Dodaj do ulubionych

Lodówka side-by-side

28.12.20, 19:20
Muszę w najbliższym czasie kupić nową lodówkę, whirlpool którego mam od 11 lat powoli kończy swój żywot. Chciałabym lodówkę, która ma dużą zamrażarkę, bo zawsze mi brakuje miejsca. Dlatego myslę o lodówce side-by-side która ma dużą zamrażarkę, średnio ok 170 litrów, przy normalnej max 80 litrów. Macie takie lodówki? zadowolone jesteście z nich?
Obserwuj wątek
    • kosmos_pierzasty Re: Lodówka side-by-side 28.12.20, 19:30
      Tak. Jestem bardzo zadowolona. Regularnie ją błogosławię smile jeszcze pamiętając "zwykłą" wys. ok. 170 cm, w której nic mi się nie mieściło, szczególnie w zamrażalniku (te upiorne szuflady, gdzie da się zamrozić najwyżej to, co kot napłakał, jeśli się akurat ma kota).
    • al_sahra Re: Lodówka side-by-side 28.12.20, 19:32
      Miałam side-by-side i postanowiłam, że nigdy więcej, tylko French door. Dwa i pół roku temu był taki wątek, wypowiadałam się tam i od tego czasu nie zmieniłam zdania. Ale na forum znajdziesz zarówno zwolenniczki jak i przeciwniczki każdego rozwiązania.

forum.gazeta.pl/forum/w,567,166253900,166253900,ematka_wie_wszystko_lodowka_side_by_side.html
        • mysiulek08 Re: Lodówka side-by-side 28.12.20, 20:16
          moge tylko na wlasnym przykladzie stwierdzic, ze opcja dwoch szaf (lodowka i zamrazarka) ma wieksza pojemnosc i zmiesci wiecej niz w jakakolwiek sidebyside

lodowka i zamrazarka, o ktorych pisze nizej to 700L pojemnosci

w sidebyside z reguly to 450-500L
        • al_sahra Re: Lodówka side-by-side 28.12.20, 20:17
          pure_cashmere napisał(a):

> Dziękuję, ale tam jest tylko dyskusja o kostkarce, a mnie bardziej interesuje k
          > westia przechowywania dużych ilości jedzenia smile

Chyba nie doczytałaś, druga połowa wątku jest na temat pojemności side-by-side vs. French door, wielkości zamrażarek i szuflad, rozmieszczenia i dostępności artykułów w lodówce, itd itd.
          • pure_cashmere Re: Lodówka side-by-side 28.12.20, 20:24
            Dla mnie ważniejsza jest pojemność i wygoda zamrażarki. W lodówce zawsze mam miejsce a w zamrażarce mi go brakuje. Chciałam się dowiedzieć czy zamrażarka z półkami jest wygodna w użytkowaniu. A french door ma jednak szuflady w zamrażarce jak lodówka którą mam teraz
            • al_sahra Re: Lodówka side-by-side 28.12.20, 20:31
              Na to mogę odpowiedzieć, że tak, jest wygodna, z tym, że jest węższa niż szuflady. Czyli jeśli chcesz schować mrożoną pizzę wielkości koła u wozu, to może być problem smile.
            • mysiulek08 Re: Lodówka side-by-side 28.12.20, 20:33
              nie znalazlam zamrazarki w sidebyside wiekszej niz 200L a tez potrzebowalam wiecej miejsca w zamrazarce niz w lodowce, a cos takiego bylo dla jak dla mnie pomylka

www.mediaexpert.pl/agd/lodowki-i-zamrazarki/lodowki/lodowka-sharp-sj-ex770fsl-side-by-side-kostkarka

a moj bosch ma 246L i takie ulozenie szuflad
              www.bosch-home.cl/electrodomesticos/refrigeradores-y-freezers/congelador/freezer-1-puerta-horizontal/GSN36VL3P

tylko z tego co widze w PL nie jest dostepny ale pewnie inne firmy maja podobne szafy np Miele

www.miele.pl/domestic/chlodziarki-zamrazarki-i-chlodziarki-na-wino-2497.htm?mat=10804780&name=KS_28463_D_ed_cs

www.miele.pl/domestic/chlodziarki-zamrazarki-i-chlodziarki-na-wino-2497.htm?mat=10805090&name=FNS_28463_E_bb
            • tairo Re: Lodówka side-by-side 28.12.20, 20:43
              Moim zdaniem szuflady wygodniejsze, bo wysuwasz, widzisz zawartość i co najwyżej podnosisz jedną rzecz, jeżeli to, czego szukałaś, akurat leży pod spodem.
              W typowej side by side półki zamrażarki są wąskie, a głębokie, więc bardzo łatwo sobie coś schować w głębi i potem stoisz i przekładasz szukając, na której półce było.
    • mysiulek08 Re: Lodówka side-by-side 28.12.20, 20:03
      zawsze chcialam sidebyside, wiec jak wypasazalam nowa kuchnie to poogladalam dokladnie te lodowki i nie, jednak nie, w sumie mala pojemnosc zamrazalnika (potrzebowalam spora) frencze tez mnie przekonaly, najlepszym dla mnie rozwiazaniem byla osobna lodowka i osobna zamrazarka, jest super smile dwie szafy boscha 180x60
      • mysiulek08 Re: Lodówka side-by-side 28.12.20, 20:12
        wyposazalam smile

dokladnie 186 cm wysokosci:
        www.mediaexpert.pl/agd/lodowki-i-zamrazarki/lodowki/lodowka-bosch-ksv36xl3p
        tak samo wygladajaca zamrazarka (bez kostkarki czy schladzania wody, nie potrzebna dla nas funkcja)
        • al_sahra Re: Lodówka side-by-side 28.12.20, 20:25
          mysiulek08 napisała:

> wyposazalam smile
          >
          > dokladnie 186 cm wysokosci:
          > www.mediaexpert.pl/agd/lodowki-i-zamrazarki/lodowki/lodowka-bosch-ksv36xl3p
          > tak samo wygladajaca zamrazarka (bez kostkarki czy schladzania wody, nie potrze
          > bna dla nas funkcja)
          >

Czyli masz właściwie side-by-side, tylko w dwóch osobnych częściach. Dla mnie to w dalszym ciągu ma wszystkie wady side-by-side, przede wszystkim wąskie półki, ograniczone możliwości konfiguracji i konieczność kucania, żeby sięgnąć na dół lodówki (zamrażarkę otwieram dużo rzadziej).
    • tairo Re: Lodówka side-by-side 28.12.20, 20:26
      Typowa side by side jest efektowna, ale niezbyt wygodna i zaskakująco mało pojemna przy deklarowanej objętości, bo półki są niewielkie, a głębokie.

W codziennym użytkowaniu french door wygodniejsza - lodówka na wygodnej wysokości, duże półki, a pod spodem zamrażarka, może być z półkami albo szufladami, ja wolę szuflady.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka