Dodaj do ulubionych

Moje og贸rasy 馃槃

03.08.22, 12:57
M贸j m膮偶 wymy艣li艂 w tym roku spos贸b, 偶eby nie pe艂za膰 na czworaka w poszukiwaniu og贸rk贸w rosn膮cych na w臋druj膮cych wsz臋dzie p臋dach - zrobi艂 ram臋 i p臋dy pn膮 si臋 po sznurkach. Bardzo wygodne. Na razie nie ma wiele, ale jednak co dzie艅 nape艂niam s艂oik na zim臋 + jeszcze do schrupania na 艣wie偶o zostaje.
W zasadzie to jedyne przetwory, jakie robi臋. No chyba 偶e wreszcie pomidory zaczn膮 dojrzewa膰, to jakie艣 passaty si臋 zrobi. Albo zamroze po prostu, jak w zesz艂ym roku 馃檪
Obserwuj w膮tek
    • turbinkamalinka Re: Moje og贸rasy 馃槃 03.08.22, 13:01
      Z t膮 ram膮 to fajny pomys艂. Ja ci powiem, 偶e mam do艣膰 smile. Ch艂op zjad艂 ju偶 3 s艂oje po 3 litry ma艂osolnych, co drugi dzie艅 mizeria, ja zrobi艂am 4 s艂oiki sa艂atki szwedzkiej. Wczoraj ch艂op znowu zebra艂 ze 4 kg, wi臋c dzi艣 zrobi臋 chyba konserwowe. A tu kurna ko艅ca nie wida膰. To znaczy wida膰 ale s艂oik贸w smile
      • default Re: Moje og贸rasy 馃槃 03.08.22, 13:36
        U nas tak bywa艂o nieraz w poprzednich latach, te偶 mia艂am do艣膰 i rozdawa艂am te og贸rki wszystkim, kto si臋 nawin膮艂 馃槃 dlatego w tym roku tylko par臋 krzaczk贸w, i tak wyjdzie z tego pewnie kilkana艣cie s艂oik贸w kiszonych - jak dla nas starczy na zim臋.
        • turbinkamalinka Re: Moje og贸rasy 馃槃 03.08.22, 13:43
          Ja mia艂am z 10 sadzonek. Oszala艂y te og贸rki. A ja nigdy przetwor贸w nie robi艂am i mam problem. To samo mam z rzodkiewk膮, a z t膮 choler膮 nie wiem co mam zrobi膰. Mam ochot臋 wpu艣ci膰 moje dwa kr贸liki w te warzywa. One s膮 skuteczniejsze ni偶 kosiarka tongue_out
          • default Re: Moje og贸rasy 馃槃 03.08.22, 15:24
            Rzodkiewki ugotuj i zjedz polane mas艂em z tarta bu艂k膮, jak kalafior. Albo same, albo jako dodatek do drugiego dania. S膮 super, nawet te odrobin臋 stwardnia艂e.
            • turbinkamalinka Re: Moje og贸rasy 馃槃 03.08.22, 15:59
              Rzodkiewki s膮 super, ale mam przesyt. Czemu ja nie posadzi艂am fasolki szparagowej, mog臋 j膮 je艣膰 kilogramami.
        • szmytka1 Re: Moje og贸rasy 馃槃 04.08.22, 00:52
          Ja tylko przecier, nie kisze w ca艂o艣ci, bo chyba nie umiem smacznych, bo nie maj膮 wzi臋cia.
      • qwirkle Re: Moje og贸rasy 馃槃 03.08.22, 15:19
        turbinkamalinka napisa艂a:

> Z t膮 ram膮 to fajny pomys艂. Ja ci powiem, 偶e mam do艣膰 smile. Ch艂op zjad艂 ju偶 3 s艂oj
        > e po 3 litry ma艂osolnych, co drugi dzie艅 mizeria, ja zrobi艂am 4 s艂oiki sa艂atki
        > szwedzkiej. Wczoraj ch艂op znowu zebra艂 ze 4 kg, wi臋c dzi艣 zrobi臋 chyba konserwo
        > we. A tu kurna ko艅ca nie wida膰. To znaczy wida膰 ale s艂oik贸w smile

Og贸rki krokodylki z kwestii smaku zr贸b.
    • szafireczek Re: Moje og贸rasy 馃槃 03.08.22, 13:17
      Zacna kolekcja!
    • sasha_m Re: Moje og贸rasy 馃槃 03.08.22, 13:43
      Moje te偶 pn膮 si臋 po sznurkach, mam podcienie wok贸艂 domu i sznurki mocowane s膮 do rynny, og贸rki rosn膮 w skrzynkach.
      Og贸rki kiszone, 50-60 s艂oik贸w i marynowane grzyby to jedyne przetwory, kt贸re robi臋.
    • maslova Re: Moje og贸rasy 馃槃 03.08.22, 13:49
      Super smile
      A mo偶esz podzieli膰 si臋 przepisem? Ja robi臋 og贸rki od niedawna - raz wysz艂y za s艂one, raz idealne, a raz za ma艂o s艂one i w dodatku mi臋kkie.
      • default Re: Moje og贸rasy 馃槃 03.08.22, 15:25
        W zasadzie nie mam przepisu, robi臋 na oko 馃槈
      • qwirkle Re: Moje og贸rasy 馃槃 03.08.22, 15:35
        1 czubata 艂y偶ka soli kamiennej (niejodowanej) na litr wody, zagotowa膰, wystudzi膰.
        Chrzan, czosnek, li艣膰 laurowy, pieprz, baldach kopru. Wszystko.
        • default Re: Moje og贸rasy 馃槃 03.08.22, 15:50
          Ja czasem dodaje li艣膰 lub dwa d臋bu, wi艣nia te偶 mo偶e by膰. Maj膮 garbniki, dzi臋ki kt贸rym og贸rki pozostaj膮 chrupkie, nie mi臋kn膮
          • ladymercury Re: Moje og贸rasy 馃槃 03.08.22, 20:48
            Aby by艂y chrupki, daj臋 1/2 艂y偶eczki gorczycy na s艂oik p贸艂litrowy, na litrowy p艂ask膮 艂y偶eczk臋.
            • ladymercury Re: Moje og贸rasy 馃槃 03.08.22, 20:48
              *chrupkie
          • maslova Re: Moje og贸rasy 馃槃 03.08.22, 23:08
            O w艂a艣nie, w zesz艂ym roku nie doda艂am tych li艣ci, mo偶liwe, 偶e dlatego niekt贸re og贸rki by艂y mi臋kkie.
        • maslova Re: Moje og贸rasy 馃槃 03.08.22, 23:07
          Dzi臋kuj臋 馃槉
    • rosapulchra-0 Re: Moje og贸rasy 馃槃 03.08.22, 23:11
      Podziwiam szczerze i gratuluj臋! Nigdy nie robi艂am przetwor贸w na zim臋, zawsze korzystam z tego, co robi moja mama.
      • turbinkamalinka Re: Moje og贸rasy 馃槃 04.08.22, 00:42
        Rosa nic m贸w. Ja te偶 nie robi艂am. Bawi艂y mnie te sadzonki bo ros艂y, p贸藕niej jak partner wsadzi艂 do gruntu to wkurza艂y, bo nie ros艂y, teraz mnie wkurzaj膮 bo rosn膮 jak g艂upie. A ja chcia艂am kilka na ma艂osolne ewentualnie mizerie, A dzi艣 mi ch艂op przyni贸s艂 kolejne dwa wiaderka 5litrowe
    • 21mada Re: Moje og贸rasy 馃槃 04.08.22, 00:37
      Eee, my艣la艂am 偶e b臋d膮 zdj臋cia m臋偶a i kochanka. 馃檮
    • princesswhitewolf Re: Moje og贸rasy 馃槃 04.08.22, 01:27
      Super rama. 艢wietny bo pomyslowy i nie leniwy chlop
    • majenkir Re: Moje og贸rasy 馃槃 04.08.22, 04:50
      To beniamin za tymi s艂oikami?
      Pokaza艂aby艣 lepiej鈥
      • default Re: Moje og贸rasy 馃槃 04.08.22, 09:51
        Tak, to beniamin - nast臋pca poprzedniego, kt贸rego musia艂am niestety odda膰, bo ju偶 za wielki by艂, zajmowa艂 tyle miejsca, tak si臋 rozpanoszy艂, ur贸s艂 do sufitu, by艂 bardzo rozkrzewione, no nie da艂o si臋 ju偶 z nim mieszka膰. Ale pi臋kny i 偶al mi troch臋 by艂o, odlamalam ga艂膮zk臋, ukorzenilam i jest nast臋pca 馃檪
        A senior trafi艂 w dobre r臋ce - do pary sympatycznych ch艂opak贸w, prowadz膮cych kwiaciarni臋.
        • szmytka1 Re: Moje og贸rasy 馃槃 04.08.22, 09:54
          Ta wisz膮ca szafka z okr膮g艂ymi szybami interesujaca
          • default Re: Moje og贸rasy 馃槃 04.08.22, 10:09
            馃槃 emama jak zwykle wypatrzy szczeg贸艂y na zdj臋ciach - a szafka antyk, lubi臋 takie mebelki, mam te偶 w rogu kuchni witrynke-starocia.
            • szmytka1 Re: Moje og贸rasy 馃槃 04.08.22, 10:11
              To zaraz b臋dziesz musia艂a robi膰 zblizenia na szk艂o, bo zleca si臋 te od skorup 馃槈
              • default Re: Moje og贸rasy 馃槃 04.08.22, 10:25
                Skorupy niekt贸re te偶 zabytkowe 馃檪
            • boogiecat Re: Moje og贸rasy 馃槃 04.08.22, 23:11
              Ta kuchenna szafka jest swietna!
        • majenkir Re: Moje og贸rasy 馃槃 04.08.22, 14:28
          艢liczny, to moje ulubione kwiatki 馃グ. Szkoda by艂oby mi wyda膰 starego 馃槈
          Moja kole偶anka ma drzewo w sypialni, ju偶 nie do wyniesienia 馃槄
          • majenkir Re: Moje og贸rasy 馃槃 04.08.22, 17:08
            Ach, to si臋 i ja pochwal臋. Ten du偶y jest znami od paru lat. Latem mieszka na dworze. A ten ma艂y kupi艂am wiosn脿 馃槍
            • default Re: Moje og贸rasy 馃槃 04.08.22, 19:49
              Bardzo 艂adne - a ten "drzewkowy" to jako艣 specjalnie prowadzisz, w sensie obcinasz dolne p臋dy, 偶eby mia艂 ten pieniek go艂y ?
              • majenkir Re: Moje og贸rasy 馃槃 04.08.22, 19:55
                Nic nie robi臋, taki ju偶 kupi艂am. To 3 艂odygi zaplecione w warkocz 馃檮
                • majenkir Re: Moje og贸rasy 馃槃 04.08.22, 20:00
                  A tak wygl脿da艂 w 2016. Tak teraz patrz臋, 偶e ma艂o co ur贸s艂 馃
                  • default Re: Moje og贸rasy 馃槃 04.08.22, 20:07
                    Fakt, niewiele wi臋kszy - ale bardzo kszta艂tny, taki parasol smile
                    Ale ten borzoj......a偶 sobie westchn臋艂am z zachwytu. Charty s膮 the best - najwy偶sza psia arystokracja pod ka偶dym wzgl臋dem !
                    • majenkir Re: Moje og贸rasy 馃槃 04.08.22, 22:41
                      To co? Kupujemy po Whippecie? 馃槈
                      • default Re: Moje og贸rasy 馃槃 04.08.22, 22:59
                        No ja ju偶 nie - cztery psy to i tak sporo. Ale mam Irenke, kundel, ale z chartami pomieszana 馃檪
                        • majenkir Re: Moje og贸rasy 馃槃 05.08.22, 00:43
                          Moja Zara niby te偶, ale to jednak nie to samo 馃槩
                  • lalkaika Re: Moje og贸rasy 馃槃 05.08.22, 06:54
                    Jaki pi臋kny pies. Fikus tudzie偶.
                    Czy to chart afga艅ski?
                    • majenkir Re: Moje og贸rasy 馃槃 05.08.22, 07:10
                      Nie, nie afga艅ski 馃槄馃槀
    • gama2003 Re: Moje og贸rasy 馃槃 04.08.22, 13:26
      Bossski ogr贸dek.
      Zazdro !
    • potworia116 Re: Moje og贸rasy 馃槃 04.08.22, 21:24
      Ja przepraszam, 偶e si臋 wetn臋 w w膮tek, ale z my艣l膮 o nadci膮gaj膮cym kryzysie planuj臋 zrobienie pierwszych w 偶yciu przetwor贸w pomidorowych. Podzielisz si臋 przepisem na t臋 passat臋?
      • qwirkle Re: Moje og贸rasy 馃槃 04.08.22, 22:42
        potworia116 napisa艂a:

> Ja przepraszam, 偶e si臋 wetn臋 w w膮tek, ale z my艣l膮 o nadci膮gaj膮cym kryzysie plan
        > uj臋 zrobienie pierwszych w 偶yciu przetwor贸w pomidorowych. Podzielisz si臋 przepi
        > sem na t臋 passat臋?

M贸j sposob: polne pomidory przekroi膰 na p贸艂, gotowa膰 a偶 prawie wszystkie b臋d膮 rozpadni臋te. Miesza膰 - bo mog膮 si臋 przypali膰 zanim puszcz膮 sok. Do gotowania dodaj臋 czosnek lub/i bazyli臋 lub oregano. Ca艂o艣膰 miksuj臋 a potem przecieram przez sito knie lubi臋 p艂ywaj膮cych sk贸rek).
        "wekowanie"
        Przetarty sos pomidorowy odparowuj臋 o ile to potrzebne. Wrz膮cy (naprawd臋 musi by膰 Wrz膮cy) zlewam do gor膮cych s艂oik贸w, zakr臋cam i stawiam na zakr臋tce.
        • potworia116 Re: Moje og贸rasy 馃槃 05.08.22, 00:24
          qwirkle napisa艂(a):

> potworia116 napisa艂a:

> M贸j sposob: polne pomidory przekroi膰 na p贸艂, gotowa膰 a偶 prawie wszystkie b臋d膮 r
          > ozpadni臋te. Miesza膰 - bo mog膮 si臋 przypali膰 zanim puszcz膮 sok. Do gotowania dod
          > aj臋 czosnek lub/i bazyli臋 lub oregano. Ca艂o艣膰 miksuj臋 a potem przecieram przez
          > sito knie lubi臋 p艂ywaj膮cych sk贸rek).
          > "wekowanie"
          > Przetarty sos pomidorowy odparowuj臋 o ile to potrzebne. Wrz膮cy (naprawd臋 musi
          > by膰 Wrz膮cy) zlewam do gor膮cych s艂oik贸w, zakr臋cam i stawiam na zakr臋tce.

馃檹

Nie pami臋tasz has艂a

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj si臋

Nakarm Pajacyka