Dodaj do ulubionych

Cudowni rodzice

02.08.22, 09:43
Ktoś takich miał?
Według mnie nie ma cudownych rodziców.
Rodzicom się wydaje że są cudowni.
Obserwuj wątek
    • buka-123 Re: Cudowni rodzice 02.08.22, 09:48
      Nie miałam ale wydaje mi się, że takimi jesteśmy 😉
      • geoardzica_z_mlodymi Re: Cudowni rodzice 02.08.22, 09:51
        Takoż;😉
        A serio to jak ktoś mówi o cudownych rodzicach, to albo idealizuje (co mu to daje🤔), albo tło było nieciekawe.
        Normalni, fajni, ułomni - większość takich jest i to są wystarczająco dobrzy rodzice.
      • incel-core Re: Cudowni rodzice 02.08.22, 09:52
        buka-123 napisała:
        > Nie miałam ale wydaje mi się, że takimi jesteśmy 😉

Wydaje ci się.
        Moi rodzice byli toksyczni a wydawało im się że są cudowni.
        • geoardzica_z_mlodymi Re: Cudowni rodzice 02.08.22, 09:56
          O, matulu, bez dystansu do siebie ciężko Ci chyba przetrwać.
        • buka-123 Re: Cudowni rodzice 02.08.22, 09:57
          Ale moje dziecko też tak twierdzi....
          • milva24 Re: Cudowni rodzice 02.08.22, 09:59
            Pytanie w jakim wieku dziecko. Bo moje też tak twierdzą ale wiem, że im się odmieni.
            • incel-core Re: Cudowni rodzice 02.08.22, 10:15
              milva24 napisała:
              > Pytanie w jakim wieku dziecko.

Mogą być w w wieku 24 lat.

• geoardzica_z_mlodymi Re: Cudowni rodzice 02.08.22, 10:23
              Moi twierdzą, ze spoko jesteśmy - 19,17 i 13. Tzn., najmłodszy zarzuca mi za małe usportowienie i brak doktoratu. Znaczy trochę wybrakowana jednak jestem.
              • kk345 Re: Cudowni rodzice 02.08.22, 13:47
                >najmłodszy zarzuca mi za małe usportowienie i brak doktoratu
                Spokojnie mu odpowiadaj, ze zadne z Twoich dzieci nie ma doktoratu, więc Ty też nie musisz big_grin
                • geoardzica_z_mlodymi Re: Cudowni rodzice 02.08.22, 14:25
                  Oksmile Może mi wybacza jak sami już zdobędąwink
                • lily_evans011 Re: Cudowni rodzice 02.08.22, 17:11
                  big_grin
    • iwles Re: Cudowni rodzice 02.08.22, 09:54

Oczywiście, że byli cudowny, w znaczeniu tworzenia cudowny, czego przykładem jestem ja 😆
      • iwles Re: Cudowni rodzice 02.08.22, 09:55

tworzenia cudów*
      • incel-core Re: Cudowni rodzice 02.08.22, 10:20
        iwles napisała: >
        > Oczywiście, że byli cudowny, w znaczeniu tworzenia cudowny, czego przykładem je
        > stem ja 😆
        >

Ty to jesteś cudowna w każdym sensie.
        No to ci dedykuję piosknę.
    • milva24 Re: Cudowni rodzice 02.08.22, 09:58
      Nie ma cudownych rodziców, sama też nie jestem cudownym rodzicem.
    • lily_evans011 Re: Cudowni rodzice 02.08.22, 10:15
      Moja koleżanka miała cudowną matkę, która w odpowiednich dozach wymagała od niej samodzielności, odpowiedzialności, a jednocześnie obdarzała ją ogromnym zaufaniem i była bardzo serdeczna, bardzo otwarta, także dla różnych psiapsiółek A. Bardzo ją lubiłam. A koleżanka sama mówiła, że z matką ma dobre relacje. A matce łatwo nie było, koleżanka chora genetycznie, zorganizowanie jej właściwej diety za komuny graniczyło z cudem, perspektywą było zniszczenie narządów i śmierć, tak jak było ze starszym braciszkiem (zmarł mając pół roku, niezdiagnozowany). No i to też było fajne, że z jednej strony nauczyła córkę pilnowania własnej diety już od maluchaz z drugiej nigdy nie traktowała jej jak chorej.
      Z perspektywy, myślę, że miała w sobie morze zdrowego rozsądku i cierpliwości.
      • incel-core Re: Cudowni rodzice 02.08.22, 10:22
        lily_evans011 napisała:
        > Z perspektywy, myślę, że miała w sobie morze zdrowego rozsądku i cierpliwości.

Raczej nie miała zdrowego rozsądku i cierpliwości.
      • milva24 Re: Cudowni rodzice 02.08.22, 12:14
        Ale rodzic wcale nie musi być cudowny, żeby dzieci miały z nim dobry kontakt. Wystarczy, że jest szczery, autentyczny, potrafi dostrzec swoje błędy lub choćby uznać, że jakieś zachowanie, które według niego było słuszne mogło ranić lub sprawiać przykrość dziecku. No i uznać w końcu odrębność tego człowieka i jego prawo do własnych wyborów nawet jeśli rodzicowi się one nie podobają.
        • lily_evans011 Re: Cudowni rodzice 02.08.22, 17:11
          Dla mnie to cudowny rodzic, nie miałam takiego wink.
          • milva24 Re: Cudowni rodzice 02.08.22, 22:38
            Moja matka dopiero na starość dojrzała do pewnych rzeczy. Do tego stopnia, że zagorzała katoliczka w milczeniu (ale takim prawdziwym a nie pełnym potępienia) przyjmuje to, że jej córka jest agnostyczką a wnuki nie były u komunii. Sama mówi, że nie da się za dziecko przeżyć życia. I teraz mam z nią lepszy kontakt niż w młodości, kiedy próbowała mną sterować.
    • asfiksja Re: Cudowni rodzice 02.08.22, 13:18
      Rodzice, z którymi dorosłe dziecko ma serdeczną, ale niezależną relację byli wystarczająco cudowni. To się da ocenić tylko ex post, moim zdaniem.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka