15.10.21, 10:37
Któraś robiła? Mam z wiekiem coraz większą tendencję do przebarwień. Po każdym drapnieciu, wyprysku (nie muszę przy nim majstrować, brązowy ślad zostaje tak czy siak). Ciężko mi już na to patrzę , dodaje mnie +20 do wieku i odejmuje - 50 od urody.
Dermatolog dał retinoidy na jesień i zimę. Rozjaśniły się trochę, ale mimo kilkakrotnie nakładanego w ciągu dnia kremy spf 50 od lata jest absolutną inwazja plam.
Wybiorę się do lekarza medycyny estetycznej,ale chciałam podpytać was o Cosmelan. Działa?, Warto? Czy długo się wygląda jak potwór?😉
Obserwuj wątek
    • lot_w_kosmos Re: Cosmelan 15.10.21, 10:54
      na grupach kosmetologicznych na facebooku bardzo chwalą

ja nie mam dużych przebarwień, leciutkie mi zostały, reszta jakoś się rozeszła przez lata, koloryt się wyrównał
      ale mam kilka punkcików z którymi chętnie bym się rozprawiła

wiele dziewczyn chwali sam krem
      bez zabiegu
      zastanawiam się czy faktycznie pomaga
      zabieg dla mnie absolutnie bez sensu - nie ma takiej potrzeby
      jakby któraś z was się o działaniu samego kiremu wypowiedziała, to chętnie poczytam
      • india-mia21 Re: Cosmelan 17.10.21, 00:10
        Miałam cały zabieg. Po 3 miesiącach po nim nastąpił powrót przebarwień.
        1,5 roku później zakupiłam sam krem i stosowałam na noc. W sumie oprócz mocnego podrażnienia skóry to nic nie osiągnęłam.
        Ale ja mam duży problem z przebarwieniami i lojotokową skórę.
        Może innym taka kuracja by pomogła.
    • podaje_haslo_okon Re: Cosmelan 15.10.21, 17:20
      Ja jesień/zima stosuje dermamelan, ale nie jako zabieg, tylko krem do twarzy. Dużych przebarwień nie mam, ale te co mam, to trochę rozjaśnił. Natomiast stosuje tylko dlatego, że to jedyny krem, który ogranicza mi produkcję sebum. Nic mi się po nim z twarzą nie dzieje, chociaż w internetowych jakieś horrory opisują.
    • senoj Re: Cosmelan 16.10.21, 07:28
      Też myślałam o cosmelanie, ale mam wątpliwości. W sieci znalazłam taki opis (prócz tych pochwalnych) www.ladywawa.pl/2012/12/cosmelan-pozegnanie-z-przebarwieniami.html i się waham. Teraz używam NIOD RE: Pigment, plamy trochę bledną.
      s.
    • b-b1 Re: Cosmelan 16.10.21, 21:09
      Kiedyś opisywalam- miałam najpierw maskę( nałożona w gabinecie i w zależności od przebarwień- ilości i głębokości trzyma się ją określoną ilość czasu - kilka godzin) i krem do domu do codziennego stosowania- ale stosowałam już dermamelan- jako lepszą wersję cosmelanu.
      Nie było łatwo - opuchlizna spora, kilkanascie dni wyjętych z życia.
      Działa jak najbardziej- zniwelował wszystkie -przebarwienia, nie zostało nic, skóra wygładzona , świeża . W następnym roku przebarwienia powróciły, więc za radą pani dermatolog robię kurację tylko kremem( można latem) , mniej więcej miesiąc co 3 dni smaruje się dermamelanem i wszystkie przebarwienia świeże schodzą.
      Krem na stałe u mnie zagościł, bo choćbym na głowie stanęła przebarwienia co rok wracają ( filtry stosuje caly czas) więc pogodziłam się z tym że są/ będą i cieszę się, że mam coś co działa.
      Zanim zastosowałam dermamelan- przerobiłam mnóstwo kremów, kwasów , masek retinolowo - felurowych itd. Przygotowywałam skórę już wiosną na lato, kasy wydawalam więcej niż kosztuje ten krem efekty i tak marne - więc jeśli chcesz pewniaka - polecam 😉
    • india-mia21 Re: Cosmelan 17.10.21, 00:07
      Mam skórę z tendencją do przebarwień. Robiłam już chyba wszystko by się ich pozbyć. Miałam i cosmelan. Byłam zachwycona efektami i... po 3 miesiącach od zabiegu wszystkie przebarwienia wróciły. Po prostu taką mam tendencję. Bezpośrednio po zabiegu wyglądałam bardzo źle przez kilka dni.
      Pewnie to nie do końca dobra rada, ale można kupić w internecie i ten krem, który stosuje się w domu po zabiegu i nawet cały zestaw do wykonania zabiegu.
      Punktowo na przebarwienia pomógł mi szyft z eucerin-poleciła mi go dermatolog, która jednocześnie wytłumaczyła, że bardzo często są "nawroty" po cosmelan/dermamelan.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka