Dodaj do ulubionych

Toster czy Sandwich maker?

06.09.21, 09:19
Co macie? Co bardziej polecacie? Czy opiekacz do kanapek typu sandwich jest w stanie zastąpić toster?
Tosty z tostera jakoś inaczej / lepiej smakują?
Mam taki zwykły opiekacz, dziecko lubi kanapkę z serem żółtym, zastanawiam się czy kupować toster. Nigdy nie miałam, nie wiem nawet co zrobić z takim tostem z tostera wink Smarować masłem raczej nie, bo masło spłynie po ciepłym toście.
Odważyłam się zadać to pytanie, bo ematka już nie takie pytania widziała big_grin
Obserwuj wątek
    • savignonblanc Re: Toster czy Sandwich maker? 06.09.21, 09:24
      Tosty z tostera moje dzieci jedzą z masłem orzechowym, albo z dżemem.
      Albo suche do jajecznicy czy jajka na miękko.
      Ale ogólnie to zuo, bo tosty smakują sto razy lepiej niż chleb chleb i potem się tego więcej chce.
      W opiekaczu (takie składane coś) robię im tosty z serem albo wymieniam te blaszki i robię gofry.
      Tez zuo bo tez jak jest, to się to robi a to zdrowe i nietuczące nie jest zdecydowanie uncertain
    • alpepe Re: Toster czy Sandwich maker? 06.09.21, 09:36
      Moja córka się wyprowadza, mam nadzieję, na dniach, i już się zastanawiała, który toster by wzięła. Mamy w sumie trzy, swojego kitchen aida jej nie dam, bo był specjalnie kupiony, by mi pasował do kuchni, ale oprócz tego ma krupsa i de Longhi, niech bierze, tyle, że one są w innych mieszkaniach. Córki czasem miały ochotę na sandwiche, to brały maszynkę do gofrów i nią zapiekały. Toster jest nam niezbędny, bo ja nie lubię kupować i mieć dużo chleba, u mnie jest chleb, kierunek jedzenie natychmiast lub mrożenie. W miarę potrzeby jest rozmrażanie w tosterze.
    • jehanette Re: Toster czy Sandwich maker? 06.09.21, 09:52
      Zalezy co wolisz. My bardzo lubimy zapiekane tosty, mam opiekacz z wymiennymi płytkami i mogę też w nim robić panini, wafle do rurek albo gofry. Suche tosty chętnie zjem z dżemem jak jestem u kogoś, ale jak miałam wybrać jeden sprzęt to wolę opiekacz.
    • spanish_fly Re: Toster czy Sandwich maker? 06.09.21, 10:41
      Mam i to, i to. Ja takich zapiekanych sandwichów nie jadam - mąż i dziecko je lubią. Lubie natomiast czasem zwykłe tosty. Mamy zawsze w zamrażarce pieczywo tostowe. Przydaje się jak zabraknie świeżego chleba.

Tosty smaruję cienko masło, zjadam zwykle z żółtym serem albo dżemem.
    • misiamama Re: Toster czy Sandwich maker? 06.09.21, 10:48
      Tosty moje i znajome dzieci jedzą z masłem, dżemem, miodem, serkiem. Masło nie spływa, raczej wsiąka. Jeśli chcesz coś kupić, polecam toster z wkładkami, w których można opiec kanapkę oraz górną nakładką do bułek. Z nakładki nie korzystam wcale, z tostera codzienne, z wkładek do kanapek sporadycznie. Mam kitchen aid.
    • karotka_plus Re: Toster czy Sandwich maker? 06.09.21, 11:11
      Mm oba i oba są w użyciu. Tosty nie tylko z masłem. Z dżemem, masłem orzechowym, serkiem twarogowym lub jakimś śmietankowym. Robię też do jajecznicy i kroję w trójkąty, do sałatek. Można też starszy/czerstwy chleb podpiec i np. do zupy jako grzanki.
    • kira02 Re: Toster czy Sandwich maker? 07.09.21, 18:54
      Mam toster i mam opiekacz 3w1 Tefala (tosty, panini, gofry). Grzanki (chleb) opiekany w tosterze robimy sobie codziennie, z tym, ze my nie kupujemy pieczywa tostowego (fuj!), tylko chleb żytni. Takie grzanki smarujemy lekko masłem i jemy na śniadanie. To nie zawsze musza byc spieczone kromki, mozna sobie ustawiać moc tostera, wiec nieraz wyjmujemy lekko cieple kromki do kanapki.

A opiekacz 3w1 bardzo polecam, wart każdej zlotowki. Robimy sobie gofry i tosty. Ale to z doskoku, 1-2 w miesiącu. Na co dzien używamy wlasnie tostera.
    • eliszka25 Re: Toster czy Sandwich maker? 07.09.21, 19:51
      Mam jedno i drugie. Częściej w użyciu jest toster, ale sandwiche też sobie robimy. Moje dzieci najbardziej lubią „tosty z olejem”, czyli smarują jeszcze gorące tosty masłem, które się rozpuszcza tworząc „olej” 😄.

Acha, tostów nie trzeba jeść natychmiast po wyjęciu z tostera. Możesz chwilkę odczekać i smarować przestygnięte. Tylko nie czekaj zbyt długo, bo takie całkiem zimne zmieniają się w niejadalną podeszwę.
    • bene_gesserit Re: Toster czy Sandwich maker? 07.09.21, 19:59
      Kanapkacz to pułapka.
      Mieszkałam na studiach z sublokatorką, która to urządzenie wniosła w sublokatorskim wianie. Nowe. W miesiąc obu nam przybyło po kilogramie. Niestety, najlepsze kanapki opiekane są z dużą ilością roztopionego sera żółtego i to się bardzo szybko odkłada w biodrach. Kanapkacz został podany dalej, kolegom.

Toster to świetna rzecz, w dodatku pomaga zutylizować stare pieczywo.
      • ja_mamma Re: Toster czy Sandwich maker? 10.09.21, 18:16
        bene_gesserit napisała:

> Kanapkacz to pułapka.

Zależy dla kogo smile
        Mój syn jest wagowo poniżej 3 centyla i bardzo bym chciała żeby coś mu się odłożyło tu i ówdzie. Niestety, sandwiche je jakieś 2 czasem 3 razy w tygodniu na kolację i jest cienki jak szczypiorek.
    • ja_mamma Re: Toster czy Sandwich maker? 10.09.21, 18:21
      Dziękuję wszystkim za wpisy. Od wczoraj jestem posiadaczką tostera. Fajna sprawa powiem Wam i rzeczywiście bez porównania z opiekaczem do kanapek typu sandwich.
      Zastanawia mnie jednak pewna sprawa.
      W instrukcji jest taka adnotacja: Nie należy nadmiernie przypiekać wyrobów zawierających skrobię, a zwłaszcza produktów zbożowych i ziemniaczanych (aby ograniczyć powstawanie akryloamidów).

Czy to znaczy, że te tosty są szkodliwe?
    • zurekgirl Re: Toster czy Sandwich maker? 11.09.21, 17:35
      Posiadam toster, sandwich maker oraz grill, na ktorym robie tez panini. Z kazdego korzystam. Mam jedne z tanszych, dzialaja od lat, ciesze sie, ze mam wszystkie, ale jesli mialabym ktoregos sie pozbyc, to chyba sandwich makera, bo mozna go grillem zastapic. Tosty z tostera z maslem i dzemem lub avocado to spory sniadaniowy hicior.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka