Dodaj do ulubionych

Na 40-kę kup sobie … Empik

01.09.22, 00:24
Wyczytałem ze Empik zmienił właściciela. Kupiła go (właściwie 51% akcji) dotychczasowa prezes Empiku Ewa Szmidt-Belcarz. Wygooglalem ze ładna i młoda kobitka boma zaledwie 40 lat, w wieku 33 lat została prezesem Empiku.
Na 40-ke sobie go kupiła. Duża firmę działająca od 75 lat.

Kurczę - jak się robi takie kariery? 😀
Mam wrazenie ze na takie stanowisko i takie przejecie to juz trzeba było sie odpowiednio bogato i wpływowo urodzić. A nam malczkim co zaczynali od prawie zera to zostaje codzienny zapieprz, pensja, kredyty, mozolna ścieżka kariery… i tak do emy.

Ktos zna panią Belcarz i moglby cos więcej powiedzieć kto to jest?
Obserwuj wątek
    • tanebo001 Re: Na 40-kę kup sobie … Empik 01.09.22, 06:15
      Ty się lepiej skup dziadersie na szklanym suficie który widzi większość kobiet...
      • bywalec.hoteli Re: Na 40-kę kup sobie … Empik 01.09.22, 08:34
        A w temacie masz coś do powiedzenia poza wyzwiskami?
        W moim otoczeniu kobiety robią takie kariery, że heeeej, więc nie mają raczej nic szklanego nad sobą, sky is the limit.
      • hanusinamama Re: Na 40-kę kup sobie … Empik 01.09.22, 22:04
        Tenebo ja ciebie zaczynam bardzo lubić.
    • bywalec.hoteli Re: Na 40-kę kup sobie … Empik 01.09.22, 08:43
      karierometr z Forbsa
    • jakis.login Re: Na 40-kę kup sobie … Empik 01.09.22, 09:41
      Najbardziej mnie śmieszy, że ty chyba naprawdę wierzysz, że tego rodzaju transakcje i ruchy własnościowe robi się prawdziwymi pieniędzmi, prawie że workami banknotów big_grin big_grin big_grin BTW w grupie empik jest już chyba 800 mln długu, żaden cymes.
      • bywalec.hoteli Re: Na 40-kę kup sobie … Empik 01.09.22, 10:00
        Nie mam wiedzy jak się robi takie transakcje, oświecisz mnie?
        Wg mojego spojrzenia laika:
        1. fundusz Penta sprzedał 51% akcji, kupiła je osoba a nie firma ani fundusz. Czy to oznacza, że pani Ewa kupiła je za złotówkę?
        2. Jeśli empik ma długi, to takiego prezesa by po 7 latach wywalili a nie sprzedali mu firmę

Sama strona empik donosi o zyskach, niezbyt wielkich ale zyskach:
        "W 2021 roku obroty Grupy Empik urosły o 21% - do poziomu 2,4 mld zł. Prawie połowa przychodu została wypracowana przez e-commerce, w tym marketplace (EmpikPlace). Grupa zakończyła rok z zyskiem z działalności operacyjnej w wysokości 63 mln PLN, poprawiając wynik o 85 mln PLN r/r. Inwestycje ostatnich lat sprawiły, że firma stoi dziś na dwóch silnych filarach: e-commerce i sieci zróżnicowanych sklepów tradycyjnych, oba wzmacniając strategicznymi inwestycjami technologicznymi. "

• jakis.login Re: Na 40-kę kup sobie … Empik 01.09.22, 10:36
          Mhm, to sprawdź jeszcze zadłużenie grupy, krótko- i długoterminowe.
          • bywalec.hoteli Re: Na 40-kę kup sobie … Empik 01.09.22, 18:00
            jakie jest ono?
        • angazetka Re: Na 40-kę kup sobie … Empik 01.09.22, 11:53
          O zadłużeniu Empiku wiedzą chyba wszyscy cokolwiek zainteresowani branżą - poza Bywalcem.
          • bywalec.hoteli Re: Na 40-kę kup sobie … Empik 01.09.22, 11:59
            Sugerujesz, że kupiła go za bezcen w związku z zadłużeniem?
            Jeśli tak, to wykupując musiała spłacić te długi - albo musi.
            Oświeć mnie jak jest.
            • moze_sprobowac_inaczej Re: Na 40-kę kup sobie … Empik 01.09.22, 21:59
              bywalec.hoteli napisał:

> Sugerujesz, że kupiła go za bezcen w związku z zadłużeniem?
              > Jeśli tak, to wykupując musiała spłacić te długi - albo musi.
              > Oświeć mnie jak jest.

Nie musi spłacać żadnych długów. Kupiła udział w spółce. Empik ma zadłużenie, ale jak pokazuje zysk brutto jest w stanie obsługiwać to zadłużenie, skoro nadal zostaje zysk. I to nie bagaletny. 51% z zysku netto to jednak jakiś "grosz" jest smile
            • hanusinamama Re: Na 40-kę kup sobie … Empik 01.09.22, 22:05
              Weź sobie doczytaj co to znaczy kupić udziały w spółce...
              • moze_sprobowac_inaczej Re: Na 40-kę kup sobie … Empik 01.09.22, 22:08
                Dobrze wiem, co piszę. Kupiła kacje, czyż nie?
                • hanusinamama Re: Na 40-kę kup sobie … Empik 02.09.22, 00:34
                  Ja pisąłam do Bywalca!!! nie do ciebie.
                  • moze_sprobowac_inaczej Re: Na 40-kę kup sobie … Empik 02.09.22, 00:37
                    hanusinamama napisała:

> Ja pisąłam do Bywalca!!! nie do ciebie.
                    >

Aaaaaa! To OK smile
          • gaskama Re: Na 40-kę kup sobie … Empik 01.09.22, 21:39
            Eee nie jestem wcale zainteresowana branżą a o gigantycznym zadłużeniu Empiku tez słyszałam.
            • kandyzowana3x Re: Na 40-kę kup sobie … Empik 02.09.22, 22:21
              O co chodzi z tym zadłużeniem? Chyba każda spółka pozyskuje kapitał min z kredytów.
          • bywalec.hoteli Re: Na 40-kę kup sobie … Empik 01.09.22, 22:25
            no Empik może mieć zadłużenie na 600 czy 800 baniek, ale jeśli wartość akcji nabytych może być szacowane nawet na miliard złotych to przecież nie znaczy ze kupiła te akcje za miliard minus dług. Chyba ze jakoś to zrobiła ze kupiła empik za złotówkę (albo milion złotówek), ale zobowiązała się doprowadzić do takich zysków które spłaca ten dług - inaczej akcje przejmą wierzyciele?
            • moze_sprobowac_inaczej Re: Na 40-kę kup sobie … Empik 01.09.22, 22:28
              Zadłużenie to jedno. Ale są też aktywa, wyższe niż zadłużenie. Jeśli kupiła akcje to od kogoś za jakąś cenę (tak jak kupujesz te swoje nieruchomosci) ewentualnie kupila akcje z nowej emisji.
    • marta.graca Re: Na 40-kę kup sobie … Empik 01.09.22, 10:10
      Zanim dołączyła do spółki Empik, Ewa Szmidt-Belcarz zajmowała stanowisko partnera w McKinsey & Company, gdzie kierowała pionem sprzedaży detalicznej i dóbr konsumenckich. Została awansowana na stanowisko globalnego Partnera w McKinsey & Company. Wcześniej zajmowała różne stanowiska w pionach marketingu firm działających na rynku dóbr konsumenckich w Polsce, Niemczech i Wielkiej Brytanii.

Ewa Szmidt-Belcarz posiada podwójny dyplom magistra Wydziału Zarządzania Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie oraz CEMS Master in International Management ze Szkoły Głównej Handlowej oraz London School of Economics, jak również dyplom MBA uczelni INSEAD we Francji.

Czyli nauka i praca.
      • bywalec.hoteli Re: Na 40-kę kup sobie … Empik 01.09.22, 10:22
        nauka i praca najemna nie przyniesie kilkuset baniek by wyłożyć na zakup dużej firmy, zwłaszcza w tak młodym wieku
        btw w McKinsey zaczęła jeszcze na studiach i nie pracowała tam długo
        • marta.graca Re: Na 40-kę kup sobie … Empik 01.09.22, 10:41
          8 lat to nie jest długo? Poza tym jako globalny partner mogła mieć udziały w zysku. A prezesem Empiku jest już od 7 lat.
          • bywalec.hoteli Re: Na 40-kę kup sobie … Empik 01.09.22, 11:58
            8 lat a ile czasu była tym partnerem?
            partnerem a nie członkiem zarządu
            naprawdę znam szefów dużych firm i są to milionerzy, po odejściu inwestują w różne rzeczy, ale żaden sobie nie kupuje dużej firmy.

nawet Morawiecki ma majątku ile - 20 baniek? czy za to kupi Empik?
            • palacinka2020 Re: Na 40-kę kup sobie … Empik 01.09.22, 19:04
              Byc partnerem w McKinsey to jest naprawde dobra pozycja zawodowa. Znam ludzi w podobnym wieku pracujacych w konsultingu i tylko jeden jest partnerem, reszta koło 40tki jest w okolicach senior managera.
              • bywalec.hoteli Re: Na 40-kę kup sobie … Empik 01.09.22, 20:57
                no ale ile taki partner zarobi w rok? milion?
                ile była partnerem - trzy lata?
                za trzy miliony kupi empik?
                • moze_sprobowac_inaczej Re: Na 40-kę kup sobie … Empik 01.09.22, 22:01
                  bywalec.hoteli napisał:

> no ale ile taki partner zarobi w rok? milion?
                  > ile była partnerem - trzy lata?
                  > za trzy miliony kupi empik?
                  Taki parter zarobi milion ale w miesiąc smile
                  I tak całkowicie szczerze: zazdroszczę jej dyplomu MBA.
                  • bywalec.hoteli Re: Na 40-kę kup sobie … Empik 01.09.22, 22:11
                    Czyli partner w firmie konsultingowej z MBA zarobi więcej niż prezes jednego z największych banków w Polsce? Sorry ale to mi się nie klei.
                    • moze_sprobowac_inaczej Re: Na 40-kę kup sobie … Empik 01.09.22, 22:14
                      Tak smile
                  • bywalec.hoteli Re: Na 40-kę kup sobie … Empik 01.09.22, 22:18
                    A dyplom MBA w dzisiejszych czasach nie jest powodem do zazdrości ani nie otwiera drzwi kariery - każdy może go mieć i byl o tym przynajmniej jeden długi wątek.

Dyplom MBA jest potrzebny absolwentowi historii albo budowy maszyn który jest juz wysoko w dużej firmie by zdobyć jeszcze więcej kontaktów i zdobyc np stanowisko w zarządzie.
                    • angazetka Re: Na 40-kę kup sobie … Empik 01.09.22, 22:29
                      Sprawdź może, jakie ona ma wykształcenie na poziomie magistra oraz gdzie to MBA robiła, zanim zaczniesz ją obrażać.
                    • moze_sprobowac_inaczej Re: Na 40-kę kup sobie … Empik 01.09.22, 23:13
                      Nie, nie każdy może mieć dyplom MBA. Nie każdy ma takie możliwości finansowe, nie każdy też zna tak dobrze język, żeby podjąć i utrzymać się na tych studiach. Zazdroszczę w pozytywnym tego słowa znaczeniu - zawsze marzyłam o tych studiach, ale nie spróbowałam, glownie ze względu na (moim zdaniem) zbyt słaby angielski. A przydałby mi się wojej branży taki dyplom smile
                      • bywalec.hoteli Re: Na 40-kę kup sobie … Empik 01.09.22, 23:41
                        Aż tak słabo u ciebie z angielskim, ze przestraszyłas się i nie poszłaś na MBA?
                        Smuteczek. Może strach miał zbyt duze oczy.
                        Ja cześć studiów magisterskich miałem w języku angielskim i posługuję sie tym językiem w pracy codziennie. Znam tez dobrze drugi język obcy (sorry, zaleciło bergizmem).
                        Otóż znam 4 osoby, które maja MBA i wszystkie są słabe z angielskiego, znają lepiej inny język i nie są jakimiś geniuszami intelektu. Tylko jedna osoba ma wykształcenie ekonomiczne.
                        Dwu osobom MBA sfinansowała firma, jedna z nich doszła w niej do bardzo wysokiego stanowiska, z którego spadła jak z wysokiego konia, druga doszła do niższego kierowniczego stanowiska. Trzecia i czwarta osoba, która zapłaciły za MBA same z pensji etatowca nie zdobyły stanowiska kierowniczego, choć chciały i odeszły z firmy. Aha, znam tez osobę piątą - która na kursie MBA poznała osobę pierwszą i ten kontakt jej zaprocentował całkiem nieźle-ale po tym kontakcie ten człowiek musiał naprawdę bardzo bardzo bardzo mocno się starać i napracować czy zrobić biznes.
                        Osoby które zrobiły kurs MBA za swoje raczej żałują straconej kasy i czasu.
                        • angazetka Re: Na 40-kę kup sobie … Empik 01.09.22, 23:47
                          > Otóż znam 4 osoby, które maja MBA i wszystkie są słabe z angielskiego, znają lepiej inny język i nie są jakimiś geniuszami intelektu. Tylko jedna osoba ma wykształcenie ekonomiczne.

To pokazuje, gdzie te osoby musiał kończyć to MBA. Raczej nie w tym samym miejscu co bohaterka wątku.
                          • moze_sprobowac_inaczej Re: Na 40-kę kup sobie … Empik 02.09.22, 00:06
                            angazetka napisała:
                            >
                            > To pokazuje, gdzie te osoby musiał kończyć to MBA. Raczej nie w tym samym miejs
                            > cu co bohaterka wątku.
                            >
                            Dokładnie!
                          • bywalec.hoteli Re: Na 40-kę kup sobie … Empik 02.09.22, 00:09
                            no dobra angazetka, wygooglalem sobie to insead, rzeczywiście wyglada nieźle - dużo ceo i członków zarządów np banków czy innych dużym firm po tym jest - no rozumiem, duze osiągniecie, chwała pilnej i pracowitej Ewie za to - ale to wciąż nie tłumaczy zagadnienia zasadniczego : jak w wieki 40 lat mogła sama sobie kupić empik? Jakby to zrobił Brzoska czy inny właściciel dużej firmy to bym rozumiał. Ale CEO?
                            • moze_sprobowac_inaczej Re: Na 40-kę kup sobie … Empik 02.09.22, 00:11
                              Kurcze, może zadzwoń do niej? Skoro nie możesz przez to spać smile
                              • bywalec.hoteli Re: Na 40-kę kup sobie … Empik 02.09.22, 00:24
                                Ja nie znam do niej numeru a niby ematka wszystko wie.
                                A w tym przypadku xuja wie 😀
                                • moze_sprobowac_inaczej Re: Na 40-kę kup sobie … Empik 02.09.22, 00:27
                                  To googluj do rana aż znajdziesz smile
                          • panna.nasturcja Re: Na 40-kę kup sobie … Empik 02.09.22, 00:56
                            No przecież napisał, że "zrobiły kurs" smile
            • niemcyy Re: Na 40-kę kup sobie … Empik 01.09.22, 22:21
              Morawiecki ma więcej niż 20 baniek, bo 15 wziął za same działki kościelne: www.money.pl/gospodarka/zona-premiera-sprzedala-dzialki-kupione-od-kosciola-za-blisko-15-mln-zl-6712480716253920a.html
    • shellyanna Re: Na 40-kę kup sobie … Empik 01.09.22, 11:49
      Myśl, ze ukradła albo zarobiła tyłkiem. Będzie Ci lżej.
    • auksencja15 Re: Na 40-kę kup sobie … Empik 01.09.22, 20:03
      Mam wrażenie ze bardzo przezywasz sytuacje finansowo/ekonomiczna innych ludzi. Wyluzuj
      • bywalec.hoteli Re: Na 40-kę kup sobie … Empik 01.09.22, 20:58
        Nie zrozumiałaś. Mnie to czysto ciekawi jak ona to zrobiła smile
        Póki co np. Robert Lewandowski nie kupił takiej dużej firmy.
        • figa_z_makiem99 Re: Na 40-kę kup sobie … Empik 01.09.22, 21:35
          Robert L. i jego żona, robią interesy na tym, na czym się znają. Pani od empiku jednak trochę przerasta ich intelektualnie, może jest do tego bogata z domu, a może dobrze zainwestowala. Zwykły kowalski, nie ma takiego wyksztalcenia jak ona. Znowu zazdrościsz?
          • bywalec.hoteli Re: Na 40-kę kup sobie … Empik 01.09.22, 22:42
            figa_z_makiem99 napisała:

> Pani od empiku jednak trochę przerasta ich intelektualnie

> Zwykły kowalski, nie ma takiego wyksztalcenia jak ona.

Skąd takie wnioski? Zmierzyłas im IQ?
            Zarówno Pani Empik jak Robert i Ania maja wyższe wykształcenie, nikt z nich nie ma doktoratu, habilitacji ani profesury. Tez mam wyksztalcenie wyższe.
            Dlaczego uważasz że wybitni sportowcy (Ania jest mistrzem świata w karate), którzy miast przetracić kasę jak wielu sportowców tak nia obracają ze znaleźli się na liście najbogatszych Polaków są gorsi intelektualnie?
            Myslisz ze na boisku Robert nie używa inteligencji?

Anyway, nie umniejszam pani Ewie ani nie wywyższam Lewych - nie zazdroszczę nikomu tak jak mi wmawiacie, bo sukces nie bierze się z niczego - zwykle jest za tym niewyobrażalna dla zwykłych ludzi determinacja i ciężka praca a dopiero potem talent (Ronaldo jest pierwszy na treningu a schodzi zeń ostatni).

Po prostu zastanawiam się jak to technicznie czy matematycznie możliwe.
            Jeśli urodziła się w rodzinie Kulczykow, Likusow czy innych Solowiowow to takie nabycie jest oczywiście możliwe. Ale z samej pracy najemnej trudno jest oszczędzić kilkaset baniek w wieku 40 lat choćby skaly sraly.
            • angazetka Re: Na 40-kę kup sobie … Empik 01.09.22, 22:51
              Żeby nie było: uważam, że na boisku inteligencja jest potrzebna, bo jednocześnie biegniesz z piłką, kontrolujesz to, gdzie są rywale, gdzie będą, gdy ty będziesz w miejscu x i gdzie są koledzy i gdzie będą, gdy ty będziesz w miejscu x. A na podjęcie decyzji masz ułamki sekund.
              Ale... serio porównujesz wykształcenie osoby z dwoma tytułami magistra z porządnych uczelni i z MBA na jednej z najlepszych uczelni biznesowych świata do tytułu Lewego? big_grin
              • figa_z_makiem99 Re: Na 40-kę kup sobie … Empik 01.09.22, 23:05
                hahaha mówiłam, że figlarz-umniejszacz z niego i zaraz napisze, że jesteś mało lotna smile Porównuje papierek lewego wymęczony na prywatnej uczelni do wykształcenia tej kobiety smile No przecież kopanie piłki to wymagająca mega inteligencji gra i dlaczego lewy nie kupił empiku ? hahahahaha
                • bywalec.hoteli Re: Na 40-kę kup sobie … Empik 01.09.22, 23:54
                  figlarz umniejszacz to jestes ty - a raczej figa umniejszara!

czy gdzies jest deprecjonowanie osiągnięć pani Empik w moich wypowiedziach? Tego nie znajdziesz bo nie ma.
                  Po prostu zastanawiam się jak to możliwe sfinansować - czy to tak trudno zrozumieć ze ktos może się zastanawiać???
                  • figa_z_makiem99 Re: Na 40-kę kup sobie … Empik 02.09.22, 09:22
                    Możesz wymęczyć doktorat, jak na przykład Ogórek i co z tego?
                    • bywalec.hoteli Re: Na 40-kę kup sobie … Empik 02.09.22, 12:43
                      XD
                      • figa_z_makiem99 Re: Na 40-kę kup sobie … Empik 02.09.22, 14:32
                        Studiowałeś kiedyś? Ja na kilku uczelniach, kiedyś trzeba było zdać egzamin do liceum, potem być w nim lepszym od innych i zdać egzamin na uczelnię wyższą, na tej uczelni byli lepsi i gorsi. Błyskotliwi robili kariery. Pis daje szansę na kariery dawnym maruderom, którzy nie byli na tyle dobrzy, żeby się kiedyś przebić. Pani Ogórek napisała żenujący doktorat, o którym swego czasu pisano. Dziś nie musisz być błyskotliwy, do liceum idą wszyscy, na studia dostają się wszyscy, jakość studiów jest żenująca, studiowałam też w obecnym systemie, więc wiem, testy, ściąganie i z palcem w nosie robisz mgr, nie umiejąc nic. Nie porównuj więc magisterki Lewego, do wykształcenia tej kobiety, której zazdrościsz. I nie ośmieszaj się więcej zawistniku.
                        • bywalec.hoteli [...] 02.09.22, 16:56
                          Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu.
                          • shellyanna Re: Na 40-kę kup sobie … Empik 02.09.22, 19:07
                            Współczuć doświadczeń
                        • bywalec.hoteli Re: Na 40-kę kup sobie … Empik 02.09.22, 21:47
                          dlaczego obelgi figi są tolerowane a jak ja nazwałem tępa osoba to zostało skasowane?
                          • moze_sprobowac_inaczej Re: Na 40-kę kup sobie … Empik 02.09.22, 21:59
                            bywalec.hoteli napisał:

> dlaczego obelgi figi są tolerowane a jak ja nazwałem tępa osoba to zostało skas
                            > owane?
                            Pomyślmy... może za często obrażasz kogoś, kto ma odmienne zdanie?
                          • figa_z_makiem99 Re: Na 40-kę kup sobie … Empik 05.09.22, 12:38
                            Ponieważ nie potrafisz użyć sensownych argumentów w odpowiedzi, obrażasz używając prostackich słów.
              • bywalec.hoteli Re: Na 40-kę kup sobie … Empik 01.09.22, 23:51
                Mam info ze pani Empik ma tytuł magistra wydziału zarządzania SGH, połączony z jakimś papierem z LSE oraz MBA? To aż takie mocne wykształcenie? To juz Kaczynski ma doktorat a Lech Kaczynski był doktorem habilitowanym.
                • niemcyy Re: Na 40-kę kup sobie … Empik 02.09.22, 00:00
                  Dlatego ona nie została prezesem PiSu. Za slabo wykształcona.

Pewnie słyszałeś, że Kaczyński w swojej karierze szkolnej był ciągnięty za uszy/przepychany kolanem z klasy do klasy dzięki kontaktom rodziców? Sam opowiadał.
                  • figa_z_makiem99 Re: Na 40-kę kup sobie … Empik 02.09.22, 09:07
                    Też słyszałam, z dobrego źródła, że Kaczyński był przepychany, wyrzucili go z jednej uczelni.
          • alicjamagdalena Re: Na 40-kę kup sobie … Empik 05.09.22, 12:45
            Naprawdę myślisz że Lewandowski skoro.jest sportowcem.to.robienie biznesu go przerasta? Oświecę Cie od tego ma się doradców, formy doradcze etc ...on sypie kasą
        • niemcyy Re: Na 40-kę kup sobie … Empik 01.09.22, 21:48
          Tutaj jest odpowiedź na Twoje pytanie:
          mycompanypolska.pl/artykul/empik-zmienia-wlasciciela-wiekszosc-udzialow-przejela-dotychczasowa-prezes-firmy/9913

Nie wiadomo.
          • marta.graca Re: Na 40-kę kup sobie … Empik 01.09.22, 21:54
            Nie, nie ma tam odpowiedzi: " Nie wiadomo jednak, skąd prezes Empiku miałaby tak duże środki - konstrukcja transakcji nie została ujawniona."
            • niemcyy Re: Na 40-kę kup sobie … Empik 01.09.22, 21:55
              Bywalec naprawdę myśli, że jeśli na forum jest jej prawnik to mu napisze, co jest w umowie albo jak sfinansowała zakup udziałów?
              • marta.graca Re: Na 40-kę kup sobie … Empik 01.09.22, 21:57
                Nie znasz bywalca?
                • niemcyy Re: Na 40-kę kup sobie … Empik 01.09.22, 21:59
                  Powoli poznaję wink

Może ktoś napisze pod jednorazowym nickiem, jak to wszystko doszło do skutku big_grin
                  • figa_z_makiem99 Re: Na 40-kę kup sobie … Empik 01.09.22, 22:04
                    Bywalec to mizogin, w jego mniemaniu wszechstronnie utalentowany i niedoceniony. Sukces Lewandowskiego rozumie, ale kobieta? Taki z niego figlarz-umniejszacz , pewnie przespała się z kim trzeba, bo na pewno swojej głowie tego nie zawdzięczasmile
                    • bywalec.hoteli Re: Na 40-kę kup sobie … Empik 01.09.22, 22:21
                      Pierdzielisz takie głupoty ze szkoda scrolla.
                      Znam wiele kobiet które odniosły duży sukces, karierę i nigdy nie powiedziałbym ze to dlatego ze się przespała z kimś. Choćby Marissa Meyer.
                      To kobiety lubuja się w takich zarzutach.
        • hanusinamama Re: Na 40-kę kup sobie … Empik 01.09.22, 22:08
          Bo Lewy ma kasę z kopania piłki a nie myslenia oraz od kilku lat za bycie twarzą różnych marek.
      • hanusinamama Re: Na 40-kę kup sobie … Empik 01.09.22, 22:07
        Nie tylko kobiet. On przeżywa bo zaczyna chyba do niego powoli docierać, ze są kobiety które zarabiają wiecej niż on. Kobiety go tylko uwierają...
        • moze_sprobowac_inaczej Re: Na 40-kę kup sobie … Empik 01.09.22, 22:09
          Myślę, że kon że swoją szalona pensja, nie jest w stanie wypbrazix sobie, że ktoś może zarobić miesięcznie siedmiocyfrowo smile
          • bywalec.hoteli Re: Na 40-kę kup sobie … Empik 01.09.22, 22:15
            Tak, wyzwijcie bywalca od głupków - świadczy to głównie jednak o was. O tym ze jestescie na tyle mało lotne ze nie ogarniacie o co mi chodzi.
            • tenjedennick Re: Na 40-kę kup sobie … Empik 01.09.22, 22:23
              Napisz więcej, jak sikałeś na parkingu w Belgii.
            • figa_z_makiem99 Re: Na 40-kę kup sobie … Empik 01.09.22, 22:23
              A nie wziąłeś nigdy pod rozwagę, że sam jesteś mało lotny?
            • niemcyy Re: Na 40-kę kup sobie … Empik 01.09.22, 22:27
              Ale o co Ci chodzi? Już miała dużo kasy i wygląda na to, że nie kasy wyprowadzonej ze spółek Skarbu Państwa, ekhm, ekhm. Jeśli jej brakowało to np. dobrała kredyt z banku i styka.
            • auksencja15 Re: Na 40-kę kup sobie … Empik 01.09.22, 22:28
              wiemy, ale dziwnym trafem większość wątków sprowadza się do jednego 😨
    • bywalec.hoteli Re: Na 40-kę kup sobie … Empik 05.09.22, 12:26
      Może Riki wie?
    • youngagain Re: Na 40-kę kup sobie … Empik 06.09.22, 20:02
      Znam Ewę osobiście. Kumplowalam się z nią na studiach. Nie jest z bogatej rodziny, pochodzi raczej z takiej średniej klasy, z Żor. Od pierwszego dnia na studiach bardzo ambitna, ponadprzeciętną. To czego my się uczyliśmy w kilka wieczorów ona wiedziała w godzinę po przeczytaniu raz. Analityczna, dość introwertyczna, bardzo skupiona na celu. Trochę zimna, raczej zainteresowana nauka i praca niż głupotami jakimi studentki się interesują. Nie dziwię się że jest dziś tam gdzie jest. Osiągnęła to sama, dużo pracujac

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka