Dodaj do ulubionych

Cham polski

29.11.21, 13:17
Nie, to nie jest wątek na bazie wątku z polskimi wartościami.
Przed chwilą odbierałam psa od fryzjera, odbieranie psa trwa maksymalnie 4 minuty, 1 dojście, 2 wymienianie uprzejmości z fryzjerką i minuta na dotarcie do samochodu. Niestety nie było ani jednego miejsca wolnego do zaparkowania, więc połową samochodu stanęłam na wjeździe na osiedle. Ten wjazd jest bardzo szeroki, nawet remondis wjechał po śmieci.
Jednak kiedy wyszłam z samochodu wjeżdżał pewien pan i od razu zaczął mnie wyzywać, to znaczy wrzeszczał że mam zabrać ‚tego złoma’. Nie będę się chwalić jaki autem jeżdżę, ale ewidentnie powiedział to złośliwie. Przeprosiłam i powiedziałam, że za 3 minuty jestem, muszę tylko odebrać psa. A on wrzask, że wzywa straż miejską.
Teraz żałuję mojej reakcji, kolejny raz jestem za miła. Powinnam była wzruszyć ramionami, zrobić mu zdjęcie i iść pewnym krokiem przed siebie, straż miejska i tak by nie dojechała w 5 minut.
Dlaczego ludzie nie potrafią kulturalnie zwrócić uwagi? Naprawdę musiał określić moje auto złomem, skoro jeżdżę nowym autem klasy premium?
Obserwuj wątek
        • bi_scotti Re: Cham polski 29.11.21, 16:10
          elsa.the.dog napisał(a):

> Nie o to chodzi w tym wątku.

A o co chodzi? O to, ze stac Cie "premium auto" a szkoda Ci forsy na zelowki? Moglas wszak park to swoje "premium auto" gdzies dalej, gdzie nic i nikogo bys nie blokowala "na chwile", walk a bit, relax. odebrac psa i ... zycie potoczyloby sie tak sympatycznie. Well, wybralas opcje bycia leniwa zawalidroga - no to masz, co chcialas. Na wlasne zyczenie! Life.
          • elsa.the.dog Re: Cham polski 29.11.21, 16:14
            Proszę wszystkich o czytanie ze zrozumieniem. Nikomu nie blokowałam wjazdu. Leniwa nie jestem, za to mój pies jest schorowany i nie będę z nim szła 1000 m. Stanęłam na 4 minuty i jeżeli w przyszłości znowu nie znajdę miejsca do 200 m, to zapatruję tak jak dzisiaj.
      • moze_sprobowac_inaczej Re: Cham polski 29.11.21, 22:29
        juzjesien napisała:

> Ja się w Polsce na każdym kroku spotykam z agresja, nie wiem co z tymi ludźmi n
        > ie tak, za granica zyje mi się znacznie spokojniej i na luzie

Dokladnie. A już na ematce szczególnie.
        Dziewczyna opisała sytuację, że facet ją zbluzgal, a została zaatakowana za fajny samochód.
        • iwles Re: Cham polski 29.11.21, 23:09
          moze_sprobowac_inaczej napisała:
          >
          > Dokladnie. A już na ematce szczególnie.
          > Dziewczyna opisała sytuację, że facet ją zbluzgal, a została zaatakowana za faj
          > ny samochód.

Ej no! Facet nie zbluzgal jej tylko samochód nazwał złomem! A to żaden złom, tylko klasa premium!
          • moze_sprobowac_inaczej Re: Cham polski 29.11.21, 23:39
            iwles napisała:

> moze_sprobowac_inaczej napisała:
            > >
            > > Dokladnie. A już na ematce szczególnie.
            > > Dziewczyna opisała sytuację, że facet ją zbluzgal, a została zaatakowana
            > za faj
            > > ny samochód.
            >
            >
            > Ej no! Facet nie zbluzgal jej tylko samochód nazwał złomem! A to żaden złom, t
            > ylko klasa premium!
            >
            >
            Mężczyźni bardzo źle reagują na kobiety za kierownicą, a już zwłaszcza jak pani ma lepsze auto od pana, zazdrości zżera. To trochę tak, jak z tą karierą, nie każdy facet uniesie większą od swojej kariere żony.
            • iwles Re: Cham polski 29.11.21, 23:43
              moze_sprobowac_inaczej napisała:

> Mężczyźni bardzo źle reagują na kobiety za kierownicą,

Jak widać, ten facet miał rację. W tym konkretnym przypadku.
    • januszekxxl Re: Cham polski 29.11.21, 14:31
      elsa.the.dog napisał(a):
      > Dlaczego ludzie nie potrafią kulturalnie zwrócić uwagi?

Bo po kilkudziesięciu/kilkuset blokowaniach wjazdu na osiedle, są mocno wkurzeni.
      Niestety nie było ani jednego miejsca wolnego do zaparkowania, więc połową samochodu stanęłam na wjeździe na osiedle.

Naprawdę musiał określić moje auto złomem, skoro jeżdżę nowym autem klasy premium?

Widocznie twoje auto wygląda jak złom.
    • kosmos_pierzasty Re: Cham polski 29.11.21, 14:50
      Nie żałuj. Nie ma sensu dać się wkręcać w grę jednego czy drugoego sfrustrowanego chama. Gdybyś przez swą uprzejmość nie załatwiła czegoś dla Ciebie ważnego, to możnaby się zastanawiać... Ale tak? Serio chciałabyś się zniżyć do poziomu tego gościa?

Ostatnio też kogoś zajechałam na ciasnym parkingu. Pan wysiadł, widzę, że idzie do mnie. To otwieram szybę i mówię, wyprzedzająco: "Przepraszam, chyba pana przyblokowałam, ale rzadko tu parkuję i słabo mi idzie" (z uśmiechem) To pan mi doradził, jak się ustwić i zanim odjechał odbyliśmy miłą pogawędkę o tym, jak to niestety źle się w w Polsce dzieje ostatnimi czasy big_grin Pan miał poglądy zaskakująco zbieżne z moimi. Od słowa do słowa... smile Fajne to było.
      • elsa.the.dog Re: Cham polski 29.11.21, 15:50
        Właśnie na taką uprzejmość liczyłam. Powiedziałam, że przepraszam najmocniej ale tylko odbiorę psa od fryzjera i zaraz odjeżdzam. A on jak zdarta płyta, wzywam straż, wzywam straż, wzywam straż.
        • januszekxxl Re: Cham polski 29.11.21, 15:57
          elsa.the.dog napisał(a):
          Powiedziałam, że przepraszam najmocniej ale tylko odbiorę psa od fryzjera i zaraz odjeżdzam. A on jak zdarta płyta, wzywam straż, wzywam straż, wzywam straż.

A ty że pies: Chodzi tam 2 razy w tygodniu z pewnych względów.
          I: za 3 minuty jestem, muszę tylko odebrać psa

A 3 minuty okazują się trzydziestoma minutami.
          I inni blokujący wjazd, też tylko na trzy minuty.
          Ciesz się że to nie hameryka, bo by cię mieszkańcy osiedla już dawno zastrzelili.
      • tiszantul Re: Cham polski 29.11.21, 23:27
        "zanim odjechał odbyliśmy miłą pogawędkę o tym, jak to niestety źle się w w Polsce dzieje ostatnimi czasy. Pan miał poglądy zaskakująco zbieżne z moimi. Od słowa do słowa..."

To naprawdę niezwykłe zdarzenie, ze spotkałaś kogoś z poglądami z TVN-u. Nie dziwię się, ze tak to przeżyłaś
      • elsa.the.dog Re: Cham polski 29.11.21, 15:49
        Ale on nie pilnuje tego obiektu, nawet nie wiem czy tam mieszka czy kogoś podwoził. Przejeżdżam tamtędy conajmniej 4 razy w tygodniu i nikt w tym miejscu nie parkuje. Raz widziałam kobietę, która wyciągała z auta niepełnosprawne dziecko, ciekawe co by jej wykrzyczał.
      • elsa.the.dog Re: Cham polski 29.11.21, 16:05
        Nieeeeee, piszę przecież u góry że niczego nie zablokowałam, na moich oczach wjechała śmieciarka remondisa, facet wjechałby również hummerem, a miał chyba jakieś małe autko.
        • kokosowy15 Re: Cham polski 29.11.21, 16:24
          Oczywiście. Niczego nie zablokowałaś, ograniczenia prędkości są głupie, można wyprzedzać na pasach bo od dziesięciu lat nikogo nie potrąciłas a przepisy to tylko taka sugestia. No i do samochodu klasy premium się ich nie stosuje. I pies u fryzjera to coś lepszego niż cham z małym samochodem. Na przyszłość - z moimi psami do fryzjera wysyłam lokaja, niech sobie radzi z chamami.
    • srubokretka Re: Cham polski 29.11.21, 16:19
      Cham polski, ktorego jestes przykladem rozlal sie na caly swiat.

Ten niebieski samochod jest zaparkowany. Zablokowala piz da moj samochod. Kierowca w bialym po prawej myslal, ze w niebieskim jest kierowca, wiec czekal , bo mysl, ze jest korek. Ci z lewej czekali na tego bialego z prawej, zeby ruszyl, bo ulica jest waska. Zablokowane bylo cale skrzyzowanie, bo babol zaparkowal tylko na 5min. Co mnie obchodzi jej primium, jezeli ja i wszyscy do okola mamy primum???
      • elsa.the.dog Re: Cham polski 29.11.21, 17:13
        Miałam bardzo podobną sytuację w zeszłym tygodniu. Facet stanął w poprzek, myślałam że zawracał i będzie włączał się z podporządkowanej. Ja stałam za nim. Po 10 sekundach domyslilam się, że on po prostu tak dziwnie stoi i ruszyć się nie zamierza, więc go ominęłam, przewróciłam oczami i pojechałam w swoją stronę. No ale oczywiście mogłam otworzyć okno i wykrzyczeć, że ma zabierać stąd tego szrota.
        Nie pochwalam parkowania tej kobiety, chodzi o ton w jakim się do siebie odnosimy.
      • e-ness Re: Cham polski 29.11.21, 22:57
        Tak wyglada codzienność pod szkoła moich dzieci😤🤨 do tego stopnia mam dość idiotów, ze umówiłam się z dziećmi, że będę przyjeżdżać spóźniona o 5 min. Co tam przejścia, co tam ograniczanie widoczności dzieciom, co tam zakaz zatrzymywania, ona/on musi zaparkować tuż pod brama szkoły, blokując przy tym zaparkowane prawidłowo pojazdy. Wszyscy czekają jak ruszy dupe autem i odjedzie, bo ani nie da się wyjechać z uliczki, ani wiecheć na parking Ale łona tylko na 5 mni🤦🏽‍♀️
        Nie ns moje nerwy
    • 71tosia Re: Cham polski 29.11.21, 23:10
      No tak, ty tylko na 5 minut, tylko ze mieszkańcom wjazd tacy 5 minutowcy blokują pewnie cały dzień. Krzyczeć pan nie powinien, ale i twoje zachowanie jest nie Ok.
    • gaskama Re: Cham polski 29.11.21, 23:47
      Uważam, że jesteś całkiem niezłym trollem. Nie najlepszym, ale w porównaniu z tym, co tu się ostatnio wyrabia ... wykazujesz pewną inwencję.
      No ale troll to troll.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka