Dodaj do ulubionych

Zarłoczność u psa, co robić ?

10.01.21, 19:40
Pies jest wprost ze schroniska w Wojtyszkach, u nas od piątku wieczor. Młodziutka suczka, miła, kontaktowa, ale z tą chorobliwą wręcz zarłocznością mamy problem. Jedzenie połyka w sekundę, potem chce zabierać starym psom i kotom, musze się z nią zamykać w osobnym pokoju, gdy mąż karmi resztę, a ona mało z siebie nie wyskoczy. W ogóle zrobienie czegokolwiek do jedzenia (dla nas), wiąże się z tym, za mam podskoki psa przy blacie, drapie mnie po nogach, zachowuje się jak w amoku. Ukradła tacke po miesie z torby ze śmieciami i usiłowała spozyć. Porwała jabłko, ktore mi spadło z blatu, pewnie tez by zjadła... Karmie ją często, ale małymi porcjami, bo jest ekstremalnie wychudzona i zagłodzona - i tak ma dość luźne i częste kupy.
Czy jej to kiedykolwiek minie, czy ten "kc-syndrom" juz zawsze będzie mieć?
Jakie są Wasze doświadczenia z takimi psami ?
Obserwuj wątek
    • alpepe Re: Zarłoczność u psa, co robić ? 10.01.21, 19:48
      Nie mam, ale gratuluję nowej członkini rodziny. Mój ojciec kiedyś przyniósł do domu szczeniaka, seter angielski. Bardzo był żarłoczny, ojciec to tłumaczył konkurencją do miski, potem u nas się ustatkował, czasem miska pełna, ale panisko niegłodne, wiadomo, konkurencji brak. Czyli to się zmieni big_grin
    • berdebul Re: Zarłoczność u psa, co robić ? 10.01.21, 19:50
      Spróbuj karmić z miski spowalniającej (labirynt), lub dokup kulę (są w zoologicznych), lub spróbuj z matą do barf (o ile karmisz miękkim jedzeniem). Możesz tez dawać zmiksowane/zmielone, bo wtedy mniej istotne jest gryzienie, lizanie pokarmu dodatkowo ją uspokoi i probiotyk łatwiej wymieszać. Wspieraj też wątrobę, powoli się unormuje. Poprzednia suczka po latach miała tylko jeden problem - kradła kawałki chleba (i tylko chleba) i zakopywała sobie w posłaniu na później. 😢 Serce nam pękało jak to widzieliśmy.

Jesteście obydwoje w domu? To jedno z psem na spacer, drugie gotuje. Odcięcie od bodźców jest czasami najlepszą terapią.
      Na wyciszenie można tez podawać aptus/zylkene, są bezpieczne i nie uzależniają, ani nie zamulają, tylko lekko rozluźniają zwierzaka.
    • nangaparbat3 Re: Zarłoczność u psa, co robić ? 10.01.21, 19:50
      jest ekstremalnie wychudzona i zagłodzona -

No to co się dziwisz?

MAmy taką, po przejściach, okresie bezdomności, a potem schronisku, gdzie większe suczki nie dopuszczały jej do jedzenia - podobno, ale może to ona je atakowała, nie bylabym pewna.

Kiedy u nas zamieszkała i przechodziłyśmy koło niej, gdy jadła, rzucała się na nas i kąsała (szczęśliwie symbolicznie) po łydkach.

Jeśli na spacerze znalazła jakieś truchło czy nawet kawałek suchej bułki, nie było możliwości, żeby jej odebrać czy odciągnąć ją stamtąd. Zamieniała się w diabła wcielonego, rzucała na nas, robiła się zwyczajnie niebezpieczna.
      Mały słodki kundelek, poza tym bardzo uważny, bardzo starająca się, żeby być grzeczną i nie podpaść, spragniona domu, własnej sfory, czułości.

Wzięłyśmy ją jak miała 10 miesięcy, teraz ma 10 lat. I ma się dobrze, mimo tych wszystkich zjedzonych świństw.
      Z czasem się uspokoiła. Zrozumiała chyba, że już nigdy nie będzie głodować, że nikt nie chce jej odebrać jej jedzenia. Teraz mieszka z drugim psem i chyba nie odbiera mu jedzenia, przynajmniej nic o tym nie wiem.
      Myślę, że cierpliwość, bezpieczeństwo, powtarzalność - czas.
      Wszystkiego dobrego dla Całej Waszej Gromadki smile
    • 3-mamuska Re: Zarłoczność u psa, co robić ? 10.01.21, 20:09
      Może kup miskę która zapobiega szybkiemu jedzeniu.
      Możliwe ze jak dotrze do niej ze już nie musi walczyć o jedzenie i ze nikt jej nie zabierze to się polepszy.
      Może wymaga czasu.

Teraz jeszcze nie bo jest zagłodzone ,ale może dostępność pokarmu ja uspokoi.
      Wylizywanie Kongo. Może jakieś wielkie smaczki które będzie miała ciagle dostępne.

Jeśli macie inne psy może być ciężko o poprawę będzie widzieć w nich zagrożenie.
      • 3-mamuska Re: Zarłoczność u psa, co robić ? 10.01.21, 20:11
        Co jeszcze można zrobić? Przede wszystkim – trenować z psem. Wiele psów je łapczywie, bo to dla nich naturalny sposób zaspokojenia uczucia głodu. Jeśli chcesz zapobiec efektom takiego zachowania, trenuj z psem spokój podczas jedzenia. Miskę podawaj dopiero w chwili, gdy pies grzecznie siedzi i na nią czeka. Naucz czworonoga, że rozpocząć jedzenie może dopiero na Twoją komendę. Dodatkowo część porcji karmy podawaj z ręki. W ten sposób nie tylko nawiążesz z psem więź, ale i zachęcisz go do naturalnego, delikatnego podejmowania pokarmu. Możesz też zainwestować w zabawki wypełniane jedzeniem, a w ten sposób zapewnić psu nawet kilka godzin rozrywki np. podczas swoją nieobecność. Będzie to świetna okazja do zjedzenia porcji karmy i ruszenia głową, zwłaszcza dla psów, które mają problem z zostawaniem w domu. (www.keko.pl)

Z netu poszukaj takich rad.
    • mikawi Re: Zarłoczność u psa, co robić ? 10.01.21, 20:16
      Moja sunia schroniskowa tez jest żarłokiem. Może nie ma takich zachowań jak twoja, ale tez mam wrażenie ze nie ma takiej ilości, która by ją nasyciła, jakby brzuch nie miał dna. Niestety z wychudzonej biduli zrobiła się już trochę kluską, wiec staramy się trzymać wyliczonych ilości - to patrzy na mnie jakbym zagłodzic ją chciała. A jak my jemy, to siedzi i się patrzy na każdy ruch ręki, a nuż coś spadnie...
    • maly_fiolek Re: Zarłoczność u psa, co robić ? 10.01.21, 20:24
      Nie ma w tym nic dziwnego. Też kiedyś przygarnęłam bezdomnego włóczęgę, miskę dosłownie pożerał.
      Niestety po niecałym miesiącu, po odkarmieniu wizycie u weterynarza jego natura wolnego ducha dała znać.
      Uciekł prawdopodobnie przeskakując nad siatką i tyle go widziałam sad.
    • mirkabella Re: Zarłoczność u psa, co robić ? 10.01.21, 20:26
      O matko... pies wyrwany śmierci. Aż mi sie oczy spocily... super jesteś.
      Tak, jest szansa ze przestanie sie rzucać na jedzenie po pewnym czasie. Moja zgarnięta z ulicy psica po przyjściu do nas przez jakieś dwa tygodnie jadła wszystko, a teraz jak jedzenie nie podejdzie, stoi w misce i pol dnia... wiec jest szansa. Za to mam nienażartego kota, i to większy problem, bo wskakuje na blat, a pies nie smile
      • default Re: Zarłoczność u psa, co robić ? 10.01.21, 21:47
        Dzięki, ale super to są dziewczyny, które wyrywają psy z tego piekła, stają na głowie, by załatwić adopcje, bo właściciel jest nieszczegolnie nimi zainteresowany (mniej psów, mniej kasy z gminy). Ja tylko przejełam piesia tak przez nich wyrwanego, natomiast tym dziewczynom - chapeaux bas.
    • hrabina_niczyja Re: Zarłoczność u psa, co robić ? 10.01.21, 20:54
      Moje szczenie tak miało. Jadła szybko, na to pomaga miska spowalniająca jedzenie. Śmieciom na ulicy się nie opierała, na to pomaga kaganiec. Próbowała też kraść. Minęło, dorosła, dziś miska pełna jedzenia stoi cały dzień i zjada tylko tyle ile potrzebuje. Śmieci omija, nie kradnie. Szału dostaje jedynie jak matka bułki piecze czy ciasto drożdżowe. Owoce uwielbia także jakblkirm by nie pogardziła. Na jelita nam pomógł probiotyk i karma gastro.
    • mamtrzykotyidwa Re: Zarłoczność u psa, co robić ? 10.01.21, 21:56
      Zmień na 3-4 razy dziennie, ale do pełna. Po małej porcji ona nadal ma pusto w brzuchu i czuje się głodna.
      Skoro to jeszcze szczeniak i wychudzony, to nie musisz teraz ograniczać jedzenia.
      Zje, chce więcej, daj więcej, niech się nauczy, że jedzenia jest dużo. Jeśli się przeje, najwyżej zwymiotuje, wtedy następnym razem dasz trochę mniej. Ale pozwól jej się najadać, nie ograniczaj.
      Jabłka pies może jeść, jak chce.
      Jeśli kupy rzadkie, to może nieodpowiednie jedzenie dajesz, może mieć na coś uczulenie, albo ma robaki, lamblie, kokcydiozę. Trzeba albo poprzeleczać w ciemno, albo zrobić badanie kału.
      A może, skoro była taka wygłodniała, to zeżarła właśnie jakiś styropian, albo plastik i stąd problem z kupami.
      Jakie jedzenie jej dajesz?
      U wygłodzonego kociaka syndrom żarcia do oporu minął po ok.trzech miesiącach, psa wygłodzonego nigdy nie miałam, ale pewnie też minie.
    • b-b1 Re: Zarłoczność u psa, co robić ? 11.01.21, 05:51
      Oprócz miski spowalniającej , możesz również zalać 15 minut wcześniej karmę w misce gorącą wodą.(przykryć). Karma wtedy napuchnie i ilościowo jest jej więcej -pies szybciej będzie nasycony po swojej porcji.
      U mnie minęło po roku-najpierw osobne pomieszczenie bez widoku innych jedzących psów(bo potrafił agresywnie podejść do walki o jedzenie), potem bramka -kiedy widział inne jedzące psy, potem dopiero wszystkie razem spokojnie mogły jeść.
    • tereso Re: Zarłoczność u psa, co robić ? 11.01.21, 07:45
      Nasza na tę matę do barf, czy jakoś ( u nas głównie jedna z córek o nią dba ja tylko asystuje więc dobrze nie wiem) odchudzająca karmę i staramy się mniej przy niej jeść. Pomogło. Tylko u niej żarłoczność była spowodowana chorobami jest już stara a u Twojej wątek psychiczny pewno jest obecny. Ale fajnie że jest u Was gratulacje.
    • przepio Re: Zarłoczność u psa, co robić ? 11.01.21, 08:42
      Syn wziął najstarszego psa że schroniska-pies był tam 9 lat. Na spacerach zawsze jest na smyczy, bo wyżera wszystko-chleb, stare kości, jak znajdzie coś do jedzenia, co jest w worku foliowym, zo zje i worek.
      Jak przychodzą do nas-pies najpierw mija wszystkich i leci zeżreć i wypić wszystko mojemu psu, a dopiero, gdy miski są puste wita się z nami.
      Pies od ponad 4 lat jest z rodziną syna.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka