średni). Młodsze osoby moze nie umierają, ale też czasem chorują na tyle ciężko, że wymagają hospitalizacji.
      • m_incubo Re: Wesela bez dziadków 06.08.20, 15:37
       Ale przecież wiadomo, że to oczywista bzdura. Od jakiego wieku izolować? Od 55, 65, 70?
       Od ilu chorób współistniejących?
       Wszystkie te decyzje to idiotyczne podrygi rządu. Każdy, kto się boi, nie chce ryzykować, jest w grupie podwyższonego ryzyka, niech się izoluje SAM. Moja matka przeszła dość poważną operację w lutym, później sama stwierdziła, że msze, kawki u sąsiadek i ryneczki sobie odpuści, choć operacja była ortopedyczna, a ona mimo 75+ ma końskie zdrowie. Na śluby, wesela i grille się nie wybiera, ale też nie oczekuje, że całe miasto schowa się w bunkrze, gdy ona będzie szła do sklepu po jogurt.
      • memphis90 Re: Wesela bez dziadków 06.08.20, 15:50
       Jasne, brak udziału w weselichu na 150osob to "zamykanie seniorów" i "dyskryminacja". A zakaz sprzedaży alkoholu i papierosów dzieciom to też dla Ciebie dyskryminacja że względu na wiek?
       • reinadelafiesta Re: Wesela bez dziadków 06.08.20, 16:46
        Serio nie widzisz różnicy między niesprzedawaniem alkoholu nieletnim a zabranianiem uczestnictwa w weselu ludziom dorosłym z pełnią praw obywatelskich? Już napisałam: niech ograniczą liczbę gości a odczepią się od składu. Kto będzie chciał się chronić ze względu na wiek, stan zdrowia ten nie pójdzie dobrowolnie, bez ingerencji państwa.
         • reinadelafiesta Re: Wesela bez dziadków 06.08.20, 17:16
          Nie przypominam sobie, żebym gdzieś foszki strzelała w związku z samą decyzją pójścia dzieci do szkół i w ogóle wypowiadała się na ten temat. Owszem, głębokie przemyślenia pana Dariusza Piontkowskiego na temat mycia rąk oraz jego głęboka wiara w zdrowy rozsądek przedszkolaków budzą mój niepokój, ale to tyle. I dotyczy raczej kondycji intelektualnej ministra a nie zdrowia dzieci.
        • memphis90 Re: Wesela bez dziadków 06.08.20, 20:02
         Nieletni + alkohol =ryzyko
         Ciezarna + rollercoaster =ryzyko
         Narciarz bez kasku +stok =ryzyko
         Senior + weselicha =ryzyko
         Pijak +samochód =ryzyko
         Brak pasów +pasażer =ryzyko
         Skoro możemy zabraniać jezdzic pijakom, odmawiać młodzieży alkoholu, a nawet przymuszać dorosłych ludzi z pełnią praw obywatelskich do zapinania pasów, to możemy i zabronic seniorom wczestnictwa w weselach w samym środku pandemii. Tak samo jak zabraniamy jeździć bez kasków (to akurat poza Pl) na nartach czy zabraniamy ciężarnym włazić na rollercoaster. A przecież są dorośli...
         • reinadelafiesta Re: Wesela bez dziadków 06.08.20, 20:56
          To skąd to oburzenie niektórych, że kazali dzieciakom na tyłkach siedzieć, skoro tak można ograniczać, zabraniać i nakazywać? Wygląda na to, że według niektórych e-matek ograniczać można, ale innym. Im samym szmat na gębę narzucić nie można, dziubdziusiów w domach zamykać też nie.
       • droch Re: Wesela bez dziadków 06.08.20, 20:15
        Komunizm to był jednak raj, partia zawsze decydowała za obywatela. A czy dopuszczasz możliwość, żeby każdy w pierwszej kolejności sam decydował o swoim życiu?
    • memphis90 Re: Wesela bez dziadków 06.08.20, 13:44
     >A dlaczego uważasz, że w stosunku do >starszych można wprowadzać takie >zakazy, a w stosunku do nastolatków nie
     Ale o czym Ty w ogóle mówisz? Młodzi MIELI zakazy, do których się stosowali. Np zakaz zgromadzeń, zakaz edukacji w szkole, zakaz zakupów w określonych godzinach. W tym czasie seniorzy mogli biegać do kościołka i robić zakupy.
     • reinadelafiesta Re: Wesela bez dziadków 06.08.20, 13:53
      No zgadza się, tak właśnie było. I Triss (i innym) bardzo się to nie podobało, . Dlatego pytałam Triss, dlaczego nie stosuje równej miary w stosunku do różnych członków społeczeństwa? Ograniczać nastolatków według Triss nie można, a na siłę dbać o starszych zakazując im wesel już tak? A co? Ktoś im ograniczył prawa obywatelskie? Niech ograniczą liczbę gości ( i zrobią to epidemiolodzy a nie jeden z drugim urzędas, bo tak mu się wydaje) w ogóle, a nie narzucają kto może a kto nie przychodzić, bo to absurd.
      • ola5488 Re: Wesela bez dziadków 06.08.20, 13:56
       reinadelafiesta napisała:

       > tak? A co? Ktoś im ograniczył praw
       > a obywatelskie? Niech ograniczą liczbę gości ( i zrobią to epidemiolodzy a nie
       > jeden z drugim urzędas, bo tak mu się wydaje) w ogóle, a nie narzucają kto moż
       > e a kto nie przychodzić, bo to absurd.

       Zgadzam się - absurdalne. Limit osób a nie wieku.
       • lauren6 Re: Wesela bez dziadków 06.08.20, 16:24
        Starzy to zaraz się przekręcą, albo w ogóle nie wylądują pod respiratorem jako nierokujący.
        Przeciążają system osoby 40+, które mają jakieśtam choroby współistniejące, ale nadal silny organizm, który może dać radę wyjść z choroby. Czyli tacy mężowie i konkubenci ematek.
    • nangaparbat3 Re: Wesela bez dziadków 06.08.20, 18:33
     reinadelafiesta napisała:

     > A dlaczego uważasz, że w stosunku do starszych można wprowadzać takie zakazy, a
     > w stosunku do nastolatków nie?

     Bo Triss nie lubi starych ludzi, pogardza nimi i obawia się ich, w każdym widzi zdemenciałego tetryka i od tego nie odstąpi.
  • bo_ob Re: Wesela bez dziadków 06.08.20, 12:59
   reinadelafiesta napisała:

   > Słowa Pinkasa " Wydawało nam się, że wesela będą bezpiecznie"

   kim jest ten Pinkas? spawaczem? na weselu nigdy nie był i nie wie, że tam jest zwykle dużo alkoholu, który powoduje utratę kontroli, ludzie przebywają blisko siebie w zamkniętym pomieszczeniu kilka godzin?

   dlaczego kłamie?
   • dyzurny_troll_forum Re: Wesela bez dziadków 06.08.20, 17:16
    bo_ob napisała:

    > reinadelafiesta napisała:
    >
    > > Słowa Pinkasa " Wydawało nam się, że wesela będą bezpiecznie"
    >
    > kim jest ten Pinkas? spawaczem? na weselu nigdy nie był i nie wie, że tam jest
    > zwykle dużo alkoholu,

    jest dużo alkoholu czyli jest dużo dezynfekcji czyli jest bezpiecznie!
  • memphis90 Re: Wesela bez dziadków 06.08.20, 13:50
   Ja wiem, że rzad przy okazji pandemii wslawil się licznymi decyzjami z d... wziętymi, ale z drugiej strony histeryczne pienia "prababcia nie będzie mogła zezrec kotleta na weselisku, olaboga, toż to dyskryminacja" są na tym samym biegunie głupoty...
   • reinadelafiesta Re: Wesela bez dziadków 06.08.20, 14:07
    Memphis, bo tak naprawdę nie chodzi mi o to, że babcia kotleta nie będzie mogła zeżreć, tylko że miesiące mijają i o ile pierwsze nietrafne decyzje rządu można było zwalić na zaskoczenie, niewiedzę itd. to teraz już chyba nie. A tymczasem co minister dziób otworzy, to większe głupoty i absurdy wypadają. Kompletnie nie wyciągają wniosków, decyzje są niespójne, nielogiczne i to jest właśnie kolejny przykład. Ja kurczę nie rozumiem tego, oni nie mogą jakichś fachowców zatrudnić? Tylko np.decyduje taki Pinkas co to wsławił się wsadzaniem lodu w majtki? Satysfakcjonuje Cię, co miał do powiedzenia minister edukacji na temat powrotu dzieciaków do szkół? Całe wakacje myślał nad koniecznością mycia rąk po wyjściu z toalety? Jedyne, co ew. mogę im policzyć na plus, to to, że ograniczenia będą tylko w powiatach z większą liczbą zakażonych, żeby już ich tak w czambuł nie potępiać.
  • chococaffe Re: Wesela bez dziadków 06.08.20, 15:15
   Off top - od paru miesięcy mam wrażenie, że ludzie chodzą na wesela non stop - zdecydowanie częsciej niż do kina, teatru czy na koncerty big_grin Temat kultury nie istnieje, wesela są wałkwane codziennie.
  • sarah_black38 Re: Wesela bez dziadków 06.08.20, 16:01
   reinadelafiesta napisała:

   > Byłam i jestem zwolenniczką ograniczenia liczby gości na weselach.

   Na kilkadzieiąt tysięcy wesel, które się odbyły od 15 czerwca zakażeń weselnych było kilka, chyba ze 4 w małoplosce, jedno w wielkopolsce i jedno w podlaskim. Ile to prcentowo? Bardzo malutko. Wesela stały się dla rządu chłpcem do bicia. Mało kto mówi o pokłosiu wieców wyborczych, masowego wyjścia Polaków na plażę, do kościoła, do galerii, w kolejkę na Kasprowy itp. Ci wszyscy ludzie potem poszli na wesela i aj waj mamy koronawesela tongue_out, ograniczajmy, zakażmy tongue_out


   www.prawo.pl/biznes/nowe-obostrzenia-dla-wesel-co-proponuje-rzad,502150.html?fbclid=IwAR3RyAGj0FWpvAYc9WrSpqWYrvFZrOk_BnlBo6GzVm7NV7vHqFTUQ45834U
   • malia Re: Wesela bez dziadków 06.08.20, 16:10
    O, ten zapis jest szczególnie udany big_grin
    ''Lista gości weselnych wraz z danymi kontaktowymi, adresem zamieszkania i telefonem, ma być dostarczona nie tylko do sanepidu, ale również na komendę policji. Imprezy mają trwać cztery godziny, a wszyscy goście, gdy wstaną od stołu mają nosić maseczki.''

   • nangaparbat3 Re: Wesela bez dziadków 06.08.20, 18:48
    Bo to cały czas się za nami wlecze: nierzetelne informowanie, dostosowywanie informacji do doraźnych celów politycznych, podejmowanie doraźnych, niekoniecznie przemyślanych decyzji. Nie ma uczciwego powiadamiania społeczeństwa, co się tak naprawdę dzieje.
    Mnóstwo starszych osób z własnego wyboru nie bierze udziału w uroczystościach rodzinnych, ale ostatnio widzę, że ci sami staruszkowie, którzy izolowali się ściśle przez pierwsze trzy miesiące, moim zdaniem nawet przesadnie, teraz zachowują się niefrasobliwie. Moim zdaniem jest to prosty skutek tego, co działo się między I a II turą wyborów - nagle wypowiedzi ważnych osób, ze nie ma się czego obawiać (chociaż dzienna liczba zakażonychn ie zmieniała się wtedy), ludzie poczuli się bezpiecznie i ruszyli. Teraz próby hamowania tego, co sami wywołali. Ręce opadają.

    Natomiast zupełnie inna sprawa to teksty jak ten o babci, co nie zeżre kotleta - nie pamiętam i nawet nie chcę pamiętać, kto to napisał. Ale może przemyślcie: łatwiej starszym osobom zrezygnować, jeśli wiedzą, że namawia się ich do tego z troski o nich, a nie z niechęci. Niestety ta niechęć z niektórych postów aż krzyczy. Do tego niedorzeczne, nic nie wnoszące odgrywanie się za izolowaną młodzież. Naprawdę ta młodzież często jest od Was mądrzejsza.    • memphis90 Re: Wesela bez dziadków 06.08.20, 20:13
     Ja to pisałam i nie mam żadnej niechęci do seniorów. Mam natomiast niechęć do osób, które wrzeszczą o dyskryminacji seniorów, bo ci stracą jedną (!!!) imprezę, na którą i tak nie powinni się wybierać, bo to dla nich ryzykowne. Ja z troski o własną seniorkę, żeby przypadkiem nie przenieśc wirusa, zrezygnowalam z odwiedzin - i finalnie straciłam szanse na pożegnanie, bo już kolejnej okazji nie było, a w przeciwieństwie do szeregowego posła Kaczyńskiego, który brykał z wiencami to tu, to tam - nie wolno mi było nawet uczestniczyć w pogrzebie. Więc mam dużo troski dla najstarszych i szlag mnie trafia, kiedy ktoś pod płaszczykiem źle pojętej troski toczy bitewki pod tytułem "nie, bo nie".
   • 71tosia Re: Wesela bez dziadków 07.08.20, 01:11
    wlasnie przeczytalam ze w czasie hiszpanki policja zastrzelila w San Francisko kilka osob za brak noszenia maski, dopiero taki terror spowodowal ze ludzie zaczeli stosowac sie do zalecen. Ludzie maja zero wyobrazni by sami z siebie zrozumiec ze organizowanie i wiecow i wesel w czasie epidemii niesie sporo ryzyko a nienoszenie maski na zatloczonym bazarze jest zagrozeniem.
  • waleria_s Re: Wesela bez dziadków 06.08.20, 19:23
   Jeśli ktoś organizuje wesele w pandemii i zaprasza swoją schorowaną babcię/prababcię... Cóż, sam wystawia świadectwo swojego intelektu. Generalnie nie jestem za ograniczeniami wiekowymi, niech po prostu wrócą ograniczenia w weselach. Ze szkołą może być różnie, może dzieciaki przezimują kolejny semestr, kolejny semestr stracą studenci, ale nie, niech się odbywają zabawy. Priorytetem powinien być teraz powrót do szkół i brak zdalnej nauki, huczne wesela to tylko durne ryzyko kwarantanny kilkuset osób, w tym nauczycieli, uczniów.
  • 71tosia Re: Wesela bez dziadków 06.08.20, 23:37
   zdrowy rozsadek bylby najlpepszym doradca. Jezeli ktos robi w tej sytuacji epidemiologicznej wesele na kilkaset ososb to jest spora szansa ze za jakis czas mloda para bedzie sie 'bawic' na pogrzebie kogos z gosci.
  • snajper55 Re: Wesela bez dziadków 07.08.20, 06:08
   reinadelafiesta napisała:

   > Byłam i jestem zwolenniczką ograniczenia liczby gości na weselach. Słowa Pinkasa " Wydawało nam się, że wesela będą bezpiecznie" uważam za kuriozalne, tym bardziej, że wielu epidemiologów alarmowało, że to igranie z ogniem. Ale za równie kuriozalny uważam kolejny pomysł rządu, czyli odgórne zarządzenie, że na weselach nie będą się mogli pojawiać dziadkowie" www.onet.pl/informacje/onetwiadomosci/nowe-wytyczne-w-sprawie-wesel-będzie-zakaz-zapraszania-dziadkow/qg4ndwt,79cfc278
   > Jak oni sobie to wyobrażają? Zamierzają wprowadzać zakaz według wieku? Pokrewie
   > ństwa? No bo dziadkowie nie, a starsza ciotka tak? A jak się nie zaprosi, a oni
   > przyjdą bez zaproszenia, to co? Sanepid wzywać, policję? Zdrowi dziadkowie nie
   > , a młody z astmą jest ok? I czy to nie jest dyskryminacja ze względu na wiek?

   Wesela będą dozwolone do lat 40. Gorzej, gdy to dziadek się żeni.

   Był taki film "Cztery wesela o pogrzeb". Teraz można by nakręcić "Wesele i cztery pogrzeby".

   S.
  • scarlett74 Re: Wesela bez dziadków 07.08.20, 11:35
   Ograniczenie liczby osób ok. Ale nie można rzucić zakazu :babciom wstęp wzbroniony. Babcia może mieć 40 lat, a w innym przypadku mama panny młodej może mieć 70-tkę. A seniorom to już w ogóle zabronią się żenić? Czyli śluby tylko w wieku prokreacyjnym 😜
  • asfiksja Re: Wesela bez dziadków 07.08.20, 12:21
   >Jak oni sobie to wyobrażają? Zamierzają wprowadzać zakaz według wieku? Pokrewieństwa? No bo dziadkowie nie, a starsza ciotka tak?
   Nie bój się, ci policjanci, którzy pilnowali zakazu wstępu do lasu mają już praktykę w egzekwowaniu tego typu przepisów. A w ogóle to wybory się odbyły, prezydent oficjalnie klepnięty, dziadkowie spełnili już przecież swoje zadanie.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka